BINNENLAND. bekentenissen ontrukte; dat voor een dergelijk ieil hij hem tweemaal op een uur met de blocito voeten aan een hangend touw had doen vast maken hem verscheidene malen stokslagen had doen toedienen en hem aan den top van den inast had doen vasthechtenzonder hem ander voedsel te geven dan haring, om hem aan dorst Ie doen lijdenen eindelijk dat hij het arm kind derwijze gemarteld haddatom een zekeren dood te ontsnappenhet was weggeloopen. Schuldig erkend, is dit vvreede niefisch lot twee maanden gevangenis veroordeeld. FRANKRIJK. Een jongeling van 18 jaren, uit eene ziekte aan de beter hand gekomen wandelde gisteren aan den arm van zijnen vader, aan den oever Yan het kanaal Saint-martin. De avond begon te vallen. Eensklaps werden noodkreten gehoord het was een jongeling die leerde zwemmen, die grond had verloren en onder 't water verdween. Eensklaps den arm zijns vaders verlatende die in zijn nog ziekelijken toestand hem wellicht zou belet hebben zijn laven in gevaar te stellen springt de jongeling geheel gekleed in de vaart. Hij duikt, komt met den onvoorzic-htigen zwem- iti't boven sloot hem naar don oever toe waar deze ongedeerd aankomt. Doch hij, uitgeput van vermoeijenistracht te vergeefs uit het wa ter tc komen. Aleer men hem huip kon loebreu- geu had hij zijnen vader een laatst vaarwel toe geroepen en door den stroom medegesleept ver dween hij in de diepte. De jongeling, slachtoffer zijner zelfopoffering, is Piê'e:- Claude Mougeat genaamd. IIij was landmeter en deed zich opmerken door eeu ta lent, dal eene seiioone toekomst beloofde. Dezer dagen is de eerste locomotief, uil Spanje komende, de Pyreneën overgetrokken. Die lo comotief heeft 26 kilometers door tunnels afge legd welke in reusachtige rotsen op 400 voeten hoven de oppervlakte der zee gegraven waren. Ofschoon wel eenige hindernissen zich voordoden, heeft men op de reis geen oponthoud of nadee- Iigo incidenten ondervonden. De plechtige in wijding van dezen weg zal plaats hébben als Na poleon zich te Biarritz zal bevinden. De bijzondere brieven van Mexico bevatten voortdurend uiterst belangwekkende bijzonderhe den omtrent den staat van zaken aldaar. Te Yera-Cruz hecrscht bijna hongersnood, daar de guerilla-benden den toevoer van levensmiddelen naar die slad afgesneden houden. De vrijzinnigen van alle kleur vereenigen zich eenstemmiger dan ooit om Juarez. Zijn leger wordt zelfs door het orgaan van generaal Bazaineop 20- a 25,00!) man begrootzonder de guerillas te rekenen. Op liet oogenbiik zijn 12 staten nog niet onderwor pen. Dezer dagen bevatte hel officiële blad drie waarschuwingen die aan hetzelfde blad name lijk aan de 'Razon cattulicategelijk zijn toege zonden. Daar dc derde waarschuwing de op heffing ten gevolge heeftwas hel blad met den- zelfden dag opgeheven. Naar men weet had de generaal Bazaiue geweigerd aan het regentschap do noodige geiden voor de ontvangst van den Keizer voor te schieten. Zeker bankier Barton heeft echter daarvoor 800,000 piasters in papier aan dc regering geleend welk bedrag in specie moet teruggegeven worden. Dat papier heeft juist de helft zijner nominale waarde. Eindelijk moge nog dienen, dat Juarez dezer dagen aan verscheiden Fraoschc dagbladen een van den lOden gedagteekead protest legen de Mexicaan- sche leening heeft toegezonden maar dal geen hunner dat durfde opnemen. Men meldt, dat 10,000 man Franscho troepen zullen worden teruggeroepen. De Fransche minister van Marine heeft de vol gende tijdingen uit Acapulco van den 9 Junij ontvangen: De Fransche krijgsmacht heeft den 3 Junij Acapulco bezet. liet Mexikaansche garnizoen heeft niet gepoogd die stad te verdedi gen en is in het binnenland, naar Providcncia, getrokken alwaar hel hoofdkwartier van gene raal Alvarezopperhoofd der juarislisciie henden van den staat Guerrero, gevestigd is. „De schout bij-nacht Bouët heeft bezit van de slad en de haven genomen op het uurbepaald in de som matie aan den vijand gedaan. De kleine expe ditie-kolom, door do zee-divisie uit San-Blas aangevoerd en zamengestelc! uit 500 man waar van de helft te paard werd onmiddellijk ont scheept, en heCfft zich in de stad gevestigd, waar van de verdedigings-werken vlijtig worden voort gezet. „Reeds bij den aanvang der bezetting heeft de admiraal zich bezig gehouden met de veilig heid der omstreken te verzekeren en den vijand op eenen afstand te houden. Toen hij vernomen had dat een gedeelte der benden van Alvarez in een dorp, Pueblo-Nuevo genaamd, en op drie mij len afstand van Acapulco gelegen, een soort van kamp hadden opgeslagen, besloot do admiraal de zelve er uit te drijven en gelastte een sterk de tachement ouder het bevel van den kaptein der Algerijnschc scherpschutters Bezard, niet die ope ratie. Do officier verliet do slad in den nacht van den o Junij, viel den vijand bij het aanbreken van den dag aan en dreef hein op de vlucht; do Me xicanen verloren 40 tot GO do'odcn een vaandel on twee hergslukkcn met ammunitie. Do stelling door de helling van den grond verdedigd ea die slechts langs eeue engte toegankelijk was werd door dc scherpschutters ingenomendie goede uilslag kostte slechts 7 gekwetsten." ENGELAND. Dezer dagen zijn te Londen drie kinderen over leden door het in den mond steken van lucifers, uit het gerechtelijk onderzoek is gebleken dat de koppen dier lucifers zóó vergiftig waren dat ééu voldoende was voor doodelijke vergiftiging. Men wil dat de fabriek dezer lucifers op hoog bevel gesloten zal worden. ITALIË. Eene belangrijke wetenschappelijke ontdekking is te Napels gedaan door den geneesheer Eduard Giampietro. Hel officiële dagblad dier stad meldt, dat die jonge geneesheer, die zich bijzonder met de doofheid bozig hield,altijd in zijne schriften had slaande gehouden dat liet mogelijk was aan dc doofstommen het gehoor te geven. Heden is de praktijk de waarheid der bewe ringen van dokter Giampietro komen bewijzen. Tij heeft van het gesticht der doofstommen van het paleis dor Edelen de toelating bekomen om acht personen zijne zorg te mogen toedienen. Yan die acht hebben er vier, in minder dan twee maanden behandeling, het gehoor verkregeu. Een dezer heeft zulk een lijn gehoor, dat het voor het minste gerucht gevoelig is. Eeu dergelijke uilslagmoet de wctligste hoop op genezing ge ven aan de ongelukkigen door doofstomheid aangedaan. Het is te denken, dat die ziekte voor taan zal mogen gerangschikt worden ouder die welke het minst aan eene geneeskundige behan- liug weerstand zullen bieden. De correspondent uit Napels van de Jndepcn- dance Beige verhaalt de volgende zonderlinge anecdote Een jong edelman was door roo- vers opgelicht gewordendezen hebben hem te gen eene groote soinme gelds uitgewisselddie betaald is door eeucn vrekkigen oom des jongen edëlmaus. De laatste geruïneerd zijnde was met het roovers-hoofd overeengekomen, zich door dezen te doen oplichtenom aizoo aan het geld zijns ooms te geraken. De neef en de roovers hebben zamen de gelden gedeeld BELG1E. Yoor ceuigc dagen verklaarde de heer Rogier, met de hand in zijnen gilet en den toupet" om hoog dat de wet op de studiebcurzeu in den Senaat zou gestemd worden. Yoor tien of twaalf dagen verklaarden de ministers en hun advocaat dc heer Oris, dat de politieke mystificatie in den Senaat zou voorgesteld worden. Maar de Koning heeft ze bijeengeroepen eu gezegd: Asscs assez et que cela [misse Dc Koning zcine zeker in zijn eigen dezen kéer zijn ze weg!" Gazette van Brugge. Men meldt uit Gend Prof. Heremans (wiens benoeming tot Doctor in de letteren door de fa culteit te Groningen, Honoris Causa, wij onlangs meldden en verzamelaar der schoone Nederlacd- sche Dicbter-fialle) is door Z. M. den Koning der Belgen lot hoogleeraar in de Ylaamsehe taal en letterkunde aan de Iloogeschool dezer slad be noemd. Uit Eecloo meldt men Als een waarschuwend voorbeeld voor de Gemeentebesturen en particu lieren deelen wijvooral met het oog op de heerschende warmte mede dat er hier en in den omtrek zich sporen der gevreesde en allergevaar lijkste hondsdolheid hebben vertoond. Een persoon ontwaarde eenen vreemdon jacht hond iu de straal en naderde dien ten einde uit zijnen halsband misschien den eigenaar te kunnêu opsporen, toen hot dier hem in het been beet en op den loop ging en verdween, na echter vooraf eenige honden gebeten te hebben. Ge lukkig was dc kleeding van den bedoelden per soon zoo dik ca de hond misschien nog uict woe dend genoeg dat de beet geene wonde veroor zaakte do indrukselen der tanden waren echter op 's mans been zichtbaar NOOR D-AM ERIKA. Dc Order van Montreal, deelt Onder dagteeke- niug van 20 Junij dc volgende bijzonderheden mede aangaande het verschrikkelijke ongeluk onlangs voorgevallen op den spoorweg bij St. Hi- laireVerleden Maandag kwamen 538 land verhuizers DuilschersNoren en Polen den iSdcn Mei van Hamburg vertrokken aan boord van den Neckar le Quebec aanmet het doel de meesten om zich te vestigen in Opper-, eeni- gen in Neder-Cauada. Zij behoorden meestal tot den gegoeden stand. Diugsdag avond hadden zij voor Montreal plaats genomen in een speciale» trein beslaande uit twaalf rijtuigen. Slechts een dertigtal was te Quebec achtergebleven. Dc reis was lot op dien lijd zonder bijzondere moeijelijk- heden afgelegd en de arme landverhuizers vermoeid door deu langen tocht verheugden zich reeds in liet vooruitzicht, dat zij binnen twee dagen het einddoel hunner reis zouden heb! ca fe3- reikt. De trein liep met groote snelheid; Uij nad op geen enkel lusschenstation halt gehouden eu alles deed onderstellen dat men vroeg in den ochtendstond le Montreal zon aankomen toen omstreeks half twee ure het ongeluk piaals greep. De spoorweg wordt tusschcu Montreal eu St. liilaire doorsneden door de rivier Richelieu, waar over eeue brug is gelegd van bijna llö'J voeten. Aan deze zijde kan de brug worden geopend om de vaartuigen door tc laten. Wanneer de brug open iswordt dit aangekondigd door zekere signalen, welke op zeer grooten afstand zijn le zien. Nu was Lij deze ramp de brug open om een stoomschip door lo laten, dat vijf kleine vaartuigen op sleeptouw had. liet gebruikelijke sein een rood lichtwas on!stoken en op een afstand van 1625 voeten te zien. Door een nood lottig toevalwaarvan het raadsel nog niet is opgelost had de machinist het sein niet opge merktof zoo dit het geval is geweecstwas hij waarschijnlijk niet meer iu staat den trein te slop pen. De trein kwam met voile vaart aanrennen en in een oogwenk waren de locomotief cu de twaalf wagens in de diepte verdwenen. Het verschrikkelijke schouwspel, dat toen plaats had, laat zich eer denkeu dan beschrijven. Men ver beelde zich een trein van 12 wagons do een op den anderen geworpen van eene hoogte van meer dan vijftig voelen.: men verbeelde zich vooral die oüö slachtoffers de moesten iu slaap gedom peld, dezen om niet meer te ontwaken, genen afgrijselijk verminkt, maar nog eeu schijn van le ven vertoonendeOp die plaats is het water slechts tien voeten diep en de stroom zeer sterk. Een der kleine vaartuigen, welke onder de brug doorgingenwerd door de locomotief verpletterd. Gedurende de volgende dagen waren ruim hon derd werklieden onophoudelijk bezig mot het opsporen der gewonden cu der lijken onder de verbrijzelde rijtuigen. Eene groote menigte was uit de nabuurschap aangesneld, om de slachtof fers le hulp te komen aan wie door do gences- heeren de meeste zorg werd besteed. Do ge kwetsten zijn opgenomen in de gasthuizen van Montreal. Yolgens de laatste berichten waren 87 lijken en 80 gekwetsten gevonden bijna 300 zijn er nagenoeg met den schrik afgekomen. De beambten, die zich op den trein bevonden, heb ben het bijna alien met den dood moeten bekoo- pen! Onder de geredden bevindt zich de ma chinist Burny, die op liet zien van den afgrond waarin de trein zou uederstorlenzich over de leuning van de brug in liet waler wierp en zich zwemmende redde. Deze persoon aan wion al leen de ramp is te wijten is in verzekerde be waring gcuomen. SLUIS25 Julij. Iu dc openbare raadsverga dering van heden gaf do Burgemeester lezing van eene missivewaarbij namens IIH. MM. den Ko ning en de Koningin aan den Raad der Gemeente Sluis Hoogslderzciver dank werd overgebracht voor de hulde en de heilwcnschen, het doorluch tig echtpaar aangeboden en met welgevallen ontvangen, bij iloogstdcszelis 25jarige huwelijks viering. SLUIS28 Julij. Ia de Nederlandsche Staats courant van 21 en 25 Julij jl. worden de voor waarden gevonden van dc i9 April dezes jaars door den M. van B. 2. namens Z. M. aan den ileer Isidore Deschamps lo Gent verleende concessie lot het aanleggen en exploiteren van een1 spoorweg, aanvangende te Sluiskil en aldaar 'aansluitende aan den spoorweg van Neuzen langs Sluiskil Axel en Hulstnaar Siut Nicolaas het kanaal van Neuzen naar Gent met eene beweeg bare brug overgaande eu verder loopendeten westen langs Sas van Gent, tot aan de Belgische grenzenin de richting van Selzaete en Gent. Onder de voorwaarden trekt vooral deze onze opmerking. G°. Zoo door eene andere onderneming een spoorweg ivordt aangelegd en in exploitatie gebracht, strekkende van Sluis, langs Oostburg en ÏJzendijke en ten westen van het kanaal van Neuzen sluitende aan den spoorweg die het onderwerp van deze concessie uitmaaktdan is de concessionaris J. i. Deschamps verplicht niet alleen die aansluiting le godoogen maar ook aan den nieuwen onderne mer onder gelijke voorwaarden als waarop zulks aan hem geschiedthet gemeenschappelijk ge bruik van den spoorweg van en de brug over het kanaal tot aan het station te Siuiskil toe te laten. Bij koninklijk besluit van 26 dezerN". 22is de zilveren cerepenuïng voor dc kostelooze koe pokinenting van minvermogenden, o. a. toegekend aan de hoeren V. Renicr te SluisM. M. Lueieer te Groede en J. E. Callenfcls te Hulst. Gisteren avondomlroeks half 12 ure had de Belgische schipper Bornardus de Lie('ie met zijn vaartuig lot het inladen van vlas in onze haven lag, het ongeluk, om üissc.licn de reeds tot zekere hoogte gestegeno lading en den kaai muur in le vallen. Vermoedelijk ware hij ver dronken zonder de onmiddellijke hulp van den heer Ch. Deimc en den steeds waakzamen Briga dier der MarecbausséesI'. ds le Lijs. Men schrijft ons uit Sint Kruis Wij kunnen niet nalaten dc Redactie van het Sluische Week blad het volgende mede te deelento meer om dat wij daardoor hulde brengen aan eenen amb tenaar dieiu eenvoudigeii werkkring geplaatst echter iu dien werkkring zich de liefde en ach ting zijner medeburgers wist te verwerven: Den 22 dezer maand vierde Jacobus van der Maat gemachtigd ontvanger der in- en uitgaande rech tenaan het Ncdërlandsch kantoor de Brakke, lui deze gemeente, zijne vijfentwintigjarige dienst als zoodanig. Het is daarom den Inzender eeu

Sluisch Weekblad | 1864 | | pagina 3