BINNENLAND. der is van haar versland beroofd en men vreest voer haar leven. Ook de toestand van Barrier en van zijn vriend schijnt hopeloos te zijn. Bij do laatste schitterende paardenloopstrijden te Nozayin Frankrijk had eon voorval plaats, dat groot opzien baarde. Een jonge hoeruit de omstreken van Nozaymeldde zich aan als mededinger naar den uitgeloofden prijs hij be taalde den aanzienlijken iuzet en ontzag zich niet om met zijn klein paardje, van Brelanje's rasde beroemdste rijders den prijs te betwisten. Nadat men hem zijn plan oniraden eu hem gezegd had dat hij voor dal kleine dier in ieder geval vee! te zwaar was terwijl de andere prach tige krachtvolle paarden door ongemeen lichte jockeys werden bereden liet men hem daar hij 'van zijii besluit niet wilde afzien zijnen gang gaan. Bij de Stecple-Ghase besteeg hij zijn paardjedat zonder zadel of tuig slechts van een lichten balster voorzien was, en vloog als ecu bliksemschicht tussehen de talrijke moedige me dedingers voort. Bij den eersten hinderpaal stort de bei-.jder van zijn paardje, verliest daarom den moed nietmaar springt even snel weder op als hij viel, en ofschoon hel halster gebroken was, bestijgt hij op nieuw zijn klein paard en vervolgt zijne vaart met vernieuwden ijver. 'Gelukkig komt hij over verschillende palen en hindernissen doch aan de laatste aangeko men weigert op eens zijn paardje er over te gaan, Elkeen gaf hem verloren maar onze boer gaf het (lier een lichten slag legde zijne armen om •zijnen kop en bracht het er toe den sprong te wagen. Het paardje kwam gelukkig ook over deze hindernis heen en was het eerst van allen voor de tentwaarin zich de prijsrechters be vonden cn waar ruiter en paard onder donde rende hoera's ontvangen werden. De kerk to Arganlan was den 22slen Mei bijna het tooncei geworden van cene soortgelijke vree slijke gebeurtenis als voor ecnige maanden te Santiago plaats had. Bij gelegenheid der com munie van tachtig jonge meisjes viel een pit van eenc brandende waskaars op het kleedje eener jeugdige communiantedal oogenblik vlam vatte. De andere kinderen vluchtten, waarheen zij kon den de ouders wierpen zich tussehen heiden van alle kanten ontstond er een vreeselijk ge drang elk wilde zijne kinderen redden, in de verwarring kwam een koorknaap met eene kaars ie dicht hij het altaar, dat wegens het Mariafcest versierd was. De decoratien vatten vuur terwijl inmiddels ook ander.? kinderen door de vlammen werden aanget-ist. Gelukkig slaagde men er in den brand a:tn het altaar spoedig te blnsschen en de kinderen buiten het gebouw te brengen, Drie van hen zijn erstig gebrand; anderen slechts gezengd of gekwets'. Een tuinierzegt de Abeille Canchoiseheelt toevallig een eenvoudig doch zeker middel ge- vonden om rupsen te vernietigen. Een lapje wollen stof, door den wind op een boom van zijn tuin gevoerd was des anderen daags overdekt met dit ongedierte. Hij plaatste alstoen verschei dene wollen lapjes op andere hoornen en vond zo insgelijks des anderen daags overdekt met rupsen. Door dit middel zuiverde hij ia korten lijd geheel zijn tuin van dit ongedierte. DÖÏTSCHLAND. In den dierentuin te Keulen is een aap op den loop geweest. Daar het juist op dat oogenblik plasregende was er een buitengewoon gedrang. De aap verkoos ecne schuilplaats te zoeken tus sehen een groot aantal dames en het gelukte eerst na verwarring en schrik om hem uit dat aangenaam gezelschap te verwijderen. ENGELAND. Onlangs heeft nabij Bellary, tijdens do oefe ning der 3de brigade rijdende artillerie een ver schrikkelijk voorval plaats gehad terwijl de bat terij in vóllen ren was ontplofte een der kruid wagens met dit gevolgdat vier man op de plek gedood cu zeven in meerdere of mindere male gewond werden ook dertien paarden werden ge kwetst, zoodal drie daarvan moesten worden af gemaakt. BELGIE. NAMEN 9 Junij, Over een paar dagen is er te Mesnil St. Blaise ecu schrikkelijk ongeluk ge beurd. De 14 jarig!# zoon van den doua.c-bri gadier, die onvoorzichtig met de karabijn van zijnen vader speelde heeft zijne zuster een schoon meisjo van 19 jaren gedood. Het slacht offer had de lading in de volle borst gekregen. Be dood was oogenblikkelijk. MAASEIK, 10 Junij. Zondag heeft de Koning eene deputatie dezer stad ontvangen die Z. M. kwam uilnoodigen tot de feesten, die aldaar zul len plaats hébben ter gelegenheid der inhuldi ging van het standbeeld der broeders van Ëyck. Z. M. heeft die uitnoodiging aanvaard. Hij zal er zich op het einde van Augustus naar loc bege ven. M. Vilain XHf die doel maakte van de deputatie heeft zijn kasteel van Leuth ter be schikking des üonings gesteld. NÖORD-AMERÏKA. Een Amerikaan heeft zich de moeite gegeven om Uct gewicht cn de lengte van de staatsschuld der Noord-Amerikanenten bedrage van 4000 millioen dollarste berekenen. Één dollar be vat iu doorsnede l'/2 duim; 8 dollars geven een 'voet 24 een el cn 24,240 ecne Engelsche mijl. De omvang der aarde is 21,000 mijlen, zoodat men 912,384,000 dollars naast elkander noodig heeft om een gordel rondom de aarde to vormen. Deze enorme som bedraagt slechts het vierde ge deelte van de staatsschuld der zoogenaamde Unie zoodal die schuld iu dollars viermaal rondom de aarde gaat eu er dan nog genoeg overblijven voor 8040 mijlen. Wanneer een mensch in slaat ware om elke minuut 6G dollars tc lellen en zulks ie- deren werkdag tien uren vol te houden, zou hij 365 jaren en 40 dagen noodig hebben om die staatsschuld in zilver uit te tellen. De Mercury van Charleston Vereeuigde Staten van Amerika, verhaalt het volgende, betreffende een hartroerend looneel uit de belegering dier stad. Van lijd tot lijd werpen de Noorderlingen eene obits in Charleston, eu niemand geeft er acht op. Maar het ongeluk wilde, dat eene bom deze slad in rouw kwam dompelen. Mejufvrouw Anna Pickensde dochter van on zen 'oud-gouverneur, had nooit de stad willen verlaten. Niettegenstaande al de vermaningen van generaal Beauregard was ze geblevenom de bommen en springkussen te braveren de ge wonden te verplegen en elkeen te versterken en op te beuren door hare tegenwoordigheid. Onder de officierendie zij te verzorgen had bevond zich M. Andrew de Rochellafstammeling van eene der groote hugenoten-familie» voorheen uit Frankrijk naar Amerika gevlucht. De jonge zieke was vol erkentenis voor zijne verpleegster; van dankbaarheid kwam hij tot een meer leeder ge voel zijne wenschen werden verhoordgouver neur Pickens stemde toe en het huwelijk werd vastgesteld om ingezegend le worden. Luitenant de Rochell was 's morgens in dienst op liet fort Sumteren er werd besloten dat de plechtigheid zou geschieden ten huize van ge neraal Benkam 's avondsom 7 ure. Op den oogenblik dat de bisschop aan het bruidspaar vroeg, of zij gereed waren hem aan le hoorenvalt eene obits op het huisdringt lot in de kamer waar de vergadering was barst en kwetst negen personen, ouder welke jufvrouw Anna Pickens, flel tooueel, dat volgde, is gemak kelijker te bedenken, dan te beschrijven. Üe ordo werd hersteld en men bracht de gewonden weg, behalve de bruid, die roerloos op hel tapijt lag uitgestrekt. Ïïaar bruidegomgeknield en gebogen over haarweende smartelijk en poogde hef bloed te stelpenhetwelk uit eene schrikkelijke wonde vloeide, die zij onder, do linker horst had ont vangen. Een heelmeester werd ontbodendie verklaarde, dat Anna geen twee uren meer te leven had. Toen de bruid weêr lot zich zeiven kwam wilde zij haar lot kenneneu daar men het haar niet wilde openharen zeide zij: „Andrew, ik smeek u mij de waarheid te zeggen. Moet ik sterven dan zal ik uwer waardig het leven verlaten." Tranen waren 'sjongelings antwoord, cu jufvrouw Anna al hare kracht verzamelende, deed moeite om te glimlagcheu. Niets zoo hartverscheurend als de doodstrijd van dit heldhaftige meisje wor stelende tegen de stuiptrekkingen des doods en tegen eene schrikkelijke zedelijke smart. JV1. de Rochell was de eerste, die het woord nam; zich wendende lot zijne bruid: „Anna!"' riep hij uitook ik zal weldra sterven maar ik wil, dat gij als mijne echtgenoole bezwijkt. Het is nog tijd om ons le vereenigen." De jonkvrouw antwoordde nietde kracht ont brak haar. Een lichte blos kleurde een oogen blik haar gelaat; men zag, dat smart en geluk in hare ziel woonden. Uitgestrekt op eene zit bank zat zij daar en nimmer was zij zoo schoon geweest. Zonder dat zij er zich kou legen ver zotten greep JV3. do Rochell hare hand en bad den eerw. heer Bickinsoü het huwelijk te vol trekken. Toen de bruid ja" moest zeggen opende zij herhaaldelijk de lippen zonder le kunnen spre ken. Eindelijk slaagde zij er in en hel schuim kwam oj> haren mond. De laatste stond naderde. De priester volbracht de plechtigheid al snikkende. Een uur later was alles volbracht en de huwe lijkskamer veranderde in eene üjkkamer. In een Amerikaansch blad leest men Eene jonge vrouw Anna Ballinson, nog maar weinige maanden gehuwd, werkzaam in eeuo kleederen-wasscherij kwam onverhoeds door hare crinoline in aanraking met het rad van eene mangelmachine. Het werktuigdat in vollen gang was wentelt vijftig malen in écne minut om. Men had vijf minuten noodig om het te doen stilstaan, liet laat zich begrijpen dat de ongelukkige jammerlijk verminkt, opgehouden had le leven. Hel blad, waarin dit treurig voorval wordt vermeld, dringt er op aan dat de dames de crinolines afschaffen. Het had er kunnen hij- voegen, dat de zucht der mindere standen om de dwaasheid van anderen na te volgen tol zulke gevolgen leidtdat het zeker de dwaasheid ten top is, wanneer de werkende stand zich zelfs bij den arbeid als de hoogere standen opsiert. üe hangende spoorwegbrug over de rivier de Niagara is gelegd even beneden haren valcn overspant hier eene kloof ter diepte van 225 voel. In het jaar 1838 hing een touw ter -.likte van 2 duim als voorbode der toekomstige brug over dezen afgrond. Dit touw was aan 'weerszij den vastgemaakt, aan houten torens ter hoogte van 50 voet. liet was 't eenigc middel van gemeenschap daar tor plaatse tussehen de Ver eeuigde Staten en Canadaer kon cene mand word ui langs geschovenwaarin zich vier zit plaat-: cn bevonden. Wie het volle genet van den Niagara-walerval wenschte te smaken moest zich dezen gevaarlijken tocht getroosten. Het duurde niet lang, cf er werden tien tou wen aan een viertal torens vastgehechtvan den eenen oever naar dca anderen gespannen. Voet gangers cu rijtuigen vonden daarlangs een veili ge» weg. Maar stormen en regenvlagen hadden er weldra aanmerkelijke schade aan toegebracht, zoodat men na verloop van 5 jaren eene nieuwe brng had moeten leggen, lutusschen had liet toenemend aantal bezoekers de behoefte aan groolscher eu vaster overgang doen gevoelen. Boven de oude legde men eene veel groolere brugzoowel voor voetgangers en rijtuigen al< voor het spoorwegverkeer bestemd. De eerste hangende spoorwegbrug werd geborencn de ingenieur Röblingeen Duilsch landverhuizer had door vereeniging van Uvee stelsels van brug gen een gebouw tot stand gebracht dal mon te voren onmogelijk had geacht. De nieuwe brug vormt hij cene spanning van 82! voel eene naar boven eenigzins gekromd» vierhoekige buis ter hoogte van 18 cn ter breedte van 24 voet. Op don bodem der huis is de weg voor rijtuigen op de bovenbedekking die voor de spoortreinenen nevens deze die voor voet gangers. De brug slaat voor voetgangers die den tol betaald hebben ten allen tijde open. Vier ge rekte ffuitgalmen verkondigen de aankomst van een spoortrein. De deuren gaan open, en hijgend snort de locomotief met vertraagde vaart over de brug soms met een trein achter zich die de volle lengte van de brug beslaat. Verstomd staat de wan ielaar op het midden der brug hij het traliewerk stil de treintrekker nadert, 'maar hij bespeurt geenerlei beweging, vóór do trein Bern op weinige schreden na bereikt heef!. Dan begint de brug een weinig door te buigen. Maai de trein is voorbijeu met eau zacht gekraak rijst de brug weder omhoog. Dezelfde ingenieur heeft ecne hangende spoor wegbrug gebouwd over de rivier Kentucky eene brug, die met ecne spanning van j224 voet over een afgrond ter diepte van 3Ó0 voet zweeft. Ook deze wordt ten behoeve van het spoorweg verkeer gebruikt. Onlangs heeft men in Californië een boom om ver gehaald, die 94 voet in omtrek had en 323 voet boog was. Hij leverde niet minder dan 250,000 voel gezond en deugdelijk hout op. Men schatdat dit gevaarte 3100 jaar oud was. SLUIS 16 Junij. Aan den heer C. van Bo ven is. op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van controleur der directe be kistingen in- en uitgaande rechten en accijnzen te Oostburg behoudens aanspraak op pensioen. De mare, dat mon op üiagsdag 14 Junij trach ten zoude don dijk door de geul te werpen die den nieuwen Zwinpolder beschermen moet, had. in weerwil van het wankelbare weder op dien dag vele belangstellenden uit de omliggende ge meenten derwaarts doen snellen om getuigen le zijn van dit belangwekkende schouwspel. En dit maal waren ze niet le vergeefs gekomen. Dank zij de doeltreffende maatregelen van de belang hebbenden en den onverraoeiden arbeid van do dijkwerkers was do dijk ditmaal én hoog, én sterk genoeg, om het wassende water le keeren dc natuur moest wijken voor do kunstcn velen maakten al aanstonds van do nieuwe passage gebruik om op het nabij gelegene Ter Hofstede een' beker le ledigen op den gelukkigen voort gang en de he Irijke vruchten van het nieuwe, werk. Inlusschcn betrok de lucht op onheilspel lende wijze; (ie belangstellenden spoedden zich huiswaarts, doch velen bereikten de woning niet, dan nadat een geweldige stortregen hen rijkelijk had doorweekt. Men schrijft uit Hulst van 14 dezer: Gisteren, omstreeks 1 ure namiddag, ontlastte zich hier een hevig onweder, vergezeld van hagel en storm. Hoewel de hui spoedig overdreef, was er een oogenblik van gevaar voor het. sieraad dor slad, den grooten toren. Dc bliksem sloeg door een der kijkgaten in de horicgiekamer, schijnt langs hel ijzerwerk geloopen cn vervolgens op den vloer overgesprongen le zijn, waaruit een spaander van 5 a 6 palm iengtc werd gerukt, die uien tussehen het houten beschot en een daarte gen bevestigd werktafeltje ingeklemd heeft gevon den, terwijl eene ruit in genoemd beschot ver brijzeld werd. Vermoedelijk is de straal door hetzelfde kijkgat weder uitgegaan, gelukkig zonder verdere schade aan te richten. De veldgewassen zijn in den naasten omtrek verschoond gebleven, doch in de naburige ge meente Gra au w alsmede inde streek van de Belg. gemeente Stekcne, moet vooral nel vlas vee! gei leden hebben.

Sluisch Weekblad | 1864 | | pagina 3