BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. SPOORWEGEN. pansch gezantschap op weg naar Europa. Wal is zijne zending? Men weet het nog niot maar de Patric denkt dat het naar Europa komt om de westelijke gouvernementen te verzoeken het tijdstip te willen vervroegen dal is te zeggen 1872 bepaald door de contracterende partijen waarop de traclaten moeten gewijzigd worden die er in de laatste jaren gesloten ziju. De Patrie zegt daarover niet verwonderd te ziju. De Europemen en Amerikanen vooral, hebben zich in Japan zoo schandalig gedragen, dat men er zich geen denkbeeld van vormen kan. Het is eeue reeks van beleedigirigeugedurige overtreding der wellen onbeschofte diefstallen, schelmerijen van allerlei aard. Het is, gaaL bet blad voort, niet te verwonderen dat de Japansche vaderlanders, vergramd over de misbruikeu die de vreemdelingen aldaar pleeg den, eenige Europeanen vermoord hebben. Waar de wet niet handelt, daar doet de menscli zich zeiven recht. Men moet bekennen dat verschei dene kooplieden, die zich aan overtreding schul dig maakten, gestraft zijn; maar hadden de Euro peanen al het goud niet uitgevoerd eu door val- sche munt vervangende betrekkingen zouden niet zoo gespaunen zijneu er zoudeu zoo veel ouschuldigeu niet opgeofferd worden. Met Fransche blad valt de Engelsehen en Ame- rikaneudie zich daar bevinden, zeer hard en dringt bij Frankrijk aan, de Japansche ambas sade goed te ontvangen en het land, hetwelk zooveel teekens van beschaving en leven geeft, legen de aanrandingen der exploiteerders te beschermen. De reis van den Hertog van Sakseu-Goburg naar Engeland heeft te Londen aller wege een hoogst onaangename» indruk gemaakt. Zelfs de Koningin, die, naar hel gerucht wil, in den jong- sten tijd toch al niet in de beste verstandhouding stond met baron zwager, moet er zich even ge voelig over hebben betoond, als de aanhangers der Deensche partij. Garibaldi wordt te Londen verwacht. In som mige dagbladen vindt men uilnqodigingen tot de zanienslelliog van comités, ten einde hem op eene luisterrijke wijze tc ontvangen. Er is zelfs reeds sprake van een groolschen triomfLogt door de hoof !stad en een groot feestmaal in het glazen paleis. De Times en Daily-News spreken van Garibaldi als van een der'grootste burgers en raden aan hem op 't hartelijkste te ontvangen. De meeting der werkmansvereenigingen heeft do volgende hesluiten genomen Al de genoot schappen van ouderlingen bijstand en audero werkman'gildpn zullen stoetsgewijze Garibaldi te gemoet gaan, om hern tot geleide te strekken hij zijne aankomst te Londen. Garibaldi zal op een werk mansbanket uilgenoodigd worden. Men heeft voorgesteld, aan Garibaldi de waar digheid van eereburger der City van Londen te vergunnen eu hem oen banket in Guildhall aau te bicden. De herlen ontvangen beriglen uit de fabrieks districten luiden uitermate verblijdeud ten opzichte van de gesteldheid des handels aldaar. Men heeft dikwerf de opmerking gemaakt, dat hier te lande de menseden vergelijkenderwijze een hoogeren ouderdom bereiken dan in veie andere oorden der wereld. De wekelijksche op gaven der sterfgevallen schijnen dit gevoelen te bevestigen zoo zijn dezer dageu overleden Te Weston Elisabeth Hill in 93jarigen-, te Bristol Hannah Snow in lOOjarigen-nabij Dingle John Fitzgerald in 102jarigen-, te Jnvernes Flora Mac- cleod in I03jarigen-nabij N'cwcaslele Edmuut Doro in 107jarigen ouderdom, euz. Wij 1 ezen in een Belgisch bladEuropa is gansch vol wapens. Men kan bet midden-cijfer iier tegenwoordige Europesche legers bepalen op nagenoeg vijf miiiioen soldaten. Bij bet cijfer dezer wapenlieden, staat men verbaasd, als men cr het getal oorlogschepeu bijvoegt en wat bun onderhoud Kost. De gewapende magt is niet gemakkelijk to IJeeden, te voeden, verdedigings-middelen ter hand te stellen, on wanneer men de begroetingen van de verschillende Europesche legers schat op vijf milliards franks per jaar dat is in tien jaaen vijftig milliards, in twintig jaren honderd milliards dat wil zeggen genoeg om de geheele wereld te bebouwen, te herbebosschen, te draineren, met kanalen te verrijken, de gansche wereld vrucht- haar te maken dau zullen wij niet beneden de waarheid zijn. De meeste Belgische bladen bevatten het vol- geude Uit Brussel wordt aan de Rolt. Cour. het volgende geschrevenFrankrijks aanhoudend stilzwijgen, te raidden der agitatie door geheel Europa, blijft ons onrust baren. Te vergeefs door- loopen wij de builenlaudsche dagbladen en de grootere en kleinere uil ons eigen land en slaan wij de politieke overzichten of bijzondere brief wisselingen na. in de hoop er iels meer in te vinden dan onderstellingen, geboren in hel vrucht baar brein van chroniqueur of journalistwij slui ten op niets dan contradiktien, duistere of domme verhalen, en wederleggingen van heigeen een dag vroeger werd verzekerd. Toch schijnt het zoo goed als zeker, dat de hooge diplomatie zich juist in deze oogenbl.kken, op geheimzinnige wijs en in alle stilte, bezig houdt met een groot plan van coalitie. Zal Frank rijk voor of tegen G root- Brilt a nje met Rusland zijn, of wel zal de czar, die gemcene zaak met Duilschland schijnt te maken, zich tegen Engeland verbinden mot' Frankrijk? Zal Frankrijk de Rhijnpro>inc:en nemen cu den Keizer aller Rus sen behulpzaam zijn om Konstanlinopel le ver overen? Het behoeft niet verzekerd te worden dat de diplomatieke onderhandelingen over zoo hoogst belangrijke punten wel zoo bedektelijk worden gevoerd, dat niemand, wie hij ook zija moge, daarvan iels zou kunnen te weten komen. Ik moet dus al weder herhalen dal wij de gebeur tenissen moeten afwachten, intussctien acht ik alles, wal betrekking heeft tot dal eeuwigdurend vraagstuk van den Uhiju, zoo belangrijk voor ons, Belgen, dal ik niet verzuimen wil hierop de aan dacht le vestigen, lu L'Eioiie Beige vind ik le dien aanzien onder het staalkundig overzicht het vol gende: Wat nu de aanval op den libijn betreft, deze zou, volgens de laatste beriglen, afstuiten op een geheel vèreenigd en verbonden DuitschlanJ, daar Oostenrijk en Pruisseu zouden besloten heb ben om zich m geval van een aauvai 'vau buiten, terug te trekken van het protocol van Londen. Daarenboven zou Ruslaud, wanneer er groole Europesche verwikkelingen mogten ontstaan, met eene ontzettende krijgsmagt hel groothertogdom Posen bezetten." Mgr. Malou Bisschop van Brugge is Woens dag 23 Maart, ten 7'/o ure 's morgeus overleden. Hij was geboren te 1peren, den 3d Juuij 1809, eu had dus den ouderdom van 54 jaren, 8maan den en "23 dageu bereikt. Hij was doctor in de godgeleerdheidhuisprelaat van Z. II. den Paus adsistent bij den pauselijken troon liu der iloom- sclie akademiegezalfd te Brugge deu 1 Mei idaJ en den 3 dier maand ingehuidigo. De Midd. Cour. zegt hieromtrent het volgende: Het overlijden van deu üisscnop van Brugge, deu heer Malouis meer nog uit een politiek dan een kerkelijk oogpunt van beteekenis. Hij had zijne opvoeding genoten in het vermaarde Jezuïleu-collegie te Saiul-Acheul in Fraukrijk maar was aauvaukelijk niet voor den priesterstand bestemd, in 1830 nain hij als officier bij de ge wapende burgermagteen belangrijk deel aan de omwenteling eu reeds toen ontdekte men in hem den partijmandien hij later zoo zeer bleek te zijn toen hij zijne hooge geestelijke waardigheid dienstbaar maakte, om al wat met het gezag zij ner kerk niet te l ijmeu was met de hevigste middelen aan te vallen en le vervolgen. Hij was de krachtige hefboom der clericale partij bij elke verkiezing te Bruggeeu ook den uitslag der laatste waarbij de uitstekende redenaar Lrcvaux eu de gewezen minister Devrière hel onderspit dolven is men aan zijne bemoejingen verschuldigd.*' De Eugelsche stoomboot La Valetia heelt te Ca- prera Garibaldi en 6 personen aau boord geno men waaronder RecciottiMeuolti en den Eu- gelschen kolonel Chambers, Men heeft hoegenaamd geeue lijding over de richting, welke het vaartuig genomen heeft eu men weet niet of het zich naar Malta zal begeven of rechtstreeks Gibraltar 'zal vooroij varen. Aleu deukt echter, dat het zich naar Londeu begeeft. Eenige personen beweren dal het doel der reis van Garibaldi is een beroemd Engelsch genees heer over zijne wonde te gaan raadplegen. An deren denken dat hij zich naar Engeland be geeftom de gemoederen, ten voordeele van Italië aan te hitsen. De Stampa zegt, dat hel niet waarschijnlijk is dat er verslauiihouduig tusscüeu Garibaldi eu Mazziui bestaat, le meer, omdat de laatstevolgens een verspreid geruchtnaar La- guna is teruggekeerd. Het Officie-Reuter heeft tijdingen nit New-York van den 12 Maart ontvangen, welke melden, d;:t het bombardement van hel fort Powell te Mobile voortduurt. Men denkt T dat de vloot van den admiraal Farrogut niet sterk genoeg is om zich van Mobile meester le maken. Hel gerucht loopt, dat generaal Grant de bij- eentrekking van krijgsmacht bevolen heeft, om Richmond te overmeesteren, SLUIS23 Maart. Bij Koninklijk besluit is benoemdhij het wapen der artillerie bij den staf van het wapen, tot luitenant-generaal en in specteur van het wapen de generaal-majoor C. H. G. Sleuerwald directeur in de 2de artil lerie directie. De toestand van Z. M. den Koning van Wur- lemhurg blijft nog altijd hetzelfde de nachten zeer beuaauwd de krachteu nemen af. Den 18 dezer heeft Z. M. de Koning van deu heer LilhHD. leverancier van vruchten, de eerste nieuwe aardappelen ontvangen. Aan Z. M. den Koning is op den 23 dezer dooi den bouwman J. Lievaart, te Delft, de eerste grasboler aangeboden geworden. Als eene zeldzaamheid kan men vermelden dal bij de wed. A. Ailkemate Slochteroneen lam" is geboren met een raenschenhoofdliet achterste gedeelte is bovendien als dat van een paard hel bezit één oordat achter aan den kop zich bevindt. Men weetdat in den zaaitijd van het koren de landbouwers dikwijls te klagen hebben over de schade, veroorzaakt door do raven, die hel kie mend graan wegpikken of door de wormen, die do kiemen afknagen. Deze schade kan door een zeer eenvoudig middel voorkomen worden, aaraolijk door hel zaad te bevochtigen met kamiline-olie. Ifei schijnt dat de sterke lucht van deze olie de ra ven en de wormen verwijdert. Een landbouwer heeft twee achtereenvolgende jaren de. proef met een gewenscht succes genomen. Vooral is dat middel zeer geschikt voor omgewerkte weilanden G5 maatjes van deze olie zijn genoeg voor ecu mud zaad. Men giet de oliekop het zaaddat men met de spade omwerkt. OOSTBURG, 30 Maart. Ter Veemarkt op gis teren alhier gehouden waren aangebragl 2 paarden, 143 stuks rundvee, 74 groole varkens, omtrent 300 biggen en 2 schapen. Van alle veesoorten is zeker de helft onver kocht gebleven, terwijl de betaalde prijzen lager waren, dan bij de laatst gêhoudene markt. GRAANMARKT te AARDENBURG. Verkoopprijs per Mud de. DINGSDAG 22 Maart 1864. DINGSDAG. 29 Maart 1864. LAAGSTE HOOGSTE. LAAGSTE. HOOGSTE Tarwe f 8,00 5,0c) f 8,25 f 7,75 f 8.10 Rogge 5,3') 5,00 5,25 Gerst 4,70 5,20 4,75 5.15 Boekweit 0,00 0.00 0,00 0,00 Haver 2.20 3,00 2,75 3.0) Paardehooneu 5,00 5.30 5,00 5.25 Erwten. 0,00 0.00 0,00 0,00 OOSTBURG, 30 Maart. De aanvoer van granen was, even als de vraag niet groot. Om le küuueii koopeu moest men echter vongen prijslbcstcden eu daaraan is door eenigen toegegeven. Goede tarwe f8,30 k 1 8,10, gewone dito f8,00 at /,8,), rogge 15,30 af 5,10, wiulergerst f520 a l 4,81), zomer dito f 5,00 a I 4,70. haver f 3,10a f2 35 paardenboonenf 5,15 «i 4,80, erwten f0,00 af 0,00. AXEL, 26 Maart. Tarwe 18.05 a 8,50, rogge f5.30 h f5.50, win- tergerst f 5,40 a f5,80, zomer dito f4,95 a f5.25 boekweit f6,55 a f7.00, haver f2,80 a f315* witte erwten f 5,90 a f (>.15, groene dito f6,05 a f b,oo graauwe dito f 0,00 a f 0,00 paardenboo nen f 5.05 a f5.30, bruineboouen f 7,00 a f7 70 duivenhooneü f 5,60 a f6,05. vax GEXT kaar BRUGGE langs EECLOO. Winterdienst. 1 April 1864. Met uitzondering der Treinen 1, 2, 11 en 12zijn aide Treinen uitsluitend Treinen voor Reizigers. TREINEN, TE GENT AANKOMENDE VAN: Antw.. St. NikoL, Lokeren: 7,20; 8,45; 12,30; 4,25; 8,20. Kortrijk en Doornik: 8,30; 11,25; 2,15; 4,55; 8,—. St. Ghislain, Leuze, Ronsse, Audenaerd'e: 6,30: 9,10; 12,—; 1,20; 6,20. Luik, Brussel, Mechclen: °7,20; 9,15 (Mecli., Deud.) 9,20; 1,30; 4,05;15 5,10; 7,15; 7,(Mcch., Deud.* RIJTUIGEN, AANKOMENDE TE: NVaerschoot, van Somergcm6,35 's morgens. Eccloo van Lembcke, Capr.,Watery I., IJzendijke en Zeeland, vóór het vertrek der Treinen: 5,15; 2,30 Des Vrijdags, 'smorgens 7 ure, zal een Rijtuig uit IJzendijke naar Eccloo vertrekken. STATIONS. L 3. 5. 7. 9. 11. GENT. Vcrirvlf.) 6,50 9,10 -»,50 8.20 Wondelgem. 6.55 1,05 4,55 8.25 Evergem. 7, 1,10 5, 8,30 Sleydinge. 7,10 1,20 5,10 8.40 NVaerschoot. 7,20 1,30 5,2ü 8.5;) EECLOO. 5.45 7.30 9,"40 1,40 o,30 9, Balgerhoeke. 5.50 7,10 1,50 5,40 A de gem. 5,55 7,15 1,55 5,45 Maldegem. 6,05 7,50 10*-- o, 5 50 Sysseele. 6,20 8 2,'10 6 Steenbrugge. 6,25 8,10 2,20 6,10 BRUGGE. (Aankomst.) 6,30 8,20 10/25 2,30 6,15 Dc koopwarcolreinvertrekkende van Geut tea 10 ure 's morgens, zal reizigers opnemen voor de tusschenslations van Gent tot Eecloo.

Sluisch Weekblad | 1864 | | pagina 3