GÊMENGDir HCmCHïm HKURSflÊRIGTEN. MARKTBEKIGTEN. naar Hanover en verder naar Engeland aan den spoorweg van Almelo naar Salsbergen. Met betrekking tot de emancipatie der slaven wordt uit Suriname geschreveu, dal de geëman- cipecrden zich bereid verklaren om werk-contrac- ten met hunne vroegere meesters te sluiten. De hotsing die hier en daar heeft plaats gehad is gelukkig door tusschenkomst vau den landvoogd uit den weg geruimd. De hooge prijzen bij den verkoop van plantages besteedstrekken tot bewijs, dat de landbouw-onderuemers met vertrou wen de toekomst te gemoet gaan. J)e planters in Britsch-Guyana vestigen thans met ern^t hunne aandacht op de voortbrenging van katoen. Eenige afschepingen hadden reeds plaats gevonden en het leed geen twijfel of de katoen zou nog lang hoog in prijs blijven. AARDENB.URG, 13 Augustus. De Commissie voor 1813 hield hier heden eonc vergadering ter bespreking der voorstelleu van de Hoofd-Com- missie. De naald te Schevcningen en het ge- denkleeken te 's Hage werden vrij wel ontvan gen. De Ambachtsschool (vooral om hel onze kere jegens haar beslaan na eenige jaren) werd nog al bediscussieerd en aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Tegcu de fill. G. Vcrdoorcn en G. Ik Roos. AXEL, 15 Augustus. Meden middag, omstreeks half drie ure, kwam Z. E. de Heer Commissaris des Koninus binnen deze Gemeente aan, verge zeld van eene eerewaclit te paard, onder kom- luando van den Heer 1. D. Noskedie ZWEd.G. van de grenzen der Gemeente had afgehaald. Aan den ingang der Gemeente stond hel Fanfa- ren-uezelschap Concordiaalhier gereed, om ZWEd.G. naar liet Stadhuis te geleiden, alwaar ZWEd.G. werd ontvangen door den Gemeenteraad Nadat ZWEd.G. audiëntie had verleend, bezoch. ZWEd.G. de openbare gebouwen, terwijl ZWEdG. ook het zijkanaal loopende van Axel naar Hulst in óogenschouw.narn tot welks doort trekking en hevaarbaarstelliugzoo men uit goede bron verneemt, onlangs door de Gemeentebesturen van Axel en Hulst aan de llooge Regering adres sen zijn ingediend. Des avonds, circa 5r2 ure, maalde ZWEd.G. gebruik van een hem door den Burgemeester dezer Gemeente aangeboden diner, liét Fanfaren- gezelschap voornoemd bracht ZWEd.G. eene sere nade en de ingezetenen vermaakten zich met het afsteken van vuurwerkenterwijl de vrolijke stemming onder de menigte tot laat in den nacht voortduurde- Den volgenden dag, zijnde Zondag, woonde ZWEd.G. de morgen-godsdienstoefening bij brngt daarna een bezoek bij den Heer Pastoor en be zichtigde de in aanbouw zijnde R. K. Kerk. Des namiddags deed ZWEd.G.verge/eld van eenige lleereneen rid door deze omstreken en des avonds maakte ZWEd.G. wederom gebruik van een hem door den Burgemeester aangeboden diner. Maandag morgen ten 8 ure verliet Z Ed.G. deze Gemeenteom de reis naar Philippine voort te zetten. Z ;V Ed.G. werd door de Eerewachl eu het Faufaren-gezelschap voornoemd uitgeleide gedaan. Gedurende het verblijf van den Heer Commis saris des Konings in deze Gemeente wapperden van alle openbare en particuliere gebouwen de Nederlandsche driekleur. Voor eenige dagen zat te Parijs eene moeder met haar kind van 18 maanden op den schoot voor hel geopend venster ecuor bovenkamer. Terwijl het kind speelde en levendig van aard op de knieën dor modder danste, ontsnapte het aan hare handen viel uit hel venster cu was na eenige ^ogenblikken een lijk. Bij gelegenheid van eenen hevigen brand te Maringnicn heeft een kind van zeveu jaren eene ware heldeudaad verricht. Door de ouders alleen achtergelaten met drie broertjesdie allen nog gerust sliepen brak plotseling brand in de wo ning uit. Het kind door den rook wakker ge worden stond onmiddellijk op*, zette eeu der klei nen op zijn rug nam een ander bij de hand cu ging daarmede door de vlammen naar buiten. Geen hulp ziende opdageu keerde hij terug om het derde kiud te halen. De wieg was reeds in brand en het kind deerlijk geteisterd door het vuurdesniettemin nam hij het op en bracht het builen de woning, terwijl hij zelf zoodanige brandwonden bekwam dat hij waarschijnlijk een of ander gebrek daardoor zal. behouden. Het kind was zich zoo weinig bewust van iets groots te hebben verricht, dal het slechts op naïven toou zeide ik kon toch mijn broertje niet laten ver branden.1' Te Swinden in het graafschap Stafford had zekere werkman Davis Guest twist met een zijner hekenden gehad en zocht, zich op hem te wreken, 'loen hij hem een winkel zag binnentreden maakte hij in allerijl een stuk ijzer gloeijend ging naar don winkel wierp zijn vijand den hoed af en drukte hem het gloeijende ijzer op het hoofd. l)e ongelukkige werd eensklaps,krankzinnig eu zoo woest dat drie personen hem niet koudeu vast houden. De dader is gearresteerd. 'Ie Rotterdam is een kinder-/,iekenhuis op gericht, waariu lijders van twee tol twaalf jaren, onverschillig tol welke godsdienst zij behooren zullen worden opgenomen. De verplegingskosleu worden berekend a 40 cent voor ieder kind per dag; voor zoo ver de middelen der inrichting zulks toelatenworden de kinderen van behoeftigeu kosteloos eu verpleegd. De glas-fabricatie heeft gedurende de laatste twintig jaren hare tegenwoordige uitgebreidheid in Eugeland verworven. Dertig jaren geledeu werd in dat land nog geene enkele glasruit gemaakt. Destijds deed Hartley de vier eerste arbeiders uit het buitenland komen zonder echter de glas- fabricatie eerder dan in 1815 toen de belasting op dit artikel werd opgeheven tot een staat van bloei te kunnen brengen. Tegenwoordig voert Engeland naar schier alle oorden der wereld glas uit. Groot Brittanje levert jaarlijks 50 millioen vierkante voeten glas ter zwaarte van eveu zoo vele ponden. l)e fabriek der HfL Hartley, die het glas voor het gebouw der tentoonstelling (GO),000 vierkante voelen) heeft geleverd, kan jaarlijks 12% millioen vierkante voeten glas ver vaardigen. De heer de Girardiade mogelijkheid be sprekende eeucr alliantie tusschen Frankrijk Oostenrijk en Ruslandkomt tot de slotsom dat eene wijziging der kaart van Europa eeu gevolg van dal verbond zou kunnen wezen. Rusland moet schadeloos worden gesteld voor liet verlies vau Polen en Oostenrijk voor dat va i Venetic terwijl Frankrijk zou behooren te worden beloond voor de opofferingen welke het zich heeft ge troost voor de reconstitute vau de wereld. De heer de Girardin beweertd it die belooning spoedig moet worden verstrektopdat Europa rust zal bekomenen het nfet altijd zal voortle ven in de vrees voor het uitbreken vau een oor log onder een of ander verschijnend voor- weudsel. De genoemde publicist noemt den legenwoordi- gen gewapenden vrede de gezwollen wang vin Europadie niet eerder zal genezendan uadat de aaugestokeu kies zal zijn uitgetrokken. Dat hij met die kies Belgie en de Riju-proviuciën be doelt, zou. volgeus sommigen, niet in twijfel behoeven te worden getrokken. Men vraagt in middels wat heler is in den mond 32 tanden en kiezenal zijn die eenig/.ins zwak en niet fraai dan wel 5 of 9 buitengemeen groote en gezonde tandenen of Frankrijk op 't oogenblik wel kan worden vergeleken met ecu ge'zouden taad, ter wijl in het binnenland de vrije uiting der ge dachten aan de meest knellende banden is gelegd. Als een bijzonderheid wordt ons medegedeeld dat door een hoen den 14 Maart jl. te Schiedam uitgebroeid, op den 14 dezer eu dus binuen 5 maanden reeds een ei is gelegd. Het dorp den Burg werd dezer dagen in groo te opschudding gebrachtdoor hel noodgeschrei cenèr moeder bij de, *ree#elïjke ontdekking, dal haar kind in eeu put was gestort, ieder spoedde zich naar de plaats van het onheil. Het kind 1 l/t jaar oud was reeds gezonken, en de pogin gen tot hulp met hakcu enz. waren vruchleloos. Maar de weesvader D. Kunst, eeu kloekhartig oud-zeeman, liet de radelooze tnoed?r niet in nood. Hij giug zouder aarzelen in den puteu had het geluk het geliefde pand uit de diepte op te halen eu het nog levend aan de moeder te kun nen overgeven. Spoedig aangebrachte genees kundige hulp voltooide de redding. l)en 14 dezer was te Londen bij een visch- handelaar de grootste zalm te zi;n welke ooit was gevangen. Hij woog niet minder dan 47 pond Ned. Den 15 dezer is nabij's Gravenhage de over- haalboot aan de uitspan.iing Pax inlrautibus om geslagen ten gevolge waarvan tien personen ver dronken. Uit Californië is te Londen een blok hout ontvangen, voortkomende van een boom van der tig voeten in doorsnede. De ringen van den stam deden onderstellen dat die reusachtige boom eeu ouderdom had bereikt van 6300 jaren. De Spanjaard Tristany, de bekende aanvoer der van reactionaire hendeu in de Napelsche ge westenis onlangs te Rome door de Fransche po litie ontdekt en geval en sedert aldaar gevangen gehouden. Volgens de berichten uit Rome van 8 dezer is er bij het nader onderzoek geen grond gevonden om hem te straffen zijnde er althans geene overtreding der Komeinschc strafwetgeving door hein gepleegd. Uit dien hoofde is besloten hem weder op vrije voeten te stellen en mar Spanje of wel naar Frankrijk te zenden op zulk eene wijze dat hij zich v ooreerst niet weder naar de Napelsche gewesten zal kunnen begeven. Hier toe zou ook, tiaar gemeld wordt, geen lust meer bij hem bestaan, daar hij, Ier goeder trouw over gekomen zijnde om hel begiusel van het legitime vorstengezag in Napels te helpen staande boude i tot de overtuiging zou zijn gekomen dat de za ik van den Koning Frans door de keu/.e van trouw- looze dienaren en door de aanwending van eerlooze middelen bedorven cn hopeloos geworden was. Uit Posen meldt men dat voor eenige dagen op den straatweg tusschen Barczin eu Pakosc een ongeluk is voorgevallen hetwelk misschien een g in zijn soort is. De postiljon Strokacki, die waar schijnlijk al rijdende in slaap was gevallenkwam zoo geweldig tegen een slagboom aan, dat hit hoofd hem van de romp werd geslagen. De pan den kwamen met het hoofdlooze lijk v.o het postkantoor te Barczin aan. Ue postiljon laat eene weduwe met twee kinderen na. In de vor ge week had eeu zonderlii g ver schijnsel plaats. Terwijl te Rouaan eneb jna ondragelijke h'tle hcersehle was men te Die pp ge ïoodzaakt overjassen aan te trekken uit hoof de der plotselinge verkoeling van den dampkring. Uit het district Gocnong Kendeng meldt men het vangen vau eene reusachtige slang in lengte 24 voetendie een geheel wild zwijn iugezwol- gen had zoo dat hare dikte 55 duimen middel lijn was geworden. Na den maaltijd van dat* zwijn was zij in eeu staat van gevoelloosheid blij ven liggen in eene ravijn waar men haar levend gevangen heeft. Men is voornemens dat monster dier naar de diergaarde Ie Rotterdam te zenden maar het is zeer twijfelachtig of zich gelegenheid tot overtocht zal opdoen, in welk geval toch. de hoep op behouden aankomst in Holland zeer ge ring blijft. Een dief (in den staat Ohio) werd ontdekt juist toen hij eeuig zilverwerk bij zich gestoken had. Hij sprong uit het raam en kwam op een regenbak neder. Door de zwaarte van zijn lig— chaam brak het deksel en stortte hij in deu bak, waarin hij onmiddellijk den dood vond. In den Haag schijnt men te denken dat men de muzikanten des Schouwburgs ran instru menten kan doen verwisselen als de stadhuis beambten van werk. Waarom niet In Rusland vormt men wel stafmuzikanten op de maat van den stok. De luchtbal van den Abeele is te Nissc aangeland, volgens bericht van den Burgemees ter aldaar. Aproposbehooren de luchtballen ook onder de rubriek strandvonderij 'tN'ut van T Algemeen heeft een voorstel om afschaffing der doodstraf te vragen ver worpen. We hebben den lijd nog. Een voor stel tot afschaffing des oorlogs ware vooreerst beter. Te Rotterdam is een groote Orang-Outang aangekomen en te Vlissingen een paar Japan- ne/.eu men is nu in de gelegenheid tot verge lijking, der menschenrassen. liet bekende N. Dagbl'. zegt dat Z. M. niet naar Frankfort gaat; een ander zegt, dat Prins Hendrik gaat al goedlaat de Moffen zelf kuoeijen en maak Limburg los. Batavia 3Junij niets nieuws. 5000 vaten Petroleum kwamen te Londen aanmen wanhope nooit aan de verlichting De atmosphecr is in Parijs drukkend. Wy gelooven 't goed Staatsschuld zon cn muilbanden doen iemand zweeten. Te Rotterdam is eon kinder-ziekenhuis op gericht voor personen van 2 tot 13 jarendat kon te Aardenburg ook heel goed: 'tgeld is er. Do kogel, die in 'f lichaam van Mgr. Zwij- sen zat en de rechterhand van Chirurgijn Dek kers worden gefotogralieerddaar is aan zoo iets bitter weinig te zien eeue fotografie des daders zou meer nut doen. De President der fragmentarische Mcxi- caansche Republiek heeft eeue proclamatie uitge geven waarin hij roemt en snoeft op de hel dendaden door de Mexcicanen verrichtondor 't wegloopen. Hij raadt hun dan ook verder wij kend vechten aan. 't Gaat er daar Spaansch toé PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. A M S TE It D A M18 Augustus 1863. NEDF.nL., W.Schuld 2%pCt. dito 3 dito 4 H. Maats. 4% Spanje, Buitenl. 2% Binnen!. 3 PoiiTCG., Te Londen 3 Rusl.. Oh. Hope if C. 5 dito '8*8/m 5 dito 1840 4 Hope 1860 4% Sticglitz 1854 5 dito 1855 5 Oostexr. Metalliek 5 Zilv. nat. 5 dito 5 dito - 'j COUPONS on UITGEL. Metalliek f 25.00 Nat. Met. Coup. -28.11) Napelsche - 0.00 Div.Eng.in p.st. - 11.7*2Vó Eng. Russen -11.72'/, Fransche -55.% 64% 77% m,r, 1)0% 77% 90% 61'/io 68'%, 85% 48% 64%, 68 86% Relgische -00% OBLIGATIEN Pruisische f 31. Spaans. Piasters - O.OU Coup.per- 0.00 llauth. Russen - 0.00 Russ. in Zilv. R. 33.% Poolsche in il. - ou.oo I Dollars - 0.00 GRAANMARKT n: AAItDENBUIiG. Verkoopprijs per Mudde. DINGSDAG DINGSDAG. 11 Aug. 1863. 18 Aur. 1863. LAAGSTE. HOOGSTE. LAAGSTE HOOGSTE Tarwe 8,30 f 9,50 f 9,00 f 9.50 Rogge 6,25 7,00 6,50 7,0.) Gerst 5.20 6,20 5,20 6.20 Boekweit 0,00 0.00 0,00 0,00 Haver 0,00 0,00 I 3,50 3,75 Paardehoonen 0,00 0,00 0,00 o,oo Koolzaad 00,00 00,00 1 0,00 0,00

Sluisch Weekblad | 1863 | | pagina 3