de volgende nadere bijzonderheden Tom Thumb de dwerg van 31 duim hoog cn 25 jaar oud is thans gehuwd met mej. Lavinia Warren oud W21 jaar en 32 duim hoog. Barnuin had deze dame voor zijn museum geëugageerd en deed alles wat hij kon om te beletten dat de jeugdige dwergen elkander zagen. Hij kon ech ter niet beletten dat de generaal Thumb even als iedereen 23 centen entree betaalde en op die wijze in het museum binnentrad. Hij kwam, hij zag en werd overwonnen. Dadelijk begaf hij zich naar Baruum en decide hem openhartig mede wat deze reeds had voorzien. Barnum gaf den be roemden generaal een ontwijkend antwoord cn nam toen "nog meer maatregelen om een zamen- trefïen der heide personen te beletten. Mej. La vinia had echter deu generaal opgemerkt eu Amor had ook voor haar een met hare grootte even redig ptjHje vervaardigd en haar hartje daarmede gewond. Walde vrouw wil, wil God, en al is die vrouw ook nog zoo klei» maunenlist moet voor haar wil bukken. Zij wist generaal Thumh toe gang in hare kamer te verschaffen het jawoord werd gegeveu en Baruum moest onderdoen. Bij het huwelijk was commodore Mult die iets klei ner is dan generaal Thumb diens bruigomsjon ker, terwijl mej. N'utt, zijne 29 duim groote zus- Ier, de bi'uidjuffer van mejulvrouw Lavinia was. ])e huwelijksplegtigheid werd door duizenden bij gewoond. De weg dien de twee rijtuigjes moes ten passeren was door eene onafzienbare me nigte bezet. Aan de vensters was gecne plaats te vcrkiijgen. De plegtigheid zou te 12 ure plaats hebbendoch de kerk was reeds een paar uur vroeger stampvol. Eindelijk kwam het bruids paar aan. Bruid en bruidesom namen met hunne twee dwergachtige vrienden plaats op eene verhoogde plaats voor het aldaar. Toen de bruid antwoorddewas zji zeer aangedaan de ge neraal behield al zijne mannelijke kracht. Volgens the Times is het berigt van het op- droogen der aard-nliebronnen in Canada verzon- iion door belanghebbenden die een vooraad aard olie van dc hand wilden doen. De aard-olie is integendeel in Canada eu Pensylvanië bijna on uitputtelijk. BELGIS. ARLON, 26 Februari]. Vooi eenige dagen heeft een schaaptoebehoorende aan den landbouwer Drapicr, te Baranzy een jong geworpen, dat allerzonderlingst is geschapen. Het heeft name lijk 8 poolen, 2 lijven, 2 halzen, 2 kelen, 1 kop, 3 ooren waarvan aan weêsrzijden van den kop één, cn het derde op den nek,'en 2 staarten met witte punten. De ledematen dezer misgeboorte zijn die van een gewoon lam maar de snuit is die van een' vos; de wol is zwart. Hel dier was vol dragen. VïSÊ, 24 Februari}. Eene droevige gebeurtenis heeft in het gehucht Souverain-Waudre plaats ge had. Rond 4 ure in den namiddag, op hetoogen- blik dat de koópwarentreiu van Visë voorbijreed, bevond zich een zeker getal personen aan de plaats van den spoorweg, die over eene baan loopt, langs weerskanten gesloten, voor welke zich langs deu cenen kant de wachter eu langs den anderen een werkman door het bestuur van den spoor weg aangesteld, bevonden. Eensklapsop den oogenblik dat bet konvooi voorbijreed ontsnapte, men weet niet op welke wijzeeen meisje. Ma ria M.uit de handen van de personen die voor hel lick slondeuen zonder dat de wachter het gezien had, kroop zij er onder en wilde den weg overloopen. Zij werd door het stoomtuig getrof fen en bekwam zulke erge wonden, dat zij eeni ge oogenbjikken nadien overleed. 's GRAVENHAGE3 Maart. Heden ziju in de Tweede Kamer de discussion begonnen over het wetsontwerp betreffeude het Middelbaar Onder wijs. I)e meeste redenaars hebben zich tegen dc wet verklaard. Algemeen was men van gevoelen, dat er geen bepaling hoegenaamd in de wet was opgenomen wat eigenlijk middelbaar onderwijs is. De Wetgever verwijst naar den inhoud dor wet maar dan is deze wet een zamenraapsel van Li ner, middelbaar en hoogcr onderwijs. Zaken als deze 3 takken betreffende, zijn er iu opgenomen. Ook de niet opneming der Gymnasiën iu de wet vond veel tegenkanting voorts de ongrondwet tige last op dc gemeenten om burgerscholen op te rigten. De heer Groen van Prinstercr merkte bovendien nog op, dat niemand de behandeling dezer wet thans verwacht had want men leefde nog in eene ministeriële crisis; zoo lang toch liet vraagstuk der Koloniën niet beslist was, wist men niet wat deze Regering kwam doen. SLUIS, o Maart. Z. M. heeft den majoor van het wapen der maréchaussee W. van Cittcrs een pensioen verleend van 1300. Tevens heeft Z. M. goedgevonden, de benaming van compagnie bij het wapen der maréchaussee tc doen \er\allen en voor eik der twee zelfstan dige ouderdeelen van dal wapen te vervangen door die van dicisie. Verder heeft Z. M. benoemd bij de divisie ma- .réchausscc van Noord-Brabant en Zeeland, tot majoor en kommaudaul der divisie, den ritmees ter J. Paulusvan het Isle reg. dragonders; tot Lapite'n naar ouderdom van rang) de isle luit. T. Prins eu C. F. van deu Hoff, beide van het wapen; bij de div. maréch. van Limburg, tot maj. eu koram. der divisie, den kapit. F. H. Mar- ceflatot kapit. (naar ouderdom van rang) den lsten luit. J. F. Meijer, beide van het wapen. Met 's Konings jaardag hebben de erfgenamen van Z. M. Kou-ng Willem II aan het collegie Zeemanshoop te Amsterdam ten geschenke ge geven het bedrag van 5 uitgelote aandeden in de negotialie van ƒ50,000, met de premien ƒ1710 bedragende. Volgens berigt van den consul-generaal der Nederlanden te Athene is, te rekenen van 1 Fe bruarij 1863, de Nederlandsche vlag met opzigt tot de kustvaart op de Ionische eilaudeu gelijk gesteld met die der meest beguiisligde natie. Staats-Courant.J Het Provinciaal Blad N°. 24 deelt het besluit en bet plan inede nopens eene te doeue geldlee- ning van 325,000, tegen eene rente van 4'/2 percent "sjaars, teu laste dezer provincie, inge volge het besluit der Provinciale Staten van den 8 November jl. Ter teregtzittiug der arrondissemenfs-regtbank te Middelburg van deu 27 dezer was gedagvaard dr. D. J. Geensens te St. Laureyns (België), tij delijk verblijf houdende tc Oostburg, beklaagd van het onbevoegd uitoefeneu der geueestkunstals niet voorkomende op de lijst der bevoegd erken de geneeskunstoefenaren in deze provincie. We gens niet verschijning van den beklaagde is ver stek tegen hem verleenddoch de behandeling der zaak inmiddels voortgezet. Negen getuigen waren gedagvaard van welke er acht ter teregtzittiug zijn gehoord de negen de was wegens ziekte afwezig. I it de voorgele zen processtukken en de verklaringen der getui gen is gebleken dat de beklaagde in de maand September 1801 geneeskundige hulp heeft ver leend aan Theresia de Vlieger, huisvrouw van C. Timmerman, te Ooslburg, die lijdende was aan koortsen alsmede in de maand Mei 186*2 aan J» B. Brackeonder Aardenburg, die aan eene borstziekte leed, dat hij genoemde patiënten her haaldelijk heeft bezocht en hun geneesmiddelen heeft voorgeschreven en geleverdwaarvoor hij later de betaling heeft genoten. De substituut-ol'licier van justitie achtte het vol doende gebleken dat de beklaagde op de genoem de tijdstippen aan de voorzegde personen genees kundige hulp heeft verleend, dat hij de lijders herhaaldelijk be/.ocht en geneesmiddelen heeft verstrekt. De beklaagde is echter tot de uitoefe ning der geneeskunde in Nederland oubcvoegd daar hij niet voorkomt op de lijsten der bevoegd erkende geneeskunstoefenaren in de provincie Zeelaud. .Nog onlangs heeft de hooge raad bij arrest van den 15 Jauuarij 1863 (Weekblad van het regt van 5 Februarij) beslist dat het oordeel omtrent de bevoegde personen tot uitoefening der geneeskunst bij uitsluiting is opgedragen aan de provinciale commissie van geneeskundig onder zoek eu toevoorzigteu daar de b klaagde au niet voorkomt op de lijstcu der bevoegd erken den is hij alzoo onbevoegd. Dien ten gevolge rekwireert de officier van justitie de schuldig verklaring van den beklaagde aan het hem ten laste gelegde feit eu veroordeeling tot eene geld boete van 25 lot 103alsmede iu do kosten van het geding. De uitspraak is bepaald op Donderdag 5 Maart. De landbouwer J. van deu Brocke Jz. grond eigenaar onder de gemeente Ritthein zond zijn pholografisch portret met gelukwensching aan Z. M. den Koning bij gelegenheid van hoogstdes- zelf's jaardag. Gisteren ontving hij een schrijven, dam 21 dezer, van den Directeur van het Kabi net des Koningsdie hem namens Z. M. den dank betuigde voor de aangeboden geiukwen- schen. Als naar gewoonte willen wij de lezers van dit blad opmerkzaam maken op het Zecuwsche Jaar boekje en Middclburgschc Naamwijzer1863, uitge geven met die zorgvuldigheid caauwkeurigheid en nelheid, die er onafscheidbaar van zijn, eu die ook nu den veclomvaltenden arbeid der Keercn J. C. en W. Altorffer te Middelburg ten sieraad strekken. Ook nu durven wij dan ook het boekske met volle ruimte aaubevelen aan allen, die in eenige betrekking tot het Rijk geplaatst zijn, cn wier ambt hen roept tot correspondentie met hooge regterlijke collegiën slaats-ambtenaren leden van het provinciaal-bestuurenz.enz. iu het Toevoegsel nemende Proeven van Onder zoek van dc Geschiedenis naar een viertal Schilde rijen hangende ten Raadhuize van Middelburg en eene toelichting betrekkelijk de Boeren- en Over heidsstrijd en Bcronicius eene waardige plaats in leeren ons bij vernieuwing wat eene onvermoeide bronnenstudie vermag, en verspreiden een nieuw licht over de gebeurtenissen te Middelburg op 20 July 1672 en 26 Januarij 1704. Wij bevelen den historicus de lezing en ouverweging der beide mededeclingea aan. Men meldt uit 's ilertogenbosch 25 Februarij Heden werd voor het Provinciaal geregtshof alhier beh.md'dd de zaak in hooger beroep van rar. van Baeria, advokaat te Breda, aangeklaagd van zijne zinuelooze 73jarige moeder te hebben mishandeld, 50 getuigen zoo voor als legen werden gehoord. Een der zusters van den beklaagde, mevrouw de Fransen, heeft de zitting, die ruim 7y, uur heeft geduurd onafgebroken bijgewoondom waar het noodig was haren broeder het geheugen te scherpen. Een talrijk publiek was opgekomen om den aangeklaagde te hooren die zelf do midde len vau verdediging voordroegna hel nemeu van het requisitoir door deu heer advokaat-gene- raal, daartoe strekkende, dat het hof zou beves- ligen het vonnis voor zoover de schuldig verklaring betrof, doch de straf zou veranderen, iu plaats van 15 dagen, gelijk het vonnis van die regtbank luidde, in een jaar eenzame opsluiliug f 100 boete cn de kosten. De uitspraak is bepaald op aaustaauden Dingsdag. Te Pannerden zijn de weilanden reeds zoo ruim van gras voorzien dat het jonge vee er over dag al in graast. Te llarliugen had in de vorige week eeue ver- kooping bij executie plaats wegens weigering om do honden-belasting ad 1 te voldoen. De ge- heele inboedel bragt eene som van 1,75 op, waaruit hel verschuldigde en de vervolgingskoslen moesten worden betaald. De belastingschuldige heeft na afloop der verkooping zijn inboedel voor het zelfde bedrag weder ingekocht. Bij het afsteken van vuurwerken in het dorp Wolvcga, ter gelegenheid van "s Konings verjaar dag kreeg een arbeider een zwermer in het aangezigtwaardoor hij het gebruik zijner oogen wel voor altijd zal hebben verloren. Hij is be hoeftig en vader van een talrijk gezin. Een zonderling huwelijk zal eerstdaags te Mep pol worden voltrokkent: de bruidegom en bruid worden beiden in het diaconie-armenhuis ver pleegd wijl de bruidegom aan de eeue zijde van zijne jeugd af verlamd is en niets dan zeer moeijc- lijk kan gaan en overigens met de eene hand ook niets kan uilvoeron t de bruid is bijna geheel mét het bovenlichaam in elkander gegroeid zij heeit een bogchel van belang en pas de lengte van een 8 a lÜjarig meisje. Zij zijn tusschen de 30 eu 40 jaren oud regenten en bestuurders van het ge slicht hebben bij herhaling getracht hen van hun voornemen terug te brengen, maar dat alles hielp niets. Bij het inschrijven ten huwelijk van dit trouwlustig paar was bijna iedereen op de been. In den Ncderlandschen Sto-nnpost leest men Een Frausch uitvinder Monquiel wil ons nog goedkonper en meer doeltreffend licht verschaffen dau wij tot hiertoe door het gas hadden. Het moet geschieden door de damp of lucht door eene vloeistof, photogenc genaamd, te laten passe ren het schijnt eene naphta te zijn van eeneu vliegenden aard en die met dc gewone gas or namenten kan gebrand worden. De toestellen zijn zeer eenvoudig eu het licht is zeven maal ster ker dan gas cn liet voornaamste schijnt de goed koopheid. De voorstanders dezer uitvinding be weren dat het vocht in brand zou kunnen gaan als hel in werkelijke aanraking met vuur kwam. De gaszoo als zij nu gebruikt wordtkan ook door photogene gepasseerd worden, hetgeen eeue besparing van 40 oplevert. De uitvinding vindt iu Frankrijk veel bijvak BRESKENS 20 Februarij. De zesen veertigste jaardag van Z.M. onzen geëerbiedigden Koning is gistcreu door de ingezetenen van Breskens ge vierd op eene wijze, de vermelding verdient. Zcc als elders vaaide ook hier reeds vóór zonsopgang, de nationale driekieur van den toren trans. Van daar kondigde een pistoolschot den aan gebroken feestdag aan en niet zoodra was de feestvlag bij het hoofd van het gemeentebe stuur ontrold, of de meeste ingezetenen volgdeu nu daarmede. Daarna hoorde men nu en dan in het geklap vau menigen zwermer, hoe de jeugd zich om hun nen geliefden Vorst verheugde. En toe» het hoefd der plaatselijke school-commissie *s voor middags in de dorpsschool trad, en den ouderwij zer vrijheid gafom de namiddagles in een zang en speeluur te veranderentoen galmdeuit den mond van ruim een honderdtal scholieren het „l.eve de Koning! langs de scboolwanden. 's Namiddags bleef geen scholier te huis ieder hunkerde naar de school die van huiten met vlaggen iu 's Konings naamcijfer gedecoreerd was, en in welke de bijeengeschoven leertafels eene speelplaals openlieten, waar de kindereu onder leiding van Iloofd- en Hulponderwijzer, zich vro lijk vermaakten. 's Avonds van vijf lot zes uren bengeldo do dorpsklok ten derden male en toen de laatste loouen van deze in de lucht wegzonken stond 's Konings naamcijfer boven den ingang dei* dorps school met lampions verlicht, eu stroomde oud eu jong ter schole iuom daaruit deu mond vau den Burgemeester do feestrede te |hooreu cu va- derlandsche liederen te helpen zingen. Daar was van schoolmeubelen een eertrophéc opgerigt met nationale kleureu gedektom tot kansel te dienen. Hel geliefkoosde volkslied van Tollens wekte de geestdrift al hooger en hooger oj). De zaamgevloeide menigte luisterde aaadach~

Sluisch Weekblad | 1863 | | pagina 3