TELEGRAFEN. f'ocvïugt te nemen. Reeds had de Nationale Ver- gadciing te Athene het voorloopig bewind opge dragen aan de Heeren BulgarisRoulTos en Ca ll aris maar ziet, daar kwam de bevolking legen het Gouvernement en zijue raadslieden in opstand en zal de Nationale Vergadering nu verpligt zijn om een nieuw bewind te benoemen. Of dit op den duur goed zal gaan, zullen wij moeten af wachten maar valt we! eenigzins te betwijfelen. Een van de belangrijkste tijdingen der afgeloo- peu dagen is gewis de volgende. In den laatsten tijd had men vaak en zonder tegenspraak verno men dat de Paus zijn verlangen had te kennen gegeven, om, des uoodsals hij namelijk zijne Staten moest verlatenten gevolge van den drang der omstandighedennaar Malta te gaan en dus gebruik te maken van Engeland's gastvrijheid. Thans blijkt echter uit het Frankforter dagblad I Europedat Kardinaal Antonelli, namens de Pauselijke Regering, eene dépêche heeft gerigt aan Mgr. Chigiden Pauselijken Nuntius te Parijs, waarin bij verklaart, dat Odo Russell, de gezant van Engelandden Paus de gastvrijheid van En geland herhaaldelijk had aangebodendoch dat de Paus die telkeus heeft geweigerd. Het spreekt van zelf, dat Kardinaal Antonelli thans de diplomatieke betrekking heeft afgebro ken met een gezant, die verkeerdelijk naar zijn Gouvernement heeft gerapporteerd. Indien deze tijding bevestigd wordt, zal aan Engeland's diplomatie in den vreemde een gewel dige slag zijn toegebragt. Als men toch aan openbare stukken van gezanten geen geloof meer kan slaan, waar moet het dan heen? liet schijnt, dat de Regering van Beijeren een middel er op schijnt gevonden te hebben, om, indien het Tolverbond door Pruissen mogt ont bonden wordeniels tot stand te brengendat daarin voorzien zal. Zij schijnt eene nieuwe Tol- vcreenigiug op het oog tc hebben, waarin ook Oostenrijk zou worden opgenomen. Hel is echter tc hopen dat dit niet noodig zal zijn. Het Madridsche Kabinet, dat sedert eenigen tijd met de Cortes overhoop ligt, schijnt niet ge slaagd te zijn in do verzoenende maatregelen, welke het gemeend heeft te moeten nemen. Al thans het besluit lot ontbinding der Cortes schijnt thans door de Koningin te zijn geteokend. Naar men verzekert, zou de stem der bemid deling in Noord-Amerika luider bijval vinden dan in den laatsten tijd het geval was. He ge duchte verliezen welke het Noorden in het laat ste jaar geleden heelt., schijnen de oogeu te ope nen en de mannen van hel Noorden le bewegen om hot voorstel van Frankrijk aan te nemen, ten einde op neutraal gebied conferentïën te hou den tol herstel van den vrede. Het wordt dan ook meer dan tijd. Amerika en Europa hebben behoefte aan rust, ten einde den handel en den industriëlen geest, zulke noödige elementen der Natiënniet te stremmen. WARSCHAU, 23 Febr. fs avonds.) Fen detache ment troepen naar deu kant van Dombrowo ge vonden heeft geeno opstandelingen ontmoet in de gehecle landstreek lusschen Dromolow, Pilica, Wolbrom Oldusz en de grenzen. Na de nederlaag, welke zij te Miechow hebben geleden zijn de opstandelingen deels verstrooid en deels naar Gallieie vertrokken. De gouveruemenlale autoriteiten zijn overal in baar gezag hersteld. Mieeowslawski is op zes wersten van Ranziwo op de Russische grenzen in liet gouvernement van Kalisz, verslagen. Zijne blieven zijn in be slag genomen. Hij zelf is op de vlugt. TURIJN, 20 Febr. In de heden gehouden zit— ling van de Kamer van Afgevaardigden heeft de heer Broglioals rapporteur van de commissie uit dc Kamer, zijn rapport ter tafel gebragl over ltd wetsontwerp tot het uitschrijven een er lee- ling van 700 millioen. De commissie concludeert tot aanneming der wet. ROME, 21 Febr. (over Marseille.) net consis torie lol bevordering van kardinalen is definitief bepaald op 16 Maart. Mgr. Veluca zou naarmen zegt, bevorderd eu als nuntius te Weenen vervangen worden door Mgr. Franchi. Weerspannige troe pen uit Uinbrië zoeken voortdurend eene wijk plaats in deze stad De Paus hooft ondersteu ning verleend aan de artisten van den onlangs door brand vernielden schouwburg en hun ver gunning verleend om concerten ten huuuen voor- tbele te geven. NAPEUS 21 Febr. over Marseille.) Er is eene demonstratie van Garibaldianen voor heden avond voorbereid. Generaal Lamannora heeft de hoodigo maatregelen genomen. De prefect van Florence heeft berigtdat de Maz/.inlsten zich voorstelden om de vrienden van het gezag in het openhaar te beleedigen. II;; heeft voorzorgsmaat regelen genomen om dit plan tc verijdelen. BERMJN24 Febr. De Zeidliesche Correspon- iïenz bevat het volgende herig! Ten huize van de te dezer stede wonende Polen zijn 300 hand granaten in beslag gonomen de personen in wier woning ze gevonden werden, zijn in hech- t nis gesteld. Door de justitie wordt een onder zoek ingesteld. NEW-YORK, 11 Febr, De aanval op Charle ston is nog niet begonnen; de tegen die stad ge- rigte expeditie telt 123 vaartuigen. De regter vleugel van het leger van den Poto mac heelt met goed gevolg eene verkenning uit gevoerd. Volgens geruchten hebben do Noorde lijken Lebanon in Tennessee weder bezet en daar bij 600 man gevangen genomen. Het berigt van eene hij fort Donalson in Tennessee aan de Zui- lijken door den generaal Itosenkrantz toegehragte nederlaag bevestigt zich. De weerzin legen de inlijving der negers heeft in het leger tot verscheidene muiterijen aanlei ding gegeven. Het voorstel van Frankrijk, om op neutraal ge bied conferenliën tot herstel van deu vrede te houdenwordt door onderscheidene dagbladen van het Noorden aanbevolen. FRANKRIJK. Graaf de Preslereen 70jarig millionnair le Parijs, trad dezer dagen in liet huwelijk meteen beeldschoonnaauwelijks 18jarig kind, een bur ger meisje, wier ouders stil konden leven. Zijne millioeuen en zijn gravenkroon hebben zijne uit verkorene doen vergetendat haar aanstaande reeds een man in de kracht des levens was, toen hare ouders nog in de wieg lagen. Zelfs de beau- monde van Parijs heeft gelagcheu om dit huwe lijk doch toen het bekend werd op welke wijze de graaf zijn aanzoek had ingekleed bleek het bon-mot geestig genoeg om de lagchers voor zijne zaak le winnen. Lieve jufvrouwhad hij gezegdik beu een stokoud mangij nog een piepjong meisje wilt ge mij de eer aandoen om met der tijd mijne weduwe te wordeu?" De douairière op zigt had eens geglimlacht en on- middcJijk „ja" gezegd. Te Montreuil-sur-mer is een gedeelte van het spoorwegbureau, dat op een sedert gesloten put gebouwd was, ingestort. Een geheel vertrek, met meubilair, is in de diepte verzonken. Gelukkig zijn er geene menschenleveus te betreuren. Eeni ge oogenblikken vroeger bevond zich nog een der beambten, vader van een talrijk gezin, in die kamer. Zijn leven heeft slechts van weinige se conden afgehangen. Ahd-el-Kaderdie als bedevaartganger aan boord van het ter zijner beschikking gestelde Fransclie adviesjagt le Curieux naar Djeddah is overgebragtheelt van daar de reis naar Mekka voortgezet, in welke stad hij 4 maanden denkt le vertoeven. DTTXTSCHLAND. Even als voor viss'-hen en in het waler leven de amphihiën het aquarium zoo heeft de lieer C. C. II. Muller te Hamburg voor dc landbewo ners der laagste dierklasse voor kevers cn an dere iusekteu onlangs een zoogenaamd vivari um ingerigt, dat reeds door honderde liefhebbers der natuur met buitengemeen genoegeu is bezig- tigd. Dit vivarium bevindt zich onder glas is 5 voet lang, 2voet breed en 4 voel hoog, en stelt den Rammelsherg in liet Harlzgebergle voor. De berg is kunstmatig van graniet, erts en kalk steen zamengcsteld van holen voorzien en be plant met kleine bloemenwelke lusschen de steencu wild dooreen groeijen als sedurn saxi- fraga varensmossen enz. Aan den voet van den berg staal een wilgenboom, die zijne takken uitspreidt over eene heek, welke met riet en an dere planten is begroeid. De overige ruimte wordt beslagen door verscheidene planten en boouienwelke in zich ontwikke'ende vochlige lucht welig groeijen. Bevolkt is het vivarium, onder anderen door iwee groenebijna een voet lange hagedissen (lacerla viridis)verscheidene andere hagedissen, als lacerla agilis, crocea enz., kleit e slangen (anguis fragilis) met hunne jongen, ringadders, salamanders, walerhagedissen, boom- weide- en andete kikvorsehen kruis en andere padden, kevers, slakken, rupsen, vlinders, enz Zaodra de zon op het vivarium schijnt ontslaat era woelig leven. De groote groeue hagedis komt uit haren schuilhoek te voorschijn eu legt zich in de zon. Weldra komen ook eenige kleine hage dissen te voorschijn en gaan dwars over de groote liggen een kikvorsch voegt zich stout daarbij terwijl de ringadder of de kleine slang de groep komt vergroolen. Eene soortgelijke groep ziet men somtijds nog boven in de takken van een boom. Onder al de bewoners heerselU do groot ste eendragt. Alleen rupsen vlinders vliegen enz. zijn aan vervolging blootgesteld en moeten dikwerf worden vernieuwd. De diereu zijn zoo zeer aan hunnen meester gehecht dat wanneer de kast geopend wordt, zij onmiddelijk te voor schijn komen om uil zijne handen en zelfs uit zijn mond hun voeder te ontvangen. Dezer dagen vertoonden zich hij een olifant, die 8()0!) pond wong en aan den eigenaar van een ambulant beestenspel toebehoordeop de reis lusschen Marbourg en Frankfortteekenen van dolheid. Men moest tot het besluit komen het kostbare dier af le maken. 86 kogels waren er noodig vóór de kolossus zieltogende neerzeeg. De advokaat Fischer le Korneuburg heeft, bij uilerslenwilhet vruchtgebruik van 100 11. bc- maakt aan zijne kat gelijke som aan zijn hond en aan zijn kanarievogel. De renten moeten be sleed worden door een aangewezen persoon ten behoeve van dé drie legatarissen en het overschot is voor d.cn verpleger. Bij overlijden van de ro- beiuTicieerden komt het kapitaal aan de natuur lijke erfgeuamen. ENGELAND. In de Notes aud Queries de Engelsche vorscher", komen eenige historische bijzo») heden voor omtreut den dezer dagen in hoo ouderdom overleden Britschen Staatsman, markies van Landsdowce. Onder deze vindt r de niet onaardige mededeelingdat de marl. meermalen verteld heeftdat hij als knaap c- de hand had gegeven aan den hoogbejaarden neraal Goduin wiens vader in zijne jeugd pa-j was geweest van Koning Karei I.' De man di in 1863 slierf, had dus iemand gekend, die, de tweede helft der zeventiende eeuw geboren hera heeft kunnen vertellen uit de dagen van den martelaar en Cromwell. Landsdowne stierf één dag voor den 214 verjaardag van des Kouingr onlhoofding. Te Londen heeft deze week de crinoline weêr twee slagtolTers geëischt. Margarelha Darvy ren dienstmeisje van 14 jaren, overleed eergisteren aan de gevolgen van het in brand geraken van haar gewaad datvolgens heerschend gebruik breed uitstond. Zij wilde iets van den schoor steenmantel nemen waardoor haar kleedje vuur vatte. Ofschoon er spoedig hulp werd aaogebragt, bijna onmiddellijk nadat het meisje in volle vlam stond overleed zij kort daarop. Een tweede geval droeg zich als volgt toe. Mej. H. Kugh, nog geen 26 jaren oud, wilde hare moeder", met wie zij zich benevens twee broeders, in de zaal bevond, bijstaan, daar mevr. Kugh op eene sofa in zwijm lag. Uit dien hoofde bukte dc dochter, waardoor dj zoom van haar kleed van achteren vlam vatte, en, zoo als gewoonlijkook dit slagtoffer stond dadelijk in volle vlam. Niettegenstaande de terstond a'ange- bragte geneeskundige hulp, bezweek de jeme dame spoedig daarna. Dit zijn twee gevallen p één dag, die met de vorige minstens vijf uitn a- ken gedurende dit jaar, behalve twee of drie dinscresscn op de schouwburgeuzijnde alzoo meer dan eene vrouw per week. Wel mogt een der dagbladen onlangs liet verbranden van Hin- doensehe weduwen aanhalen, als in geene verge lijking komende met dat der slaglóJers van de crinoline. BELGIË. Voor dc Assises te Antwerpen zal eerstdaags te re gi. staan zekere Hendrik Janssen, schaapherder te Venray (Hollandsch Limburg) beschuldigd van bigamie eu valschheid in geschrifte. Deze persoon, wiens bedrijf en opvoeding geen aanleiding kou geven tot het vermoeden, dat zijne calligraphische bekwaamheden dusdanig waren dal hij gedurende jaren met valsche stukken de autoriteiten zou kunnen misleiden heeft in 1837, met behulp van in elk opzigt valsche papieren de gelegenheid weten te vinden een huwelijk met een onbespro ken meisje aan te gaan, tijdens zijne echte vrouw nog leefde. Zes jaren ging hij ouder een val- schen naam door, gaf daarop aan de geboorte zijner kinderen en zou misschien als dusdanig zijn ge storven ware het niet geweest dat hij op hee- lerdaad op diefstal van schapen betrapt wordende, werd herkend door den broeder van hem voor wieu hij zich uitgaf. BRUGGE, 21 Februari}. Dezen nacht, omtrent 1 ure, heefteen brand plaats gehad in den werk winkel van dea heer Berragan, rietvlechter op de Staauijzerplaats alhier. Men vermoedt dat eene vuurvonk iu den daar aanwezigen afval van hout is gevallen toen men om 8 ure uitscheidde met werken, en dat rond 11 ure het vuur uitge barsten is. De bluschpompen zijn ter plaatse go- bragt waar zich ook bevond de policie-commis— sarismaar de brand was reeds gebluscht door do huren en eenige nachtwakers. De schade aan koopwareneu werktuigen schijnt nogal aanzienlijk, alsmede aan de werkplaats. Het huis is verze kerd voor 301)0 fr. BRUSSEL, 20 Februari}. Verscheidene Polen, onder welke zeer rijke, hebben ons land, waar zij zich gevestigd hadden, verlaten, om zich hij den opstand aan te sluiten; voor hun vertrek verklaar den zij, dal zij voor dc onafhankelijkheid van hunnen gebo ndegrond goed eu bloed veil hadden. Ook hebben vele poolsche jongelingen, die aan onze hoogescholen en andere instellingen van onderwijs studeren, zich op weg begeveu, om iu de gelederen der opstandelingen dienst te nemen. Te Charleroi is er tijdens de loting een hart roerend tooueel gebeurd. Een meisje van Jumet zoo wat 13 jaren oud viel langs de straat neêr toen zij vernam dat haar broeder een goed num mer had getrokken. Iedereen dacht dat ze van vreugde" gestorven was. Men droeg haar naar een naburig huis waar zij verzorgd werd. Van daar werd zij naar het gasthuis sebragtwaar zij weder lot bewust zijn kwam. Thans is zij buiten gevaar. HEIST, 18 Februarij. De Commissie, door den Minister van Openbare Werken benoemd, om den toestaud onzer kusten na te zien. is te Heist en tc Blaukenberge aangekomen. Met alleenlijk dat deel der kust te doorloopcu, zullen de leden der commissie zich kunnen overtuigen van de .groote schade welke de laatste stormen in December eu

Sluisch Weekblad | 1863 | | pagina 2