Bevalt me best tussen de meiden' 'Ik gok nog eens op een superdag' Kom je vanavond bij ons TV luisteren? Zeeuwen sterk op eerste dressuurdag ev fi Graf Marcel Schouw bereikt halve finale in Goes :uws KORT JEUGDTOERNOOI FINALE SENIOREN 5 STEM SPORT ZEELAND B2 lees Boeye trainer van het Aardenburgse vrouwenelftal lock op kilometer ZYY ABAB wint soccertoernooi iormio WDEN [rans Roelofs uit Goes grote revelatie van huidige crosscompetitie Tooi SPORTNIEUWS KORT Ralf Gommers presteert knap in Brugge Eindstrijd eerste klasse libre Promotiedag paardrijden gehandicapten Nieuwjaarsloop in Oostburg Indoor Zeeland in Goes van start Muzikale hoogtepunten in 'Het gevoel van 1997' bij de KRO om 21.30 uur op Ned I Het gevoel blijft Ook in 1998 11 i i WOENSDAG 31 DECEMBER 1997 11 EMBER 1997 g J parcel Schouw kwali- Ifde zich voor de halve fi- van het tennistoernooi Ls De plaatselijke favo- (inhet dagelijks leven stu- I jan de Rijksuniversiteit Itrecht, was in de kwartfi- Let 5-2 te sterk voor An te van Bockel van TC Sou- |„lW treft in de halve finales lóedelijk de als eerste ge- [ite Harold Schipper. Dit prestigeduel belooft een span nende strijd te worden. Beiden spelen in het eerste mannenteam van 't Halve Maantje uit Goes, dat op het hoogste niveau van Nederland acteert. De als tweede geplaatste Michel Gorsse uit Kapelle schaarde zich net als Marcel Schouw al bij de laatste vier door een stevige over winning op Camiel Folmer uit Zierikzee. UITSLAGEN MANNENENKEL Cl: D. Reynhout-H. van Slooten 9-4, D. Reynhout-W. ten Hacken 10-3, H. van Slooten~J. van Klinkenberg 5-4. C2: S. van Buren-M. Visser 5-7, T. Felius-R. de Klerk 7-2, M. Gideonse- W. ten Hacken 7-2, R. Hillebrand-O. Molopodis 5-4. MANNENDUBBEL BI: Schipper/Van 't Westeinde-Fe- lius/Filius 9-4, Van Bockel/Van de Broek-De Jong/Maandag 3-6, Gree- ve/Van Sabben-Eude/Oranje 5-5, Felius/Filius-Schimmeipennin- ck/Vlieger 7-6, Schimmelpennin- ck/Vlieger-Schipper/Van 't Westein de 4-10, Van Bockel/Van de Broek- Aarts/Otte 7-4, Aarts/otte-De Jong/Maandag 6-4, Eude/Oranje- Versteeg/Wisse 7-4, Versteeg/Wisse- Greeve/Van Sabben 4-11. Cl: Rempt/Weyermans-Reyn- hout/Spinnewijn 5-9, De Jong/Van Slooten-Reynhout/Spinnewijn 5-8. C2: Van Buren/Walraven-Van Over loop/De Witte 9-5, De Nijs/Gideon- se-Jongsma/Van Gellecum 8-3, Fe- lius/Hülebrand-De Rooy/Tituheru 7-4. VROUWENENKEL BI: Davidse/Davidse-Van Schel- ven/Verschoore 12-3. B2: A. van Straaten-N. Vinkoert 5-5, A. van Straaten-L. Wisse 6-4, L. Wisse-N. Vinkoert 4-5, M. van Bel- zen-N. Vinkoert 3-8. C2: P. Adriaanse-M. Struyk 6-8, M. Struyk-J. Saman 3-7. VROUWENDUBBEL C2: Verschuure/Verschuure-Van Ee- nennaam/Clausing 8-5. GEMENGDDUBBEL BI: Van Wely/Folmer-Van Straat- en/Van Housselt 5-7, Van Win- gen/Van de Broek-Van Wely/Folmer 9-2, Sigmond/Gorse-Vinkoert/Geels 8-3, Van de Dries/Greeve-Groen- leer/Eude 8-4, Van Straaten/Van Housselt-Van Wingen/Van de Broek 1-9, Van de Dries/Greeve-Van Sab- ben/Manten 5-5, Groenleer/Eude- Van Sabben/Manten 11-2. C2: Van Dijke/Van Dijke-Van Ier- sel/Hoogerwerf 4-5. lellende is voor Steffil Iden afzijdigheid WeJ 1 voormalige nummer njving voor de Au I figeGrafj ■ne licht om weer tel mussen. Niettemin ij hent ruim 200 dagen ]a [altijd niet gekomen" pnaitie is niet op npji „Ik ben „og bezigje I aan mijn snelheid en Ihoudingsvermogen verklaarde Graf dat 2e |eds de ambitie voelt beste speelster van de [e worden. Die plaats is lig in handen van de Ise tiener Martina Hin- let ziet er niet naar uit [zich gemakkelijk opzij [ten. Graf won dit jaar F schrijve één toernooi- ftraatsburg in mei, kort I Franse Open. Led Rabout benburg - Het is een donderdagavond in december. Weers- Landigheden die bij deze tijd van het jaar horen. De laatste Ljes van het jaar 1997. Op het Burgemeester van Dongen- ftpark aan de Aardenburgse Heerendreef verlicht de intal- L de omgeving en neemt Cees Boeye 'zijn meiden' onder jden. Het vrouwenelftal van AVC Aardenburg, voor het eerst tompetitie dit seizoen. Ie op de wereldranglijst, ^toernooi in Rotterdam. JS Open zijn ook al Ri- Itracteerd. tde in 1996. Toernooidi- Jtopspelers over te halen (extra aantrekkelijk voor 1998 zijn 25-jarig be- ht op 2 maart. het seizoen in de Bunde- lerhalf jaar speelde hij in i blijven maar koos toch Btse club wilde graag een ud-Feyenoorder zag daar haar Brazilië. De rechts- boorteland, waar hij con- leïnteresseerd is. Het zou uwe bondscoach van het I oud-international volgt i van Tsjechië om zich te [titel in Fkankrijk. [en betaald voor de Fran- zullen beide teams, als riendschappelijk treffen, ht dinsdag bevestigd. Ka- [oen 2001/2002. heeft bij de Canadese af- Oval in Calgary het we- 1.10,16. De oude toptijd jffeaan Lee Kyu-Huyk. R, oud 1.10,42), 2. Sylvain Parker 1.11,86, 5. Brisson ll. Wotherspoon 106,600, 2. |93, 2. Auch 1.18,15, 3. Jo- 1,225, 2. Auch 115,735, 3. Jo- )-jarige Boeye is geen debu- II op het trainingsvlak. Hij We de afgelopen acht jaar de |b- en c-junioren van Aarden- Stond ook twee jaar op het om het derde en vierde se- enelftal van de club op het [ditionele en voetbaltechni- vlak bij te schaven. „Maar iwen, dat is toch wat anders," ft hij te kennen. er wel even aan moeten ien. Je moet ze constant in gareel houden. Wakker hou- i. Er veel korter op zitten dan jmannen of jongens. Ze komen zeven sjaals en zes truien aan de training. Het gevolg is a een kwartier er een enor- berg kleding op het veld ligt, int ik laat ze niet naar het veld ien om hun school- en disco- laringen van de afgelopen we- aan elkaar door te geven. Er t gewerkt worden." je het woord conditie- limng uit je mond laat vallen, je de haren, althans als de itsen af zijn, recht overeind ko- m. Rondjes lopen is wel het al- irgste wat hen lijkt te kunnen irkomen. Ik begin er dan ook Sjd mee. Lekker het lichaam en spieren op temperatuur bren- i." „Ze zijn er ondertussen aan (end geraakt. Het heeft enige ipanning gekost, maar ik moet gen dat het leuk werk is. iuwens, anders was ik er al ïg mee gekapt, want ik loop i voor mijn plezier. Niet om een avond te ergeren, dat kan wel elders. Het is trouwens het eerst dat we hier in Aar- aiburg vrouwenvoetbal in com- iitieverband hebben. Marjon ins heeft zich daar enorm voor [ezet. Zelf is ze door omstan- igheden al gestopt." alentjes Je zijn begonnen met zestien [esjes. In augustus de competi- I ingegaan. Nu heb ik de be- [lukking over achttien meisjes fae leeftijdscategorie zeventien, achttien jaar. Er wordt lekker ge werkt en er lopen talentjes bij. Annemarie van Dongen, een ClOS-studente die ooit aan hard lopen deed, haar zus Marianne, Angelique Laureyns, keepster Annelies Raeman en aanvoerster Janica Paridaen, Zij vormen de as van de veldbezetting. Het is al leen jammer dat het vrouwen voetbal in de regio zo weinig leeft. In West-Zeeuws-Vlaande- ren hebben we alleen maar een team in IJzendijke, verder moe ten we naar Hulsterloo, Honte- nisse, STEEN en Terneuzen. We spelen dan ook een dubbele com petitie om aan onze wedstrijden te komen. Niet echt leuk om vier keer in een competitie tegen de zelfde tegenstanders te spelen." Boeye heeft eigenlijk een regio naal team, „Klopt, want er spelen hier meisjes van Sluis, Belgisch Middelburg, St.-Kruis en Eede. Met name deze laatste plaats is een hofleverancier. Op de basis school in Eede is het meisjesvoet bal populair. Al een aantal jaren zijn ze Zeeuws kampioen gewor den en speelden ze de landelijke finale. Er zitten daar enorme ta lentjes tussen." Scheidsrechter Het trainen van het vrouwenteam betekent dat Boeye met het flui ten is gestopt. Jarenlang was hij scheidsrechter bij de seniofen. „Dat had ik tot mijn vijftigste willen volhouden. Ik heb vijftien jaar gefloten, maar door het vrouwenteam is daar abrupt een einde aan gekomen." Samen met leider Johan de Baets en vlaggenist Luc Laureijns wil hij met dit team duidelijk hoger op. „Het talent is aanwezig. We doen het in ons eerste seizoen al aardig. Alleen IJzendijke was twee keer te sterk. Thuis verloren we met 0-1, uit met 5-1, maar we hebben zeker nog kansen op de titel. Dan wil ik met de meiden verder. Onze horizon verleggen, buiten de provinciale grenzen, Cees Boeye, de enthousiaste trainer van het vrouwenteam van de voetbalvereniging Aardenburg. FOTO WIM KOOYMAN want het vrouwenvoetbal leeft hier op dit moment in Aarden burg. Als we zondagmorgen om half elf aan onze thuiswedstrij den beginnen, staan er meer men sen langs de lijn dan bij ons eer ste seniorenteam op zondagmid dag. Dat zegt voldoende." (ADVERTENTIES) Van onze sportmedewerker Sas van Gent - Het zaalvoet balteam ZW ABAB werd winnaar in poule A van het eerste soccertoernooi voor be drijf sformaties. ABAB en Elo pak eindigden vrijwel exact gelijk in de eindstand, maar ZW ABAB dankte de over winning in deze sterkst bezet te poule aan een groter aantal gescoorde doelpunten. Het laatste duel in die poule tus sen Elopak, tot dan koploper zonder puntverlies, en ABAB was beslissend. Elopak was zelfs bij een nederlaag met minimaal ver schil zeker van de eindzege op basis van een beter doelsaldo. Maar de 1-3-nederlaag die Elo pak te slikken, kreeg was net iets te veel om die eerste plaats vast te houden. In deze poule was toch soccer van niveau te zien. Vooral Henk Ottens was de smaakmaker bij ABAB en stond garant voor verschillende schitterende doel punten. Hij zorgde ervoor dat zijn team niet in een vroegtijdig stadium op acherstand kwam in de poule door tegen De Leugen boom een 1-0-achterstand om te zetten in een 1-2-zege. Later te gen Noordzee kon ook Henk Ot tens het antwoord niet vinden. Een soepel scorende Adri van Hanegem zorgde met drie treffers dat ABAB een 4-2-nederlaag moest incasseren. Omdat Elopak bleef winnen, moest ABAB in het laatste duel alle registers open trekken om de toernooizege als nog af te dwingen. Dat lukte met minimaal verschil. EINDSTANDEN Poule A: 1. ZW ABAB 12 punten (14-9), 2. Elopak 12 (11-6), 3. Noord zee 9 (+6), 4. De Leugenboom 9 (+4), 5. De Zwaan 3, 6. HCG 0 punten. Poule B: 1. Maas/Ploegaert 12, 2. ABAB Terneuzen 8 (+3), 3. De Sik kels 8 (+2), 4. Outokumpu 8 (+1), 5. 't Krikje 5, 6. Kijkhuis Raab 0 punten. Poule C: 1. Machinefabriek Sas van Gent 9 punten, 2. ABAB Hulst/Oost burg 8, 3. Cerestar 7, 4. ABAB Auto matics 6, 5. 'tPloegje 5, 6. IZV 3 pun ten. Poule D: 1. DaUinga 12, 2. De Hoop 10, 3. Omroep Zeeland 6 (+1), 4. Markt 15 6 (-3), 5. ABAB Recreatief 5, 6. 't Bierwinkeltje 4 punten. flpine skiseizoen de toon gisteren in Bormio op een (Oos) 2.01,62, 3. Kjus (Noo) jinkl (Oos) 2.02,50, 6. Kernen Assinger (Oos) 2.02,89, 9. (03,04. U. Schifferer 302 punten, 2. p: 1. Hermann Maier 639, 2. ZEILEN Open Australische kam- khappen Europe, vrouwen. Ina negen races: 1. Dennison lO punten, 2. Brouwer (Ned) lesson (NZe) 26. Perth. WK 49-er. na negen races: 1. Ni- Ji/Nicholson (Aus) 12 punten, ■hel/Wiseman (Aus) 16,3. Lar- |11 (VSt) 16, 50. Paardeko- %>th 73, 64. Havik/Nieuwen- VOLLEYBAL Almelo. ^nationaal toernooi, mannen. ■finales: Tourcoing (Fra) - Pa int Germain (Fra) 15-5 15-4, p (Ned) - Go Pass Lennik (Bel) J.5-5. Zwolle in de finale tegen ling (Fra). Irde plaats: Paris Saint Ger- pra) - Go Pass Lennik (Bel) 3- 1 15-2 15-6). P vijfde plaats: Vrevok (Ned) - Jp 3-1 (15-13 16-17 15-8 15-3). Bvende plaats: Orkelljunga VK 1 - Mladost Zagreb (Kro) 3-1 116-14 15-17 17-15). "schaken Groningen. /K-kandidatentoernooi, barrages (versneld tempo): partij Anand (Ina) - Adams L/2-1/2, tweede partij Adams - 1/2-1/2, derde partij Adams - 1/2-1/2, vierde partij Anand - 1/2-1/2, vijfde partij (sudden Anand - Adams 1-0. Anand Ier van wereldkampioen Kar- lus) in een tweekamp over zes Jn, eerste partij vrijdag 2 ja- [in Lausanne. jn onze atletiekmedewerker loes - Frans Roelofs is tot nu toe de re- jlatie van de Zeeuwse crosscup. De 32- jrige Roelofs, geboren en getogen in het Irabantse Escharen (onder de rook van frave), maar al geruime tijd woonachtig [Goes, staat na vier wedstrijden op een jaaie derde plaats achter Miquel van Jongeren en Theo Rabout. Een podium plaats behoort straks, als 14 februari in fiddelharnis de prijzen worden uitge tikt, dus tot de mogelijkheden. J het seizoen '94-'95 eindigde hij al een keer vijfde. Daarna werd het een poosje stil pnd hem. Erg stil. „Klopt, ik stond bijna an- phalf jaar op non-actief met een ontsteking P de knie. [as een jaar terug kwam de omwenteling in [ositieve zin en ik kon afgelopen jaar een I zomerseizoen afwerken, verbeterde er al ■tijn persoonlijke records op de 1500, 3000 I V/aor»<#eren 1 meter en ook in de crossen loopt het voortreffelijk. Het begon met een vierde plaats op Den Inkel. Daarna eveneens vierde op de Moerschans, vijfde op Westhove en der de op de Elderschans." „Ik gok nog eens op een superdag. Dan moe ten er punten gepakt worden. Miquel van Tongeren lijkt mij de te kloppen man, Edwin de Leeuw mogen we ook niet uit het oog ver liezen, terwijl Theo Rabout de regelmatigste van allemaal is. Heb ik een goede dag dan moet ik de krachtmeting met die mannen aankunnen. Ik heb ze trouwens alle drie al een keer achter me gelaten, maar dan steeds weer in een andere cross. Dat betekent wel dat het dit seizoen aan spanning niet ont breekt want pakt de ene eens een paar punten minder, dan is er wel weer een ander die goe de zaken doet." Frans Roelofs, tweede uit een gezin van vijf, begon laat met de competitiesport. „Tijdens mijn studententijd in Den Bosch heb ik wel wat aan mini-triatlon gedaan en uiteraard vijf keer de Nijmeegse Vierdaagse gewandeld. Dat is traditie bij ons thuis. Mijn vader loopt leurTir 10ff' oese at^eet die het voortreffelijk doet in de Zeeuwse crosscompetitie, 1 dagelijks leven fruit. foto jaap wolterbeek hem nog steeds. Serieus met de competities- port ben ik pas hier in Goes begonnen, in 1989, toen ik een baan kreeg bij het proefsta tion voor de fruitteelt in Wilhelminadorp. Mijn probleem was echter dat ik te hard, en hoe ongelooflijk het ook klinkt, daardoor te weinig trainde. Ik trainde de ene dag zo hard dat ik een paar dagen niet uit de voeten kon. Dat betekende dus uiteindelijk te weinig trai ning." „Ik heb eigenlijk pas dit seizoen goed leren trainen, van Jan de Wilde, in de aanloop naar mijn eerste marathon, die van Rotterdam in april. Jan heeft schema's voor me opgesteld. Me geleerd om tijdens trainingen te doseren. Mijn eerste marathon was er een om uit te lo pen. Niet om een tijd neer te zetten. Dat bete kent dat de 2 uur en 54 minuten weinig bete kenis heeft. Voorlopig zal die marathon ook mijn enige blijven, want ik wil eerst een goed cross-seizoen afwerken en komende zomer ook op de baan mijn persoonlijke records wat aanscherpen. Een tweede marathon zit dan ook nog niet in de planning." Van de resterende wedstrijden, Westenschou- wen, Braakman, Vlissingen en Hernesser- oord, zal hij er in Westenschouwen niet bij zijn. „Dan ben ik op vakantie. Al maanden geleden geboekt. Door omstandigheden kon ik afgelo pen zomer niet op vakantie. De schoenen gaan wel mee en ik zal die dag wel met mijn gedachten in Westenschouwen zitten, maar er zijn nu eenmaal ook andere dingen op aarde." „De Braakman moet me minder liggen, dat is een veredelde stratenloop. De Vlissingse Nol- lecross is ook niet bepaald op mijn lichaam geschreven. Met name in de rulle zandstrook ben ik met mijn wat zwaardere lichaams bouw wat in het nadeel ten opzichte van de lichtgewichten en de Hernesseroord in Mid- delharnis is voor mij onbekend terrein, omdat ik er nog nooit gelopen heb. Het mooiste par cours vind ik trouwens de Aardenburgse El derschans. Daar zit alles voor een cross in. We zien wel wat het wordt. Het vertrouwen is er, ik voel me sterk dit seizoen en ik zie een po diumplaats nog steeds zitten als ik maar 'heel' blijf." Vrijdag 2 januari 1998 Zaterdag 3 januari 1998 met aansluitend disco en Sjacko de Braai Brugge - Schaker Ralf Gommers uit Terneuzen presteerde bijzon der knap in het internationale ECI-toernooi in Brugge. De tegen woordig voor SMB spelende Gommers scoorde 5!4 punt uit zeven partijen en eindigde daarmee op een meer dan verdienstelijk ge deelde vijfde plaats in een sterk internationaal gezelschap. Op ba sis van weerstandspunten moest hij met de negende plaats genoe gen nemen. Hij begon met twee winstpartijen in de Lakenhallen te Brugge en verloor toen verassend in de derde ronde van clubgenoot Geert van der Stricht. Daarna zette hij opnieuw twee wmstpartijen neer, speelde remise in de zesde ronde en boekte winst in de zevende. Goed voor een hoge score van 514 punt. Winnaar van dit toernooi werd de nog maar 20-jarige Vladimir Baklan uit Oekraïne met een score van 614 punt. Aan dit toernooi namen 151 schakers deel. Resultaten Zeeuwse deelnemers: 9. Half Gommers (Terneuzen) 522 punt, 28. Gert van Rij (HWP Sas van Gent), 38. Kees Vreeke (Terneuzen), 39. Koen Leenhouts (SVWZV Oostburg) 4'/2, 63. Jordi Gernaert (Terneuzen), 77. Gerard de Winter (SVWZV), 85, Theo de Putter (Landau Axel) 3V2, 110. Peter Kalisvaart (Landau) 3, 11. Olga Gommers (Terneuzen) 2'/2, 120. Wim Sinke (Landau) 222 punt. Jeugd: 17. Manuel Colsen (SVWZV) l'/2 punt. St.-Jansteen - De biljartvereniging De Steense Carambole uit St.- Jansteen houdt van vrijdag 2 tot en met zondag 4 januari het kam pioenschap eerste klasse libre van het district Zeeuws-Vlaande- ren. Deze titelstrijd wordt gehouden in café De Kroon te St.-Jansteen en start vrijdag 2 januari om 18.30 uur. Zowel zaterdag als zondag begint men om 13.00 uur. De finalepartij hoopt wedstrijdleider George van Dorsselaer zondagmiddag omstreeks 16.00 uur af te werken. Deelnemers: 1. titelverdediger J. Boogaert (GBC Groenendijk), 2. W. de Nijs (HBC/De Troubadour Clinge) algemeen gemiddelde 8,15 (promotie), 3. N. Pauwels (HGL/KOT'86 Sas van Gent) 5,95, 4. M. van Britsom (CBC Clinge) 5,28, 5. B. Timmer ('t Bierwinkeltje Terneuzen) 4,06, 6. G. de Bae- rdemaecker (Hof van Eede, Eede) 5,14, 6. R. Goethals (Hof van Eede) 4,86, 8. G. Praet (Hof van Eede) 4,04. Reserves zijn: 1. K. Kunst (ABC Breskens) 5,14, 2. B. Visser (WBC Wals oorden) 4,44, 3. J. de Rechter (De Smickel Hulst) 4,76. Partijen eerste ronde: De Baerdemaecker-Van Britsom, Pauwels-Goet- hals, De Nijs-Timmer, Boogaert-Praet. Goes - Tijdens de eerste dag van Indoor Zeeland te Goes namen ook gehandicapten bezit van de Zeelandhallen. Het was een pro motiedag voor deze tak van paardensport. Niet minder dan 114 combinaties traden op in de rubrieken groepspresentatie, indivi duele dressuurporeven, carroussel op muziek, competitie rijproe ven, groepspresentatie en spelparcours. In groep 1, proef 2, was er een vierde plaats voor Annemieke Pij pers met 74 punten met Baron van SGPZVL (Stichting Gehandi capten Paardrijden Zeeuws-Vlaanderen). In groep 3 werd Marjo lein de Rijk met Annemiek met 108 punten vierde met helpster Monique de Jonge, Vijfde werd Louis Kerckhaert met Baron met 106 punten en eveneens helpster Monique de Jonge. In groep 5 werd met 106 punten Irma van Duyn met 106 punten vierde met helper Hennie de Kruyck. Bij het spelparcours werd Cor Geense met Adventure vierde met 100 punten en helper Fred Schurhuis. Bij de competitierijproeven in groep 2 werd Maaike van de Branden vierde met Adventure met 99 punten, met weer Hennie de Kruyck. In groep 4 werd Peter Verhelst met Baron met 107 punten vierde met helpster Monique de Jonge en vijfde werd Tommy van Gijsel met Annemiek met 105 punten en helper Rinus Paulusse. Allen zijn lid van SGPZVL. Oostburg - De voetbalvereniging SV Oostburg houdt op zaterdag 3 januari een Nieuwjaarstrimloop op het sportcomplex aan de Baljuw Veltersweg. Op het programma staan een 1500 meter, vier en acht kilometer. Al deze afstanden gaan tegelijk om 14.00 uur van start. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven in de kan tine van de SV Oostburg. Van onze paardensportmedewerker Goes - De eerste dag van het negentiende Indoor Zeeland was voorbehouden aan de dressuurpony's. De organisitie zal dit nog lang heugen want er kwamen meer dan 200 deelnemers aan de start. Vanuit geheel Zuid-West-Nederland waren ze present. Het leek aanvankelijk een over macht voor de Zeeuwse deelne mers te worden, vooral in de Z- klasse waren nogal was selectie pony's van de partij. Aan kwali teit dus geen gebrek. De negenjarige Koewachtse ama zone Stephanie de Frel, die met haar pony Jolly van het Hazela renlof bij de ponyclub De Klep- pertjes uitkomt, ging van start in de Z2-klasse, categorie C. Zij reed 360 punten bij elkaar, 174 plus 186 door twee juryleden. De oranje-rozet was haar deel. Bij de grote maat in de Z2-klasse, categorie DE, was er weer een Zeeuws succes. Met niet minder dan 401 (204 en 197) punten reed Carola Paauwe met King van Zuid-Beveland naar de hoofd prijs. Haar clubgenoten Jeanine Heys- tek met Laika met 371 (184 en 187) en Chantal de Rooy met Doronto met 370 punten (186 en 184) kwamen op respectievelijk de zevende en achtste plaats te recht. Het goud in de Zl-klasse catego rie DE werd een prooi voor Fran cis Kloet met Ikaros van De Weeïruiters met 380 (189 en 191) punten. Het brons was voor Tessa de Vrie met Morwen Collin van De Paardebloem met 372 (181 en 191) punten. In de categoie AB was de eerste stek voor Anne Moerland met Shetan van Zuid-Beveland met 347 (172 en 175) punten. In de Ml-klasse, tweede groep behaal de Sandra van der Bijl met Kan- dance van de Schouwse Ruiters met 163 punten de eerste plaats. Vierde werd Mirjam Reinierse met Jura van De Paardebloem met 153 punten.

de Stem | 1997 | | pagina 9