Grote zorgen om Groenendaal Bevalt DE STEM Caudron stunt opnieuw in Nederland Ik gok nt Belgische volleyballers verslaan 'grote broers uit het noorden' Speculaties over loopbaan Steffi Graf UITSLAGEN STANDEN Vormverlies Oost-Brabander in door Van der Poel gewonnen cross Loenhout ees Boeye trainei Van lier Bekkers schoenen Ook Loenhout WK-kandidaat Bramati houdt het voor gezien Belg houdt Turkse publiekslieveling Sayginer van eerste zege in Zundert af SPORTNIEUWS KORT Rafter en Krajicek naar Ahoy' Peter Bosz naar Hansa Rostock Wereldrecord Wotherspoon op kilometer Scliifferer wint afdaling in Bormio ïrans Roelofs uit Goes Kerkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 Sport WOENSDAG 31 DECEMBER 1997 Den Bosch (anp) - Veel zegt een nederlaag niet in het prille begin van de lange aanloop - tien duels - naar het EK volleybal van 1999 in Oostenrijk, maar wél dat titel verdediger Nederland weinig te winnen heeft en veel te verliezen. Voor België was dat, zeker tegen de grote broers uit het noorden, precies andersom. Ze wilden niets liever dan dat in Den Bosch aantonen. En ze deden dat ook: 0-3 (7-15 10-15 4-15). Zoeken naar excuses duurde niet lang. Oranje, toch al nauwelijks voorbereid, was nog sterker ge handicapt dan al bekend. Guido Görtzen mocht in Japan blijven voor zijn goedbetaalde competi tie daar. Mike van de Goor (pink) en Jochem de Gruijter (rug) wa ren ook tegen Turkije (3- 0) al niet beschikbaar. Tegen de Belgen kwam daar Ri chard Schuil plotseling bij. De li bero kreeg tijdens een wedstrijd van zijn Italiaanse club Ferrara last van de rug en was ook gister avond in Den Bosch tot rust ver oordeeld. Mark Broere verving hem als vrije verdediger en liet de volle Maaspoort zien waarom hij 'gewoon' bij Piet Zoom- ers/Dynamo speelt en niet in Ita lië. Dat was ongemak. Er is niet beter voorhanden, nu Olof van der Meulen alleen nog voor echte noodgevallen tot een rentree be reid is. Vervelender was dat er geen verband in de ploeg zat en ook geen rek. Maar ook dat is na een paar uurtjes trainen niet zo verwonderlijk. Spelverdeler Peter Blangé, nu wel startend, vond Bas van de Goor maar moeilijk. De andere middenman, Albert Cristina, kon niet meer zijn dan een modale in ternational. Hetzelfde gold pas ser Robert van Es en Reinder Nummerdor. Ze brachten alle maal veel te weinig. De mogelijk heden waren ook zeer beperkt, temeer omdat de resterende re serves Timo Dijkgraaf, Justin Sombroek en Luc de Nijs samen welgeteld drie interlands erva ring hadden. In de eerste set on derscheidde Nederland zich slechts door de Belgen heel lang op 13 en 14 te houden. Aan die punten waren ze overi gens gemakkelijk gekomen, door met name het voortreffelijke blokkeren van de lange Jan-Wil lem Roex en goed serveren en smashen van libero Wout Wijs mans. Nederland stribbelde uit eindelijk 36 minuten tegen, kwam van 3-13 nog op 7-14 maar verloor voorspelbaar, door een fout. De reeks opslagheroveringen in spireerde de Europees- en olym pisch kampioen nauwelijks. Het blok bleef ver onder de maat, de service onvoldoende drukkend, de pass matig. Terwijl ook de be zieling aan de andere kant van het net veel beter was. Hoe kan het anders. België kon zich, on der meer met een sterk bezet toernooi in eigen land, richten op de confrontatie der lage landen. Voor Nederland was die weinig meer dan een noodzakelijk kwaad. Met nadruk op kwaad. Oranje raakte geïrriteerd, door eigen on macht en door die van anderen. Scheids- en lijnrechters bijvoor beeld. Maar daar lag het nu eens absoluut niet aan. Even leek er in de tweede set iets van beleving te komen. Genoeg om de achter stand dragelijk te houden, terug te komen van 5-10 naar 10-11, maar te weinig om een zestal ge routineerde profs - vijf verenigd in landskampioen Maaseik, waar ook Marko Klok gaat spelen - af te bluffen. Door Ad Pertijs Loenhout - Richard Groe nendaal laat zich vanoch tend grondig onderzoeken bij Rabo-ploegarts Geert Leinders. De veldrijder maakt zich grote zorgen vanwege het even plotse als dramatische vormverlies waarmee hij gisteren werd geconfronteerd in de sterk bezette Azencross van het Belgische grensdorpje Loenhout. Op een zwaar maar goed rijdbaar parcours werd Groenendaal ne gentiende. „Ik kon gewoon niet beter. Ik had geen macht in mijn benen. Ze voelden aan als een elastieken ketting," verklaarde hij direct na de finish zijn ont hutsende en ongewone klasse ring. Hij verloor zowat drieënëenhalve minuut op Adrie van der Poel, die in Loenhout zijn vierde zege in evenzovele dagen pakte. 'Poeleke' bevestigde daar- Van onze verslaggever Loenhout - Ook Loenhout heeft zich kandidaat gesteld voor de or ganisatie van het wereldkampioenschap veldrijden in 2002. Het Belgische grensplaatsje maakte al eens drie jaar deel uit van het wereldbekercircuit. Sinds bekend is geworden dat België een goede kans maakt om het WK van 2002 in huis te krijgen, is een ware stormloop van kandi daat-organisatoren ontstaan. Loenhout is de vijfde in rij, na Over- ijse, Meer-Hoogstraten, Wachtebeke en Koksijde. De Azencross van Loenhout wordt gezien als de grootste veldrit buiten het wereldbeker- en superprestigeciicuit. Ook gisteren trok het evenement weer duizenden toeschouwers, onder wie tra ditiegetrouw veel Nederlanders. Van onze verslaggever Loenhout - Luca Bramati houdt het na de Azencross van Loenhout even voor ge zien. Hij besloot voorlopig een punt te zetten achter het seizoen. „Ik blijf te veel last houden van een virusinfec tie," liet de voormalige we reldbekerwinnaar gisteren weten. Bramati werd eind oktober nog wel vijfde in de wereld bekercross van het Zwitserse Eschenbach, maar daarna stapelden de teleurstellingen zich op. Nergens kon hij zijn dure contracten waarmaken, tot grote ergernis van de or ganisatoren. Gisteren eindig de hij als 23e, temidden van de Vlaamse B-garnituur. Het is nog niet bekend of Bramati over een maand (1 februari) op het wereldkam pioenschap in het Deense Middelfart wel weer van de partij is. De Italiaan is in de zomermaanden een van de wereldtoppers in het moun- tainbiken. mee zijn topvorm bereikt te heb ben. In schril contrast met de ont spannen lachende Van der Poel - 'Ik doe mijn best' - stond de inge houden wanhoop van Richard Groenendaal. „Ach, dit is hem wel eens vaker overkomen," dacht vader en begeleider Rein Groenendaal. „Maar zo erg toch niet," vond dé zoon. Twee maanden lang stond er geen maat op de Oost-Brabander, on geacht de aard van het parcours of het weer. Dertien crossen won hij, waaronder twee wereldbe- kerritten en vier superprestige- wedstrijden. Tot voor gisteren was een derde plaats, zijn laagste klassering. Een negentiende plek was hem naar eigen schatting in geen zes jaar meer overkomen. „Ik weet nu dat een uur ook heel lang kan duren," zei Groenend aal nadat hij onder de douche vandaan kwam. „Wanneer je wint, lijkt het alsof alles vanzelf gaat. Dat het me geen moeite kost. Vandaag is gebleken dat ook ik honderd procent in orde moet zijn om te kunnen winnen." Groenendaal had gisteravond nog geen idee wat de oorzaak van de terugval kan zijn. „Dat ik me grote zorgen maak, is echter een ding dat zeker is," aldus de Rabo- renner. Hij sukkelde al eerder met zijn gezondheid. Zo slikt hij dagelijks pillen om te voorkomen dat een opspelende maag de luchtwegen infecteert. Anderhal ve week geleden kwamen daar problemen met de vochtbalans bij. Het lichaam van Groenend aal hield te veel vocht vast. „Vo rige week heb ik daar veel last van gehad, maar de laatste dagen leek alles weer onder controle. De uitslagen waren tenminste goed." Bij het inrijden gisteren, voelde hij dat er iets niet goed zat. Toch ging Groenendaal ouderwets hard van start. In de eerste ronde al nam hij de leiding en de zo veelste aflevering in zijn succes reeks leek aanstaande. „De eerste twee ronden had ik het gevoel dat er niets aan de hand was, maar daarna kwam de klap. Ik kon ge woon niet meer volgen." Omdat er bloed kleefde aan zijn knie, dacht iedereen aanvankelijk aan een valpartij. „Dat bloed was er al voor de start omdat ik me stootte aan mijn fiets. Met vallen en pech had het vandaag alle maal niets te maken." Groenendaal meldt zich vanoch tend bij dokter Leinders in Bel gië. „Die afspraak was toevallig al gemaakt," aldus de 26-jarige Gestelaar. Hij is benieuwd of de ploegdokter de oorzaak kan vin den. „Een gebrek aan conditie lijkt me uitgesloten, want zo snel kan die niet weg zijn. En met oververmoeidheid heeft het denk ik ook niets te maken. Ik ga er daarom vanuit dat ik morgen middag (vandaag, red.) gewoon rijd in Veldegem." Van der Poel laat die cross aan zich voorbijgaan. Hij neemt twee dagen rust om pas weer vrijdag in Surhuisterveen in actie te komen. Nadat Groenendaal gisteren plots door het ijs zakte, nam Van der Poel het initiatief over. Opge jaagd door Janssens, De Bie en de bijna herboren Herijgers hield hij op karakter stand. Na de triomfen in Rijkevorsel (zaterdag), Diegem (zondag) en Zeddam (maandag) was het zijn vierde zege op rij in evenzovele dagen tijd. „Ik vind het niet jammer dat ik morgen in Veldegem geen con tract heb. Vier-op-een-rij is mooi zat." Richard Groenendaal ploetert met een bebloede knie achterin het veld in Loenhout. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Uitslag Azencross Loenhout: 1. Adrie van der Poel (Ned) 1.02.56, 2. Mare Janssens (Bel) op 17 sec, 3. Paul Herijgers (Bel) 0.32, 4. Danny de Bie (Bel) 0.39, 5. Mario de Clercq (Bel) 1.11, 6. Peter van Santvliet (Bel) 1.36, 7. Wim de Vos (Ned) z.t., 8. Peter Willemsens (Bel) 1.45, 9. Alex Moonen (Bel) 1.46, 10. Erwin Ver- vecken (Bel) 2.22, 11. Daniele Ponto ni (Ita) 2.24, 18. Thomas Frisch- knecht (Zwi) 3.30, 19. Richard Groe nendaal (Ned) 3.34, 20. Gretienus Gommers (Ned) 3.49, 23. Luca Bra mati (Ita) 4.25, 31. Erik Boezewinkel (Ned) op 1 ronde. Door Peter Vierenhalm Zundert - Het bevalt Frédéric Caudron in Nederland goed. Niet alleen bij zijn team Cry stal Kelly uit Waalwijk, maar ook tijdens de toernooien in Nederland. Het World Cup- treffen in Oosterhout schreef hij al op zijn naam. Gisteren veroverde hij Zundert. De Bel gische gentleman was in de fi nale van het Wetsteijn invita- tietoernooi iets sterker dan de Turkse publiekslieveling Se- mih Sayginer: 50 om 45 ca ramboles in 32 beurten. Caudron,'die in 1995 ook al het toernooi had gewonnen, incas seerde daarmee de hoofdprijs van vierduizend gulden. Sayginer moest met iets minder genoegen nemen. Maar het geld interesseer de hem niet. Hij had graag een fantastische serie wedstrijden met hoge moyennes willen afslui ten met toernooiwinst. Vijf jaar geleden deed hij voor het eerst mee in Zundert, bereikte de finale en ging tegen Blomdahl onderuit. Het werd vijf jaar later een her haling van zetten, nu tegen Caud ron. „Ik maak veel te veel stomme fouten. Als ik zo blijf spelen win ik het toernooi nooit," meldde de Turkse stuntman, die in een spec taculaire halve finale Christian Rudolph uit Köln opzij zette. Sayginer stond op grote achter stand tegen de UMB-wereldkam- pioen van 1996, maar zette een woeste achtervolging in en greep uiteindelijk de winst. In de finale tegen Caudron kon hij dat huza renstukje - met een mislukte trickshot - niet meer herhalen. Sneldriebander Caudron was hem iets te vlug af. Wonder De in Schoten woonachtige Belg had in zijn halve finale afgere kend met Dick Jaspers, de titel verdediger in Zundert. De winst op Jaspers was eigenlijk een klein wonder. De Willebrorder had de partij uit moeten maken. Hij was slechts een carambole verwijderd van een plaatsje in de finale. Drie keer op rij ging het mis. Caudron greep zijn laatste kans, perste er een serie van acht uit en dwong Neerlands beste driebander tot het spelen van penalty's. Straatlengte In de kwartfinale won Jaspers nog het 'penaltyschieten' van dorpsgenoot Van Kuijk. Tegen Caudron liep het minder goed af. De Belg kwam tot vier treffers. Horecabon-man Jaspers maakte alleen zijn acquitstoot en ver speelde daarmee zijn kans om de titel te prolongeren. Toch keek hij terug op een goed toernooi. Voor al in de poulewedstrijden was hij ongenaakbaar. Daarna kwamen de mindere wedstrijden. Jaspers scoorde samen met Minkels-spe- ler Sayginer het hoogste moyenne van het toernooi: 2.631 in slechts negentien beurten. Beide spelers mochten een bedrag van duizend piek delen. Caudron zorgde met vijftien treffers voor de hoogste serie van het toernoei. Vooral door de hoge scores in de poulewedstrijden werd er een nieuw record geboekt in Zundert. Het toernooimoyenne werd opge krikt naar 1.438. Het oude record dateert van 1994 toen het gemid delde op 1.436 stond. Voor Caud ron betekende de zege in Zundert een mooie opsteker voor de finale van de wereldbekerstrijd, die ko mende week in Barendrecht wordt afgewerkt. Jaspers ligt met 69 punten voorsprong (165 tegen 96 punten) een straatlengte voor op de nummer twee uit België. Toch ziet Caudron een kleine kans om Jaspers van zijn eerste World Cup-titel af te houden. „Ik heb voor dit toernooi in Zundert niet getramd. Daarom had ik er nu ook zo'n goesting, zin in. Mis schien moet ik voor Barendrecht maar niet meer trainen. Het mooiste zou zijn als ik Jaspers volgende week in de tweede ronde zou treffen. Als ik hem vervolgens kan kloppen, dan is het mogelijk om de World Cup te pakken. Maar dan moet ik wel de finale winnen. Ach, we zien wat er van terecht komt. Als ik verlies, lig ik er niet meer wakker van. Ik heb in De Duitse driebander Christian Rudolph (rechts) feliciteert de Belg Frédéric Caudron met zijn toernooizege in Zundert. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN de loop der jaren leren relative ren." Zundert. Driebanden, internationaal invitatietoernooi. Halve finales: Caudron (Bel) - Jas pers (Ned) 50-50 in 41 beurten (moyennes 1,220), Caudron wint ver lenging met 4-1. Sayginer (Tur) - Ru dolph (Dui) 50-49 (24/2,083-2,041). Finale: Caudron - Sayginer 50-45 (32/1,562-1,406). Frankfurt (rtr/dpa) - Het eind van de ellende is voor Ste| Graf nog niet in zicht. Na zeven maanden afzijdigheid gens een knieoperatie moest de Duitse voormalige numnr één van de wereld maandag haar inschrijving voor de Au stralian Open intrekken. „Ik voel me nog niet fit geno» voor dat zware toernooi," zei de 28-jarige Graf. het groene licht om weer J gaan tennissen. Niettemin J dat moment ruim 200 dagen la ter nog altijd niet gekomen „Mijn conditie is niet op pei] zegt ze. „Ik ben nog bezig J werken aan mijn snelheid J mijn uithoudingsvermogen." Onlangs verklaarde Graf dat ze nog steeds de ambitie voelt weer de beste speelster van dtl wereld te worden. Die plaats is nu stevig in handen van de Zwitserse tiener Martina Him j gis en het ziet er niet naar uit dat zij zich gemakkelijk c laat zetten. Graf won dit zegge en schrijve één toernooi-1 tje, in Straatsburg in mei, kort voor de Franse Open. Marcel Schouw kwali- zich voor de halve fi- van het tennistoernooi De plaatselijke favo- in het dagelijks leven stri de Rijksuniversiteit was in de kwartfi- „.pt 5-2 te sterk voor An- van Bockel van TC Sou- louw treft in de halve finales nedelijk de als eerste ge- ge Harold Schipper. Dit prestige nende s spelen ii van 't dat op Nederla De als t Gorsse i net als laatste i Het is een uiterst beroerd jaar geweest voor de speelster uit Brühl. Ze werd niet alleen ge plaagd door blessures, maar werd ook emotioneel getroffen door de veroordeling van haar vader wegens belastingontdui king. Tot overmaat van ramp stond er in de laatste uitgave van Bild een groot verhaal over de huwelijksperikelen van de ouders van Steffi. De grootste nachtmerrie voor Graf zou zijn dat haar tennis- loopbaan tot een halt moet ko men wegens een blessure, die maar niet volledig genezen wil. Maar zover is het nog niet. De artsen gaven Steffi Graf na de operatie aan de linkerknie Rotterdam - Patrick Rafter, nummer twee op de wereldranglijst, speelt in maart op het ABN/Amro-tennistoernooi in Rotterdam. Behalve de Australische winnaar van de US Open zijn ook al Ri chard Krajicek en Goran Ivanisevic gecontracteerd. Krajicek won dit jaar. Ivanisevic zegevierde in 1996. Toernooidi recteur Buitendijk hoopt nog drie of vier topspelers over te halen naar Ahoy' te komen. Hij wil de bezetting extra aantrekkelijk voor het publiek maken, omdat het toernooi in 1998 zijn 25-jarig be staan viert. Het ABN/Amro-toernooi begint op 2 maart. Rostock - Peter Bosz voetbalt de rest van het seizoen in de Bunde- sliga bij Hansa Rostock. De afgelopen anderhalf jaar speelde hij ij Japan voor Jeff United. Bosz kon in Japan blijven maar koos toch ervoor naar Europa terug te keren. De Duitse club wilde graag een optie voor het volgend seizoen, maar de oud-Feyenoorder zag daar van af. PSV'er Vampeta gaat mogelijk terug naar Brazilië. De rechts back is momenteel op vakantie in zijn geboorteland, waar hij con tact zal hebben met een club die in hem geïnteresseerd is. Het zou gaan om Corinthians. Jozef Chovanec is benoemd tot de nieuwe bondscoach van het Tsjechische voetbalteam. De 37-jarige oud-international volgt Dusan Uhrin op na de mislukte campagne van Tsjechië om zich te plaatsen vo,qr de eindronde om de wereldtitel in Frankrijk. Real Madrid heeft Sampdoria 6,6 miljoen betaald voor de Fran se international Christian Kareipbeu. Ook zullen beide teams, als onderdeel van de deal, elkaar één maal vriendschappelijk treffen. Voorzitter Lorenzo Sanz van Real heeft dat dinsdag bevestigd. Ka- rembeu heeft getekend tot en met het seizoen 2001/2002. Calgary - Schaatser Jeremy Wotherspoon heeft bij de Canadese af standskampioenschappen op de Olympic Oval in Calgary het we reldrecord op de 1000 meter verbeterd tot 1.10,16. De oude toptijd stond op 1.10,42 op naam van de Zuid-Koreaan Lee Kyu-Huyk. Calgary. Canadese afstandskampioenschappen. Mannen, 1000 meter: 1. Wotherspoon 1.10,16 (WR, oud 1.10,42), 2. Sylvain Bouchard 1.10,73, 3. Pat Bouchard 1.11,73, 4. Parker 1.11,86, 5. Brisson 1.13,18, 6. Ivey 1.13,86. Stand sprintmeerkamp, na drie afstanden: 1. Wotherspoon 106,600,2. Brisson 109,810, 3. Ivey 112,270. Vrouwen, 1000 meter: 1. LeMay-Doan 1.15,93, 2. Auch 1.18,15, 3. Jo- hnson-Blair 1.19,33. Stand, na drie afstanden: 1. LeMay-Doan 113,225, 2. Auch 115,735,3. Jo- hnson-Blair 117,875, Bormio - De Oostenrijkers blijven dit alpine skiseizoen de toon aangeven. Andreas Schifferer zegevierde gisteren in Bormio op een afdaling, meetellend voor de wereldbeker. Bormio. Afdaling wereldbeker. Afdaling: 1. Schifferer (Oos) 2.01,44, 2. Franz (Oos) 2.01,62, 3. Kjus (Noo) 2.02,10, 4. Hermann Maier (Oos) 2.02,19, 5. Trinkl (Oos) 2.02,50, 6. Kernen (Oos) 2.02,52, 7. Eberharter (Oos) 2.02,58, 8. Assinger (Oos) 2.02,89,9. Stemmle (Can) 2.02,97, 10. Perathoner (Ita) 2.03,04. Stand wereldbeker afdaling na vier races: 1. Schifferer 302 punten, 2. Hermann Maier 259, 3. Kjus 197. Stand wereldbeker algemeen na twaalf races: 1. Hermann Maier 6 Eberharter 482, 3. Schifferer 401. hr Fred Rabout 'denburg - Het is een donderdagavo Ledigheden die bij deze tijd van h« fdjes van het jaar 1997. Op het Buri irtpark aan de Aardenburgse Heerei ie de omgeving en neemt Cees Boe nden. Het vrouwenelftal van AVC Aa [competitie dit seizoen. 149-jarige Boeye is geen debu- [it op het trainingsvlak. Hij Einde de afgelopen acht jaar de 3- en C-junioren van Aarden- Da Stond ook twee jaar op het |d om het derde en vierde se- prenelftal van de club op het nditionele en voetbaltechni- he vlak bij te schaven. „Maar jouwen, dat is toch wat anders," eft hij te kennen. A heb er wel even aan moeten innen. Je moet ze constant in |t gareel houden. Wakker hou- n. Er veel korter op zitten dan I mannen of jongens. Ze komen Jet zeven sjaals en zes truien aan tar de training. Het gevolg is [t na een kwartier er een enor- berg kleding op het veld ligt, Int ik laat ze niet naar het veld fmen om hun school- en disco- [varingen van de afgelopen we- [n aan elkaar door te geven. Er oet gewerkt worden." Als je het woord conditie- fiiting uit je mond laat vallen, I je de haren, althans als de [utsen af zijn, recht overeind ko len. Rondjes lopen is wel het al- jrergste wat hen lijkt te kunnen lerkomen. Ik begin er dan ook tijd mee. Lekker het lichaam en spieren op temperatuur bren- fcn." „Ze zijn er ondertussen aan [wend geraakt. Het heeft enige [spanning gekost, maar ik moet fggen dat het leuk werk is. rouwens, anders was ik er al Ing mee gekapt, want ik loop [er voor mijn plezier. Niet om le een avond te ergeren, dat kan wel elders. Het is trouwens por het eerst dat we hier in Aar- pnburg vrouwenvoetbal in com- fetitieverband hebben. Marjon Ions heeft zich daar enorm voor fgezet. Zelf is ze door omstan- tgheden al gestopt." |alentjes Ve zijn begonnen met zestien ïeisjes. In augustus de competi- |e ingegaan. Nu heb ik de be- phikking over achttien meisjes de leeftijdscategorie zeventien, achttie werkt Annen CIOS-s lopen Angeli Anneli Janica as van leen j voetba leeft. ren h6 team ten w nisse, spelen petiti< te kon keer i zelfde Boeye naai t< hier Middf Met i een h schoo bal p< zijn z den e finale lentje Sche Het ti betek ten i: schei „Dat wille jaar vrou' eindt Sami en v hij n op. doen aard twee we n hebl titel. verd buit BASKETBAL ZEILEN Haarlemse basketbalweek. Groep A NIEUW-ZEELAND - OAK HELL UNIVERSITY (VSt) 70-58 (36-25). Topscorers Nieuw-Zeeland: Came ron, Latimor 12, Oak Hill: Scott, Pri ce 15. Nieuw-Zeeland derde in de groep, Nederland uitgeschakeld. Groep B BRAZILIË - ESTLAND 82-60 (42- 36). Topscorer Brazilië: Carvalho 19, Klafke 19. Estland: Metstak 18. Stand groep B: 1. Brazilië 2-4, 2. Verona (Ita) 2-2, 3. Estland 2-0. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 52. Eerste en tweede prijs: geen winnaars. Derde prijs: 7 winnaars, elk bruto f. 2358,00. Toto 52A. Eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 2.248,10. Tweede prijs: 40 winaars, elk f. 74,90. Derde prijs: 396 winnaars, elk f. 18,90. PAARDENSPORT Mechelen. CHIO. Landenwedstrijd, na twee omlopen (slechtste resultaat valt af): 1. Neder land 12 strafpunten (Rayma- kers/Classic Touch 4+0, Dubbel- dam/VetL Groep De Sjiem 0+0, Gee- rink/LBH Royal Bravour 20+4, Lan- sink/Nissan High valley Z 4+4), 2. Oostenrijk 16 (Wegener/Campions 0+4, Woss/Dublin 3 0+4, Kofler/Leo- nardo 10 4+12, Bauer/Remus Equo 4+4), 3. Frankrijk 17 (Bourdy/Helios 0,75+8,5, Rocuet/Latina 8+4, Leo- ni/Easy Boy 0+4, Pomel/Thor des Chaines 4,25+4), 4. Groot-Brittannië 20, 5. België 24, 6. Zwitserland 44. Sydney. Open Australische kam pioenschappen Europe, vrouwen. Stand na negen races: 1. Dennison (Aus) 10 punten, 2. Brouwer (Ned) 14, 3. Hesson (NZe) 26. Perth. WK 49-er. Stand na negen races: 1 Ni- cholson/Nicholson (Aus) 12 punten. 2. Beashel/Wiseman (Aus) 16, 3. Lar- son/Hall (VSt) 16, 50 Paardeko- per/Groth 73, 64. Havik/Nieuwen- huis 97. VOLLEYBAL Almelo. Internationaal toernooi, mannen, j Halve finales: Tourcoing (Fra) - Pa' ris Saint Germain (Fra) 15-5 15-|- Zwolle (Ned) - Go Pass Lennik (Bei) 15-10 15-5. Zwolle in de finale tegen Tourcoing (Fra). Om derde plaats: Paris Saint Gei- i main (Fra) - Go Pass Lennik (Bel) 3- 0 (15-6 15-2 15-6). Om de vijfde plaats: Vrevok (Ned)" Mexico 3-1 (15-13 16-17 15-8 15-3) Om zevende plaats: Orkelljunga VK (Zwe) - Mladost Zagreb (Kro) 3-1 (15-13 16-14 15-17 17-15). in onze atletiekmedewerker toes - Frans Roelofs is tot nu toe d [elatie van de Zeeuwse crosscup. D irige Roelofs, geboren en getogen i irabantse Escharen (onder de rook trave), maar al geruime tijd woona Goes, staat na vier wedstrijden o] raaie derde plaats achter Miquel tongeren en Theo Rabout. Een poe ilaats behoort straks, als 14 febru; Iiddelharnis de prijzen worden :ikt, dus tot de mogelijkheden. i het seizoen '94-'95 eindigde hij al ee lis vijfde. Daarna werd het een poos ond hem. Erg stil. „Klopt, ik stond bij: (erhalf jaar op non-actief met een onts knie. Pas een jaar terug kwam de omwentel lositieve zin en ik kon afgelopen ja |oed zomerseizoen afwerken, verbeterc Tiijn persoonlijke records op de 1500, 3 POOO meter en ook in de crossen loo SCHAKEN Groningen. WK-kandidatentoernooi. Finale, barrages (versneld tempo) Eerste partij Anand (Ina) - Adam5 (GBr) 1/2-1/2, tweede partij Adams - Anand 1/2-1/2, derde partij Adams - Anand 1/2-1/2, vierde partij Anand' Adams 1/2-1/2, vijfde partij (sudden death) Anand - Adams 1-0. Amuw uitdager van wereldkampioen Kar- pov (Rus) in een tweekamp over zes partijen, eerste partij vrijdag 2 ja nuari in Lausanne. Frans Roelofsde Goese atleet die >zurt in het dagelijks leven fruit.

de Stem | 1997 | | pagina 8