In het nieuws in 1997 e CJqq^ 'ISO-*-? S-i V. December 1997 a en Oma Broos Kleintje DESTEM ZEELAND JANUARI: MAART: FEBRUARI: x 58 V# i "V ■mf S» '""1 n welijk, verloving, braham enz. incl. B.T.W., ht. 26.- incl. B.T.W raag. 12 dagen vóór Breda: Spinveld 55; t:Baudeloo16 De Stem Brabants Breda t.a.v. Kleintjes. 's en tekeningen weigeren. an deze advertentie n. Indien er een xonnummer gewenst ren, ter voorkoming gd naam van de Uitgever is niet entie voorkomende ijn vandaag 30 jaar een paar. van de kleinkinderen y, Sarona en Vallerie. Een plaatsen: esultaten boeken. we u toch even naast maar één constant her- itputtelijk, mits re grondstoffen idere grondstof- omdat je ze nu aarvan sommige kunnen we niet k. ebruikt namelijk lossen op verant- tent onder meer: ankzij die manier ropa de afgelopen heel ver zijn met karton en papier de productie van ormd door hout, g. Maar natuurlijk neter aan recycling een andere keuze itact opnemen met Postbus 134 34 38. IDS UITGEVERSVERBOND' t Even rusten tijdens Sluis-Brugge-Sluis. foto wim kooyman De medewerkers van het kantongerecht in Terneuzen worden geplaagd door de enorme hitte in het kantoor. Het kwik loopt iede re dag op tot 50 graden. foto camile schelstraete 2. De Zeeuws-Vlaamse politie houdt bromfietsers het komende jaar extra in de gaten omdat we tenschappelijk aangetoond is dat die vaker betrokken zijn bij zwa re verkeersongevallen in de streek. - De jaarwisseling is rustig verlo pen. De animo om het feest op straat te vieren was door de strenge kou gering. 3. Verkeerde zuinigheid met de veraarmingsknop van veel Zeeuws-Vlamingen leidt tot een stroom van klachten over kapotte verwarmingen en waterleidin gen. De monteurs van het nutsbe drijf, woningbouwverenigingen en installatiebedrijven maken overuren. 4. Nog geen problemen door ijs gang in de Westerschelde. 7. Een horeca-exploitant in Zeeuws-Vlaanderen test zijn klanten op verzoek van Veilig Verkeer Nederland bij wijze van proef op alcoholgebruik. 9. René Ruitenberg wint de enige Zeeuwse schaatsklassieker, de Zwinstedentocht tussen Sluis en Brugge. Achthonderd toerrijders finishen na hem. 10. Het aantal woninginbraken in Zeeuws-Vlaanderen is voor het, eerst sedert enkele jaren afgeno men. 11. Commissaris van de Koningin Van Gelder schrijft de NOS een boze brief omdat de televisiejour nalist die verslag deed van de dat Zwinstedentocht meldde Sluis in België lag. 14. Bij de GGD Zeeland zijn de afgelopen drie weken, twee ge vallen van nekkramp (hersen vliesontsteking) gemeld. 16. Delta Nuts claimt 65 miljoen gulden van het rijk als die het Haringvliet terug zout maakt. - Johan van Rooijen stopt als wethouder van Terneuzen. 21. Gebruikers van mobiele GSM-telefoons zijn in de Zeeuws-Vlaa mse grensstreek duurder uit dan mensen in de rest van Nederland. In deze regio pik ken de telefoons namelijk het sterkere signaal van de Belgische telefoonzenders op. 22. De tunnel onder de Wester schelde stimuleert de leegloop van West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook pakt het wegvallen van de veerdiensten negatief uit voor het kusttoerisme in de streek. Dat blijkt uit een studie van het NEI (Nederlands Economisch Insti tuut). 23. Dow Benelux verwacht snel groen licht voor een miljoenenin- vestering die meerdere tientallen hoogwaardige arbeidsplaatsen in Terneuzen oplevert. 30. Afvalverwerker Verstraeten Verbrugge Milieubeheer (WM) uit Hoek riskeert strafrechtelijke vervolging in verband met moge lijke milieu-overtredingen. 31. Axel wil het beeld van Wim Kan en Corry Vonk. 1. Patiënten en verplegend perso neel van ziekenhuis De Hon te zijn zeer ontevreden over de in voering van de teleservicedienst Hospitel. -De gemeente Steenbergen wil het onlangs aan de gemeente Sas van Gent verkochte meubilair uit het oude raadhuis van Dinteloord terug hebben. 2. Acht arrestaties na massale nachtelijke vechtpartij in de bin nenstad van Hulst. De politie kondigt verscherpt toezicht aan in de weekeinden. 4. Plan voor toeristische tramlijn tussen Knokke en Sluis. 6. De grote industrieën in de ka naalzone bieden leerlingen van het ROC Westerschelde met een opleiding procestechniek een werkgarantie. 7. Het exportverbod voor varkens in verband met de varkenspest stelt Zeeuws-Vlaamse fokkers voor grote problemen. -Bij de bouw van de Wester- scheldetunnel worden zoveel mo gelijk plaatselijke aannemers in geschakeld. 10. De inzet van extra politie ver hindert niet dat er opnieuw rellen' uitbreken in het uitgaanscentrum van Hulst. De plaatselijke horeca zoekt naar oplossingen voor een kalmer uitgaansleven. 12. Gedeputeerde Van Zwieten eist dat de Zeeuws-Vlaamse ge meenten een gezamenlijk volks huisvestingsplan maken en zo sa men bepalen waar nieuwe wo ningen nodig zijn. 15. De grootste verplaatsing ooit van de vaderlandse luchtmacht vindt plaats via de haven van Vlissingen. -Zeeland krijgt definitief pu blieke regionale televisie na een besluit van Provinciale Staten. 20. De gemeenteraad van Sluis- Aardenburg bepleit een landelijk verbod op piramidespelen. 28. Gemeenteraad Oostburg neemt afscheid van burgemeester J. Kruize. - Zeeuws-Vlaanderen telt in ver gelijking met de rest van de pro vincie meer alcoholverslaafden. - 60.000 xte-pillen grootste vangst in Zeeland ooit. 29. Plan voor disco in de waterto ren van Axel. SMsmzmm Terneuzense dokter legt visites af op ligfiets. foto wim kooyman antsxrygi.óvw; Biessiaander bouwt enorme replica van het voormalige VOC-schip De Breskens. 2, Zeeuwen gaan zelf het gebruik van hun streektalen bevorderen. 4.100-jarige David Almekindere uit Oostburg in de bloemetjes gezet. -De werkgelegenheid bij de vestigingen van Neckermann in Zeeuws-Vlaanderen is de afgelo pen jaren fors toegenomen. Het aantal fulltime banen is met tien procent gegroeid tot 548. 5. Touringcarchauffeur uit Vlissingen laakt het rijgedrag van de Commissaris van de Koningin, die zich onder politiebegeleiding op hoge snel heid door West-Zeeuws-Vlaanderen liet vervoe ren om daar het startschot voor de Zwinsteden tocht te geven. -De nieuwbouw van woningen in Zeeuws- Vlaanderen moet de komende tien jaar op een laag pitje staan, vindt het provinciebestuur. 6. De NVOB vreest ineenstorting van de Zeeuw se bouwwereld als aannemers tot na de eeuwwis seling niet meer dan duizend nieuwe woningen per jaar mogen bouwen. 8. Meester, het begint weer. De kinderbals kon digen de komst van carnaval aan. - Leden van het actiecomité Anti Roze blokkeren een konvooi met varkens in Ossenisse. 12. Meer dan 100 politiemensen rollen in Neder land, België en Italië een omvangrijke drugsben de op die handelde in xtc en gestolen auto's. De kopstukken van de bende opereerden vanuit Zeeuws-Vlaanderen. 14. Het Netwerk Minderheden Zeeuws-Vlaande ren maakt zich zorgen over de toenemende getto vorming in Terneuzen. 15. De groene priltoren van Hydro Agri gaat plat. - Zeeuws-Vlaanderen heeft de zwakste dijken van Zeeland en daarom wordt dit jaar begonnen met het herstel van zeven kilometer dijk in de re gio. 17. Piramide-oorlog in Sluis. Belgische bedrijfs leider Marketing Mondiale gegijzeld door con current in Hotel De Dikke van Dale. 18. De ontspoorde rivaliteit tussen twee pirami despelorganisaties in Sluis het afgelopen week einde, leidt nog niet tot een verbod van het spel in ons land. - De gemeente Hulst en de Dierenbescherming in Zeeuws-Vlaanderen hebben het met elkaar aan de stok over het bijvoederen van watervogels. 19. De provinciale archeologe vreest dat de pu blicatie van een kaart over bodemvondsten in Het Verdronken Land van Saeftinghe illegale schatgraverij in het natuurgebied uitlokt. 20. De Zeeuwse Maatschappij van Nijverheid en Handel neemt het initiatief tot een economisch plan voor Zeeland om nieuwe werkgelegenheid naar de provincie te lokken. 21. De Brabantse varkensboer Wouters dreigt de hele gemeente Hontenisse vol met mestzakken te leggen als hij zijn (illegale) mestkelder aan de Langeweg moet sluiten. 22. Doorrijden na aanrijding is een verschijnsel dat zich in Zeeuws-Vlaanderen in toenemende mate voordoet. Vergeleken met twee jaar geleden is het aantal doorrijders met eenvijfde toegeno men. 26. Minister Borst en de Inspecteur voor de Ge zondheidszorg zijn bezorgd over de manier waarop de Zeeuwse GGD haar werk doet. De GGD doet te weinig aan preventie van infectie ziekten. 27. Leerlingen en docenten van het ROC eisen dat de directie van de school een eind maakt aan de overlast door rokers. -Fusie van Rabobanken in West-Zeeuws- Vlaanderen leidt in een klap tot de grootste om zet van de Rabobank in Nederland. 28. Het provinciebestuur verandert het nieuwe streekplan om megamesterijen van varkens te weren. Brandweer Terneuzen redt door ijs gezakte hond. foto wim kooyman foto camile schelstraete Felle brand legt loods aan de Veldstraat in Hulst volledig in de as. foto camile schelstraete

de Stem | 1997 | | pagina 9