Van Lieren maakt faam waar 'Nederland is gezellig, niet normaal meer' Bianca van Beers wint barrage Z-klasse in manege Heikant u Willems laat Goossen achter zich in Axel &oede tweede wedstrijd dressuurcompetitie in Nieuwvliet DE STEM SPORT ZEELAND B4 Het Hongaars restaurant van Jözsef Kiprich op Cyprus is nu kaputt i i i i i MAANDAG 29 DECEMBER 1997 bonze paardensportmedewekrer leikant - Niet minder dan ijl starts konden genoteerd lorden bij de pony's en de aarden op tweede kerstdag ii manege Heikant van Fons Ingrid de Vetter. Bianca an Beers kwam als winnares it de strijd in de Z-klasse. ]e Stichting Hippische Sport- ,ntrum Heikant hield de vierde tedstrijd van de springcompeti- om de Lucien Cappaert- prmgprijs. Een competitie van vijf wedstrijden, waarvoor de paardencombinaties minimaal twee wedstrijden rijden en de fi nale. Een vinnige strijd was er in de Z- klasse, waar van de zes deelne mers er vier via de bouwsels van ontwerper Bram Wattel uit Vrou wenpolder zich in de barrage re den. Bianca van Beers met Ikito uit Sprundel zegevierde in deze barrage met 0-27,14. Hyo de Loos met Nadir van de ruiterclub Hulst reed zich in het basispar- cours van de ZZ-klasse weer prachtig en foutloos naar de eindklassering in 70,57. De Z- klassen worden in handicap be rekend en dus moest hij een bar- ragerit rijden. Hij behaalde wel de snelste tijd met 26,63, maar nam in zijn haast een balkje mee, waarvoor vier strafpunten geno teerd werden. Bij de M-klasse drongen acht paarden door tot de barrage. De als laatste vertrekkende deelne mer in de barrage Tim Fransen met Gouberg's Herminka ontnam iedereen het zicht op de eindzege. Hij reed een alles-of-niets-rit, maar een foutloos parcours en de snelste tijd van 24,44. Knap tweede werd Ellen Briquet met Twisther van de ruiterclub Hulst met 0-27,45. Inclusief de barrage kwamen er 53 combinaties aan de start in de L-klasse. Hiervan re den er zich dertien in de barrage. UITSLAGEN B-paarden: 1. Michelle Vertse met High Society (Weelruiters), 2. Fran- sesco Pinksteren met Lime Lightday (Oudenbosch), 3. Simone van Wezel met Kyra (Oranjeruiters). L-paarden: 1. Bart Penneman met Jessy (Lowegruiters), 2. Patrick d'Heere met Ratina (Stekene), 3. Hans Wieringa met Viona (Weelrui ters). M-paarden: 1. Kim Franssen met Gouberg's Herminka (Oud Gastel), 2. Ellen Briquet met Twisther (Hulst), 3. Margreet Walraven met Jappelou- pe (Oranjezon). Z-paarden: 1. Bianca van Beers met Ikito (Sprundel) 2. Piet Huige met Jezelma (Weelruiters), 3. Guus Kous- ters met Gametist (Kruisland). B-pony's categorie ABC: 1. Debby Ofxermans met NN, 2. Dieter Lahey- ne met Merrielex. Categorie DE: 1. Nancy Offermans met Dandy, 2. Stefanie van Bunder met Diamanta (Hulst), 3. Bart Meer- schaert met Miloe. L-pony's categorie ABC: 1. Ambert Grim met Porche, 2. Sylvie van Eeckhoute met Queeny, 3. Dieter La- heyne met Rena. Categorie DE: 1. Tim de Grim met With Star, 2. Sof ie Verheyen met Darco, 3. Roy de Cock met Ramona. M-pony's categorie C: 1. Tim de Grim met Sunny Bleu, 2. Rilana Ruissen met Tara (Paardebloem). Categorie D: 1. Pieter de Vleeshou wer met Midas, 2. Angelique de Beu- Ie met King of Diamonds, 3. Stieven van Bunder met Song of Mermaid (beiden Hulst). Z-pony's categorie AB: 1. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst). Categorie DE: 1. Hans Vinke met Waldo (Kleppertjes), 2. Angelique de Beule met Shining Star Rebel. onze paardensportmedewerker Uieuwvliet-Bad - Laurens van Lieren maakte in Paar- lensportcentrum Nieuwvliet te Nieuwvliet-Bad van Hans en Yvonne Prins zijn faam waar. De vijftienjarige witer won de Z2-klasse in de tweede wedstrijd van de ipdressuurcompetitie die werd gehouden door de Zwin- ruiters. ide Z2-klasse maakte de 15-jari- je favoriet zich waar. Laurens van jeren uit Schore met Rubiquil, ynmasiumleerling, greep de eer- [estek met 392 punten (twee ju fleden). Suzan Malcorps, de hui- ige voorzitster van De Zwinrui- ;rs, vormde met de tienjarige 'emando nog maar pas een com- linatie. Toch veroverde zij met tel elan het zilver in deze zware nbriek met 362 punten. Mal- ■orps: „Nog maar drie weken rijd imet Fernando. Dan ben je na- lurlijk nog geen combinatie, laar het belangrijkste is dat ik m lekkere proef heb gereden. ange tijd ging in de Zl-klasse la van den IJssel uit Middel ing met Abdij's Gullit aan de lei- ling. Zij moest uiteindelijk met 15 punten met zilver genoegen men, want met twee puntjes «er streefde Liesbeth van de lelde met Kiriano haar voorbij, nhet morgenprogramma werden e andere klassen verreden. Met (5 punten waren er twee toppers ede L-klasse. De amazone Linda lie met Isabel van De Oranje- eiiters en Ingrid de Milliano met wta van De Zwinruiters.tLinda reeg de hoofdprijs. Deze 14-jari- ge amazone uit Westdorpe pres teert goed. Ze behaalde uit zes wedstrijden vier winstpunten en was in de laatste drie wedstrijden winnares. Linda: „We hebben Isa bel vorig jaar december voor mijn vader als recreatiepaard gekocht. Isabel was groen, maar wel zadel mak. Toen ben ik er wedstrijden mee gaan rijden. Vanaf het begin kreeg ik les van Janet van Puyvel- de, Annemieke Picavet en Leunis van Lieren." UITSLAGEN Z2-paarden: 1. Laurens van Lieren met Rubiquil (Weelruiters) 392 pun ten, 2. Suzan Malcorps met Fernando (Zwinruiters) 362, 3. Monique Ver- schuure met Jetset (Zuid-Beveland) 361. Z1 -paarden: 1. Liesbeth van de Velde met Kiriano (Zuid-Beveland) 377, 2. Rafaela van de IJssel met Abdij's Gul lit (Oranjezon) 375, 3. Wanda Prins met Jean Rhode (Sasruiters) 366. Ml-paarden: 1. Natasia Hertogh met Kristel Mere 161, 2. Ad Murre met Ja- marette 157, 3. Mark Merk met Goofy (allen Zwinruiters) 151. L-paarden: 1. Linda Wille met Isabel (Oranjeruiters) 165, 2. Ingrid de Mi- liano met Evita 165, 3. Magretha van Amerongen met Jogger (beiden Zwin ruiters) 161. B-paarden: 1. Sylvia Steurrijs met Ja- ron 171, 2. Ingeborg van Zeele met Li berty 151, 3. Annie Bruys met Jolita- Utopia (allen Zwinruiters) 151'pun ten. De amazone Linda Wille won met Isabel de hoofdprijs In de L-klasse. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze atletiekmedewerker Axel - Rudy Willems won in Axel de 9,6 kilometer lange Eindejaarscross. In het door de vele regenval van de afgelo pen week zwaar en glibberig liggende Axelse Bos, bleef hij favoriet Erik Goossen negen seconden voor. Goossen, vori ge week nog de sterke winnaar van een halve marathon in Terneuzen, verkeek zich in het 'kaalgeschoren' Axelse Bos op het parcours en op de Belg Rudy Willems, voor hem een totaal onbekende. De Ertveldenaar is in zijn regio beter bekend. Hij behoort er tot de betere crossers en dat liet hij in Axel zien. Goossen opende sterk. De Terneuzenaar, dit sei zoen in het Zeeuws-Vlaamse trimloopcircuit vrijwel onklop- baar, liep gelijk na de start bij zijn concurrenten weg en dat waren toch niet de geringsten, want onder meer Sepp Vermeu len, Matthieu Warrens, Edwin de Jaeger en Ronny van Acker kwamen in de kantine van de voetbalvereniging Axel het startnummer afhalen. Na ruim twee van de zes rond jes van 1600 meter draafde Goossen in de spits van de wed strijd. Met zijn gekende korte dribbelpas leek hij op zijn zo veelste zege af te stevenen, tot Rudy Willems hem tot orde riep. Het werd een leuke ener verende strijd want Goossen was niet van plan om zo maar te capituleren. De verschillen bleven dan ook klein, terwijl Matthieu Warrens en de voor eigen publiek lopende Edwin de Jaeger op het vinkentouw bleven lopen. Edwin de Jaeger viel als eerste kanhebber weg, maar Warrens volhardde zijn acties tot in de laatste honder den meters en joeg Goossen en Willems constant op. De verschillen tussen het top- trio waren dan ook klein. Wil lems haalde het met negen se conden op Goossen, terwijl Warrens twaalf seconden na de Terneuzenaar en eenentwintig 'tellen' na Willems derde werd. Sepp Vermeulen, vooraf toch tot de kanshebbers gerekend, moest zich tevreden stellen met een vijfde plaats. De Koewach tenaar, die eind november in zijn winnende Terneuzen- Graauw dieper ging dan ooit, maakte hier na een blessure, opgelopen in die door hem ge wonnen Zeeuws-Vlaamse klas sieker, zijn rentree. Het was duidelijk dat hij nog een aantal weken verwijderd is van zijn oude niveau, maar Sepp komt er weer aan. Tanneke Herenthals, ook zij is op de weg terug na wat licha melijke perikelen, was de snel ste vrouw in het Axelse Bos. Rob Bijvank, die zich de laatste maanden en met succes op het kortere werk toelegt, won de 6,4 kilometer. Hier was Jante Heethuis de snelste vrouw. Ma rino Rodrigo uit Hulst en de Belgische Ka trien van der Mer- len namen de 3,2 kilometer voor hun rekening. Voor de regie van deze Eindejaarscross tekende de Zeeuws-Vlaamse scheid- rechtersvereniging (COVS), die steun kreeg van de Terneuzense atletiekvereniging Schelde- sport. Zij kregen 98 deelnemers aan de start. UITSLAGEN 500 METER Jongens: 1. Tim Coenen 2.22, 2. Pieter van der Merlen (beiden Bel gië) 2.33. Meisjes: 1. Debby Coenen (België) 2.15, 2. Ingeborg Bijvank (West dorpe) 2.32. 3,2 KM Mannen: 1. Marino Rodrigo (Hulst) 13.55, 2. Herman Sarneel (Sas van Gent) 14.26, 3. Dennis van de Broeke (Axel) 14.36, 4. Harold Ver- helst (Westdorpe) 14.38, 5. Emiel Goudzwaard (Terneuzen) 15.40. Vrouwen: 1. Katrien van der Mer len (België) 16.25, 2. Andrea Boeye (Axel) 21.00. 6,4 KM Mannen: 1. Rob Bijvank (Westdor- ie) 23.42, 2. Patrick van Remortel luist) 24.20, 3. Cor Koekkoek 'Axel) 24.47, 4. Stan Brooijmans Terhole) 25.29, 5. Jacques Rodrigo (Hulst) 25.39. Vrouwen: 1. Jante Heethuis (Ter neuzen) 32.28, 2. Anjo de Kort (Axel) 32.32, 3. Hester Vink (West dorpe) 33.37. 9,6 KM Mannen: 1. Rudy Willems (België) 33.47, 2. Erik Goossen (Terneuzen) 33.56, 3. Matthieu Warrens (Kloos- terzande) 34.08, 4. Edwin de Jae ger (Axel) 34.25, 5. Sepp Vermeu len (Koewacht) 35.24, 6. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 35.58, 7. Ivan Mees (België) 36.04, 8. George Valckx (Ossenisse) 36.07, 9. Caro Dehulsters (Hulst) 36.39, 10. Eric van Nevel (België) 36.49. Vrouwen: 1. Tanneke Herenthals (Terneuzen) 48.27, 2. Rebecca Schelfhout 48.41, 3. Gina de Cap (beiden België) 52.51. luilend stapte Jözsef liprich ruim twee jaar Sleden in De Kuip van iet veld. De publiekslie veling kreeg geen nieuw ontract. Na twee moei- ijke jaren op Cyprus is éj met echtgenote Tun- leen zoontjes David (8) n Daniël (3) weer terug i Nederland, de Hol- andse gezelligheid ge- onden in een nieuw- louwwoning in 's Herto- enbosch, de stad van ijn nieuwe werkgever, özsef Kiprich (34), weet rat hij fout deed, is nu eeer gelukkig. «Vincent Ronnes 'en Bosch - Rillend komt Tunde it de ijzige kou. „Wat erg," zegt t en laat de warmte van hun ieuwe woning in een Bossche ieuwbouwwijk op zich inwer- en. tnde is net zo Hongaars als Jözs- 'i haar lokken, haar Slavische "kbeenderen. En net zo goed- '£hs, zeker nu ze weer thuis is. 'rot thuis is Nederland. 'roken ze dan op deze koude róiterse dagen nooit terug aan )prus, het warme eiland? Cyprus. „Cyprus is een mooi akantieland," vindt Jözsef. En rode vertolkt de wijze les die ze f hebben opgestoken. Mooijyeer deen is niet genoeg om gelukkig E worden. Voetbal is ook niet al- zegt ze, en geld al evenmin. 'f'ld 'W fantastisch aanbod kreeg °zsef Kiprich ruim tweeëneen- Jaar Sleden van Apoel Nico- a. Bij Feyenoord zat zijn mooiste ®roP' zoveel was duidelijk, ze roden hem niet echt meer nodig, s koos hij voor het vele geld dat Wi op het vakantie-eiland werd fboden. w<*s fout," zegt hij nu. N heeft er geleden. Met bloedend 'rot stond hij er op het kale veld. e eerste jaar ging nog wel, we )„™f,n all0S en er werd betaald. waren tenminste nog ge- exciAeS' fweede jaar ging alles I-j^n werd de heimwee sterker. kreeg verschillende aanbie- SS,« Hongarije, het land laar h!J u°g St6eds POP111™ is. X Hongaar Jözsef Kiprich ije trr nief naar Honga- J Hij wilde naar huis, naar Ne derland. „De aanbiedingen kwa men uit Hongarije, maar ik wachtte op Nederland." Nu nog wacht hij op vijf maanden salaris van de Cypriotische club. Supporters Zijn hand gaat theatraal naar zijn hart. „Rotterdam is mijn stad." Mooie stad, zegt hij, goede men sen. En als Jözsef iets zeer duide lijk wil zeggen, als hij wil overtui gen in de taal die hij weliswaar al een heel eind maar soms nog net niet helemaal meester is, zegt hij: „Niet normaal meer." En spreekt hij de 'h' uit als 'g'. „Geel goed," zegt hij dan. Supporters bleven hem volgen, ook in Cyprus. Ze kwamen hem opzoeken. „Geel veel. Niet nor maal meer." Bewogen vertelt hij over zijn bele venissen op Cyprus. Hoe eenzaam hij daar was. „En dan liep ik over het trainingsveld en zag ik ineens een paar mensen staan zwaaien met een Feyenoord-vlag." Dat sn eed dwars door zijn eenzame ziel. De pijn werd er niet minder op doordat het contact met de spelers op Cyprus nooit werd wat hij bij Feyenoord had beleefd. „Dan liep er eentje, zoon van een miljonair, die mocht alles." Hij duwt zijn wijsvinger tegen zijn neus, hoofd in de nek. „Zo, helemaal uit de hoogte." „Ik zei toen ik weg moest bij Feye noord, als ik niet meer dan twintig procent meer krijg, dan blijf ik in Nederland. Ik kreeg meer, dus ging ik. Maar nu, twee jaar later, weet ik dat ik fout heb gedaan. Het is een mooi vakantieland, het lijkt mooi, de mensen lijken vrien delijk, maar als je daar een poosje woont, dan weet je dat iedereen een beetje gangster is." „Wanneer gaan we weer naar huis," vroeg de oudste, Daniël, nu acht, toen amper zes. „Voor die jongen was het moeilijk." Wel handig dat hij nu diverse talen spreekt. „Nederlands, Hongaars, Engels en een beetje Grieks. Niet normaal meer." En echtgenote Tunde dan? „Dat is een echte voetbalvrouw. Die gaat waar haar man moet gaan." Gezellig Jöszef Kiprich is weer thuis. Niet helemaal, tenslotte is Den Bosch Jözsef Kiprich wandelt met vrouw en kinderen door de nieuwbouwwijk in 's Hertogenbosch. geen Rotterdam. „Maar Den Bosch is wel een gezellige stad, heel gezellig, niet normaal meer." Het gevoel van thuiskomen na het sombere avontuur op Cyprus werd nog eens versterkt door het warme onthaal dat hem ten deel viel door zijn vele oude vrienden in het Feyenoord-legioen. Excel sior boekte een seizoenrecord aan bezoekers toen Den Bosch met De Tovenaar van Tatabanya op be zoek kwam. Jöszef was nog niet helemaal fit, in de tweede helft speelde hij niet meer, dus toen lie pen de Excelsior-tribunes ook leeg. Sfeer Nu is hij alweer een tijdje gebles seerd. Apart van de Bosche spe lersgroep draaft hij met zijn bege leider over het trainingsveld van FC Den Bosch. Draven is een groot woord, Kiprich sjokt, sleept zijn lijf over het veld. Van verre al herkenbaar. Jözsef Kiprich is nooit een loopwonder geweest, nooit liefhebber van rennen ge weest en zal het op zijn ouwe dag in het Brabantse ook niet worden. Popovics wist dat die ene keer aardig te verwoorden. „Als het woord 'duurloop' begraven wordt," zei hij „dan draagt Jözsef de kist." Eerder al dan de rest van de selec tie verdwijnt hij van het veld. „Het gaat al stukken beter," ver telt hij later. Dolgraag wil hij ook de Brabantse supporters aan zich binden. Maar dan moeten ze nog even geduld bewaren tot na de winterstop. Trouwens, dan gaat Den Bosch voor de periodetitel. „Dit is een goede ploeg," zegt de Hongaar. Het gevaar zit er natuurlijk in - en dat niet op de laatste plaats van wege de slome tred van de Hon gaar - dat ze al snel in Den Bosch zullen gaan roepen dat hij er in zijn nadagen als voetballer nog mooi even op zijn gemak wat cen ten komt opstrijken. „Ik heb zulke opmerkingen nog niet gehoord," zegt hij zelf. „Maar als ik wat minder ga pres teren, zullen ze dat wel makkelijk doen. Daarom moet ik me inzet ten. Dat wil ik ook. Ik ben geen echte leider, denk ik. Maar ik moet wel wat extra's brengen. Een actie, en doelpunten natuurlijk." „De sfeer is goed, het is gezellig. FOTO ERIK VAN T HULLENAAR En dat is belangrijk voor elke voetbalploeg." Sfeer, gezellig. Helèmaal toeval dat Jözsef Kiprich deze woorden gebruikt, is het niet. Dat ging er vroeger thuis in Tatabanya ook al zo aan toe, vertelt hij. Als zesjari ge ging hij bij de club in zijn stad, een mijnstad. „Geen mooie stad, maar wel rijk. Nu zijn de mijnen dicht, dus dat is ook al minder." Hij was hét grote talent. Toen hij 16!4 jaar was, maakte hij zijn de buut. Tatabanya was een topclub, speelde altijd om een van de hoog ste plaatsen in de Hongaarse ere divisie. Thuis waren ze niet arm, niet rijk. Geen klagen over zijn jeugd. Maar dromen deed hij wel, over voet ballen in het buitenland. Na tien jaar lang als het wonder kind van Tatabanya door het le ven te zijn gegaan, stond daar plots een manager voor zijn neus. Door het Hongaars nationaal elf tal had hij zich in de kijker ge speeld. Binnen drie dagen stond zijn handtekening onder een con tract met Feyenoord. Het grote buitenland lonkte. We schrijven eind 1989. Maar het begon met een kouwe kermis. Zijn eerste wedstrijd was tegen Fortuna Sittard. Met 2-0 verloren, een sfeer om te snijden, supporters bestormden woedend het veld. „Tsjonge, tsjonge, dacht ik, waar ben ik nou?" Kortom, het werd een moeilijk jaartje. „Alles was anders, de mentaliteit, de training. Bij Tatabanya zei ik wel eens dat ik geen zin had. Nou, dat was geen punt. Bij Feyenoord was dat wel even wat anders. Ik dacht dat ik bij Tatabanya bij een topclub zat, maar toen bedacht ik al snel: nee, dat was toch geen echte topclub." Pas in zijn derde jaar, onder Wim Jansen begon het te lopen, begon hij zich thuis te voelen. Wim van Hanegem was niet zijn grote vriend. Het wilde niet echt vlotten tussen die twee. „Maar achteraf denk ik: ja, toch wel, dat is een toptrainer. Hij zorgde ervoor dat de atmosfeer altijd goed was. In het jaar dat wij kampioen werden, was PSV denk ik wel iets beter. Maar bij ons was de sfeer beter. En daar gaat het om." „Sfeer is zo belangrijk. Als wij twee keer achter elkaar verloren, juist dan was de sfeer goed bij Jansen en Van Hanegem." Hij heeft geluk gehad, zegt hij, bij Feyenoord en bij Tatabanya. Maar niet bij het Hongaars elftal. „In de voorbereiding op het we reldkampioenschap in Mexico hadden we alles gewonnen. Ieder een verwachtte dat we bij de eer ste vier zouden komen. Maar met een verloren we met 6-0 van Rus land. Toen was het gelijk over. Verschrikkelijk was dat, in de vierde minuut stonden we al met 2-0 achter." Trainer Voetbal is zijn leven. Het einde van zijn actieve carrière als speler komt onverbiddelijk, dus roept het trainerschap. „Ik wil in het voetbal blijven. Dit jaar was ik te laat om aan de cursus te beginnen. Toen ik bij Feyenoord speelde, ben ik er ook al eens aan begon nen," vertelt hij, begeleid door zijn bekende verontschuldigende lach. „Maar die cursus was altijd op woensdag, dan moest Feye noord vaak spelen of moest ik met het Hongaars elftal weg." Ook als trainer wil hij graag in Nederland blijven. „Dat kun je niet vooraf hardop zeggen, maar dat wil ik wel het liefst. Maar ik zal eerst vijf, zes jaar moeten le ren." Kan hij alleen in het buiten land een contract krijgen, dan zal het niet anders kunnen. Vrouw Tunde volgt hem wel, zoveel is duidelijk. „Maar tja, de kinderen, dat is moeilijk, daar moeten we dan maar eens goed over denken." De les van Cyprus is hem goed in gepeperd. Terug naar hun beider geboorte land lijkt geen reële optie. „Er is de laatste tien jaar wel veel veran derd. Hongarije heeft nu een moeilijke tijd. Als je door de stra ten wandelt, kun je zien dat de mensen het allemaal heel druk hebben. Er moet hard worden ge werkt om iets op te bouwen. Dat duurt nog zeker tien jaar." Twee, drie keer per jaar gaat het hele ge zin er op bezoek, bij de vele vrien den, de familie, en vooral moeder Kiprich. De Tovenaar van Tatabanya is van Nederland gaan houden. „Waarom? Niet om één reden. Dat is het voetbal hier, de mentaliteit, de economie, alles is beter." Hier is Nederland, maar vooral Rotterdam. Met oud-maatjes als Bosz, Scholten en Heus heeft hij nog wel eens contact. „De rest is allemaal weg. Zo is het leven van een voetballer, dat is dan niet leuk. Heb je een goede vriend, dan ga je zelf of gaat hij weer weg." En wie echte vrienden zijn, heeft hij in de loop der jaren wel ge leerd. Op Cyprus had hij er ook een paar. Een ervan zou hem wel eens helpen met het opzetten van een Hongaars restaurant op dat eiland. Hij lacht weer als hij vertelt. Zijn lach is sterker dan de boosheid over de mensen die hem bedon derden. „Die man is rijk geworden. Ik moet toch nog eens vragen hoe hij dat heeft gedaan, want ik ben er niet rijker van geworden." „Dat restaurant is nu kaputt." Hij kan er niet meezitten. „Ik ben geen zakenman." Het is maar geld. En op Cyprus heeft het echt paar Kiprich geleerd dat dat ook niet alles is. Mensen kunnen je bedonderen, weet hij. „Niet normaal meer."

de Stem | 1997 | | pagina 19