Mooie 'Boxing Day' Manchester Rob Clerc houdt Buitenlanders genieten fiscaal voordeel eer Nederland hoog Nottingham Forest gaat naar de rechter Finale kandidatentoernooi start met remise Puntenverlies Chelsea, Blackburn en Leeds H Rode kaart George Boateng UITSLAGEN standen DB STEM SPORT B2 Sumoworstelaars bij opening Spelen Nagano sportnieuws KORT i i i i i ZATERDAG 27 DECEMBER 1997 Groningen (anp) - Met een ex tra werkdag achter de rug kreeg de Britse schaker Mi chael Adams bij het begin van de finale van het WK-kandi- datentoernooi in Groningen licht voordeel. De Indiër Vis- wanathan Anand hield giste ren zijn gedachten goed op een rijtje, waardoor de eerste partij na 55 zetten in remise eindigde. Vandaag volgt de tweede con frontatie uit een serie van vier. De winnaar moet zich in Lausan ne melden, waar op 2 januari de tweekamp tegen de Russische wereldkampioen Anatoli Karpov van start gaat. Adams krijgt in Groningen wei nig rust. Pas op eerste kerstdag slaagde hij erin de eindstrijd van het kandidatentoernooi te berei ken. In de barrage versloeg hij zijn landgenoot Nigel Short. Met moeite. In de suddendeath na twee gewone en vier versnelde partijen (alle vier remise) zege vierde Adams, die eerder Louk van Wely uitschakelde, met zwart. Anand forceerde woensdag al in de tweede partij van zijn halve fi nale tegen Boris Gelfand de be slissing. Na 37 zetten capituleer de de Wit-Rus. Het eerste duel was in remise geëindigd. Adams begon gisteren met wit aan de finale. Hij kreeg in het eerste duel een miniem uitzicht op de miljonairshoofdprijs. Zijn Indiase tegenstrever houdt nor- maak gesproken wel van rappe partijen, maar had dit keer op vallend lang nagedacht over zijn strategie. De variant die Adams na de Siciliaanse opening op het bord bracht, leek Anand even op het verkeerde been te zetten. Zelf ontkende hij dat na afloop. Een vredesvoorstel van Anand na dertig zetten wees Adams af. Het toreneindspel kende vervolgens allerlei vluchtwegen naar remise, waartoe het tweetal na 55 zetten dan ook besloot. Groningen. WK kandidaten toer nooi. Halve finales, tweede partij: Anand (Ina) - Gelfand (WBu) 1-0 (l'/2 -V2), Short (GBr) - Adams (GBr) 1-0 (1- 1); verlenging: Short (GBr) - Adams (GBr): derde partij '/2-V2; vierde partij: V2-V2, vijfde partij 0-1. Finale, eerste partij: Adams (Eng) - Anand (Ina) '/2-'/2. Open toernooi, zesde ronde, be langrijkste uitslagen: Nenashev (Oez) - Goerevitsj (Bel) 1-0, Ehlvest (Est) - Conquest (Eng) 1-0, Visser (Ned) - Thipsay (Ina) '/2-'/2, Dele- marre (Ned) - Rytshagov (Est) '/2- '/2, Zhu (Chn) - Van der Weide (Ned) V2-'/2, Meins (Dui) - Overeem (Ned) 1-0. Zevende ronde: Nisipeanu - Nenas- jev 0-1, Ehlvest - Movsesian (Tsj) V2-V2, Ibragimov (Rus) - Kiriakov (Rus) 1-0, Ye (Chn) - Visser 1-0, Atalik (Tur) - Van den Doel 0-1, Van der Weide - Kasimdzhanov (Oez) 0-1, Vajda (Roe) - Van Kooten (Ned) V2-'/2. Stand aan kop: 1. Nenasjev 7, 2. Ibragimov 6, 3. o.a. Ehlvest 5'/2, 12. o.a. Van den Doel 5, 34. o.a. Van Kooten, Vink, Visser 4'/2. Vrouwen, kandidatentoernooi. Veertiende ronde: Xie (Chn) - Ka- chiani-Gersinska (Dui) 1-0 (walk over), Marie (Joe) - Galliamova (Rus) V2-'/2, Peng (Ned) - Ioseliani (Geo) 0-1, Goerieli (Geo) - Tsjiboer- danidze (Geo) 0-1, Cramling (Zwe) - Arakhamia-Grant (Geo) 1-0. Vijftiende ronde: Cramling - Xie V2-'/2, Tsjiboerdanidze - Peng V2- ■/2, Ioseliani - Marie V2-'/2, Gallia mova - Kachiani-Gersinska 1-0 (walk over), Arakhamia-Grant - Goerieli 1-0. Stand: 1. Galliamova 12 punten, 2. Xie 10, 3. Tsjiboerdanidze 9'/2, 4. Ioseliani 9. 8. Peng 6V2. Londen (rtr/anp) - De ach tervolgers van Manchester United hebben in de Engel se voetbalcompetitie verder terrein verloren op de kop loper. Tijdens de traditione le speelronde op Boxing Day (tweede kerstdag) speelden de nummers twee en drie, Blackburn Rovers en Chelsea, gelijk. ENGELAND Het als vierde gerangschikte Leeds United verloor. Manchester beging zelf geen fout en pakte de volle winst. De 'Mancunians' beslisten het du el tegen het noodlijdende Everton al in de eerste helft. In een volge pakt Old Trafford zette Berg de kampioen met een welgemikte kopbal op voorsprong. Het was het eerste doelpunt van de Noorse verdediger in Engelse dienst. Topscorer Andy Cole zag in de 35e minuut een subtiel stiftje in het Everton-doel belanden: 2-0. De kwartfinalist van de Cham pions League kreeg nog legio kan sen, maar scoorde niet meer. De winst bezorgde Manchester een voorsprong van zes punten op Blackburn Rovers. De nummer twee beging namelijk een misstap door niet verder te komen dan 0-0 tegen Sheffield Wednesday. Chel sea liet de kans glippen om Black burn voorbij te gaan op de rang lijst. Gianluca Vialli beschaamde het vertrouwen van trainer Gullit niet en zette de Londense ploeg al na acht minuten op 1-0, de twaalfde seizoenstreffer van de Italiaan. Een verkeerde terug speelbal van verdediger Sinclair bracht Wimbledon onverwacht terug in de wedstrijd. Hughes be nutte het cadeautje en verschalkte keeper De Goey: 1-1. Chelsea viel met overgave aan, maar Wimble don wist het punt met sterk ver dedigend spel te behouden. Liver- De 'flying tackle' van Chelsea-speler Michael Duberry (midden) mist de bal en Wimbledon-speler Vinnie Jones (links). Rechts kijkt Kenny Cunningham (Wimbledon) toe. foto reuter pool nam de vierde plaats over van Leeds United. In een recht streekse confrontatie op Anfield Road overwon Liverpool de con current met 3-1. De talentvolle youngster Robbie Fowler had een groot aandeel in de zege met twee goals. Owen maakte het trio voor de thuisploeg vol, voordat Haal- and iets terug kon doen voor Leeds. Bergkamp Arsenal en Derby County voegden zich bij het achtervolgende pelo ton op het ongenaakbare Man chester. De ploeg van Dennis Bergkamp en Mare Overmars zet te Leicester City opzij met 2-1. Voormalig aanvoerder van het Engelse nationale team David Platt verlengde na een half uur de bal na een vrije trap van Berg kamp in het net: 1-0. Leicesters aanvoerder Walsh hielp Arsenal aan een 2-0 voorsprong door in ei gen doel te scoren. Ploeggenoot Lennon verzachtte de pijn even voor tijd, maar verder dan 2-1 kwam Leicester niet meer. Derby County bevestigde de goe de prestaties dit seizoen met een knappe 1-0 overwinning op New castle United. De Italiaan Eranio, eerder spelend bij AC Milan, maakte het enige doelpunt vanaf Stadskanaal (anp) - Rob Clerc speelt als enige van de vier Ne derlandse dammers een rol van betekenis in de finale van het WK-kandidatentoernooi. Door een zege op Ba behield hij zijn kansen op een eerste plaats. Gisteren, in de voorlaatste ron de, werden die kansen door kop loper Schwarzman tot theorie gereduceerd. Het verschil bleef door een remise twee punten, terwijl de als tweede geklasseer de Koyfman in de slotronde Clerc ontmoet. Er zijn in theorie nog slechts twee kandidaten voor de eindze ge. Allereerst is dat de Rus Schwar- Nagano (sid) - Tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen op 7 februari volgend jaar in Nagano krijgen sumoworste- laars een gewichtige taak. In de vrieskou zullen de kolos saal gebouwde sporters, tra ditioneel half naakt, de naamborden van de deelne mende landenploegen dra gen. „Zij representeren de cultuur en de levenswijze van Japan," aldus Keita Asa- 11 die de regie heeft van de twee uur durende openings ceremonie. Een ander hoogtepunt van net inluiden van de Winter spelen is een wereldomvat tend koor met deelnemers uit Peking, New York, Sydney, Berlijn en Kaapstad. Per sa telliet vertolken zij met zan gers in Nagano de 'Ode an me Freude' van Ludwig van Beethoven. zman, die tegen zowel Jansen als Clerc niet veel risico's nam. Het duel met Hans Jansen was wel boeiend, zonder beslissend te worden. Het was de vraag of Schwarz man tegen Clerc op revanche zinde. Twee jaar geleden nam hij in de slotronde van het WK in Abidjan tegen de Nederlander zoveel risico's dat hem dat de ge deelde eerste plaats kostte. Dit keer vocht Clerc voor zijn laatste kans, maar hij stuitte op een be hoedzaam manoeuvrerende Rus, die na ruim drie uur tevreden kon zijn over de puntendeling. Daardoor zijn de kansen voor Clerc op een alsnog gedeelde eerste plaats in deze finale tot een minimum beperkt. De Ne derlander, die woensdag in een sterk gespeelde aanvalspartij Ba op de knieën kreeg, zou dan in de slotronde moeten winnen van Koyfman. Bovendien zou hij hulp van Kees Thijssen moeten krijgen, die Schwarzman zou moeten ver slaan. In theorie niet onmoge lijk, maar Thijssen zit er door heen. Tegen Samb kon hij geen beslissend voordeel krijgen en in de voorlaatste ronde raakte hij in een dammeneindspel in de tijdnoodfase tegen Ba het spoor bijster. Stadskanaal. WK-kandidatentoer nooi, finale. Vijfde ronde: Krajenbrink (Ned) - Koyfman (Isr) 0-2. Jansen (Ned) - Schwarzman (Rus) uitgesteld, Clerc (Ned) - Ba (Sen) 2-0, Thijssen (Ned) - Samb (Sen) 1-1. Zesde ronde: Schwarzman - Clerc 1- 1, Ba - Thijssen 2-0, Samb - Krajen brink 0-2, Koyfman - Jansen 1-1. Stand: 1. Schwarzman 9 punten, 2. Koyfman 8, 3. Clerc 7, 4. Jansen en Ba 6, 6. Krajenbrink 5, 7. Thijssen 4, 8. Samb 3. Door Jaap van Essen Rob Cohen, de schoonvader van international Ronald de Boer, zwengelde wat onhan dig de hele discussie aan. Hij had bezwaar tegen de speciale pensioenvoorziening voor profvoetballers (CFK-fonds) en pleitte er bovendien voor dat ook Nederlandse spelers in de zogenaamde 35 pro- cents-regeling zouden vallen, „want anders vertrekken ze naar het buitenland." Ieder een, zelfs premier Kok, viel over Cohen en zijn schoon zoon heen. Unaniem vond men het te gek voor woorden dat de voetbalmil jonairs ook nog eens fiscale voor delen wilden genieten. Ondertus sen vergat iedereen dat inmiddels wel vrijwel alle ruim 140 buiten landse spelers in Nederland rui me fiscale voordelen krijgen. Voor die spelers is dat leuk, maar bovendien wordt het voor clubs wel erg aantrekkelijk om buiten landers aan te trekken. Immers, de bruto-salariskosten van der gelijke spelers zijn beduidend la ger dan die van vergelijkbare Ne derlandse profs. Wanneer Roda JC een matige Belgische spits aantrekt, tegen een bruto jaarsalaris van 300.000 gulden, mag de club nog eens 115.000 als onbelaste onkosten vergoeding uitkeren. Netto houdt de Belg dan ongeveer 220.000 gulden per jaar over en boven dien heeft hij dan 100.000 gulden onbelast in het speciale pensioen fonds gestopt. In totaal kost die spits Roda JC met alle werkge verslasten meegerekend dan on geveer 550.000 gulden. Met een vergelijkbare Neder landse speler zal Roda heel wat duurder uit zijn. Want om hem netto ongeveer evenveel te laten verdienen, is de club in totaal wel 800.000 gulden kwijt. Weliswaar heeft die voetballer dan ook veel meer geld in het pensioenfonds Ronald de Boer foto anp zitten, maar uiteindelijk kijken de meeste Nederlanders toch vooral naar het bedrag dat maan delijks op hun bank gestort wordt. Harko de Vlaming, directeur van het pensioenfonds voor contract spelers (CFK), is dan ook duide lijk: „Met die speciale regeling is op zich niets mis. Beter gezegd, was niets mis. Aanvankelijk kwamen alleen buitenlandse spe lers met een bepaalde achter grond in aanmerking; internatio nals, ervaren topvoetballers, er kende talenten. Inderdaad, spe lers in de categorie Ronaldo of iets daaronder." „Maar nu is er feitelijk helemaal geen toetsing van de kwaliteiten meer. De belastingdienst gaat er tegenwoordig vanuit dat iedere buitenlander die wordt aange trokken blijkbaar over specifieke kwaliteiten beschikt, en dus voor de 35 procents vergoeding in aan merking komt. Slechts hoogst zelden wordt iemand afgewe zen." Contra-productief En daardoor is de speciale fiscale regeling in de voetballerij contra productief. Immers, in de jaren zeventig was de bedoeling van de regeling juist om door het aan trekken van hoogbegaafde en - opgeleide arbeidskrachten de Nederlandse economie te verster ken. In de voetballerij worden nu op grote schaal jonge, onervaren Nederlandse spelers verdrongen door buitenlandse arbeidskrach ten, die voor de club goedkoper zijn. De helft van die buitenlan ders zit op de bank of zelfs de tri bune en draagt dus niets wezen lijks bij aan de bedrijfstak be taald voetbal. En omdat ze selec tieplaatsen bezet houden, blok keren ze doorstroming van Ne derlands talent. Het is om die re den dat men bij de spelersvak bond WCS en verwante CFK vraagtekens zet bij de 35 pro centsregeling. Niet omdat Neder landse spelers op die manier zou den worden achtergesteld. Harko de Vlaming: „Het gaat om de toetsing van kwaliteitseisen. Er zou een orgaan moeten zijn dat bekijkt of een buitenlander iets toevoegt aan het Nederlandse voetbal. Want in principe is de regeling helemaal niet zo slecht, alleen de uitvoering deugt niet." Dringt natuurlijk de vraag zich op hoe eerlijk het is dat er juist door overheidsmaatregelen grote verschillen kunnen bestaan tus sen de inkomens van gelijkwaar dige spelers bij dezelfde club. Er is tenslotte zoiets als een 'wet ge lijke behandeling' in zowel de Europese als Nederlandse wetge ving. Enorme verschillen De Vlaming: „Ach, overal in Eu ropa zie je enorme verschillen. Ook in Engeland hebben ze spe ciale tarieven voor buitenlanders. En binnen Nederland betaalt ie mand die gehuwd is en kinderen heeft ook minder belasting dan zijn vrijgezelle collega. Onlangs was er nog al die ophef rond het deels belastingvrij uitkeren van vakantiegeld aan bouwvakkers. Ook toen werd een beroep op de wet gelijke behandeling gedaan, maar dat is al twee keer afgewe zen." Ook Vitesse-voorzitter Ka- rel Aalbers ziet geen schrijnend Brussel (anp) - De Britse voetbalclub Nottingham Forest gaat via de rechter Anderlecht om een schadevergoeding vragen van omgerekend 13,5 miljoen gulden. Nottingham wil daarmee het in 1984 geleden in komstenverlies voor club en spelers compenseren. Anderlecht kwalifi ceerde zich toen ten koste van Nottingham Forest voor de finale van de UEFA-cup na omkoping van de Spaanse scheidsrechter Muro. De Europese voetbalorganisatie oordeelde eerder dit jaar dat de uit slag inderdaad was vervalst. De Belgische club is als straf één jaar uit gesloten van deelneming aan Europese wedstrijden. Het bestuur van Nottingham Forest drong eerder bij Anderlecht al aan op schadevergoeding. De Brusselse club ging daar niet op in. Na mens de toenmalige spelers gaat Nottingham nu via de rechter 8,2 mil joen gulden eisen van Anderlecht. De club zelf wil nog eens 4,3 mil joen zien. Met renteverlies komt de totaal geëiste schadevergoeding op 13,5 miljoen gulden uit. elf meter. David Batty van New castle werd van het veld gezon den. Boateng George Boateng toonde zijn tem perament in zijn tweede wedstrijd voor Coventry City. De oud-Feye- noorder werd in het duel met West Ham United tien minuten na rust uit het veld gestuurd. West Ham won met 1-0. Stan Collymo- re werd de grote man in het duel Aston Villa-Tottenham. Villa- spits Collymore, op kerstavond nog gearresteerd op verdenking van aanranding, loste eindelijk wat van zijn belofte in met twee doelpunten. De spits, voor onge veer 25 miljoen gulden overgeno men van Liverpool, stelt bij zijn nieuwe club tot dusver teleur. Ook Draper maakte tegen Totten- ham twee goals. Calderwood red de de eer voor de Spurs en zette de eindstand op 4-1. Tottenham speelde nog zonder de Duitser Jürgen Klinsmann, die zondag te gen Arsenal zijn debuut maakt. Uitslagen: Arsenal - Leicester 2-1, Bolton W. - Bamsley 1-1, Chelsea - Wimbledon 1-1, Crystal P - Sout hampton 1-1, Derby C. - Newcastle 1-0, Liverpool - Leeds 3-1, Man. Uni ted - Everton 2-0, Sheff. Wed. - Blackburn 0-0, West Ham - Coventry 1-0, Aston Villa - Tottenham 4-1. Stand: Man. United 20-46, Blackburn 20-40, Chelsea 20-39, Liverpool 19- 34, Leeds 20-34, Arsenal 19-33, Der by C. 20-32, West Ham 20-28, Leices- ter 20-27, Newcastle 19-26, Aston Villa 20-25, Wimbledon 19-24, Cry stal P 20-22, Sheff.Wed. 20-22, Sout hampton 20-21, Bolton W. 20-21, Coventry 20-20, Tottenham 20-19, Everton 20-17, Barnsley 20-15. onrecht in de hele 35 procentsre geling. „Natuurlijk niet. Al onze buitenlanders vallen in die rege ling. En laten we eerlijk zijn, juist dankzij die regeling hebben wij een speler als Machlas kunnen aantrekken. En al onze spelers profiteren met hun winstpremies mee van zijn aanwezigheid." Aalbers vindt dat de regeling ook terecht wordt toegepast in de voetballerij. „Machlas komt hier maar een paar jaar spelen. Dat brengt extra kosten met zich mee. Bovendien, door zijn situatie zal hij minder profiteren van andere fiscale voordelen in Nederland. Om maar wat te noemen; Neder landse spelers kopen dure huizen. De hoge hypotheekrente trekken ze van de belasting af, dat scheelt ze dus zestig procent van die ren te. De meeste buitenlandse spe lers zullen geen huis kopen, dus ook geen hypotheekrente af kun nen trekken." Ook Harko de Vlaming ziet der gelijke voordelen die buitenland se spelers in Nederland niet heb ben. „Bovendien profiteren de Nederlandse voetballers al van een unieke maatregel: het CFK- fonds. Alleen voetballers en wiel renners vallen in die regeling." Dat Nederlandse topspelers te genwoordig ook tegen die rege ling hun bedenkingen hebben, vindt De Vlaming nogal kortzich tig. „Ze doen net alsof zij niet profi teren, maar dat is onzin. In de eerste plaats mogen ze tonnen per jaar belastingvrij sparen. Ook de rente die dat geld oplevert, is be lastingvrij. Pas na hun loopbaan, als het geld wordt uitgekeerd, gaan ze er belasting betalen. En hoe je het ook wendt of keert, over de eerste honderdduizend gulden betalen ze daardoor str aks geen zestig procent maar ge middeld iets van 44 procent. Daar komt nog bij dat in de nieuwste belastingvoorstellen het toptarief ook lager wordt dan de huidige zestig procent, dus daar profiteren ze ook nog eens van," Dope-controle bij Franse internationals Tignes - Zes Franse internationals zijn gisteren onaangekondigd door dopingcontroleurs bezocht. Lionel Charbonnier, Fabie Bart- hez, Bruno N'Gotty, Franck Gava, Reynald Pedros en Florian Maurice moesten zich aan onderzoeken onderwerpen. De uitslag is nog onbekend. Bondscoach Aimé Jacquet was woest over de ac tie van het ministerie van Jeugd en Sportzaken. Zijn 25 leden tel lende selectie verblijft in Tignes voor een trainingsstage, in fami liair verband. „Dit onderzoek is de enige smet op een verder per fecte stage. Ik ben voorstander van strikte controles, maar deze praktijken tijdens de winterstop stuiten mij tegen de borst," oor deelde de bondscoach. Esteban Tuero jongste coureur Buenos Aires - Esteban Tuero rijdt de komende seizoenen in de Formule I voor Minardi. Hij heeft een contract getekend tot het jaar 2000. De 19-jarige Argentijn, die al testwerk deed voor de de Italiaanse stal, zal naar het zich laat aanzien de jongste coureur zijn in het WK-eircus. Minardi krijgt de beschikking over een nieuwe Ford VI0 motor. Paard Jewel's Emerald overleden Wuustwezel - Het springpaard Jewel's Emerald, waar de ruiter Piet Raymakers enkele successen mee behaalde, is in een Duitse dierenkliniek overleden. De 12-jarige Holsteiner ruin revalideer de van een zware valpartij op 9 november dit jaar tijdens de bar rage van de Grote Prijs van Zuidlaren. Daarbij liep Emerald een minuscule breuk op in een kniegewricht. Zambiaanse bokser overleden Lusaka - De Zambiaanse bokser Felix Bwalya is in een zieken huis in Lusaka overleden. Bwalya raakte twee dagen nadat hij de Gemenebest-titel in het halfzwaargewicht had veroverd in coma. De doodsoorzaak van Bwalya is nog onbekend. Mogelijk overleed de Afrikaan aan de gevolgen van de vele klappen op zijn hoofd. Ook wordt onderzocht of zijn overlijden verband houdt met de medicijnen die hij tegen malaria gebruikte. Tegla Loroupe start in Egmond Heiloo - Tegla Loroupe heeft de organisatoren van de 26e Nike Egmond Halve Marathon toegezegd op 11 januari aan de start te staan. De Keniaanse atlete eindigde bij haar debuut in 1992 met een als tweede en won het evenement daarna vijf keer achtereen. Loroupe leek de loopschoenen lange tijd in de kast te moeten la ten. Een Amerikaanse arts, die haar onderzocht na de marathon van New York, constateerde een stressfractuur in twee wervels en wilde haar voor ten minste vier maanden een plastic keurslijf aanmeten. De kwetsuur zou alleen met absolute rust zijn te gene zen. Een contra-expertise in Detmold, waar Loroupe woont met een aantal getalenteerde landgenoten, wees echter op niets ern stigs. De Duitse specialisten vonden slechts een lichte rugafwij king bij de Afrikaanse, stammend uit haar jeugdjaren. Onlangs heeft ze de training hervat. John Kiprono zal even als Loroupe zijn titel in Egmond aan Zee verdedigen. De Keniaan, dit jaar ook bij de marathon van Eind hoven de snelste, heeft onder meer de concurrentie van bijna de complete Nederlandse top, onder wie Greg van Hest, Marco Gie- len, Bert van Vlaanderen, Luc Krotwaar en René Gotlieb. Van der Heyden van Roda naar Lille Lille - Roda JC heeft de Belgische voetballer Stephan van der Heyden uitgeleend aan de Franse tweede-divisieclub Lille. De overeenkomst geldt tot het einde van het seizoen. De 28-jarige middenvelder, die eerder onder meer speelde voor FC Brugge, had bij Roda JC geen basisplaats. Iran heeft op eerste kerstdag een nieuwe voorzitter van de voetbalbond benoemd. Mohsen Safaei Farahani neemt de plaats in van Dariush Mostafavi. De laatste wilde de succesvolle bonds coach, de Braziliaan Valdeir Vieira, voor de eindronde van het WK voetbal vervangen door een 'grote naam' uit het internatio nale voetbal. Hij dacht daarbij aan Johan Cruijff of de Argentijn Carlos Bilardo. Vieira steigerde bij dit voornemen. Hij nam de nationale ploeg onder beheer toen deze vrijwel uitgeschakeld was voor het WK en wist het wonder te verrichten. Iran plaatste zich als 32e en laatste land voor de eindronde in Frankrijk ten koste van Australië mid dels twee gelijke spelen: 1-1 thuis, 2-2 uit. Vieira claimde tegelij kertijd de eindverantwoordelijkheid voor het vervolg in Frank rijk. Zijn gestegen populariteit kostte de bondsvoorzitter de kop. Paolo Pezzo betrapt op doping Rome - De Italiaanse wielrenster Paolo Pezzo, die in Atlanta de olympische titel veroverde op de mountainbike, is betrapt op do ping. Bij een controle op 6 september in Annecy (Frankrijk) zijn in de urine van de wereldkampioene van dit jaar sporen aange troffen van het spierversterkende hormoon nandrolon. Ook de contra-expertise was positief. BASKETBAL Haarlemse Basketbalweek, eerste dag. POULE A NEDERLAND - CUBA 64-77 (36- 42). Score Nederland: Huybens 13, Van Stein 12, Faydherbe, Van Houten, Bennes 7, Van Rootselaar, Ten Dam 6, Van der Sluis, Teese- ling 3. Topscorer Cuba: Borrel 21. GALIL ELYON (ISR) - OAK HILL ACADEMY (VST) 78-74 (41-44). Topscorers: Galil Elyon: Curry 27; Oak Hill: Price 22. HANDBAL Limburgse handbaldagen. Poule A: Paris St. Germain (Fra) - Horn/Sittardia 20-26, Inra- da/Blauw Wit - Viking Stavanger (Noo) 18-37. Poule B: Banik Karvina (Tsj) - Hirschmann/V L 31-27, SKA Minsk (WRu) - SG Hameln (Dui) 24-24, V L - SKA Minsk 23-29, Banik Karvina - SG Hameln 30- 30. Stand poule B: SKA Minsk 2-3, Banik Karvina 2-3, SG Hameln 2- 2, V&L2-0. schansspringen: 1. Schmitt (Dui) 233,5 punten (95 m - 95 m), 2. Freiholz (Zwi) 216,5 (92-91,5), 3. Gay (Fra) 211,0 (88-92,5), 4. Zonta (Slv) 207,5 (88,5-91) en Wakolm (Oos) 207,5 (87,5-92,5). SPORTPRIJSVRAGEN Toto 52A: 1-1-3-3-3-1-1-1 -3-1-1-3. Belgische midlotto: 4-6-27-32- 37-41. Reservegetal: 39. Joker: 6804920. Duitse midlotto: trekking A: 4-9- 21-23-25-48. Reservegetal: 16. Trekking B: 4-21-22-24-26-36. Reservegetal: 27. Supergetallen: 9 en 4. Spel 77: 6277518. Super 6: 706862. WIELRENNEN Differdange. Internationale veld- rit: 1. WiÏÏemsens (Bel) 58.11, 2. Moonen (Bel) 0.28, 3. Berden (Bel) 1.01, 4. Arnould (Fra) 1.07, 5. Van Riet (Bel) 2.22, 6. Boezewinkel (Ned) 3.07. SKIËN St. Moritz. Continental cup

de Stem | 1997 | | pagina 11