DE STEM Leeuwangh opvallendste naam KERSTPUZZEL esch Schaker Adams verslaat Short in eerste partij halve finale VANDAAG GROTE Nederlands elftal valt uit top-twintig ïlfde Jun eslaagde Wielerprofs zetten kort geding in gang Nederlandse dammers falen op eerste dag NOC/NSF en KNSB houden olympische deur nog open voor twijfelgevallen UITSLAGEN standen pringponyruit (Bekkers schoenen Supertijd voor Wotherspoon op kilometer Titelverdediger Ids Postma mag niet naar EK in Helsinki sportnieuws kort - - ILOY» SHOES FOR MEN Kerkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 Sport Groningen (anp) - Michael Adams heeft gisteren een for se stap gezet in de richting van de finale van het WK- kandidatentoernooi. In de eerste partij van de halve fi nale versloeg de Engelse scha ker zijn landgenoot Nigel Short. In de tweede halve eindstrijd schoven de Indiër Viswanathan Anand en de Witrus Boris Gel- fand in him eerste partij vlie gensvlug naar remise. Het treffen tussen Adams en Short was met het nodige presti ge geladen. Short speelde al eens een match om het PCA-wereldkampioen- schap tegen Gary Kasparov, die hij overigens dik verloor. Adams staat bekend als specialist in knock out-toernooien met on der meer een overwinning in het Interpolis-toernooi 1994 in Til burg. Op de wereldranglijst ont lopen de heren elkaar nauwelijks. Short verkoos zich met het Sicili- aans te verdedigen, maar kwam al snel onder de nodige druk te staan. Hij moest een kwaliteit inleveren om niet onder de voet gelopen te worden. Wellicht miste hij in het verre middenspel een betere kans. Adams bekroonde zijn aanval met een doorgebroken e-pion, die slechts ten koste van het verlies van groot materiaal gestopt kon worden. Begrijpelijk zag Short daar geen been meer in. Vlak na de eerste tijdcontrole gaf hij op. Gelfand en Anand schoven in veertig minuten vijftien plicht matige zetjes om daama het strijdperk te verlaten. Van de Witrus is deze taktiek bekend. Hij neemt met wit genoegen met een puntendeling en probeert de zaak met zwart dicht te metselen om het te laten aankomen op de partijen met versneld tempo (25 minuten). Het valt echter te bezien of hij zich in de tweede reguliere partij Anand, die dan wit heeft, van het lijf kan houden. Groningen. WK, mannen. Halve finale, eerste wedstrijd: Gel fand (WRu) - Anand (Ina) 1/2 - 1/2, Adams (Eng) - Short (Eng) 1-0. Kandidatentoernooi, vrouwen. Dertiende ronde: Arakhania (Geo) - Xie (Chn) 0-1, Tsjiboerdanidze (Geo) - Cramlin (Zwe) 1/2 - 1/2, Joseliani (Geo) - Goerieli (Geo) 1-0, Galliamo- va (Rus) - Peng (Ned) 1-0, Gersinka (Dui) - Marie (Joe) 0-1. Stand: 1. Galliamova 10 1/2,2. Xie 8 1/2, 3. Tsjiboerdanidze 8, 4. Joseliani 7 1/2, 5. Arakhania, Cramling 6 1/2, 7. Marie, Peng 6, Goerieli 4, 10. Ger sinka 1 1/2. Door John Graat Papendal - Jakko Jan Leeuwangh is de opvallendste schaatser in de equipe die door het NOC/NSF officieel is aangewezen voor de Winterspelen in Nagano. Op basis van zijn resultaten tijdens de afstandskampioenschap pen in Heerenveen heeft Leeuwangh gisteren olympische startbewijzen toegewezen gekregen voor de 500 en 1000 meter. De verrassende comeback van de sprinter uit Alkmaar krijgt daar mee definitief gestalte. Vorig jaar werd hij uit de kernploeg gezet vanwege teleurstellende resulta ten. Gesteund door een privé- sponsor besloot hij deze zomer om op eigen houtje door te gaan. Hij trainde in Amerika en Cana da weliswaar met de schema's van sprintcoach Peter Mueller, zijn verblijfskosten waren voor eigen rekening. Nadat hij in de wereldbekerwed strijd van Roseville op de 1000 meter al een nominatie had ver diend, verzilverde hij die tijdens het NK in afstanden door achter Jan Bos en Erben Wennemars het brons te pakken. Voor de 500 me ter had hij geen nominatie, maar omdat het verschil tussen hem als nummer drie en Bos en Wenne mars (1 en 2) zo minimaal was, is NOC/NSF tegenover Leeuwangh ook voor de kortste afstand cou lant geweest. Op het NK afstanden hadden ne gen schaatsers zich al verzekerd van een olympische instapkaart. Het ging om vier vrouwen (Anna- marie Thomas, Marianne Tim mer, Tonny de Jong en Carla Zijl stra) en vijf mannen (Rintje Rits- ma, Martin Hersman, Bob de Jong, Jan Bos en Erben Wenne mars). Op voordracht van de commissie kernploegen van de KNSB zijn gisteren nog eens vier extra schaatsers aangewezen door de commissie Topsport van NOC/NSF. „De schaatsbond had de zaak goed voorbereid. Is uitge gaan van kwaliteit. Wij hebben de KNSB vrij gehoorzaam ge volgd, onszelf bescheiden opge steld. Bij de schaatsbond zitten nu eenmaal de deskundigen," zei Jan Loorbach van de commissie Topsport. „We hebben de voordrachten ge daan op basis van kwaliteit, niet om zoveel mogelijk mensen in Nagano te krijgen," zei Jan Au- gustinus van de commissie kern ploegen. De keuzeheren hebben Calgary (sid) - Jeremy Wotherspoon heeft op het ijs van Calgary een supertijd neergezet op de 1000 meter. De Canadese schaatser kwam bij selectiewedstrijden uit op 1.10,35, zevenhonderdste van een seconde onder het we reldrecord van de Zuid- Koreaan Kyu-Hyuk Lee. De wedstrijden waren niet bij de internationale schaats- unie ISU aangemeld, waar door de tijd van Wother spoon niet in de recordboe ken zal belanden. De Can- dees reed de 500 meter in 35,77 seconden, een natio naal record. de uitslagen van het NK afstan den als strakke leidraaid gehan teerd. Tot een skate-off komt het niet. Zowel rijders als trainers verklaarden zich vorige week al faliekant tegen dergelijke slopen de barrage-duels. Behalve Leeuwangh werden gis teren -naar verwachting- ook Gianni Romme, Ids Postma en Sandra Zwolle aangewezen. Romme kwam tijdens het NK vanwege griep helemaal niet in actie. De stayer uit Made is toch aangewezen voor de 5 en 10 kilo meter op basis van zijn prestaties eerder dit seizoen. Ids Postma mag in Nagano starten op de 1000 en 1500 meter, de afstanden waarop hij in Heerenveen derde en vierde werd. Sandra Zwolle gaat naar Japan voor de 1000 me ter waarop ze op het NK als der de eindigde. Met de dertien voorgedragen schaatsers heeft sportkoepel NOC/NSF nog niet alle start plaatsen ingevuld. Voor de twij felgevallen zit de deur nog niet op slot. Vooral bij de vrouwen kun nen er op de World Cups in Ba- selga di Piné (13/14 januari) en Innsbruck (17/18-1) en op het WK sprint in Berlijn (24/25-1) nog reisjes naar Japan verdiend worden. Andrea Nuyt, verras send kampioen op de 500 meter, kan haar nu verkregen nominatie verzilveren door in Baselga of op het WK sprint bij de eerste twaalf te eindigen. Ook voor Barbara de Loor, die hevig teleurstelde op het NK, gloort er nog hoop. Zij krijgt een herkansing. De Loor moet in Innsbruck samen met Marieke Wijsman en Sandra 't Hart uitvechten wie de vierde startplaats op de 1500 meter mag opeisen. Voorwaarde is wel dat de beste van het drietal daar bij de eerste acht eindigt. De Loor kan zich op die manier ook in Innsbruck nog kwalificeren voor de 5 kilometer. Op de 1000 meter van de vrouwen komen Marieke Wijsman en Frouke Oonk uit Nederweert nog in aanmerking voor Nagano. In Baselga of Berlijn zullen ze dan wel bij de eerste twaalf moeten rijden. Het NOC/NSF biedt ook sprinter Gerard van Velde de mo gelijkheid om op de 500 meter nog in aanmerking te komen voor een startbewijs. Hij moet in Ba selga of Berlijn op deze afstand één keer bij de eerste twaalf rij den. Jeroen Straathof en Falko Zandstra zullen er in Japan op 7 februari, de dag dat de Winter spelen beginnen, niet bij zijn. Lijst van aangewezen schaatsers voor Nagano (tussen haakjes de af standen waarop ze starten): Mannen: Jan Bos (500/1000), Erben Wennemars (500/1000/1500), Jakko Jan Leeuwangh (500/1000), Ids Post ma (1000/1500), Martin Hersman (1500), Rintje Ritsma (1500/5000/10000), Gianni Romme (5000/10000), Bob de Jong (5000/10000). Vrouwen: Marianne Timmer (500/1000/1500), Annamarie Thomas (1000/1500/3000), Sandra Zwolle (1000), Tonny de Jong (1500/3000/5000), Carla Zijlstra (3000/5000). (ADVERTENTIE) R U BRIBKS ADV h R T ENTIE S Barbara de Loor, die tijdens het NK afstanden teleurstelde, krijgt toch een kans zich te plaatsen voor Nagano. foto peter schols Rijswijk - Ids Postma neemt niet deel aan de Europese kampioenschappen allround schaatsen die van 9 tot en met januari in Helsinki plaatsvinden. De commissie kernploegen van de KNSB besloot gisteren de titelver dediger niet voor het drie daagse toernooi in de Finse hoofdstad aan te wijzen. Postma eindigde het afgelo pen weekeinde bij de Neder landse afstandskampioen schappen in Heerenveen als vierde in het klassement van 1500 en 5000 meter. „Er zijn geen calamiteiten geweest, dus hebben we gewoon voor de eerste drie gekozen," zei Jan Augustinus, lid van de commissie kernploegen gis teren. Tweevoudig nationaal kam pioen Rintje Ritsma, Falko Zandstra en wereldkampi oen junioren Jelmer Beulen- kamp rijden daardoor de EK. Opvallend is de afwezigheid van allround-bondscoach Henk Gemser, uit wiens kernploeg geen enkele schaatser naar Helsinki gaat. Ritsma en Zandstra worden begeleid door hun privé-trai- ners Wopke de Vegt en Sjoerd de Boer. Beulenkamp door Jong Oranje-coach Jan de Kok. Bij de vrouwen zijn Anna marie Thomas, titelverdedig ster Tonny de Jong en debu tante Sandra 't Hart aange wezen. 't Hart maakt dit seizoen deel uit van de selectie van het gewest Noord-Hol- land/Utrecht. De vrouwen- ploeg zal onder leiding staan van bondscoach Sijtje van der Lende. Zurich - Het Nederlands elftal is op de jongste ranglijst van de we reldvoetbalbond FIFA uit de top- twintig gevallen. Oranje zakte van de twaalfde naar de 22e plaats. Brazilië blijft de lijst aanvoeren. De winnaar van de Confederatie Cup heeft 72,15 punten. Duits land staat tweede (65,41) voor Tsjechië dat met 64,92 punten Spanje passeerde. Mexico, tegen stander van Nederland tijdens het WK, steeg van de elfde naar de vijfde plaats. Wereldranglijst: 1. Brazilië (1) 73,45 punten, 2. Duitsland (2) 64,89, 3. Tsjechië (4) 64,92, 4. Engeland (6) 61,26, 5. Mexico (11) 60,80, 6. Frank rijk (7) 60,36, 7. Roemenië (5) 60,35, 8. Denemarken (8) 59,95, 9. Italië (10) 59,59,10. Colombia (9) 59,44, 22. Ne derland (12) 55,89. Lothar Matthaus heeft zijn contract bij Bayern München met twee jaar verlengd. De 36-jarige routinier heeft met voorzitter Franz Beckenbauer een akkoord bereikt over een verbintenis tot 30 juni 2000. De voetballer ont vangt een jaarsalaris van ruim drie miljoen gulden. „Bij Bayern München wil ik mijn carrière afsluiten. Een overgang naar een andere club zit er niet meer in. Dit contract geeft blijk van een groot vertrouwen in mij. We waren er dan ook snel uit," zei Matthaus. Officieel wil de speler de verbin tenis nog met zijn vrouw bespre ken. „Volgende maand zet ik mijn handtekening onder het contract," aldus Matthaus. Hristo Stoitsjkov vertrekt aan Hristo Stoitsjkov (rechts) verruilt het shirt van Barcelona voor de kleuren van Compostela. foto epa het einde van het seizoen bij Bar celona. De voorzitter van SD Compostela, Jose Maria Caneda, heeft verklaard dat de speler naar zijn club komt. Stoitsjkov is wegens een operatie aan de linkerknie tot eind janua ri uit de roulatie. De Bulgaarse international moet sinds de komst van Louis van Gaal bij Barcelona genoegen nemen met een bijrol. Zijn contract loopt aan het einde van het seizoen af. De Joegoslaaf Predrag Mijato- vic en de Braziliaan Edmundo zijn in hun land uitgeroepen tot speler van het jaar. In de verkie zing van Europees voetballer ein digde Mijatovic, spelend bij Real Madrid, als tweede achter Ronal- do. Edmundo veroverde met zijn club Vasco da Gama de nationale titel. In 28 wedstrijden maakte hij 29 doelpunten. Per januari verhuist de Braziliaan naar de Italiaanse club Fiorentina. Kameroen heeft de vriend schappelijke wedstrijd tegen Egypte als voorbereiding op het WK voetbal in Frankrijk met 2-0 verloren. Beide doelpunten vielen in de slotfase van de eerste helft en kwamen op naam van Khas- haba en Maher. Kameroen is bij het WK voetbal ingedeeld in groep B. De ploeg maar het daar in opnemen tegen Italië, Chili en Oostenrijk. Aberdeen heeft bijna een heel elftal op de transferlij st ge plaatst. Op die manier wil de Schotse voetbalclub van een aan tal duur betaalde spelers afko men en om zodoende ruimte te scheppen voor nieuwe jonge spe lers. Manager Alex Miller hoopt met de ongewone maatregel het tij voor Aberdeen te keren. De club staat op de laagste plaats in hoogste divisie. Theo Snelders keepte jaren bij Aberdeen. Nu speelt hij bij Glasgow Rangers. Liverpool heeft zich versterkt met de Amerikaanse doelman Brad Friedel. De Engelse club wilde hem al eerder contracteren, maar kreeg geen werkvergun ning. De goalie heeft al 53 keer in het Amerikaans elftal gespeeld. Hij gaat ook mee naar het WK in Frankrijk. Friedel speelt nu bij Columbus Crew. Met de transfer is een be drag gemoeid van ruim drie mil joen gulden. Friedel moet in Li verpool de concurrentie aangaan met David James. De justitie in Colombia heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd voor de international Ivan Rene Valenciano. De speler van het Mexicaanse Vera Cruz is in mei betrokken geweest bij een auto ongeluk waarbij vier mensen ge wond raakten. Mll| WOENSDAG 24 DECEMBER 1997 Bi Amsterdam (anp) - De Vereniging van Beroepswielrenners (WBW) heeft een kort geding tegen de Koninklijke Neder- landse Wielren Unie (KNWU) via een sommatie in gangge. zet. Met het alsnog afgeven van licenties voor de in België woonachtige Nederlandse renners heeft de KNWU een week de tijd een geding te voorkomen. ëSTEM Door een wijziging voor het re glement door de Internationale Wielrenunie (UCI) moeten wie- Iercoureurs hun licentie per 1 januari aanvragen in het land waar ze wonen. In voorgaande jaren konden ze dit bewijs ook in hun geboorteland verkrij gen. Aangezien de KNWU de licenties uitgeeft, wil de WBW de bond er toe dwingen de be wijzen beschikbaar te stellen. Zo'n tien coureurs, onder wie Leon van Bon, Adrie van der I Poel en Jeroen Blijlevens, voe len er niets voor met een Bel gische licentie te gaan rijden. „De wijziging van de regels is in strijd met artikel 48 (vrij verkeer) en 52 (vrije vestiging] van het Europees recht. Via een kort geding, maar ook via Brussel, willen we de KNiqj dwingen het beleid te wijzi gen," zei mr. P. de Vos, advo caat van de WBW. Krajicelt niet tegen België Amsterdam - Richard Krajicek doet begin april in Brussel niet mee in de Davis Cup-wedstrijd België - Nederland. De vriendin van Krajicek, actrice Daphne Deckers, bevalt int periode. Bondscoach Michiel Schapers heeft begrip voor zijn be-1 sluit. Krajicek is wel beschikbaar voor andere Davis Cup-wedstrijden. Schapers beschikt komend jaar over een selectie van zeven s Iers: Krajicek, Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Jacco Eltingh.Den-1 nis van Scheppingen, John van Lottum en Sjeng Schalken. wedstrijd selecteert de bondscoach vier spelers. Holsboer definitief uit hockeyselectie Bunnik - Noor Holsboer keert niet meer terug in de nationale hockeyselectie. Bondscoach Tom van 't Hek heeft dit na twee sprekken met de speelster besloten. „Deze bijeenkomsten hebben niet opgeleverd wat ik er van had I gehoopt. Daarom keert Holsboer niet meer terug," aldus Van't Hek. In juni verwijderde de coach de 147-voudig international uit de selectie omdat zij enkele medespeelsters had benaderd om het vertrouwen in Van 't Hek op te zeggen. De coach beschouwde de- ze actie als een 'aanval onder de gordel'. Geen duidelijkheid blessures Laros Breda - De Bredase atleet Marcel Laros heeft nog geen duidelijk heid over de oorzaak van zijn spierblessures. Laros moest enkele weken geleden het EK veldlopen in Portugal laten schieten van wege een verrekking in de rechterkuit. Het was de derde keef in korte tijd dat de steeple-loper een kuit blessure opliep en daarom liet hij zijn onderbenen onderzoeken in het.Academisch Ziekenhuis in Utrecht, i Gisteren kreeg hij de uitslag van een MRI-scan. „Er was niets te zien. Aan de ene kant is dat positief, aan de andere kant weet ik nu nog niet wat er aan de hand is. Ik ben weer voorzichtig aan het trainen en dat gaat goed," aldus de 26-jarige Bredanaar. Laros gaat in januari samen met zeven andere topatleten voor een trainingskamp naar de Zuid-Afrikaanse plaats Stellenbosch. „Dat wil ik niet missen. Ik kan in ieder geval duurtrainingen doen. Zodra ik iets voel, moet ik me meteen goed laten behandelen. Eind januari komen we terug. Dan ga ik met sportarts Peter Vergouwen overleggen over wat de volgende stap wordt. Dan moeten we er waarschijnlijk een andere specialist bijhalen." Stadskanaal (anp) - De eerste dag waarop in de finale van het WK-kandidatentoernooi dammen de vier Nederlanders tegen 'de rest van de wereld' moesten aantreden, is slecht verlopen. Krajenbrink (tegen Schwarzman) en Thijssen (Koyfman) verloren. Jansen (tegen Ba) en Clerc (Samb) kwamen niet verder dan remise. Schwarzman heeft nu ze ven punten, twee meer dan Koyf man en drie meer dan Clerc, Jan sen en Ba. Schwarzman hield de aanval van Krajenbrink op zijn lange vleugel met minimale inspanning in toom en was vooral actief op zijn korte vleugel. De Rus kreeg door enke le terugruiltjes voldoende moge lijkheden om zijn opponent daar bezig te houden. Het leek span nend te kunnen worden tot de Nederlandse nummer twee op de 36e zet een misrekening maakte. Hij wachtte de gevolgen van een lichte damcombinatie niet eens meer af en staakte de strijd. Kees Thijssen had tegen de nog niet imponerend optredende Koyfman aanvankelijk een iets SPORTPRIJSVRAGEN Toto 51: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars die elk bruto f. 3198,30 ontvangen, derde prijs: 20 winnaars die elk f. 799,50 ontvangen. VOETBAL Spanje, competitie: Mallorca - Sa- lamanca 1-0. Portugal, competitie: Porto 3-4. Stand aan kop: Pon 14-34, Guimaraes 14-28, Rio 14-27, Benfica 14-23, Sporting D- 23. (ADVERTENTIE) Jacobs Breda Electronics de specialisten in geluid, licht en communicatie Liesbossti Nu winter-opruiming Tot 30% korting nu extra open van: 27 t/m 31 december '97 114 - Breda Princenhage - Tel. 076-5212881 van t i,v ng w van betere positie in een halve heb- tellingpartij. Door de vele ver eenvoudigingen die volgden, moesten de spelers laveren door de combinatiemogelijkheden en op de 48e zet faalde de Nederlan der. Hans Jansen had licht voordeel tegen Ba, maar dat was niet vol doende voor een serieuze winst poging. Rob Clerc kreeg Samb in een hekstelling, waarvan de Se- negalees de consequenties wel aandurfde. Door geen vervlak kingen aan te gaan, werden spanningen opgevoerd en kwam Samb in tijdnood. Ook deze par tij eindigde in remise. Stadskanaal. WK-kandidaten. Finale, vierde ronde: Samb (Seal - Clerc (Ned) 1-1, Koyfman (W Thijssen (Ned) 2-0, Schwann® (Rus) - Krajenbrink (Ned) 2-0, o (Sen) - Jansen (Ned) 1-1. Stand: 1. Schwarzman 7, 2. Koyfna 5,3. Clerc, Jansen en Ba 4, 6. Kraf brink en Thijssen 3, 8 Samb 2. jS-Bad - De elfde editie K"L.Vlaanderen staat al enige Luc Savat uit Aardenburg, en bestuurslid van de Stichting !uws-Vlaanderen: „We zijn al bezig aan de voorbereiding i i „ve Die wordt gehouden van wo( en met zondag 16 augustus op de paardensportcentrum Nieuwv en Yvonne Prins in Nieuwvliet- fet bepalen van de datum van deze elf jionze paardensportmedewerker fciseke - De bekendste ,eUwse springponyruiter, ja: bescheiden maar goed- fchs, is wellicht Christiaan [n de Plasse uit Yerseke. maar pas zestien jaar Porden heeft hij op pro- gnciaal, nationaal, maar ik, zij het bescheiden, op Ite'mationaal niveau al een p staat van dienst. Hij jeft al de nodige successen hter zijn naam staan. pristiaan van de Plasse: „Het jogtepunt tot nu toe is toch wel k KNF-kampioenschap pony- Ugen in de ZZ-klasse tijdens [ponylevade op het federatie- Sntrum te Ermelo." Dat was in J94, hij weet het nog precies, het eerste parcours, een klassiek, is foutloos. Daarna volgde het htparcours, dat is altijd op Iheid. Daarin was ik de snelste, volgens het verkorte klassieke fcrcurs, weer foutloos. De jon- L die eerste stond, trok in de Etste omloop een balk naar be lden, dus werd ik kampioen, [aarom ik dat tot nu toe het logtepunt vind uit mijn pony- jd? Omdat de KNF toen voor het rst tijdens de ponylevade het (ringen klasse ZZ op het pro- na had staan. Het was i." lanaf ongeveer zes a zeven jaar nik gaan ponyrijden. Mijn eer- epony was Ronda, met wie ik al direct aan wedstrijden Setaam. Met Ronda werd ik npioen in de L2~klasse. Wel tb ik geprobeerd er mee te sprin- Tn, maar met Ronda werd dat [en succes. Of hij stopte of ging r de hindernissen heen. Toen lacht jaar werd, kreeg ik de po- Jtaca, een 13-jarige C-catego- fpony. Daarmee begon ik in de met springen en binnen n jaar waren we in de ZZ-klasse lland. Daarna kwam Silver Sha- tw, acht jaar oud. Gestart in de [-klasse en in de Z-klasse geëin- fed. Silver Shadow kreeg bij het |den van een buitenrit een hart- istand en toen was het afgelo- loewel ik in het begin ook dres- |ur gereden heb, is dit nu niet het geval. Als je meerdere Py's in de springsport uit- pgt, wordt het wel te druk om hetzelfde concours ook nog [essuurproeven te rijden. Na- flijk wel bij het oefenen. Dat pdt bijna altijd dressuurmatig «aan. Dan wordt er maar een Me keer gesprongen. Toen Bam Quarry Hill, maar intussen was een f catej Asse daar niks. het e ties mee Hill Evid ny's Met paar klas: als j duet volw Qua: deP punt geda pioe bete groe vine In 1 pioe het Lev; de p eers ken( 199< ste c was waa schi derc hij i een wit- beic spar een and Chr dooi Hill (27 nati Wie een: me Dan Qua Chr vert sam spri Vel: in niel mei con Chr ach Ma: less vel: daa ter voo Kn: f onze sportmedewerker (iervliet - „Een geslaagde ptbalclinic," dat was de fnclusie die Henk Siersema, lorzitter van de Stichting Nst, na afloop trok. Zo'n f-htig jongens plus een ge- tS aantal meisjes waren pre- pt op de accommodatie van voetbalvereniging Biervliet M onder leiding van Paul j-lussa een dagvullend pro- pnima werd afgewerkt. re hebben getracht in de geest F Assist een paar dingen neer 1 zetten en dat is gelukt," aldus |tassa. Naast Telussa waren ook I rroeders Gérard en Dennis F, ooyer (Sparta) present als- poe ex-trainer Dick Buitelaar, j/Perstrainer Ruud Koopman f üe jeugdtrainer van SK Lok- I n' "enk Mariman. In de mor- I uren werd na de warming-up, i zorgci (j00r sportschol pQ- liri ^erneuzen, een vaardig- S(hrcuit met negen stations |60werkt. Na de middag een 1 mooi met tien teams van acht i ers'met namen van ploegen It ttn? V00r de eindronde van ™k hebben weten te plaat- ■L°achte Dennis de Nooyer |rfco; terwijl broer Gérard Ne- letrtT ouder zijn hoede had. ema van de dag was scoren. 1 Te ee D< be ee Cl tr; lir m VI or

de Stem | 1997 | | pagina 8