Boek als absolute favoriet van start T-side als twaalfde man achter spelers [adering teuzen Soccertoernooi voor senioren en jeugd Vrouwen Hontenisse ènnen verrassend SPORT IN HET KORT alfde editie ABAB Soccertoernooi in Sas van Gent Toernooi voor bedrijven Winnaars en klassement REGIO SPORT C4 iraak winkel plamezuil vernield to in sloot beland IEUWS Stichtingsbestuur )cember ïuari en niet geloven AUTO ZA-kalender astgesteld ftedrijfsvolleybal Supportersschare wil op correcte wijze Terneuzen naar overwinning zingen DECEMBER 1997 C3 «STEM DINSDAG 23 DECEMBER 1997 King. Hij had over Hp Ijestraat In zijn woon! gereden met ruim i2 1 De man reed tevens sen verlopen rijbewijs. 1 Uit eeri winkel aan de lage in Axel werden zon- [acht een jas en een trui ter tde van 400 gulden - In de Generaal Sikors- ■aat in Axel werd zondas- Kt een reclamezuil vernield lens zijn werkgever meldde ■5 7-jarige Axelaar duizend jen schade. Diezelfde nacht A ook een automaat in de ftraat in Axel vernield. De Ipeerde kon nog geen scha- Idrag noemen. vliet - Een 20-jarige auto- liurder uit Breskens ver maandagmorgen in een |t van de Hoofdplaatseweg Biervliet de controle over auto. Hij raakte van de weg lelandde in een sloot. De I werd daarbij volledig ver- li. De man werd onderwor- Jaan de ademanalyse en de ■gaf ruim 0,5 promille aan. is van Gent - Hoek wil er al- aan doen om als winnaar 1de twaalfde editie van het 0 Soccertoernooi de ge melijke sporthal in Sas Gent te verlaten. Het pa- epaardje van voetballend Jemvs-Vlaanderen stond al gkeer in de finale. Tijdens :de en zevende editie ucht Hoek het zoet van de Imooizege proeven, maar andere vier keren ging dat 0 toch verrassend onder- it (tt Alleenstaanden Kanaalzone jnber een dansavond in cul- E0.00 uur. Het Jumbo-trio hma staan voorts een bingo jdering van de Terneuzensf ping Na Inspanning), die ir reikte voorzitter Adrie Ie winnaars van de witvis- dame (mevrouw Dezutter), |ng maakte het bestuur be^ I dat in de vijver bij Necker- 25 kilogram winde en 21 ram ruisvoorn is uitgezet. DKLASSEMENTEN SEIZOEN 1997 imeen eindklassement zout en zoet er: 1. R. Ysebaart 577 punten, 2. W. ps 550, 3. B. van de Bos 548, 4. L. Jenaerde 536, 5, J. Harms 474, 6. J. luijter 469, 7. M. Dezutter 459, 8. R, fuijter 454, 9. T. van Goethem 453, Cassier 419 punten, dassement witviscompetitie: 1. R. luiter, 2. E. Soethaert, 3. G. J. Bos, llndenbosch, 5. P. de Vleeschauwer, 1 Velleman, 7. B. van de Bos, 8. R btjans, 9. M. Therlinck, 10. M. De- I cm), 3. B. van de Bos 290 (537 cm) I. Audenaerde 282, 5. J. de Ruijtei 16, R. Ysebaart 275, 7. T. van Goet- 1273, 8. W. Cornelis 271, 9. W. Arens 110. D. Hamelink 255 punten. soccertoernooi opnieuw, en bis dat niet anders, gaat Hoek sde absolute favoriet van start. hst die deze formatie mee st. omdat het op het hoogste ijau speelt binnen de Zeeuwse Bzen. De ploeg onder de rook m Dow maakt daar geen pro llen van. Wel erkent de forma- p hi met name trainer Adriaan jpuwenhuijse, dat favoriet zijn idierol waarmaken twee totaal iere aspecten zijn. Zeker in het Wer is een misstap met fatale mlgen snel gemaakt. ïezijn aan onze stand verplicht jog te eindigen. Ik zeg niet dat itde finale halen, want dat weet nooit bij soccer. Er zal in ieder pal een team staan met een nnnaarsmentaliteit,aldus Van jeiiwehuijse in het programma- lid van het toernooi, dat vrijdag december (voorronden) en za- dag 3 januari (finaledag) zijn islag krijgt. Die gedachte leeft ook binnen iselectie," vervolgt hij. „Ik wijs it spelers aan. Groter moet de nep niet zijn. Ben je met meer jelers, dan is de speeltijd per te kort. Men is overigens iet verplicht mee te doen. De be- issing ligt bij de spelers zelf." t Hoek-trainer weet als geen «der dat er vaak een anti-stem- ten aanzien van zijn in de sporthal te Sas van Gent. „Ik heb dat aan den lijve «dervonden, toen ik nog als spe- ferbij Hoek actief was. Met die ïti-Hoek-stemming kan ik le ven. Dat moet kunnen, mits de grenzen niet worden overschre den." Hoek start als favoriet. Dat was ook vorig seizoen het geval, maar toen werd die formatie op pijnlij ke wijze met 4-2 door een verras send sterk Terneuzense Boys in de finale geklopt. Terneuzense Boys geldt opnieuw als een ge vaarlijke outsider, maar weet dat eenzelfde stunt als vorig seizoen moeilijk wordt. Favoriet Trainer Jaap Goossen zegt daar over: „We zijn in staat om op nieuw ver te komen, maar favo riet zijn we zeker niet. De selectie is vrijwel hetzelfde als vorig sei zoen. Alleen Peter Landa ont breekt. Daar staat de aanwezig heid van Mare de Kunder tegen over. In totaliteit zijn we niet zo veel zwakker dan de vorige keer, maar je moet de gelegenheid krij gen in een toernooi te groeien en wat geluk hebben. Pluspunt voor Terneuzense Boys is het feit dat we weten wat winnen is. De ploeg voert oppermachtig de klassering aan in de derde klasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal. HW'24 geldt jaarlijks als één van de belangrijkste kansheb bers. Drie keer won de Hulster formatie reeds dit toernooi. Toch moet men tot de vijfde editie te rug om de laatste toernooizege van de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk te achterhalen. In de achtste editie stond HW'24 eveneens in de eindstrijd, maar verloor toen van Sluiskil. Het zal niet gemakkelijk worden voor de Oost-Zeeuws-Vlamingen om zo ver te komen. Vooral de absentie van de geblesseerde spelers An- gelo Verbraeken en Jan Leen- dertse trekt een zware wissel op de favorietenrol van de Hulsten aren. Trainer Ko Stoutjesdijk vindt alleen al het aanwezig zijn op dit sfeervolle toernooi een be levenis op zich: „Wat heb ik vorig jaar genoten. Een uniek gebeuren met een geweldige ambiance." Onder de maat Vorig jaar presteerde HW'24 on der de maat. Hij hoopt zaterdag 3 januari met die mindere prestatie af te rekenen. „Ik hoop dat ieder een fit is, want ik wil niets aan toeval overlaten. Ik vind dat we zo sterk mogelijk aan moeten tre den. In dat geval moeten we zeker tot de kwartfinales door kunnen dringen. Daarna is het een kwes tie van vorm en wat geluk. Een succesje in dit soccertoernooi zou welkom zijn met het oog op de ra ce voor het kampioenschap in de derde klasse." Terneuzen, maar ook buurtge noot Sluiskil, heeft inmiddels een degelijke status opgebouwd in het soccertoernooi. Sluiksil won al eens, was twee keer verliezend finalist en staat in het klassement over de voorgaande elf edities op een derde plaats. Terneuzen won het toernnooi enkele jaren terug na winst via shoot outs op rivaal Hoek. Een speler, die gezien zijn lichtvoetigheid en wendbaarheid, het soccer op het lijf gesneden lijkt is Dominique Verlinde van Sluiskil. Vorig seizoen moest hij even slikken, want toen werd de 21-jarige aanvaller, op dat mo ment spelend bij Terneuzen, ge passeerd. „Daar baalde ik van. Ik was zo teleurgesteld dat ik het niet op kon brengen om te gaan kijken." Met Sluiskil heeft hij goede her inneringen aan dit toernooi. Twee jaar terug kwam dat team heel ver. „Ik hoop dat het een beetje meezit. We hebben veel kwaliteit in moeten leveren, draaien niet sterk in de vierde klasse, dus we kunnen een suc cesje wel gebruiken." Topscoren De 23-jarige aanvaller Danny van de Velde van Terneuzen kwam vorig jaar voor Sluiskil uit in het soccertoernooi en werd in de voorronde topscorer met zes doelpunten. Hij rekent erop dat Terneuzen ver komt. „Ik hoop ui teraard dat ik word geselecteerd. Op papier kunnen we een goed team samenstellen. We hebben spelers met ervaring en jonge, maar goede zaalvoetballers. De trainer zal wel bepalen wie er spelen. Het is eveneens de bedoe ling dat we met een man of acht aantreden. Daar wil ik graag deel van uit maken." Hoek-trainer Adriaan Nieuwenhuijse: „Er zal beslist een ploeg staan met een winnaarsmentaliteit. foto camile schelstraete Sas van Gent - Het twaalfde ABAB Soccertoernooi start za terdag 27 december met de voorronden voor senioren. Die wedstrijden beginnen al om 09.15 uur in de gemeentelijke sporthal te Sas van Gent. Omstreeks 17.45 uur is het afgelo pen. De twee hoogst eindigende ploegen uit de vier poules stro men door naar de slotdag za terdag 3 januari en worden dan ondergebracht in vier poules van vier met de reeds geplaats te teams Hoek, HW'24, Ter neuzen, Sluiskil, IJzendijke, Terneuzense Boys, Zaamslag en AZW. De wedstrijden op die slotdag starten eveneens om 09.15 uur. De halve finales worden vanaf 16.30 uur afge werkt en de finale begint om 18.10 uur. Vóór de eindstrijd van de se nioren spelen de D-pupillen hun finale. De jeugd komt vrij dag 2 januari in actie voor het afwerken van de plaatsings wedstrijden. De ochtendwed strijden voor de poules 1 en 2 duren van 09.00 tot 13.00 urn en de middagwedstrijden voor de poules 3 en 4 van 13.10 tot 17.15 uur. INDELINGEN POULES VOOR RONDE SENIOREN Poule 1: SDO, STEEN, Vogel waarde, Hoofdplaat. Poule 2: Axel, Clinge, Corn Boys, Aardenburg. Poule 3: Groede, Spui, Biervliet, Oostburg. Poule 4: Hontenisse, Philippine, Breskens, Terhole. JEUGD Poule 1: Corn Boys, Terneuzen, HW'24, Spui, Vogelwaarde. Poule 2: Hontenisse, RIA, Koe wacht, Breskens, Hoek. Poule 3: Aardenburg, Zaamslag, AZW, Biervliet, Axel. Poule 3: Sluis, Philippine, Clinge, Terneuzense Boys, IJzendijke. Sas van Gent - Nieuw in het totale soccergebeuren is het toernooi voor bedrijfsteams. De organisatie werd aangenaam verrast door de inschrijving van maar liefst 24 teams. Die werken hun wed strijden maandag 29 december af. Dat toernooi begint om 09.00 uur en is omstreeks 18.00 uur afgelopen. INDELING POULES BEDRUFSSOCCER Poule A: De Leugenboom, HCG, Elopak, Noordzee, ZW ABAB, De Zwaan. Poule B: Raab, ABAB Terneuzen, 't Krikje, De Sikkels, Maas/Ploegaert, Out- okumpu. Poule C: ABAB Atomat, Sas van Gent, ABAB Hulst/Oostburg, IZV, 't Ploegje, Cerestar. Poule D: ABAB Recreatief, Omroep Zeeland, 't Bierwinkeltje, ARA Shipping, Dallinga, De Hoop. Sas van Gent - HW'24 is tot nu toe de meest succesvolle ploeg in het soccertoernooi. Die formatie won reeds drie keer. Hoek en AZW stonden twee keer op het hoogste erepodium en Terneuzen. Sluiskil, Club Brugge en Terneuzense Boys schreven dit toernooi één keer op hun naam. In het klassement, via een bepaald puntensysteem over de voor gaande elf edities opgemaakt, moet HW'24 overigens HSV Hoek voor laten gaan. Dat klassement ziet er als volgt uit: 1. HSV Hoek 32 punten, 2. HW'24 28, 3. Sluiskil 23, 4. Terneuzen 21, 5. AZW 19, 6. Terneuzense Boys 18,7. Koewacht en Zaamslag 13, 9. IJzen dijke 12,10. Axel, Philippine en Aardenburg 4 punten. Sas van Gent - Het stichtingsbestuur dat garant staat voor de or ganisatie van het twaalfde ABAB Soccertoernooi bestaat uit Hans Lauret, Aector Dooms, Pierre Eijsackers, Ronald de Bruijne, Mar cel Meijer en Jan-Piet Schoonakker. (in onze handbalmedewerker Itrneuzen - De vrouwen van Hontenisse wonnen verrassend la2S94™un\eneTMStDezutterL29Jii m koploper Walburg in de zaalhandbalcompetitie. ZAALHANDBAL EUZEN en in de showroom Terneuzen 0115-697455 !was eveneens winst voor de louwen van het Goese GSC. Zij widen Spirit aan de zegekar. De i van Goes verloren onte- «chtvan HVOS. VROUWEN lONTENISSE-WALBURG 12- J' - Vlot nam Hontenisse een 2- •voorsprong. Even kwam Wal- Wgnog terug tot 2-1, maar toen 1 - De West-Zeeuws- laamse Automobielclub heeft kalender voor het seizoen 1998 die kalender prijken opnieuw ion dag- en twee meerdaagse '"on. Het seizoen wordt geo- 'nd op 5 april met de Schorre- Homrit en traditioneel afgesloten 'otde Wildrit op 13 december, o volledige kalender ziet er als t uit: 5 april Schorreblomrit, i Rode Kruisrit, 25 juli Bad- IRetranchement, 30 juli Badrit «zand, 6 augustus Badrit 't()ode, 6 september Kreekrit, 4 iktober Osseweirit, 8 november ouortrit en 13 december Wild- De meerdaagse ritten zijn de ®°kkelroute Autozoektocht (9 *oi t/m 12 juli) en de Kustrit (4 luiit/m 27 september). nam een gemotiveerd Hontenisse de teugels in handen en liep uit naar een 9-3-voorsprong bij rust. In de tweede helft was de begin fase voor een goed spelend Wal burg, dat terug kon komen tot 9- 8. Hontenisse herstelde zich op tijd en liep weer uit tot 12-8. Walburg probeerde in de slotfase druk uit te oefenen, maar een goed verdedigend Hontenisse, met de uitblinkende keepster Belinda Claessens aan het hoofd, gaf de winst niet uit handen. GSC-SPIRIT18-16 - In een gelijk opgaand duel keek GSC bij de rust tegen een 9-11-achterstand aan. In de tweede helft kwam GSC langszij (11-11) en ging goed door. GSC nam de leiding en liep uit tot 15-11. In de slotfase drong Spirit nog aan, maar een gemoti veerd spelend GSC gaf niet meer toe en greep verdiend de over winning. MANNEN GSC-HVOS14-18 - Onnodig ver lies voor GSC, dat zeker niet minder was. GSC vocht voor elke meter en trainer-coach Jaap Quinten was zeer te spreken over het spel van zijn ploeg. Bij rust was het zelfs 8-7. Halverwege de tweede helft wees het scorebord 14-14 aan. In de slotfase greep HVOS de zege door enkele be twistbare beslissingen van de ar bitrage in hun voordeel uit te spelen. HVOS liep dan ook uit naar een onterechte 14-18-over- winning. Agaath Obligatie kunt u entevrijstelling van n zelfs 10.000,-) krijgen- lande rente- en dividend- benut. Het risico wordt ank gedragen. Met de steunt u startende onder- Neem dan contact op eur van de Rabobank. wet de bijbehorende prijsbijla9e- Hulst - in het Hulster bedrijfs- volleybal klopte Van Damme Wassend het hoger geklas seerde Ferket en De Maat. De e set was een duidelijke ege. In de tweede en derde set sostte het iets meer moeite, die werden toch ruim met n !e^aal 15-9 gewonnen. "M Ferket en De Maat veel Joelde, speelde in de kaart n net team van aanvoerster ufnAvan Damme en routinier «na Marsé. STANDEN Eerste m TROUWEN Wassc: Zaman 15-38, Jong Morres 15-34, De Fikser 15-29, Ce restar 15-29, Ferket en De Maat 15- 25, WC Rhodos 2 14-24, Van Water schoot 15-23, Van Damme 15-21, WC Rhodos 14-17, Voorwaarts 15- 10, SC Morres 2 15-9, SC Morres 15- 8. Tweede klasse: Broomchemie 13-31, Van Wesemael 14-31, Jong Morres 2 14-26, Wentzler/Pauwels 14-25, CVC 14-25, L'Entree 13-21, Tence 14-19, De Sterre 13-18, SC Morres 3 13-15, 't Hoeksken 13-9, Total/De Beule 13- 2. MANNEN Eerste klasse: Stuntmarkt 13-35, WC Rhodos 13-34, Luctor 14-27, Start/Smash 2000 13-22, De Sterre 14-10, VCV Doolaege 13-6, Jong Morres 14-5. Tweede klasse: Brandax 15-39, De Troubadour 15-31, Ambulo 15-31, Reynaertcollege 15-29, ABN/AMRO 15-29, Luctor 2 15-10, Van Westen 15-9, Rijk 15-1. De T-side bestaat uit zo'n twintig man, maar maakt lawaai voor honderd. Gastoeters, mega foon, bellen, grote trom en houten ratel zetten het gezang kracht bij. Een advertentie in het club blad leverde een kinderwagen voor de trom op. foto camile schelstraete Door Sjaak Begijn Terneuzen - Ruim twee weken geleden deed de Terneuzense T-side ongewild van zich spre ken. De rood-zwarte aanhang gooide een bierflesje richting HW'24-speler Dennis Riet- jens, nadat die provocerend naar de supportersschare zijn doelpunt vierde. De scheids rechter staakte het streekduel daarop voor ruim tien minu ten. Door als twaalfde man op te treden zongen de aanhan gers van de rood-zwarten hun ploeg alsnog naar een gelijk spel. De harde kern van de T-side was allerminst gelukkig met het inci dent. De flessengooier werd later op niet mis te verstane manier tot de orde geroepen. In het clubblad De Rood-Zwarter werd in die zelfde week een oproep geplaatst, gericht aan de supporters, om zich op een correcte manier te ge dragen. „Een of ander figuur dat zich Terneuzen-aanhahger durft te noemen gooide het bierflesje," zo stond er te lezen. „De stem ming draaide om als een blad aan een boom. De kopjes gingen naar beneden en de stembanden kre gen ongewild rust. Waar was dat nou voor nodig," vroeg de scri bent in het clubblad zich af. Scheldwoorden „Dit gedrag kan bij een vereni ging als Terneuzen nooit getole reerd worden. Net zo min als scheldwoorden waarin de groot ste doodsoorzaak van de mens gebruikt wordt. Nee, laten we het leuk houden. Laten we attent blijven en zorgen dat dergelijke uitwassen niet meer voorkomen." Tijdens de thuiswedstrijd van eind september tegen Unitas'30 zag de T-side voor het eerst het levenslicht. „Tijdens die wed strijd werden er drie spelers van Terneuzen uit het veld gestuurd. Als T-side hebben we de ploeg er doorheen geholpen. Terneuzen won na een achterstand uiteinde lijk met 5-2," weet een van de op richters, Ronald van der Zwart (alias 'Blacky'), zich te herinne ren. De fanatieke aanhang ontstond spontaan. Peter Hallegraeff, ook een van de mensen van het eerste uur: „In eerste instantie waren we een groepje jongeren dat een beetje stond aan te moedigen. Tijdens een prijskaarting in de kantine gingen we met de pet rond om voor de wedstijd tegen Axel een honderdduizendklapper te kopen. Al dat geweld en die aanmoedigingen werden door de spelers gewaardeerd. Omdat we zo snel geen andere naam konden verzinnen, noemden we onszelf de T-side, naar het voorbeeld van Hoek (H-side) en Clinge (C-si- de)." Gastoeters De groep supporters bestaat uit zo'n twintig man, maar maakt la waai voor honderd. Gastoeters, megafoon, bellen, grote trom en houten ratel zetten het gezang kracht bij. Een advertentie in het clubblad leverde bovendien een kinderwagen voor de trom op, alsmede bekkens en een vitrine kast voor de attributen. De eerste kreten van de T-side werden door de oudere supporters van Ter neuzen niet met applaus ontvan gen. „Terecht dat die mensen ons tot de orde riepen. Het is veel ko mischer om 'foei, foei' te roepen dan 'hondenlul'. De scheidsrech ter dreigde bij een van onze eer ste optredens de wedstrijd te sta ken. Sindsdien hebben we onze teksten aangepast." De T-side wil op de commerciële toer via merchandising. „We wil len attributen verkopen in de rood-zwarte kleuren met een be paalde winst die ten goede komt aan de T-side. Op dit moment is er geen promotiemateriaal aan wezig. Een restant van honderd petjes in de clubkleuren waren we bij wijze van proef zo kwijt. Er zijn sponsors die ons willen steunen in ruil voor hun naam op de verkoopwaar." Standplaats Dat de supportersschare op dit moment niet groter is heeft alles te maken met de standplaats van de aanhang. Van der Zwart: „We hebben bij de thuiswedstrijden een plaats op het balkon naast de kantine, uit de wind. Dat is han dig, vooral wanneer je een blaad je bier nodig hebt. Meer dan twintig personen kunnen er ei genlijk niet staan. Anders sta je zo drie rijen dik en ik wil wel graag weten waarvoor ik juich. Wij zijn nu op zoek naar een an dere plaats, omdat we uit ons jas je dreigen te groeien." De T-side is momenteel in ge sprek met de bestaande Terneu zense Supporters Vereniging (TSV). „Die vereniging ligt nage noeg op zijn gat," weet Peter Hal legraeff. „Het is de bedoeling dat we samengaan. Dit in tegenstel ling tot datgene wat er in Hoek gebeurt. Daar bestaan De Purpe ren Hei en de H-side wel onaf hankelijk naast eikaar." Dat het initiatief nog moet groei en is duidelijk. „We willen liede ren op papier zetten zodat ieder een mee kan zingen. Bovendien proberen we een vaste pagina in het clubblad voor de T-side te re serveren. Een lidmaatschap van de supportersclub zit er aan te komen met een bescheiden beta ling voor de busreizen en organi satie van activiteiten. Dat staat allemaal nog in de kinderschoe nen." Spektakelstuk Dat het fanatisme ver gaat, valt af te leiden uit het feit dat de sup porters, waarvan de meesten in het vierde of zesde elftal spelen, hun eigen wedstrijden laten ver vroegen om op die manier geen duel van de hoofdmacht te hoe ven missen. In het bekerduel te gen Hoek staken de supporters gezamenlijk de handen ineen om er een waar spektakelstuk van te maken. „Het is momenteel met die grenscontroles wel moeilijk en link om vuurwerk uit België te halen, maar daar vinden we wel wat op." Om de publiciteit te zoeken vroeg de T-side deelname aan voor het spelprogramma 'vijf tegen vijf' van Peter Jan Rens. „Voor de club willen we de twaalfde man zijn," besluit het tweetal. „Na de wedstrijden gaan we direct terug naar onze eigen kantine. Er moet maar eens een heethoofd tussen zitten. Dan heb je voor je het weet tijdens een uit wedstrijd de poppen aan het dan sen. Onze insteek is positief. Dis criminerende teksten zijn taboe. Ondanks dat we ons wel eens la ten meeslepen in het vuur van het spel, staat respect voor de tegen stander en scheidsrechter bij ons voorop."

de Stem | 1997 | | pagina 19