6 Een op drie Nederlanders Stevi concert praise-gehalte DE STEM Olympische vlam ontstoken -talk Vliegtuig met 104 mensen neergestort in zuiden Sumatra Veel files verwacht vanwege kerstdrukte ek wil edia DE STEM r. €>«i |t u een foto uit de krant bestellen? Bel naar de afdeling Lezerscontact 076-5312312 01 AGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N D Alle flesjes Crodino moeten terug Uitkomst Europees onderzoek: Muz Haasje-(r)over a a a a a Mdlflfc 74 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND 6 KATERNEN Klinnenkrant A2 (nènland A3 A4 rittnland A5 «ie A6t/mA8 üuri B1 t/m B3 «land G t/m C6 m-programma's 02/ D3 tagazzi 04 gekend E1 t/m E5 kleintjeskrant Cor Boonstra overziet eerste jaar als Philips-baas Warmlopen voor het echte leger PAGINA ShowBizCity klaar voor de bussen PAGINA PAGINA Zoetermeer (anp) - Alle fles je Crodino Aperitivo Non- Alcoholico worden terugge daald uit de winkels en hore- door Ronald Koops De vloer van de Mammoethal in Couda trilt behoorlijk, als ruim duizend jongeren als één massa op en neer springen. Ze hebben er bijna veertig gulden voor neergelegd, dus genieten zullen ze. Vorige week vrij dag stond rockband Petra op de planken met het pro gramma 'We Need Jesus'. Een praise-avond op z'n hardst. Het is iets voor half acht en de sporthal is behoorlijk vol. De tri bunes zijn tot de nok toe gevuld, de echte diehards staan op de grond, vlak voor het podium. Het wachten is op de muzikan ten. Niet alleen het 'ruige' volk komt vanavond naar dit toch wel 'heavy' concert, ook bezoe kers met jasjes en dasjes lopen rond. Petra is - door de toegan kelijke muziek die de band maakt - bij verschillende jonge ren erg geliefd. Verder schijnt de combinatie van stevige rock met praise worship de nodige aan trekkingskracht uit te oefenen op jong en oud. De oudste con certbezoeker is zelfs in de zestig. Hij zit weliswaar op de tribune, maar toch... Vanwege zijn leef tijd krijgt hij Petra- shirt van de organisatie, Voorprogramma Het feest lijkt helemaal com- pleet' a's plotseling blijkt dat °ok Tourniquet een optreden za' verzorgen. De heren zouden d'e avond in Almelo spelen, maar dat ging onverwachts niet door. Dan maar een akoestische set in het voorprogramma van Petra, zodat het bezoek aan Hol land toch niet voor niets is ge weest. Na het voorprogramma wordt er pauze gehouden om het podium klaar te maken voor de hoofd-act. Als de Amerikaan se band eenmaal verschijnt, is niemand meer te houden. Sprin gen, klappen, schreeuwen en meezingen totdat je er schor van wordt. Vooral de bekende praisenummers als Lord, I Lift Your Name On High en Show Your Power worden meegezon gen, of meegebruld, het is maar hoe je het bekijkt. Leadzanger John Schlitt lijkt er plezier in te hebben. „Volgens mij hebben jullie er zin in!", schreeuwt hij tussen twee num mers door. „Dat vind ik leuk: met elkaar als grote familie een praise-avond beleven!" Na een partij stevige kost, ko men de wat rustiger num mers. Hoe verder de avond vordert, hoe heter en vochtiger het klimaat in de zaal. Erg rustig en haast dramatisch wordt het lied I Love You Lord gezongen waarin gevraagd wordt of God behagen mag hebben in wat ge zongen wordt: Show Petra ontpopt zich vanavond weliswaar als een enthousiaste band, maar sommige bandleden gaan zo in hun muziek op, dat het af en toe wat overdreven overkomt. Hoe dan ook, John Schlitt laat tegen het einde van de avond weten dat hij elke keer geniet als hij praisenummers zingt of speelt. „Het herinnert mij eraan hoé groot, sterk en machtig God is", schreeuwt hij z'n publiek toe. „Jezus omvat het hele omniversum, en woont tegelijkertijd in onze harten." nieuwtjes cd-recensies door Ronald Koops Om nog even bij Petra te blijven: de band werkt aan een nieuw al bum dat halverwege volgend jaar moet verschijnen. De plaat gaat Falling Up heten. De mu ziek blijft stevig, alhoewel de akoestische gitaar ook een stevi ge rol gaat spelen. Het is het eer ste album dat met de drie nieuwe bandleden gemaakt wordt. Popzangeres Margaret Becker is samen met producer Tedd T. de studio ingedoken om aan een nieuw album te werken. Het is nog niet bekend hoe de plaat gaat heten en wanneer hij uit komt. Hetzelfde geldt voor de (hard)rockformatie Bride. De groep werkt aan nieuw materi aal voor een volgend album. Aanstaande maandag zendt de NCRV op Radio 1 de jaarlijkse Gospelnacht uit. Het program ma duurt maar liefst vijf uur en begint erg laat: om één uur 's nachts. Hoe staat het met de he dendaagse gospelmuziek? Is het waar dat de gospelindustrie langzaam maar zeker inslaapt? Onder andere deze vragen zul len tijdens de uitzending beant woord worden door Arjan van den Bijgaart, redacteur van gos pelmagazine Bottomline. Een van de laatste nummers die gespeeld worden is We Need Je sus. Wanneer zal de wereld zien dat we Jezus nodig hebben?, vraagt de band zich in dit lied af. Wanneer zal de wereld zien dat we Jezus nodig hebben? Als we onze ogen open doen, zullen we ontdekken dat Hij van ons houdt. N.o.v. Petra Praise 2, We Need Jesus, 42,50, GMI KERSTCONCERT: vrijdag 19 december: kerst concert van Jeugdkoor Meppel jongerenkoor Glorify in ae Kruiskerk, Thorbeckelaan 73 in Mep pel. Met medewerking van: Ewoud Gosker, declamatie; Mirjam Hoekzema, fluit; Jorrit Woudt, orgel en piano. De avond begint om 19.30 uur. De entree be draagt 5,-. Voor meer info, bel: 0522-241097. MUSIC 4 HIM: zaterdag 20 december black gospelconcert in CSG Het Noordik, Noordikslaan in Afmelo. Aanvang; 19.30 uur. Kaarten kosten 5,-. Voor informatie en reserve ring, bel: 0546-860396. VESPER PRAISE: zaterdag 20 december: praiseavond in de Ontmoe- tingskerk, Proosdijweg 20 in Ede. Dat begint om 20.30 uur. Voorafgaand aan de praise is er een vesper, een muzikaal avondgebed. Dit begint om 19.30 uur en zal ongeveer een half uur du ren. Tussen gebed en lof prijzing is er gelegenheid elkaar te ontmoeten, met een kop koffie. Voor info over de Vesper kun je bel len met Gert André, 0318- 630032 en over de praise met Carolien de Wit, 0318- 637600. RONDUrT CLASSIC FESTIVAL: donderdag 18 december: Sporthal De Marsdijk, Kleu- venstee 3 in Assen vrijdag 19 december: WRZV-hallen, Buitengast huisstraat 8 in Zwolle zaterdag 20 december: SporthaT Zielhorst, Trom petstraat 3 in Amersfoort maandag 22 december: Concertgebouw, Klokhuis plein 2 in Haarlem dinsdag 23 december: Sporthal de Mammoet, Cal- slaan 1 in Gouda Alle concerten beginnen om 19.30 uur. Kaarten kos ten f 27,50 en kun je reser veren bij de Reserfoon: 0318-622336. Voor info: 035-6474703. OPENLUCHTCONCERT: dinsdag 23 december: zin gen in de open lucht op het Thorbeckeplein in Aiphen a(d Rijn. Tussen de drie- en vierhonderd mensen vor men een koor en zingen on der leiding van een combo allerlei kerstliederen. De or ganisatie is in handen van twee Baptistengemeenten. Het begint om 20.00 uur. Bel voor info: 0172-471483. ALL RISE: woensdag 24 december: Kerst-sing-ïn in de Immanu- elkerk. Plevier 2 in Bun schoten. De avond begint om 19.30 uur. Voor info kun terecht op het num- mer:033-2985765. !e achttien- 4t voorzorg ■den er ook f. Maandag lopers naar FOTO REUTER 8 "71 031 1 000225" I I ZATERDAG 20 DECEMBER 1997 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,75 In Bolivia wordt in stilte welgedaan PAGINA <tïïMb zaterdag min max. 4/9 zondag min. max. 3/6 Rustig weer In het weekeinde hebben we te maken met rustig weer. In de ochtenden kan het nevelig of mistig zijn, waarna er kans is op een enkele opklaring. Het blijft overwegend droog. Jakarta (afp/dpa) - In het zuiden van Sumatra is gisteren een Boeing 737 van de luchtvaartmaatschappij Silk Air, een doch teronderneming van Singapore Airlines, neergestort. Het toe stel had 104 inzittenden - 97 passagiers en zeven bemannings leden - aan boord. De autoriteiten vrezen dat ze allemaal zijn omgekomen bij de ramp. De Boeing was op weg van Ja karta naar Singapore. Volgens de Indonesische autoriteiten is het toestel ongeveer 55 kilometer ten noorden van de hoofdstad van Zuid-Sumatra, Palembang, neer gekomen. De delen van het wrak liggen over een grote oppervlakte verspreid en zijn voor een deel gezonken in het moerasachtige terrein. Aan boord van het neergestorte vliegtuig waren veel buitenlan ders, maar volgens de passagiers lijst zaten er geen Nederlanders in het toestel. Het toestel was volgens de direc tie van Silk Air pas tien maanden oud. Ooggetuigen zeiden dat het toestel in de lucht is geëxplo deerd. Voor Indonesië is de vliegramp van gisteren de op één na ergste in de geschiedenis. In september stortte een toestel van Garuda neer in het noorden van Sumatra. Daarbij kwamen 234 mensen om het leven. Het zoeken naar het vliegtuig dat eerder deze week in Griekenland waarschijnlijk is neergestort, gaat nog altijd door. Maar dichte mist en sneeuw belemmeren de speurtocht naar het Oekraïnse vliegtuig dat woensdag vlak voor de landing in de Griekse stad Thessaloniki van de radarscher men verdween. De autoriteiten hebben alle hoop gevestigd op een Amerikaans verkenningsvliegtuig dat in het donker metaal kan herkennen. Sinds woensdagavond zoeken meer dan vijfduizend militairen, gesteund door burgers, naar wrakstukken van de Jakovlev-42. Het toestel had zeventig mensen aan boord. Van onze verslaggever Den Haag - De ANWB verwacht voor vandaag grote drukte op de Europese wegen. Naar schatting 500.000 Nederlanders trek ken er deze weken op uit: 200.000 in eigen land, de rest naar zon of sneeuw. Omdat ook in andere landen toeristen naar hun va kantiebestemming vertrekken, gaat de ANWB er vanuit dat zo wel de Nederlandse wegen als de doorgaande routes naar de wintersportgebieden in de Alpen dichtslibben. Voor vrijdag 26 december voor- ongeveer 110.000 voor een win- België. Daar •r zijn restau- ropers." heeft volgens ite wildstand, ldrijkste lan- jn we bereikt 'jr en duidelij- ;chot. Strope- beleid door van de Bond n is maar vijf- Nederlandse land. De rest ta Schotland, jnden als Ar- nen met de omgaan met ats genoemd, Heen met ini- n komen. Ook iffers vaak te 'ijf benaderd, jaar hebben ij ons aange- of daar niets worden. Zo- het idee geko- ledia te gaan een gedrags- Belangrijkste .sen nooit met genoemd mo- spelt de ANWB opnieuw files op de Duitse autowegen, terwijl toe risten op zaterdag 27 december en zaterdag 3 januari rekening moeten houden met fors opont houd in Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Duitsland. Volgens de ANWB gaan dit jaar meer Nederlanders met kerstva kantie dan ooit tevoren. Volgens de organisatie is die stijging het gevolg van het grote 'consumen ten-vertrouwen' in Nederland. „Mensen durven weer geld te be steden aan een korte of lange kerstvakantie," aldus een ANWB-woordvoerder. „Vooral de bungalowparken zijn in trek," zegt woordvoerster M. Nakad van het Nederlands Bu reau voor Toerisme. „Ik hoorde uit die branche dat al in septem ber duidelijk was dat het dit jaar een goede kerst zou worden." Van de 300.000 mensen die naar het buitenland gaan, kiezen er tersportvakantie. Oostenrijk blijft de favoriete bestemming en skiën blijft (met 66 procent) de populairste tijdsbesteding tijdens de wintersportvakantie. Zo'n veertigduizend landgenoten pre fereren de zon. Meer dan de helft van deze zonaanbidders gaat naar een Spaanse bestemming. Vooral de Canarische Eilanden zijn in trek. Zo'n 150.000 Nederlanders bren gen hun kerstvakantie door in een appartement of bungalow in Bel gië, Duitsland en Noord-Frank rijk, of kiezen voor een stedenva- kantie. Londen en Parijs zijn de meest bezochte bestemmingen. Voor het toerisme vanuit het bui tenland naar Nederland is de kerstvakantie geen bijzondere periode. „Zeker geen hoogsei zoen," zegt Nakad. Vooral Duit sers, Belgen en Italianen komen naar Nederland, en dan vooral naar Amsterdam. (ADVERTENTIE) -i De Stem houdt u op de hoogte van het nieuws uit stad en streek, binnen- en buitenland en van al het andere dat zich afspeelt in de wijde wereld van sport, economie, kunst en cultuur. Daarom neemt u een abonnement op De Stem. Uw abonnementskeuze ls: een proefabonnement van 6 weken voor 33,- of een abonnement waarbij u De Stem de eerste 2 weken gratis ontvangt. Per maand d.m.v. automatische afschrijving33,50* Per kwartaal d.m.v. automatische afschrijving96,50* Per kwartaal d.m.v. acceptgiro99,75 1 1 a Naam;, Adres:. V kiest voor automatisch, betalen en ontvangt een Parkerpon. Postcode:Plaats: Telefoon:Bank/Gironr: Handtekening: Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Dagblad De Stem, Afdeling Lezerscontact, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda f I I I 21-202 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND h

de Stem | 1997 | | pagina 35