'Verlenging opvang junks kan echt niet' 'Vai Van Belleghem geen kandidaat voor GGS Het Ledeltheater is weer bij de tijd Klachten over Traverse blijven bestaan Hulscher weg als rector van De Rede Bewonersplatform Triniteit: 4Er moet plek voor jongeren komen' 'Onnodige onrust over begeleid woonproject' Ontwikkeling haven Breskens krijgt steun POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Raadzaal Sas van Gent| krijgt opknapbeurt Uitgebrc Kerstko in kerk Meester DE STEM ZEELAND Terneuzense wil weer naar rechter Kerstconcert Directeur Van Praet van Emergis: Inbraken Buitenspiegel Terneuzen Sluiskil Arbeidscontract wordt ontbonden Ijspiste op Antwerpse Grote Markt 4Zwaakse kreek is erg verontreinig DE STEM horeca wil l Van vbo op i i i i i VRIJDAG 19 DECEMBER 1997 Q Van onze verslaggeefster Terneuzen - Bewonersplatform Tri niteit luidt de noodklok over het toe nemend vandalisme in hun Terneu- zense wijk. In een brief aan het college van B en W van vraagt het platform het college met klem haar verantwoording te nemen en samen met de buurt de problemen rond om de jeugd op te lossen. Ook de 'Trini teit' vindt dat er een plaats moet komen waar jongeren van 12 tot 16 jaar dage lijks naar toe kunnen gaan om op een po sitieve manier met hun energie om te springen. Nel Florusse, ook raadslid voor Groen links in Terneuzen, schreef de brief na mens het platform en mede als buurtbe woner van de wijk Triniteit. Het plat form maakt zich namelijk ernstig be zorgd over het toenemend vandalisme in hun wijk. Zo werd basisschool De Golf slag twee weken lahg geteisterd door een groep vandalen en werden 21 ruiten in gegooid. Florusse schrijft dat er bij het platform al geruime tijd klachten bin nenkomen van bewoners over het gedrag van de jeugd. De ambtenaar van de ge meente die altijd bij de maandelijkse bij eenkomsten van het platform aanwezig is, is op de hoogte van de problematiek. Bewoners houden ook de politie, het woonconsumentenbureau en de burge meester op de hoogte. Eind 1988 heeft het platform wethouder Stahl een plan voorgelegd om te komen tot een mogelijke oplossing en om de problemen die toen al gesignaleerd wer den, ter hand te nemen. Volgens het plat form verzekerde de wethouder toen dat de problemen tot het stadhuis waren doorgedrongen en dat ambtenaren al aan de slag waren met het maken van plan nen om 'iets' voor de jeugd te gaan doen. Tot op heden heeft het platform niets ge hoord of gemerkt dat er 'iets' voor de jeugd gedaan gaat worden. Het platform heeft inmiddels contacten gelegd met andere wijken die vallen on der de sociale vernieuwing en die met dezelfde problemen te kampen hebben. Ook hebben personen en buurten zich aangesloten bij het platform om mee te denken over de stappen die gezet moeten worden om de problemen op te lossen. Ten einde raad heeft het platform nu het college ter verantwoording geroepen om samen met de buurten de problemen rondom de jeugd op te lossen. Van onze verslaggever Terneuzen - Binnenstadbewoners van Terneuzen moeten naar de bestuursrechter stappen om de verlenging van de dag- en nachtopvang voor dakloze verslaafden aan het Schelpenpad te gen te houden. De rechter zou de bewoners immers wel eens in het gelijk kunnen stellen. Binnenstadbewoonster M. Drenth maakte dat gisteren duidelijk tij dens een hoorzitting over de ver lenging van de opvang met een jaar tot 1 januari 1999. Drenth ba seert zich op een uitspraak van de bestuursrechter in 1996. „De bestuursrechter heeft toen nog afwijzend op ons bezwaar schrift beschikt, maar deze afwij zing was echter vooral gebaseerd op de tijdelijkheid van de voorzie ning. Nu de gemeente de dag- en nachtopvang met een jaar ver lengt, is de kans groot dat de rech ter nu anders zou kunnen oorde len." Drenth zei gisteren te spre ken namens veel binnenstadbe- woners, die grote moeite hebben met de verlenging van de voorzie ning. Volgens haar is gebleken dat het centrum regelmatig een bron van overlast vormt voor de woon buurt, dat er regelmatig drugs spuiten en naalden worden gevon den en dat overlast en criminali teit toenemen. Volgens wethouder C. de Mol heeft de buurt geen be zwaar aangetekend tegen de ver lenging. „De buurt heeft niet ge reageerd. Daarnaast is het nog steeds een tijdelijke voorziening en er zijn geen overmatige klach ten binnengekomen. Tevens wij zen bevindingen van de politie uit dat de overlast behoorlijk is te ruggedrongen. Zo moet je de dag en nachtopvang interpreteren. Ook is niets bekend van gevonden spuiten. Als het waar is, laten de mensen dat dan bewijzen door de spuiten in te leveren. Volgens C. Verlinde, gemeentelijk vertegenwoordiger van de be heerscommissie, worden geen spuiten ingeleverd bij de politie. „Als er al een naald wordt gevon den, wordt die direct opgeruimd. Daar zijn we heel alert op. Ook is volgens de politie de overlast eer der af- dan toegenomen door de aanwezigheid van de dag- en nachtopvang." Sas van Gent - Het kerstconcert in de Vlaanderenhal begint zon dag 21 december niet om 15.30 uur, zoals afgelopen donderdag aangekondigd in Uit Gids, maar om 14.30 uur. >IrrrV wucnv I .1 ineösiti Van onze verslaggever Terneuzen - „Er is onnodig onrust ontstaan onder bewoners van de Van Kinsbergenlaan in Terneuzen over de komst van een project voor begeleid wonen voor ex-verslaafden in een woning in deze straat." Dat zei directeur J. van Praet van initiatiefnemer Emergis, centrum voor geestelijke gezondheidszorg in Zeeland, gisteren. „Ervaringen met deze projecten in Goes, Vlis- singen en Middelburg wijzen uit dat er totaal geen overlast is voor de buurt." Om de omwonenden volledig op de hoogte te brengen wordt van avond door Emergis een informa tie-bijeenkomst gehouden. Het project start in januari. De onrust ontstond toen vorige week tijdens de vergadering van de gemeenteraad de locatie be kend werd gemaakt. „Daar had den we geen rekening mee gehou den," aldus Van Praet. „In Goes, Middelburg en Vlissingen stelden we de betrokkenen persoonlijk op de hoogte. Dat heeft ertoe ge leid dat er in deze gemeenten he lemaal geen onrust was. Daar was dus ook geen informatie-bij eenkomst nodig. In Terneuzen echter is het wat anders gelopen. De gemeente staat uiteraard vrij de locatie bekend te maken, maar dat gebeurde wat eerder dan wij hadden gedacht. De ongerustheid van omwonenden spitst zich vooral toe op de onbekendheid met het project. Dat maken we goed met de informatie-bijeen komst." Het project voor begeleid wonen is een voorziening voor verslaafden die met succes zijn afgekickt, maar nog niet zelf standig kunnen functioneren. Ze worden daarin getraind. De voor ziening is altijd een belangrijke ontbrekende schakel geweest in de verslavingszorg in Zeeland. In Zeeland gaat het in totaal om twintig plaatsen. Terneuzen krijgt er vier. Het project krijgt subsidie van het ministerie van Volksgezondheid. „De bewoners krijgen begelei ding naar weer volledig zelfstan dig functioneren in de maat schappij. De een kan die stap na een jaar zetten, een ander na drie jaar. Dat is per individu verschil lend. De buurt hoeft in ieder ge val niet ongerust te zijn over het project. Het zijn normale buren." Van onze verslaggeefster Sas van Gent - A. van Belleghem van Gemeentebelangen Groot Sas heeft zich teruggetrokken als kandidaat voor de verkiezin gen. Hij maakte dit gisteravond tijdens de raadsvergadering bekend. Van Belleghem zei dat hij uit zijn fractie is gestapt, maar dat hij tot de verkiezingen op persoonlijke titel in de raad van Sas van Gent blijft. Gisteravond presenteerde Groot Sas de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen. Na het jarenlange lijstaanvoerderschap van Marquinie probeerde de par tij een evenwicht te vinden tus sen vernieuwing en ervaring. Een nieuwkomer, F, van Hulle, voert de lijst aan. Hulle is gebo ren en getogen in Sas en in het dagelijks leven is hij automatise ringsdeskundige in het bedrijfs- De filmspoelen liggen nu horizontaal en kunnen drie-en-een-half uur film behappen, zonder pauzes. Ze hoeven ook niet terugge spoeld te worden, want ze kunnen zowel vanaf de buitenkant, als van binnenaf gedraaid worden. foto wim kooyman Door Ronald Verstraten Oostburg - Met het leggen van de laat ste stukjes vloerbedekking, hier en daar nog een likje verf en een laatste geluids test, wordt vandaag de tweede en be langrijkste fase van de renovatie van het Ledeltheater afgerond. Meteen gaat 's avonds een filmprogramma van start, zodat het oude jaar met her nieuwd elan kan worden afgesloten. Het Ledeltheater is voorzien van een nieuwe projector, een nieuw geluidsysteem, een vol ledige dolby-surround versterking, zowel voor de films als voor theatervoorstellingen, een nieuw filmdoek, een brandveilig pla fond, nieuwe wc's en nieuwe verlichting. „We zijn wel de stijl van de jaren vijftig blij ven hanteren," vertelt Nanda Oomen van de beheersstichting van het Ledeltheater. „Die stijl past bij het Ledeltheater en dat zal ook wel de kracht worden. Dat hebben we met binnenhuisarchitecte Christine Janssens af gesproken. We hebben nu natuurlijk een tijdje stilgelegen vanwege die renovatie. Maar daarvóór waren acteurs van buiten de streek altijd enthousiast over het Ledel. Ze vinden het een juweel van een theater." Duigen Het werd meer dan veertig jaar geleden geo pend en uit die tijd stamden ook de twee ou de filmprojectoren. Zonder meer design en wat dat betreft een stuk fraaier dan de nieu we projector, maar helaas niet gebouwd voor de eeuwigheid. „Ze draaiden nog wel, maar af en toe moest operateur Joop Pont wel eens kunstgrepen toepassen. Vroeg of laat valt zo'n ding in duigen. Maar dat was het niet alleen. Het werd ook tijd om betere kwaliteit te leveren. Nu zijn beeld en geluid duidelijk veel be ter." René de Lange van fabrikant Tannoy, die de installatie van begin tot eind heeft begeleid, legt uit waar die verbetering in zit. „Het is nu een compleet geavanceerd filmsysteem. Heel veel sfeer. En expressief, zeg maar: met gevoel. Het geluidsysteem is gekoppeld aan een hypermoderne filmprojector met auto matisering. Kaders gaan open en dicht, licht gaat aan en uit, als de film dat zelf aangeeft. Je kunt er een aardbeving mee nabootsen, maar het zit hem in de dynamiek, niet altijd in de hardheid." Handkracht Toch kan het nieuwe geluidssysteem wat dat betreft nogal wat meer aan dan voor heen. „Vroeger stonden er twee boxjes van tachtig watt op het toneel. Nu is er de moge lijkheid van vijf keer twaalfhonderd watt. Zesduizend in totaal, dus. Wat niet wil zeg gen dat je die ook allemaal moet gebrui ken." De eerder genoemde automatisering houdt in dat wat je vroeger met handkracht moest doen, nu deels automatisch gebeurt. Van de oude projectoren komt er één in de hal te staan, bij wijze van nostalgisch ge baar. De andere blijft in de projectieruimte. „Dan heb je tenminste nog wat, als er wat misgaat," zegt Pont, die nog een tikkeltje argwanend tegenover de nieuwe apparatuur staat. Maar dat hij het een stuk gemakkelij ker zal krijgen, staat vast. De spoelen, die in tegenstelling tot vroeger horizontaal liggen, kunnen drie-en-een-half uur film behappen, zonder pauzes. En ze hoeven ook niet terug gespoeld worden, want ze kunnen zowel vanaf de buitenkant, als van binnenaf ge draaid worden. De renovatiekosten, alles bij elkaar voor een kleine vier ton, worden gedragen door beide West-Zeeuwsvlaamse gemeenten en moge lijk draagt ook het Anjerfonds nog bij. Op 16 januari om 19.30 uur vindt de officiële opening van het vernieuwde theater plaats, met filmdemonstraties en vijftiger jaren rock 'n roll van de Corner Cats. Enquête De theater-programmering bevat de rest van het seizoen vaste waarden als De Plat telanders en de Zoma. Oomen: „We zijn nu bezig een programma samen te stellen voor het seizoen 1998/1999. Als leidraad zullen we de uitkomst gebruiken van een onder zoek dat voor ons wordt verricht door een marketingbureau. Een marktonderzoek en telefonische en schriftelijke enquêtes maken daarvan deel uit. Ik verwacht voor volgend jaar een uitgebreider programma. Daar zijn we aan toe, want qua techniek zijn we nu up-to-date." Intussen blijven er plannen voor de toe komst. Op korte termijn fuseren de beheer- stichting en de stichting Podium West tot één stichting Ledeltheater. Deze zal de der de en laatste fase van de renovatie begelei den. Op het verlanglijstje staan onder meer douches, invalidentoiletten en een opknap beurt voor de foyer. Het gebruik aan berg ruimte wordt mogelijk opgevangen door verbouwing van de fietsenstalling, die te genwoordig amper meer wordt gebruikt. Als fietsenstalling tenminste. Van onze verslaggeefster Oostburg - De gemeente Oost burg stelt een startkapitaal van 250.000 gulden beschik baar voor de ontwikkeling van het havengebied te Bres- kens. Ondanks een amende ment van PvdA en WD werd dit voorstel gisteravond tij dens de raadsvergadering aangenomen. Deze fracties bleven vasthouden aan hun standpunt dat in de op te richten projectgroep niet alleen ambtenaren, maar ook één of twee mensen uit het bedrijfsleven zitting moeten nemen. Volgens L. Wille (PvdA) en D. Doeze-Jager (WD) moet het bedrijfsleven de kans krijgen ook in deze project groep voldoende invloed uit te oe fenen en mede verantwoordelijk heid te dragen voor de uit te voe ren maatregelen. „We moeten kiezen voor een ech te projectorganisatie die echte be voegdheden krijgt en bestaat uit alle geledingen. Als de groep lou ter uit ambtenaren zal bestaan, vrees ik dat er weinig snelheid zal zitten in de beslissingen," aldus Wille. Het CDA en ook D&T schaarden zich wel volledig achter het standpunt van het college. Wet houder A. Rosendaal benadrukte net als tijdens de commissie Fi nanciën dat naast de projectgroep tevens een platform wordt opge richt. „In dit platform zijn juist de leven. Hij is vice-voorzitter van de heemkundige kring en zet zich in om de molen van Maenhout gerestaureerd te krijgen. Hulle wil met GGS een bijdrage leve ren aan de verdere ontwikkeling van de gemeente Sas van Gent. Op de tweede plaats wordt Hulle gevolgd door een oude bekende: R. de la Ruelle. M. Hemelsoet, verkeersdeskundige uit Westdor- pe, neemt de derde plaats in en H. de Smet staat op de vierde plek. Vijfde staat A. Sprangers- Marquinie en zesde de prins car naval van Westdorpe: J. Brooy- mans. Van onze correspondent Sluis - De gerenoveerde Traverse in Aardenburg is nog niet klachten vrij. Dat bleek gisteravond tijdens de raads vergadering van de gemeente Sluis-Aar- denburg, toen J. Dees (WD/Gemeente belangen) vroeg hoe de evaluatie verlo pen is. Wethouder J. du Fossé stelde dat het stuk vanaf Draaibrug tot de afslag St. Kruis geen problemen meer opleverde. Wel zijn de snel heden van met name het vrachtverkeer van uit de richting Eede nog steeds ontoelaat baar. „We wachten even af wat de beheerder van het weggedeelte Eede-Aardenburg, de provincie, gaat doen aan verkeersremmende maatregelen. Dan pas zullen wij onze ge dachten over de situatie laten gaan, maar het is realiteit dat er aan die kant nog iets zal moeten gebeuren." Overigens zijn de twee 'remmers' die in het weggedeelte ten zuiden van Aardenburg lagen op aandrang van om wonenden weggehaald. De inwoners van de allernieuwste wijk van Aardenburg - de Gaaiperswei, waarin het bejaardencentrum Coensdike ligt - zullen nog even moeten wandelen om hun brieven te posten. De dichtstbijzijnde brievenbus be vindt zich in de Bootstraat en dat levert met name voor de bejaarden problemen op. Het college heeft volgens burgemeester C. van Liere de problemen aangekaart bij de PTT. De raad had verder geen problemen om een bedrag van 3600 gulden beschikbaar te stel len voor de traumahelicopter van het Brugse AZ-ziekenhuis. J. Dees van VVD/Gemeentebelangen was gisterenavond erg actief. Ook toen het voor- bereidingsbesluit WRO (Wet Ruimtelijke Or dening) voor het bestemmingsplan buitenge bied aan de orde kwam, greep hij de micro foon. Hij zou graag zien dat de windmolen parken en eventuele kassenbouw voor tuin bouw kansen kregen. „Laat ons alle moge lijkheden tot het scheppen van werkgelegen heid in deze regio met beide handen aangrij pen," zei hij. Wethouder Du Fossé stond daar niet echt onwelwillend tegenover, maar wel met de kanttekening dat zeker bij exploitatie van commerciële windmolenparken moet wor den samengewerkt met buurgemeente Oost burg. „Laat ons niet vergeten dat het molens zijn van ruim tachtig meter. Dat is nogal een verandering van ons landschap." Hulst - Woensdagnacht werd er ingebroken in twee wonin gen aan de Hoefblad. Uit een van de woningen werden een videorecorder en persoonlijke papieren weggenomen. In de andere woning werd een foto camera en persoonlijke papie ren ontvreemd. In een woning aan de Moer- schansstraat is in dezelfde nacht een poging tot inbraak geweest. De inbreker werd vermoedelijk bij zijn activitei ten gestoord toen de bewoner thuiskwam. Terneuzen - Op de Frederik van Eedenstraat werd woens dagavond de linkerbuiten spiegel van een geparkeerde auto vernield. Een 50- jarige vrouw uit Zelzate heeft aan gifte gedaan. De schade be droeg 250 gulden. KERSTMARKT - De Soropti- mist International Club Zeeuws-Vlaanderen zal van daag met een kraam aanwezig zijn op de kerstmarkt in Ter neuzen. Zij zullen diverse zelfgemaakte producten ver kopen, variërend van truffels tot kerstversieringen. De op brengst gaat naar de stichting Werkgroep West-Zeeuws- Vlaanderen Gehandicapten beleid. Zij willen daarmee vrijetijdsrolstoelen voor strand, bos en hei aanschaf fen. VOLKSKERSTZANG - In Het Meulengat .wordt maandag de jaarlijkse volkskerstzang ge houden. Aan deze avond wer ken mee muziekvereniging Sluiskil, het hervormd kerk koor Philippine, Sas van Gent en Sluiskil en het ouderenkoor De Nachtegalen. Aanvang 19.30 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - G. Hulscher stapt op als rector van scholenge meenschap De Rede in Terneuzen. De bestuurscommissie is met hem tot overeenstemming gekomen over ontbinding van zijn j arbeidscontract. Hiermee komt een einde aan een langslepende zaak die voor een hoop onrust zorgde onder het personeel. De overeenstemming wordt kenbaar gemaakt in een brief aan alle medewerkers. Hulscher heeft zich in 1996 ziek gemeld. De bestuurscommissie heeft volgens commissielid W. Broekhuysen in die periode alles in het werk gesteld om hem terug te laten keren op school. „Het proces loopt al een jaar. Het is al tijd de bedoeling geweest hem te rug te laten keren. Dat bleek ech ter erg moeilijk te zijn vanwege verschillende factoren. Er is nu een bestuurlijke overeenstem ming bereikt over ontbinding van zijn arbeidscontract waardoor er een einde is gekomen aan die on duidelijkheid. De gemeente moet nog wel als hoogste orgaan goed keuring geven." De bestuurscommissie heeft ge constateerd dat er veel onrust on der het personeel heerst met be trekking tot de situatie rond de rector. In de brief wordt gesteld dat de afgelopen maanden door de commissie hard is gewerkt aan een oplossing van dit probleem. „Dat bij een aantal van u de me ning heeft postgevat dat de be stuurscommissie weinig actief zou zijn is enerzijds begrijpelijk, maar getuigt anderzijds van wei nig begrip voor de privacy-ge- voeligheid die nu eenmaal met een dergelijk probleem samen hangt. De commissie is erin ge slaagd om in samenwerking met de rector tot een voor beide par tijen bevredigende oplossing te komen." Broekhuysen wilde gisteren niet ingaan op de vraag voor welke oplossing is gekozen. „Er is in ie der geval door de bestuurscom missie keihard gewerkt om een einde te maken aan de onduide lijkheid rond de rector. Het is een complexe materie. Mede daarom heeft het zo lang geduurd. Er is nu een oplossing gevonden." De bestuurscommissie heeft de oplossing aan B en W van Ter neuzen voorgelegd. Het college wil enkele onderdelen van de overeenkomst wijzigen. Hierover wordt momenteel tussen de drie partijen overleg gevoerd. De zaak komt 6 januari aan de orde tij dens de vergadering van het col lege. Als de gemeente akkoord gaat met de gekozen oplossing wordt de sollicitatie-procedure voor een nieuwe rector opgestart. Een woordvoerder van de ge meente deed gisteren dit proces verder geen lingen. Van onze verslaggever Antwerpen - Vanaf vandaag! wordt aan de kerstmarkt op de Grote Markt van Antwerpen e nieuwe attractie toegevoegd: een ijspiste waarop gratis 1 den geschaatst. Bezoekers hoeven I zelf de schaatsen niet mee tel brengen, die kunnen worden ge-1 huurd: 50 franc per keer. Naast de ijspiste is ook een po-1 dium opgetrokken waar tot 1 ja-1 nuari dagelijks bands zullen op-1 treden. Op tweede brengt de Ijsman een bezoek aan J de stad, geven leerlingen van d Ruggeveld-ijsbaan dageli kunstschaatsdemonstraties zal er op Oudejaarsavond spetterend vuurwerk worden| ontstoken. mensen uit het bedrijfsleven ver tegenwoordigd, het zal fungeren als een voedingsbodem voor de projectgroep. Het NEI (dit insti tuut stelde richtlijnen op voor het actieplan haven Breskens, red.) heeft als aanbeveling dat we de verschillende geledingen niet moeten mengen. Dat is ook de mening van het college en daar blijven we bij." Wille stelde dat de projectgroep puur zal dienen als een club die maatregelen toetst op wet- en re gelgeving. „En daar schieten we nou zo weinig mee op. De project groep is juist de motor van het he le verhaal, het trekpaard." Vari onze verslaggeefster Sas van Gent - De raadzaal in het gemeentehuis van Sas val Gent wordt opgeknapt voor honderdduizend gulden. Daar naast wordt onderzocht of het gemeentehuis aangepast U worden met bijvoorbeeld een stoeltjeslift, zodat raadsvergaaej ringen voor iedereen toegankelijk zijn. Dit onderzoek werd gisteravond tijdens de raadsvergadering min of meer afgedwongen door de raad. Het voorstel voor de aanpas sing kregen de raadsleden pas vijf minuten voor aanvang voorge legd. De urgentie werd door hen betwijfeld, maar noodzaak tot aanpassing voor gehandicapten werd door iedereen toegejuicht. Het voorstel was al behandeld tij dens de begrotingsvergadering, maar na een motie van het CDA werd besloten het pas weer te be handelen nadat de diverse moge lijkheden van de aanpassing wa ren onderzocht. Burgemeester Van Rest pleitte voor een spoedig besluit, omdat ze zich schaamt voor het uiterlijk van de zaal. „Ik schaam me soms om hier met mensen van formaat te vergaderen en ik schaam me dat mensen bij de publieke tribune op stoelen zitten waar ze ieder mo ment doorheen kunnen zakken." Bruggeman (CDA) schaamde zich weer voor de discussie die gevoerd werd: dat de prioriteit niet lag bij het toegankelijk maken van zaal voor alle mensen. Na schorsing stelde de burgeffl®1®] voor het besluit voor aanpas®! van de zaal te handhaven. Daa( naast zegde zij toe een onden» in te stellen naar de mogi den van voorzieningen voor 8 handicapten. In de tussentijd® len de vergaderingen, indien* wenst, beneden in de buig® gehouden worden. Borsele - De Zeeuwse J deratie en de Vereniging Na» monumenten hebben de ge® te Borsele gevraagd snel op treden tegen een ernstige v J reiniging van het natuurg de Zwaakse Weelkreek. Ze stateerden dat het water ove lengte van vier kilometer e verontreinigd is. De 001W waarschijnlijk organisch va landbouwbedrijf. Van onze verslaggeefster Oostburg - Op verzot meen te Oostburg heel Welzijn West-ZeeuvJ een anti-vandalismepi keld. Met dit projec stichting een bijdrage het indammen van h< in heel Zeeuws-Vlaam Het maken van een vt vormt een belangrijk oni project. Daarnaast heeft meentelijke subsidie ont' uitvoeren van een haalb, zoek voor het realiseren renaccommodatie in de g| burg. De voorlichtingsfilm wor Van onze verslaggeefster Oostburg - De com: bezwaar- en beroept ten van de gemeente burg houdt woensdad nuari een hoorzitting drie bezwaarschriften mr. J. van Groningen ingediend bij de gemt raad. Onderwerp: del kensstallen van Van wen aan de Coxyd Sophiaweg en Maa bergweg aan de rant Oostburg. In dit geval zijn de be^ schriften gericht tegen h sluit van de raad (genomet september) om geen vrijs te verlenen aan de legal: van de te groot gebouwd kensstallen. Van Groningen tekent bc aan tegen dit raadsbeslui gens hem steunt de beslist feite op één grond: het rest ve (beperkend) beleid van meente Oostburg op het j van de intensieve veehoi „Dit beleid is neergelegd! achtste herziening van h( stemmingsplan Buitengi De bedrijven van Van SI zijn daardoor niet in de b ken herziening ingepast. zien mijn cliënt in juridisc beschikt over een bestaan drijf, is het niet-inpassen ii dels achterhaald. In het n bestemmingsplan zal deze tigheid gecorrigeerd rr worden," aldus Van Grom 111 drie brieven richting gei teraad. Volgens de raadsman maal genoemde nieuwe bestemn plan Buitengebied 8H legl ring van het gehele bedril Van Sleuwen mogelijk. „Dl door het oppervlak vaT bouwkavel eenvoudig te ve ten overeenkomstig de ge seerde afmetingen.Vc Van Groningen gaat het oj Van onze correspondent Aardenburg - Het r.-k. tweede kerstdag zijn t: Ieder jaar wordt dit coi dat om 19.30 uur begint er hs toegankelijk is, bei door enkele honderden b «ers. In de pauze is er voo aanwezigen een kopje k koor zal traditione] moderne kerstliederen te nore brengen. Het koor be momenteel uit 35 jonger meisjes van de basisschoo «Jd, vijftien van de midd e-schoolleeftijd en vijfeni llg volwassenen zal bei worden door het eigen cc p oombo bestaat uit B oerkmoes op orgel, Willy p °P gitaar, Radomir 1 enjfwoud de Baere op troi K? Roeman, Anne: nn 1 en ^era van de P dwarsfluit en Carlo UlU ums. Dirigent is Fr fe^Wonale I VoorbeT°rZilening voor de sel ®gefwVan het aantal ben' Jbe Cn!l !m?S° van de secti (voorliolir1158'6' waarin wer] Piddaff k"!8 en werving van ls'e 20(?n nd gemaakt in B I Voorzipv, •aan®e':,oden aan vc Ir- 2Iemng Zeeland. 1

de Stem | 1997 | | pagina 16