Veertien parochies in problemen PvdA Hulst is tegen lastenverhoging Axelaar wil Ugandese scholen inrichten 'College kijkt te veel naar plaats Hulst' G. Naessens toch op lijst van Groot Hulst [imen Greet Hlist van stilzwijgen rond plannen voor Reynaertspektakel Hulst Hulst krijgt mogelijk een eigen tv-journaal Grote bezorgdheid om toestand Den Dullaert d DE STEM DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM ZEELAND C2 :(p\ V en (O)maVingerhoets Moniek Pa. In Oost-Zeeuws-Vlaanderen L- Verhulst hoopt op hulp Zeeuwse bevolking editie zeeland bellezerscontact Driekwart miljoen subsidie voor ROC PvdA Hulst verwijt B en W dat ze de rest van de gemeente negeren Tekort blijkt 921,000 gulden Kloosterzande Axel 11997 i i i i i VRIJDAG 19 DECEMBER 1997 null '.VJ2'.Ï <r particulieren Inkje, jubileum, huwelijk, verloving, ^statie, examen, Abraham enz. per kolom 0,65 incl. B.T.W., f rote regel verplicht, frmaat 35 x 40 mm 26.- incl. B.T.W. ji tarieven op aanvraag. |3 of geef uw tekst 2 dagen vóór [n onze kantoren: Breda: Spinveld 55; flenstraat 11; Hulst: Baudeloo 16 bve te richten aan De Stem Brabants lus 3229, 4800 MB Breda t.a.v. Kleintjes. I recht voor teksten, foto's en tekeningen waafvan redenen te weigeren. ie opdrachtgever van deze advertentie ;ever bekend te zijn. Indien er een ;ave van een telefoonnummer gewenst |ht zich te legitimeren, ter voorkoming itgever is gerechtigd naam van de tekend te maken. Uitgever is niet ior de in de advertentie voorkomende teksten. i, lit geen prachtig paar? Jaar heel gelukkig bijelkaar. |i zijn we niet meer te houwen we een feestje bouwen, s, Fam. Giesen, Fam. Den Ridder JO JAAR GETROUWD I dag.Kinderen en kleinkinderen PAS wordt uque H.G. met je 12e verjaardag Van onze verslaggever jjujst - Er heerst voorlopig een angstvallig stilzwijgen rond de plan nen voor een groots Reynaertspekta- jcel in Hulst. Vorige maand nog kondigde coördinator mevrouw D. Truijs-van de Hoeven aan dat er deze maand duidelijkheid zou ko men over het evenement, maar nu wil ze 'er niets meer over zeggen'. Reden daarvoor noemt ze de negatieve publiciteit naar aanleiding van vragen in de Hulster Culturele Commissie. Die wilde wel eens weten hoe het nou zat met het Reynaertevenement. Immers, nadat de gemeente Hulst in het voorjaar 10.000 gulden beschikbaar stelde voor het op zetten van een sponsorcampagne bleef het stil vanuit de hoek van de Stichting Evementen Reynaert Historie. In de commissie werd duidelijk dat de aanvankelijke projectmanager Sjeng Verheijden aan de kant was gezet en dat mevrouw Truijs via het Toeristisch Bu reau Zeeland was ingehuurd om het Rey- naerspektakel op poten te zetten. Hoe wel er nog geen duidelijkheid is over het programma en de haalbaarheid ligt er al wel een nieuwe forse subsidie-aanvraag bij de gemeente. De Culturele Commissie besloot wethouder P. Weemaes opdracht te geven de stichting te verzoeken om voor 1 januari duidelijkheid te verschaf fen over de stand van zaken. Aan de hand van die gegevens wil de gemeente dan beslissen of het project verder finan cieel gesteund wordt. Aan de eis van de commissie kan waar schijnlijk niet worden voldaan, zo valt op te maken uit de woorden van me vrouw Truijs. „We komen pas naar bui ten als we iets concreets te vertellen heb ben," zegt ze. „Dat zal naar verwachting rond eind januari zijn." Van onze verslaggever Hulst/Hontenisse - De veertien rooms-katholieke parochies in Oost-Zeeuws-Vlaanderen worden volgend jaar met grote per sonele problemen geconfronteerd. Na het vertrek van pastoor A. Ruyloft en pastoraal werker G. Mertens keren in de loop van 1998 ook de pastores J. ter Braak (priester), J. van der Heyden (pnester) en B. Fivez (pastoraal werker) de regio de rug toe. Dat betekent dat er voor de veer tien parochies straks nog twee pastoraal werkers, een diaken en een priester, overblijven. Die priester is pater L. Verver, die echter maar voor vijftig procent kan worden ingezet in verband met andere werkzaamheden. „Het wordt inderdaad een groot probleem," zegt diaken C. van Geloof. „Want eigenlijk houden we voor die veertien parochies dus nog maar een halve priester over. De personeelschef van het bisdom heeft al laten weten dat hij geen mogelijkheden ziet om een nieuwe priester te leveren al leen voor de Noordrand (de paro chies in de gemeente Hontenisse, red.). Het zou al heel wat zijn als er één priester komt voor heel Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Binnen het bisdom Breda is er een redelijk aanbod aan pasto raal werkers, maar de meesten Van onze verslaggever Hulst - De PvdA afdeling Hulst wil dat de lasten voor de inwo ners de komende vier jaar niet omhoog gaan. De sociaal-demo- raten zeggen dat in hun pas gepresenteerde verkiezingspro gramma. De partij stelt dat Hulst tot de vijf duurste gemeenten van Zee land behoort en wil bewerkstelli- Bezorgklachten, abonnementen- administratie, lezers- en fotoservice: 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Elandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Macteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Beter Oggel (editiechef), Harold de hfsseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte 'en Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: 16,4561 ES. 1114-372777 en 0114-372776, hu 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton K°°men, telefoon 0115 - 645751 fandag 0115-645753). Advertenties: Rulst, Baudeloo 16,4561 ES. '"neuzen, Zuidlandstraat 32,4532 CG. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, «gaans- en toerisme-advertenties: elefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): 'elefoon 076-5312313, fax 076-5312340. amilieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: Woon 076-5312550, fax 076-5312340. ersoneels-, opleidingen- en cursussen- a°vertenties: Woon 076-5312240, fax 076-5312242. "merend g0ed-, financiële diensten- vervoersadvertenties: ^«''4-372772,,a*01,4-372771. W'sthe openingstijden: familieberichten, dankbetuigingen en geboorte- ertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Change advertenties: «ïadwrt! WijdaQ 8,30 t0t 1700 UUr toepassi'eOPdraChten Wor^en uit9evoercj Van%ver$m9 a!gernene voorwaarden Zuidwest-Nederland B.V. 9e en voor het advertentiewezen. zien een vertrek naar Zeeuws- Vlaanderen niet zitten. „De moeilijkheid is dat voor een hoop mensen Zeeuws-Vlaanderen heel erg ver weg lijkt. Dus het zal be slist niet meevallen om de nu openstaande vacatures op te vul len." Vanuit Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft men er bij het bisdom al op aangedrongen dat alles in het werk moet worden gesteld om die vacatures wèl te vervullen. Ge zien het aantal parochianen zou den er volgens de norm van het bisdom in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren acht of negen pastores werkzaam moeten zijn. „Dus het is duidelijk dat het straks met in totaal drieënhalf pastores moei lijk wordt. Het betekent ook dat er voor de parochianen noodge dwongen nogal wat veranderin gen zullen komen." Ondanks de problemen zegt Van Geloof de toekomst niet somber in te zien. „Er zijn al gesprekken op gang tussen de pastorale teams van de Noord- en de Zuid rand over de toekomstige organi satie van het pastorale werk en ik denk dat we daar wel uit komen. gen dat de gemeente uit die top vijf verdwijnt, „Als we praten over lasten bedoelen we de reini gingsrechten, rioolrecht en on- roerende-zaakbelasting," zegt lijsttrekker P. Weemaes. „We zien dat als één pakket. Zou het noodzakelijk zijn de ene belas ting tóch te verhogen, dan moet dat worden gecompenseerd via verlaging van een andere belas ting." De PvdA denkt dat een efficiën tere ambtelijke organisatie zó veel geld kan opleveren dat las tenverhogingen niet nodig zijn. Bovendien zou er in de visie van de partij dan ook nog geld over blijven om te investeren. 'De te gen hoge kosten uitgevoerde re organisatie van ons ambtelijk ap paraat laat weinig rendement zien', aldus het verkiezingspro gramma. 'Noch in ambtenaren, noch in werkmethoden, noch in uitgaven'. Er moet, zo vindt de PvdA, een betere afstemming ko men op het gebied van personeel, materiaal en organisatie. Daarnaast willen de sociaal-de mocraten dat er een eind komt aan het telkens maar verhogen van de gemeentelijke reserves. Alles bij elkaar heeft de gemeen te nu 18 miljoen gulden in allerlei potjes en dat is onderhand wel genoeg, meent de PvdA. Door het niet meer spekken van de reser ves komt er geld vrij, dat even eens kan worden benut voor be lastingverlaging of realisering van wensen die in de gemeente leven. Vlissingen - Het Regionaal Oplei- dings Centrum Zeeland (ROC) krijgt van het ministerie van On derwijs en Wetenschappen ruim 750.000 gulden. Hiermee worden twee projecten bekostigd voor toepassing van informatie- en communicatietechnologie bij de vakken Nederlands en moderne vreemde talen in het beroepson derwijs. Voor de sector Economie is een plan opgesteld waarbij de computer in de lessen bedrijfs- correspondentie een belangrijke rol speelt. De afdeling technische informatie richt zich op de mo dernisering van het taalonder wijs in de sector Techniek. Van onze verslaggeefster Axel - Klein gereedschap, medische apparatuur en ma chines en leermiddelen. Alles is welkom. L. Ver hulst uit Axel hoopt in maart volgend jaar een container vol naar Uganda te kunnen sturen. Als lid van het Project Uitzen ding Managers (PUM) gaat hij in het Afrikaanse land vier technische scholen in richten. Maar dan moeten de Zeeuwen wel een steentje bij dragen. Leden van de PUM, gepensio neerde managers uit het be drijfsleven, gaan als adviseur van de organisatie naar ontwik kelingslanden. Verhulst heeft een maand doorgebracht in Bus- henyi. In dit district van de pro vincie Ankole bezocht de oud-le raar techniek vier technische scholen en vijf medische posten. Met een lange inventarislijst van benodigde goederen keerde hij terug naar Nederland. „Het is onvoorstelbaar hoe wei nig ze daar hebben. De scholen hebben geen behoorlijke sanitai re voorzieningen en geen leer middelen voor het geven van praktische lessen. De medische posten die te vergelijken zijn met onze GGD's hebben te ma ken met een chronisch gebrek aan medicijnen."Om de situatie leefbaarder te maken, worden er diverse projecten opgezet. Zo zal er bijvoorbeeld een soort waterlei dingnet aangelegd worden. Het water dat van de bergen naar het moeras loopt, kan dan worden op gevangen in gravities. Zo kunnen ook de mensen uit de omliggende dorpen beschikken over helder drinkwater, nu ze hun water nog uit het moeras. De sanitaire voor zieningen moeten ook worden ver beterd. Nu wordt er gebruik ge maakt van pitlatrines, twaalf me ter diepe gaten in de grond. „Het is erg onhygiënisch en hoort dus niet op scholen waar er meer dan hon derd mensen gebruik van moeten maken." De vier scholen leiden de leerlin gen op tot bankwerkers, elektri ciens, timmerlui, administratief medewerkers em kostuum- naaiers. Ook wordt er veel aan landbouw gedaan. Maar door het gebrek aan materialen is het bijna onmogelijk om deze men sen goed op te leiden. Daarom is er grote behoefte aan allerlei ge reedschap, computers en machi nes. De medische posten zitten te Axelaar L. Verhulst: Als iedere Zeeuw vijf gulden geeft, wordt er ginds beter geleefd'. FOTO WIM KOOYMAN springen om medische appara tuur en middelen als verband, pleisters en voorbehoedsmidde len. Omdat er in heel Bushenyi geen tandartsen te vinden zijn, is ook tandartsgereedschap van harte welkom. Maar ook me disch personeel of tandartsen kunnen ze in het gebied goed ge bruiken. „Om aan grote machines te ko men, moet je net het geluk heb ben dat een bedrijf of ziekenhuis nieuwe apparatuur gaat aan schaffen. Maar veel mensen heb ben wel wat klein gereedschap in de schuur liggen. Iedereen die wat kwijt wil, kan bij mij te recht. Het zou natuurlijk het mooiste zijn als er verschillende inzamelpunten in heel Zeeland zouden komen. Maar ik weet niet of dat mogelijk is," aldus Verhulst, die al tien jaar werk zaam is voor de PUM. „Indien wij ons als Zeeuwen het lot van deze mensen aantrekken en datgene afstaan wat we kun nen en willen missen, is het pro bleem in Bushenyi zo opgelost. Mijn spreuk is: 'Als iedere Zeeuw vijf gulden geeft, wordt er ginds beter geleefd'. Wie het Project Uganda financieel wil steunen, kan dat aoen via bankreke ning 50.20.22.353 INZAMELING PRO JECT UGANDA, ABN/AMRO te Axel. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met L.A. Verhulst: 0115- 561727 Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster gemeen tebestuur legt als het gaat om zaken als economie, werkge legenheid en toerisme teveel de nadruk op de plaats Hulst en vergeet daarbij de rest van de gemeente. Dat is de mening van de PvdA Hulst, die in het verkiezingspro gramma dan ook stelt dat het roer om moet en dat de aandacht zich moet richten op de hele ge meente. De sociaal-democraten wijzen er op dat de agrarische sector on der druk staat en dat er een lan delijk beleid is dat bedrijfsom- zettingen stimuleert. „Toch wordt het de boer in de gemeen te Hulst niet toegestaan zijn be drijf om te zetten. Het provin ciale streekplan schrijft een strikt agrarische bestemming voor. Wat een contradictie. En de gemeente Hulst doet niets, het bestuur is daar duidelijk gericht op de plaats Hulst in plaats van op de gemeente." De PvdA pleit voor een verster king van de recreatieve en toe ristische functie van de gemeen te Hulst en de agrarische sector kan daarin volgens de partij een belangrijke rol spelen. 'In aan leg, behoud, onderhoud en her stel van natuurschoon en in toe name van streektoerisme. Een win-win situatie voor de sector alswel voor de economie, werk gelegenheid en leefbaarheid van de gemeente. Goede recreatieve en toeristische trekpleisters in de' streek zullen een positieve uitstraling hebben op de werk gelegenheid in de kernen en zul len tevens een positieve invloed hebben op het winkeltoerisme in Hulst', stelt de PvdA. De Pvda wijst er op dat door de veranderde winkelsluitingswet de winkels ook elders op zondag open mogen. Daarmee valt een van de pijlers weg onder het Hulster winkeltoerisme. Een re den temeer om niet alleen van de stad Hulst een recreatieve en toeristische trekpleister te ma ken, maar van de hele gemeente. De partij wil dan ook een actief beleid om de nu in het streek plan vastgelegde puur agrari sche bestemming ten noorden van Hulst gewijzigd te krijgen in een agrarische en recreatieve be stemming. Van onze verslaggever Hulst - Als de plannen doorgaan, krijgt Hulst via TV-Zee- land volgend jaar een eigen Hulst-journaal. Vanavond is er alvast een proefuitzending en die begint om 18.35 uur. Het Hulst-journaal is een ini tiatief van de ondernemersver eniging Hulst Reynaertstad, in samenwerking met het bedrijf Kintec Video. „Zo'n eigen tele visiejournaal is een uitstekend middel om de promotie van Hulst verder uit te bouwen," zegt voorzitter Th. Mattheeuws van Hulst Reynaertstad. „Er kunnen in zo'n uitzending, die een minuutje of vier duurt, al lerlei onderwerpen vanuit Hulst aan de orde komen." Vanwege de promotiemogelijk heden heeft Hulst Reynaertstad inmiddels een verzoek gericht aan het gemeentebestuur om fi nanciële medewerking aan het Hulst-journaal. „Want ook de gemeente kan er haar voordeel mee doen," vindt Mattheeuws. Over de prijs die moet worden betaald om het Hulst-journaal op TV-Zeeland te brengen, wordt op dit moment nog on derhandeld. „Maar het kost wel een hoop geld," weet Mat theeuws. „Daarom hopen we dat ook de gemeente Hulst meedoet," De proefuitzending van vanavond brengt behalve beelden van Hulst ook burge meester A. Kessen in beeld. Hij zal een nieuwjaarsboodschap uitspreken. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst is flink geschrokken van de begro ting die gemeenschapscentrum Den Dullaert voor volgend jaar op het stadhuis heeft afgeleverd. De gemeente had rekening gehou den met een tekort van 715.000 gulden, maar volgens de Dullaert- begroting moet dat 912.000 gulden zijn. Wethouder P. Weemaes deel de dat gisteren mee tijdens de raadsvergadering. De bedragen die de gemeente jaarlijks naar Den Dullaert brengt, waren aanleiding voor bezorgde woorden. „Wij heb ben grote en stijgende zorgen over Den Dullaert," zei W. Kayser (WD). „Of het nu wel of geen ge bruik maakt van deze voorziening, ieder gezin betaalt honderd mee aan Den Dullaert. Het kan zo niet verder." „Een terechte conclusie," beaamde de wethouder. „De zor gen die we hebben over Den Dul laert zijn ontzettend groot." Vol gens de wethouder is het bedrag in de begroting voor volgend jaar zo hoog, omdat er een fikse onder- houdspost van 170.000 gulden is opgenomen. Met de Algemene Wet Bestuursrecht in de hand eist Den Dullaert dat de gemeente uiterlijk over twee maanden een standpunt inneemt over de begroting. Volgens Weemaes komt er begin januari een gesprek met het be stuur, waarna de gemeente zal moeten afwegen wat wei en niet mogelijk is. MARKTEN EN BEURZEN SLUIS Ruilavond - diverse objecten, zoals postzegels, munten, ansichtkaarten - 't Zoute Vestje, St.-Pieterstraat 17 - 19.00-22.00 uur TERNEUZEN Kerstmarkt - Markt en Steenen Beer- 17.00-00.00 uur MUZIEK TERNEUZEN Concert - door Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. K. Montgomery en Nathalie Stutz- mann (mezzosopraan) - Mozart, Handel - Zuidlandtheater - 20.00 uur VOGELWAARDE Advents- en kerstconcert - Ge mengd koor Stoppeldijk, Harmonie St.-Cecilia, jeugdkoor De Babbelie- kes en zang- en dansensemble Po- fajdok - parochiekerk Stoppeldijk- Vogelwaarde-19.30 uur HOEK Volkskerstzang - SOW-kerk - met Sjarim, ENZK, christelijk gemengd koor en organist Ad van de Wege - 19.30 uur DIVERSEN SAS VAN GENT Kerstkaarting - kantine voetbal vereniging Corn Boys -19.30 uur THOLEN Provinciale kampioenschappen vogels - Vogelvreugd - sportcen trum Meulvliet - 10.00-22.00 uur CLINGE Jokeren - Malpertuus -13.30 uur Jeugdsoos - Malpertuus - 19.00 uur TERNEUZEN Expositie - cursisten Toonbeeld - expositieruimte poligang - De Hon- te - tijdens kantooruren (t/m 8 jan) WESTDORPE Gymnastiek voor vrouwen - Concordia-13.30 uur SPUI Prijskaarting - bieden, jokeren en klaverjassen - De 3 Gehugbten - 20.00 uur KLOOSTERZANDE Openingskaarting - voor kalkoe nen en kalkoenbouten - café De Kastanje -19.30 uur 150,- gratis) AXEL Kerstkaarting - Gregoriuscentrum - bieden zonder roem en jokeren - showkorps Thalia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Prijskaarting - café De Kroon - 14.00 uur NIEUW-NAMEN Aerobic - De Kauter - 20.00 uur SLUISKIL Kaarting - kantine voetbalvereni ging Sluiskil -19.45 uur FILMS GOES Grand Theater - 19.00 en 21.45 uur Tomorrow never dies HULST Koning van Engeland -19.30 uur Hercules 19.30 uur Father's day 19.30 en 22.00 uur Tomorrow never dies 22.00 uur Alien 4 22.00 uur The Game 19.30 en 22.00 uur Spiceworld the movie 19.30 en 22.00 uur Seven years in Tibet 19.30 en 22.00 uur Home alone 3 BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 en 22.30 uur Seven years in Tibet 20.00 uur Spiceworld 22.30 uur George of the jungle 22.30 uur The game 22.30 uur Alien 4 20.00 en 22.30 uur Tomorrow never dies GENT Decascoop 14.30 en 17.00 uur Lost world 20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential (za&zo niet om 20.00 uur) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30 en 17.00 uur Hercules (NL) 14.30 uur Hercules (original) 22.30 uur Copland (za niet) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 7 years in Tibet 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Peacemaker 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Alien 4 20.00 en 22.30 uur The Game 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur To morrow never dies 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The full monty (zo niet 14.30 uur) 14.30,17.00 en 20.00 uur Home alo ne 3 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The devil's advocat 17.00, 20.00 en 22.30 uur A life less ordinary (zo niet 17.00 uur) 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uurSpi- ceworld KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Tomorrow never dies 20.00 en 22.30 uur Alien 4 20.00 en 22.30 uur The devils advo cat 20.00 en 22.30 uur Seven years in Tibet Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. EXPOSITIE - In de openbare bibliotheek van Kloosterzande is een tentoonstelling te zien met kerstartikelen van kera miek en aardewerk. Ze zijn ge maakt door Flora Verdurmen (van atelier De Paaien uit Paal). De expositie is te bezich tigen op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur (maandag vanaf 15.30 uur), zaterdag van 10.00 tot 12.00 en op maandag en vrijdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. De tentoonstelling duurt tot en met 3 januari. OUD PAPIER - Voetbalvereni ging Hontenisse haalt morgen vanaf 9.00 uur weer oud papier op. KERSTVIERING - In dien stencentrum 't Trefpunt wordt maandag de jaarlijkse kerst viering gehouden. Met mede werking van het Trefpuntkoor onder leiding van mevrouw De Graaf. Ds. A.M. Boot verzorgt een me ditatie. De viering begint om 16.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster CDA-raadslid G. Naessens treedt toch toe tot de gelederen van de politieke groepering Groot Hulst/Ge meenschappelijke Belangen. Naessens, die recent nog het ein de van zijn politieke loopbaan aankondigde, staat op de kandi- daatlijst voor de komende verkie zingen op een vijfde plaats. Naessens is alvast de mogelijke opvolger als lijsttrekker B. Pica- vet over vier jaar met de politiek stopt. Picavet wordt in februari 74 en zei gisteren voor de laatste keer aan de gemeenteraadsver kiezingen mee te doen. „Het is mijn bedoeling de volle vier jaar vol te maken, maar je weet nooit of ik ga sukkelen met mijn ge zondheid. Als ik onverhoopt tus sentijds zou moeten afhaken, dan is Naessens de man die de kwali teiten heeft om mij op te volgen." De overige kandidaten in de top van Groot Hulst/Gemeenschap- pelijke Belangen hebben die am bitie in ieder geval niet. Voor H. Neefs op de tweede plaats en A. de Deckere op de derde plaats is het eveneens de laatste keer dat ze meedoen aan de raadsverkie zingen. Nummer vier P. de Cock twijfelt nog, maar ook voor num mer zeven A. van Duijse is het de laatste keer. Op de zesde plaats staat P. Steijaert. De kandidaten lijst tot en met nummer tien wordt gecompleteerd door P. Sa- man, C. de Vries en A. de Brou- G. Naessens. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE wer-Raes. Daar kan nog verande ring in komen, omdat lijsttrekker B. Picavet nog in onderhandeling is met een volgens hem 'zeer goe de' kandidaat. Als die tot de par tij toetreedt, komt die op de ne gende plaats te staan. Op dit moment bezet Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen zes zetels in de Hulster ge meenteraad.

de Stem | 1997 | | pagina 15