Netanyahu staat met lege handen Geefde Bladenbon. Madeleine Albright als onruststookster in Afrika Zweedse centrale bank bezit mogelijk roofgoud uit Nederland Winter overvalt Europa Britse boeren wanhopig over vleesprijzen Mbeki nu officieel Mandeia's opvolger KORT OMMENTAAR ENLAND KORT Marokkaans ïlemen jeugd \r drie kwartjes! PB STEM BUITENLAND Gesprek met Albright Het unieke geschenk voor de feestdagen. BUITENLAND CEMBER 1997 A4 it. Marokkaanse jongeren ko geren in de knel. Een niet qe- .Een groot deel is werkloos en de criminaliteit terecht, nig met het probleem gedaan 'e kant opging, werden nage- toe dat openlijk werd gespro- htone groeperingen, hter ons, maar veel verder dan erp is men nog niet gekomen enkele maanden geleden een dat de nijpende problematiek individueler ook. Probleemjon- onlijke begeleider en de over- oproep aan begeleidende in- e samenwerking te komen, arheid van allochtonen en spe- uurverschillen zijn groot en dat ister Sorgdrager heeft een be- sen overheid en jongeren over- emeenschap ingeschakeld. De bewindsvrouw informeren op arokkaanse jongeren kan aan- e criminaliteit, maar ook op het eid. t deel van de allochtone jonge- atie. De overheid kan niet wer- estreefde integratie hierdoor anpakken' Volkshuisvesting) wil de op- vergemakkelijken. Daartoe nten en de bouwwereld ver oosten, waaronder Dongen, men van bouwbedrijven die ent doorgeven aan de Stich- ngen. Als de SBAB aanwij- ers in dienst hebben of geen justitie in. ook publiceren in huis-aan- voorjaar of de regeling succ- nten de namen van bouwbe- met acties en gisteren de directies en erwijs de wacht aangezegd, orstellen komen om het aan- erug te brengen naar 26 uur ijsbonden acties voorberei de landelijke CAO afgespro- er hoeven te werken. Middel erkorting amper, aldus de e manier invullen dan in het bijvoorbeeld door minder at de werkdruk vooral ligt in aan. teit Nijmegen stapt per 1 januari volgend Katholieke Universiteit Nij- rnationale taken niet meer te de bestuurslast bij de univer- conferentie gevraagd aan zijn inmiddels mee akkoord ge- t vertrek van Lubbers zal niet oud-premier heeft sinds 1995 ;us geen miskoop' nt gingen we zelf bijna geloven Vandaar dat we het vliegtuig rika hebben gestuurd," beken- (Defensie) gisteren in een de- uidt dat het Nederlandse rege- verkeert en 'dus geen miskoop le Kamer verantwoorden voor ;r Kok recent met de zakenjet ^trand door defecte converters, n het vliegtuig kan er wel eens aris. er van Justititie wil van de Ma- .j de problemen met Marokkaan- de bewindsvrouw werd gisteren ïnstalleerd. schap van M. Arzougarh, hootd emeente Venlo. Hij geeft leiding irdigers van uiteenlopende maat- mgeren in Nederland kampt met :onder diploma van school, zijn ■aken vaker in de criminaliteit- ;en volledig uit Marokkanen sa :men moeten worden aangepa V-MA&iA-Z-INÉt (jiockholm (ap) - De Zweedse natio- je bank, de Riksbank, heeft een on mud in bezit die mogelijk tij- L de bezetting door de nazi's in Nederland is geroofd, zo heeft een ;oor de bank ingestelde commissie gisteren bekendgemaakt. ne ontdekking van het goud komt na ma een jaar van onderzoek door de commissie naar de financiële banden jiehet neutrale Zweden onderhield met sszi-Duitsland. Na de oorlog gaf Zweden zes ton goud terug aan Nederland en 7,2 ton aan Bel gië. De Zweedse nationale bank had dat goud, dat vermoedelijk in de twee lan den was gestolen, ontvangen van de Duitse Reichsbank. De commissie zei dat er geen aanwijzingen waren dat het goud afkomstig is van individuen, maar dat het waarschijnlijk eigendom van de Nederlandse staat was. De staven goud hebben dezelfde merk tekens als de Nederlandse goudstaven die zijn omgesmolten tot munten, aldus de commissie. Naast de vondsten van Nederlands en Belgisch goud is ook een voorraad van zeshonderd kilo goud ge vonden waarvan niet achterhaald kon worden wie de eigenaar was. Er zijn ook anderhalve ton Duitse gouden munten aangetroffen. Commissielid Harry Flam zei niet te weten of de Nederlandse regering al op de hoogte was gesteld van de vondst. Omdat onderzoek in andere landen uit wijst dat de Duitsers van Nederlandse joden geroofd goud hebben omgesmol ten en aan Zwitserland hebben ver kocht, 'is het niet uit te sluiten dat dit joods goud is dat Zweden is binnenge bracht'. De commissie heeft de gegevens giste ren overgedragen aan een regerings commissie die onderzoek doet naar de vraag of bezittingen van joodse slacht offers in Zweden terecht zijn gekomen. Het is niet duidelijk of die commissie het recht heeft aan te bevelen eventuele goederen terug te geven. Flam zei volgens het Zweedse persbu reau dat 'de kwestie van teruggave een morele, geen wettige is'. „Ik denk dat het op de een of andere manier terugge geven moet worden." Zweden heeft tijdens de oorlog 59,7 ton goud uit Duitsland ontvangen. Het land onderhield uitgebreide handelsrelaties met de nazi's en leverde vooral ijzererts en kogellagers die van groot belang wa ren voor de strijd. Net als op Zwitser land wordt er druk op Zweden uitgeoe fend om opening van zaken te geven over de relaties met nazi-Duitsland. door Dora Rovers M Aviv - Premier Netanyahu van Israël begint vandaag met lege handen aan de belangrijke ontmoeting met de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Albright, in Parijs. diep verdeeld kabinet nam gisteren tijdens een derde crisis- 1 ad geen besluit over de om- van bezet gebied dat uitein- k aan de Palestijnen wordt reegeven. Het wil daarom overgaan tot een besluit over terugtrekking van Israëli- De minister van Buitenlandse Zaken, Levy, laat in de Franse hoofdstad verstek gaan. Volgens de minister is de ontmoeting met Albright gedoemd te mislukken nu er geen gedetailleerd plan ter tafel komt. De Amerikanen eisen ap korte termijn een verdere te rugtrekking van het Israëlische van de westelijke Jordaan- oever en dan wel uit minstens twaalf procent van het gebied. Het Israëlische kabinet gaf Neta- lu, onder grote druk van mi nister Sharon van Nationale In frastructuur, slechts een man- om in algemene termen en zonder het gebruik van kaarten te spreken over de gebieden die de joodse staat uit veiligheids overwegingen wil behouden. De Israëlische ministers slaagden er de afgelopen dagen niet in een tompromis te bereiken over twee plattegronden van enerzijds mi nister Mordechai van Defensie en de legerleiding en anderzijds Sharon. Volgens de laatste heeft Israël 64 procent van de westelij ke Jordaanoever, inclusief alle nederzettingen, nodig om de vei- ïd van de joodse staat te ga randeren. Mordechai reserveert 52 procent van het bezet gebied voor dat doel en is bereid een der de van de nederzettingen prijs te geven. Voor zijn vertrek had Netanyahu een onderhoud met de belangen groepering van joodse kolonisten. Die is furieus over de plannen voor teruggave en liet dat blijken in pagina-grote advertenties in de landelijke dagbladen. Als de regering terrein aan de Pales tijnen prijsgeeft voordat het Pa lestijns terrorisme is bestreden wordt de regering ten val ge bracht, dreigde de organisatie van kolonisten. De overgrote meerderheid van de leden hielp Netanyahu in 1996 aan de macht. Albright eiste aanvankelijk van de Israëlische regering dat ze vandaag met een uitgewerkt voorstel zou komen, maar de Amerikaanse bewindsvrouwe liet later doorschemeren bereid te zijn tot midden januari te wach ten. Eerst moet de Israëlische re gering zich buigen over de begro ting van 1998. Tijdens de vast stelling van deze zeer gevoelige raming voor volgend jaar zal blij ken of de rechts-religieuze rege ring van Netanyahu haar macht kan behouden. De Palestijnen besturen op dit moment 27 procent van de weste lijke Jordaanoever. Ze gaan er van uit dat ze halverwege vol gend jaar de leiding hebben over 90 procent. De wacht bij St.-James Palace in Londen schuilt voor de sneeuw. Moskou/Reykjavik (afp/dpa/anp) Strenge koude heeft in Europa al onge veer vijftig doden geëist. In Rusland vro ren gisteren nog eens drie mensen dood bij nachtelijke temperaturen van minus 28 graden. Moskou beleeft de koudste decembermaand sinds vele jaren en had in de afgelopen drie dagen al negen doden geteld. Net als elders be staat een aanzienlijk deel van de slachtoffers uit daklozen die teveel gedronken hebben. In Oost-Europa zijn sinds maandag circa veer tig mensen om het leven gekomen. De slacht offers vielen voorzover bekend voornamelijk in Rusland, Bulgarije (4), Oekraïene (4), Roe menië (7) en Polen (20). In de Zuid-Russische Kaukasische républiek Dagestan is alarm ge slagen omdat de uitzonderlijke 'koude er ge paard gaat met een tekort aan aardgas, door dat leveranties uit Turkmenistan uitblijven. Rond dé Zwarte Zee stormt het bovendien. Er is grote schade aangericht aan onder meer elektriciteitsleidingen. Talrijke dorpen zitten zonder stroom. In Roemenië moeten naar schatting 250 dorpen het zonder elektriciteit stellen en in het buurland Bulgarije is de streek rond Varna zwaar getroffen. In Zuid-Engeland en Wales brak zware sneeuwval het verkeer op. De autoriteiten in Londen hebben de Admirality Arch openge steld om daklozen 's nachts te herbergen. Het markante gebouw aan Trafalgar Square is lange tijd het hoofdkwartier geweest van de Britse marine. Het staat sinds 1994 leeg. Terwijl het continent en de Britse eilanden vernikkelen heeft het polaire IJsland een bij zonder warme decembermaand. Het eiland beleeft een 'hittegolf' met temperaturen van ruim achttien graden. Bloemen bloeien en de normaal overvloedige sneeuwval is uitgeble ven. Niet alle IJslanders zijn blij met het zach te weer. Sneeuw geeft een soort verlichting in het duister van de winter dat, op wat scheme ring na, de hele winter voortduurt. (ADVERTENTIE) kuliif OP DE LEEUW lurlliudt Tlicodor Holmoii U»t v .u The Sound of |v tot..I va» Laat Do Lee»-" IRSTKNEUT! (ARA TV MAGAZINE OP PROEF ar 25 GULDEN PLUS GRATI BEL (035) 6711911 wiL MESIAL B^enb°n vany É&RESSE Media Expresse is een ideaal cadeau voor de feestdagen. Goed voor een geschenkabonnement op een fantastisch blad naar keuze. Ën u hoeft 'm pas te betalen afe u hem aan iemand geeft! Bel nu meteen gratis met SCOOT™ 0800 en vraag m aan! 7007 Dan heeft u altijd een geschenk in huis. De Bladenbon vindt u ooit op Internet www.scoot nl/bladenbon.htm Door Bob van Huët Londen - De Britse veehou ders zijn net zo boos als de varkenshouders in Nederland en in sommige gevallen zelfs ten einde raad. Blijkens opga ven van het Britse ministerie van Landbouw is het boeren- inkomen het afgelopen jaar met 37 procent gedaald. Eigen berekeningen zijn veel en veel dramatischer. Het verlies aan inkomen wordt versterkt door de hoge waarde van het Britse pond. De export van gra nen en ander vlees dan rundvlees is daardoor ingestort. De altijd zo brave en volgzame Britse boeren herkennen zichzelf niet meer. Hun ongekend gespier de protesten begonnen twee we ken geleden in Wales. Wanhopige veehouders blokkeerden de ha ven van Holyhead en koelden hun frustraties op Ierse vleesvracht wagens. Hamburgers ter waarde van 230.000 gulden werden in zee gegooid of op straat verbrand. Het was de eerste keer in boeren- heugenis dat dergelijke 'Franse tactieken' werden toegepast in het Verenigd Koninkrijk. De blokkade-koorts sloeg over naar alle belangrijke havens aan de Welshe, Engelse en Schotse west kust. Tientallen Ierse vrachtwa gens moesten rechtsomkeert ma ken, meestal nadat chauffeurs waren bedreigd of door de politie aangeraden het er niet op te wa gen. Vrachtwagens met Duits en Nederlands vlees werden voor alsnog alleen nagewezen. Het continentale vlees zou 'unfair' goedkoper zijn, omdat het niet aan dezelfde kwaliteitscontroles was onderworpen als het Britse vlees. Deze week kwamen in het zuid westen van Engeland vijfduizend boeren bijeen in Exeter. Besloten werd de blokkade-acties even op te schorten, om de regering tijd te geven voor een repliek. Voor Richard Vant valt er deze feestdagen weinig te jubelen. De 36-jarige veehouder uit Kent be leeft een rampmaand aan het ein de van een agrarisch rampjaar. Over Tony Blairs glimlach maakt hij zich geen illusies. „Boeren vormen maar twee procent van de kiezers. Labours idee van een boer is iemand met veel land en een grote auto. Het zijn stads mensen. Ze hebben geen idee wat er speelt, hoeveel ellende er is. Twee veehouders die ik kende, hebben zelfmoord gepleegd. Om dat ze het niet langer konden aanzien hoe hun bedrijf kapot werd gemaakt." Op de veemarkt van Ashford mocht hij deze week blij zijn als hij 450 pond voor een 550 kilo zware vleeskoe kreeg, waar zo'n zelfde dier twee jaar geleden nog ruim 670 pond opbracht. Een verlies van 220 pond ofwel 730 gulden per koe. Goed nieuws had hij verwacht in de vorm van een goede prijs voor zijn lammeren. De kersttijd is traditioneel lucra tief voor lamsbouten. Maar het jongste bse-advies uit Brussel voor schapenvlees en het kluif- verbod van de regering heeft die hoop weggeslagen. Waar hij een prijs van 205 gulden per dier had verwacht bleef er 134 gulden over. foor Paul de Schipper. DE VERENIGDE Staten hebben ®en oude achtertuin opnieuw ont- I kt: Afrika. In zeven Afrikaanse landen presenteerde de Ameri kaanse minister van Buitenlandse ken Madeleine Albright vorige jteek een nieuw Afrika-beleid. Dat Weid is gestoeld op vriendschap ™et een nieuwe generatie zwarte eiders, mannen die op hun beurt de vr'|e markt omarmen. Wie de teu gelloze economie de liefde ver- aart, ook al is dat met een Afri- aanse variant, kan voortaan op enn van de Amerikanen rekenen. eb V?a 'S Van strategisch belang voor ,t Mbright raasde als een wervel- j T1 over het continent om die nieuwe lii> nneaan man te brengen. Duide- J. nWas ze wel: een pluim voor Etiopië h^rioek over Soedan, rpicht applaus en gemeende hoon en haar deel. e als de Russen verdwenen de Ameri- liiiKnm uit Afrika toen de Ber- e Muur viel. De politieke inspan ningen concentreerden zich op Oost- Europa en op de oorlogen die daar wer den uitgevochten. Even liet Amerika zich in 1993 in So malië zien, maar de operatie Restore Hope faalde, kostte achttien Ameri kaanse soldaten het leven en loste uit eindelijk niets op, want in Somalië be vechten de clans elkaar nog elke dag. De politieke kaart van Afrika veran derde. In het pro-westerse bolwerk Zaïre moest Mobutu zijn matten rollen. In Etiopië en Eritrea deden nieuwe ei genzinnige machthebbers hun intrede. In Oeganda groeide president Museveni met een eigen Afrikaanse demo-dicta tuur uit tot de lieveling van westerse investeerders. In Kenya wankelt het verkalkte regime van de oude Daniel Arap Moi. En in Soedan profileerde zich tegen de wind in 'een Iran aan de Nijl'. Soedan is voor de Amerikanen de boos wicht van Afrika. Dat heeft het bezoek van Albright wel duidelijk gemaakt. „Onruststookster," reageerde een waarnemer in de Soedanese hoofdstad Khartoum, „komt een Amerikaanse madam even vertellen hoe het allemaal •Madeleine Albright heeft haar missie in Afrika alweer achter de rug. FOTO ANP moet. Ze wekt valse hoop en dat kost straks alleen maar meer slachtoffers." De oudste oorlog van Afrika in het grootste land van het continent vraagt elke dag slachtoffers. Het vredesproces strandde onlangs in Nairobi. Rond de strijdende partijen in Soedan groepe ren zich nu de buitenlandse supporters. Waar Amerika voor kiest is na Alb rights trip wel duidelijk: voor de zwar te zuiderlingen en tegen de 'moslim terroristen' van het noorden die, nog vanachter de coulissen, gesteund wor den door Iran. Albright koos voor het eerst publieke lijk én uitdagend partij in het Soedane se conflict en bezocht zelfs het front op de grens van Soedan en Oeganda. Ze aaide er over de grens gevluchte jonge slachtoffertjes over de bol, sprak met John Garang, de leider van de Soeda nese verzetsbeweging SPLA en gaf de Oegandese president Museveni twee miljoen dollar. Daarmee mag hij de uit de oorlog voortvloeiende spanningen in zijn eigen land het hoofd bieden. Het was voor het eerst dat Amerika zo duidelijk op confrontatie-koers lag met het regime van generaal Omar Hassan Al Beshir in Khartoum. „Dat rauwdou- werige gedoe jaagt de kat alleen maar meer in de gordijnen en dat kost bloed," aldus diplomatieke bronnen in Khartoum, „de spanning in de stad stijgt. Er demonstreren hier dagelijks mensen. Je geeft ze hoop maar ze lopen tegen geweren aan van het regime. Die schieten sneller naarmate ze geïrriteerd worden." Albright lijkt met haar ma noeuvres de weg naar het nieuwe Soe dan te willen effenen, rekenend op een spontane opstand van binnenuit. De vraag of de Amerikanen de funda mentalisten snel en zonder bloedver gieten zullen wegkrijgen uit Khartoum vormt de achtergrond van het cynisme waarmee in Afrika naar de expeditie van Albright wordt gekeken. Toen ze in het nieuwe Congo van president Kabila tien miljoen dollar steun uitdeelde klonk er zelfs enig hoongelach, ener zijds omdat men meer verwachtte dan een fooi, anderzijds omdat aan de hulp ook nog voorwaarden waren verbon den, En juist voor die opgelegde afhan kelijkheid van het Westen zijn de Afri kanen extreem-gevoelig. Dat deert Washington niet. Een markt van honderden miljoenen consumenten lonkt. In het voetspoor van Madeleine Albright gaat president Clinton die markt volgend jaar hoogstpersoonlijk bekijken. De Amerikaanse buffel is los op het zwarte continent. DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 A5 Mafikeng (rtr/afp) - De Zuid-Afrikaanse vice-president Thabo Mbeki is gisteren bij acclamatie tot voorzitter van het regeren de Afrikaans Nationaal Congres (ANC) gekozen. Hij volgt pre sident Mandela op. Mbeki was de enige kandidaat. Nu Mbeki voorzitter van het ANC wordt, is het bijna zeker dat hij Mandela als president van Zuid-Afrika zal opvolgen, als de verkiezingen in 1999 verlopen zo als het ANC wenst. De 3064 deelnemers aan het vijf tigste congres van het ANC juich ten Mbeki na zijn verkiezing langdurig toe. De nieuwe voorzit ter bedankte hen en zei in een korte toespraak dat 'de bood schap van u aan de leiding van het ANC duidelijk is: de revolutie is nog niet voorbij'. Winnie Madikizela-Mandela heeft zich uiteindelijk niet be schikbaar gesteld als kandidaat voor het vice-voorzitterschap van het ANC. Hierdoor is de door de leiding van de Zuid-Afrikaanse regeringspartij voorgedragen Ja cob Zuma automatisch benoemd. Op het congres in Mafikeng had niemand anders zich voor deze post opgeworpen. Aron voorzitter Rekenkamer Suriname Paramaribo - Met de benoeming van Ulrich Riek Aron tot voor zitter van de Rekenkamer van Suriname is de regering van presi dent Jules Wijdenbosch er opnieuw in geslaagd een cruciale in stantie volledig onder controle te krijgen. Aron maakte in de ja ren '80 deel uit van de leiding van de progressieve Arbeiders- en Landbouwers Unie die trouw was aan het militaire regime van Desi Bouterse. Hij volgt Hans Prade op, die door Wijdenbosch aan de kant is gezet. B.B. King schenkt gitaar aan paus Vaticaanstad - De Amerikaanse blueszanger B.B. King zal zijn oude rode elektrische gitaar 'Lucille' aan paus Johannes Paulus II schenken. De 72-jarige zanger heeft zo'n vijftig jaar op het in strument gespeeld. King treedt morgen op tijdens het jaarlijkse kerstconcert van het Vaticaan. „Een ontmoeting met de paus zal een zeer emotionele ervaring voor mij zijn, ze zal mij opwinden," zei de blueszanger gisteren. Het hoofd van de rooms-katholieke kerk ontvangt hem vandaag in audiëntie. Tot de andere artiesten die aan het kerstconcert deelnemen, behoren de Franse zangeres Mireille Mathieu, de Italiaanse popster Massimo Ranieri en diens landgenote, de filmster Monica Vitti. Genocideklacht Belgrado ontvankelijk Den Haag - Het Internationaal Gerechtshof in Den Haag neemt de klacht van de Federatieve Republiek Joegoslavië tegen Bosnië- Herzegovina over volkerenmoord in behandeling. Het hof heeft de klacht over 'schending van de conventie tegen genocide' ont vankelijk verklaard, zo is gisteren bekendgemaakt. Extra Canadase steun aan Haags tribunaal Den Haag - Canada heeft het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag een bedrag van ten hoogste 840.000 gulden toegezegd. Daarmee komt de totale steun van het Noord-Amerikaanse land aan het tribunaal op 2,5 miljoen gulden. Minister Lloyd Axworthy van Buitenlandse Zaken heeft dit gisteren bekendgemaakt. Het grootste deel van de extra bijdrage wordt gebruikt voor het bloot leggen van massagraven. Belgische para's vrijgesproken Brussel - Twee Belgische para's, die tijdens een vredesmissie in Somalië een kind hebben mishandeld, zijn gisteren in hoger be roep opnieuw vrijgesproken. Het krijgshof bevestigde een eerder vonnis van de rechter in juni. De twee militairen hadden een So malische jongen boven een vuur gejonast. Foto's daarvan waren verschenen in de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. Een anonie me getuige, vermoedelijk een andere soldaat, had het tweetal be schuldigd van bedreigingen en martelingen. Maar de daders zelf spraken van een spelletje om de verveling te verdrijven tijdens de vredesoperatie 'Restor Hope' in Somalië. Sacharov-prijs voor Saliina Ghezali Algerijnse regime als islami tische fundamentalisten. De Algerijnse Salima Ghezali Ghezali is uitgeefster van het wint de Andrei Sacharov-prijs. Franstalige tijdschrift De fotoanp Natie, waarin zij voortdurend heeft opgeroepen tot verbetering van de mensenrechten. Na een aantal tijdelijke publicatiestóps, legden de Algerijnse autoritei ten het blad vorig jaar een definitief verschijningsverbod op. Aanleiding daartoe was een zeer kritisch artikel van Ghezali in Le Monde Diplomatique. Mir verliest earner a-satelliet Koroljov - De kosmonauten van het Russische ruimtestation Mir hebben gisteren besloten een camera-satelliet op te geven. De een meter grote camera-robot, Inspektor genaamd, was eerder op de dag vanaf een onbemand ruimtevrachtschip gelanceerd, maar functioneerde slecht. Het ding was stuurloos en leek een dreiging te gaan vormen voor het ruimtestation. Mir-kapitein Solovjov zei niet het risico te willen lopen van een botsing met de Inspektor. Geld voor Bosnische vluchtelingen Brussel - De Europese commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, heeft 31 miljoen ecu (bijna 70 miljoen gulden) be schikbaar gesteld voor huizen en banen voor vluchtelingen in Bosnië die naar huis willen terugkeren. Volgens een woordvoer ster van de commissie is ruim de helft bestemd voor het herstel van woningen. Daarnaast is 10 miljoen ecu bestemd voor nieuw bouw, onder meer in de steden Bihac en Sarajevo. Voor nieuwe banen en het opzetten van nieuwe ondernemingen wil de commis sie 2,3 miljoen ecu uittrekken. De 31 miljoen ecu maken deel uit van het bedrag van 709 miljoen ecu, dat de Europese Unie voor dit jaar en vorig jaar heeft toegezegd voor de wederopbouw van Bosnië-Herzegovina. Staten VS maken front tegen Microsoft Washington - Procureurs-generaal van negen Amerikaanse sta ten hebben vorige week tijdens een geheime ontmoeting in Chica go overlegd over gezamenlijke actie tegen software-gigant Micro soft. De driedaagse bijeenkomst, geïnitieerd door de staat New York, werd besloten op de dag dat een federale rechter Microsoft een tijdelijk verbod oplegde om van computerproducenten te eisen dat ze de internet-software van de onderneming gebruiken samen met haar besturingsprogramma. Microsoft vecht het tijdelijke verbod aan. Polen draait abortuswet deels terug Warschau - Het Poolse parlement heeft gisteren de versoepeling van de abortuswet ongedaan gemaakt. De Diet, de Poolse Tweede Kamer, bekrachtigde de uitspraak van het constitutioneel hof, dat een abortus op grond van 'materiële en persoonlijke proble men' in strijd met de grondwet is, omdat de rechten van het onge boren kind erdoor worden geschonden.

de Stem | 1997 | | pagina 5