Achttien voor fat» dronken HET WEER DESTEM DE STEM BINNENKRANT DESTEM Belasting-Boertjes Opnieuw ijzelgevaar Varkens Dubbel tarief Beneden peil Kippenlevertjes met uienringen Zon en maan Hoogwater Appel chutney DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 Amsterdam (anp) - Er is nieuw soort vent in opmj Dat moet blijken uit een derzoek dat is verricht ter legenheid van het 25-jarig staan van het blad Man. De man als vaderfiguur of langrijkste kostwinner is langer een vanzelfsprekendh Ook is het aantal mannen da voor uitkomt homoseksueel zijn. hoger dan ooit te vo Door deze ontwikkelingen is man veranderd, concludeert 1 uit het onderzoek. De nie In De Stem van 10 december gaf redacteur René van der Lee on der het kopje 'Analyse' zijn me ning over het initiatief van Frank en Ronald de Boer om belasting vermindering voor topvoetbal- Iers aan te vragen. U hebt na tuurlijk, evenals premier Kok, gelijk om te stellen dat topvoet- ballers nu niet bepaald ontzien hoeven te worden en geen uitzon deringspositie hoeven te krijgen voor wat de belastingaanslagen betreft. Het gaat inderdaad im mers vaak om multi-miljonairs. Wat ik in uw commentaar echter mis is het feit dat buitenlandse voetballers hier wel de belasting faciliteiten genieten, waarom de 'Belasting-Boertjes' Frank en Ro nald nu dus ook gevraagd heb ben. Iedereen heeft in dit land de mond vol over discrimineren, in negatieve zin bedoeld, maar dis crimineren in positieve zin - dus het bevoordelen van anderen bo ven bijvoorbeeld eigen inwoners -, is blijkbaar van een andere or de. Buitenlanders worden in Neder land formeel gelijkwaardig be handeld. Als ze hier werken of gewerkt hebben, krijgen ze (nog?) kinderbijslag volgens Neder landse normen, AOW etc. Het wordt hen ook nog in klinkende (dure) Nederlandse munt naar hun land van herkomst nage stuurd, ook al heeft dat land meestal een veel lagere norm van levensonderhoud. Nog allemaal tot uw dienst. Maar waarom worden buiten landse voetballers in Nederland dan ook niet gelijk behandeld zo als de onze en moeten ze, zoals Frank en Ronald de Boer, geen 35 procent maar 60 procent belas ting betalen over hun inkomsten? Omdat er anders geen buiten landse voetballers meer naar Ne derland komen? Als de Neder landse topvoetballers naar het buitenland verdwijnen, omdat ze Net als gisteren 7-WT N&,.,7 ligt ook van- "TtS3 daag de tempe- 5 ratuur op veel x" i, jNCy plaatsen onder M het vriespunt. (C-V jTcfffr Doordat uit de //1 /wp- \Ki-i bewolking re- j het vooral in >v3 D --) het midden, oosten en noor- jf den van het ~7\ VVirx^Vtt land opnieuw Qf erg glad wor- -2 den. De regen 25 'y vormt namelijk Usg een laag ijs op S— het wegdek. In t 1 7~7l bewolkt mist warmte- I lagedruk het zuidwesten fronl ligt de tempe- UT ,e9e" M*"v" k°u,"w to*dmk ratuur vanoch- U-T f5 S„9 ',00°' tend al boven I»s4 opkbiins») 19 lempmluur nul. Doordat de wind uit het zuiden tot zuidoosten waait neemt langzaamaan ook elders de temperatuur toe. Vanmiddag wordt het 2 graden in Gro ningen en 8 in Zeeland. De wind waait nog steeds stevig, 4 tot 5 Beaufort boven land en 7 Beaufort langs de kust, maar neemt in de loop van de dag wel af. Vanaf morgen zijn alle winterse perikelen voorbij. De temperatuur ligt rond 7 graden en ook 's nachts vriest het niet meer. De bewolking blijft beeldbepalend en soms valt er een bui. met hetzelfde probleem, maar die durven niet te schrijven naar U. Meneer Van Aartsen, ik hoop dat U begrijpt, dat u met deze manier van herstructureren heel veel toekomstige jonge boeren zoals ik recht in het hart treft. Want een beroep is toch werk wat elke dag terugkomt en wat je met liefde en plezier wil doen. Ik hoop dat U mijn probleem en vragen kunt begrijpen en dat U eerst nog heel goed nadenkt voordat U defini tieve beslissingen neemt. Bedankt voor Uw aandacht, veel sterkte en vooral wijsheid wens ik U toe. Moergestel, René Dirkx zijn gevallen. Een dergelijke foto vind ik beneden peil; ik weet wel dat men origineel wil zijn, maar er wordt kennelijk geen rekening gehouden met kleine kinderen. Men had immers ook een foto kunnen maken van Sinterklaas en de zwarte pieten die met de stoomboot weer terug naar Span je zijn vertrokken. Van dit klassieke beeld heb ik echter nog nooit een foto gezien; wellicht een tip voor uw foto graaf om voor volgend jaar echt iets orgineels te fotografen. Oosterhout, Niek Broeders hier zoveel aan de fiscus af moe ten dragen en er geen positief ge discrimineerde buitenlandse voetballers meer voor in de plaats komen, wordt de spoeling inderdaad maar dun aan de top. Sterker: als dat proces zich bij belastinggelijkheid zou gaan voordoen en doorzetten, zouden we over enkele jaren wel eens geen topclubs meer kunnen heb ben. Waarmee dan in ieder geval weer één groot kostend vretend pro bleem opgelost zou zijn, namelijk dat van het in toom houden van de zogenaamde supportersle gioenen. Zo ver zal het echter wel niet komen, want die positieve discriminatie zal ongetwijfeld blijven voortbestaan. Anders zouden we immers niet langer de 'Chinezen van Europa' kunnen zijn. (Welke uitdrukking ik overi gens een belediging aan het adres van de Chinezen vind, want die zijn vast zo gek niet als wij). Zundert, Herman Wassenaar Groot-Brittannië en leriand. Veel bewolking en eerst kans 00 ïjzel of sneeuw, donderdas overgaand in regen. Vrijdag al leen in Schotland nog wat regen en in Engeland enkele opklarfn gen. Maxima oplopend tot rond 9 graden op vrijdag, in het zuid westen tot 11 graden. Afnemen de wind, donderdagochtend nog een stormachtige zuidoosten wind. België en Luxemburg: Bewolkt en eerst ijzel. Donderdag over gaand in regen. Eerst nog een stevige zuidoostenwind. Mid- dagtemperatuur oplopend tot ongeveer plus 6 graden op vrij dag. Noord- en Midden-Frankrijk; Veel bewolking en flink wat re gen. Vrijdag in de westelijke de partementen droog en een enke le opklaring. Donderdag nog een stevige zuidenwind. Mid- dagtemperatuur oplopend tot ongeveer 9 graden op vrijdag. Zuid-Frankrijk: Veel bewol king en flink wat regen. In de Alpen en de Pyreneeën boven de 1500 meter sneeuw. Vrijdag van het westen uit droger. Middag- temperatuur verder oplopend tot ongeveer 12 graden op vrij dag, in het zuiden tot een graad of 15. Donderdag vooral in het oosten nog een stevige wind. Portugal: Veel bewolking en van tijd tot tijd regen, soms veel regen. Vaak een stevige wind. Middagtemperatuur langs de kust van 13 graden in het noor den tot 17 in de Algarve, in het binnenland frisser. Spanje: Veel bewolking en re gen, in het zuiden en noorden flink wat regen. In de Pyre neeën, boven 1500 meter sneeuw. Eerst nog tamelijk veel wind. Middagtemperatuur landinwaarts ongeveer 11 gra den, aan zee rond 17 graden. Italië: Veel bewolking en af en toe regen. In het noorden hoog in de bergen ook sneeuw. Maxi ma uiteenlopend van 6 graden boven nul in het noorden tot on geveer 19 op Sicilië. Griekenland en Kreta: Wat meer zon, maar eerst nog kans op wat regen, in de noordelijke bergen sneeuw. Vrijdag vrijwel overal droog. Middagtempera tuur van 4 graden in het noor den tot 13 langs de kusten in het zuiden en westen. Duitsland: Veel bewolking en van het zuidwesten uit ijzel oi sneeuw, vrijdag overgaand in regen. Maxima vrijdag uiteen lopend van rond het vriespunt in het noordoosten tot 8 graden in het zuiden. Donderdag nog een ijzige zuidoostenwind. Zwitserland: Wolkenvelden en met name aan de zuidkant van het Alpenmassief regen. Boven de 1500 meter sneeuw. Maxima in de dalen oplopend tot 8 gra den op vrijdag. In de bergen toenemende wind. Oostenrijk: Wolkenvelden en met name in het zuiden wat re gen, boven 1200 meter sneeuw. In het noorden meer kans op wat zon. Middagtemperatuur vrijdag van 2 graden tot rond 7 in de dalen. Hebt u even tijd voor mij, minis ter Van Aartsen? Graag wil ik het volgende aan u kwijt. Ik heet René en ben 14 jaar, zoon van een Brabantse var kenshouder en zit derde jaar VBO/MAVO richting landbouw, en wil straks graag het bedrijf van mijn ouders overnemen. De school is nu nog mijn plicht, maar eerlijk gezegd ben ik al heel erg bezig in gedachten om thuis voor mezelf aan het werk te zijn. Ik heb een echt boerenhart en thuis volg ik alles op de voet. We hebben thuis een gesloten bedrijf en mijn vader en moeder werken samen op het bedrijf. Ze werken van maandagochtend tot zondag middag hard om alles goed voor elkaar te hebben. Maar papa zegt de laatste tijd steeds: Jongen, als Van Aartsen 25 procent van onze varkens in pikt, kun jij hier niet aan de gang. Waarom niet, meneer Van Aart sen, waarom kan ik niet verder in de varkenshouderij? Wat heeft mijn vader dan verkeerd gedaan? De rijksvoorlichting zei dat het zo moest! 's Avonds in bed lig ik te denken: Wie heeft het recht om mijn toe komst af te nemen, waar ik al zo lang van droom. Papa heeft al leen maar geluisterd naar de voorlichting: het moest intensie ver en groter. Het bedrijf heeft hij steeds aangepast aan de tijd. Ge zinsbedrijven zijn toch geen ver vuilers? Ik voel me echt niet lekker om zo mijn vader die jaren keihard ge werkt heeft voor het bedrijf, zo onderuit te zien gaan door Uw re gels. En wat moet ik doen? Me neer Van Aartsen, ik snap er echt niets van. Waarom mag ik geen varkensboer worden. Waarom wordt door U Mijn teokomst ont nomen? In mijn klas zitten meer jongens als je al weduwe bent en boven dien geboren na 1950, kun je je niet meer verzekeren en heb je dubbel pech. Als er maatregelen getroffen dienen te worden om de kosten van de sociale voorzienin gen te verminderen, dienen deze zeer zorgvuldig te worden afge wogen voor er wettelijk regelin gen getroffen worden. In het geval van de ANW is mijns inziens onvoldoende rekening ge houden met de financiële gevol gen. Het is onmogelijk een andere conclusie te trekken, als je de ge nomen maatregelen in ogen schouw neemt en de herstelmaat regelen die nu overwogen wor den. Ik denk dat velen met mij er op vertrouwden en hoopten dat onze volksvertegenwoordigers tot inkeer zouden komen en dat de soep niet zo heet gegeten zou worden als opgediend, maar het lijkt er nu op dat het nog erger is dan gedacht. Althans in mijn ge val. Op dit moment, minder dan één maand voor invoering, kan ik nog steeds niet overzien hoe een en ander netto voor mij uitpakt. Ook al kreeg ik telefonisch van een medewerker van de Sociale Verzekerings Bank te horen dat iedereen misschien wel te goed is voorgelicht. Al met al een zeer onzeker, emotionele situatie die voor iedereen die al zoveel te ver werken heeft gekregen, een extra klap betekend. Etten-Leur, M.M. Broeders-Van der Borst Na een periode van een half jaar in een 'Blijf van mijn lijf huis' kon ik bij mijn zus inwonen. Dit ging over een periode van zeven weken, tot ik de sleutel van mijn eigen woning kreeg. Ik had mijn eigen inkomsten, mijn zus had Bijstandsuitkering. Dus wat de den wij, zo eerlijk als we waren, mijn situatie op papier gezet en de betrokken instanties laten we ten van hoe en wat. Dus de ge meente was ingelicht. Na deze ze ven weken komt het: Brief van de gemeente. Of mijn zus binnen 14 dagen een bedrag van ƒ349,- terug wilde storten (deze brief kwam drei gend over). Want ze woonde sa men, en wij waren in staat om de kosten te delen. Nu hebben ze ge lijk, maar de manier waarop! De reactie van de Gemeente op mijn vraag, waarom zo'n brief?.., binnen 14 dagen en anders., (vult u zelf maar in) Huursubsidie voor heel het jaar stopgezet! Via de sociale Dienst woonkostentoeslag is nu geregeld en in orde, alleen krijgt ze de toe slag niet met terugwerkende kracht! De rekening van afvalstoffen hef fing is ook verdubbeld, geen 180,- moet ze betalen maar 365,-! Telt u maar eens op, wat dit voor ons betekent. Mijn zus is zo lief voor mij geweest, om mij die zeven weken op te vangen, zodat ik niet naar een ander op- vangshuis hoefde, kom je zo echt bedrogen uit. Je kan beter niet eerlijk zijn en alles maar stiekem doen, dan kom je er waarschijnlijk beter uit, dan zo! onweer Met voor mij de beschikking na bestaanden- en halfwezenuitke- ring, wil ik via uw krant laten weten dat ik het niet eens ben met de door de nieuwe wet ver oorzaakte korting op mijn bruto inkomen en wil ik protesteren te gen deze en eventuele verdere af braak van de sociale voorzienin gen. Het is mijns inziens zonder meer af te keuren dat de verschillende politieke partijen en regeringen de jarenlang beloofde financiële zorg voor weduwen, weduwnaars en wezen op deze manier afbou wen. Iedereen die een poging doet om zijn haar inkomen door ar beid te vermeerderen en mede daardoor zijn leefsituatie draag lijker te maken, wordt door deze wet gestraft zonder dat daar iets tegen valt te ondernemen. Want, Weerrapporten 17 december 19 uur Amsterdamzwaar bew de Biltzwaar bew Deelenonbewolkt Stockholmhalf bew. Warschauonbewolkt Wenenzwaar bew. Zurichzwaar bew. Door Rinze Brandsma Rotterdam - De politiebcl terdamse korpschef J.W. ke kans gegeven. Al twee de Nederlandse Politiebd ACP eendrachtig begonrJ Dat gebeurde vanaf januari I jaar, 'met soms bovenmatige I spanning' en met inzet van int| sieve perscontacten. Doordat concurrerende, kleine politiebq in Rotterdam een geheim ver] derstuk van de NPB in hanl kreeg en openbaar maakte, zij J bestuurders van de NPB enl ACP in verlegenheid gebracht! noemen de lezing over het bewl wegwerken van Brinkman 'onl lukkig verwoord'. Brinkman zelf heeft, via zijn I vocaat Van Leeuwen, laten wel dat het zijn opvatting bevesl dat de politiebonden hem i meet af niet wensten. Zij wildeJ een eigen kandidaat uit politij ringen doordrukken. Verontwaardigd bracht Sjors fl van de Politievereniging R* mond (PVR), lid van de onderj mingsraad (OR) van het poli» korps Rotterdam-Rijnmond, dij dag een intern jaarverslag varJ NPB naar buiten. Er staat in fl 'vanaf begin januari tot en met I li in nauwe samenwerking metl ACP voor meer dan honderd pl cent is gewerkt aan de doelstelll om een andere korpschef aan 1 roer te brengen'. Het verslag si verder tevreden vast dat 'ol doelstelling eerder bereikt is a verwacht'. De landelijk voorzitter van I NPB, H.van Duijn, heeft afstM genomen van de citaten, noerl ze ongelukkig geformuleerd I 'een verschrijving'. De verklarl van de Rotterdamse ACP-voor J ter W. van der Zee luidt: „Er isl een vergadering nagepraat ofl net vertrek van Brinkman. I Rotterdamse NPB-voorzitter K .onbewolkt, .half bew. Bangkok Buenos Aires Casablanca Johannesburg Los Angeles New Orleans New York Tel Aviv Tokyo Toronto Tunis Vancouver Eindhovenregen Den Heldersneeuw Rotterdamzwaar bew. .half bew. .licht bew. .zwaar bew. .zwaar bew. Twente Vlissingen Maastricht Aberdeen- Athene Barcelona.. Berlijn Boedapest Bordeaux.. .half bew. .zwaar bew. .zwaar bew. .zwaar bew. .zwaar bew. .zwaar bew. .onbewolkt .zwaar bew. .zwaar bew. .onbewolkt. .zwaar bew. Brussel Cyprus Dublin Frankfurt Genève.... .zwaar bew. .onbewolkt. .regen .ijzel .regen .zwaar bew. .licht bew.... Helsinki Innsbruck. Istanbulsneeuwbui Klagenfurtzwaar bew. Kopenhagenonbewolkt Las Palmashalf bew. Lissabonzwaar bew. Locarno Ik heb mij behoorlijk gestoord aan de Sinterklazenfoto van Cor Viveen. Ons zoontje van bijna drie jaar haalt namelijk dagelijks de krant uit de brievenbus. Gelukkig deed hij dat ditmaal niet, maar indien hij dat wel gedaan zou hebben, dan zou hij terplaatse van zijn geloof ...sneeuw Londen. Luxemburgijzel Madridregen Malagaregen Mallorcazwaar bew. Moskou .zwaar bew. München .regen .zwaar bew. .regen .zwaar bew. .onbewolkt, .niet ontv. Naam en adres bij de redactie bekend DAGSCHOTELS EVEN PIEKEREN Weersvooruitzichten van het KNMI, gemiddeld over Nederlands voor donderdag vrijdag zaterdag zondag zonneschijn inproc.: 10 10 10 10 neerslagkans: 70 30 30 30 minimumtemp.: 5 4 3 middagtemp.: 5 7 7 5 wind: Z06 Z4 Z03 Z3 (Windrichting en windsnelheid gelden voor overdag boven open gebieden) maandag VISITEKAARTJE 250 gr kippenlevertjes - 4 el bloem - 1 grote ui in niet te dunne plak ken gesneden - 1 dl melk - 3 el boter - frituurolie. C.O. Vrijst Heerlen VANDAAG/ Zon op: 08.44. Zon onder: 16.28. Maan op: 21.29. Maan onder: 11.22. MORGEN/ Zon op: 08.45 Zon onder: 16.29. Maan op: 22.32. Maan onaer: 11.50. VANDAAG/ Bath: 05.52-18.07. Dordrecht: 07.40-19.40. Hansweert: 05.25-17.45. Hoek van Holland: 05.15-17.36. Terneuzen: 04.51-17.09. Vlissingen: 04.31-16.51 MORGEN/ Bath: 06.28-1849 Dord recht: 08.10-20.30. Hansweert. 06.02-18.26. Hoek van Holland: 05 59-18.15. Te/neuzen 05.32-17.56 Vlissingen: 05.11-17.35. Meng de bloem met wat zout en peper. Haal de levertjes door de bloem. Leg de uiringen in melk en haal ze een voor een door de bloem. Zorg dat ze rondom bedekt zijn met bloem. Verhit de boter in een pan en bak de levertjes op een hoog vuur aan. Draai het vuur laag en bak ze in 5 minuten gaar. Frituur de uiringen goudbruin en laat ze op papier uitlekken. Serveer de levertjes met de uiringen op top en serveer er frieten en salade bij. De letters van naam en woonplaats van deze man vormen in een andere volgorde de naam van zijn beroep. Wat doet hij voor de kost? ONTDEK DE VERSCHILLEN Oplossing van gisteren Horizontaal: 1. Globe, stout, brand; 2. lila, slee, nee, olie; 3. ore, spar, links, mep; 4. eest, aspect, lento; 5. dop, akte, kolos, Est; 6. krak, ergo, meet, eta; 7. rad, aloe, kant, eter; 8. aker, asla, bak, vorm; 9. tolk, stal, raai, blo; 10. sou, amen, Bonn, glee; 11. bis, santé, stoa, iep; 12. ratel, bikken, Peru; 13. erf, trema, neep, tui; 14. mier, oei, kiel, Eris; 15. salet, knier, plint. Verticaal: 1. Gloed, krats, brems; 2. lire, ora, kooi, aria; 3. ole, spade, lust, fel; 4. basta, karkas, etre; 5. esp, akela, smal, rot; 6. sla, stro, sten, beek; 7. terp, egel, anti, min; 8. oele, kok, albe, kaki; 9. uni, coma, bros, knie; 10. tent, Lena, ante, eer; 11. bek, loet, kanon, elp; 12. rose, stevig, appel; 13. alm, neet, oblie, tri; 14. niet, ster, lee, ruin; 15. depot, armoe, puist. ©JFS 600 gr appels - 1 gesnipperde ui - 75 gr rozijnen - 2 teentjes knoflook - 1 tl geraspte gem ber wortel - 150 gr bruine sui ker - 1 dl droge witte wijn - 'A dl ciderazijn - 1 tl koriander zaad - 1 tl kaneel. Schil de appels en snij ze in blokjes doe ze samen met de witte wijn en azijn in een pan en breng het aan de kook. Voeg alle andere ingrediënten toe aan het appelsap. Laat dit 30/40 minuten inkoken op een klein vuurtje in een open pan. Laat afkoelen en serveer de chutney met koud vlees. Horizontaal: 1. Twee uitroepen van een opschepper (5); 3. Doe eraan om hogerop te komen! (5); 4. Dat wandel- hoofd is morsdood (4); 7. De handel die een oplichter verkoopt (5); 10. Deze vrouw heeft een godheid in bezit (9); 11. Om de vinger winden en wegwezen! Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BEL LEZERSCONTACT 076 - 5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Verticaal: 1. Voorbijgaande winkelstraat (7); 2. Die hindernis was hoorbaar (5); 5. Moet wel suggestief zijn (6); 6. Paarden een pak slaag geven (6); 8. Heilzaam in het net (5); 9. Het slipje van de eerste feeks (5). Uitgave van Uitgeversmaatschappij Zuidwest-Nederland B.V. Directie: D.H. Ahles J.J. Janze (adjunct). Hoofdredactie: A. Verplancke C. Hamans H. Vermeulen. Hoofdkantoor: Breda, Spinveld 55, postadres: postbus 3229,4800 MB Breda, telefoon 076-5312311, fax 076-5312355, fax redactie 076-5312512, fax lezerscontact 076-5312330. Rayonkantoren en advertenties: Zie colofon in het regio-katern van deze krant. Abonnementsprijzen vla automatische incasso: (tussen haakjes de prijs via acceptgiro) maand 33,50 n.v.t. kwartaal 96,50 99,75) halfjaar 191,00 196,00) jaar 380,00 390,00) Voor posttoezending geldt een toeslag. Beëindiging abonnementen: uitsluitend schriftelijk, 1 maand vóór het einde van de betaalperiode. Bankrelaties: postgiro 1114111 ABN/AMRO rekening 520538447. De Stem op band: Centrum voor gesproken lektuur telefoon 0486-486486. De Stem op internet: http://www.stem.nl Copyright 1997 Uitgeversmaatschappij Zuidwest-Nederland B.V. Breda. Springtouw, tralie, stoelleuning, haar van dame, in schaal, op borst, stenen midden, handvat kom, snor, zitting van stoe- SUSKE EN WISKE: DE VOGELS DER GODEN HEINZ y4,444Ae/W ME W£T H£*- tfi/MEKEM WE ZO. wabem, perrs Horouai ?...Ha, HoromMie linde Horouastam Ut bin lambik H...a... tm... be... Hm... Kutlaa! Kuelia! frdtdh't prMm Udt ttn hrdbbiltddltjiik snep tr nitts m HE/A/ZAYAHAEYA >4T F/Z&T j£ aeueutSEd/ TS&CJ/S yk. Hé... Udt?... 7t Mken mé dl httrin mhttlOf Hh, nu snap tk hit !Mie uilhn mijn gespierde borstkas aten. hè

de Stem | 1997 | | pagina 2