Oostburg is Kinderen in hun sas met prijzen uog niet in volvo. i volledig veilig 'Fractievoorzitter Wille profileert zich op een verkeerde manier m iü i 'Lesgeven komt te vaak op de tweede plaats' UITSLAGEN KORT ZEEUWS Nog geen bestemming voor stoffelijke resten bij kerk in IJzendijke Aardenburg lid van historische stedenring DESTEM ZEELAND C4 Gemeente zoekt naar oplossingen: Promotietoer De Stem levert veel kleurplaten op A AMDECORATIEI red) niet worden terugge- NIEUW: VOLVO V70R. bon bij een van de ertentie vermeld, Reclameborden js A58 zijn allemaal weg Nachtuuln Oostburg heeft nieuwe voorlichter Thoolse dijken verlost van konij nenplaag Willy van Helden neemt na 38 jaar afscheid als onderwijzer van Op Dreef Kaartingen Koersbal Schietingen Hengelen Walraderketen Fusie Rozenkruisers 1997 X 52 I I I I I DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 „orciannepfrter 180.000 vulden beschikbaar te stellen naar voren gebracht. „Ik vind het volledig aan bij de woorden van Lip- met het voorstel komt het laatste 01 w onze verslaggeefster Oostburg - PvdA-fractievoorzitter l Wille moet ophouden kritiek te leveren op raadsvoorstellen die hij eerst ondersteunt om hier vervol- eens op terug te komen. Hij profi leert zich op een totaal verkeerde manier en kan beter een column re serveren in de regionale kranten. Deze kritiek leverden H. Lippens (CDA). J- Provoost (WD) en F. Baar- ends (D T) gisterochtend tijdens de commissie Openbare Werken. Aanlei ding was het raadsvoorstel ruim 180.000 gulden beschikbaar te stellen voor het gedeeltelijk asfalteren van de wegen op het bedrijventerrein Stam- pershoek in Oostburg. Alle fractievoor zitters (ook Wille) waren volgens de drie genoemde fractievoorzitters akkoord met dit voorstel, maar een maand later komt Wille hier op terug. Hij betreurt dat er voor deze werk zaamheden maar één offerte is opge vraagd. Hij eist dat het college mini maal moet uitgaan van twee offertes en vindt dat B en W het voorstel Stampers- hoek moet terugnemen om dit alsnog te realiseren. Wille heeft dit de afgelopen maanden bij andere voorstellen ook al naar voren gebracht. „Ik vind het schandalig waar Wille mee bezig is," al dus H. Lippens. „Hij bezorgt de ambte naren in dit huis enorm veel werk. Zijn vraag naar notities en offertes kost de gemeente klauwen met geld en veel tijd. Die tijd kan veel beter aan andere zaken worden besteed. Dit heeft niks meer met besturen te maken maar met het puur profileren van zijn partij. Daar distantieer ik me van. Wille was in eer ste instantie volledig akkoord met het voorstel en dan moet hij niet met deze brief aankomen. Dat noem ik politiek onbetrouwbaar." F. Baarends en J. Provoost sloten zich volledig aan bij de woorden van Lip pens. A. Verhage (D66) en Wille's par tijgenoot W. Verplanke stelden dat het opvragen van meerdere offertes binnen het gemeentehuis zeker bespreekbaar moet blijven. Wethouder C. Bolijn meende dat haar ambtenaren zakelijk genoeg zijn om te bepalen welke offerte het beste is voor het uitbesteden van het werk. „Die mannen hebben veel ervaring hiermee, we werken al jaren op deze manier en dat gaat prima." Provoost stelde voor om het hele bedrij venterrein te asfalteren. Hij kreeg de toezegging dat het college volgend jaar met het voorstel komt het laatste onge- asfalteerde stuk weg eveneens te asfalt eren. A. Verhage verzocht Bolijn ten slotte meer zitbanken neer te zetten aan de Kaas- en Broodsedijk bij Oostburg. „Met name ouderen stellen dit erg op prijs," aldus Verhage. Volgens Bolijn staan er nu drie banken die regelmatig doelwit zijn van vernielingen. „Het af gelopen jaar hebben we de banken wel zes keer uit de sloot moeten halen. Maar ik beloof u dat deze dijk een stuk gezel liger wordt ingericht als de weg alleen nog toegankelijk wordt voor voetgan gers en fietsers." Vanonze verslaggeefster Oostburg - De gemeente Oostburg zoekt oplossingen voor het vrachtverkeer door de Nieuwstraat in Oostburg en het fietspad bij de Bredestraat (ter hoogte van het benzinestation) in Oost- teg- Ia het kader van Duurzaam Vei- iig is het wegdek van de Nieuw straat een stuk versmald. Het Setspad aan de Bredestraat wordt door een groot plateau on derbroken. In de praktijk levert dit vaak problemen op. Wethou der Bolijn benadrukte gisteren tijdens de commissie Openbare teken dat haar ambtenaren druk bezig zijn om oplossingen te bedenken voor deze 'knelpun ten' in Oostburg. ,We hebben zeker geld over om deze problemen op te lossen," al dus de wethouder. De weegbrug bij De Tol aan de Nieuwstraat zorgt ervoor dat met name vrachtwagens volgeladen met varkens door het Oostburgse tentrum rijden in plaats van over de rondweg. Het komt re gelmatig voor dat het verkeer in de Nieuwstraat vast komt te staan. Grote Beer .Mijn meldde verder dat de ge meente begin januari zal kijken naar de technische uitvoering van de verkeersmaatregelen in de Grote Beer. „Er is hier geen sprake van evaluatie van de uit gevoerde maatregelen maar een technische controle. Technici zullen de boel opmeten. Ik bena druk dat de genomen maatrege- 1™ (zoals de vele verkeersdrem- Ontken. We evalueren pas na 1 het totale project en daar t de Grote Beer ook bij. We evalueren niet stukje voor stukje *ar heel de kern Oostburg te gelijkertijd. Ik ben niet van plan in de Grote Beer een paar tempels weg te halen en er een Paar te laten liggen. Dan is het We effect van deze 30-km zone ,{S- We willen het geld dat be schikbaar is voor Oostburg niet allemaal in de Grote Beer-put log op de vergevorderde te (kunnen) beschikken, boeiende bundeling van Ingt hij u ook met een |e De Volvo V70R geeft u tiaar ook de zekerheid. I vanaf 2.623,- p/mnd excl BTW, op basis v. Afgebeelde auto is de Volvo V70 R. tel. 0115 - 697455 dat de gemeente nadenkt over mogelijke oplossingen. „Als je met je gezonde verstand ziet dat verkeersmaatregelen in de prak tijk niet werken, dan moet je daar iets aan doen en ik ben blij dat de gemeente dit ook inziet," aldus J. Provoost (WD). Volgens Bolijn is het Duurzaam Veilig-beleid in de kernen Nieuwvliet en Cadzand voor 99,9 procent goedgekeurd door de bewoners. „We zullen hier en daar wat moeten schuiven met drempels en in Nieuwvliet zijn er nóg wat problemen met de busroute maar voor de rest kunnen we al les verwezenlijken." ringen onteurs garantie OOM A3 75 63 tg3ew^574LMÖDMURG_ commissieleden waren blij s Van onze verslaggever Middelburg - De Rijks- A 58 tussen Vlissin- en de Zeeuws-Bra- oantse grens is reclame- hord-vrij. Het beleid van provincie om de bor- tei langs die weg weg te ®ijgen is dan ook succes vol. Ia een of twee aanschrijvin- Sjffl door de provincie haal- de meeste eigenaars de 'vin honderd illegaal ge kaatste borden eigenhandig *e|. Twaalf leken zich lange ijd niets aan te trekken van e Middelburgse brieven, aar toen de provincie be- Srn oktober dreigde met be- oursdwang, de kosten van verwijderen zouden op e eigenaren verhaald wor- kozen die twaalf voor "eigenhandig weghalen. Zeeuws gedeelte van de is nu reclamebord vrij. •aar net over de Zeeuws- 'abantse grens, op het ^gebied van de Bra- antse gemeente Woensd- «•nt, staan sinds de Middel- ven^Se actie ve'e borden die «wijzen naar Zeeuwse za- Automobilisten die Ber- semi°P Zoom ziin gepas- beeld' au°rdfn daar biivoor" IfcDnn !nt.g6maakt op de het Ar ln. Middelburg, de Ar£aal in ^'^gen, Aardenburg - De Aarden- burgse carnavalsvereniging De Nachtuuln hebben ter ge legenheid van him 22-jarig bestaan een speciale verjaar dagskalender uitgebracht. Deze 'verjaordagskelend'r' toont enkele mooie voorpagi na's van de carnavalskrant uit de afgelopen 22 jaar. De kalender is vanaf nu te koop voor de carnavalsprijs van 11,11 bij De Voetenvriend aan de Weststraat in Aarden burg. De prijswinnaars van de kleurwedstrijd. Terneuzen - Het Rond-je Regio, het initiatief van dagblad De Stem om in november gedurende twee weken met een promotiebus door Zeeuws-Vlaanderen te toe ren, is een 'doorslaand succes' ge worden. Chef verkoop oplage J. van den Kieboom zei dit gisteren in Ter- neuzen bij de uitreiking van de prijzen van de kleurwedstrijd voor de jeugd, die aan de promo tietoer was verbonden. Het succes van het Rond-je Regio was aanmerkelijk groter dan voorzien, aldus Van den Kie boom: De promotiebus trok enke le duizenden bezoekers. De hoofdprijs van de kleurwed strijd, een reis naar Euro Disney in Parijs voor vier personen, ging naar Desiree de Koning (12) uit Kloosterzande. Laura Pijke (5) uit Ossenisse mag als winnaar van de tweede prijs een nachtje slapen in het hotel van De Efte- ling en uiteraard ook een bezoek brengen aan dit pretpark. De 11- jarige Eric Sponselee uit Kloos terzande won de derde prijs: en- FOTO WIM KOOYMAN treekaartjes voor De Efteling. Troostprijzen waren er voor Joy ce van Zuuren (3) uit Oostburg, Annie van de Walle (6) uit Vogel waarde, Colinda Serie (7) uit Hulst, Mascha Verlaan (12) uit Oostburg, Jeroen Brouwers (5) uit IJzendijke, Jurgen Eschenro- der (6) uit Sas van Gent en Paul Bouchaut (10) uit Kloosterzande. Van onze verslaggeefster Oostburg - Astrid de Vin uit Biervliet is per 5 januari 1998 de nieuwe voorlichter van de ge meente Oostburg. Ze volgt Lau Polfliet op die zes jaar lang voor lichter/woordvoerder was van deze gemeente. Polfliet richt zich vanaf januari volledig op zijn andere functie: hoofd afdeling Burgerzaken. Hij kon onvoldoende tijd vinden de voorlichting nog enigszins tot zijn recht te laten komen. De Vin is nu nog werkzaam bij p.r.-bu- reau Beauchez in Terneuzen. Tholen - De konijnen die de dij ken op Tholen ondergroeven, hebben massaal het loodje ge legd. De meeste dieren zijn in middels afgeschoten of gevangen. Om problemen in de toekomst te voorkomen wil het Waterschap Zeeuwse Eilanden overleggen met de betrokken partijen. Zo moet een nieuwe plaag op tijd de kop ingedrukt worden. Begin vorig maand trok het wa terschap aan de bel vanwege het enorme aantal konijnen dat zich op en vooral in de Thoolse dijken bevond. Ingrijpen was dringend nodig legt bestuurslid G. Gaakeer uit. „Wij wilden gespecialiseerde ja gers inzetten. Dat mocht echter niet van de provincie Zeeland," vertelt Gaakeer. De provincie had als bezwaar dat het recht op jagen op de dijken al was verhuurd. Ze zag daarom geen nut in extra vuurkracht. „Die jagers waren eigenlijk in ge breke gebleven. Vandaar dat wij een aantal specialisten in dienst wilden nemen. Nu moesten we naar de overkoepelende jachtor- ganisatie op Tholen, de Wild Be heer Eenheid, om afspraken te maken over de aanpak van de ko- nijnenplaag. Al met al een hoop extra rompslomp," verzucht Gaakeer. Van onze verslaggeefster Aardenburg - „Onderwijzer is een mooi beroep. Het is alleen jammer dat het lesgeven steeds meer op de tweede plaats komt. Ook binnen het onderwijs is de bureaucratie niet meer weg te denken en dat is jammer. De leerlingen presteren echt niet beter dan vroeger ondanks alle vergade ringen en buitenschoolse acti viteiten." Aan het woord is Willy van Helden uit Aarden burg. Hij spreekt uit ervaring en die is niet niks. Maar liefst 38 jaar lang stond hij voor de klas en morgen neemt hij officieel afscheid van zijn school: r.-k.-basisschool Op Dreef. Van Helden kwam na de kweek school en zijn diensttijd in 1960 op de huishoudschool in IJzendij ke terecht. „Ik was net 22 jaar toen ik op deze 'spinazieschool' voor de klas kwam te staan. Dat was vaak niet makkelijk, maar wel heel leuk. Ik had met 15- en 16-jarige giebelende bakvissen te maken en probeer die maar eens fatsoenlijk les te geven als je zelf nog maar begin twintig bent." Ruim vijf jaar gaf hij les in IJzen dijke. Daarna kreeg hij de moge lijkheid om in zijn woonplaats Aardenburg aan de slag te gaan. Bij de toenmalige lagere r.-k.- school voor jongens. Hij wisselde daarna met de meisjesschool. In 1972 fuseerden beide scholen tot 'Op Dreef' en sindsdien is hij hier niet meer weggegaan. „Ruim 25 jaar ben ik verbonden aan Op Dreef en die tijd is snel gegaan. De kinderen zijn me erg dierbaar en aan hen bewaar ik de beste herinneringen. Ik vind het jammer dat de tijden zo zijn ver anderd. Naast het lesgeven horen er tegenwoordig te veel andere zaken bij. Toen ik pas begon, wa ren er amper vergaderingen en cursussen en nu is er altijd wel wat. Het stapelt zich allemaal op en ik weet niet wie hier beter van wordt. We zijn van het ene uiter ste in het andere terecht gekomen en ik pleit voor de middenweg. Het is goed dat er buiten het les geven cursussen worden gegeven maar het moet niet de spuigaten Onderwijzer Willy van Helden: „Middenweg is mijn ideaal. uitlopen. Ik heb nu het idee dat de werkdruk voor het personeel te groot wordt." Van Helden heeft niet alleen het onderwijssysteem enorm zien veranderen, maar ook de instel ling van de kinderen. „Ze zijn een stuk mondiger geworden en dat is in principe een goede zaak. Vroe ger waren leerlingen bang om hun mond open te doen. Dat kom je haast niet meer tegen. Toch moeten we oppassen dat we ook op dit vlak niet doorslaan. Ook hier is die bekende middenweg mijn ideaal." Over het gebruik van computers in het basisonderwijs is de Aar denburger duidelijk. „Zelfs de jongste leerling, amper aan de pampers ontsnapt, krijgt al com puterles. Ik vraag mij af of de jongsten ook al gebaat zijn met de pc. In deze netwerkeconomie zijn computers niet meer weg te derdien, maar de kinderen hoeven nog niet zo vroeg in dat strakke keurslijf van de elektronica. Laat ze zelf wat meer fantasie gebruiken, lekker buiten spelen en zorg dat ze van af hun tiende jaar pas achter dat beeldscherm kruipen." Van Helden stelt dat de invloed van de ouders op school veel gro ter is dan jaren geleden. „De be trokkenheid is groot en dat is een goede zaak. Toch moeten we op passen dat het niet uit de hand loopt met die betrokkenheid. Meedenken en helpen is prima, maar het moet geen bemoeizucht worden. Helaas gebeurt dat nu weieens. Vroeger stonden er bij voorbeeld amper mensen voor de schooldeur en nu lijkt het 's och tends net een bushalte in Rotter dam-Zuid. Sommigen denken dat ze het voor het zeggen hebben bij ons. Dat is geen gunstige ontwik keling." De Aardenburger noemt zijn werk niet zijn hobby. „Hobby's had ik in mijn vrije tijd om af stand van het werk op school te nemen. Maar die nevenactivitei ten gebruikte ik ook als toege voegde waarde voor m'n school werk." En Van Helden heeft nogal een FOTO WIM KOOYMAN 'erelijst' als het om 'hobby's' gaat. Hij is nog steeds raadslid voor WD/Gemeentebelangen in Sluis-Aardenburg (hij stopt in maart). Hij was acht jaar wet houder voor de gemeente Aar denburg en is en was nauw be trokken bij de Kikkerorde, Ko ninklijke Fanfare Aardenburg en het Bachcomité. Bang voor het 'grote zwarte gat' is hij niet. „Mijn vrouw Henny en ik willen straks veel reizen. Oost bloklanden en met name Tsjechië (zijn moeder komt uit dit land, red.) zijn favoriet. Verder willen wij onze verzameling antieke spulletjes flink uitbreiden." De familie Van Helden heeft inmid dels een grote verzameling (meer dan vierhonderd) ouderwetse strijkijzers in huis staan. Willy van Helden (21 december wordt hij 61 jaar) maakt gebruik van het zogenaamde fpu: flexibe le pensioen uittreding. Zijn af scheidsreceptie vindt plaats op de school aan de Hennequin- straat in Aardenburg en is van 19.00 tot 21.00 uur. Kieldrecht - Zaal De Nachtegaal: 1. G. van Roeyen-E. Blommaert, 2. L. Timmermans-E. van Gasse. Kieldrecht - Zaal De Grensvlucht: 1. J. GiHis-E. Weyenberg, 2. J. de Witte-K. Waterschoot, 3. R. Pica- vet-E. de Kind. Clinge - Malpertuus, 52 personen. Bieden: 1. E. Gijsel, 2. P. Ras, 3. mevrouw Buijsrogge, extra prij zen: 1. E. Gijsel, 2. Lauwers, 3. mevrouw Hermans. Hulst - De Blaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. Sturm, 2. me vrouw Blommaert, 3. Wilmer. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, tweede wedstrijd van tweede clubcompetitie. Groep A: 1. echt paar Sandrini, 2. Visser-Pieters, 3. Lichteveld-Pieters. Groep B: 1. echtpaar Klap, 2. echtpaar Korst, 3. De Jong-Willemstein. Groep C: 1. Kint-Verlinde, 2. Mintjes- Kloos, 3. Van der Heyden-Juffer- mans. IJzendijke - Bridgeclub IJndijke, café Les Amies: 1. Dusarduijn- Vieveen, 2. echtpaar Koek, 3. Van Damme-Buize. Vrije wedstrijd: 1. Janssen-De Groene, 2. Dieleman- Herwijer, 3. Van Damme-Buize. Zuiddorpe - 't Kaaike, twintig personen. Bieden met roem: 1. P. Kindt, 2. R. Lecluijze, 3. A. Neve. Koewacht - De Lange Akkers, 38 personen. Bieden: 1. F. Braem, 3. G. Schalkens, 3. J. Matthijs. Joke ren: 1. mevrouw De Bruyn. Axel Gregoriuscentrum. Eind stand competitie bieden: 1. P. Scheele, 2. J. van Aerts, 3. W. Die- leman. De volgende competitie bieden begint 8 januari en duurt weer dertien weken. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstrijd voor competitie. A-lijn: 1. Vereecken-Van Waes, 2. Claeyssens-Stevens, 3. echtpaar De Clercq. B-lijn: 1. Ranschaert- Zwartelé, 2. Kalfsvel-Synesael, 3. Gunter-Klein. Sas van Gent - KBO, St.-Albert, 52 personen. Bieden: 1. L. d'- Hondt, 2. R. Poppe, 3. M. Herman. Jokeren: 1. mevrouw Claessens, 2. mevrouw Bode, 3. mevrouw Maas. Graauw - KBO, Gemeenschaps huis, veertien personen. Jokeren: 1. mevrouw Mahu, 2. mevrouw van Eerdenburg, 3. J. Kamoen. Graauw - KBO, Gemeenschaps huis, negentien personen. Bieden: 1. mevrouw Van Hooije, 2. E. Storm, 3. Th. Weemaes. Vogelwaarde - Café Ons Vermaak, 38 personen. Jokeren: 1. de heer De Bruijne, 2. W. de Maat, 3. M. van der Poel. Vogelwaarde - Café Ons Vermaak, 38 personen. Bieden: 1. W. de Vol der, 2. J. van de Bergen, 3. J. van den Ende. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. Th. Kint/P. Rombout, 2. A. Hoeyland/C. Kegels, 3. M. de Groene/L. Kegels. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 26 personen: 1. L. Neve/C. de Kort, 2. T. de Waal/M. van der Hooft, 3. A. de Waal/J. Driesse. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter. Eerste partij: 1. L. Boon/S. Ro giers, 2. T. van Damme/H. de Mae- yer, 3. M. Weyn. Tweede partij: 1. A. Bleyenberg, 2.1. de Smit/I. van der Heyden, 3. J. van Mol/L. Van den Bossche. Zuiddorpe - 't Kaaike, achttien personen: 1. J. Suy/M. de Groene, 2. M. van der Sijpt/G. van Maer- ken, 3. F. Roeland/M. Suy.. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO,: 1. R. Boon/A. Noens, 2. L. Kegels/J. Willems, 3. mevrouw Van Geertruy/J. Kamoen. Sas van Gent - koersbalvereniging SAV De Speije. 1. A. Obrie en J. van Overloop, 2. R. Willems en J. van Bunder, 3. M. de Boeij en H. Obrie. St.-Jansteen - De Warande, KBO. Hoge vogel: A. Boussen, eerste zij vogel: M van Bamborst, tweede zijvogel: A. Martens, grootste aan tal (4): M. van Heeze. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, verenigde seniorenschut- ters, liggende wip, 21 schutters. Hoge vogel: H. van Leeuwen, Ra- venstein; eerste zijvogel: J. Wou- terse, Victoria; tweede zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvogel: M. Oosthoek, Con cordia; vliegende vogel: B. Bos, St.-Sebastiaan; grootste aantal (6): J. Wouterse. Zuiddorpe - Schutterslokaal, elf schutters. Hoge vogel: M. van Hoecke, eerste zijvogel: L. van Hoecke, tweede zijvogel: R. de Cock, grootste aantal (8): S. Suy. Kloosterzande - ZHV De Vogel, wildwedstrijd, Westerschelde bij Campen, 25 personen: 1. H. van Sikkelerus 146 cm, 2. M. van Bel len 72, 3. mevrouw Van Sikkelerus 71, 4. J. Boeding (aUen Klooster zande) 60, 5. M. van Duyse (Clin ge) 57 cm. Terneuzen - De Schelde-walra- derketen wordt voor enkele tientallen miljoenen guldens ge moderniseerd. Vooral de com puterapparatuur wordt ver nieuwd, meldt de Nieuwsbrief van de Stuurgroep Openbare Veiligheid Zeeland. De kosten worden verdeeld tussen België en Nederland. De Europese Commissie telt 800.000 gulden neer voor het project. De walra derketen werd in 1991 in ge bruik genomen en dient voor een veilige scheepvaart op de Westerschelde. De modernise ring moet vooral bijdragen aan het oplossen van de knelpunten in de verkeersstromen op de Westerschelde. Goes - Drie Bevelandse woning corporaties overwegen te fuse ren. Het zijn de Algemene Wo ningbouwvereniging Reimers- waal te Kruiningen, de Regiona le Woningbouwvereniging Sa menwerking te Goes en de Wo ningstichting WSB te Heinkens- zand. Samen hebben ze ruim tienduizend woningen in eigen dom en beheer en bij zijn zo'n honderd medewerkers in dienst. Bergen op Zoom - De school van het Gouden Rozenkruis, het Lectorium Rosicrucianum houdt voor belangstellenden uit Zeeland en Brabant zondag 28 december van 13.30 tot 16.30 uur een conferentiemiddag. Het onderwerp is 'De gnosis in de 21e eeuw'. De bijeenkomst is in het eigen gebouw aan de Blau- wehandstraat te Bergen op Zoom. Van onze verslaggever IJzendijke - Het bestuur van de stichting Hervormde Kerk IJzendijke heeft nog geen beslissing genomen over wat te doen met de stoffelijke resten die zijn opgegraven tijdens het aanleggen van verlichtingskabels rond de kerk. Bij het graven stuitte men op onder meer een schedel, afkom stig van het begin deze eeuw geruimde kerkhof. De resten zijn voorlopig opgeslagen in de consistorie van de kerk. „Gezien de gevoeligheid rond dit onderwerp is nog geen defi nitief besluit genomen," zei stichtingsvoorzitter G. van Noort tijdens de feestelijke in gebruikneming van de buiten verlichting. Zoals gemeld werd door leden van serviceclub Ki- wanis, dank zij wie de buiten verlichting rond de kerk is aan gebracht, in eerste instantie ge dacht de resten in de kerk ten toon te stellen. Daarop kwa men nogal wat negatieve reac ties. Het bestuur heeft inmiddels over dit onderwerp al een ge sprek gehad met burgemeester G. Noordewier. Die had, zo zei hij desgevraagd, de stichting in overweging gegeven met de resten 'prudent' om te gaan. „Dood en leven zijn zaken die in een kerk samenkomen. Die verbinding moet het bestuur nu gestalte zien te geven." Aardenburg - Aardenburg hoort sinds kort tot een 'toeristische stedenring' van kleine Nederlandse vestingstadjes. Het doel van deze stedenring is het bundelen van de krachten om het toerisme, de recreatie en de werkgelegenheid in die stadjes te stimuleren. Het gaat om twaalf vestingstadjes: Goedereede, Buren, Bourtange, Diepenheim, Diever, 's-Heeren- berg, Ootmarsum, Ravenstein, Thorn, Workum, Veere en natuur lijk Aardenburg. Tijdens een eer ste bijeenkomst hebben de twaalf zich ten doel gesteld hun stadjes op de toeristische kaart van Ne derland te krijgen en hun specifie ke eigenschappen te benutten en uit te buiten. Ze vormen samen het project Stedenring en partici panten zijn de gemeentebesturen, VW's en de Rabobanken. Aardenburg heeft op cultuur-his torisch gebied heel wat te bieden zoals de Sint Baafskerk, restanten stadswallen, 17e-eeuwse gevels en de Kaaipoort. Het is de bedoeling dat de stadjes volgend jaar een ge zamenlijke brochure uitbrengen. Belangrijk bij dit soort initiatie ven zijn de fiets- en wandelroutes, restaurants en overnachtingsmo gelijkheden.

de Stem | 1997 | | pagina 23