Kritiek is vaak niet terecht' Paardensport voor gehandicapten pSsitótg" De Schelde houdt nachtzwemmarathon Peter Scherpenisse voorzitter COVS-afdeling Zeeuws-Vlaanderen 4 Basisbonden tekenen intentieverklaring Spaanse wielerkoers onder leiding van Hulstenaar van Acker 'kt Goirle Reuze Bingo /Markten -3ERGEN OP ZOOM ide Moerstraatsebaan |T ROOSENÜAAL Bingo/Kienen •SPORTTAS. ADV. W DESTEM SPORT ZEELAND B2 oooronzesportmedewerker In zwembad De Honte in Terneuzen komen 36 ploegen in actie Ruim honderd ruiters actief in Zeelandhallen te Goes vonrSf ng stelde KNE- SPORTNIEUWS KORT Pallandtloop in Middelharnis Titelstrijd hoofdklasse driebanden Titelstrijd tweede klasse libre Jan van de Wege biljart gewestebjk Sikkels schakelt Verhage uit Rinse van Etten gaat onderuit in NK Haarlem 197 X 77 ber 09.00-17.00 uur oer 10.00-17.00 uur p9- Bel: 0165-303906/301 flo. riarkt van 9.00-16.00 uur Jl 3-5346766/0162-455776 |lstr. Goirle. )REAM Bari 09.00-17.00 uur ari 10.00-17.00 uur >er dag. Bel 0164 - 257251 Zond. 21/12 Frituur 't Pleintje, Clinge. Aanv. 14U. Lidsmeter. IN DE BUURT ZIJN DAT: Jat 4. Dongen, Expert Dongen, iert van den Dries, Molendijk 10- 19. Roosendaal, Expert van Vliet, akker, Dorpsplein 6-7. I I DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 1 tot een waar zwemfes- L waarbij inmiddels ook de jeugd betrokken wordt. De tiende editie van de nacht zwemmarathon van de zwem en poloclub De Schelde uit Terneuzen kan ook nu reke nen op heel wat deelnemers, jn totaal hebben 36 ploegen ingeschreven, daaronder heel watjeugdteams. ZWEMMEN pet zwembad De Honte in, Ter neuzen is van vrijdag 19 decem ber tot en met zaterdagmorgen het bolwerk van dit zwemgebeu ren. Om stipt 20.00 uur wordt de wedstrijd voor de senioren op gang geschoten. Die gaan door tot zaterdagmorgen acht uur. De jeugd vertrekt om 20.30 uur vrij dag. Hun marathon duurt tot 23.00 uur. Bij de senioren is het deelnemers veld, zoals gebruikelijk, verdeeld in drie categorieën. De wedstrijd zwemmers, de categorie gevor derden, die meestal bestaat uit triatleten en de categorie recre anten. In de categorie wedstrijd zwemmers komen twaalf teams in actie, bij de gevorderden zeven en bij de recreanten vier. De jeugd kan rekenen op het groot ste aantal deelnemers met dertien teams. Omdat het de tiende keer is dat De Schelde deze marathon houdt heeft men het omlijstingspro gramma wat uitgebreid om zo een feestelijk tintje aan dit jubi leum te geven. Vanaf het begin- signaal tot ongeveer 23.00 uur luistert Sjores Ambras Band het geheel muzikaal op. Vanaf dat tijdstip zal Jacco de Braai de vele aanwezigen vermaken met twee optredens van dertig minuten. Om 02.00 uur begint een drive- in-show in de kantine van het zwembad De Honte. Alles is door de ongeveer honderd vrijwilligers weer in piekfijne staat gebracht om deze zwem- happening naar wens te laten verlopen. Die vrijwilligers zijn ook vrijwel allemaal tijdens de wedstrijd present. De tussenstan den en elektronische tijdwaarne mingen worden opnieuw bijge houden door Jean van Eek in het 'zenuwcentrum', de leiding van de jury is in handen van Coby van der Maale, en Jac van der Hooft verricht op die wedstrijddag hand- en spandiensten waar dat noodzakelijk is. Nieuwe gezich ten in het comité dat garant staat voor een goed verloop van deze organisatie zijn Miriam Verheij- den, Patrick Keijmel en Wim Kunst. Het gros van de ploegen komt ui teraard uit Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland, maar ook komen er verschillende teams van buiten de provinciegrenzen. Zo zal Oceanus uit Aalsmeer acte de presence geven bij de wed- strijdzwemmers en zijn er diverse Belgische teams te gast in de ca tegorie gevorderden. Bij de orga nisatie verwacht men dat Oce anus één van de sterkere ploegen is, maar men is te onbekend met die formatie om de juiste sterkte in te schatten. Teams die het vrij wel altijd goed doen in deze ma rathon zijn Scheldestroom uit Breskens, ZCK Koewacht en De Schelde zelf. Vorig jaar werd de ze wedstrijd ietwat verrassend, maar wel overtuigend gewonnen door Luctor et Emergo uit Mid delburg. Door Ton Koomen toneuzen - „Een beetje meer respect voor elkaar is nooit weg. Het publiek wordt agressiever, de wijze waarop sup porters reageren is niet altijd even fraai om het nog maar eens zacht uit te drukken. Voetbalscheidsrechters moeten over een flink incasseringsvermogen beschikken. Krijgen nogal wat verwensingen naar hun hoofd geslingerd. Wij zijn echter ook maar gewone mensen die fouten maken. Laten spelers, bestuursleden en supporters van de ver schillende clubs daar eens wat meer rekening mee hou den," zegt Peter Scherpenisse, de 39-jarige Terneuzenaar, die sinds anderhalf jaar de voorzittershamer hanteert bij de COVS - de scheidsrechtersvereniging - afdeling Zeeuws-Vlaanderen. Scherpenisse, verkeersleider bij Schelderadarketen, kan zich te recht wel eens groen en geel erge ren aan de kritiek die de arbiters wekelijks over zich uitgestort krijgen. Vaak zeer onterechte kritiek. De voetballers, van jong tot oud, mogen tenslotte blij zijn dat er nog 'zotten' zijn die iedere zaterdag of zondag klaar staan om hun wedstrijden te fluiten. Voor het geld moeten ze het niet doen. De 25 pietermannen per wedstrijd plus twee kwartjes ver goeding per kilometer vormen tenslotte geen vetpot. „Je doet het voor je plezier, maar dan moet je het wel als zodanig ervaren," zegt Scherpenisse, die zo'n tien jaar geleden in Terneu zen neerstreek. „Ik heb eerst een aantal jaren als stuurman ge werkt op de grote vaart na mijn opleiding aan de Zeevaartschool in Rotterdam. Heb ik mijn Portu gese echtgenote Ester aan over gehouden," glundert de oor spronkelijk van Tholen afkomsti ge Scherpenisse. „Altijd iets met het water gehad. Vader werkte als vrachtschipper op de binnen vaart." Spui In Terneuzen voetbalde Scherpe nisse aanvankelijk bij Terneu- zense Boys om later naar Spui te verkassen. Momenteel is hij ac tief binnen de voetbalvereniging Terneuzen. „Bij Spui ben ik in de arbitrage gerold. De toenmalige KNVB afdeling Zeeland had de clubs verplicht scheidsrechters te leveren. Op die manier heb ik me aangemeld en heb er nog steeds geen moment spijt van gehad. Ik fluit graag. Ben momenteel inge deeld in groep 3, hetgeen inhoudt dat ik tot en met de derde klasse van het KNVB-zondagvoetbal mag fluiten. Op dit moment telt de COVS af deling Zeeuws-Vlaanderen zo'n honderd leden. Tachtig arbiters die zaterdag en zondag de stan daardteams en reserve-elftallen bemannen plus een aantal oud leden en rapporteurs. Van die tachtig zijn er 65 bij de COVS aangesloten. We zouden ze graag allemaal bij onze club aangeslo ten zien. Wij kunnen de belangen van de scheidsrechters op de juis te manier behartigen." Zoals bekend is er een schreeu wend tekort aan voetbalscheids rechters. Niet zo verwonderlijk, want de mannen in het zwart hebben het niet gemakkelijk bin nen de lijnen. „Gelukkig komen er weinig gevallen van molestatie voor binnen onze afdeling. Een paar per jaar, maar ieder geval van molestatie is er één teveel. De tuchtcommissie gaat vanaf 1 ja nuari volgend jaar zwaarder straffen. Een goede zaak. Alleen jammer dat de commissie van be roep enkele keren verkeerde uit spraken gedaan heeft in ons na deel in het prille verleden. Dat motiveert ons niet om door te gaan." Jeugd Scherpenisse, in vol continu dienst werkzaam, brengt zijn schaarse vrije tijd door op de voetbalvelden. Als vader van de bij de Terneuzense C-jeugd voet ballende tweeling Claudio en Alexander en 7-jarige dochter Peter Scherpenisse, voorzitter van de COVS Zeeuws-Vlaanderen samen met echtgenote Ester. FOTO WIM KOOYMAN Sabrina, werkt hij vooral aan de opleiding van jonge scheidsrech ters. Probeert de jongeren rijp te maken voor de arbitrage. „En dat lukt aardig. Angelo Boonman, een 18-jarige knaap uit Terneu zen-is zo'n voorbeeld. Kan een goeie worden. Fluit momenteel de A-jeugd, maar kan ver komen. Ook bij STEEN is men goede be zig onder impuls van Frank Boussen. De jeugd warm maken voor de arbitrage, dat zie ik als mijn grootste uitdaging, want de gemiddelde leeftijd van het scheidsrechterskorps in onze af deling ligt duidelijk boven de 40 jaar. En dat is te oud." Zeeuws-Vlaanderen heeft al en kele toparbiters voortgebracht in het verleden. Mannen als William Roegiest en Peter Bogaert uit Sas van Gent en Ludo Baert uit West- dorpe opereerden op het hoogste amateurniveau en Gerard de Schepper maakte lange tijd deel uit van het arbiterskorps in het betaalde voetbal. Momenteel maakt Terneuzenaar Hans Stof- fijn deel uit van de toparbiters (Groep I) in de hoogste klassen van het KNVB-zondagvoetbal en acteert tevens bij de reserveteams in het betaalde voetbal. Voor beelden waaraan de jeugd zich op kan trekken. Scherpenisse zou graag zien dat de clubs weer verplicht worden arbiters te leveren. „Helaas is dat na de samenvoeging van de afde lingen Brabant, Zeeland en Dor drecht tot het nieuwe district Zuid I veranderd. Zeeland had die verplichting, maar het dis- trictsbestuur wil daar niet aan. Wij blijven er echter voor plei ten," zegt voorzitter Scherpenis se, die zich in de afdeling Zeeuws-Vlaanderen weet bijge staan door secretaris Paul Vinke, penningmeester Wil van Riel, Tom Meertens en Emiel Blomma- ert. Kader „En de clubs hebben er veel voor- dèel van. Immers, het blijkt dat het kader bij de verschillende voetbalclubs in de regio voor een belangrijk deel wordt gevormd door oud-scheidsrechters. De clubs profiteren daar later ook weer van. Een positief punt." De COVS-afdeling Zeeuws- Vlaanderen is zeer actief. Zater dag 27 december wordt in samen werking met de Terneuzense at letiekvereniging Scheldesport weer de traditionele COVS-trim- cross in het Axelse Bos gehouden en op 9 januari is er de sfeervolle nieuwjaarsreceptie van de Zeeuwse scheidsrechters in de kantine van RCS in Oost-Sou burg. „Daarnaast houden we jaarlijks een zestal thema-bijeenkomsten voor onze leden in de AZW-kan- tine. We blijven aan de weg tim meren," besluit Scherpenisse en thousiast. Van onze paardensportmedewerker Terneuzen - De basiswedstrijdsportbonden KNF, NKB, NBVR enNPC hebben het bestuurlijke jaar 1997 eendrachtig afgeslo ten door in een goede positieve sfeer een intentieverklaring te tekenen om voor het jaar 2000 te fuseren. Bovendien werd een fusiecommissie geïnstalleerd die op basis van de geformuleerde doelstellingen concrete nadere voorstellen en voorwaarden tot samengaan zal uitwerken. ^-voorzitter H. Krabbenborg sprak met vreugde van een histo rische dag. Hij noemde communi catie een sleutelwoord in het hele verloop van de fusie. In de inten tieverklaring wordt het streven "Mr een democratische, efficiënt geleide, platte organisatie uitge sproken. De professionele werk- ®ganisatie bevindt zich niet op een locatie. lerder zal bij voorkeur de vere ring bij de communicatie tus sen leden en bestuur centraal missie bestaat uit twee personen namens elke basisorganisatie. Dat zijn namens de KNF Nijhof en Bakker, namens de NKB Van Boxel en Verlinden, voor de NB VR Van Muylwijk en Terwoll en namens de NPC De Knegt en Bie- man. KNF-directeur Berendsen is gespreksleider van de fusie commissie en NKB-secretaris Van Roovert fungeert als secreta- Van onze paardensportmedewerker Goes - De derde editie van de Promotiedag Paardrijden Ge handicapten mag zich in een overweldigende belangstel ling van de deelnemers ver heugen. De eerste keer in 1995 telde die dag 47 deelnemers, op 23 december zullen ruim honderd gehandicapte ruiters de Zeelandhallen weten te vinden. Een verdubbeling in drie jaar tijd. PAARDENSPORT Het programma start om tien uur met groepspresentaties in twee ringen, waar ruiters met een ern stige handicap laten zien waartoe zij te paard in staat zijn. Vanaf elf uur strijden gevorderde rui ters met een verstandelijk of li chamelijke handicap in ring 1 om de bekers in de individuele dres- suurproeven, terwijl in ring 2 een spelparcours klaar staat, waar beginnende ruiters of ruiters van lager niveau kunnen koekkap pen, Tijdens de middagpauze biedt provinciaal sportgedeputeerde van Zeeland L. Coppoolse, na mens de Stichting Promotie Paardrijden Gehandicapten, een aangepaste marathonwagen aan aan alle Zeeuwse gehandicapten. Het is de bedoeling dat deze wa gen gestationeerd wordt bij orga nisaties die zich bezighouden met de paardensport en met name het mennen door gehandicapten. Als eerste komt hij te staan in mane ge Paardoes te Vlissingen, waar eind januari een mencursus ge start wordt, waaraan ook gehan dicapten kunnen deelnemen. Aansluitend rijden leden van de carrouselgroep van manege Paar does een kür op muziek. Joop Stokkel, die in Atlanta tij dens de Para-Olympics brons verdiende bij het paardrijden, laat om 14.15 uur zien hoe ie mand met een zware lichamelijke handicap (hij mist een arm en een been) toppaardensport kan be drijven. Tijdens het opbouwen van het parcours voor de rijproe ven verzorgt in het strodorp het orkest De Zeeuwse Muzikanten van de Stichting Arduin een op treden. Van 15.00 tot 18.00 uur worden beide ringen bevolkt door gehandicapte ruiters, die in zes groepen strijden voor de be kers in aangepaste rijproeven. In hal 2 kunnen gehandicapten zonder rijervaring onder leiding van een fysiotherapeut en een ge diplomeerd instructrice snoeze- len en snuffelen (kennismaken met het paardrijden). Dit vanaf 11.00 uur. Verder kan er meege reden worden bij het aangespan nen rijden en is er weer ringrij- den voor iedereen. Om 18.15 uur wordt met de laatste prijsuitrei king de dag besloten. Deze dag werd georganiseerd door de Stichting Paardrijden Gehandi capten, ontstaan uit een initiatief van de gezamenlijke Bevelandse Lions Clubs en de Zeeuwse Sportraad. De entree en de deel name zijn gratis. Bovendien is vastgelegd dat er in Internationale mountamebike-wedstrijd Westenschouwen Komende periode uitsluitend overleg met de fusiepartners PWsoneel in vaste dienst zal wor- «en aangenomen en dat er even- in zonder overleg onroerend- goedtransacties worden uitge voerd. 5 ^-voorzitter F. Schreve com- rmenteerde de basisorganisatie vdiZl'n Positieve, vooruitstre- m„„, staP tot intensief samen- sie ÏCn' za^ kiden tot een fu- tentm °'}t!erteltening van de in- de fn Breukink officieel i- Slec°mmissie in. Die com- Van onze sportmedewerker Westenschouwen - Bart Brentjens, Jan Weevers en de Zeeuw Patrick Tolhoek zijn trekkers van formaat tijdens de internationale mountainbikewedstrijd die gehouden wordt in Westenschou wen op zaterdag 20 december. Dit ATB-evenement is georganiseerd door de Goese mountainbikevereniging X- treme, die via deze krachtmeting de ATB-sport in Zeeland wil promoten. X-treme heeft op deze dag diverse activi teiten op het programma staan. Allereerst om 10.00 uur een wedstrijdtocht voor re creanten. Zij zullen anderhalf uur over het technische parcours in Westenschouwen racen, wat voor de meesten een afstand be tekent van 25 tot 30 kilometer. Om 12.00 uur komen de licentiehouders in actie. Zij beginnen met een tijdrit over 5,5 kilometer. Aan de hand van de tijd die is neergezet wordt de startvolgorde bepaald voor de 'grote' wedstrijd, die om 13,30 uur begint. Ook leden van X-treme mogen daaraan deelnemen. Bart Brentjens, die de eerste editie won in 1996, vertrekt ook nu als favoriet. Flinke tegenstand wordt voor hem verwacht van Patrick Tolhoek en van Jan Weevers, win naar van de Brinta Beach Classic. Maar ook de Nederlandse kampioen in de klasse onder 23 jaar Johan van de Ven, Bas de Be ver (vierde op de wereldranglijst), Gerwin Peeters (oud Benelux-kampioen) en Bas van Doorn (vice-Nederlands kampioen eli te) zullen ongetwijfeld hun partij meebla- zen. Bij de vrouwen zullen onder anderen Corine Dorland en Daphny van den Brand aan de start verschijnen. België presen teert zich met de nationale kampioenen Peter van den Abeele (elite), Roel Paulis- sen (onder 23 jaar) en Lory Laroy (vrou wen). Uit het wegpeloton en de triathlon- Middelharnis - De atletiekvereniging Flakkee, aangesloten bij de Zeeuwse atletiekbond, houdt op zaterdag 20 december de vierde editie van de Pallandtloop, een wegwedstrijd over 10 Engelse mijl in Middelharnis. Er staat ook een aantal andere afstanden op het programma. Voor de jeugd is er een 1000 en 2000 meter. Start om 13.00 uur. Ook de vier kilometer gaat om 13.00 uur van start. De 8 kilometer en 10 Engelse mijl beginnen om 14.15 uur. Inschrijven op het plaatselijke sportcomplex. Lewedorp - In café 'De Goede Verwachting' te Lewedorp wordt van vrijdag 19 tot en met zondag 22 december het kampioenschap hoofdklasse driebanden van het district Walcheren en De Beve- landen gehouden. Deze titelstrijd start vrijdag 19 december om 19.00 uur. Zowel zaterdag 21 als zondag 22 december gaat men om 12.30 uur verder. De finalepartij wordt zondagmiddag omstreeks vier uur afgewerkt. Finalisten: I. M. Hoondert (DOS Ovezande) algemeen gemiddelde 0,778 (titelverdediger), 2. P. Raas (LBV Lewedorp) 0,849, 3. A. Hollestelle (ALM Goes) 0,815, 4. M. van der Hout (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,809, 5. L. Westdorp (DOS Ovezande) 0,694, 6. H. de Kok (LBV) 0,679, 7. L. Scheffers (ONDA Krabbendijke) 0,652, 8. J. Rijk (DOS Ovezande) 0,625. Reserve: J. Snoep (ALM) 0,560. Clinge - De biljartvereniging CBC uit Clinge houdt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 december het kampioenschap tweede klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Plaats van handeling is café De Smidse te Clinge, waar deze titelstrijd vrijdag 19 decem ber om 18.30 uur begint. Zaterdag 20 december begint men om 13.00 uur en zondag 21 december starten de partijen om 12.00 uur. De finalepartij zal die slotdag omstreeks 16.00 uur afgewerkt worden. Deelnemers: 1. J. Baart (GBC Groenendijk) algemeen gemiddelde 4,31 (promotie), 2. L. de Koning (SBC Sluiskil) 3,87, 3. H. Pluijm {CBC Clin ge) 3,88, 4. G. Joos (GBC) 4,54 (promotie), 5. J. Cruson (ABC Breskens) 3,37, 6. J. Blondeel (Hof van Eede, Eede) 3,10, 7, L. IJzewijn (HBC/De Troubadour Clinge) 3,05, 8. F. de Buck (HGL/KOT'86 Sas van Gent) 3,76. Reserves: 1. A. Schelfhaut (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 3,38, 2. H. Willaert (HBC/De Troubadour) 4,06 (promotie), 3. E. de Croock (Hof van Eede) 3,19. Zonnemaire - Jan van de Wege van de biljartvereniging ABC uit Bresekens neemt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 december deel aan het kampioenschap derde klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. Op die dagen is hij te gast in café Bommenede bij de gelijknamige biljartvereniging in Zoimemaire. Voor het district Walcheren en De Bevelanden neemt Henny van der Steen van Rehawe uit Vlis singen deel. Oostburg - In de ZAVTO-bekercompetitie heeft Sikkels zich als vierde en laatste halve finalist aangemeld. De Biervlietenaren schakelden Verhage met overtuigende 7-3-cijfers uit. De duels die op het programma staan voor de halve finale zijn Leenhouts- ABAB en Groosman/Casuals-Sikkels. In de interne ZAVIO-competitie haalde Leenhouts fel uit tegen Rabo Aardenburg/Eede. Een treffen dat in een 12-4-seore eindig de voor de ploeg uit Sluis, die daardoor is opgeklommen naar de tweede plaats op de rangtabel. Stand ZAVIO-competitie: Groosman/Casuals 7-17, Leenhouts 6-12, Dikke van Dale 5-10, Verhage 5-10, Zeemeeuw 7-8, Sikkels 7-7, Ra bo Aardenburg/Eede 5-4, Bon Ami 6-4, De Cocq 6-4. Mfeia.-.* "swavwieun iS-8 Van onze spertmedewerker Hulst - Van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari wordt in het SpLanse Lloret de Mar gestreden om de vierde Prueba Challenge, een meerdaagse wielerwedstrijd die open staat voor zowel elites met als zonder contract alsmede voor junioren, nieuwelingen, vrouwen en toerders. WIELRENNEN sport komen opdraven Rob Barel, Irma Heeren en Koos Moerenhout. Naast het wedstrijdspektakel, zal er door lopend een trialshow worden gehouden op het start- en finishplein. De beste specia listen zullen de hele dag de gekste toeren uithalen. Na afloop is er gelegenheid om met de ren ners te praten in het sport- en recreatie centrum Westenschouwen. Daar kan men inschrijven vanaf 08.30 uur. Het prijzenschema is volgens de internato- nale normen. Na afloop wordt een mossel maaltijd gehouden, opgeluisterd met live muziek. Al dertien jaar wordt deze Spaanse trip door Peter van Ac ker uit Hulst georganiseerd. Vo rig jaar werd deze wedstrijd ge wonnen door Anthony Theus. „Over belangstelling hebben we niet te klagen. Ik verwacht 250 wedstrijdfietsers mee te nemen en in Spanje zelf komen daar dan ook nog eens zo'n 200 deelnemers bij waaronder veel toerders. Onze wedstrijd krijgt steeds meer in ternationale uitstraling. De lan delijke media zijn geïnteresseerd in de uitslagen en de regionale te levisiestations zenden dagelijks beelden uit. Het wordt de der tiende uitgave en we vertrekken vrijdag de dertiende, maar daar hecht ik geen waarde aan. Ik ben niet bijgelovig. In Spanje is trou wens vrijdag de zevende een soort ongeluksdag," aldus Van Acker. Onder de deelnemers opnieuw Anthony Theus, Paul van Scha len (dit jaar allebei goed voor klassieke overwinningen), de profploeg van Saxon/RdM en Piels. Rabo had ook interesse voor de jongere amateurs, maar dat gaat niet door, omdat de ren ners dan nog geen vakantie heb ben. Van Acker kan in Spanje rekenen op tal van Zeeuws-Vlamingen die helpen. Dat zijn onder anderen Fred Schirris, Petra Verhoeven, Peter Claes en Jolanda Boon. Het totale team bestaat uit twintig mensen. Van Acker en de zijnen kunnen opnieuw op de steun rekenen van de wielerclub Cyclista Lloret de Mar die over een enorme know how beschikt. Elk jaar staan er wedstrijden voor profs op de ka lender die door hen worden geor ganiseerd, zoals aankomsten van ritten in de Catalaanse Week en de Ronde van Spanje. „Doordat deze club alle facilitei ten regelt met de overheden zit ten we altijd goed. Onze wed strijd wordt gezien als een vol wassen wedstrijd die geheel past in de kader van de opbouw van het nieuwe wielerseizoen. De laatste jaren reden er renners mee, die zich direct daarna in de kijker wisten te rijden in de klas siekers. Zowel elites met als zon der contract. Dat is een stukje promotie voor onze Ronde," zegt Van Acker, die in Spanje de wie- Ieractiviteiten heeft overgeno men van de bekende Minus Ode- kerke. Van onze sportmedewerker Hulst - Rinse van Etten uit Hulst heeft opnieuw een grote teleurstelling moeten slikken. Tijdens het Nederlands kam pioenschap supersprint in Haarlem - dat voor Van Etten hèt hoogtepunt van het schaatsseizoen had moeten worden - knalde de Hulster student lichamelijke opvoe ding zondag uit de bocht en kon hij een goede klassering vergeten. „De eerste dag ging het allemaal redelijk naar wens en had ik nog uutzicht op een plaats bij de eer ste zes. Ik stond toen achtste, maar zondag op de 500 meter kwam ik met zo'n hoge snelheid uit de bocht dat ik mezelf niet meer kon houden. En daar lag ik dan. Ja, dan vergaat de hele we reld. Je hebt er je hele seizoen op afgestemd," aldus een teleurge stelde Van Etten. Rinse van Etten reed de eerste 500 meter in 40,1 en de 1000 me ter in 1.20,6. Daarmee klasseerde hij zich op de achtste plaats. Zon dag dus geen tijd op de 500 meter en op de 1000 meter liet de ont goochelde Van Etten een tijd voor zich noteren van 1.22,00. In de to taalstand kwam Van Etten op de vijftiende plaats terecht. Komend weekeinde rijdt Van Et ten in Heerenveen en komt uit op de 100 en de 300 meter. Daarvoor plaatste Van Etten zich eerder in dit seizoen. Wat de gevolgen zijn van deze teleurstelling voor de Hulstenaar is nog niet bekend. Mogelijk kiest hij voor de B-ma rathons om zodoende uitteinde- lijk een ticket als A-rijder te krij gen.

de Stem | 1997 | | pagina 13