Ster van Zeeland al in de steigers 'Als we promoveren, blijf ik' mpions rena ïddy Lambert vaste kracht in eerste waterpoloteam van Schelde (C \\r \A Benny Sport leest koploper ABAB de les Team De Graaff klopt Marinet in streekduel Klinkende zege van sterk BC Terneuzen NIEUWS KORT STANDEN sportprijsvragen voetbal z zaalhandbal] jjyiélrennen SPORT ZEELAND B2 Kwadendamme, Westdorpe en Kloosterzande aankomstplaatsen WATERPOLO zwemmen hristel van de 'lichte en Kaj Scholt in finale 198,: l Christel li53)9( 2 ex G ?oelce (LUC> BRIDGERUBRIEK Hans Huisman zaalvoetbal SPORTNIEUWS KORT zaalvoetbal In tweede klasse zaalvoetbalcompetitie badminton CSTEM ECEMBER 1997 B1 d UEFA heeft de finale van wezen aan de Arena in Am- 'e bond. Het is de verwach- rdt bekendgemaakt, msterdamse stadion krijgt mat. Toevallig vorige week te jaar een verlies heeft ge- omzet van 23 miljoen, de Europa Cup voor lands- eeld. In 1962 versloeg Ben- pisch Stadion. Scheidsrech- toparbiter Leo Horn, -beker op 6 mei toe aan het d van dit Europese toernooi erwinnaars wordt op 13 mei Stockholm. De strijd om de onaco op het programma. idaat OS 2006 'je heeft zich als eerste stad ité in Lausanne officieel aan- elen in 2006 te organiseren, ermijn. ion (Zwitserland) en Klagen- r 2006. Mogelijk komen daar bij. e in Engelberg komend weekeinde zijn rent- n. De Oostenrijkse Skifedera- mpioen ingeschreven voor de nger nam op 9 maart van dit 'strijd. De Oostenrijker legde de OSV bij en gaat weer voor emen. 'om or 23 december geplande vre- aan sneeuw voorlopig moeten 'at ik dit bekend moet maken, neeuwd. De onzekerheid voor e Italiaanse ski-ster. geschorst Natalja Mesjerjakova is voor ositief bij een dopingcontrole op de 50 meter vrije slag, mist Perth. Vladimir Pisjnenko, lid s goud veroverde, en Olga Kos- 00 wissel, zijn voor hetzelfde 'en het slachtoffer te zijn van een verboden middel hebben lesnikov is voor drie maanden aan het gebruik van cannabis, h. k over Goedkoop '1 met de Stichting Topvolley- ert Goedkoop. De trainster van den haar ongenoegen over het e vindt dat er te weining met an. Dat vind ik vreemd. Ik heb de rieven verzameld die mijn uit- or de kerst aan voorzitter Paul beschuldigde Goedkoop onder Hij zou de speelsters uitsehel- elf uithongeren. Na de kritiek C-coach Appie Krijnsen kwam, sten Gleis als vertrouwensper- ninkhuis te mager. „Zij is één zoetina (Rus) 37.40,4, 2. Valbusa (Ita) 0.30,9, 3. Belmondo (Ita) 0.33, 4. Theurl (Oos) 0.37, 5. Danilova (Rus) 0.57,8, 6. Smigun (Est) i-05,8. Stand WB: 1. Martinsen (Noo) 286 punten, 2. Lazoetina 260, 3. Moen- Guidon (Noo) 185. Mannen, 15 km vrije stijl: 1 Val" busa (Ita) 37.04, 2. Alsgaard (Noo) 0.13,5, 3. Dahlie (Noo) 0.29, 4, Mühlegg (Dui) 0.43,6, 5. Fauner (Ita) 0.51, 6. Elofsson (Zwe) 0.52,8. Stand WB: 1. Dahlie 392 punten, 2. Alsgaard 286, 3. Smirnov (Kaz) 204. Toto 50: eerste prijs: 3 winnaars, elk bruto f. 13.652,50; 23 win naars, elk f. 419,00; derde prijs: 296 winnaars, elk f. 81,40. Toto 50 A: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 20 winnaars, elk f. 179,90; derde prijs: 252 win naars, f. 35,70. Riyad. Confederatie-beker. GROEP A 4TÏ* SAÜDI-ARABIË - AUSTRALIË 1-0 (1-0). 40. Aï-Khilaiwi l-«- Toeschouwers: 40.000. BRAZILIË - MEXICO 3-2 (1-0J- 41. Romario 1-0 (strafschop), Cuauhtemoc Blanco 1-1, 59. nilson 2-1, 66. Baiano 3-1, 89. Ka mirez 3-2. Toeschouwers: 30.uu Stand: 1. Brazilië 3-7, 2. Austr 3-4, 3. Mexico 3-3, 4. Saudv-Ara bië 3-3. Brazilië en Australië g plaatst voor halve finales. Duitsland, kwartfinales Dr B" ker: CZ Jena - Duisburg 1-2, - (regionalliga) - W. Mannheim Uerdingen - Stuttgart 0-4. Duitsland, competitie: Bo Dortmund - Hertha BSC 3~u. Vrouwen, achtste finales NHV-be ker: PSV - Zwaluw. 30 Westlandia - Volewijckers J.o-* Quintus - SEW 13-22. -Eddyde Schrijver Lterzande - De stichting Ler Promotion Zeeuws- j'anderen uit Kloosterzande :!ft de zaakjes voor de Ster ^Zeeland voor vrouwen s voor elkaar. Deze drie- ,se wordt op vrijdag 5 juni ,'end met een rit in lijn op gelanden. Kwadendam- met Jack van 't Westeinde, graat en Kees Doene als aangevers in het bestuur, ju,® voor de ouverture van [meerdaagse. algehele leiding van deze voor vrouwen berust WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 de stichting uit Kloosterzan- 7oals bekend organiseerden tot nu toe het wielercomité Kou- dekerke en Kloosterzande deze meerdaagse, maar door interne strubbelingen werd die vrijage beëindigd. Frans Voet en de zijnen moesten op zoek naar andere partners en daarin zijn ze geslaagd. Voet wil de voor 1 januari spijkers met koppen slaan en daarin is hij vol gens zijn zeggen geslaagd. „Met Kwadendamme en Westdorpe hebben we uitstekende gesprek ken achter de rug en ik denk dat we op de goede rails zitten. Deze meerdaagse moet voor Zeeland behouden blijven en ook voor het Nederlandse vrouwenwielren- nen. Het KNWU-district Zeeland staat achter onze plannen," aldus Frans Voet. Het betekent dat op 5, 6 en 7 juni weer heel wat bekende vrouwen aan de start zullen staan met ver moedelijk weer Nicole Vermast, Debbie Mansveld, Leontien van Moorsel en een Zeeuwse afvaar diging met onder anderen Baukje Doedee en Debbie van Dorsse- laer. Voet rekent op vier buitenlandse teams en de rest van het deelne mersveld moet dan uit Nederland komen. De wedstrijd is niet opge nomen in de cyclus voor de we reldbeker. „Maar dat kan ook niet, omdat we een meerdaagse hebben. De wedstrijden die voor die beker meetellen zijn allemaal eendagswedstrijden. Misschien dat dat toekomstmuziek is," al dus Voet, Ook qua sponsorjacht zit Voet met zijn korps op schema en dat betekent dat de begroting zeker sluitend gemaakt kan worden. In Kwadendamme worden op 5 juni drie omlopen van 27 kilome ter verreden. Een dag later stapt het circus over naar Zeeuws- Vlaanderen. Op 6 juni is West dorpe gastheer met Rudie Dellae- rt en Danny Soethaert als voor naamste aangevers. In Westdorpe worden drie ronden van 33 kilo meter uitgestippeld en dat bete kent dat de vrouwen mogelijk Oost-Zeeuws-Vlaanderen zullen rijden. Op zondag 7 juni wordt in de ochtenduren een tijdrit afge werkt en 's middags staat de fina le op het progromma met een slotrit over 96 kilometer. „Ik ben blij dat we snel hebben kunnen handelen, want dat is no dig voor een dergelijke klus. Drie dagen vraagt om een goede struc tuur," aldus Voet. Of de drie daagse voor vrouwen nu onder één stichting zal vallen is nog niet bekend. De KNWU lanceerde vo rig jaar dat plan en toen brak er een kleine storm uit. Klaas Lens tra wilde het heft in handen ne men en dat werd in Zeeuws- Vlaanderen niet als aangenaam ervaren. Het betekende meteen ook dat 'Kloosterzande' zijn han den aftrok van Koudekerke. „Ik denk dat we nu allemaal op de zelfde golflengte zitten en dat is een goed uitgangspunt," besluit Voet. inonze sportmedewerker Ipui - De mannen van het ttneuzense Schelde lijken ardig op weg om voor het ©tin het bestaante pro- loveren naar de landelijke erde klasse van het water- j, Voor Eddy Lambert, iezig aan zijn twaalfde sei- jen, reden om zijn eerder etend gemaakte beslis- ing om aan het einde van iet seizoen de cap defini- ief in te leveren, wat bij te Jlls we promoveren dan ga ik og een jaartje door. Het lag im- voor aanvang van het sei- niet in de lijn van de ver- (en dat er promotiekan sivoor ons aanwezig waren. We lidden e matige, zeer wissel- Ége seizoenen gespeeld en door het stoppen van tató Bril zonder vaste keeper We wonnen van de bo- enste, maar verloren even zo ge- iikkelijk van de onderste ploe- ffi op de ranglijst. Dit seizoen nt het tot nu toe allemaal wat istanter, al hebben we ook nu echte partijen afgeleverd. Het nschil was dat we deze keer wel urnen en dat betekent dat we ort voor de winterstop op een mede plaats terecht zijn geko- en. Een plaats, die straks als de tindbalans wordt opgemaakt, icht geeft op promotie. Trou- icns ook de derde plaats bete ra!oog promotie, omdat de hui- WP Tilburg 2 als het 1- Reno La- Eddy Lambert, speler van het eerste waterpoloteam van Schelde. Bij promotie van de Temeuzenaren plakt hij er nog een jaartje aan Vast. FOTO CAMILE 5CHELSTRAETE kampioen wordt promoveert naar de reserveklassen." Eddy Lambert, geboren en geto gen in Axel en nu woonachtig in 'voorstad' Spui, wordt in februa ri 35 jaar en is daarmee de ouder domsdeken in de Schelde-ploeg. „Een maandje ouder dan Cees van Houwelingen. We hebben trouwens toch een vrij gerouti neerde ploeg, al zit er wel een aantal jonge gasten aan te ko men. Jongens zoals Chris IJse- baert, Chris van Royen en Serge van Bochove, die als ze niet voor de jeugd in actie moeten komen bij ons meedraaien en ook goed meedraaien. Met name Chris IJsebaert moeten we gewoon afremmen. Hij is on tembaar. Die jongenjheeft alles in zich om een goed waterpolospeler te worden. Is sterk, heeft lengte en een uitstekende wedstrijd mentaliteit. Als Schelde hem kan behouden een jongen waar nog plezier aan beleefd kan worden." Promotie zit er dus in, al wil Lambert toch nog even de tweede competitiehelft afwachten. „Kijk, we hebben onze concur renten nu allemaal thuis gehad. Van De Rog en Mosa/Regio heb ben we gewonnen, van WP Til burg verloren. Was trouwens ook niet nodig geweest. Tegen ZV- DO'74 uit kwamen we niet verder dan een gelijkspel. Een kostbaar verliespuntje tegen een ploeg die in het 'tweede rijtje' van de rang tabel staat geklasseerd. Weer een van onze oude kwalen. Dat bete kent dat we een zware tweede competitiehelft krijgen, omdat we naar onze grootste concurren ten toe moeten en die ploegen zijn thuis meestal sterker dan uit. Terneuzen ligt immers in een uit hoek. De afstand van bijvoor beeld Venlo, waar Mosa/Regio speelt naar Terneuzen lijkt lan ger dan van Terneuzen naar Ven lo. Dat betekent vaak dat ploegen meer dan eens verzwakt naar ons toe komen. Bij hen thuis tref je vaak andere gezichten aan. Daar om hou ik nog een slag om de arm, maar ik wil niet ontkennen dat we tot nu toe een beter sei zoen draaien dan de voorgaande jaren. Het zou leuk zijn om nog een keer op mijn oude dag in de landelijke klassen te spelen. Nog nooit ben ik kampioen geworden. Wel een keer gepromoveerd van uit de tweede klasse van het dis trict naar de eerste klasse. Ook met een tweede plaats, in de slip stream. We hebben een paar jaar terug een keer de districtsbeker gewonnen. Als we nu een keer de bondcompetitie binnen kunnen geraken zou dat toch aardig zijn voor jongens waarvan de kern al jaren bij elkaar speelt, met nog steeds Cees van Houwelingen als de grote motor. Aangevuld met door Cees Rijnhout klaarge stoomde jeugd moeten we een ni- veautje hoger aankunnen en blijft Lambert nog een jaartje ac tief als polospeler. Het zou ook leuk zijn voor ons trouwe thuis publiek, want waar we ook spe len, zelden zit er meer volk op de tribune dan bij ons. Volk dat als een blok achter ons staat en laat ons eerlijk zijn, dat is heerlijk voor iedere sportman." onze zwemmedewerker liddelburg - In Middelburg de vierde speedojaargang- trijd van het seizoen slechts *ee landelijke finalisten opgele gd De Vlissinger Kaj Scholt is '"eer bij op de rugslag waar hij derde de finale zal ingaan. Jjn veertiende plaats op de 400 leter is eveneens een startbewijs •de finale in Dordrecht. 4» clubgenote Christel van de ®ate kwam als achtste in de •derslagfinale met haar tijd <J 127,8, Verder was Anneloek •ijyershof snel op de 400 me- vrije slag, maar haar tijd was 'oldoende voor een finale- tets. uitslagen middelburg s, meisjes ««vlinderslag 1988 el: 1. Tama- *iï,ifPpieT (STV> 55'6. 2- Linnea jjrananacher (OND) 55,7, 3. Chantal llfl (STV) 55,9. ff&Wlag 1986: 1. Sophie Ver- irai: ,1,23,7, 2. Karin van der (GAIT) 127 7 ®lke Roovers (STO ft !?TV) 3 u'2' 2- Marinka StV)U9?8" 3' Iulia van swijk Start scfe?fslag 88 el: 1. Tamara jjPPiesrC5tremaCher en Tamarah 1986: Anneloek C t® 5"49'6' 2- Elke ^js5.56 3 '0' 2- Sophie Ver- 1987: 1. Christel Serge (ZFft 2' Leonie van den lik 1.42 7' '41'°' 3- Tulia van Rijs- JONGENS 1988 el: 1- Niels '»met„ iden,(STV) 54.5- ®TV) 118??!l??. 1986: Kei Scholt 1.23 6 3 itMlchiel Soolsma (STV) tij,5', 5tan Timmerman (STV) 'ieXucfs1?! o19f: 1 Reno La" (STVï 9 00 8'9'2- Andres Vla- -5 (STvi z snares Via- ®EV) 3.37 4 Wesley Provoost «!»&58ools|ag 1988 el: 1. Benja- ü9'2' 2 ffi11 \986: L Kai Scholt fi-33.5. 3. Je- es Vlaming 2.00,2. Een van de markante personen die in het West-Brabantse bridge wereldje meelopen is on getwijfeld Hans Huisman. Maatschappelijk lijkt hij goed geslaagd daar gaat het niet om, maar met bridge is hij minder ambitieus en niet op de eerste plaats op een goed resultaat uit. Hij weet van een spel te genie ten en dat is voor hem het be langrijkst. Dat bleek weer eens uit zijn commentaar bij enkele spellen die hij had gespeeld. Kijk eens even mee naar dit eerste spel: DIAGRAM 1 Huisman was Z en hoorde zijn partner 1K1 openen (misschien was ISA beter geweest). Na pas! van O bood Huisman nu ISA en toen het bieden was verstomd, zat hij in 3SA dat een onmogelijk contract lijkt. Als W was uitgekomen met rui tenaas en ruiten had nage speeld hadden ze vanaf het be ging de downslagen al bijna moeten turven, maar die uit komst en dat naspel liggen niet voor de hand. Huisman vond zelf dat dit zijn eerste gelukje was. De uitkomst was harten twee die Huisman naar de boer liet lopen. Hij zag dat hij acht vaste slagen had, maar hij zag ook dat als hij die zou oprapen en dan zou proberen harten heer voor de negende slag vrij te maken, hij waarschijnlijk verder geen slag meer zou ma ken. Eenzelfde risico zou hij lo pen als hij eerst hartenheer zou proberen vrij te maken. En wat bedacht Huisman tegen DIAGRAM 1 h r~x— Door Ruud van den Bergh al die risico's? Hij speelde in slag twee een klaveren naar N en liet toen ruitenzes spelen. De verdeling van de ruitenhon- neurs in dit spel is belangrijk. O had het natuurlijk goed gedaan door een kleine ruiten hierop bij te spelen; hij speelde de vrouw. Als W had overgeno men met het aas, had Huisman in ruiten zijn negende slag ge vonden. W nam niet over en nu werd hartenheer de negende slag. In het tweede spel maakte hij, weliswaar weer met een beetje hulp van de tegenstanders, een 5Rui contract. Maar hij deed het onnavolgbaar en na wat puzzelen zijn we er samen uit gekomen hoe hem dit gelukt was. DIAGRAM 2 Het biedverloop is niet hele maal meer bekend. N zal wel met een semi-mancheforcing bod geopend hebben, maar DIAGRAM 2 Huisman (Z) had als eerste rui ten geboden. W was uitgeko men met klaverentien die in O heel misleidend met het aas werd overgenomen. O had nu op down kunnen aansturen als hij schoppenvrouw op tafel had gelegd, maar wie verzint zoiets en wie neemt hem kwalijk dat hij voor schoppendrie koos? Als Huisman hierop de zeven had bijgespeeld, was hij er ze ker van geweest dat het con tract in de knip zat. maar dat is met open kaarten. Hij legde de boer en bij W kwam de heer. Nu had W weer de kans op down aan te sturen als hij met een kleine schoppen was terug gekomen. Hij kwam met rui tennegen waarop Huisman op nieuw alle kans kreeg zijn con tract te maken. Hij speelde alle troeven van N af op een na en incasseerde daarna hartenaas en -heer. Dit was nu de situatie: DIAGRAM 3 Toen hartennegen werd ge speeld zag hij O afscheid ne men van klaverenboer. Dat was voor hem de reden een klaver tje in N te troeven en schoppen aas te gebruiken als entree voor klaverenvrouw waarmee hij zijn elfde slag maakte. Maar wat als O schoppentien had laten gaan? Huisman had dan schoppenaas moeten incas seren en dan was in N een inge- troefde klaveren de entree ge weest voor de elfde slag met schoppennegen Agenda: 20 december Kerstdrive d'- Honneur Bergen op Zoom 0161-233036 DIAGRAM3 N gever H 9 5 Niem.kw. V H10 5 86 A H V 10 7 7432 V A V 7 4 2 A 5 B 6 N w O z 4 V B 8 96 HV7432 84 4 A 10 6 r B 8 3 B 109 9 5 32 Z gever 9 6 4 All.kw. A H 9 AHVB65 «6 4 H82 r 10852 9 109 84 2 N W O z V10 5 3 B 7 4 72 «AHB7 AB7 V 6 3 10843 V53 96 9 5 82 - - 98 N w o z V10 - - HB A V - V 5 Van Haperen bleef door met 7-3 van IZV te winnen koploper De Leugenboom, dat een vrije dag had, in het spoor. Wentz- ler/Pauwels haakte ietwat af door met 4-2 van HKC te verlie zen. Gemeente-Ron's Fashion werd 3-2 en Maas/Fiat-De Ruy- ter 6-3. ZVH MORRES 3-DE RIDDER 15-4 - De cijfers spreken voor zich. De Ridder kwam spelers te kort en was een gemakkelijke prooi voor de thuisclub. Angelo Henze en Attilla Pardon scoorden elk tweemaal voor de Terneuzen- se ploeg. De winnende serie tref fers kwam op naam van Werner Acke, Hans Picavet (5x), Robin Bracke (4x), Eddy Vermeulen (2x), Paul Seghers (2x) en Patrick Zandstra. DE GRAAFF-MARINET 8-6 - In dit open gevecht werd met 3-3 op de borden van doel gewisseld. Na de hervatting ging de strijd in dit streekduel opnieuw gelijk op. De Graaff bleek uiteindelijk over de langste adem te beschikken en won door rake inzetten van Mark Maes (4x), Martin Kalfsvel (2x) en Lex Janse (2x). Rudy Fruijttier (3x), Donny Goossens (2x) en Ma rio Visser scoorden voor de ploeg uit Philippine. GEMEENTE-RON'S FASHION 3-2 - De mannen uit Hoek kwa men tot twee keer toe op voor sprong. Bij de eindafrekening was het Gemeente dat de punten mocht incasseren, omdat het drie Derde plaats duo Fieret-Verschoor Terneuzen - Gert-Jan Fieret uit Terneuzen en Raoul Verschoor uit Breskens hebben tijdens de nationale kampioenschappen kobu- jutsu in Utrecht prima gepresteerd. Op het onderdeel kumité werd dit koppel derde. In het individuele klassement kata werd de 22- jarige Geért-Jan Fieret eveneens derde. Beiden kwamen tijdens deze titelstrijd, die onder auspiciën van de kobujutsubond Neder land werd gehouden, uit voor Shotokan karateclub uit Terneuzen. KNF-ledenraadsvergadering druk bezocht Ermelo - Tijdens de winterledenraadsvergadering van de KNF (Koninklijke Federatie van landelijke rijverenigingen en pony clubs) werd deze voor het laatst voorgezeten door H. Breukink. De bestuursleden uit de provides Zeeland en Utrecht, A. Hanse een E. Koetsier, woonden deze vergadering eveneens voor het laatst bij als bestuurslid. Na een verdienstelijke zittingsperiode van negen jaar nemen per 1 januari deze leden afscheid als bestuurders van de KNF. Tijdens de vergadering werd J. Werners uit Den Haag gekozen tot voorzi- ter en werden A. Hamoen en A. Cambier uit het Zeeuwse Axel be noemd tot bestuursleden. De agenda van de laatste ledenraadsvergadering van het jaar ken de vaste onderwerpen zoals de bestuursverkiezing. De (ver)bouw- plannen van het federatiecentrum waren voldoende reden om de publieke tribune dicht te bevolken. Architect A. van Ruth uit Dwingeloo presenteerde zijn voorstellen. Voor de meeste aanwezi gen was Van Ruth geen onbekende. Hij ontwierp destijds de voor stellen voor een gezamenlijke evenementenhal met het KWPN. De ledenraad gaf het bestuur zijn fiat voor het plan de uitbreiding van de Willem Alexanderhal aan de voorzijde te realiseren. Deze (ver)bouw biedt voorzieningen voor een representatieve ont vangstruimte voor bezoekers en sponsors, diverse cateringsmoge- lijheden en leslokalen, die aan de eisen van de tijd voldoen. Func tionaliteit is daarbij uitgangspunt. In de voorjaarsvergadering worden de overige uitbreidingsplannen besproken. Halve marathon in Terneuzen Terneuzen - Het ROC Westerschelde houdt in samenwerking met SV Aloy uit Graauw op zaterdag 20 december de Jumbo-halve marathon in Terneuzen. De start van deze ruim 21 kilometer lan ge stratenloop is om 14.00 uur bij het hoofdgebouw van het ROC aan de Zeldenrustlaan in Terneuzen. Er kan vanaf 12.30 uur wor den ingeschreven in de hal van eerdergenoemd ROC. Naast de hal ve marathon staat er nog een aantal andere afstanden op de rol. Om 13.45 uur gaat de 1200 meter voor de jeugd van start. De 5,2 en 10,5 kilometer beginnen gelijk met de halve marathon om 14.00 uur. Tovaal blijft baas over Dukes 2 Goes - Tovaal heeft in de derde klasse van de rugbycompetitie een 5-12-zege geboekt op Dukes 2. De winst van de Goesenaren kwam tot stand via een try van Marijn Riemens in de eerste helft en een zelfde score van Egon Geeratz gevolgd door een benutte conversie van Bart Spaas. Na deze 0-12-seore drukte Dukes 2 nog één keer de bal achter de de doellijn van Tovaal en dat hield 5-12 als eind stand in. Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal heeft Benny Sport koploper ABAB fiks de les gelezen. In de Oost- burgse sporthal wonnen de mannen uit Assenede met 2-9. Met die zege heeft Benny Sport uitzicht op de tweede plaats gekre gen. Hiertoe moet volgende week in een inhaalduel gewonnen worden. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal heeft De Graaff de derby tegen Marinet in eigen voordeel beslist. In een doelpuntrijk gevecht werd met 8-6 gewonnen. Eveneens veel treffers kende ZVH Morres 3-De Ridder. Deze slag in de kelder van de ranglijst eindigde met 15-4 in het voordeel van de Hulstenaars. Vooruit deed eveneens goede za ken door in het inhaalprogramma met 8-4 van Kees Mechielsen te winnen. Vervaet en De Gravin deelden de buit via 2-2-eijfers. ABAB-BENNY SPORT 2-9 - „Benny Sport speelde veel beter. Bij ons was matheid troef," aldus Henk Ottens van de gastheren. Zelfs scoorde Ottens één keer. Steven Ockeloen maakte de tweede treffer van de thuisclub. Voor de winnende goals meldden zich Luc van Hecke (3x), Yves van Hauter (2x), Peter van Re- mortel en Erwin de Roover (3x). VOORUIT-KEES MECHIEL SEN 8-4 - Het verschil was dui delijk. De mannen uit Terneuzen kwamen tekort en gingen het schip in. Elmar Lauret (3x), Frank van de Vijver, Michel de Ruysscher (3x) en Serge de Ruys- scher schoten de winnende serie treffers in de touwen. VERVAET-DE GRAVIN 2-2 - De ploeg uit Westdorpe leidde hal verwege met 0-1, maar kon deze nipte voorsprong niet vasthou den. Martijn Bisschop schoot twee keer voor Vervaet raak. Gerben Dierickx en Gamal Nouali scoorden voor De Gravin. STAND ABAB 11-27, Première/Zaman 11- 24, Benny Sport 10-23, Arrow 11-21, Ploegaert 11-16, GTX 11-13, ZVH Morres 2 11-13, Vervaet 11-13, Voor uit 10-12, Max Korting 11-12, Kees Mechielsen 11-12, De Gravin 11-5. keer scoorde. Edo Lucieer, Gerrit Fieret en Alex Dehulsters waren de makers van deze drie goals. Mark Michielsen en Benny Lan- geraert schoten voor Ron's Fashi on raak. HKC-WENTZLER/PAUWELS 4-2 - HKC doet het deze competi tie goed en bewees dat nogmaals tegen Wentzler/Pauwels. Vier doelpunten waren genoeg om te winnen. Menno Sandrini (2x), Bram van de Brink en Johan Pla- mont waren de makers. Harold de Rijk en Frank Mangnus scoor den voor de gasten. MAAS/FIAT-DE RUYTER 6-3 - De routiniers uit Terneuzen lie ten zich niet verrassen door de mannen uit Clinge. Theo de Schepper, Frans Scheele, Jan Cornelissen (2x) en René Vonk tikten de zegevierende serie bin nen. Robin Witte (2x) en Jacky van Nieulande scoorden voor De Ruyter. VAN HAPEREN-IZV 7-3 - Door deze winst blijft Van Haperen hoog in het klassement mee draaien. De zege, via rake inzet ten van Paul Tjen-A-Sem (4x), Peter van Veldhoven, Joost de Ruysscher en Kadir Acmese, was dik verdiend. Barry Wilhelm scoorde drie keer tegen. STAND De Leugenboom 12-31, Van Hape ren 11-27, De Graaff 12-24, Wentz ler/Pauwels 12-23, Maas/Fiat 12- 22, HKC 12-19, Gemeente 12-17, IZV 12-16, De Ruyter 12-15, Ron's Fashion 12-13, Marinet 11-12, ZVH Morres 3 12-4, De Ridder 12-0. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - Met een klinkende 3-5-overwinning in de uitwed strijd tegen BC Inproba 4 gaat het in de vijfde divisie van de landelijke badmintoncompetitie uitkomende BC Terneuzen 1 de winterstop in. Dat betekent een derde plaats op de ranglijst, met slechts één punt verschil met de nummers een en twee, res pectievelijk Raptim en Veglo, en één wedstrijd minder ge speeld. Goede vooruitzichten op de titel voor de Temeuzenaren, die op 3 januari beginnen aan hun laatste drie wedstrijden van de competi tie. BC Terneuzen 2, koploper in de eerste klasse van het district, kwam tegen BC Zeeland 4 niet verder dan een 4-4-gelijkspel. Dat gelijkspel was toch een knappe prestatie, gezien het feit dat er met twee invalsters moest worden gespeeld. Silvia van Straten en Daphne Blauw deden het uitstekend en met name Dap hne Blauw boekte een klinkende overwinning in haar enkelspel. Het zal voor BC Terneuzen 2 zon der Ruud Hoogervorst en Barba ra Stahl toch moeilijk worden de titel in het district binnen te ha len. BC INPROBA 4-BC TERNEU ZEN 1 3-5 - ME: J. Raaymakers- M. van Hoije 5-15, 15-11, 8-15; M. Rabiet-P. van Straten 13-15, 10-15. VE: K. Schenk-C. van Hoije 11-8, 11-2; D. van Kastel- B. Maas 1-11, 5-11. MD: J. Raay- makers/M. Rabiet-M. van Hoije/P. van Straten 15-7, 1-15, 15-9. VD: K. Schenk/D. van Kas tel-C. van Hoije/B. Maas 15-17, 2-15. GD: J. Raaymakers/D. van Kastel-M. van Hoije/C. van Hoije 9-15, 4-15; M. Rabiet/K. Schenk- P. van Straten/B. Maas 18-14, 2- 15,15-7. BC ZEELAND 4-BC TERNEU ZEN 2 4-4 - ME: J. Rijpch-D. El- ve 14-17, 15-18; K. van Riel-F. van Wambeke 2-15, 9-15. VE: I. Nagelkerk-S. van Straten 11-7, 11-4; S. Hengsdijk-D. Blauw 2- 11, 7-11. MD: J. Rijpch/K. van Riel-D. Elve/F. van Wambeke 7- 15, 15-7, 15-6. VD: I. Nagel- kerk/S. Hengsdijk-S. van Stra- ten/D. Blauw 15-2, 15-10. GD: J. Rijpch/I. Nagelkerk-D. Elve/S. van Straten 14-18, 8-15; K. van Riel/S. Hengsdijk-F. van Wam- beke/D. Blauw 18-17,15-7. OVERIGE UITSLAGEN Landelijk: BC Zeeland 1-BC Drop Shot 1 4-4, BC Zeeland 2-BC Om moord 1-7, BC Ambachtse 1-BC Avanti 1 0-8, BC Flair 4-BV Sinar'75 1 7-1, BC Zierikzee l-BCR'91 7 0-8. District: BC Zeeland 5-BC Terneu zen 3 5-3, Marathon 5-BC Terneuzen 4 4-4, Groot Sas 1-Netwerk 2 2-6, BC Zeeland 7-BC Terneuzen 5 3-5, Den Ossaert 2-Astroïden 5 3-5, BC Zee land 6-BC Terneuzen 6 3-5,

de Stem | 1997 | | pagina 11