DE STEM Romme geplaagd door griep Vreijsen kan kiezen uit twee banen Finale Champions League in Arena Vrijspraak in 'zaak Ayrton Senna' UITSLAGEN STANDEN Eddy Lam! Voorbereiding NK afstanden verloopt verre van optimaal voor Madenaar Van Wely in nerveuze barrage langs Piket Verdediger John Veldman verkast van Ajax naar Vitesse 6 Bekkers schoenen Van den Goorbergh motorsportman '97 SPORTNIEUWS KORT Poprad-Tatry eerste kandidaat OS 2006 Goldberger maakt rentree in Engelberg Tornba schrapt vredesslalom Russische topzwemmers geschorst Brumiinkhuis wil gesprek over Goedkoop de stem Christel van de Guchte en Kaj Scholt in finale ZWEMMEN 5'55'°' 3- Zoveel voeten- zoveel schoenen Van Bommel is in alle wijdtematen verkrijgbaar, (smal, normaal, breed en extra breed.) Kerkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 Sport Imola (rtr/sid) - Een Italiaan se rechtbank heeft Frank Wil liams, teambaas van renstal Williams, en vijf andere ver dachten vrijgesproken van be trokkenheid bij de dood van Formule I-coureur Ayrton Senna in 1994. Senna kwam in de achtste ronde van de Grote Prijs van San Marino om het leven. Naast Williams stonden Patrick Head, technisch directeur van Williams, Adrian Newey, voor malig teamontwerper en de baanofficials Roland Bruynse- raede, Federico Bendinelli en Go- rigio Poggi terecht wegens dood slag. Geen van de aangeklaagden was aanwezig toen rechter Anto nio Constanzo het vonnis voorlas. Het proces over de dood van Sen na begon in febuari. Volgens de aanklagers was een slechte las in de stuurkolom van Senna er de oorzaak van dat de autocoureur in de beruchte Tamburello-bocht de controle over zijn bolide ver loor en tegen een muur knalde. De officier van jusititie had tij dens het proces echter al vrij spraak gevraagd voor Williams omdat hij 'het delict niet had be gaan'. Ook de drie officials van het racecircuit hoefden niet te worden vervolgd. Tegen Newey en Head eiste hij een jaar voor waardelijke gevangenisstraf om dat in opdracht van de twee aan de bolide van Senna zou zijn ge sleuteld. De renstal Williams rea geerde opgelucht op de uitspraak van de rechter. „We zijn blij dat alle verdachten zijn vrijgespro ken. We hopen dat de aanklager niet in beroep gaat en dat deze zaak geen vervolg meer zal krij gen," aldus de verklaring van de renstal. De Internationale Automobiel Federatie wilde gisteren nog niet reageren op de uitspraak. „We willen eerste de volledige tekst van de uitspraak bestuderen," al dus de FIA. Van onze verslaggever Heerenveen - De voorbe reiding van Gianni Romme op de Nederlandse af standskampioenschappen in Heerenveen, die mor genavond beginnen, ver loopt verre van optimaal. De schaatser uit Made heeft gisteren opnieuw, net als maandag, niet kunnen trainen. Romme heeft last van een verkoudheid en lichte griep. Maandag had hij koorts, gisteren was dat vrijwel niet meer het ge val. „Maar hij is verre van fit. Hij is de hele dag binnen gebleven", zei bondscoach Henk Gemser gisteravond. Vanochtend wordt na onderzoek door dokter Valen- tijn Rutgers besloten of hij van daag op het ijs zal stappen. Mor gen staat in Heerenveen al zijn specialiteit, de 5000 meter, op het programma. Op het NK afstanden plaatsen alleen de winnaars op de 5 en 10 kilometer zich rechtstreeks voor de Winterspelen die van 7 tot en met 23 februari in Nagano wor den gehouden. Wie de overige twee startbewijzen op deze af stand krijgt, wordt bepaald door de commissie kernploegen van de schaatsbond. Dit gebeurt op basis van eerdere prestaties. Romme lijkt de eerst aangeweze ne. De Brabander geldt als een Van onze verslaggever Breda/Raalte - Jurgen van den Goorbergh is uitgeroepen tot motorsportman van het jaar. De bijna 28-jarige 500 cc-coureur dankte zijn uitverkiezing aan zijn prestaties in de 67e TT van Assen en aan zijn rijden in de WK-races. Lezers van het motorweekblad Moto 73 kozen Van den Goor bergh als opvolger van Jeffry de Vries die in 1995 en '96 de mo torman van het jaar was. Achter Van den Goorbergh werd Wilco Zeelenberg tweede en Jeffry de Vries derde. Van den Goorbergh werd het af gelopen seizoen negentiende in de strijd om het wereldkampi oenschap op een Honda produc tieracer van Millar MQP-team. Tijdens de TT reed hij zich voor een miljoenenpubliek in de kij ker door de vierde trainingstijd te realiseren en tijdens de race enkele ronden met de wereldtop pers mee te rijden. Na twee ron den liep de motor echter vast en moest de Bredanaar in achtste positie opgeven. De wegracer ontving de prijs gisteren in Raalte. „Ik ben hier ontzettend blij mee. Aan de verkiezing doen dertig duizend mensen mee. Dat is je publiek. Daarom zegt deze prijs me veel meer dan een uitverkie zing door een vakjury of door journalisten. Dit is toch een titel die ik een jaar lang mag dragen," aldus de motorsporter van het jaar. Van den Goorbergh maakt vol gend jaar zeer waarschijnlijk deel uit van het DeeCeeteam van Jan Huberts. Daar krijgt de coureur de be schikking over twee Honda's. Volgens de wegracer zijn de on derhandelingen 'voor tachtig procent rond'. pure specialist. Op 7 december reed hij in het Thialf-stadion het bijna vier jaar oude wereldre cord op de 5000 meter van Jo- hann Olav Koss uit de boeken. „Och," relativeerde Gemser gis teravond, „waar niet is, verliest de keizer zijn recht. Ik ga niets van tevoren claimen. Hopelijk kan hij zijn ticket schaatsend verdienen. In mijn carrière heb ik het wel vaker meegemaakt dat we op de meest ongelegen mo menten door dit soort zaken ge troffen werden. Ik lig er niet meer wakker van. Maar Gianni maakt zich wel zorgen." Record Ruim voor aanvang van de Win terspelen in Nagano kan de or ganisatie al bogen op een record: het grootste aantal deelnemers ooit. Tot nu toe hebben al 2593 atleten uit 67 landen zich aange meld, waarmee het vorige record ruimschoots wordt verbeterd. In Albertville in 1992 kwamen tot nu toe de meeste deelnemers in actie op een winterse editie van de Spelen: 1801. Een verkla ring voor het hogere aantal deel nemers van 7 tot en met 22 fe bruari in Japan is de uitbreiding van het aantal sporten. In Naga no zullen snowboarding, curling en ijshockey bij de vrouwen voor het eerst olympisch beoefend worden. Vooralsnog hebben de Verenigde Staten de grootste delegatie: 207 sporters. Japan (166), Zweden (163) en Canada (155) volgen in deze tussenstand. Gianni Romme, die al twee dagen door ziekte niet heeft kunnen trainen. foto peter schols Groningen (anp) - Fraai was het niet wat grootmeesters Je roen Piket en Loek van Wely gisteren in de barragepartijen van het WK-kandidatentoer- nooi in Groningen lieten zien. wel zenuwslopend en bloed stollend. Van Wely toonde zich tenslotte de koelste en plaatste zich via een 2I/2-l'/2-overwinning bij de laat ste zestien, waar hij Georgiev ontmoet. Piket ontving als troost een kleine 20.000 dollar. Tot grote vreugde van de organi satie bleef favoriet Anand in het toernooi. De top-grootmeester uit India wees Khalifman terug. De toon voor het foutenfestival in de vluggermatch Piket-Van Wely werd al in de eerste barragepartij gezet. In een tamelijk matte stel ling gaf de met wit spelende Piket pardoes een pion weg. Van Wely kende geen pardon en trok de partij naar zich toe. De Tilburger bewees in het daar opvolgende potje dat hij ook maar gewoon een mens van vlees en bloed is. Doorgaans heeft hij geen last van zenuwen, maar de manier waarop hij zomaar kwali teit weggaf, doet anders vermoe den. Piket nam het geschenk dankbaar in ontvangst en trok zo de stand weer gelijk. De derde partij, met vijftien mi nuten per persoon op de klok, eindigde in een correcte punten- deling. In de vierde confrontatie viel de beslissing. Piket verloor al snel een pion en kwam dat pro bleem niet meer te boven. Na 27 zetten kon Van Wely de felicita ties van Piket in ontvangst ne men. Groningen. WK-kandidatentoernooi. Barragepartijen derde ronde: Van Wely (Ned) - Piket (Ned) 2'A-VA, Gel- land (WRu) - Lautier (Fra) 3-1, Anand (Ina) - Khalifman (Rus) 2!A- l'A, Zvjaginsev (Rus) - Seirawan (VSt) VA-A, Beljavsky (Slv) - Roeble- vsky (Rus) lVi-Vz, Sjirov (Spa) - Milos (Bra) VA-'A, Tkatsjev (Kaz) - Oil (Est) VA-A, Akopian (Arm) - Vaganian (Arm) 3-2. Paring achtste finales: Van Wely - Georgiev (Bul), Tkatsjev - Gelfand, Almasi (Hon) - Anand, Drejev (Rus) - Zvjaginsev, Beljavsky - Short (Eng), Akopian - Sjirov, Adams (Eng) - Svidler (Rus) Azmaiparasjvili (Geo) - Krasenkov (Pol). WK-Kandidatentoernooi vrouwen. Zevende ronde: Galliamova (Rus) - Xie (Chn) 0-1, Joseliani (Geo) - Ger- sinska (Dui) 1-0, Tsjiboerdanidze (Geo) - Marie (Joe) 1-0, Arakhamia (Geo) - Peng (Ned) 'A-A, Cramling (Zwe) - Goerleli (Geo) 0-1. Stand: 1. Galliamova, Joseliani, Tsji boerdanidze 5, 4. Xie 41/,, 5. Arakha mia 314, 6. Cramling, Peng 3, 8. Marie 214, 9. Goerieli 2, 10. Gersinska 114. Breda - NAC's technisch- en commercieel directeur Mar- tien Vreijsen zou eventueel Europees directeur van een wereldwijd opererende Ame rikaanse sportartikelenfirma kunnen worden. Dat is een van de twee aanbie-' dingen waaruit de 42-jarige oud-voetballer kan kiezen nu hij te kennen heeft gegeven NAC na tien jaar, waarin hij hoofdzakelijk commerciële acti viteiten verrichtte, te verlaten. Vreijsen heeft daarnaast ook de mogelijkheid in dienst te treden van de bekende Belgische voet balmakelaar Louis de Vries. De Vries zegt desgevraagd geïnte resseerd te zijn in Vreijsen om dat hij met zijn bureau wat na drukkelijker aanwezig wil zijn in Nederland. „Maar Martien zal, indien hij' voor ons gaat werken, ook betrokken worden bij internationale activiteiten. De oud-voetballer van NAC, Feyenoord en FC Twente zegt een functie te ambiëren die niet clubgebonden is. „Daar gaat mijn voorkeur naar uit. Maar wordt het geen van beide jobs, dan is het uiteraard niet uitge sloten dat ik elders in het be taalde voetbal en bij een andere club dan NAC terugkeer. Dat weten ze in Breda ook en er wordt niet moeilijk over ge daan." Marcel Brands is door het bestuur van RKC Waalwijk be noemd tot technisch manager. Hij gaat de verantwoordelijk heid voor het aan- en verkopen van spelers combineren met zijn werkzaamheden als commer cieel manager voor de eredivi sieclub. In zijn nieuwe deeltijd functie volgt Brands de ontsla gen Bert Jacobs op. De benoe ming van Brands komt niet als een verrassing. Nadat hij vorig seizoen als profvoetballer ge stopt was, gaf Brands herhaal delijk te kennen eveneens een technische functie bij RKC te ambiëren. Veldman Verdediger John Veldman speelt de komende 2,5 jaar bij Vitesse. De Arnhemse club be reikte gistermiddag een ak koord met Ajax over de over gang van de speler. Veldman en Vitesse waren het al eerder eens geworden. De 29-jarige verdediger ver huisde in april 1996 voor drie jaar van Sparta naar Ajax, waar hij al snel de vertrekkende Mi chael Reiziger moest opvolgen. Mede door blessures wist Veld man echter nooit een vaste plaats te veroveren. Onder Mor ten Olsen kwam hij dit seizoen helemaal niet aan spelen toe in het eerste elftal. Veldman voetbalde eerder vier seizoenen bij PSV, twee bij Wil lem II en vijf bij Sparta. Daar werkte hij samen met trainer Henk ten Cate, de huidige oe- fenmeester van Vitesse. Bert Konterman gaat niet in op het aanbod van Willem II om zijn nog 2V4 jaar doorlopende contract met een jaar te verlen gen. Hij zou dan tot het jaar 2001 aan de Tilburgse club ver bonden blijven. Evenmin is hij geïnteresseerd in een overstap naar Gijon, dat vandaag in Til burg over een transfer komt on derhandelen. „Gijon staat on- »John Veldman. foto anp deraan in de Spaanse hoogste divisie. Sportief is het dus geen verbetering. Bovendien wil ik niet naar Zuid-Europa. Daar is het me veel te warm. Mijn ambi tie ligt bij de Nederlandse top drie of in Duitsland of Enge land. De mentaliteit van die Zuid-Europese mensen ligt me niet. Al komt er een gigantisch bod, dan nog zeg ik nee," aldus Konterman. Lody Roembiak is op proef bij Werder Bremen. Deze week zal trainer Wolfgang Sidka de Nederlandse speler testen. Roembiak staat onder contract bij de Zwiterse club FC Aarau. In Nederland was hij het laatst actief voor Veendam. Naast Roembiak test Werder Bremen ook de Roemeen Ion Viorel van Telul Galati. „Beide spelers zijn interessant, maar een beslissing over hun komst valt voorlopig niet," zei Sidka. Denis Irwin moet zijn rentree bij Manchester United uitstel len tot volgend jaar. De verdedi ger raakte op 5 november ge blesseerd aan de knie in het Champions League-duel met Feyenoord na een onbestrafte overtreding van Paul Bosvelt. Irwin had gehoopt deze maand op het veld te kunnen terugke ren. Alhoewel de speler komend weekeinde in een gemengd team van reserve- en jeugdspelers meedoet, verwacht manager Alex Ferguson niet dat hij dit jaar nog een beroep op Irwin kan doen. Voormalig Engels internatio nal Alan Hudson is maandag in Londen zwaargewond geraakt door een aanrijding met een au to. Na het ongeluk is de 46-jari- ge oud-voetballer meteen in het ziekenhuis geopereerd. Hudson speelde bij Chelsea, Ar senal en Stoke. Met Chelsea won hij in 1970 de FA Cup. Hij maakte ook deel uit van het team dat een jaar later Real Ma drid versloeg in de finale van de Europa Cup voor bekerwin naars. In 1985 beëindigde hij zijn carrière. Manuel Lapuente, bonds coach van Mexico, stapt vol gend jaar na het WK in Frank rijk op. De 53-jarige trainer maakte dat gisteren in Riyad bekend. Mexico is in Saoedi- Arabië een van de deelnemers aan het toernooi om de Confe deratiebeker. Mexico is op het WK in Frank rijk in groep E ingedeeld met Nederland, België en Zuid-Ko- rea. „Voor dat toernooi zijn wij nog lang niet klaar," aldus La puente. „Als wij morgen aan het WK zouden moeten beginnen, zouden wij er in de eerste ronde uit liggen. Gelukkig hebben we nog zes maanden om ons voor te bereiden." De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Utrecht en FC Zwolle geldboetes opgelegd we gens wanordelijkheden van hun aanhang. De Utrechters moeten 15.000 gulden betalen voor on geregeldheden tijdens de wed strijd tegen Willem II in septem ber. FC Zwolle kreeg een boete van 7500 gulden voor problemen tij dens het duel met Cambuur op 17 oktober. Rinus Loof, oud-speler en - trainer van ADO, is afgelopen weekeinde op 81-jarige leeftijd overleden. Met Loof als trainer promoveerde de club voor het eerst naar de eredivisie. Tussen 1933 en 1953 speelde hij meer dan 750 wedstrijden voor ADO. Ook was Loof, tevens erelid van ADO Den Haag, werkzaam als assistent-trainer van onder an deren Ernst Happel en Vujadin Boskov. Bayer Leverkusen gaat in be roep tegen de straf van Ulf Kir- sten. De aanvaller kreeg een schorsing van negen wedstrij den opgelegd wegens het uitde len van een elleboogstoot aan Thomas Linke van Schalke 04. Kirsten werd bestraft op basis van televisiebeelden. Als de be roepscommissie aan de straf maat vasthoudt, mag Kirsten tot 14 februari geen wedstrijden voor zijn club meer spelen. WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 Bi Geneve (rtr) - De Europese voetbalbond UEFA heeft de finale van de Champions League op 20 mei toegewezen aan de Arena in Ara sterdam. Dit melden bronnen binnen de bond. Het is de verwach ting dat de beslissing later officieel wordt bekendgemaakt. Het medio 1996 in gebruik genomen Amsterdamse stadion krijgt binnenkort opnieuw een nieuwe grasmat. Toevallig vorige week werd bekend dat de Arena in het eerste jaar een verlies heeft ge leden van tien miljoen gulden op een omzet van 23 miljoen. Het is de tweede keer dat de finale van de Europa Cup voor lands kampioenen in Amsterdam wordt gespeeld. In 1962 versloeg Ben- fica Real Madrid met 5-3 in het Olympisch Stadion. Scheidsrech ter was de legendarische Nederlandse toparbiter Leo Horn, De UEFA wees de finale van de UEFA-beker op 6 mei toe aan het Pare de Princes in Parijs. De eindstrijd van dit Europese toernooi gaat voor het eerst over één wedstrijd. De finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars wordt op 13 mei afgewerkt in het Rasuda-stadion in Stockholm. De strijd om de Super Cup staat op 28 augustus in Monaco op het programma. Lausanne - Poprad-Tatry uit Slowakije heeft zich als eerste stad bij het Internationaal Olympisch Comité in Lausanne officieel aan gemeld om de Olympische Winterspelen in 2006 te organiseren. Over zes weken sluit de inschrijvingstermijn. Naast Poprad-Tatry hebben alleen Sion (Zwitserland) en Klagen- furt (Oostenrijk) serieuze plannen voor 2006. Mogelijk komen daar nog Jaca (Spanje) en Zakopane (Polen) bij. Wenen - Andreas Goldberger maakt komend weekeinde zijn rent ree bij de wereldbeker schansspringen. De Oostenrijkse Skifedera tie (OSV) heeft de 25-jarige wereldkampioen ingeschreven voorde wedstrijden in Engelberg. De skispringer nam op 9 maart van dit jaar voor het laatst deel aan een wedstrijd. De Oostenrijker legde onlangs een maandenlange strijd met de OSV bij en gaat weer voor zijn eigen land aan wedstrijden deelnemen. Sestrière - Alberto Tomba heeft de voor 23 december geplande vre desslalom in Bosnië wegens gebrek aan sneeuw voorlopig moeten schrappen. „Ik vind het zeer treurig dat ik dit bekend moet maken. Maar het heeft de laatste tijd niet gesneeuwd. De onzekerheid voor de organisatoren is te groot," aldus de Italiaanse ski-ster. Moskou - Europese zwemkampioene Natalja Mesjerjakova is voor twee jaar geschorst. Ze reageerde positief bij een dopingcontrole tijdens een trainingskamp op Cyprus. Mesjerjakova, Europees kampioene op de 50 meter vrije slag, mist daardoor de WK, begin januari in Perth. Vladimir Pisjnenko, lid van de 4x200 meter vrij die Europees goud veroverde, en Olga Kos- jetkova, Europees zilver op de 4x100 wissel, zijn voor hetzelfde vergrijp geschorst. De drie beweerden het slachtoffer te zijn van een samenzwering. Een vijand zou een verboden middel hebben toegevoegd aan een cake. Aleksei Kolesnikov is voor drie maanden uitgesloten. Hij is schuldig bevonden aan het gebruik van cannabis. Ook hij zal niet aanwezig zijn in Perth. Amstelveen - Agnes Brunninkhuis wil met de Stichting Topvolley- bal Nederland (TVN) praten over Bert Goedkoop. De trainster van AMVJ uitte een aantal weken geleden haar ongenoegen over het functioneren van de bondscoach. Ze vindt dat er te weining met haar serieuze aanmerkingen is gedaan. „Er zijn geen maatregelen genomen. Dat vind ik vreemd. Ik heb de afgelopen weken een pakketje met brieven verzameld die mijn uit spraken onderstrepen. Ik wil die voor de kerst aan voorzitter Paul Schaling aanbieden." Brunninkhuis beschuldigde Goedkoop onder meer van gebrek aan communicatie. Hij zou de speelsters uitschel den en de volleybalsters zouden zichzelf uithongeren. Na de kritiek op de bondscoach, die ook van WC-coach Appie Krijnsen kwam, stelde de TVN oud-international Kirsten Gleis als vertrouwensper soon aan. Deze maatregel noemt Brunninkhuis te mager. „Zij is één of twee keer per week bij het team." BASKETBAL Den Bosch. Europa Cup II. Poule F, tiende en laatste wed strijd: EBBC Den Bosch (Ned) - Apollon Patras (Gri) 79-96 (32- 47). Scores Den Bosch: Smith 18, De Waard 15, Huijbens 12, Simic 8, Kuipers 8, Goedee 7, Cortenraede 5, Schoenmakers 3, Richardson 2, Zijlstra 1. Andere uitslag: Zrinjevac (Kro) - USK Praag (Tsj) 90-68 (44-38). Stand: 1. Patras 10-17, 2. Charle roi 9-16, 3. Zrinjevac 10-16, 4. Polzela 9-14, 5. Den Bosch 10-13, 6. Praag 10-11. DAMMEN Stadskanaal. WK-kandidaten. Tiende ronde: Thijssen (Ned) - Domchev (Lit), 1-1, Krajenbrink (Ned) - Koeperman (VSt) 1-1, Durdyev (Tkm) - Meijer (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus) - Amrillojev (Rus) 1-1, Valneris (Let) - Presman (WRu) 1-1, Koyfman (Isr) - Mogil- janski (VSt) 1-1, Sjoelman (WRu) - Ba (Sen) 0-2, Watoetin (WRu) - Georgiev (Rus) 1-1, Samb (Sen) - Kolesnik (Oek) 2-0, Erdenebileg (Mon) - Zalitis (Lit) 1-1, Tsjegolew (Rus) - Guetmanski (Rus) 0-2, li ves (Est) - Sekongo (Ivo) 1-1, Bal- jakin (WRu) - Rejc (Slv) 2-0, Gant- warg (WRu) - Wolf (Cur) 2-0, Bur leson (Sur) - Cordier (Fra) 0-2, Ch- miel (Pol) - Michiels (Bel) 1-1, Boezinski (Lit) - Bendt (Sur) 0-2. Stand aan kop: 1. Thijssen, Amril lojev, Ba, Koyfman, Presman, Samb, Schwarzman en Valneris 12, 9. Krajenbrink, Domchev, Ge orgiev, Guetmanski, Koeperman, Mogiljanski en Watoetin 11, 16. Baljakin, Chmiel, Erdenebileg, Gantwarg, lives, Kolesnik, Sekon go, Sjoelman en Zalitis 10. zoetina (Rus) 37.40,4, 2. Valbusa (Ita) 0.30,9, 3. Belmondo (Ita) 0.33, 4. Theurl (Oos) 0.37, 5. Danilova (Rus) 0.57,8, 6. Smigun (Est) 1.05,8. Stand WB: 1. Martinsen (Noo) 286 punten, 2. Lazoetina 260,3. Moen- Guidon (Noo) 185. Mannen, 15 km vrije stijl: 1. Val- busa (Ita) 37.04, 2. Alsgaard (Noo) 0.13,5, 3. Dahlie (Noo) 0.29, 4, Mühlegg (Dui) 0.43,6, 5. Faurer (Ita) 0.51, 6. Elofsson (Zwe) 0.52,8. Stand WB: 1. Dahlie 392 pimten, 2. Alsgaard 286, 3. Smirnov (Kaz) 204. SPORTPRIJSVRAGEÜr Toto 50: eerste prijs: 3 winnaars, elk bruto f. 13.652,50; 23 win naars, elk f. 419,00; derde prijs. 296 winnaars, elk f. 81,40. Toto 50 A: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 20 winnaars, elk f. 179,90; derde prijs: 252 win naars, f. 35,70. VOETBAL SKIËN Riyad. Confederatie-beker. GROEP A T ip SAUDI-ARABIË - AUSTRALIË 1-0 (1-0). 40. Al-Khilaiwi 1-"- Toeschouwers: 40.000. BRAZILIË - MEXICO 3-2 M- 41. Romario 1-0 (strafschop), Cuauhtemoc Blanco 1-1. 59- nilson 2-1, 66. Baiano 3-1, SSuw mirez 3-2. Toeschouwers: 3U.U Stand: 1. Brazilië 3-7, 2. Aust 3-4, 3. Mexico 3-3, 4. Saudw*» bië 3-3. Brazilië en Australië ge plaatst voor halve finales. Duitsland, kwartfinales pro- ker: CZ Jena - Duisburg (regionalliga) - W. Mannheim Uerdingen - Stuttgart 0-4. ia Duitsland, competitie: Bo Dortmund - Hertha BSC 3-u. ZAALHANDBAL____, Val di Fiemme. Wereldbeker ski lopen. Vrouwen, 15 km vrije stijl: 1. La- Vrouwen, achtste finales NHV b ker: PSV - Zwaluw. 30 Westlandia - Volewijckers Quintus - SEW 13-22. Josïrïande - De stichting 7?pr promotion Zeeuws- Jaanderen uit Kloosterzande !ft de zaakjes voor de Ster Zeeland voor vrouwen V,-L voor elkaar. Deze drie- e se wordt op vrijdag 5 juni .„'end met een rit in lijn op i, gevelanden. Kwadendam- o met Jack van 't Westeinde, 0 Braat en Kees Doene als aangevers in het bestuur, tekenen voor de ouverture van meerdaagse. WIELRENNEN ne algehele leiding van deze Wedaagse voor vrouwen berust de stichting uit Kloosterzan- e Zoals bekend organiseerden Als i/an onze sportmedewerker Spui - De mannen van het Terneuzense Schelde lijken aardig op weg om voor hel eerst in het bestaan te pro moveren naar de landelijk derde klasse van het water polo. Voor Eddy Lambert jezig aan zijn twaalfde sei zoen, reden om zijn eerdei jekend gemaakte beslis sing om aan het einde var het seizoen de cap defini tief in te leveren, wat bij stellen. te WATERPOLO ,Als we promoveren dan ga il log een jaartje door. Het lag im mers voor aanvang van het sei zoen niet in de lijn van de ver wachtingen dat er promotiekan en voor ons aanwezig waren. Wt hadden twee matige, zeer wissel- ge seizoenen gespeeld ei twamen door het stoppen var lonald Bril zonder vaste keepe: ;e zitten. We wonnen van de bo venste, maar verloren even zo ge makkelijk van de onderste ploe gen op de ranglijst. Dit seizoer jaat het tot nu toe allemaal wa constanter, al hebben we ook nt slechte partijen afgeleverd. He verschil was dat we deze keer we wonnen en dat betekent dat w- tori voor de winterstop op eet tweede plaats terecht zijn geko men. Een plaats, die straks als d eindbalans wordt opgemaakt recht geeft op promotie. Trou wens ook de derde plaats bete kent nog promotie, omdat de hui leider WP Tilburg 2 als he Van onze zwemmedewerker Middelburg - In Middelbur teeft de vierde speedojaargang wedstrijd van het seizoen slecht twee landelijke finalisten opgele verd. De Vlissinger Kaj Scholt i er weer bij op de rugslag waar h s derde de finale zal ingaai Zijn veertiende plaats op de 40 meter is eveneens een startbewi; voor de finale in Dordrecht. Sjn clubgenote Christel van Guchte kwam als achtste in i vhnderslagfinale met haar tij van 1.27,8. Verder was Anneloe schrijvershof snel op de 400 m< vrije slag, maar haar tijd w; riet voldoende voor een finali i van Ve d UITSLAGEN MIDDELBURG 5n n MEISJES rah r vl,ndcrslag 1988 el: 1. Tam Loppies (STV) 55,6, 2. Linn pmaJ.her <0ND> 55-7. 3- chant 1ÖÖ rn puchte (STV) 55,9. slniif/JJJ!1®3'3® 1986: I- Sophie S® L23'7- 2- Karin jpS)®^.1'25'2' 3' Elke va! rfTp1 ™issclslag 1987: 1. BU (s™UC,hïf (STV> 3,11,2, 2, (STV) 349,8 '7' 3' JuHa ™n va! To'!! schoolslag 1988 el: 1.1 Linni „SeT(STV) l-53,9, 2. ex L°ppicsic56":nemacher en SchSY»* slag 1986: 1- KooÏÏ. S°f (STV) 5,49,6, Van Sfr,r vlinderslag 1987: 1. B«ge (ZFWT T27'8' 2' Leonie *142 7 41'0, 3' Julia 50 raw.. J°NGENS van der frV-L? sIaS 1988 el: 100 mptw (STV> 54,5. (STV,'! vUSsl?f IHSS: 1. K: 1.23,6 3 V 2-Mtchiel Soolsma 1-29,5| ristan Timmerman wisselslag 1987: 1. "lino (5-mn 1 3 28A 2- An (BEV) 3 37 4 ,4, 3- Wesley Roov^ Chris Marin Rijsw: L. Tama ex aeq Tama: Annelo -,J, 2. El Sophie V' Chris vanc a van Ri 1. Ni 100 ®in TÜmffi:00,slag 1988 el: oard s«r„ s (STV) 1-47 Jan ZwSaJSS1 (STV) L48,1, 4°l>mete! -Wg (STV> l-60,i 5-19,2 i S slag 1986: 1. l°en van Gastlli8!^oolsma 5-33 JOOtnetervlina G) 6.42,7 "meten 1 44 r e?'®S 1987: L 1-47,6, 3 a t i, 'di Boelee - Snares Vlaming 2.00, Sch (SI (SI Reno Andres v Provo 1. Ben 8, 2. L< Robbe Sch ,5, 3. Kaj Reno I (Lt ,2.

de Stem | 1997 | | pagina 10