'Nottingham verbindt me met WK' DE STEM Wotte en De Jong naar FC Utrecht "Hls nBMSi Piket en Van Wely gaan snelschaken Abdellaoui ziet NAC 2 gelijkspelen EMEENTE DNTENISSE iUREAUS dag eerder oten Voorziening 0800 04 06 OHTHmE^ Pierre van Hooijdonk heeft alweer dertien treffers op zijn naam staan UITSLAGEN standen Win een ANWB *rip- en slipcursus I ft GBotWar§ Jong Oranje loot Jong Roemenië sportnieuws KORT ureaus zijn op er 1997 om 15.30 uur lint Maartensdijk elharnis Middelburg Temeuzen Zierikzee ingstijden >0 tot 16.30 uur; ■ntrum en vacaturebank 30 tot 16.30 uur; igen 30 tot 15.30 uur issingen uitsluitend na HERMDE MONUMENTEN ontenisse maakt ingevolge ar- tenwet bekend dat het college ethouders op de sector grond- meentehuis te Kloosterzande d het besluit van de staatsse- Cultuur en Wetenschappen tot I panden op de lijst van be- n het niet eens zijn met dit be- van artikel 7:1 van de Algeme- t 29 januari 1998 bij het Minis- Ituur en Wetenschappen, ssie voor de bezwaarschriften, ;e Zoetermeer, een gemoti- orden ingediend. cember 1997. lontenisse, l grip- en slipcursus jen afspraak maakt, krijgt r vervanging van uw auto- e van 27 november 1997 r 1997 niet alleen deanti- gratis maar maakt u ook >én van de drie ANWB ;ussen (t.w.v. 295,-) EUZEN anweg 45a leuzen H8t „ieuwste model uit de HP NetServer Serie: je HP NetServer LD Pro ooi voor meer informatie: (0161) 43 28 55 yw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL I gtrecht (anp) - Mark Wotte sjapt over naar FC Utrecht, je nieuwe hoofdtrainer, af- iiomstig van ADO Den Haag, ®de gisteren een contract I voor 2V2 jaar. Wotte neemt jpjts John de Jong mee naar I Utrecht. De Jong heeft zich ,oor 4V2 jaar aan de eredivi- sieclub verbonden, l'lrecht poogde Wotte al weken rieden over te nemen, maar kon ie[ ADO niet tot overeenstem ming komen over een afkoopsom. club hield hem daarom aan Sport zijn contract. Wotte spande een arbitragezaak aan bij de KNVB om een overgang te forceren. Het beroepscollege dat de zaak behan delde oordeelde vorige week ech ter dat de trainer zijn contract, dat tot 2001 loopt, moest uitdie nen. De voorzitters van Utrecht en ADO Den Haag, Herremans en Van Ringelenstein, bereikten gis termorgen alsnog overeenstem ming over de overgang. „Wotte is een jonge ambitieuze trainer, die het volgens velen nog ver kan schoppen," aldus een verheugde Herremans. „Wij zijn erg blij met hem." Volgens technisch directeur Hans van Breukelen van FC Utrecht hebben beide partijen „water bij de wijn gedaan." Over bedragen wordt niet gesproken. Van Breu kelen is ook verheugd over de komst van Wotte. „Toch over heerst er bij iedereen een wrange nasmaak over wat er is gebeurd. Het is goed dat het nu eindelijk is afgerond." „Ik ben blij dat het touwtrekken achter de rug is," sprak Wotte. „Vijf weken geleden was ik al door Utrecht benaderd. Dan mag je er normaal gesproken toch op rekenen dat zoiets in één, hooguit twee weken zijn beslag krijgt. Ik was ook liever niet naar de arbi tragecommissie gestapt, maar het kon niet anders. Het leverde ook alleen maar verliezers op. Maar toch was het nog ergens goed voor, want daarna zijn de partijen op nieuw gaan praten en er uitgeko men." De trainer begint met on middellijke ingang in Utrecht, maar zal de laatste wedstrijden van 1997 (uit tegen Heerenveen en MW) nog niet op de bank zitten. Dat doet interim-coach Nol de Ruiter, die al met succes waar neemt sinds het vertrek van Ro nald Spelbos eind oktober. Ook aanvaller De Jong zal er woens dag en zaterdag nog niet bij zijn. Hij is geblesseerd. André Hoekstra volgt Wotte op bij ADO Den Haag. Hij was bij de club werkzaam als hoofd oplei dingen. Rob Meppelink blijft as sistent. Boor Karei Pleunis Nottingham - Maandagoch tend. Uitlopen. Zwijgen waar praten wellicht beter zou zijn geweest. Praten waar zwijgen zou passen. Nottingham Forest, de club van Pierre van Hooijdonk, verloor het afgelopen week einde (2-1) van Wolverhamp ton Wanderers. Katertje? De achterstand op koploper Middlesbrough be- t nu drie punten. Paniek? I Nee, geen drama. De eerste twee van de First Division gaan auto matisch door naar de Premier League, voor de nummers drie tot zes is promotie mogelijk via een soort nacompetitie. Not tingham Forest is een club op koers, toch... „En we moeten nog 22 wedstrij- dus...," zegt Pierre van I Hooijdonk. Thuis, in dat toch niet geheel modale optrekje, lijkt Van Hooijdonk elke minuut van het ieven te willen 'pakken' om er samen met z'n levenspartner Corine het mooiste uit te halen. „Alle beslissingen die ik heb ge- I nomen," zegt hij, „zijn de juiste gebleken. Ook die twee seizoe- nen Celtic, waar ik uiteindelijk op de bank belandde. M'n over stap naar een Nottingham dat al bijna gedegradeerd was. En wie weet, wat komt er nog?" Frankrijk '98. Het WK, dat Geen obsessie, wel een le- I venscioel. Alles lijkt gefixeerd op dat ene evenement waar voor Van Hooijdonk mogelijk een vrijwel indentieke rol is wegge legd als voor Dick Nanninga tij dens Argentinië '78. Pure passie is dat WK. Zelfs Van Hooijdonkjes vor- I men om die reden geen onder werp van gesprek. „Trouwen, daar hechten we beiden niet »'n waarde aan. Kinderen? Die zullen er heus wel komen. Als ik Pierre van Hooijdonk (rechts), vorig seizoen namens Nottingham Forest in duel met Chris Coleman (Blackburn Rovers). gezien tenminste 1 in eikaar steek, haha. Maar rmee wachten we dus zeker tot na het WK." j Toepasselijk Nottingham Forest. Toepasse- jjfc „Zie die club als de navel streng die me met Oranje ver- li Natuurlijk ging ik er fi nancieel op vooruit toen ik Schotland verruilde voor Enge land, maar ook zonder salaris- verbetering was ik gegaan. Spe len was een eis van bondscoach Hiddink, bij Celtic viel ik uit de gratie en buiten het elftal." Bij Nottingham, dat vier mil joen pond (ca. twaalf miljoen gulden, red.) voor hem betaal de,is hij een vedette. Hij scoorde dit seizoen inmiddels dertien keer, nog zeven treffers en dan moet zijn huidige club ander maal een half miljoen pond aan de Schotten overmaken. Dat was een onderdeel van de over eenkomst tussen beide clubs. „Gaat ze een paar centen kos ten," grinnikt hij. „Want aan die twintig kom ik heus wel." Twintig, mooi aantal. „Nou, die had ik nu al achter m'n naam moeten hebben. Maar het ont breekt in Engeland domweg aan die automatismen waar in Ne derland zo hard op getraind wordt. Bij NAC wisten John Lammers, Ton Lokhoff en ik el kaar blindelings te vinden. De een wist precies wat de ander zou doen." „Het verschil tussen Engeland en Nederland is dat balletje op maat in de loop, voor de juiste voet, op de juiste plaats. Ik be weer niet dat Nederlandse voet ballers intelligenter zijn, maar ze denken wel meer. Ik heb hier nog geen Lokhoff of Jonk zien lopen. Van een middenvelder wordt slechts verwacht dat hij buffelt, tackelt, het breekijzer vormt. Heel veel inzet toont." Wat Van Hooijdonk betreft, worden daarbij, en niet alleen door middenvelders, grenzen veelvuldig overschreden. „Er worden hier duels uitgevochten waarvan ik denk, nou, nou... Moet dat zo? Waarvoor ik een stap opzij doe. Ik zie overtredin gen waarvan ik meen dat ze rijp zijn voor een rode kaart. Met twee benen naar de bal. Soms wordt er gefloten, soms ook niet. Zie je ze even later met de koppen tegenover elkaar. Kan allemaal, gebeurt bijna weke lijks. Maar na afloop staan ze wél samen aan de bar. Alles ver geten." Anonimiteit En dan gaat ieder dus z'n eigen weg, duikt na een voetbalwed strijd min of meer weer onder in de anonimiteit van het gezin of de pub. „Kan hier gelukkig nog. Niet in Schotland waar je zowat pu bliekelijk bezit bent. In Glas gow zat ik met een capuchon op in m'n auto. Uit vrees dat ze me bij een stoplicht zouden herken nen. Je was bang een tent bin nen te lopen omdat de kroeg baas een supporter van Rangers kon zijn. Een week voor Celtic- Rangers durfde ik me niet meer in het openbaar te vertonen. Brieven. 'We weten je te wonen, we kennen je vriendin'. Privacy, dat was er nauwelijks bij in Schotland. Het contrast is opmerkelijk. „Onlangs heb ik met Mare O ver mars nog een hapje gegeten in Londen. Niemand die je lastig valt. De mensen stellen zich veel gereserveerder op. Dat voetbal- maffe dat bijna aan het gestoor de grenst, dat tref je hier niet aan. Blij toe."- NAC Toch denkt Van Hooijdonk z'n carrière niet in Nottingham te beëindigen. Zelfs de vier jaar die hij contractueel nog vastligt, zal hij er niet volmaken. „Not tingham verbindt me met Oran je, dat is die navelstreng. Maar met m'n 28 jaar is het niet aan nemelijk dat er dan nog een WK volgt. Dan is dus ook die streng verbroken." En zou Pierre van Hooijdonk, mits een club zijn contract wil afkopen, nogmaals kunnen ver kassen. Waarheen? „Wie zal het zeggen. Het enige wat ik dol graag wil, is m'n carrière bij NAC in Breda afsluiten. Daar heb ik zo'n schitterende tijd be leefd. Soms krijg ik vrienden over de vloer. Kijken we samen naar videobanden van NAC. Zie je de rangschikking van toen, stond NAC op een vijfde plaats. We waren toen een heuse sub topper..." CRICKET II vïï^ad (Ina)- WK vrouwen. I !;KLanD - INDIA 0-2 - Neder- 1 urini i ruris voor het verlies van 9 Ij kets (40 overs), India 175 voor 8. DAMMEN (Ned) - Ba - Krajen- hev (Lit) 0-2, Pres ISS2?©" Ills (Ut) (Ned) 1-1, Zali- 0-2, Koe 1-1, (Sen) 1-1, 1-1, Durdyev (Tb (Rus) - Boezin ra) - 'km) Bur s (Bel) - Chmiel lives (Poll (Cur) 1-1. Amrillojev, Schwarzman 11, 7. Krajenbrink, Ba, Hieenr-H^J^S in de periode -// I h.ien.wr de vooWrclen- en Rejc 8, 30. Bur- woif an Sjoel- ebi nso Meijer, Dur Srt°°acLwPri,igs (VSt). WB itanssm- Ie" St«hS THY15 kra langlaufen: Ë11) 111 r x> 46'8> 4- Lajunen ffiWr\L%UTsj) 1.11,4. Slalom rnt7 0 oard- ■aanncn: 1. Neilson (Can)> 2. Campos (Can), 3. Stahlkloo (Zwe), 4. Sundquist (Zwe), 5. Roller (Oos). Stand WB: 1. Roller 1450 punten, 2. Neilson 1000, 3. Biveson (Zwe) 870. Slalom, vrouwen: 1. Jonsson (Zwe), 2. Fingerlos (Oos), 3. Wyvill (Can), 4. Sekihara (Can), 5. Sauerbreij (Ned), 6. Ter Horst (Ned). Stand WB: 1. Fingerlos 1400 pun ten, 2. Riegler (Oos) 1140, 3. Jons son 1000, 4. Sauerbreij 850, 12. Ter Horst 360. TENNIS Eilat, mannen, challenger. Finale dubbelspel: Baur (Dui)/Tsjerkasov (Rus) Groen/Wassen (Ned) 6-3 7-6. VOETBAL Riyad. Confederatiebeker. GROEP B VERENIGDE ARABISCHE EMI RATEN - ZÜID-AFRIKA 1-0 (1-0). 1. Hassan 1-0. Toeschouwers: 3.000. URUGUAY - TSJECHIË 2-1 (1-0). 25. Olivera 1-0, 88. Zalayeta 2-0, 90. Siegl 2-1. Toeschouwers: 2500. Stand: 1. Uruguay 2-6, 2. Tsjechië 2-3, 3. VAE en Zuid-Afrika 2-1. Uruguay geplaatst voor halve fina les. Rio de Janeiro. Braziliaans kam pioenschap. Eerste wedstrijd: Palmeiras - Vasco da Gama 0-0. Engeland, Premier League: Man chester United - Aston Villa 1-0. Stand aan kop: Manchester United 18-40, Black burn Rovers 18-36, Chelsea 18-35. ZAALHANDBAL Mannen, eredivisie: E en O - Aals meer 22-22. Groningen (anp) - Jeroen Pi ket en Loek van Wely eisten gisteren de hoofdrollen op in het kandidatentoernooi. Na de slappe remise in de eerste partij van de derde ronde vlo gen de stukken over het bord. Piket moest hopen op remise en bereikte dit resultaat na de 52e zet. Van Wely, teleurgesteld over de gemiste kansen, verliet haastig het gebouw. Piket gaf nog enige uitleg over de krankzinnige par tij. Vermoeid stamelde de Leider- dorpse grootmeester: „Ik heb eer lijk gezegd de indruk dat wij zelf ook niet goed wisten wat er alle maal gebeurde." Met die laatste opmerking had Piket gelijk. De partij was van begin tot eind ondoorgrondelijk. Het begon al met de opening (Or thodox Damegambiet), waarin Piket een obscuur pionoffer bracht. Naderhand wilde hij er niet het fijne over vertellen, maar gaf wel toe dat de met wit spelen de Van Wely na een zet of twintig beter stond. Van Wely leek hard op weg zijn voorsprong van een pion te ver zilveren, totdat hij aan een heel merkwaardige torenmanoeuvre begon. Het witte kasteel kwam volledig buitenspel te staan en Piket profiteerde goed met enkele sterke pionzetten op de dame vleugel. „Ik begon toen echt weer in mijn kansen te geloven", zei Piket. Het was aan hem af te zien, want de 28-jarige grootmeester liep zelfverzekerd rond in de speelzaal. Van Wely liet zich op zijn beurt ook niet onbetuigd en neutrali seerde alle directe gevaren. Toen de veertigste zet was gespeeld, bleef de stelling zeer onduidelijk. Wellicht miste Van Wely zijn bes te kans op de 42e zet. Piket kwam met de schrik vrij. Het tweetal kan zich opmaken voor de barra gepartijen. De winnaar komen uit tegen de Bulgaar Kiryl Geor- giev. Het scheelde weinig of het kandi datentoernooi was opnieuw op geschrikt door de afgang van weer een favoriet. Viswanathan Anand maakte in de eerste partij tegen Khalifman met zwart nog gemakkelijk remise, maar het voordeel van de eerste zet bracht hem verrassend genoeg in groot gevaar. Khalifman kwam in een dubbel toreneindspel met twee vrije cen trumpionnen op winst te staan. Slechts door heel hard te vechten en met wat hulp van zijn onzeke re tegenstander bleef Anand op de been. „Noem het maar een mi raculeuze ontsnapping," glim lachte Anand. De Engelsen Short en Adams hebben zich nadrukkelijk gemeld als kanshebbers voor een langdu rig verblijf in Groningen. Met na me Adams moet als een gevaarlij ke outsider worden beschouwd. Geneve - Jong Oranje heeft voor de kwartfinales van het eindtoernooi om de Europese titel voor teams van spelers tot 21 jaar Jong Roemenië als tegenstander geloot. De overige wedstrijden zijn Duitsland - win naar Engeland/Griekenland, Spanje - Rusland en Noorwegen - Zwe den. Het eindtoernooi wordt van 23 tot en met 31 mei gehouden in een nog aan te wijzen land. Engeland en Griekenland stelden zich onder voor behoud van plaatsing kandidaat. Morgen spelen deze teams in Nor wich de return om een plaats bij de laatste acht. Het eerste treffen ein digde in 2-0 voor Griekenland. Roemenië en Zweden hebben ook belangstelling voor de organisatie getoond, Nederland heeft in een eerder stadium laten weten geen inte resse te hebben. De UEFA wijst het gastland eind januari aan. Bij winst speelt Nederland in de halve finales tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Duitsland en Engeland of Griekenland. Hij elimineerde in deze ronde op overtuigende wijze de Rus Tivia- kov, die tegenwoordig in Gronin gen woont. Adams landgenoot Short kende geen problemen met de voormali ge wereldkampioenskandidaat Andrei Sokolov. Short sloeg on dubbelzinnig toe met twee winst- partijen. In de volgende ronde wacht hem de winnaar van het duel tussen Roeblevsky en Belja- vsky, die samen met veertien an dere schakers in de herkansing moeten. Groningen. WK kandidatentoernooi. Derde ronde, tweede partij: Van We ly (Ned) - Piket (Ned) 'A-A (1-1), Gel- fand (WRu) - Lautier (Fra) A-A (1-1), Alexandrov (WRu) - Azmaiparasivili (Geo) A A (A-VA), Anand (Ina) - Khalifman (Rus) lA-A (1-1), Seirawan (VSt) - Zvjaginsev (Rus) lA-lA (1-1), Roeblevsky (Rus) - Beljavsky (Slv) A- A (1-1), Sjirov (Spa) - Milos (Bra) lA- A (1-1), Tiviakov (Rus) - Adams (Eng) A-A VA-VA), Tkatsjev (Kaz) - Oil (Est) Z2-V2 (1-1), Krasenkov (Pol) - Barejev (Rus) A-A (VA-Vz), Almasi (Hon) - Joesoepov (Dui) 1-0 (lVP/i), Milov (Zwi) - Georgiev (Bul) 0-1 VA- VA), Sadler (Eng) - Drejev (Rus) 0-1 VA-VA), A. Sokolov (Rus) - Short (Eng) 0-1 (0-2), Akopian (Arm) - Va- ganian (Arm) A-A (1-1), Episjin (Rus) - Svidler (Rus) VW4 Vrouwen, kandidatentoernooi. Zesde ronde: Xie (Chn) - Cramling (Zwe) A-A, Goerieli (Geo) - Arakha- mia (Geo) 0-1, Peng (Ned) - Tsjiboer- danidze (Geo) A-A, Marie (Joe) - Jo- seliani (Geo) 0-1, Gersinska (Dui) - Galliamova (Rus) 0-1. Stand: 1. Galliamova 5, 2. Joseliani, Tsjiboerdanidze 4, 4. Xie 3lA, 5. Arakhamia, Cramling 3, 7. Marie, Peng 2»/2, 9. Gersinska VA, 10. Goe rieli 1. I I I I I DINSDAG 16 DECEMBER 1997 B1 Een verkleumde Yassine Abdellaoui, eventjes terug in Bre da. FOTO COR VIVEEN Van onze voetbalmedewerker Breda/Roosendaal - Onder toeziend oog van ex-NAC-spe- ler Yassine Abdellaoui, vanuit Spanje weer even neerge streken in Breda, kwamen de reserves van NAC gistera vond niet verder dan 2-2 tegen Vitesse 2. RBC, vorige week nog voor de beker uitgeschakeld door TOP, revancheerde zich thuis tegen datzelfde TOP, 1-0. NAC - VITESSE 2-2 (0-1) - Vi tesse was voor rust met een fel le wind in de rug de betere ploeg. Het overwicht werd be kroond met een treffer van Menno Willems, 0-1. In de tweede helft toonde NAC meer initiatief. Al in de 50e minuut viel de gelijkmaker. De doorge broken Scheepers werd onder uit gehaald. Frank Broers scoorde vanaf de penaltystip, 1-1. NAC kwam daarna snel op voorsprong. Remco Frijters doelpuntte direct uit een cor ner, 2-1. De voorsprong werd een kwartier voor tijd uit han den gegeven, toen Louis Laros uit een vrije trap 2-2 maakte. RBC - TOP 1-0 (1-0) - RBC bleef dankzij deze zege koplo per in de eerste divisie. Jurgen Roeken scoorde in de 40e mi nuut op aangeven van Niels Lodewijk. Die stand bleef tot het einde toe op het scorebord staan. Na rust kregen de Roosendalers weliswaar een aantal kansen via Lodewijk en Rigbers, maar TOP-doelman Baart bleek een niet te passe ren obstakel. Wouden naar Mexicaanse club Amsterdam - Romeo Wouden verhuist per direct naar de Mexi caanse club Vera Cruz. De aanvaller tekende een contract voor 2,5 jaar. De 26-jarige oud-speler van Dordrecht '90 en Heeren veen kwam uit voor het Portugese Boavista, maar speelde daar weinig. Wouden heeft zich al bij zijn nieuwe club gemeld. De middenmoter uit Mexico is op trainingskamp in Italië. Maurizio Ganz heeft zijn club Internazionale verruild voor stadgenoot AC Milan. Beide clubs kwamen voorts overeen dat de sinds het begin van het seizoen door Milan aan Inter verhuurde aanvaller Francesco Moriero definitief bij de koploper in de Serie A blijft. FC Twente gaat volgend seizoen de thuiswedstrijden op zater dag afwerken. De Enschedese eredivisionist hoopt dan meer toe schouwers te trekken dan op zondag. Twente kreeg toestemming van de autoriteiten. Daarbij werd echter wel een restrictie gege ven. Voor de thuiswedstrijden tegen Ajax, Feyenoord, Groningen en Utrecht moet een combiregeling (groepsvervoer) worden ge troffen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers geschorst voor een duel: Steijn (ADO Den Haag), Oosterhof, De Roo (Cambuur), Elliot (Dordrecht), Kruzen (Go Ahead Eagles), Goudmijn (Haarlem), Hansma (Heerenveen), Schaefer, Streppel, Vergoossen (Heïmond Sport), Van de Looi (NAC), Doomernik (Roda), De Santana (Sparta), Hoogma (Twente), Van Hintum (Vitesse), Ebbinge, Gall, Venema (Veendam). Duitse ex-springruiter in opspraak Hamburg - Ex-springruiter Paul Schockemöhle heeft de Duitse belastingdienst 11 miljoen mark betaald om een rechtszaak we gens belastingontduiking te voorkomen. De in zijn carrière suc cesvolle Duitse ruiter zou via een stichting in belastingparadijs Liechtenstein miljoenen voor de Duitse fiscus hebben verborgen. Pfrommer technisch adviseur Huizebosch Vinkenbuurt - Leen Pfrommer heeft weer een baan in de schaats sport. De voormalige bondscoach gaat aan de slag als technisch adviseur van de marathonploeg van Buiter Beton-Toppoint. Voor die ploeg komen onder meer Erik Huizebosch, Henk van Bent- hem, Jenita Smit en Greta Smit uit. Pfrommer zal vooral aan de techniek van de schaatsers gaan sleutelen. Het is de bedoeling dat de 62-jarige coach ook individuele trainingsprogramma's gaat maken. BranelSunergy op vijfde plaats Fremantle - Het zeiljacht BrunelSunergy staat in de tussenstand van de derde etappe van de Whitbread-zeilrace om de wereld op de vijfde plaats. Het jacht van schipper Roy Heiner heeft een ach terstand van slechts 5,3 zeemijl op de leider van het klassement, Toshiba van Paul Standbridge uit de Verenigde Staten. Southampton. Whitbread Race. Derde etappe: Freemantle - Sydney, 2250 zeemijl. Stand: 1. Toshiba (VSt) schipper Standbridge, nog 1699,1 mijl af te leg gen, 2. Chessie Racing (VSt) Collins 1700,9, 3. Swedish Match (Zwe) Krantz 1704,2, 4. Silk Cut (GBr) Smith 1704,8, 5. BrunelSunergy (Ned) Heiner 1705,4, 6. Merit Cup (Mon) Dalton 1705,9, 7. EF Language (Zwe) Cayard 1709,6, 8. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 1710,6, 9. EF Edu cation (Zwe) Guillou 1712,6. Jagge winnaar slalom wereldbeker Sestrieres - De Noor Finn Christian Jagge heeft gisteravond in het Italiaanse Sestrieres de slalom voor de wereldbeker gewon nen. Hij legde de twee manches onder kunstlicht af in 1 minuut en 51,43 seconden. Tweede werd de Oostenrijker Sykora (1.51,77) en derde de Noor Buraas (1.51,85). Met zijn overwinning verdiende de 31-jarige Jagge 50.000 gulden. De slalom werd geskied in dich te mist en bij 15 graden onder nul. Opvallend was het optreden van Alberto Tomba. De Italiaan skiede in de tweede manche van de 20e naar de vierde plaats. Sestrieres. Wereldbeker mannen. Slalom: 1. Jagge (Noo) 1.51,43,2. Sykora (Oos) 0,34, 3. Buraas (Noo) 0,42, 4. Tomba (Ita) 0,62, 5. Hansson (Zwe) 0,81, 6. Chenal (Fra) 1 16 7 Von Grunigen (Zwi) 1,17, 8. Kjus (Noo) 1,38, 9. Tescari (Ita) 1,46, 10. Grandi (Can) 1,47. Stand WB slalom na twee races: 1. Jagge 160 punten, 2. Stangassinger (Oos), Buraas 100. Stand WB algemeen na 9 wedstrijden: 1. Maier (Oos) 429 punten 2 Eberharter (Oos) 346, 3. Von Grünigen 310.

de Stem | 1997 | | pagina 9