Twijfels over instructie aan 9511 ambtenaren' SHORT Is 1 mum Wethouder verwijt wijkraad Hulst-Zuid onbehoorlijk bestuur ar Culturele prijs voor Piet Scheerders 4951 195 WüE fATER T^on0" 4-372772, fax 0114-372771. (üb°n'sche openingstijden: Bewoners van Kerk en Klinkerstraat willen eenrichtingsverkeer Voor de negende keer Eindej aarssalon Axel Binnen drie jaar grond Kloosterzande saneren iaas DE STEM DAG KLAPPER WH5Tun*uniZEELAND Architectenbond over bijklussen: Opknappen Kerkstraat veroorzaakt scheuren Ruim 530 winkel5 in EUROPA RIEN bellezerscontact ZOR' 3 BCT Weer brochure 'Kerstmis in de grensstreek' Concert van Jeugdorkest in Lamswaarde In plannen Gedeputeerde Staten Kerstconcert in kerk Sint Michiel in Kieldrecht Kampioenendag PY De Verwachting Schaatsen in centrum Antwerpen Van onze verslaggever brengen dat het bestuur ermee achter te zetten. Zonder verder gen. De gemeente had plannen meentelijke zaken betrekken en nieuwe wijkraad komt. W< DINSDAG 16 DECEMBER 1997 00 Van onze verslaggever Hulst - Zomaar het bijltje er bij neergooien en zonder ver dere plichtplegingen de wijk raad Hulst-Zuid opheffen is een staaltje van onbehoorlijk bestuur. Ik kan er best begrip voor op brengen dat het bestuur ermee stopt, maar als goed bestuurder moet je dan zorg dragen voor op volging," zegt wethouder P. Weemaes. Uit onvrede over de communica tie met de gemeente heeft het be stuur van de Stichting Wijkraad Hulst-Zuid besloten er een punt achter te zetten. Zonder verder overleg met de inwoners van de wijk is de stichting uitgeschre ven uit de Kamer van Koophan del. „Een vreemde manier van optreden," vindt Weemaes, die begin volgend jaar hoe dan ook een bijeenkomst met de inwo ners van Hulst-Zuid wil beleg gen. De gemeente had plannen om de wijkraad met een nieuw bestuur te laten 'doorstarten', maar dat kan dus niet meer om dat er geen wijkraad meer is. „Het maakt op zich niets uit," stelt Weemaes. „Het doel van de gemeente is niet veranderd. Wij willen graag de inwoners bij ge meentelijke zaken betrekken en vinden dat er er een vervolg moet komen. Lukt dat niet, dan zullen we als gemeente hoe dan ook een jaarlijkse inspraakbij eenkomst orgenisteren voor de wijkbewoners. Maar ik denk dat de wijk er het beste bij gebaat is dat er een nieuwe wijkraad komt. Wee maes zegt te betreuren dat oud voorzitter L. Kolijn van de wijk raad via de krant met modder gooit naar de gemeente. „Hij had beter zijn verantwoording als goed bestuurder kunnen nemen en moeten zorgen voor een op volging van het bestuur." 2 Van onze verslaggever Amsterdam/Hulst - De Bond van Nederlandse Architecten (BNA) twijfelt er sterk aan of de instructie van de gemeente Hulst die het bijklussen van ambtenaren van de afdeling Bou wen en Wonen regelt wel voldoende waarborg voor de rechtsge lijkheid is. KL H ïu Noordstraat Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt Noordstraat W.C. Zuidpolder ngen -erpen (4x) iren ,iklaas Dat zegt stafmedewerker J. Bie mans van de BNA in Amsterdam. „Procedureel is de maatregel die de gemeente nu neemt helemaal juist," zegt hij. „De gemeente moet de grenzen aangeven van wat er allemaal wel mag en wat er niet kan. Toch blijft het voor ons interessant eens een uit spraak te vragen van het minis terie van Economische Zaken en wellicht ook dat van Binnen landse Zaken. In onze ogen is het namelijk moeilijk verenigbaar dat ambtenaren bouwtekeningen maken, terwijl het tegelijk de taak van de lokale overheid is om die bouwplannen te toetsen. Is de scheiding die de gemeente Hulst heeft aangebracht wel voldoen de, als in één gemeente binnen één dienst collega's eikaars bouwplannen gaan toetsen." Complex Biemans is op dit moment nog volop bezig met het verzamelen van informatie over de gang van zaken in Hulst. De materie is echter om verschillende redenen complex. Architecten uit de regio moeten namelijk bewijsmateri aal aandragen om het probleem dat de BNA het rijk wil voorleg gen grondig mee te kunnen on derbouwen. Die plaatselijke bouwkundigen hebben echter overwegend schroom om daartoe over te gaan. Dat is niet zo vreemd, stelt Biemans vast. „Want zij zullen hoe dan ook in de toekomst nog met de gemeen te Hulst moeten samenwerken." Een andere moeilijkheid voor de BNA is aan welk ministerie zij deze kwestie moet voorleggen. Afhankelijk van de benadering, Roeg is hley iteloord. (ERS je •en eren 50-jarige werijssen VUT VUT VUT Vandaag houdt het met een receptie voor gezien. Veel plezier namens de collega s in Roosendaal VUT VUT VUT Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00- 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur wordt vandaag 1 Hartelijk Gefehcite Afz. Opa en Oma van G'nnek®^:a Ome ErikenTanteAng ft &T MENSE MNEN EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: frank van Cooten, Frank Deii (pk ed.chef). Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte van Werkhoven. Wactie Middelburg: Vrijlandstraat B3d, 4337 EA, telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Bedacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, 0114-372771. Macteur; Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: jon Koomen, telefoon 0115 - 645751 "dag 0115-645753). Advertenties: Wst Baudeloo 16,4561 ES. jjerneuzen, Zuidlandstraat 32,4532 CG. etailhandels-, diensten-, B-to-B-, tntgaans- en toerisme-advertenties: Woon 0114-372772, fax 0114-372771. 0 rieksadvertenties (Kleintjes): eiefoon 076-5312313, fax 076-5312340. rarnilieberichten, dankbetuigingen en 9 boorteadvertenties: efoon 076-5312550, fax 076-5312340. rsoneels-, opleidingen- en cursussen- "Wrtenties: %on n6"5312240, fax 076-5312242. roerend goed-, financiële diensten- ervoersadvertenties: dankt! ?vertent'es' familieberichten, ad C Ul9'ngen en geboorte- eeties: dagelijks 9.00-20.30 uur. «aan9d erlenfe: »id a9t/m vriida9 8.30 tot 17.00 uur. -"vei wepjjdn "n Worcten uitgevoerd •f!Uitgever^, a'^ernene voorwaarden ij Zuidwest-Nederland B.V. en voor het advertentiewezen. komen daar volgens Biemans na melijk wel drie ministeries voor in aanmerking. Dat zijn de mi nisteries van Economische Za ken (EZ), Binnenlandse Zaken (BiZa) en Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Het eerste ministerie omdat er raakvlakken zijn met de Wet op de Economische Me dedinging. Immers, de handel wijze van de Hulster ambtenaren beïnvloedt de marktwerking in het economisch verkeer. Dossier Ten tweede is het ministerie van BiZa in beeld. Het fenomeen zo als zich dat in Hulst voordoet, heeft namelijk ook betrekking op de Ambtenarenwet en die regelt hoe ambtenaren zich op de vrije markt behoren te gedragen. Aan het ministerie van Vrom ten slot te, zou de vraag kunnen luiden of dit nu de wenselijke manier is waarop toetsing van het bouw besluit moet plaatsvinden. De BNA denkt begint volgend jaar het dossier over het bijklus sen door ambtenaren in Hulst compleet te hebben. Ook is de bond er tegen die tijd uit van welk ministerie zij een uitspraak wil hebben. Hulst/Axel - Ook dit jaar geeft de gemeente Hulst in samenwerking met de ge meenten Axel, Sint-Gillis- Waas, Beveren en Stekene de brochure 'Kerstmis in de grensstreek' uit. Het is de vierde maal dat het boekje verschijnt. Er staan beschrijvingen in van kerst stallen die in de periode rond kerst te bezichtigen zijn. Daarnaast bevat het boekje informatie over de diverse activiteiten zoals kerst- en nieuwjaarsconcerten in de gemeenten. In St.-Jansteen zijn dit jaar zelfs twee kerststallen te be wonderen. Slechts eentje komt voor in de brochure. Dat is de kerststal in de kerk, die bestaat uit een groep beelden van kalksteen. Daarnaast heeft de plaatse lijke dorpsraad zich dit jaar ingespannen om een kerst stal in elkaar te knutselen. Deze staat buiten, naast het Heilig Hartbeeld nabij de parochiekerk. De kerstbrochure is in Axel gratis verkrijgbaar bij het VW-kantoor in het gemeen tehuis, in Hulst bij het VW- kantoor op de Grote Markt en in de bibliotheek aan de Sportlaan. Werkzaamheden aan de Kerkstraat in Clinge. foto wim kooyman Van onze verslaggever Clinge - Bewoners van de Kerkstraat in Clinge zien met gemengde gevoelens aan hoe hun straat op dit moment een flinke opknapbeurt krijgt. De straat ziet er weliswaar keu rig uit, maar volgens sommige bewoners hebben de werk zaamheden scheuren veroor zaakt in de gevels van een aantal woningen. Andere inwoners kunnen door het verschijnen van een hele rij paaltjes bijna hun oprit niet meer op of af. Door die paaltjes is de straat bovendien zo smal gewor den dat volgens de bewoners de vuilnisauto er niet meer door kan, als er auto's geparkeerd staan. De Kerk- en ook Klinker- en Ber- nardstraat staan al jaren op het lijstje om aangepakt te worden. Met name in de eerste twee stra ten werd al jarenlang geklaagd over de ondeugdelijke staat van de riolering en het wegdek. Beide straten dateren nog van voor de oorlog en sindsdien is er geen noemenswaardig onderhoud ge pleegd. Het vernieuwen van rio lering en wegdek werd telkens opgeschoven vanwege geldge brek, maar na de zomervakantie waren de straten eindelijk aan de beurt. Aan de Kerkstraat wordt nu de laatste hand gelegd en het streven is om de herbestrating nog voor volgende week, als de bouwsector twee weken stilligt, gereed te krijgen. Daarna worden de Klinker- en Bernardstraat af gewerkt. Wethouder G. van de Voorde zegt nog niets te hebben vernomen van klachten over scheuren in de voorgevels van woningen. „Maar als dat zo zou zijn, dan zijn we daarvoor verzekerd." Voordat het werk begon, is er een opname geweest van de toestand van alle woningen, zodat het snel is aan te tonen of er sprake is van nieuwe of oude scheuren. De paaltjes zijn volgens de wethouder nodig om de voetgangers in de straat te be schermen. „Als je het niet doet, dan parkeert gegarandeerd ie dereen zijn auto met twee wielen op de stoep, zodat er niemand meer door kan." Van onze verslaggever Clinge - De overgrote meederheid van de bewoners van de Kerk- en Klinkerstraat in Clinge wil dat er in beide straten eenrichtingsverkeer wordt ingesteld. Dat blijkt uit een enquête die na mens de dorpsraad Clinge is ge houden door mevrouw J. van Dorsselaer-Weemaes. De enquê te is gehouden om duidelijkheid te krijgen. Tot nu toe waren er wel geluiden vanuit beide straten vóór eenrichtingsverkeers, maar het was niet duidelijk of die wens ook breed werd gedragen. In totaal zijn de bewoners van zestig woningen benaderd en bij na negentig procent sprak daar bij de voorkeur uit voor het in stellen van eenrichtingsverkeer. Beide straten worden op dit mo ment gereconstrueerd, waarbij de rijbaan aanzienlijk smaller zal worden. Een gedeelte van de Kerkstraat is al gereed en nu blijkt dat twee elkaar tegemoet komende auto's praktisch niet kunnen passeren. De dorpsraad gaat de uitslag van de enquête binnenkort naar de gemeente sturen, met daarbij het verzoek om eenrichtingsverkeer in de twee straten in te stellen. De voorkeur van de bewoners gaat uit naar een regeling waar bij het verkeer vanaf de 's Gra venstraat de Kerkstraat in kan en er via de Klinkerstraat weer uit kan. Van onze verslaggever Lamswaarde - Het Jeugdorkest Kloosterzande-Lamswaarde houdt zaterdag 20 december om 19.30 uur een concert in het ge meenschapscentrum De Luifel in Lamswaarde. Het Jeugdorkest onder leiding van Anne-Marie Jansen-Hoefeij- zers treedt deze avond voor het eerst op in nieuwe kledij die het van een drietal sponsors heeft ge kregen. Aan het concert werken verder mee de jeugdharmonie van de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst onder leiding van Johan de Witte en de jeugdslagwerkgroep van harmonie De Vliegende Hol lander uit Terneuzen onder lei ding van Hans de Doelder. Van onze verslaggever Hulst - De culturele prijs 1997 van de gemeente Hulst is toegekend aan Piet Scheerders, die vooral bekend is van de populaire volksmuziek groep Ambras. De prijs, die bestaat uit een oorkon de, een geldbedrag van duizend gulden en een Reynaertbeeldje, wordt zaterdag 20 december uitge reikt in het stadhuis. De uitreiking had voor Scheerders een complete verrassing moeten worden en er was een heel draaiboek opgesteld om hem onder valse voorwendselen naar het stadhuis te lokken. Helaas voor de gemeente gooide afgelopen weekeind Omroep Zeeland roet in het eten door het embargo op de persinformatie te schenden. De radio heeft daarvoor in middels excuses aangeboden, maar het draaiboek kan wel grotendeels de prul lenbak in. Piet Scheerders krijgt de culturele prijs voor zijn vele activiteiten voor het be houd van de volkscultuur en het dialect in de streek. Hij is medeoprichter en lid van de volksmuziekgroep Ambras, die met haar pakkende en vaak humoris tische liedjes over heden en verleden zorg draagt voor promotie van de streek en de volkscultuur. Daarnaast is Scheerders een groot voorvechter voor het behoud van het Zeeuwse dialect. Dit heeft afgelopen voorjaar geleid tot de oprichting van de Stichting School en Dialect. De jeugd komt door dit project al vroeg in aanra king met een deel van het Zeeuws cul tureel erfgoed, dat waard is om te be houden. Scheerders is ook mede-organisator van de streekavond 'Van bij ons' en de vertelavond 'Ge keu me nog meer ver tellen'. Met deze activiteiten worden de streek en dialect bij een breed publiek onder de aandacht gebracht. Tevens is Piet Scheerders een van de peetvaders van de rubriek 'He ja dat ken ik' in dagblad De Stem. In de tien jaar dat deze rubriek bestaat, zijn vele waardevolle liedjes verzameld en ge klasseerd. Hiermee blijft een belangrijk deel van het Zeeuws erfgoed bewaard voor de toekomst. Piet Scheerders van de volksmu ziekgroep Ambras. foto wim kooyman Axel - Voor de negende keer wordt vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 december de einde- jaarssalon Axel (voorheen auto- en vakantiesalon) gehouden in de Citohal aan de Buitenweg in Axel. De officiële opening 26 decem ber om 13.00 uur wordt verricht door het college van burgemees ter en wethouders van Axel. Voor genodigden is er daarna een rondgang en een gezellig sa menzijn op het terras. In totaal nemen 24 exposanten aan de salon deel. Die komen uit heel Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Het accent ligt steeds meer, naast het onderdeel auto, op de aan de auto verwante branche, de recreatie en de sport. Vandaar de naamswijziging. De salon blijft in deze kerstva- kantietijd gezinsvriendelijk. De entree is gratis, er is een speel hoek en kindermolentje. Leden van het Duikcentrum Terneuzen geven regelmatig demonstraties. Oud-wegenwachter Co Diele- man geeft informatie en beant woordt vragen over het onder houd aan een auto. Zaterdag 27 december is er in de ANWB- stand een oldtimer wegenwacht motor met zijspan te zien. Verlo ren hoekjes worden opgevuld met oldtimers en oldtimer-juke boxen. De openingstijden zijn vrijdag 26 december van 13.00 tot 18.00 uur, zaterdag 27 december van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 28 december van 12.00 tot 18.00 uur. THEATER TERNEUZEN Dans - door Internationaal Folklo ristisch Danstheater - Zuidland- theater - 20.00 uur MUZIEK AXEL Volkskerstzang - Nederlands her vormde kerk - met Asaf - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon -14.00 uur Volksdansen, zang en biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - café Rue du Nord -13.30 uur ST.-JANSTEEN Adventsviering - KBO - De Wa rande-10.30 uur Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur AXEL Koersbal - SWO - De Halle -14.00 uur Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur WESTDORPE Volksdansen - Concordia - 09.30 uur Gymnastiek voor ouderen - Concordia -10.30 uur Repetitie harmonie - Concordia - 19.00 uur TERNEUZEN Expositie - cursisten Toonbeeld - expositieruimte poligang - De Honte - tijdens kantooruren (t/m 8 jan) SAS VAN GENT Koersbal - SAV - De Speye -14.00 uur Koersbal - KBO - St.-Albert -14.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - schutterslokaal -13.30 uur HULST Bridgen - Bridgeclub Hulst - Den Dullaert-13.30 uur Bieden voor competitie - De Lie ve -13.30 uur IJZENDIJKE Bridgen - Bridgeclub IJzendijke - café Les Amies -19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur OSSENISSE Aerobic - Hof ter Nesse -19.30 uur KLOOSTERZANDE Bridgen - Bridgeclub Lamswaarde - café De Reizende Man -13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur The Peacemaker HULST Koning van Engeland - 20.00 uur The Game 20.00 uur Seven years in Tibet 20.00 uur Alien 4 20.00 uur Father's day 20.00 uur Hercules 20.00 uur The Peacemaker BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur Se ven Years In Tibet 20.00 uur The Game 20.00 uur Alien 4 GENT Decascoop 14.30 en 17.00 uur Lost world 20.00 en 22.30 uur L.A. Confiden tial 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30 en 17.00 uur Hercules (NL) 20.00 uur My best friends wedding 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 7 years in Tibet 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Peacemaker 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Alien 4 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Game 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Copland 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The full monty 14.30,17.00 en 20.00 uur Hercules 22.30 uur Breakdown 22.30 uur Chinese Box 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The devil's advocat 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur A life less ordinary KNOKKE Beverly Screens - 20.00 uur Se ven years in Tibet 20.00 uur The devil's advocat 20.00 uur The Peacemaker 20.00 uur Alien 4 Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. Van onze verslaggever Middelburg - Binnen drie jaar moet begonnen worden met de bodemsanering van een voormalig tankstation aan de Hulster- weg in Kloosterzande. Tot 1994 werden hier nog motorbrand stoffen verkocht. Onderzoek heeft uitgewezen dat zowel bodem als grondwater zijn verontreinigd met onder meer minerale olie. Vier lege tanks moeten uit de bodem verwijderd worden. Om de verontreinigde grond zo goed mogelijk te ver wijderen zal ook in het garage- pand, dat er nog staat, ontgraven moeten worden. Een buurman had zich afge vraagd waarom in de sanering ook niet de bodem onder de spuitcabine en een betegelde buitenplaats (nog in gebruik voor de opslag van vaten) was meegenomen. Volgens hem zijn vanuit die gedeeltes verontrei nigde stoffen geloosd via de rio leringsbuis die over zijn perceel loopt. Dat is waar te nemen door de stank die via regenpijpen naar buiten kwam, schreef hij. Volgens GS vallen die delen bui ten de zogenaamde Subat-rege- ling, op grond waarvan tot sane ring wordt overgegaan. Boven dien zou onderzoek hebben uit gewezen dat het wat bodemver ontreiniging betreft hier best meevalt. Desgevraagd zeggen GS dat eventuele schade die aan buurman's pand zou kunnen ontstaan door bemaling van grondwater door de verzekering wordt gedekt. Het college gaat er vanuit dat men zorgvuldigheid zal betrach ten om schade aan de bebouwing te voorkomen. Van onze correspondent Kieldrecht - Het Sint Gregorius- koor van Kieldrecht houdt zater dag 20 december om 20.00 uur een kerstconcert in de parochie kerk Sint Michiel te Kieldrecht. Het koor staat onder leiding van V. van Walle en op het program ma staan bekende en moderne liederen. Als intermezzo voert de plaatse lijke toneelvereniging Kunst Veredelt een de eenakter 'De drie koningen' van Godfried Bomans op. Na het concert biedt de parochie een kerstreceptie aan in feestzaal Sint Michiel te Kieldrecht. Axel - Postduivenvereniging De Verwachting in Axel houdt zater dag 17 januari vanaf 15.30 uur de kampioenendag van rayon 2 in het Gregoriuscentrum aan de Walstraat. De huldiging van de kampioenen is om ongeveer 16.00 uur. Verder is er een bonnenverkoop, wordt een maaltijd aangeboden en een verloting gehouden. Het einde is om ongeveer 23.00 uur. Van onze correspondente Antwerpen - Iedereen kent het beeld van Brabo die de hand van Antigoon in de Schelde werpt. Voor het stadhuis van Antwerpen staat deze fontein die in de zomer verkoeling brengt, maar vanaf nu tot 4 januari wordt Brabo het middelpunt van een ijspiste. Op de Grote Markt wil het stadsbestuur van Antwerpen in een sprookjesachtig kerst bomendecor naast het po dium dat rondom Brabo is gebouwd een openlucht ijs- piste aanleggen. De sportie- velingen kunnen dan aan ie dereen laten zien hoe bedre ven zij zijn in het glijden op de scherpe ijzers. Diverse optredens en een warm aan geklede kerstmarkt met kraampjes en een stal voor de kerstman moeten de sfeer ondersteunen. Met deze nieuwe attractie hoopt Antwerpen vele schaatsers (en kijklustigen) naar de Sinjorenstad te ha len.

de Stem | 1997 | | pagina 15