AAK Top-drie is voor ons haalbaar' Cruciale duels in derde klasse WER Veel jeugdvoetbaltoernooien in Kanaalzone tijdens winterstop «5nirnenindeaan- knnemarie Fermont acht vrouwen Morres niet sterk genoeg voor eerste divisie I »Üaakten vorig iaar n°g 2670 ZILVEREN SCHOEN DB STEM SPORT ZEELAND B3 ker ewerker :eptatie irerker ers teurs ■NT (m/v) MANAGER 1 HU|st - Het eerste vrou wenteam van volleybal- Ivereniging Morres staat |na acht wedstrijden op u, vierde plaats in de Itweede divisie, met drie ■punten achterstand op [koploper Gemini. Afge lopen zaterdag verloor lorres onnodig de wed- strijd tegen deze koplo- Ongekende prijzen |w Groningen sportAGENDA sportnieuws KORT topscorers-klassement MOC'17 tegen HW'24 en Axel tegen Patrijzen Mill ZATERDAG 13 DECEMBER 1997 atie, contact met klanten sau, kennis van WP, jing Roosendaal). ank/giro, debiteuren- en lal 2 jaar werkervaring en ging Roosendaal). erken van orders, orders linistratieve werkzaamhe- irvaring, initiatiefrijk, erva- i.v.m. de hoeveelheid op oenen staan. •stiging Etten-Leui;). feurs, inboeken van bin- an vrachtdocumenten, af- bewaken van juiste afleve- beheersing van de Engel- ng Bergen op Zoom). IDUSTRIEEL machine in een en voorraadadministratie, roduktie, kwaliteitsbewust een baan met uitzicht op jing Breda). ECHNISCH inische tekeningen naar iatie. Begeleiden bij en aan- Werktuigbouwkunde. jing Bergen op Zoom). branche iwkunde zijn wij op zoek ging Bergen op Zoom). Jen bestaan uit het werven vervullen van aanvragen, ?n van relaties met opdracht- verzorgen van de administra- ueel aangevuld met enkele laast ben je kwaliteitsbewust, initiatiefrijk en en Paul van Loon (vestiging Markendaalseweg 63a Hof van den Houte 83-85 Nispensestraat 11 (ju onze sportmedewerker 1 «sluiskil - Zoals de laatste ja- L gebruikelijk wordt er in li winterstop op grote schaal Itoernooivoetbal bedreven Voorde jeugd van de voetbal- llubs uit de Kanaalzone. L jeugd komt vanaf 20 decem- 3T BRUTO UURLOON LE VOORDELEN, BIJ MANPOWER. fZENDORGANISATlE is een snelgroeiende Internationaal succesvol iksysteem kan men zelf ënte en milieuvriendeli|Ke isdranken van hoge Breda en is in diverse der. In verband met onze ik naar de volgende se assistent voor de teresse voor het begrijp d van Soda-Club lordelijkheidsgevoel en itten o.a.: ïg van de logistieK i administratie in irritrent i papierwerk daaroi ieve werkzaamheden HBO-niveau ing als assistent op Vord onder Windows 9^ iels spekend, Frans ber tot en met 31 januari in actie op zowel het veld als in de zaal. Zaterdag 20 december worden de veldvoetbaltoernooien afge werkt. De A-junioren komen bij de voetbalvereniging Terneuzen in actie. Deelnemende teams zijn Axel, Zaamslag, AZW, Terneu- zende Boys en de combinatie Philippine/Hoek. De B-junioren zijn die dag te gast bij de W Sluiskil. Daar geven de teams van Sluiskil, Terneuzense Boys, Spui, Terneuzen, AZW, Philip pine, Hoek, Axel en Corn Boys acte de présence. De voetbalvereniging Biervliet ontvangt op diezelfde dag de C- junioren van Terneuzen, AZW, Zaamslag, Sluiskil, Terneuzense Boys, Hoek, Philippine, Axel, RIA en Biervliet. Het zaalvoet- balgebeuren start zaterdag 17 januari met een toernooi voor D- pupillen in de sporthal 't Spor- tuus te Axel. De volgende vere nigingen zijn met twee teams present: Terneuzense Boys, Axel, Hoek, Terneuzen, Spui, AZW, RIA. Met één team zijn Biervliet en Zaamslag vertegenwoordigd. Eveneens in die sporthal wordt zaterdag 24 januari het toernooi voor E-pupillen afgewerkt. Deelnemende clubs zijn Bier vliet, Corn Boys, Terneuzense Boys, Axel, Hoek, Terneuzen, Philippine, Sluiskil, Spui, AZW, RIA en Zaamslag. Axel en Terneuzen spannen de kroon met afvaardiging van respectie velijk vijf en zes teams. De ge noemde sporthal vormt een week later het bolwerk van het toer nooi voor F-pupillen. Deelname: Biervliet, Corn Bys, Spui, AZW, RIA, Zaamslag, Philippine, Terneuzense Boys, Axel, Hoek en Terneuzen (zeven teams). I nor Willy van Leeuwen Ijeavan de steunpilaren bij Mor- |rs is aanvoerster en spelver- Ideelster Annemarie Fermont. „e zijn in de breedte sterker geworden. We hebben een hechte p en de sfeer is prima. Vol- ...ij is een plaats bij de eer- drie haalbaar, vooral nu is dat we onnodig van péinini hebben verloren," zegt I» enkele dagen voor het topduel ■met De Schalmers. ■Laat Itaemarie Fermont kwam pas lop 14-jarige leeftijd bij Morres Terecht en dat is vergeleken met ■andere jeugdspelers bij de Hul- Jsterse volleybalvereniging erg Ihat. „Voor die tijd woonde ik in [Hoek. Ik ben lang actief geweest i de zwemsport, maar dat was |erg zwaar. Bovendien speelden njn vriendinnen bij Morres. jDaaidoor ben ik ook gaan vol leyballen," verklaart de 23-jari- |e spelverdeelster uit Hulst. |Kansen haar carrière in de C- iiigd onder leiding van trainer- koach Jo Everaert. „Ik heb ont wend veel van Jo geleerd, looral wat techniek betreft. Hij ias wel streng, maar met de bes jebedoelingen. Op mijn zestien- |t jaar ben ik samen met een 1 team jeugdspeelsters over- naar de senioren. Eén pa die speelsters van toen was fielske Harts. Die speelt nu nog nij in het team. De an- fte speelsters spelen in het pede team of hebben voor iets filers gekozen." Annemarie Fermont is altijd spelverdeelster geweest en op die positie voelt ze zich helemaal thuis. „Ik vind het leuk om toch nog achter een schijnbaar on haalbare bal te rennen en die dan nog net te pakken. Boven dien vind ik het leuk om mijn medespeelsters kansen te bieden om het af te maken," vervolgt ze. In de afgelopen jaren heeft ze ook heel veel blessureleed ge kend. Vier jaar geleden scheurde haar kruisband af en nog niet zo lang geleden had ze last van een knie- en schouderblessure. „Mijn schouder ging steeds uit de kom. Ik heb hiervoor, ook voor mijn knie trouwens, een operatie ondergaan. Nu ben ik gelukkig weer blessurevrij. In de periode van blessures volgde ik een opleiding lichamelijke op voeding in Tilburg met 26 uur praktijk in de week. In combina tie met trainen en spelen was dat wel erg zwaar. Gelukkig is het allemaal goedgekomen en heb ik de opleiding af kunnen maken. Maar lerares worden zit er niet meer in. Ik speel nog wel met een knie band, maar ik heb er geen last meer van. Ik heb wel eens over wogen om te stoppen met volley ballen, maar ben gelukkig toch doorgegaan." Studie Momenteel volgt Annemarie een studie vrijetijdswetenschappen in Tilburg, met onder andere sport en marketing, maar ze blijft bij Morres spelen. Over de wedstrijd van afgelopen zaterdag kan ze kort zijn: „We hebben tegen Gemini een steek laten vallen. In het begin ging het goed, maar na 12-5 in de tweede set ging het helemaal niet meer. Veel persoonlijke fouten en tja, toen ging het niet meer. Maandagavond tijdens de trai ning hebben we erover gepraat en nu zijn we weer allemaal scherp. Komende zaterdag spe len we tegen De Schalmers, de nummer twee op de ranglijst. Ze hebben twee punten voorsprong op ons; dus we moeten winnen om nog mee te kunnen blijven draaien in de top. We leven van wedstrijd naar wedstrijd. In deze Annemarie Fermont: „We hebben een hechte groep en de sfeer is prima.foto tweede divisie kan namelijk ie dereen van iedereen winnen. Dus het is afwachten. Maar ik denk dat een plaats bij de bovenste drie haalbaar moet zijn." Of het spelen in de eerste divisie nog eens werkelijkheid wordt, is voor Annemarie Fermont nog maar de vraag. „We hebben in dit team te weinig lengte voor de eerste divisie. We hebben, nu Daphne Buysse geblesseerd is, een groep van acht speelsters. Dat is ook een te kleine groep voor de eerste divisie." Vechtlust en een echte eenheid zijn volgens de spelverdeelster de sterke pun ten van haar team. Spannend Gezien het feit dat Morres moet winnen tegen De Schalmers, wordt het dus spannend komen de zaterdag. „We hebben vorig seizoen tweemaal met 3-1 van De Schalmers verloren. Dus we hebben nog iets recht te zetten. We moeten blijven knokken en positief blijven, dan moet het lukken. We hebben veel voor el kaar over en Suzan de Gucht en Veronique de Kort doen het ook prima. Helaas is ons blok niet sterk. We rekenen trouwens bij onze thuis wedstrijden altijd op onze sup porters. We hebben een vaste kern en die kun je goed horen roepen. Zelf ben ik meestal met het spel bezig en hoor ik het niet altijd, maar ons publiek geeft ons vaak net het goede duwtje in de rug." De wedstrijd tegen De Schal mers begint zaterdag om 17.00 uur in den Dullaert in Hulst. IHet wereldkampioenschap is I'-gunnen. In Groningen zijn de eerste twee ronden reeds ge- fceeld. Met een beetje geluk lebben Timman en Van Wely Ije derde ronde gehaald en zich ifarmee alvast verzekerd van |itn cheque ter waarde van ■24.000 dollar. Wie nog verder l'omt verdubbelt elke ronde 1% prijs. Voor de uiteindelijke ■'«maar ligt er een dikke 1,3 ■•iljoen dollar klaar. De prij- ■®npot barst uit zijn voegen. In Paal zit er een dikke 5 miljoen "Bar in, bijeengebracht door ■«aaksinterklaas Iljumzhinov, ■Mdent van de FIDE en van almukkië. In de eerste ronde I friso Nijboer de show te- ■P de Russiche grootmeester I lek. Op papier was Nijboer, T" 2f*05 ELO-punten tegen y'wts 2505, favoriet. Maar we ®gen niet vergeten dat Giek I en ongekende duikeling heeft 1 Mer zijn naam had staan. fH- Nijboer Lf3xh5 Pe5 - d3 38. Talxa4 Zwart geeft het op. houdt dat zwart remise kan ma ken. binnen een ItwTe Leuke werksfeer BeiOg |»ee t zwaarte van de fu sturen naar: TIONAL BV iberg, EDA le6 aa>!leeftif0''u'sl de '°Per °P Ct 7al«n' Nijfeoer besl"it Vd2 PM ,,d5 b4 24. 7Xe6 T ?~d3! 2S- f5xe6 libit '2 TaSxeS 27" Zwart heeft Pakken piTT" '6rUg kunnen ,00rl°Pign?eetmreiVO,P 31 d0et "Ueen juiste h76' neemt J ste beslissing, die in- 28. Pe3xc4! Had wit met het verdedigende 28. Pdl meer kunnen bereiken? Het ant woord is duidelijk. Na 28... Pel! 29. Dxc4"heeft zwart de prachti ge zet 29... Db7ü. De dame is taboe op straffe van mat en zwart dreigt bovendien mat te geven op fl omdat de loper ge pend staat. Tevens dreigt 30... Pxg2 31. Txg2 Tel, zodat 30. h4 gedwongen lijkt. Maar ook dan staat wit na 30... Pxg2 31. Txg2 Tffl al bijna mat. 28. Pd3-f2+ 29. Khl-gl Pf2-h3++ 30. Kgl-hl Ph3-f2+ 31. Khl-gl Pf2-g4+ 32. Kgl-hl Te5-h5?? Teleurgesteld om dat zijn aanval niet meer dan een half punt oplevert probeert Nijboer toch nog een winstpo ging. 33. Lg2-f3! Verdedigt de pion op h2 en schudt de aanval van zich af. Zwart heeft plotse ling niets meer. 33. Db6 - c7 34. Lel-f4 e6-e5 35. Pc4xe5 Dc7xc2 36. Te2xc2 Pg4xe5 37. De tweede partij op het mo ment dat het doek gaat vallen voor Nijboer. Giek heeft ge vaarlijke kansen tegen wits ko ning en heeft bovendien aan re mise genoeg. Maar de situatie is minder gemakkelijk dan het zich laat aanzien. 39. Db2-b3+? De dame stond goed op b2 en daarom had zwart 39... Lb6 moeten spelen. Zwart heeft dan minimaal remi se doordat de dame via veld d4 eeuwig schaak kan geven. 40. Tcl-c2 Db3 - bl+ 41. Kdl - d2 Kd6 - e6 42. Lb5 - e8! Zeer vervelend voor zwart. Hij moet zich om zijn verdediging gaan bekommeren. 42... Dbl - b4+ 43. Kd2-e2 Ld4 - f6 44. Le8 - f7+ Ke6 - e5 45. Df8-b8+ Db4 - d6 46. Db8xb7 d5-d4 47. Ke2-dl Lf6-h4 48. a4-a5 Dd6-a3 49. Db7-b6 Da3-d3+ 50. Kdl-cl Dd3- fl+ 51. Kcl-b2d4-d3 De rollen zijn omgedraaid. Zwarts koning heeft geen veilig plekje meer. 52. Db6-e6+ Ke5 - f4 53. De6 - h6+ Kf4 - f3 54. Dh6xh4! d3xc2 55. Dh4-g3+ Kf3-e2 56. Dg3-e3+ Ke2 - dl 57. Lf7-h5+ Zwart geeft het op. Hij gaat mat. Merkwaardig genoeg was het beide keren degene met de mindere stelling die aan het langste eind trok. Ook op don derdag kreeg Nijboer een mooie stelling tegen Khalifman. Hij verloor. Een aardig moment kwam voor in de partij van Panfoxenaar, de Engelsman Michael Adams. Hoe wint wit vanuit de dia gramstelling. Adams - Giorgadze (2) 39. Le4xf5! g6xf5 40. Pg3xf5 Db7xd5 En nu komt-ie. 41. Dc2-d2ü Een zeer verrassend dameoffer, gebaseerd op een onderste-rij-stikmat. Wits dame komt nu binnen op h6. 41. Dd5-c6 42. Dd2-h6+ Kf8 - e8 43. Dh6 - e6 Zwart geeft het op. Hij kan geen vin meer verroeren zon der dat het materiaal inboet. Helaas wordt ondanks de ber gen goud de eenheid in de schaakwereld voorlopig niet hersteld. Kasparov vindt een Knock-out toernooi niet waar dig genoeg en favoriet onder de kandidaten, Vladimir Kramnik heeft zich voor het toernooi te ruggetrokken. BADMINTON Zaterdag: Sjuttul 1-Marathon 1, Sjuttul 2-Marathon 4, Sjuttul 3- Astroïden 4, Sjuttul 4-Marathon 7, sporthal Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag: Groot Sas 1-Netwerk 2, Vlaanderenhal Sas van Gent, van 10.00 tot 13.00 uur. BASKETBAL Zaterdag: Scheldesport 1-BV Vol harding 2 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 20.00 uur. HOCKEY Zondag: Tweede klasse C vrou wen: Best-Rapide, sportpark aan de Zwembadweg te Best, aanvang 12.45 uur. KORFBAL Zaterdag, landelijk: KOAG-Tjoba (eerste klasse G), sporthal te Krimpen aan de IJssel, aanvang 19.40 uur. Luctor-Ventura Sport (derde klasse N), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 15.35 uur. Afdeling: TOGO-Zaamslag (eerste klasse B), Sportcentrum Goes, zaal 2, aanvang 15.00 uur. BKC- Scheldevogels (eerste klasse B), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 16.20 uur. SCHAKEN Zaterdag, KNSB-competitie. Eer ste klasse B: Rotterdam 2-HWP 1. Tweede klasse C: Schaesberg- HWP 2. Derde klasse F: Terneu zen-Vlissingen, Rotterdam 3-Mid- delburg 2. Derde klasse G: Slied- recht-Middelburg 1. ZSB-competitie, Hoofdklasse: Goes 2-Vlissingen 2, Landau-De Zwarte Dame, SVWZV-HWP 3, Goes 1-Middelburg 3, Souburg 1- Souburg 2. VOLLEYBAL Zaterdag, landelijk: Morres-De Schalmers (eerste divisie man nen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres-De Schalmers (tweede divisie vrou wen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2-Müod Electro 2 (derde divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres 2-Smash (derde divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aan vang 14.30 uur. District: Savok-WS'92 3 (promo tieklasse vrouwen), Gemeentelijke Sporthal Sas van Gent, aanvang 17.15 uur. De Kikkers-YVC (pro motieklasse vrouwen), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Savok 2-VVS'92 4 (eerste klasse vrouwen), Gemeentelijke Sporthal Sas van Gent, aanvang 15.15 uur. De Kikkers-YVC (promotieklasse mannen), sportzaal Aardenburg, aanvang 19.00 uur. ZAALHANDBAL Zondag: Hontenisse-GSC (vrou wen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 11.00 uur. Dressuurconcours ruiterclub Hulst Hulst - De landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst houdt van daag in manege Heikant een dresuurconcours hippique voor paarden en pony's. Ruim tachtig deelnemers hebben zich aange meld voor deze wedstrijd. Opvallend is dat in de hoogste klassen de deelname niet groot is. In de Z2-klasse komen drie amazones van de ruiterlcub Zuid-Be veland in de ring. Dit zijn Ina Nijssen met Ikarus, Monique Ver- schure met Jet Set en Joke Nijssen met Jade. In de Zl-klasse ko men aan het vertrek Jacquline Bergwerff met Caravel van Oran jezon, Carla Meyer met Icara van De Oranjeruiters, Mirjam de Feber met Etoile van Hulst, Wendy Duden met Furiosa van Oran jezon, Adri Hamelink met Kiretina van Hulst en Deborah van Lier met Iris Corona van De Oranjeruiters. Begonnen wordt om 09.00 uur met de B-klasse pony's. De laatste rubriek, de B-paarden, start om ongeveer 16.30 uur. De juryleden zijn Ingrid Picavet-Beens uit St.-Jansteen voor de B- en L-pony's, Arnout de Feyter uit Zaamslag voor de M- en Z-pony's en de Z- en M2-paarden, Cristian de Feyter uit Axel voor de Ml- en L- paarden en Adri Hamelink uit Kapellebrug voor de B-paarden. RVE ZLD zaalv zvh morres ZVH Morres klopt Zuidwest Negen Axel - In de provinciale zaalvoetbalcompetitie heeft ZVH Morres in Vlissingen met 2-4 van Zuidwest Negen gewonnen. De ploeg van coach Henk Maas legde de basis voor deze zege in de eerste helft. Met 0-4 werd namelijk van doel gewisseld. „Tot dan hadden we de zaken goed in de hand," aldus Maas, die Dirk Verdonck, Arno Zwegers en Mike van Rossem zag scoren en een speler van de gastheren zijn eigen doelman zag verschalken. Na de hervat ting poogden de Hulstenaren de productie op te voeren, maar slaagden daar niet in. De Vlissingers konden mede daardoor nog iets dichterbij komen. De zege kwam echter nimmer in gevaar. Checkpoint klopt Atoom Boys Terneuzen - Checkpoint zorgde voor een verrassing in de vierde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen door koploper Atoom Boys in een enerverend duel met 5-4 te verslaan. Door de neder laag van de leider stijgen de kansen van nummer twee De Rooy, omdat die ploeg met ruime 5-1-cijfers van Bonded Stores won. In de derde klasse verbeterde de positie van koploper W Dow 1. Die ploeg won zelf met 4-10 van Van Strien en zag dat naaste concurrent Witte/Boussen/De Bruin met 6-2 verloor van Qutility. UITSLAGEN Derde klasse: Van Strien-W Dow 1 4-10, Qutility-Witte/Boussen/De Bruin 6-2. Vierde klasse: Checkpoint-Atoom Boys 5-4, Café Bee-Broomchemie 5-6, W Dow 3-Marmara 6-6, De Rooy-Bonded Stores 5-1. STANDEN Derde klasse: W Dow 1 10-28, Witte/Boussen/De Bruin 10-20, Kota Radja 10-19, W Dow 2 10-17, Qutility 10-14, Adhanco 10-13, Maas 10- 11, Gemeente 2 10-10, Van Strien 9-8, Smit 9-0. Vierde klasse: Atoom Boys 12-28, De Rooy 12-27, Checkpoint 12-24, Broomchemie 12-19, Café Bee 11-13, Marmara 12-12, Bonded Stores 12- 9, W Dow 3 11-5. Benny Sport te sterk voor Cerestar Sas van Gent - Een compleet en goed spelend Benny Sport was veel te sterk voor Cerestar in de zaalvoetbalrayon Sas van Gent. Met maar liefst 2-11 won de Belgische formatie dat trfefen. In de huidige vorm is Benny Sport een serieuze bedreiging voor koplo per De Vlaanderen en nummer twee, De Spetters. Laatstgenoem de formatie trad voor de derde opeenvolgende week zonder wis sels aan en had het knap moeilijk met hekkensluiter Marinet. Pas in de slotfase kon De Spetters met enig geluk de winst naar zich toetrekken: 6-4. STAND De Vlaanderen 10-25, De Spetters 10-22, Benny Sport 9-16, Cerestar 10- 7, Marinet 9-0. DE STEM 1. L. Goossen (Tern Boys) 21 doelpunten. 2. A. van Haneghem (IJzendij- ke) 14 doelpunten. 3 R. Mohr (Heinkenszand) 12 doelpunten. 4. R. Baijra (Kruiningen) 11 doelpunten. 5. t/m 8. M. de Ruysscher (Ij- zendijke), R. Zuydwegt (Kloe- tinge), B. Aschman (Rillan dia), D. Verlinde (Sluiskil), 10 doelpunten 9. t/m 15. J. Lensen (Koe wacht), A. Gladdines (Hoek), F. Goedegebure (Arendsker- ke), J. Navarro (Steen), M. de Groote (SSV'65), R. Melaard (Middelburg za), E. Tielman (Hontenisse) 9 doelpunten. 16. t/m 20. K. Boufrahi (Mid delburg zo), M. de Kunder (Tern Boys), M. van Liere (Heinekenszand), E. Leonhart (Dauwendaele), W. v.d. Dries (Patrijzen) 8 doelpunten. 21. t/m 28. A. van Noorden (Kruiningen), J. Frusch (Axel), P. Withagen (HW'24), A. Lourens (Kloetinge), J. Stra ten (Rillandia), S. Beulens (Luctor'88), W. Faes (Bres- kens), T. Meijer (Wemeldinge) 7 doelpunten. 29. t/m 39. H. Tolhoek, G. Eversdijk, (Arendskerke), M. Boekhout E. Osmanovski (Breskens), G. Asselman (Hontenisse), J. Herselman (Kapelle), R. Jansen (RCS), A. Kopmans (Rillandia), P. Bom (SSV'65), D. v.d. Velde (Ter neuzen), W. Bisschop (Steen) 6 doelpunten. 29. t/m 38. R. Mijnheere (Luc- tor '88), R. Koole (Patrijzen), R. v.d. Velde (Dauwendaele), H. Fluit (Wolp. dijk), 5 doel punten. Clubscore: I. Tern. Boys 41 doelpunten. 2. Rillandia 38 doelpunten. 3/4. Kloetinge, IJzendijke 36 doelpunten. ~l "1 1 Van onze sportmedewerker Axel - Met de winterstop voor de deur staan in de derde klas se van het zondagvoetbal cru ciale duels op het programma. Een strijd om het winterkam pioenschap, waarin de voet balclub HVV'24 het zondag moet opnemen tegen MOC'17 en medekoploper Patrijzen te gast is bij Axel. Terneuzen- Middelburg is in deze klasse een strijd in het teken van bij blijven of afhaken. Eersteklas ser Goes ontvangt Best Voor uit. ZONDAGVOETBAL Best Vooruit is in de eerste klasse C een middenmoter. Goes mikt op zo'n plaats of een stekje er dicht tegenaan. „Net boven de rode streep," zeggen de Goesenaren van trainer Hugo Barends. VOAB, een topper in deze groep, bleek net een maatje te groot. Zondag liggen er meer winstkansen voor Goes, dat met een zege een streep kan zetten onder de matige serie wed strijden in de openingsfase. Zag het er toen uiterst somber uit, nu is de lucht heel wat helderder. „We kijken omhoog," aldus Ba rends. In de derde klasse staan uiterst in teressante duels op de rol. Met na me MOC'17-HW'24 is een treffen waarbij de emoties behoorlijk kunnen oplopen. In Hulst werd MOC'17 verweten te hard te spe len. MOC'17 kreeg, zoals de man nen uit Bergen op Zoom lieten we ten, 'de zwarte Piet toebedeeld toen de Hulster spelmaker Angelo Verbraeken geblesseerd moest uitvallen.' Sindsdien heeft Ver- braecken niet meer gespeeld en hij zal dit seizoen ook niet meer bin nen de lijnen komen. Deze affaire maakt het duel in Bergen op Zoom beladen. De eerste wedstrijd tus sen beide clubs in Hulst eindigde in 5-2. HW'24-trainer Ko Stoutjesdijk: „Wat in Hulst is gebeurd, zijn we al lang vergeten. Ondanks het feit dat het niet leuk was. Rancuneus zijn we niet. Ik zie geen problemen in het spelen tegen MOC'17. Bij die ploeg ben ik overigens drie jaar trainer geweest." Stoutjesdijk heeft alle manschap pen fit, op Leendertse, die met de looptraining is begonnen, en Ver braeken na. Bovendien heeft Ralph Zegers zijn overschrijving van Terneuzense Boys naar HW'24 binnen. Stoutjesdijk: „Vorige week heeft hij met het tweede meegedaan en een goed debuut gemaakt. Of hij al zal spe len, weet ik nog niet." Patrijzen, mede-koploper, na even solo de leiding te hebben gehad, won eer der met 3-1 van Axel. Axel heeft sindsdien weinig potten gebroken. Het heeft wegens blessures ook veel met de opstelling moeten schuiven. Job Zwegers, nog niet helemaal 'okselfris' en dus niet ze ker van spelen op zondag, over het duel met Patrijzen: „Wij zijn uit op een stunt. Een overwinning hebben we ook hard nodig om het zelfvertrouwen wat op te vijze len." Het meedoen van Ivan van de Vij- vere en Alex de Klerk is ook twij felachtig. Mark la Grand speelt in ieder geval niet. De schorsingen van Joep Frush en Patrick Dan- ckaart zijn voorbij. Evenals Scott de Greef zijn zij weer van de par tij. Als in de voornoemde twee duels MOC'17 en Axel winnen, kan Ter neuzen daar garen bij spinnen en tot op vier punten naderen. De rood-zwarten moeten dan wel winnen van Middelburg. Het eer ste duel tussen de twee clubs ken de geen winnaar, 1-1. Verliest Terneuzen, of speelt het gelijk en winnen HVV'24 en Patrijzen de voornoemde wedstrijden, dan is de titelrace nog slechts een ge vecht tussen Patrijzen en HW'24. „Zo zou je het kunnen benade ren," stelt Rolf Mobach van Ter neuzen. De spits wil het jaar goed afslui ten. „Stoppen met een overwin ning geeft toch een goed gevoel. Zeker als we er ook nog eens dich ter mee bij de top zouden kunnen komen," aldus de Sluiskillenaar. Mobach is optimistisch, omdat zijn team inmiddels goed op el kaar ingesteld is en er een goede organisatie is weggezet. In de vierde klasse zijn Breskens- Koewacht en STEEN-Hontenisse blikvangers met de gastheren als favorieten. PROGRAMMA: Eerste klasse C: DESK-Volharding, Zwaluw VFC-BW/Verachtert, Roos- endaal-VOAB, Goes-Best Vooruit, Wilhelmina'08-Brabantia, OJC Ros- malen-WVO. Derde klasse A: MOC'17-HW'24, Terneuzen-Middelburg, RCS-Uni- tas'30, Virtus-Vbssingen, Axel-Pa trijzen, Internos-Moerse Boys. Vierde klasse A: Breskens-Koewacht, Luctor'88-Sluiskil, Clinge-Hans- weertse Boys, Grenswachters-Zierik- zee, STEEN-Hontenisse, Philippine- LJzendijke. Vijfde klasse A: RIA-Graauw, Hul- sterloo-Walcheren, Renesse-Dom- burg, Jong Ambon-Zeeland Sport, Zeelandia-Hoofdplaat, Oostburg- Aardenburg, Vogelwaarde-Corn Boys. Zesde klasse A: Groede-Terhole, Sluis-Robur, Biervbet-Volharding, Lewedorpse Boys-SDO'63, Noorman- nen-Schoondijke. V

de Stem | 1997 | | pagina 15