Een harde kop die dwingend praat Elsbeth Vink naar ploeg Van Moorsel Met Van Lottum is niets mis Fel Sparta temt Willem II UITSLAGEN standen DESTEM SPORT B2 Louis van Gaal doet drie dagen aan imago-verbetering sportnieuws KORT Stormloop op aandelen Lafeber Remmelink vierde in Whistler Goldberger is weer Oostenrijker Record Wouda op 200 meter rugslag Zanetti wint in Izmir Top Nederlandse kandidaat IOC Chiappucci tekent bij nieuw team I I I I ZATERDAG 13 DECEMBER 1997 Van onze verslaggever ffijk en Aalburg - Twee jaar lang gokte Elsbeth Vink met de mountainbike op succes. Nu heeft ze er genoeg van. Te rug in het wegpeloton hoopt de 24-jarige wielrenster uit Wijk en Aalburg in de ploeg van Leontien van Moorsel op „ieuwe triomfen. Het mountainbiken had ik te veel problemen. Je moet er zo sterk voor zijn, anders gaat het „iet. Ik merkte dat ik niet meer op tijd herstelde. Bovendien mis te ik de weg. Als ik ergens in Amerika of zo aan het mountain biken was, dacht ik wel eens: zat ik maar lekker in een etappewed strijd. Ik denk dat het rijden van wegwedstrijden beter bij mij past," vertelt Elsbeth Vink. Ze werd omarmd door Leontien van Moorsel, die gisteren in Oisterwijk haar nieuwe Opsta- lan-ploeg presenteerde. Het team met Leontien van Moorsel, Cissy van Alebeek (Schijndel), Noortje Groot en Anoeska van der Zee kreeg er vier rensters bij: de Nieuw-Zeelandse Bianca Netz- ler, Edith Klep, Hester-Marieke Kroes en Elsbeth Vink. Twee jaar geleden stapte Elsbeth Vink uit de nationale selectie om zich op het mountainbike te gaan richten. In dienst van American Eagle behaalde ze behoorlijke re sultaten. „Maar de belasting van het moutainbiken was toch zwaar. Ik heb daarom ook gesuk keld met mijn gezondheid. Ik moest me zelfs afmelden voor het WK in San Sebastian. Nu wil ik een nieuwe start op de weg ma ken." De renster is blij met de hereniging met Van Moorsel, met wie ze eerder in de nationale ploeg reed. „We weten wat we aan elkaar hebben. Ik krijg een rol als meer ervaren rijdster. Ik weet hoe je als ploeg moet rij den," aldus Vink. De nieuwe sponsor Opstalan heeft zich voor een jaar, met optie voor nog een seizoen, aan de ploeg verbonden. VKS blijft aan als co-sponsor. In totaal komt het budget boven de twee ton uit. „Alles wordt gericht op het WK in Valkenburg. Daar moeten we toeslaan," heeft Leontien van Moorsel zich voorgenomen. Tot de nationale titelstrijd, waar Van Moorsel wil pieken, bereidt ze zich met haar eigen ploeg voor. Daarna is ze beschikbaar voor het keurkorps van de nieuwe vrouwencoach Jean-Paul van Poppel. Eerst gaat alle aandacht naar de eigen ploeg, die onder lei ding staat van Michael Zijlaard, de man van Leontien. Boor Henri van der Steen Onlangs kwam hij weer eens bulderend in beeld. „Go to your own country," voegde hij een Nederlandse verslaggever toe tij dens een persconferentie bij Barcelona. De weergave later op televisie stak Louis van Gaal. „Het was weer zeer imago-beves tigend," vond hij. Afgelopen week zag Nederland ook de aardi ge Van Gaal weer eens. Het was in 1995 dat Louis van Gaal bij Ajax een puzzelrit orga niseerde voor de selectie. Hij wil de natuurlijk wel zelf winnen. Om eerste te worden schakelde de coach per mobiele telefoon journalisten van de Telegraaf in om antwoorden te vinden op vra gen als: wat is de hoofdstad van Nigeria? De trainer won overi gens niet omdat de grappenma kers Blind en Silooy bordjes had den verwijderd zodat iedereen verkeerd reed. De blinde ernst waarmee hij zelfs een eenvoudige puzzelrit wil winnen èn zijn talent om feestjes te organiseren tekenen Louis van Gaal. Spelers vinden hem op so ciaal vlak 'ijzersterk'. Nooit ver geet hij een verjaardag, ook niet van de spelersvrouwen of van hun kinderen. De interesse in het privé-leven van zijn voetballers is niet geveinsd; Van Gaal houdt echt van mensen, zeker van de mensen met wie hij moet werken. Hij vergeleek zichzelf ooit met zijn vader: „Mijn vader had, denk ik, hetzelfde karakter als ik. Hij had een open oog voor de mede mens, luisterde, maar durfde be slissingen te nemen die niet voor iedereen aanvaardbaar, maar wel nodig waren voor het bedrijf. Hij was een leidinggevend figuur. Ik haken me daarin." fandag, 18.20 uur, Schiphol. Barcelona arriveert in Nederland voor de Champions League-wed strijd tegen PSV. Twee verslagge vers wachten Van Gaal op, eentje is van RTL, die hem wil laten rea geren op de nieuwste 'talk of the town' in Nederland: het onthaas ten. Van Gaal laat zich het nieu we begrip uitleggen en zegt: „Ik heb als coach altijd al grote waarde gehecht aan een goede arbeid-rust verhouding bij mijn spelers," Hij is ontspannen, vriendelijk, maar scherp als altijd. Waag het niet een klein scheutje stelling in een vraag te leggen, want hij slaat meteen toe: „Dat is een sug gestieve vraagstelling!" Of: „Dat is, zoals gewoonlijk, weer niet correct weergegeven." En: „Die vraag heb ik net al beantwoord." Zijn voormalige collega op de Don Bosco-lts in Amsterdam, oud-profvoetballer Marin Kam- minga, zei al eens dat alle onbe vangenheid bij Van Gaal is ver dwenen. „Heel begrijpelijk. Als voetbal-supporters een paar we ken nadat zijn vrouw Fernanda is overleden gaan zingen: 'Van Gaal heeft een kankerwijf', nou dan moet je wel een heel dik pantser hebben om te overleven. Louis heeft terecht een ondoordringba re muur om zich heen getrok ken." Tien minuten is er de tijd voor een gesprekje, wachtend bij de bagageband. Zonder zichtbare tegenzin legt hij uit hoe het gaat. „Het gaat goed, we staan boven aan. Heb je geen resultaten, dan wordt het moeilijk. De druk is groot in Spanje. Er zijn meer me dia en de mensen zijn er gevoeli ger voor wat er wordt geschreven dan hier. Bij Ajax maakte het weinig indruk op de spelers wat de een of andere journalist schreef. Dat ligt in Barcelona wel anders. Verder blijkt Hiddink ge lijk te hebben. Die zei al eerder dat in Spanje alles gaat op basis van emotie en hartstocht. Het taktisch vermogen is minder dan in Nederland. Het verfijnde sys teem dat ik wil spelen kost dus tijd. De vraag is of je die tijd krijgt in Spanje. Daarom zijn re sultaten zo belangrijk. Voorlopig voldoe ik aan de eisen, in de com petitie tenminste. Maar die is ook het belangrijkste." Hij zet even het bericht recht dat hij boos zou zijn geweest op club president Nunez die had laten lekken dat Bogarde zou worden gekocht. Van Gaal: „Er zijn men sen binnen de club met wie ik nog meer moet vechten dan met de media. Nunez hoort daar niet bij, want die steunt me juist in alle opzichten." Niet altijd heeft Van Gaal het even goed met zijn bazen kunnen vinden. Bij AZ werd het bonje toen het bestuurslid Wijnand Vermeulen parmantig van de tri bunes daalde om zijn trainer, die aan de zijlijn 'als een idioot' stond te tieren, tot de orde te roe pen. Interim-trainer Van Gaal werd even later ontslagen bij AZ, waarna Sparta-voorzitter Bou wer naar Ajax belde om bij colle ga Harmsen te informeren of er in De Meer geen plaatsje was voor Louis van Gaal...dwingend, intelligent, eigenwijs en sociaal ijzersterk... een talentrijk trainer. Harmsen beloofde een gesprek met be stuurslid Been van amateurza ken, want er was inderdaad een vacature bij de jeugd. Been moet nog lachen als hij aan dat sollici tatiegesprek denkt. Hij vroeg Van Gaal waarom die zo graag naar Ajax kwam. „Omdat ik de beste ben. Je moet mij dan ook nemen voor die baan." Dinsdag, 11.30 uur, De Herd- gang. Barcelona traint in Eind hoven. Louis van Gaal lijkt er een showt je van te maken. Hij ziet een fantastische training en dat mag de wereld weten. Hij juicht, hij schreeuwt, hij klapt. Teleur stellend: het Spaans van Van Gaal. Het lijkt nog nergens op wat de coach te berde brengt in het Spaans. Hij vindt zelf dat het wel meevalt. „Ik gebruik geen tolk meer in gesprekken met spe lers, maar ik studeer ook niet meer. Geen tijd." Na de training is hij op z'n best; persconferentie. Bij vrijwel alle trainers levert dat het gebruike lijke, zinloze gebrabbel op, Van Gaal heeft altijd wel iets zinnigs te zeggen. Nu over het transfer systeem na Bosman en de over volle internationale kalender. Na de sessie krijgen enkele radio- en televisiezenders exclusieve ruimte, terwijl de spelers in de bus rustig wachten op de 'mister'. Van Gaal antwoordt geïnteres seerd op steeds weer dezelfde vragen, zelfs vermijdt hij hatelij ke opmerkingen als een nogal naïef meisje van een Brabantse televisieomroep blijft beweren dat Barcelona in hetzelfde schuitje zit als PSV. Van Gaal: „Wij zitten niet in het zelfde schuitje." Meisje: „PSV zit ook in een dip." Van Gaal: „Maar wij niet. Wij spelen juist weer beter." Hij lacht even geamuseerd. Woensdag, 23.15 uur, PSV-sta- dion. De persconferentie is voor bij, diverse radioverslaggevers hebben hun interviewtjes ge daan. Hij is zichzelf geweest, hij is aardig geweest. Het publiek kent hem vooral als de man van de karatetrap tegen Milan, als de bullebak die een verslaggever tot de orde riep - „Ben ik nou zo slim of ben jij zo dom?" - en van zijn laatste uit barsting, op een persconferentie in Barcelona tegen een Neder landse televisie-journalist: „Go to your own country." De trainer vond dat later 'imago-bevesti gend.' Enkele maanden geleden was er de documentaire rond zijn af scheid bij Ajax. Ergens achterin zat het ontroerende fragment dat Van Gaal bij de huldiging ineens zijn dochters zag huilen. Prompt barstte de coach zelf ook in snik ken uit. Prachtige emotie. Imago- verbeterend? Van Gaal: „Ik was in elk geval blij dat ik heb meege werkt aan die documentaire." Tijd voor de laatste vraag: is Van Gaal een beetje tevreden over drie dagen imago-verbetering in Nederland? Hij denkt even na. Wil het niet zeggen. „Dat moeten anderen beoordelen." Hij mag te vreden zijn. Theo Vonk, ooit zijn trainer bij Sparta, zei al dat de mensen een totaal verkeerd beeld hebben van Louis van Gaal. „Misschien komt dat door zijn harde kop. Ook heeft hij natuur lijk een dwingende manier van praten." Het leverde hem ooit de enige ro de kaart op in zijn loopbaan als speler. Een besnorde scheids rechter haalde hij het bloed on der de nagels vandaan. „Als je morgen op de sportpagina's wilt staan, snorremans, moet je me nu geel geven." Geel dus. Louis ont plofte. „Als je op de voorpagina wilt komen, moet je er nog een geven." Kood. In zijn hele loop baan kreeg hij ook vijf keer geel, alle vijf keer voor zijn 'dwingen de manier van praten' tegenover de leiding. Dwingend, intelligent, eigenwijs, sociaal ijzersterk. Louis van Gaal heeft meer kanten dan men denkt. Meindert van der Kaaij heeft het allemaal prachtig opge schreven in zijn boeiende, overi gens niet door Van Gaal geauto riseerde biografie van de coach. Of Van Gaal dat boek trouwens al heeft gelezen? „Nee. Geen tijd." Even is het stil. Dan zegt hij. „Bovendien klopt het niet. Er staan fouten in." Toch gelezen? Van Gaal: „De eerste bladzijde al. Er staat dat ik uit een gezin kom van zeven kinderen. Dat is dus fout. Tja, als er op de eerste bladzij al een fout staat..." Hoeveel kinderen hadden ze bij jullie thuis dan, Louis? Hij kijkt je bijna verongelijkt aan. „Ne gen!" Warmond (anp) - Zon en aan strand liggen. John van Lottum wist geen betere re ntedie om van zijn schouder- Messure af te komen. Direct aa de afmelding van vorige week voor de kwartfinales van Bad Lipspringer vloog hij naar Aruba, om pas één dag 'oor zijn eerste optreden bij Warmondse Masters terug te keren. Gebruind en met het haar alvast oe Australië-coupe liet de 21- jfflge Eindhovenaar na in de tie- tfak verloren eerste set weinig W van leeftijdsgenoot Wouter andaart (6-0 6-1). Daarmee de- onstrerend, dat er zowel op zijn tm als op zijn instelling weinig ®aan te merken. 'Paar keer dat hij zijn racket h«Jr grond liet buiten, werden Hmi,met ®raa§te vergeven door tot JaÜ.I?ulst 111 tegenstelling Eyf Schapers, die de v*°v®aar uit Jong Oranje B h Jterue, vindt de ervaren antse kampioenenkweker «vitert juist goed. hui r een udnenalinestoot gaat nisV;,eeum,aal niet in topten- tandm a HaIst wreef zich in de tine tn halve-finale-ontmoe- Haarh,O™ Lotttum en Paul dat ten S ^em zekerheid, ten zonder,™ zijn pupil' iOEmZg eflnale staat! om Huidige tit1!? te spreken van de ken diil a er Sien§ Schal" schéma k ,anclere helft van het Vtond „^gebracht. Itrs' UO.000 guide Ktu1s Mas" John van Lottum maakt zich weer eens kwaad en schopt zijn racket weg. foto anp Mannen, kwartfinales: Van Lottum (3) - Standaart 6-7 6-0 6-1, Schalken (1) - Bok 6-1 6-2. Halve finales: Schalken - Belgraver, Haarhuis - Van Lottum. Vrouwen, kwartfinales: Oremans (1) - Van Aalderen 6-4 6-4, Hopmans (4) - Koutstaal 6-2 6-2. Halve finales: Oremans - De Weille en Noorlander - Hopmans. Rotterdam - Willem II weet weer wat verliezen is. Na zes zeges op rij, waaronder een fraaie op PSV, gingen de Tilburgers met 4-1 on deruit in Rotterdam. Vooral de voorhoede van Sparta was gister avond op dreef. Dennis de Nooijer en Den Dunnen verdeelden de doelpunten. Galasek werkte de enige tegentreffers namens de Til burgers binnen. SPARTA - WILLEM H 4-1 (3-0). 22. Dennis de Nooijer 1-0, 32. Dennis de Nooijer 2-0, 36. Den Dunnen 3-0, 46. Galasek 3-1, 52. Den Dunnen 4-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers: 4.000. SPARTA: Jansen; Marilia, Noorlan der, Nieuwenburg en Van der Meer; Kayis (85. Dias), Van der Laan en Ge rard de Nooijer; Mourad (75. Ren- furm), Dennis de Nooijer (89. Van der Linden) en Den Dunnen. WILLEM H: Van Fessem; Prom- mayon, Konterman, Hyypia en Kos- kïnen (68. Derveld); Loeffen, Galasek en Arts; Sanou (46. Van der Vegt), Wijnhard en Ceesay. RODA - MW 3-0 (2-0). 3. Torma 1-0, 25. Torma 2-0, 72. Lawal 3-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Doomernik (Roda), Joordens (MW). RODA: Delwarte; Senden, Vrede, Schops en Van Haaren (83. Mores); Van der Luer, Ooijer, Doomernik en Lawal; Van Houdt en Torma. MW: Van Duijnhoven; Einarsson, Luypers, De Jong en Heubach (74. Buikema); Landzaat, Joordens, Vol- mer en Bouma; Nygaard en Taiwo. Eerste divisie. FC ZWOLLE - FC DEN BOSCH 4-1 (2-1). 9. Roelofsen 1-0, 31. Bruin 2-0 (strafschop), 33. Lurling 2-1, 72. Slot 3-1, 74. Bruin 4-1. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 3150. Rode kaart: 31. Janssen (FC Den Bosch). HELMOND SPORT - EINDHOVEN 0-1 (0-0). 47. Van Gils 0-1. Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Streppel, Schaefer, Vergoossen (Helmond Sport), Weijers, Martens, Van Huijksloot (Eindhoven). Londen - Hans Segers en Bruce Grobbelaar hebben van de Engel se voetbalbond een voorwaarde lijke schorsing gekregen van zes maanden en een boete van onge veer 30.000 gulden. Beide doel mannen kregen de straf voor het zich op ontoelaatbare wijze be moeien met het gokken op resul taten van voetbalwedstrijden. De FA wilde geen onvoorwaarde lijke schorsing uitspreken. „Bei den hebben al ernstig geleden in financiële en persoonlijke zin. Daarmee is rekening gehouden. De commissie vond het niet eerlijk een straf op te leggen die Grobbe laar en Segers weer van het veld zou halen," aldus woordvoerder Double. Het gelijkspel (2-2) donderdag tegen Ajax heeft voor VfL Bo- chum meer tol geëist dan de uit schakeling uit het UEFA Cup toernooi alleen. De Duitse verde digers Thomas Reis en Axel Sun- dermann raakten geblesseerd. Bo- chum moet de twee missen in de laatste wedstrijden voor de win terstop tegen respectievelijk Le- verkusen en Duisburg. Helmond Sport en ADO Den Haag gaan op woensdag 17 de cember verder met hun op 13 sep tember gestaakte wedstrijd. Het duel wordt hervat in de 49e mi nuut bij de stand 1-0 voor de Bra banders. ADO Den Haag begint de 'inhaal race' met negen man. Scheids rechter Luijten had namelijk in het eerste deel Heesen en Van der Roer van het veld gestuurd. Hij staakte het duel wegens grievende spreekkoren van de ADO-suppor- ters. Peter Bosz keert begin volgend jaar in Nederland terug. De voor malige verdediger van Feyenoord speelde vanaf oktober vorig jaar voor de Japanse club JEF United, waar ook Arnold Scholten en Jan Versieyen (trainer) actief zijn. Zijn contract loopt op 31 decem ber 1997 af. Bosz (34) heeft nog geen beslissing genomen over zijn toekomst. Enkele Nederlandse clubs hebben belangstelling voor hem getoond. Het Braziliaanse voetbalelftal is het toernooi om de confedera tie-beker in Saudi-Arabië met een 3-0 overwinning op het gastland begonnen. Romario scoorde twee keer. WK-deelnemer Saudi-Ara- bië gaf de wereldkampioen meer dan een uur goed partij. Riyad. Confederatie-beker. Groep A: SAUDI-ARABIË - BRAZI LIË 0-3 (0-0). 65. Cesar Sampaio 0-1, 74. Romario 0-2, 81. Romario 0-3. Toeschouwers: 45.000. Rode kaart: 65. Zubromawi (Saudi-Arabië). Riyad. Confederatie-beker. Groep A: AUSTRALIË - MEXICO 3- 1 (1-0). 44. Viduka 1-0, 59. Aloisi 2-0, 79. Hernandez 2-1 (strafschop), 90. Mori 3-1. Toeschouwers: 35.000. Bij zonderheid: Tony (ex-NAC) en Aure- lio Vidmar (ex-Feyenoord) stonden in de basis bij Australië. De tuchteommissie van de KNVB heeft de volgende straffen uitgedeeld in het betaald voetbal: Vijf wedstrij den geschorst: Fortes Rodriques (AZ). Vier wedstrijden geschorst: Boussa- bon (ADO Den Haag), Cales (RBC). Drie wedstrijden geschorst: Van de Goor (TOP Oss). Een wedstrijd ge schorst: Rayer (VW). Berisping: De Koning (AZ). Boete: NAC f. 5000,00. Adrian Hie verruilt Galatasaray voor Valencia. De Roemeense aanvaller kostte de Spaanse club, voorlaatste in de Primera Divi sion, bijna vijftien miljoen gulden. Amsterdam - Er is een stormloop ontstaan op de aandelen in de loopbaan van golfer Maarten Lafeber. Van de beoogde 7500 aande len a raison van 100 gulden waren er gisterochtend, de eerste dag van intekening, al 2000 verkocht. Door middel van het aandelenfonds kan de getalenteerde neo-pro- fessional uit Eindhoven vijf jaar onbezorgd golfspelen op de Euro pese Tour. Hij geniet een salaris en kan zijn hoge beroepskosten de clareren. Daarentegen moet hij al zijn verdiensten aan prijzen, startgages en sponsoring in het fonds terugstorten. Whistler - Theo Remmelink is in de Canadese plaats Whistier vier de geworden in een Super G, tellend voor de wereldbeker snow- boarden. Remmelink, die al zeker is van een plaats in de Neder landse ploeg voor de Olympische Winterspelen van februari in Na gano, had een achterstand van 0,73 seconde op de Canadese win naar Mark Fawcett. Whistier. Snowboarden, Super G wereldbeker. Mannen: 1. Fawcett (Can) 1.02,15, 2. Conté (Fra) 1.02,55, 3. Anderson (Can) 1.02,66, 4. Remmelink (Ned) 1.02,86, 5. Grabner (Oos) 1.02,88, 6. Greenwood (VSt) 1.02,91. Vrouwen: 1. Van Ert (VSt) 1.07,36, 2. Shaw (VSt) 1.09,34, 3. Ruby (Fra) 1.09,35, 4. Riegler (Oos) 1.10,28, 5. Olson (VSt) 1.10,33, 6. Trettel (Ita) 1.10,89. Linz - Skispringer Andreas Goldberger is weer gewoon staatsbur ger van Oostenrijk. De autoriteiten gaven gisteren gehoor aan het verzoek van de wereldkampioen skivliegen om Oostenrijker te mo gen blijven. Goldberger leefde de laatste tijd in onmin met de na tionale bond. Eerst door cocaïnegebruik, later door zijn besluit zijn eigen coach te verkiezen boven de bondscoach. Hij maakte daarop aanstalten van natioliteit te veranderen teneinde aan de wereldbe kerwedstrijden te kunnen meedoen om kwalificatie voor de Win terspelen van Nagano af te dwingen. Drachten - Marcel Wouda heeft gisteren op de openingsdag van de Nederlandse winterkampioenschappen in Drachten het nationaal record op de 200 meter rugslag verbeterd. De zwemmer van PSV tikte aan na 2.02,42. Dat was bijna een volle seconde onder zijn ou de toptijd, die dateert van anderhalf jaar geleden in Barcelona. Dat was zeer verrassend want Wouda keerde donderdag pas terug van een hoogtestage in de Spaanse bergen. Hij trok in zijn kielzog zijn getalenteerde clubgenoot Klaas Erik Zwering mee naar een nieuw junioren- en jeugdrecord: 2.03,93. De startlimiet daarvoor stond op 2.04,80. Pieter van den Hoogenband scherpte op de 400 vrij, een bijnummer in Drachten, zijn eigen jeugdrecord aan tot 3.55,41, maar net boven de snelste Nederlander aller tijden, Marcel Wouda (3.54,72). Izmir - Marco Zanetti heeft gisteren het Grand Prix-toernooi van Izmir gewonnen. De Italiaan won in de finale met 3-2 van Torbjö- rn Blomdahl. De Zweed maakte in de finale een achterstand van twee sets onge daan. In de beslissende vijfde sloeg Zanetti met 15-13 toe. Blomda hl had in de halve eindstrijd de Belg Raymond Ceulemans met 3-0 verslagen, Zanetti zegevierde met dezelfde cijfers over de Duitser Christian Rudolph. De strijd om de derde plaats was met 2-0 voor Ceulemans. De laatste Nederlandse deelnemer in het biljarttoernooi, Raimond Burgman, bracht het tot de kwartfinales. Daarin was Ceulemans met 3-0 te sterk. Dick Jaspers en Henk Habraken sneuvelden al in de eerste ronde. Izmir. Grand Prix driebanden. Kwartfinales: Torbjörn Blomdahl (Zwe) - Leppens (Bel) 3-2 (15-5 11-15 15-9 8- 15 15-4/1,828-1,411), Ceulemans (Bel) - Burgman (Ned) 3-0 (15-12 15-10 15- 6/1,551-1,000), Zanetti (Ita) - Sanchez (Spa) 3-0 (15-0 15-11 15-7/2,045-0,900), Rudolph (Dui) - Caudron (Bel) 3-1 (15-11 15-11 0-15 15-14/1,758-1,500). Halve finales: Blomdahl - Ceulemans 3-0 (15-9 15-7 15-1/2,368-1,000), Zanetti - Ru dolph 3-0 (15-5 15-11 15-2/3,214-1,500). Finale: Zanetti (Ita) - Blomdahl (Zwe) 3-2 (15-9 15-9 5-15 12-15 15-13/1,967-2,000). Goes - Marc Top, 41, uit het Zeeuwse Kapelle heeft gisteren beslo ten zich kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van het Inter nationaal Olympisch Comité. De gedachte speelde al enige tijd door zijn hoofd. Hij nam het definitieve besluit na een gesprek met Anton Geesink, die reeds tien jaar zitting heeft in het hoogste sportcollege ter wereld. Marc Top, directeur van een schadeverze keringsbedrijf te Goes, is een hoog gestegen official in de interna tionale roeiwereld. Milaan - Claudio Chiappucci heeft een contract voor een jaar gete kend bij de nieuwe wielerploeg GS Ros Mary-Amica. Volgens 'II diablo' zal het zijn laatste actieve seizoen zijn. De 34-jarige Itali aan, die afgelopen seizoen reed voor Asics, gaat behalve als renner ook werken als manager. BADMINTON Dublin. Ierse Open. Tweede ronde: Bruij stens (Ned) - Fangel (Den) 16-17 15-11 15-6. Derde ronde: Bruijstens (Ned) - Lundström (Zwe) 15-9 15-8. DAMMEN Stadskanaal. WK-kandidaten. Zevende ronde: Sjoelman (WRu) - Krajenbrink (Ned) 1-1, Thijssen (Ned) - Tsjegolew (Rus) 2-0, Bendt (Sur) - Meijer (Ned) 1-1, Schwarz- man (Rus) - Zalitis (Let) 1-1, Val- neris (Let) - Koyfman (Isr) 1-1, Domchev (Lit) - Amrillojev (Rus) 1-1, Ba (Sen) - Georgiev (Rus) 1-1, Presman (WRu) - Samb (Sen) 1-1, Koeperman (VSt) - Mogüjanski (VSt) 1-1, Watoetin (WRu) - Kole- snik (Oek) 1-1, Rejc (Slo) - lives (Est) 1-1, Durdyev (Tkm) - Chmiel (Pol) 1-1, Bal j akin (WRu) - Guet- manski (Rus) 1-1, Sekongo (Ivo) - Cordier (Fra) 1-1, Gantwarg (WRu) - Boezinski (Lit) 1-1, Bur leson (Sur) - Wolf (Cur) 1-1, Erde- nebileg (Mon) - Michiels (Bel) 1-1. Stand: 1. Thijssen, Koyfman, Schwarzman en Valneris 9. PAARDENSPORT Genève. Internationaal concours hippique. GP dressuur: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1880, 2. Werth (Dui) Nobilis Amaretto 1865, 3. Wirths (Dui) Souveraen W 1752, 4. Van Olst (Den) Dempsey 1731, 5. Weyland (Dui) Carlos 1718. Frankfurt. CSI-CDI. Dressuur: 1. Bontje (Ned) Olympic Gestion Silvano 1707, 2. Zeilinger (Dui) Livijno 1681, 3. McDonald (VSt) Beaurivage 1647. SCHAATSEN Hamar. Wereldbeker, loting, be langrijkste ritten. Vrouwen, 3000 meter, le rit: Tho mas (Ned) - Adeberg (Dui), 2e rit: De Loor (Ned) - Tabata (Jap), 6e rit: De Jong (Ned) - Pechstein (Dui), 7e rit: Warnicke (Dui) - Zijl stra (Ned). Mannen, 1500 meter, le rit: Hoff mann (VSt) - Nijboer (Ned), 4e rit: Neal Marshall (Can) - Straathof (Ned), 5e rit: Zandstra (Ned) - Parker (Can), 8e rit: Ritsma (Ned) - Noake (Jap). B- groep, 6e rit: De Marreiros (Por) - Eminger (Oos), 16e rit: Tamburrino (VSt) - Ten Kortenaar (Oos), 17e rit: Breuer (Dui) - Rykkje (Noo), 18e rit: Rom- me (Ned) - Jaroszek (Pol). SCHAKEN Groningen. WK. Uitslagen tweede ronde, tweede partij: Miladinovic (Gri) - Van Wely (Ned) 0-1 (1/2-1 1/2), Piket (Ned) - Topalov (Bul) 1-0 (1 1/2- 1/2), Timman (Ned) - Beljavsky (Slv) 0-1 (1/2-1 1/2), Khalifman (Rus) - Nijboer (Ned) 1-0 (2-0), Anand (Ina) - Nikolic (Bos) 1-0 (2- 0), Episjin (Rus) - I. Sokolov (Bos) 1-0 (1-1), Slobodan (Dui) - Azmai- parasjvili (Geo) 1/2-1/2 (1-1), Ivantsjoek (Ned) - Seirawan (VSt) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Sjirov (Spa) - Granda Zuniga (Per) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Giorgadze (Geo) - Adams (Eng) 0-1 (0-2), Salov (Rus) - Tkatsjev (Kaz) 1/2-1/2 (1-1), Ma- lanjoek (Oek) - Barejev (Rus) 0-1 (0-2), J. Polgar (Hon) - Almasi (Hon) 0-1 (1/2-1 1 1/2), Alterman (Isr) - Georgiev (Bul) 1/2-1/2 (1-1), Sadler (Eng) - Ehlvest (Est) 1/2- 1/2 (1-1), Kortsjnoi (Zwi) - Short (Eng) 1/2-1/2 (1-1), Akopian (Arm) - Luther (Dui) 1-0 (1 1/2- 1/2), Adianto (Ino) - Svidler (Rus) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Lautier (Fra) - Hracek (Tsj) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Hjartarson (IJs) - Alexandrov (WRu) 1/2-1/2 (1-1), Zvjaginsev (Rus) - Kaidanov (VSt) 1/2-1/2 (1- 1), Shaked (VSt) - Roeblevski (Rus) 0-1 (1/2-1 1/2), Kindermann (Dui) - Milos (Bra) 0-1 (0-2), Tivia- kov (Rus) - Rozentalis (Lit) 1/2- 1/2 (1 1/2-1/2), Oil (Est) - Moroze- vitsj (Rus) 1/2-1/2 (1 1/2-1/2), Garcia (Col) - Krasenkov (Pol) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Joesoepov (Dui) - Gretarsson (IJs) 1-0 (1 1/2- 1/2), Milov (Zwi) - Andersson (Zwe) 1-0 (1-1), Drejev (Rus) - Ne- nasjev (Oez) 1-0 "(1 1/2-1/2), A. So kolov (Rus) - Tstratescu (Roe) 1-0 (2-0), Vaganian (Arm) - Bologan (Mol) 1-0 (2-0). TAFELTENNIS Boedapest. Vrouwen. EC H, derde ronde. POSTAS MATAV (IION) - NOOKDKOP (NED) 4-0. Molnar - Hendriks 21-9 21-16, Kuscs - Noor 21-17 21-17, Kertap - Santic 21-15 21-19, Kuscs/Mölnar - Noor/Santic 21-15 21-19.

de Stem | 1997 | | pagina 13