Parking bij Scheldeflat van de baan Tarievt waters< dalen 1 Jonge Notenaren bang voor stagnatie project Otheense kreek Straatfestival Vlissingen bij top-honderd instellingen zelf kennis v< Toneelspel voor jarige St. Antonius Sluis ZEELAND uit POLITIE rapport oofVlingelani PLAATSELIJK NIEUWS Klachtopvang patiënt huisarts geregeld DE STEM ZEELAND Geen behoefte aan garages Vertelavond in dialect te Biervliet Voedselactie van Dorkas succesvol Regionale Theaterdag Kasteelconcerten Open Jazzdag Porgy Bess The Brandos in De Pieper Expositie in De Stelle Pastels van De Vliegher Kerstexpositie Galerichel Geheimen van het platteland pESTEM Hand bekneld Fietser aangereden Softdrugs Hoek Terneuzen Kampioenendag bij PV De Vrede in Sas Hobby- en verzamelbeurs in Meulengat Aerobics voor de Cliniclowns Bestuur tegen verl Bijeenkomst PvdA-Zeeland Koepel VMC over Zeeuwsl i i i i i VRIJDAG 12 DECEMBER 1997 Van onze verslaggeefster Othene - De Notenaren die 2750 gul den wonnen met hun plan om de Otheense kreek te verbeteren, hopen dat dit zo snel mogelijk uitgevoerd gaat worden. Maar nadat zij gisteren het contract van het Code Name Fut ure Project ontvingen, waarvan zij de Zeeuwse winnaars waren, vrezen de jongens het ergste. In dat contract staat namelijk dat het project uiterlijk voor mei 1998 afgerond moet zijn. En zoals het er nu voor staat, met een begroting die op zich laat wach ten, redden ze het niet voor die tijd. Corrie van den Berge, moeder van een van de jongens en secretaris van de buurtvereniging: „We wachten nu al twee maanden op de offerte van een aan nemersbedrijf. Dit bedrijf hebben we be naderd, omdat het vaak met de gemeente samenwerkt en in het verleden al aan de kreekoever heeft gewerkt. Zolang we geen idee hebben hoeveel het gaat kos ten, kunnen we geen fondsen aanschrij ven en kunnen we niet om de tafel gaan zitten met de gemeente. We dachten dat we tot oktober de tijd hadden om het project rond te krijgen. Toen we er van morgen achter kwamen dat het uiterlijk in mei af moet zijn, dachten we gelijk: Dat redden we niet." Annemieke Oostveen van het Codename Future Project: „Dit project loopt een jaar en in oktober begint het weer op nieuw. In het contract houden we mei aan, omdat je het project toch een keer moet afronden. Daarbij is het voor zowel de deelnemers als onszelf belangrijk dat er duidelijkheid bestaat. Het is niet zo dat het project uit Othene de toegezegde 2750 gulden niet krijgt als het in mei nog niet klaar is. Als ze echt in de problemen dreigen te komen, kunnen ze eventueel een aanvraag doen om het project te ver lengen." Dit wetende is Van den Berge een beetje gerustgesteld. „We blijven er echter vaart achter zetten en proberen alsnog de begroting voor mei af te hebben. Ik heb een kopie van het contract naar de gemeente Terneuzen gestuurd. Vandaag hoorde ik dat de aannemer er nog niets aan gedaan heeft. Hij zou de offerte eind volgende week afhebben. Als dit niet het geval is, stappen we naar een ander be drijf. Ook willen we onze maquette in de etalage van een winkel zetten, in de hoop dat we sponsors krijgen. Daarnaast gaan we proberen of we niet alvast een deel van het plan, bijvoorbeeld een steiger, kunnen uitvoeren. We gaan stug door, want de oever van de Otheense kreek moet verbeterd worden voor recreatie." Van onze correspondent Terneuzen- De bouw van ondergrondse parkeergarages nabij zwemparadijs Scheldorado ten behoeve van de bewoners van de flats op de Scheldedijk is van de baan. Bewoners hebben te weinig interesse getoond, waardoor het project volgens aanne mer Van der Poel niet haalbaar is. Wel blijft de mogelijkheid van de bouw van bovengrondse garages open. Raadslid W. de Zeeuw (WD) wil de gisteren tijdens de rondvraag van de raadsvergadering van het college weten wat de gevolgen zijn op langere termijn. „Het niet doorgaan van de bouw van on dergrondse garages kan grote ge volgen hebben op de korte en lan ge baan voor de planontwikke- ling van dat gebied. Als de laatste flat daar afgebouwd is en de be langstelling voor Scheldorado toeneemt komen we in dat gebied met een parkeerprobleem te zit ten." Wethouder mevrouw De Mol- Markusse bevestigde dat er een brief van de firma van der Poel binnen gekomen is, waarin dui delijk wordt dat er te weinig ani mo is voor de parkeergarages. „Er is nu een nieuwe situatie ont staan. We zullen begin januari in overleg treden met de firma van der Poel. Ik heb inmiddels begre pen dat de plannen voor de bouw van bovengrondse garages niet van tafel is. Overigens is het spij tig dat er geen ondergrondse par keerruimte komt." Unielocatie De raad had geen moeite met het huisvestingprogramma voor het onderwijs, met daarin het ver zoek van de bestuurscommisie van stedelijke scholengemeen schap De Rede om te komen tot Biervliet - In zaal De Gentsche Poort in Biervliet wordt vrij dag 19 debember een Zeeuws- Vlaamse vertelavond gehou den, een initiatief van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. E. Schippers-te Bleu vertelt een kerstverhaal in het dialect van het Land van Cadzand. Andere vertellers zijn Hans Pollemans en Suzanne Gielleit, die een episode uit een jeugdboek voorleest. Piet Scheerders komt met een verhaal over een nooit opgehelderde moord in het Land van Hulst. Tot slot komt de plaatselijke verteller Raymond Raconte met een caféverhaal uit de streek. Kaarten voor deze vertelavond, die om acht uur begint, zijn nog te verkrijgen bij 't Winckeltje in Biervliet, boekhandel Van Aken Terneuzen en boekhandel Bas ting in Oostburg. Terneuzen - De voedselinzame- ling van de christelijke hulp organisatie Dorkas heeft in Zeeuws-Vlaanderen 1050 do zen en een geldbedrag van 3800 gulden voor de trans portkosten opgeleverd. In Zeeuws-Vlaanderen werd in gezameld in supermarkten in Axel, Breskens, Cadzand, Hulst, Hoek, Sluiskil, Terneuzen en Zaamslag. Verder in kerken in Axel, Hoek, Terneuzen, Sluiskil, Cadzand en Zaamslag en scholen in Reuzenhoek, Breskens, Hoek, Schoondijke, Groede, Oostburg en Terneuzen. Het gaat om de in zameling van voedselpakketten voor mensen in Oost-Europa. De pakketten worden deze winter naar de allerarmsten in Rusland, Oekraïne, Roemenië, Moldavië en voormalig Joegoslavië gebracht. een unielokatie. P. Broekhuysen (VVD) vond het beschikbare be drag duidelijk te laag. „In het deskundigenadvies van ICS wordt geen rekening gehouden met de situering en indeling van de voormalige school de Vaart. Evenmin is er rekening gehouden met de Tweede Fase voor het voortgezet onderwijs. In een goed gesprek tussen de ge meente en het schoolbestuur van de Rede is besloten een betere fi nanciële en inhoudelijke onder bouwing te maken. Ik ben hoop vol gestemd voor de toekomst. Er is echter alle 'rede om de vaart' erin te houden" Wethouder A.Stahl-Hemelsoet deed een duidelijke toezegging richting de Rede „Op het moment dat de Rijksoverheid zegt op wel ke manier de Tweede Fase in het voortgezet onderwijs ingevoerd wordt en de taak van de gemeen te duidelijk is, zal ik niet nalaten deze plannen gelijktijdig mee te laten lopen met de plannen rond de unielokatie. Zonder duidelijk heid geen besluit." P.Hamelink( SGPJhield tenslotte een warm pleidooi voor het in standhouden van de buitenkant van het beeldbepalende schooltje Reuzenhoek, omdat dit een van de laatste polderschooltjes is. Twee lokalen zijn dringend aan vervanging toe. Van onze verslaggever Vlissingen - Het Straatfestival Vlissin- gen behoorde in het afgelopen jaar tot de honderd best bezochte evenementen in Nederland. Met 128.000 bezoekers neemt het festival de tweeëntachtigste plaats in op een lijst die is gepubliceerd door ReSpons Evenementen Monitor. Meer dan de helft van het aantal evenementen uit die lijst trok meer bezoekers dan vorig jaar. Dit geldt ook voor het straat festival, dat nu voor het eerst in de lijst is op genomen. Het best bezochte spektakel was de Vierdaagse van Nijmegen, met 1,1 miljoen be zoekers, op enige afstand gevolgd door de Til- burgse kermis met 900.000 klanten. In Vlissingen wordt inmiddels hard gewerkt aan de editie 1998 van het festival, dat van 2 tot en met 12 juli wordt gehouden. Uitgangs punt wordt nog meer straattheater, waarbij wordt gedacht aan een heel weekend in plaats van één straattheaterdag. Daarnaast komen er bijzondere voorstellingen uit het interna tionale festivalcircuit op het programma te staan en drie Promenadeconcerten met het Zeeuws orkest en de popgroep Blf. Deze vin den plaats in de St. Jacobskerk op 2,3 en 4 ju li. Aanvankelijk was de kerkvoogdij van de hervormde gemeente hier op tegen, maar ze is na overleg met de gemeente en de culturele raad overstag gegaan. Uit een publieksonderzoek dat tijdens het af gelopen festival is gehouden, blijkt de helft van de bezoekers speciaal op het evenement afkwam. Gezelligheid en ontspanning stonden daarbij voor de meesten voorop. Meer dan de helft was afkomstig uit Vlissingen zelf, een deel van Walcheren en uit overig Zeeland. Een kleine twintig procent kwam uit de rest van Nederland. VOOR DE jeugd van zes tot twaalf jaar is er morgenmiddag een theatervoorstelling in het Ledeltheater in Oostburg. In het kader van de Regionale Theater dag speelt er jeugdtheater Het Appeltje. De voorstelling die dit gezelschap brengt, is een sprookje getiteld Dag Monster. Het is gebaseerd op het verhaal van Belle en het Beest en gaat over een vader met drie doch ters, twee stoute en één lieve. De laatste moet weg bij haar vader en komt terecht bij een afschrik wekkend monster met een groot geheim. De entree bedraagt 5 gulden voor kinderclubleden en 7,50 gulden voor niet-leden. Zaterdag 13 december, aan vang 14.00 uur. DE REEKS Kasteelconcerten in Beveren gaat morgen van start met een recital dat verzorgd wordt door de pianisten Piet Kuycken en Bart Meynckens. Beiden studeerden aan het con servatorium in Brussel en vor men een vast duo, met bijzonde re aandacht voor het repertoire voor twee piano's. Op het pro gramma staan werken van Hin- demith, Mozart en Schubert. Het concert in kasteel Cortewalle begint om 20.00 uur. 'Pathetiek en Melancholie' is de titel van het concert dat het Symfonieorkest van Vlaanderen o.l.v. Fabrice Bollon speelt maandag in de stadsschouwburg van Sint Niklaas. Tjaikovski be schouwde zijn 6e symfonie als pathetisch en de luisteraars voe len de melancholie direct aan. Daarnaast wordt door Gudrun Vercampt het vioolconcert van Barber gespeeld en wordt de eerste symfonie van Daniel Schroyens gecreëerd. Aanvang 20.00 uur. IN DE Terneuzense jazzclub Porgy en Bess wordt zondag middag een Open Jazzdag ge houden. Belangstellenden kun nen gratis concerten bijwonen van drie groepen en een big band. De organiserende stich ting Porgy Bess heeft hiervoor Zeeuws-Vlaams en Belgisch ta lent uitgenodigd. Er zijn optre dens van het trio van gitarist Tonnie Krijger, een groep onder leiding van de Belgische bassist Mario Vermandei, met zangeres Marjolein Cneut, het trio van pianist Arno Francke en de Wes- terschelde Big Band, onder lei ding van Ronny Verbiest. Aan het eind van de middag is er een jamsession. De open dag besluit de concertreeks van de stichting in 1997. De draad wordt weer opgepakt op zondag 11 januari, met het traditionele nieuwjaars concert. Zondag 14 december, vang 14.00 uur. DE AMERIKAANSE rock 'n roll band The Brandos trad al enkele malen op in Zeeuws-Vlaande ren. Volgende week komen ze voor de tweede keer naar café De Pieper in Axel. The Brandos spelen unplugged nummers van hun vierde cd Pass the Hat. De viermansformatie volgt zijn mu zikale roots, de songs zijn een mengeling van southern country en de gitaarrock van eind jaren tachtig. Hun outfit is puur rock 'n roll, inclusief vetkuifjes en homemade laarzen. Het voor programma wordt verzorgd door de Canadese Mike Plume Band, die eveneens een mengeling van rock en country speelt. Toe gangskaarten kosten 20 gulden in de voorverkoop (telefonisch aan- The Brandos spelen unplugged in Axel. bij De Pieper) en 27,50 gulden aan de kassa. Donderdag 18 december, aan vang 19.30 uur. DE WERKGROEP Stellexpo heeft voor de dertiende keer een expositie op poten gezet in het Oostburgse verpleeghuis De Stelle. Op de tentoonstelling is werk te zien van Krijn Doolaard. Hij stelt schilderijen, aquarellen en pentekeningen tentoon, waarin hij er blijk van geeft goed te kunnen observeren op vaak bekende plaatsen. De tweede exposant is Koos Mole- ma. Hij laat etsen en zeefdruk ken en combinaties daarvan zien. Molema heeft een eigen beeldtaal, waarvan het plezier afstraalt. Naast dit werk is in de vitrine in de grote zaal decora- tiewerk te zien van Christina Luyk. Zij werkt met droogbloe men, schelpen, kransen en oude voorwerpen. Ze maakt daar fraaie sfeerstukken van. De Stellage is deze keer verzorgd door Het Stulpje van Liselotte en staat vol ideeënrijke materia len. Tot eind januari. IN DE openbare bibliotheek in Koewacht zijn tekeningen en schilderijen te zien van Cindy de Vliegher. De achttienjarige Koe- wachtse volgt al sinds haar zes de teken- en schilderles aan de kunstacademie in Stekene. Zij is momenteel bezig met de hogere graad tekenen en schilderen. Haar werk omvat voornamelijk aquarellen en oliepastels. Eerder exposeerde zij in Stekene. Maandag, woensdag en vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrij dag tevens van 18.00 tot 20.00 uur. (Tot eind december). GALERICHEL in de Weststraat in Aardenburg stelt werk van drie Zeeuws-Vlaamse kunste naars tentoon tijdens haar kerst expositie. Carla Pols uit Bres kens laat schilderijen, hout sculpturen en gedichten zien. Ina Bei-Gazen uit Hulst stelt poppen tentoon en Corrie Vet uit Terneuzen schilderijen. De gale rie is tijdens het winterseizoen op zondagmiddagen een culture le ontmoetingsplaats met mu ziek en voordracht. Dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. (Van 14 de cember tot 12 januari). ONDER HET motto 'waarom zou je het ver weg of boven je pet zoeken als het dichtbij voor het oprapen ligt' beschrijft de film Quatre aventures de Reinette et Mirabelle vier episoden uit het leven van twee meisjes. Het stadsmeisje Mirabelle ontmoet het plattelandsmeisje Reinette als zij met een lekke fietsband in een provinciedorpje moet stop pen. Geïntrigeerd door het zelf standige optreden van Reinette, die haar hulp aanbiedt, besluit ze een paar dagen te blijven. Ze wordt ingewijd in de geheimen van het platteland. De drie vol gende episoden spelen zich af in Parijs, waar Mirabelle aan de kunstacademie studeert. De film, gemaakt door Erich Ro- hmer, is te zien in het Filmhuis in Porgy Bess in Terneuzen. Woensdag 17 december, aan vang 20.00 uur. Sluis - Een man uit Sluis raak te woensdagmiddag tijdens schoonmaakwerkzaamheden met zijn hand bekneld in een mestverspreider. Een collega wist de man uit zijn benarde positie te bevrijden. Het slacht offer liep een gebroken hand op en werd voor behandeling overgebracht naar het zieken huis in Brugge. Terneuzen - Een 14-jarige fiet ser uit Terneuzen is woensdag middag op de Rooseveltlaan aangereden door een 39-jarige autobestuurder. De jongen ver leende geen voorrang. De auto liep deukschade op, de fiets werd volledig vernield. De fiet ser werd met een hersenschud ding overgebracht naar het plaatselijk ziekenhuis. Sluis - Bij een controle op de Rondweg in Sluis is woensda? avond een 19-jarige man uit Belgische Blankenbergeb, met 2000 Bfr, omdat hij in het bezit was van vijf gram henne en 2 5 gram hasj. De softdrugs werden in beslag genomen. Brand in woning Aardenburg - in een woning aan de Markstraat woedd woensdagnacht een brand. De plaatselijke brandweer deed de bluswerkzaamheden. De wo ning liep nog onbekende brand- en rookschade op Het Bureau Technische Onderzoe ken stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand De bewoners, die gewekt werden door de sterke rookontwikke ling, bleven ongedeerd en wer den opgevangen door omwo nenden. Mi onze verslaggever J stburg-De invloed van het algemeen bestuur van water- Jap Het Vrije van Sluis is houdt te weinig reke- met het algemeen ning stuur Het dagelijks be- eke- be- ën dat werkt demotive rend. Dit stelde hoofdingeland A. van Hanege de begr schap. Volgen: zaken aankaa geveegf stuur. „De di; pen w4 naar ee De St. Antoniusschool uit Sluiskil bestond gisteren tachtig jaar en dat werd van 's ochtends tot 's avonds gevierd door leerlingen, leer krachten en ouders. De 110 leerlingen brachten de ochtend spelend door. Er was voor ieder wat wils: van mikado, sjoelen en dobbel- steenwerpen tot ringwerpen en touwtje trekken, 's Middags mochten de leerlingen alleen maar toekijken. Het Axelse gezelschap Thea ter Opgepast verzorgde de voorstelling Toeters en Bellen. De kinderen konden nog even het vak afkijken, want 's avonds waren ze zelf aan de beurt. Ze verzorgden een voorstelling voor de ouders, waarin werd gezongen en toneel werd gespeeld. De school had ook een ten toonstelling samengesteld met foto's van het huidige onderwijs van de St. Antoniusschool. foto camile schelstraete EINDEJAARS - De Bridge So ciëteit Oostburg houdt zater dag 27 december de jaarlijkse eindejaarsdrive in restaurant De Braakman in Hoek. Er wor den 42 spellen gespeeld, nor maal gewassen en topintegraal in twee zittingen. Er worden biddingboxen gebruikt. De uit slag wordt met de computer be rekend. De drive staat ook open voor bridgers die geen lid zijn van de Nederlandse Bridge Bond. De aanvang van de drive is 10.45 uur. De zaal gaat om 10.00 uur open. Er kan tot 23 december worden ingeschreven bij De Hullu of Brasser, beiden in Zuidzande. WERKEN IN HET LAND SCHAP - De knotgroep van De Steltkluut gaat zaterdag 31 ja nuari werken in het landschap onder leiding van L. Calle. De aanvang is 9.00 uur bij de gara ge aan de Walstraat. Meer in formatie bij L. Calle. DIA-AVOND - De vogelwerk groep van De Steltkluut houdt maandag 2 februari een dia avond over vogels in Egypte en Slowakije. Bij deze dia-avond wordt uitleg gegeven door A. Wieland en F. Tombeur. Deze dia-avond begint om half acht in de Grieghof 113. Meer infor matie bij H. Castelijns. INFORMATIE-AVOND - Eind februari houdt de weidevogel bescherming Zeeuws-Vlaande ren een informatie-avond. Op dit moment is er een groepje vrijwilligers actief in de buurt van Philippine en Terneuzen. Zij kunnen de nodige verster king gebruiken. Deze avond is bedoeld als kennismaking met het praktische beschermings- werk en wordt ruimschoots geïllustreerd door dia's. Van onze verslaggever Middelburg - Als patiënten een klacht hebben over hun huis arts kunnen ze die vanaf nu voorleggen aan een speciale com missie. Het Patiënten/Consumentenplatform Zeeland en di Zeeuwse Huisartsenvereniging zijn die regeling overeengeko men. Bij het platform zijn ruim zestig patiëntenorganisatie aangesloten. Eén onafhankelijk voorzitter, één lid vanuit de huisartsen en één vertegenwoordiger van de pa tiënten, alleen Brabanders, be mannen de commissie. Ze behan delt niet alleen klachten over Zeeuwse huisartsen maar ook die over artsen in Noord-Brabant en Limburg. Het instellen van de commissie was reeds in 1995 bij wet bepaald. Het platform en de Huisartsen vereniging hebben onder andere afspraken gemaakt over een ge- zamelijke gedragscode en over de rol van het Informatie en Klach tenbureau Gezondheidszorg. Het IKG geeft informatie, advies, on dersteuning en bemiddeling aan patiënten die daarom vragen. Hoewel die regeling nu in het le ven is geroepen vinden zowel het platform als de huisartsenvereni ging dat niet te snel naar die Sas van Gent - Postduivenvere niging De Vrede in Sas van Gent houdt zondag 21 december voor de 52e keer de internationale kampioenendag in zaal Reseda aan de Noordweststraat. Tal van bekende liefhebbers uit Neder land en België zijn aanwezig met een stand met vier postduiven. Tevens schenken zij de organisa tie een bon voor een jonge duif of een duif uit hun kampioenenver zameling. Niet-duivenliefheb- bers zijn eveneens welkom. De zaal met de tentoongestelde post duiven is open vanaf 10.00 uur en de toegang is gratis. Er is ook een loterij. De verkoop van de ge schonken duiven en bonnen be gint om 15.00 uur. commissie gestapt moet worden Klachten over bijvoorbeeld in voldoende informatie, bereik baarheid van de arts of het niet komen opdagen als daarom ge vraagd wordt horen in eerste in stantie besproken te worden me de huisarts zelf. Als beide tijen er niet uitkomen kan de commissie ingeschakeld worden Ze beoordeelt ook ernstige zakei zoals een foute medische diagno se of een verkeerde behandeling. Als patiënten klachten konden ze tot nu toe met steuning van het IKG terecht bi de Districts Huisartsen Verer ging. Als de bespreking niet tot tevredenheid verliep kon het Medisch Tuchtcollege of Inspectie Volksgezondheid Wi den ingeschakeld. Die mogelijkis ook nu nog aanwezig. Van onze verslaggever Sluiskil - De huiscommissie, overkoepelende organisatie v< alle vaste gebruikers van w zijnscentrum het Meulengat 11 Sluiskil, houdt morgen weeree hobby- en verzamelbeurs m centrum. Allerlei hobbyisten kunnen t] dens de beurs hun kunnen ton en de verzamelaars zijn aanwe« om hun collectie te laten zien. uf teraard kan er weer van W worden geruild en is er vee formatie beschikbaar. De zaal is open van 10.00 16.00 uur. De toegang is g»» Belangstellenden kunnen nog bij de huiscomnussie deelnemer melden. Van onze verslaggever Terneuzen - Als het aan Cliniclowns Zeeuws-Vlaanderen komen er zondag heel wat donateurs bij. In sporthal De Oude Vaart in Terneuzen presenteert Lifestyle een Bodyline dan een Kerstmis Workout, waarvan de opbrengs eers(e stemd voor Cliniclowns. Om 11.00 uur wordt begonnen niet ee les onder leiding van het Bodyline-team. Daarna is het ^.w York twee internationaal bekende instructeurs, Jon Giswold uit en Katja Pauwels, Belgisch kampioene in aerobics. ^pu- Deelnemers aan de verschillende lessen betalen vijftig gm® bliek betaalt 2,50 gulden entree. Rondom het evenement is bymarkt, met onder meer sportkleding, houten speelgoed- tu men en gipsen ornamenten. Een clown laat ballonnen op e fl] kerstman is aanwezig met pakketjes voor de kinderen. Het e duurt tot ongeveer 16.00 uur. Van onze verslaggeefster Oostburg - De waterschapslasten de gemeenten Oostburg en Sluis- gend jaar niet omhoog. Over het algj ven zelfs een beetje. Het dagelijks bestuur van Het Vrije van Sluis wilden de tarie ven voor de categorie onbebouwd met twee gulden laten stijgen tot honderdvijftig gulden per hecta re maar hier stak een meerder heid van de algemene vergade ring een stokje voor. De hoofdin gelanden konden niet instemmen met deze maatregel en dijkgraaf C. Almekinders en de gezwore nen trokken de heffing van twee gulden terug uit de begroting 1998. Dit is tevens de laatste be groting van Het Vrije, in verband met de fusie. De overige tarieven blijven voor het grootste gedeelte gelijk aan dit jaar. De ingezetenenomslag blijft 193 gulden en de tarieven voor de categorie gebouwd dalen zelfs van 6,68 gulden in 1997 naar 5,65 in 1998. Het tarief verontrei nigingsheffing blijft volgend jaar ;ehandhaafd op 135 gulden per vervuilingseenheid. Voor een doorsnee gezin, dat voor drie ver vuilingseenheden wordt aange- en, betekent dat 405 gulden. Het waterschap heeft de begro- sluitend gemaakt door zelf ruim 425.000 gulden bij te passen uit de reserves. Sommige hoofd ingelanden vreesden dat met het op de fusie van de drie Zeeuws-Vlaamse waterschappen (per 1 januari 1999) de tarieven eerder zullen stijgen dan dalen. De stijging van de categorie on gebouwd was voor hen al een slecht voorteken. Vandaar dat hoofdingelanden als J. Rosend- Middelburg - Hoe sociaal is lo- kaal? Die vraag staat morgen mi- j®traal tijdens een gewestelijke Wenbijeenkomst van de PvdA- Zeeland in het Schuttershof aan Vlasmarkt in Middelburg. En kele Zeeuwse werkgroepen heb- en de afgelopen maanden een aantal aanbevelingen neergelegd 'n een pamflet. Ze worden tijdens bijeenkomst aangeboden aan j^Fster A. Melkert (Sociale Za- en de regionale politici om ■rde komende tijd mee te kunnen erken. De bijeenkomst begint 10.15 uur en duurt tot 13.00 ®- Tijdens een discussieronde a onder andere de sociale uit wring aan de orde komen. aal, F. Hermai Hont, Buijssi verhog: Dijkgr: jamme: verho: bouwd den di: gebruil teitsbé lopen ven mi derhoi den. O: onder] contin: weest a gehad. ves wei andere om het te voerj Conté Volgen waters! zeker deze zi bekenq Overh dereen groting meisje spaarp doet 0 water! met mi gen. D: relatie van H: de fin; Het al| haar lijks keiaar schap: ook hi aankoi joen Sommi ken hi het fej schap: catie „Het genoeg kantoi De ge een n over een di trekki niet di hetki de du: was daal. MiLn2merS,a"eVer elbiirg - De Zeeuwse instellingi 5enJeUg Pverlening hebben over land 6n inzicht over problemen die onende buitenlanders. fisch°v?en meisles Hoor het Ago- zelf o opsevan°rgCentrum Zeeland nog aldus terwiü hpt^ln §®mengde groepen bij zi SesoheidenVfl h 1S als Zoiets provil aanweziah a Urt' zonder de Zo'n aantel van vaak domi- cliënt Hens fnS' linger 0verknpn 1 Vjn ^elzen van de zijn "MC mno! ,e welzjjnsstiehting veelal °°k zorserfa instelhngen dan Door Seschonld Pers°neel bij- linger Henland dat er meer aller! Bierr. Ws worden aangeno- Door de ke Tot or, hoa„ j de ke men veelal j1 ?en ze bij proble- stellir nis van het6p 6p 0p de ken" üidiS pum Buitel Tvlnciaal Steun- Zeko "en we af t ers- "Dat probe- bleen gen worden reramen-" Instellin- meer 20 gedwongen om strijd

de Stem | 1997 | | pagina 20