Zeven nieuwe jutters voor kuststreek 5.950- 3.295,- 6Wij hebben een prima product' Zeeland wil rampenbestrijdingsplan voor A58 en spoorlijn 6 Forse investeringen gemeente Oostburg Aanbesteding buslijn was niet rechtmatig SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN SV Sluis kan trots zijn op kleedaccommodatie DE STEM ZEELAND C4 I van onze verslaggeefster Bolijn voert D T-lijst aan Parochie St. Eligius timmert aan de weg: PvdA Oostburg kiest L. Wille Eede IJzendijke ZWN: 'Spel zuiver spelen' >97 751 i i i i i DONDERDAG 11 DECEMBER 1997 Van onze verslaggever Middelburg - De provincie Zeeland i een rampenbestrijdingsplan op stellen voor de A58 tussen Vlissingen en Bergen op Zoom en de spoorlijn die parallel loopt aan de snelweg. Over deze route vindt veel transport plaats van gevaarlijke stoffen. Gedeputeerde Staten hebben de burge meesters van de gemeenten aan de A58 om een reactie gevraagd. Als voorbeeld dient de Westerschelde, waarvoor al een bestrijdingsplan is gemaakt. Uitgangspunt is de zogenaamde route ring voor vervoer van gevaarlijke stof fen. Voor mei volgend jaar moeten de provincies in Nederland routes aanwij zen voor vervoer van gevaarlijk materi aal. Speciale aandacht vraagt de provincie voor de A58, maar ook voor routes die van noord naar zuid lopen. Woordvoer der P. Mersie van de provincie meldt dat de A58 gezien wordt als risicovolle rou te, zeker ook met oog op het goederen vervoer per spoor. Hij wijst erop dat voor de Westerschelde, maar ook voor gebieden waar met name chemische in dustrie zit, aparte rampenbestrijdings plannen zijn gemaakt. „Voor de A58 kan ook een dergelijk plan gemaakt wor den." De regionale brandweer heeft het voor stel voor het rampenbestrijdingsplan voorgelegd aan Gedeputeerde Staten. Mersie kan zich voorstellen dat te zijner tijd met West-Brabant overleg gevoerd gaat worden. West-Brabant werkt met een Aanvalsplan Autosnelwegen. Ande re korpsen werken daaraan mee. Als zich een calamiteit voordoet wordt de ramp altijd van twee kanten benaderd. Zeeland is niet direct betrokken bij dat Aanvalsplan. 'gun mif ivolle complete witte bad- nel 130 cm breed met dubbele Frans design meubel, uren in 7B, 0113-250255. 653772. 1 Nieuwvliet Gehandicapten en ouderen kunnen vanaf vol gend jaar gebruik maken van zeven strandrolstoelen (jut ters) langs de West— I Zeeuws—Vlaamse kust. Stichting De Springer deed deze belofte bij monde van A. Boomert gistermiddag tijdens de overhandiging van de jut- I ter aan familie Van de Velde van recreatiecentrum De Pan- I nenschuur en vakantiepark Zeebad in Nieuwvliet. De Springer bestaat uit zeven re- creatiebedrijven: camping Zon- neweelde, Hoogduin, De Pannen- schuur, Zeebad, camping Groede, Welgelegen en De Napoleonhoe ve. Deze bedrijven hebben beslo ten collectief zeven jutters aan te schaffen die bij deze campings komen te staan. Op deze manier willen zij het strand en de zee toegankelijker maken voor ge handicapten en ouderen. De jut ter is ideaal voor onverharde pa den door z'n grote lichte banden. Een van de zeven jutters hoeft De Springer in ieder geval niet uit eigen zak te betalen want familie Van de Velde won de jutter die afgelopen zomer op drie locaties heeftgestaan. Wethouder L. Cue- lenaere van de gemeente Oost burg overhandigde de strandrol- stoel gistermiddag officieel aan Van de Velde. Deze stoel is vanaf laag het hele jaar door be schikbaar. Naast deze jutters wil De Sprin tevens 'zeehonden' aanschaf fen. Dit zijn speciale rolstoelen met zware banden die ideaal zijn om de zee mee in te gaan. Uit de evaluatie van de Stichting Werk groep West—Zeeuws—Vlaande ren blijkt dat de jutter beter functioneert op het strand dan in het water. De stoel gaat namelijk drijven in zee en dan is het voor gehandicapten lastiger om er te rug in te komen na het zwemmen, j de zeehond is dit niet het ge- .i. Voorzitter mr. H. de Mul was zeer verheugd met de gulle gift van De Springer (de jutter kost zo'n vier duizend gulden per stuk). Hij pleitte echter voor nog meer van deze speciale rolstoelen. Hij richtte zich met name op de ge meente Oostburg. „Deze gemeen te heeft inmiddels 1,8 miljoen gulden aan WVG-gelden in kas Een jutter is niets anders dan een speciale strandrolstroel. en daar kunnen best wel wat zee honden en jutters mee worden gefinancierd. Ons ideaal is na tuurlijk dat er straks bij elke duinovergang, we hebben er 33, een jutter klaarstaat en op het strand bij bijvoorbeeld pavil joens zeehonden worden ver huurd." Wethouder L. Cuelenae- re deed geen concrete toezegging maar toonde zich wel enthousiast over het project. „Onze gemeente werkt hard aan de verbetering van de kust. We gaan volgend jaar serieus een start maken met een hoger bereikbaarheidsgehal te voor gehandicapten langs ons kustgebied. De duinovergangen worden beter toegankelijk en, meer algemeen, er worden stal lingen aangelegd voor fietsen. Jammer genoeg kunnen we dit jaar geen aanspraak maken op Europese subsidie zodat de maat regelen gefaseerd zullen worden uitgevoerd. Hopelijk komen we volgend jaar wel in aanmerking want de kust moet voor iedereen goed bereikbaar worden." De werkgroep gehandicaptenbe leid heeft de gemeente Oostburg verzocht drie jutters en drie zee honden beschikbaar te stellen. Bij de gemeente Sluis—Aarden burg ligt een verzoek voor 1 jut ter en 1 zeehond. Ook vanuit deze FOTO CAMILE SCHELSTRAETE gemeente is er nog geen toezeg ging. Voorzitter van De Springer, P. de Keuninck, stelde dat de voorzie ningen voor gehandicapten op veel gebieden moeten worden verbeterd. „Met name de toilet ten langs de kust kunnen beter en ik pleit voor een gastenverblijf dat uitsluitend is gericht op ge handicapten (zowel verstandelijk als lichamelijk)." Volgens J. van de Velde zal het bedrijfsleven binnenkort rond de tafel zitten met gemeenten en waterschap om de faciliteiten langs de kust verder te verbete ren. Landelijk bowlen Sas van Gent - De Sasse bow lingteams hebben zondag wis selend gepresteerd in de lande lijke competitie. BT Cerestar boekte slechts één punt en bleef duidelijk onder de maat in de tweede klasse A. BT Schippers buis kwam opmerkelijk knap voor de dag in de derde klasse B. In die klasse voert De Schel de uit Cadzand fier de klasse ring aan. bi Rijsbergen won Schippers buis met 2-1 van 't Hoekje uit Middelburg en met 3-0 van het boog geklasseerde Barber Stri ke uit Hellevoetsluis. Tegen Spijkenisse moest BT Schip pershuis een 3-0-nederlaag in- easseren. Schippershuis was Joed voor de hoogste dagscore met een totaal van 5032 pins. Hoogtse games bij die formatie kwamen op naam van Henk kwint met 214 pins en Yvonne van de Kevie met 208. Cerestar werd' in Waalwijk met drie nederlagen geconfron teerd. Van Waalwijk en Wim- Ptes werd met 3-0 verloren en 'an Druten met 2-1. Goed op ®eef in het Sasse team was ranklin Palm met een game ,'an 226 Pins. Maritza Ramme- «>o was goed voor een totaal van 1089 pins en een hoogste game van 212. STANDEN Tweede klasse A: 1. Venray 18 punten en een totaal van 15.916 pins, 2. Wimpies (Veldhoven) 17-15.305, 3. Nia Domo (Boekei) 15-15.419, 4. Eri ca (Mill) 14-14.996, 5. Waalwijk 14- 14.735, 6. Druten 12-15.090, 7. BT Cerestar (Sas van Gent) 10-14.833, 8. Neroc (Eindhoven) 8-14.874. Derde klasse B: 1. De Schelde (Cad zand) 19-14.375, 2. Barbef Strike (Hellevoetsluis) 17-14.748, 3. Spijke nisse 17-14.589, 4. 't Hoekje (Middel burg) 13-14.665, 5. ACT Wessels (Goes) 9-14.104, 6. BT Schippershuis (Sas van Gent) 6-14.223. Bedrijfstennis Hulst Poule A: Haak-Noens 6-2, Groene- veld-Verdi 5-3, Fermont Terneuzen- KCS 0-8, Luctor-Reynaert College 4- 4, Bosschaert-Zaman 5-3. Poule B: STI-Reinaert 4-4, Cretex- V&K 8-0. Poule C: Electron-Sloebers 6-2, Aquavia-De Koeijer 2-6, Bleijko- Stuntmarkt II 4-4, Media Video- Stuntmarkt 1 4-4, CIS-Bonte Hert 3- 5. STANDEN Poule A: Bosschaert 5-28, Groene- veld 5-28, Zaman 4-23, Verdi 4-21, KCS 4-27, Reynaert 4-16, Kaatje Jans Axel 3-14, Luctor 5-14, Haak 4-12, Noens 5-11, Fermont Terneu- zen 5-8. Poule B: De Schrijver 4-25, Barco 4- 24, Hans Anders 4-22, STI 4-22, Cre- tex 5-17, Kredietbank 3-16, Reinaert 5-14, Reinaert 4-12, Tence 3-11, ING Hulst 3-7, V&K 4-6. Poule C: Electron 3-30, Bonte Hert 4- 24, CIS 5-22, Media Video 5-21, Aquavia 5-20, Stuntmarkt I 4-17, Bleijko 5-17, Van Damme 4-16, Sloe bers 5-13, De Koeijer 4-11, Stunt- markt 2 4-9 Van onze verslaggeefster Zuidzande - Carien Bolijn-Hertzberger is lijsttrekker voor Dorpsbe langen en Toerisme (D T) in de gemeente Oostburg. De eerste vijf plaatsen worden ingenomen door zittende raadsleden. Bolijn is op nieuw beoogd wethouder. Huidig raadslid H. van der Weegen heeft besloten zich terug te trek ken uit de actieve politiek. Hij wordt lijstduwer op plaats dertig. Nummer twee op de lijst is fractievoorzitter F. Baarends, 3. S. de Put ter, 4. A. Heijboer, 5. H. Groosman en nummer zes is nieuwkomer Ma rianne Carels-Steenbergen. In 1993 is de eerste fase van het bestemmingsplan Maurits, be staande uit 41 kavels, onder han den genomen. Nu deze kavels bij na allemaal zijn verkocht, wil de gemeente de overige veertien ka vels eveneens bouwrijp maken. De opdracht is gegund aan aan nemingsbedrijf Geldof Zeeuws- Vlaanderen. De totale kosten be dragen 475.000 gulden. Het voor stel wordt besproken tijdens de commissie Openbare Werken op woensdag 17 december om 8.30 uur. Tijdens deze commissie komt tevens het voorstel aan bod om ruim drie ton opzij te leggen voor het oplossen van problemen rond het rioolstelsel van Bres- kens. De bedoeling is om met de- Rr 1 vond mf ~De 'edenvergadering van de PvdA Oostburg heeft gistera- Bto in amera ^een W'ke gekozen als lijsttrekker voor de verkiezin- ïowrwmaart; Vier iaar Skieden was de Zuidzandenaar ook lijstaan- Numm Van desociaald™°craten. tamer 'S huidig raadslid Joop Wielakker, gevolgd door nieuw- rierde nl t Van ^and ud Groede. R°b Hamelinck staat op de s®ipelaarn' vijf is Wim Vermeulen en op zes staat Thea idvipstanATT. ,en bonden voor honderd procent instemmen met de DP een vort -u ^St' Huidig raadslid W. Verplanke staat niet meer °P de liist neS-T+re plaats' Zil heeft het te druk met haar werk. PvdA. Vnltto ur?inamen van mensen die geen lid waren van de den. Volgenen Is-inmiddels bijna iedereen 'spontaan' lid gewor- tandidatonir riet Partijbestuur in Amsterdam moet iedereen op een - maatenll]st lid zijn van de politieke partij. Van onze verslaggeefster Oostburg De West-Zeeuws-Vlaamse parochie St. Eligius timmert flink aan de weg. Deze geloofsgemeenschap bestaan de uit Retranchement, Zuidzande, een groot gedeelte van Waterlandkerkje, het Eiland en Oostburg (in totaal 2500 paro chianen) heeft sinds kort een uitgebreid informatiepakket 'op de markt' gebracht. Dit infopakket moet ervoor zorgen dat met name nieuwe parochianen weten wat de kerk allemaal doet. 'De kerk komt naar u toe' in een moderne versie. Een lokaal VW—kantoor zou nog iets kun nen leren van de tientallen folders in allerlei kleuren en maten en de parochiegids vol in formatie die St. Eligius heeft uitgebracht. In fo over manifestaties, reiswijzers, godsdien stige radioprogramma's, diensten, bisdom Breda, gebeden, liturgie, zegeningen, gedich ten, pastoraal beleid, het zit allemaal in de map. De parochie heeft daarnaast ook pennen te vergeven met de eigen 'merknaam' erin ge grift. Sponsors heeft de kerk natuurlijk ook. De pr-machine van de kerk draait op volle toeren en dat is volgens pastoor Raymond Schouteten essentieel om als geloofsgemeen schap de volgende eeuw te halen. „Wij verkopen een goed product en willen dat de mensen laten weten ook. Heel veel mensen zien alleen het kerkgebouw maar hebben er geen idee van wat wij naast de diensten er al lemaal bij doen. Vele werkgroepen binnen de parochie houden zich bezig met allerlei zaken zoals ziekenbezoek, ouderenbezoek, er is een liturgiegroep, een kinderwoorddienst, een oe cumenische werkgroep, lectoren en collectan ten, de uitgave van het kerkblad, parochie- en kinderkoor, klusjesgroep, bloemensiergroep en een schoonmaakgroep. Daarnaast zijn er verschillende gespreksgroepen op het gebied van bijvoorbeeld het huwelijk en de dood." Deze groepen bestaan uit honderden vrijwil ligers. „Zonder deze vrijwilligers, voor 80 procent vrouwen, zou onze parochie geen schijn van kans hebben. Zij dragen de ge meenschap. Wij allen proberen de boodschap van Jezus Christus uit te dragen." Schouteten benadrukt dat zijn parochie be trokken wil zijn bij het wel en wee van de le den. „Die betrokkenheid kan niet worden ge delegeerd aan een pastoor of pastoraalwer- ker. Ik ben hier zeven jaar geleden pastoor ge worden en toen waren er hier nog tien pastors actief in de regio. Inmiddels ben ik de enige pastoor die nog in functie is. Je kan natuurlijk niet van mij alleen verwachten dat ik dit uit gestrekte gebied alleen bestrijk. Daarom is door Caritas het initiatief genomen om voor de verschillende wijken binnen de parochie wijkcontactpersonen te zoeken. Deze mensen fungeren als een soort uitkijkpost. Een wijk- contactpersoon heeft de namen en adressen van de mensen die in zijn of haar wijk wonen en probeert op de hoogte te blijven van wat er leeft. Inmiddels hebben we negen vrouwen en mannen die dit werk doen, voornamelijk in Oostburg. De binding met je mensen wordt zo een stuk vergroot," aldus de pastoor. De infopakketten worden vanaf deze week overal verspreid. Het initiatief is afkomstig van Caritas en de werkgroep Kerk en Samen- KERSTSTUKJES - In De Hof van Eede te Eede wordt vrijdag 12 december een presentatie 'kerststukjes maken' gegeven. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en wordt verzorgd door mevrouw Eerdekens-de Zutter. Belangstellenden die nen zelf hun materiaal mee te KERSTBOMVERBRANDING - Op het parkeerterrein bij de sportvelden in IJzendijke wordt weonsdag 7 januari de traditionele kerstboomver branding gehouden. De bomen kunnen vanaf 18.30 uur worden ingeleverd, waarna elk kind gratis warme chocolademelk en een lot krijgt. De prijzen hier voor zijn beschikbaar gesteld door plaatselijke ondernemers. De verbranding, onder toeziend oog van de brandweer, begint om 19.00 uur. AFSCHEID - Max Cauwels, brandweercommandant van de IJzendijkse brandweer, viert zondag 21 december zijn zes tigste verjaardag. Het bereiken van deze mijlpaal is voor Cau wels reden om afscheid te ne men van zijn korps. Cauwels wordt om 14.30 uur thuis afge haald en naar café La Porte d'Or gebracht, waar hem een receptie wordt aangeboden. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Oostburgse college van B en W stelt 475.000 gulden beschikbaar voor het bouwrijp maken van grond in het bestemmingsplan Maurits in IJzendijke. Het gaat om de twee de fase van het plan. Koersbal Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. J. van Mol/Ide Smit, 2. L. Kegels/H. de Maeyer, 3. S. Rogiers/L. Geerts. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zestien personen: 1. F. Rogiers/me vrouw Mariman, 2. R. Boon/mevrouw Koster, 3. mevrouw Van Geertruy/J, Koster. Lamswaarde - KBO, zaal De Luifel: 1. L. Platjouw-van Poelie/A. Lau- wers, 2. L. Sala/H. Schelfhout, 3. T. Alards/E. van Waterschoot. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. C. Fre- ijser-Hemelaar/C. Freijzzer-van Hoeij, 2. T. de Maat/A. Lauwers, 3. E. Volleman-Caluwé/A. Hemelaar-Van Himste. Zuiddorpe - 't Kaaike: 1. F. Roe- land/M. D'Hondt, 2. J. Wijnacker/J. Caluwé, 3. H. van Waes/E. David. Kloosterzande - Clubgebouw Rozen hof, 26 personen: 1. C. van Meelën/A. Sponselee, 2. G. Cornelissens/L. Ivens, 3. M. van Goethem/I. Vereee- ken. Kaartinge Graauw - Gemei »;en leenschapshuis, KBO, 22 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Vlieger, 2. mevrouw Weemaes, 3. me vrouw Van Troost'. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, twintig personen. Bieden: 1. me vrouw Van Himst-Neve, 2. P. van de Klooster, 3. E. Borm. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 54 personen. Bieden: 1. F. de Vet, 2. P. van Lent, 3. A. van Eerdenburg. Jo keren: 1. mevrouw Rombout, 2. L. de Bruin, 3. R. Warrens. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 44 personen. Bieden: 1. P. Praet, 2. Th. Bolsens, 3. G. Ferket. Jokeren: 1. me vrouw Vonhout, 2. E. de Maat, 3. M. Haulez. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 31 personen. Bieden: 1. T. van Geertruy, 2. J. Bylak, 3. E. de Kint. Jokeren: 1. J. Dobbelaar, 2. J. van Campenhout, 3. mevrouw Van Eerdenburg. Sluiskil, - Zaal Atlanta, 75 personen. Bieden: 1. J. Cruson, 2. J. van Passel, 3. G. van Eerdenburg. Jokeren: 1. me vrouw Van Drongelen, 2. mevrouw De Recht, 3. mevrouw De Bruin. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 32 personen. Bieden: 1. Boerjan, 2. T. Kegels, 3. P. Pauwels. Jokeren: 1. me vrouw Van de Poel, 2. mevrouw Ro- drigo, 3. mevrouw De Kort-van Dam me. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstrijd competitie. A-lijn: 1. echtpaar Delaruelle, 2. Tak-Verha- gen 3. Goethals-Willems. B-lijn: 1, Gunter-Klein, 2. echtpaar De Wispe- laere, 3, Ranschaert-Zwartelee. Hulst - Bridgeclub Hulst, derde com petitiewedstrijd, 64 paren. A-groep: 1. Van Helle-Kint, 2. Beuzenberg- Sneuverinck, 3. Mast-Van Dorsse- laer. B-groep: 1. Aronson-Hillege, 2. Maas-Van Leeuwen, 3. Tieleman- Stallaert. C-groep: 1. echtpaar Du Puy, 2. De Wolf-Huis, 3. echtpaar Deltour. D-groep: 1. De Ridder-Ver- mairen, 2. echtpaar Holla, 3. Wend- els-Eggink. E-groep: 1. Franken- Lossie, 2. Vereecken-De Waal, 3. Poppe-Borgsteijn. Axel - Gregoriuscentrum. Bieden: 1. R. Dumez, 2. A. van Hoecke, 3. W. de Waele. Biervliet Zaal Lippens, 56 personen. Jokeren: 1. S. Vonhout, 2. mevrouw Van de Rest, 3. S. Dieleman. Bieden: 1. A. Verhelst, 2. G. Ingels, 3. P. Crus- Schietingen Zuiddorpe - Schutterslokaal, 23 schutters. Hoge vogel: R. de Cock, eerste zijvogel: M. Suy, tweede zijvo gel: G. Suy, grootste aantal (6): C. Wauters. Kwadenamme - Zaal 'S-Lands Wel varen, ADLM, liggende wippen, 52 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; twfcede hoge vogel: J. van Steenbergen, Willem Teil; eerste zijvogel: J. Harinck, Dia na; tweede zijvogel: J. Boelens, Wil lem Teil; derde zijvogel: C. Jeremias se, vierde zijvogel: J. Boelens, groot ste aantal (5): C. Geijs, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: C. van Steenber gen, tweède hoge, eerste en tweede zij vogel: F. Rentmeester, beiden Wil lem TeU; derde zijvogel: B. Joosse, Edele Handboog; vierde ziivogel: J. Boelens, grootste aantal (5): L. van Dijke, St.-Sebastiaan. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Eensgezindheid, liggende wippen, 24 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; tweede hoge vogel: C. Westdorp, VIOS; derde hoge vogel: N. van de Dries, Eensge zindheid; eerste zijvogel: H. Moison, VIOS; tweede zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvo gel: L. de Hond, Soranus 2; vierde zij vogel: S. van Eijkeren, Vrije Schut ters; grootste aantal (6): R. van Beek, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge voel: M. de Jonge, Soranus 2; tweede hoge vogel: J. Oosthoek, Vrije Schutters; derde hoge en eerste zijvogel: M. Ver donk, Concordia; tweede zijvogel: M. de Jonge, derde zijvogel: M. Rijk, VIOS; vierde zijvogel: B. Meijer, St.- Andries; grootste aantal (6): B. Del- hez, vliegende vogels: P. Vette en M. Verdonk, allen Concordia. ze werkzaamheden volgend jaar te beginnen omdat dan ook wer ken worden uitgevoerd in het ka der van Duurzaam Veilig en Breskens voor een groot deel op de schop gaat. De totale kosten van deze werkzaamheden bedra gen 4,8 miljoen gulden. B en W stellen tevens 108.000 gulden beschikbaar voor het bouwrijp maken van de lap grond aan de Trageldam in Oostburg. Hier wordt het politiebureau ge bouwd. Tot slot is er een voorstel om 182.000 gulden uit te trekken voor het vervangen van de klin kerverharding door asfalt op een aantal wegen van het bedrijven terrein Stampershoek in Oost burg. Van onze verslaggever Boskoop - Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven heeft bepaald dat de openbare aanbesteding van buslijnen in Zee land in 1995 onrechtmatig is geweest. De aanbesteding vond plaats in het kader van een experiment. leving. Schouteten vind het jammer dat dit kerkelijk 'pr-project' niet samen met de ande re West-Zeeuws-Vlaamse parochies (in totaal tien) tot stand is gekomen. „Niet alleen over heden, de landbouw en het bedrijfsleven moet meer samenwerken in West-Zeeuws-Vlaan- deren, ook de kerken moeten de handen ineen slaan om te overleven. We moeten over het parochiale erf heen kijken. West-Zeeuws- Vlaanderen moet centraal staan en niet de af zonderlijke parochies. Wij hebben genoeg po tentieel om een gezonde instantie overeind te houden. De kerk is meer dan een bijzonder cultuurgoed. We gaan verder, honderden mensen, van jong tot oud, zijn hierbij betrok ken en dat mag niet verloren gaan." Volgens de pastoor werken de parochies al op een aantal zaken goed samen. „We hebben een pastoresteam en dat werkt ideaal. De fi nanciën en diensten worden gezamenlijk ge regeld. Dit beleidsplan kan echter nog verder worden doorgevoerd. Ook de kerk moet wor den gereorganiseerd en dat kan alleen door samenwerking. Om onze achterban te behou den en te versterken is een goede informatie stroom van onze kant essentieel. Vandaar dit initiatief." Schouteten vindt met name de binding met de basisscholen belangrijk voor de parochie. „Elke eerste zondag van de maand houden we hier in de kerk te Oostburg een kinderneven- dienst. Deze diensten worden druk bezocht door kinderen en him ouders. Dat zijn altijd speciale vieringen en ik merk dat er gelukkig weer wat meer jongeren naar de kerk komen. Zonder jeugd geen toekomst, dat geldt zeker ook voor ons." De huidige wetgeving laat minis ter Jorritsma van Verkeer vol gens het college niet toe de markt open te stellen. Zij moet de scha de vergoeden die de marktpar tijen hebben geleden. In 1995 verwierf de ZWN-groep bij openbare aanbesteding de ex ploitatie van buslijnen op Noord- Beveland. Tot dan overigens ook al een ZWN-aangelegenheid. De uitspraak van het college is op het hoofdkantoor van ZWN in Boskoop met instemming be groet. Volgens een woordvoerder van de streekvervoerder betekent de uitspraak dat openbare aan bestedingen open en eerlijk moe ten plaatsvinden. „Het is een of ficiële erkenning dat regels goed gehanteerd moeten worden. Wij zijn niet bang voor openbare aan bestedingen, maar dat moet dat open en eerlijk spel zijn. Nu wa ren er verschillende procedures en dat heeft weerstand opgeroe pen en tot geschillen geleid." Dat ZWN ook nog eens een scha devergoeding kan claimen, vindt het bedrijf van minder belang. „Wij hebben voor de uitgebrach te offerte natuurlijk kosten moe ten maken. En we gaan nu intern bezien of er nog andere bijzonde re kosten aan verbonden waren." Met het openbaar aanbesteden van buslijnen - waarvoor wetge ving momenteel in de maak is- loopt Nederland volgens de ZWN-woordvoerder gigantisch vooruit op Europese ontwikke lingen. Van onze correspondent Sluis - De gerenoveerde kleedaccomodatie van SV Sluis werd dinsdag officieel door wethouder A. Keymel-Cambier geopend. Ze deed dit door het weghalen van de vlag bij de ingang van het complex in aanwezigheid van bestuur, leden en sponsors. De vier kleedruimtes zijn voorzien van een nieuwe verflaag, pla fonds, betegeling, douches, toilet ten en verwarmingsinstallatie. „Op deze manier kunnen we onze gastclubs weer op een normale manier ontvangen want we schaamden ons eigenlijk een beet je," aldus Giel van Westen voor zitter van de zondagzesdeklasser. Het project is door een hoop zelf werkzaamheid tot stand gekomen. Wethouder Keymel prees dan ook de inzet van de vrijwillgers. Begin dit jaar stelde de raad een bedrag beschikbaar voor materia len. Een twintigtal vrijwilligers ging na afloop van de competitie aan de slag. „Je ziet dat aantal naarmate werkzaamheden en tijdsdruk toenemen, minder wor den," aldus Van Westen „maar dat is een normale zaak. Ik ben trots op iedereen die op een of an dere manier heeft meegeholpen. Als je ziet wat er nu na vier maan den gebeurd is, mag dat toch ge zien worden." De SV Sluis zit op dit moment met zeven teams in de competitie waaronder twee senio renelftallen. Sportief wil het met het eerste team nog niet echt vlot ten na de degradatie van vorig sei zoen. Daar wordt volgens de in Brugge woonachtige trainer Bibi Heynderickx hard aan gewerkt. „We hebben sinds kort de be schikking over een viertal talent volle A junioren en we gaan pun ten pakken."

de Stem | 1997 | | pagina 25