L Loot-kokertjes In verlichte sferen De laatste botjes van de vier varensgezellen M HÉ JA, DAT KEN I DESTEM /V :S B.V. Belletje lel Anoniem Ramp Aanbieding Hennekeij boft *?ïee vaa de Agge't zo bekijkt wel vaneigen Knokke heeft tijdelijk een echte kunstijsbaan ZEELAND C5 H T Snelheidsprent j es P.C-KERKDIENSTEN R.K.-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN I I ZATERDAG 6 DECEMBER 1997 6526168cs »ot en omvat een loor is gevestigd te in hoofdzaak het ïgen. De afdeling ewerkers en draagt brhuishoudkundige [met de navolgende bht houden op de annen e.d.; ■en; l-Cad systeem; pende werkzaamhe- luw/cultuurtechniek; pied van Auto-Cad is solliciteren. ng kan aanstelling in Irsoneel plaatsvinden. - per maand (per 1-1- |t nog plaats te vinden, plingen en secundaire (t APB en IZR, zijn van vonnen bij het huidig tel. (0162) 31 24 51. lie binnen 14 dagen na lur van het waterschap In moer. fntie stellen wij niet op pk bij hoog tempo ƒ.1. Ibewaking maarden lende, professionele collega s Isatie met aantrekkelijke 17.00 uur. eisen Stuur dan per |v. en een ban Bragt >r diverse relaties in de 's-Hertogenbosch op ervaren volgende werkzaam- en bij het voeren van listratie, het verzorgen tratie, interne en ningen, jaarverslagen >en optimaliseren van e voeren werkzaam- n de kandidaat. eiding, bijvoorbeeld ng (SPD l/ll). U wilt listratieve functie binnen iet de diverse aspecten bedrijfsvoering. Of u inanciële ervaring opge- n en verdiepen door het amheden. U bent bekend warepakketten. aan de bovenstaande ecember a.s. uw schrifte- rriculum vitae, naar drikse. Willemstraat 6, Fax 076-5212718 MIJN ZOON loopt altijd met z'n neus op de grond. Nu ik er over denk, is de stroom verroes te spijkers en kapotte vleugel moeren pas sinds kort afgeno men. Als hij stralend binnen kwam met iets dat 'papa goed kan gebruiken', hadden wij het hart niet die blijdschap de grond in te boren. Maar behalve dat het mij in de loop der jaren een aardig inzicht heeft gege ven wat er in Zeeuws-Vlaande ren binnen de bebouwde kom op straat achtergelaten wordt, heeft het nooit echt iets opgele verd. Tot hij vorige week een tele foonkaart tussen de kramen van de Axelse markt opraapte. Onder het motto 'je weet maar nooit' weigerde hij het ding in een van de afvalbakken te gooi- Thuisgekomen haalde hij schielijk zijn fiets uit de garage en was verdwenen. Ik stond er niet meer bij stil, tot de telefoon ging en zoonlief triomfantelijk meldde dat hij nog voor ruim negen gulden kon bellen. Na tuurlijk ging de kaart stoer in z'n kontzak en al snel bleek dat hij de Terneuzense telefooncel len aan het ontdekken was. Omdat ik vermoedde dat hij eerdaags telefonisch op mij uit gekeken zou zijn, heb ik na ste vige onderhandelingen zijn kaart voor de volle prijs in mijn bezit gekregen. Het leek mij niet ondenkbaar dat hij andere mensen zou gaan lastig vallen met z'n voorlopig onuitputtelij ke tikken. En dan begint het toch een beetje op 'belletje lel' te lijken. Een spelletje dat, wanneer je er slachtoffer van bent, behoorlijk irritant kan zijn. Dat vinden ze bij de alarmcen trale ook. Reden om op scholen De werknemers van de gemeen te Terneuzen mogen op Sint-Ni- colaasavond, op kerstavond en op oudejaarsavond niet eerder met werken stoppen. Het Mana gement Team van de gemeente heeft dit bevel uitgevaard. In de praktijk valt dit 'harde' besluit overigens nogal mee: het komt erop neer dat de meeste werkne mers op deze dagen een half uurtje langer moeten doorwer ken dan in voorgaande jaren. Naar huis op de gebruikelijke tijd van half vijf in plaats van vier uur. Maar bij minstens één werkne mer is dit besluit niet bepaald in goede aarde gevallen. Van de week een anonieme brief in de bus, ondertekend zelfs met 'alle werknemers van de gemeente Terneuzen' en waarin met het Management Team de vloer wordt aangeveegd. Want langer doorwerken op deze dagen staat volgens de brief bijvoorbeeld gelijk aan 'bezuinigen over de schouders van de werknemers heen vanwege het nieuwe stads kantoor'. Toch maar even navraag gedaan op het gemeentehuis. Het be staan van de protestbrief is er onbekend. Uiteindelijk weet één ambtenaar te melden dat ze wel weet dat een 'klein groepje col lega's wat problemen heeft met een half uurtje langer doorwer ken'. Over de actie daarover een brief naar de krant te schrijven heeft ze een duidelijke mening. „Waar maken die briefschrijvers zich druk om. Bovendien: Heb dan lef en zet je naam eronder," zegt ze. Hoe haar naam luidt? Nee nee, haar naam mag niet in de krant. (FvC) te laten weten dat zij het num mer van de beller kunnen ach terhalen. Voor kinderen kan het dan nog een spelletje zijn, bij volwassenen denk ik toch al gauw aan een schreeuw om aandacht. Wat bezielde de man in Goes die afgelopen week meermalen 'zonder reden' het alarmnummer belde? Verve ling? Balorigheid? Hij belde midden in de nacht! Er zijn 06- lijnen die 24 uur per dag be schikbaar zijn voor alle denk bare en ondenkbare soorten hulp. Een schreeuw om aandacht hoeft niet altijd via de telefoon. Wat te denken van de brief kaart-actie 'Van Gelder, zo kan het niet langer'. Een zeer be schaafde vorm van aandacht vragen. Helaas sloeg deze actie niet aan, want West-Zeeuws- Vlaanderen mag best aan de bel trekken nu daar de ene na de andere voorziening verdwijnt. Burgemeester Noordewier van Oostburg kan daar afgelopen zaterdag in deze krant dan wel zo relativerend over doen; de komende tijd krijgt hij zijn handen vol om de roem die voor hem uit waaide, waar te maken. Oostburg zou de boot wel eens kunnen missen. Als de bezoeker er al verzeilt, -wat sinds de aanleg van de rondweg niet meer zo voor de hand liggend is-, werkt een wandeling door de binnenstad op z'n minst de primerend. Het hart van de stad blijkt een markt met lege pan den waar je je auto niet meer kwijt kunt. Het theater om de hoek waar nog zelden een uit voering is, kijkt uit op het Le- delplein dat doelloos volge stouwd is met de stenen bank jes van Gijs Bakker waar nooit iemand op zit. En waarom zou iemand daar een blaasontste king willen riskeren? Er valt niets interessants te zien. Verder heb ik horen fluisteren dat er plannen bestaan voor een hightech luifel voor de winkels aan het Raadhuisplein en de Burchtstraat. Het lijkt op een poging om de troosteloze gang door de Bredestraat te doen vergeten, waar verspreide on dernemers tussen verpauperde privé-huizen hun best blijven doen. Het blijft een beetje mod deren in de marge. Daarom is het hoog tijd dat Oostburg 'bel letje lel' gaat spelen bij Noorde wier èn bij de Provinciale poli tiek, want West-Zeeuws- Vlaanderen dreigt onterecht een dode hoek te worden. Ik heb nog wel een telefoonkaart. Kranten-fotografen zijn meestal wat eenzelvige lieden. Ze jagen alleen in hun autootje door hun werkgebied om her en der wat plaatjes te schietenrazen vervolgens in hun autootje naar hun don kere kamer om met behulp van een setje apparaten te zorgen dat die foto's de volgende dag in de krant verschijnen. Veel fotorolletjes gebruiken kranten-fotografen voor hun dagelijkse werk. De ene dag wat meer dan de andere. Maar de eerste dagen van deze week toch wat meer dan anders. Dat moest, van de gemeente Hulst. Want wethouder Van de Voorde moest loten voor de verdeling van een lapje grond, voor woningbouw. En daar had-ie kokertjes voor nodig. En een fotograaf, dus. FOTO WIM KOOYMAN ZEELAND is ongemerkt aan ramp ontsnapt, zo bleek deze week tijdens het bezoek van mi nister Hans Dijkstal aan de pro vincie. Meerdere malen liet hij weten dat bestuurders vooral rampoefeningen moeten organi seren om echt voorbereid te zijn op calamiteiten. Tussen neus en lippen door ver telde hij ook dat het kabinet on langs voor de eerste maal zo'n oefening had gehouden met en kele dramatische gebeurtenissen op de Westerschelde. Het doem scenario begon met een kaping van een passagiersboot op de Westerschelde door een groep zwaarbewapende en meedogen loze Libanese terroristen. Waar om werd niet duidelijk, wel dat die kaping niet de enige dreiging was. Want kort na de start van die gijzelingsactie kwam ook het bericht bij het Haagse cirsiscen- trum binnen dat in de monding van de Westerschelde een tanker lek was geraakt en dat een zwaar giftige wolk richting Wal cheren dreef. Besloten werd dan ook tot evacuatie van Walche ren. Het bevel daartoe was koud genomen of de wind draaide en de wolk koerste af op Zeeuws- Vlaanderen. Dijkstal ging niet in op de vraag hoeveel fictieve doden in het Zeeuwse vielen. Alleen dat het een leerzame oefening was en de minister het er niet echt goed vanaf bracht. Te hard rijden mag natuurlijk niet en de automobilist die het gaspedaal toch dieper dan toege staan indrukt, weet dat de poli tie op hem loert. Met bijvoor beeld filmcameraatjes en radar- kasten. In Westkapelle op Walcheren staan op de N288 ook dergelijke kasten. Bij automobilisten zijn ze niet erg populair en door gaans zijn ze ook voorwerp van vernieling. Maar deze in Westka pelle niet. Want de wet is slim, de mens weet altijd de mazen er in te ontdekken, zo heeft de ge schiedenis ruimschoots bewezen. Die in Westkapelle dus, bleek van de week omgetoverd in een heuse Sinterklaas. Compleet met gedicht, waarin de volgende zin nen: 'Prentjes maken van mij en Piet, lukt in Westkapelle niet', en 'Piet en ik moeten deze list ge bruiken, om de politie te ontdui ken'. Zeeland Rond verschijnt el ke zaterdag in de Zeeuwse editie van De Stem. Bijdra gen deze week van Emile Calon, Wim Kooijman, Frank van Cooten en Rein van der Helm. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzen dingen en niet op rijm. Voor tips, op- en/of aanmerkin gen belt u: 0115-645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Ter neuzen. JAAP Hennekeij boft toch maar. De Bressiaander mag als enige Zeeuwse gedeputeerde maandag 27 januari naar het verjaardags feestje van de koningin samen Wim van Gelder. Dat die laatste is uitgenodigd is logisch, want hij is immers Commissaris van de Ko ningin. Met zo'n functie moet je gewoon, daar helpt geen lieve moe der aan. De Zeeuwse delegatie voor het verjaarsdagpartijtje in het Concert gebouw bestaat verder uit Griffier der Staten Johan Lander en Arend de Ru, de Chef Kabinet van de Commissaris van de Koningin. De Grootmeester van het het Huis van Hare Majesteit de Koningin heeft de Commissaris per brief laten weten dat slechts één Zeeuwse gedeputeerde op het feestje mag verschijnen. Dus pech voor de ande re vijf. Die mogen niet mee naar Amsterdam. Regelmatig maken ze zo eens in de maand een tripje naar Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Naar Hulst om precies te zijn. Een bezoekje aan de uitverkoopruimte van een postorderbedrijf en een rondje door een niet geheel onbekend meubelbedrijf zijn daarvan een vast onderdeel. Even neuzen, je weet maar nooit? Zo ook afgelopen donderdag. De meubelgigant heeft een afdeling waar voor fervente zoekers nog wei- eens een koopje te halen valt. Ai slenterend wordt de aangeboden waar in ogenschouw genoemen. Tot het oog van de vrouwelijke helft van het stel valt op een handdoek en een badlaken, ecologisch ge maakt van vlaslinnen en met een tint en formaat die haar wel bevalt. De kleinste is volgens de sticker afgeprijsd: van 8,95 voor ƒ5,95. De sticker op het badlaken geeft een nog forsere korting te zien: van ƒ25,90 voor ƒ12,95. Nu hebben ze thuis weliswaar handdoeken en badlakens genoeg maar toch... zoiets laat je niet aan je neus voorbij gaan. Thuisgekomen krijgt de nieuwsgierigheid toch de overhand. Voorzichtig de aanbiedingssticker losgemaakt van beide verpakkin gen en de daaronder zittende (originele?) sticker bekeken. Wat blijkt: de handdoek bleek aanvankelijk ƒ8,25 te hebben gekost, 70 cent minder dan op de aanbiedingssticker staat aangegeven. Het badla ken bleek voorheen ƒ21,50 te hebben gekost in plaats van de aange geven 25,90. De echte korting is dus... nét iets minder!(RvdH) »Het was een ludiek verbod, maar wel serieus bedoeld, sprak de Axelse wethouder Co van Schaik eind vorige maand. Na een ruzietje tussen Sinter klaas en de Kerstman werd de laatste de toegang tot Axel ontzegd tot en met 6 december. De gemeente plaatste er zelfs verbodsborden met daarop een dennenboompje voor langs de toegangswegen om alle uitin gen van en voor kerst uit Axel te weren. Maar verboden zijn er blijk baar om overtreden te worden. Want wat gebeurde er begin deze week, daar in Axel? Pre cies: op de watertoren ver scheen, ruimschoots voor 6 de cember dus, in verlichte sferen een kerstboom. Vraag: Wie wordt er nu bedrogen FOTO WIM KOOYMAN Wilde geloov'n datta t'eeste was da'k zeej, 'njaor ofzowa gelejen. toen ging't'r alt maor over: da d'alkogolhegalte dan moe naor benejen nog mee t'auto wil raien. Ik zee gelijk: da's vees te leeg voor ier! ant zeg nou zelf: wa d'is nou alles tesaomen twee pinten mee bier? ./Ai'. 1 1 ;t: 'iü> i1 i''i '|i i 'i'|i i l' I...' I1 ill li' ne gewone mens eeh die zomaor 's voor d'aoregeid op stammenee gaot. 0*1 L* r.1 D P 1 1 Voor Dan enk- 't glad nie over burgemeesters of die mannen van de gemeenteraod. Maor de zittuk opt gemeentenuis gaon ze voor t'echte werk nog 's ieverast naor an ik zeg 't nog maor 's: oe weinug zijn twee pintjes dan eigeluk toch maor? Dan enk't ook nie over die mannen vant waoterschap, die spugelen d'r ook nie in; le Van de karneval, trimfietsters niette vergeten, jaogers en ik weet nie wagge gij vin, "maor bieljarters, veugelpiekers, schutters en muzekanten meude zeker ook nie uitvlakken, want die durven d'n aolcer ook nog al 's gemakkéluk ne keer ofwa laote zakken. Dn die gasten daor in Ulst die voor achtonderd hulden ulder pook 's vol ginge spelen niee zijn vijven, ieder et nie te verleven per maond; is da d'eigeluk geen stelen? - ele 'm °°k wel geraokt èn, alleen aon eten keuj nooit nie zoveel kwijt zijn n voor n paor onderd hulden limmenaode....drinkta d'uit...Da moet opgegaon zijn aon wijn Nou wil k da soort proffeteurs nie as voorbeeld nemen, ik deenk meer aon de gewone man. _99e nou op n'n elen aoved maor twee pintjes meug pakken... wa zedde gij daor nou van? me te doen, dan moej van groten dust naor uis en waor'm't nou nie gewend... Da moeten't voor ons maor veranderen, t'rug naor vroeger, naor nul komma nul acht percent. ma o^t7l\e mee seens- Owe kik 'n buts in mijn auto rai da kan ou nie bommen, Van 7 °P °°k Duiten en fis bewezen dan d'r makkeluk ongelukken van kommen, dus verkeer. At aon ou lag wier't mèrre nog nul komma nul nul... een Plnt °P> d'auto laote staon! Messchien ijj wel gelijk oor, 't blijf gevaorlijk spul. HERVORMDE KERKDIENSTEN Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. ds. H. Bosma. (Opstandings- kerk): 10 u. ds. M. Heijting, 19 u. vesper. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: gereformeerde kerk, 10 u. ds. R. van Elderen, 17 u. pastor M Rouw. Terneuzen: Opstandingskerk, 10.45 u. dhr. J. van de Griend. Zaamslag: geen dienst. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. J. Burger, 15 u. ds. R. van der Wolf. Hoek: 9.30 u. ds.A. Souman, 15 u. ds. L. Leeftink. Terneuzen: 9.30 u. ds.R. vand er Wolf, 15 u. ds. J. Burger. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. ds. A. Souman. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst. Woensdag 26 november: dankdag 14.30 en 19.30 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: (Mavo school 'Het Rave lijn'): 10 u. spreker dhr. P. Pijlman Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u. dhr. G. Sanches, 15 u. doopdienst in De Honte. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: V.E. kerk, 09.30 u. ds. J. Leentfaar. Retranchement: 11 u. ds. G. van de Wetering (kindernevendienst). Nieuwvliet: geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: geen dienst. Goes: 10 u. drs. P. de Rooy-Janse. Middelburg: zien Vlissingen. Vlissingen: 09.30 u. br. R. Harm- sen (gespreksdienst). S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (Ontmoetingskerk), 10.30 u. dhr. W. Kruidenier. Oostburg: (gereformeerde kerk), 10 u. dhr. A. den Ouden. Oostburg: (Nederlands hervormde kerk) 10 u. ds. C. van Duinen. CHRISTENGEMEENTE DE HOEKSTEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. dhr. R. Goemaere. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 11 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 9.30 u. Terneuzen - Verrezen Christus: zon. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zond. 9.30 u. m Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zo. 12 u. tot ma. 24 u. past. G. Claessens, tel. 0114-319595. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Van zo. 12 u. tot ma. 20 u. past. A. Clae, tel. 0115-482091 (bgg. Zieken huis Oostburg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zo. 12 u. tot ma. 24 u. past. R. Rubbrecht, tel. 0115-471418. Van onze correspondent Knokke - Vanaf vanavond bezit Knokke tijdelijk een kunstijsbaan. Op het Verweeplein is een ijspiste aangelegd van zo'n kleine 600 vier kante meter, waarop de schaatsliefhebber terecht kan tot 4 januari. De baan wordt om 17.00 uur officieel 'ingereden' door leden van kunstschaatsclub Karelia. Men hoeft zich niet alleen te beperken tot schaatsen. Rondom de piste wordt een kerstdorp gebouwd, compleet met houten chalets. Terras sen maken het mogelijk onder genot van een drankje de verrichtingen van het schaatsend volkje gade te slaan. De ijspiste is dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur, zaterdags tot middernacht. Aflevering 540 Slot vanEerst deed hij de reder van 't schip zijn verslag Nam een paar borrels en de volgende dag Vertelde hij, wat was geschied. Aan de vrouwen van Jan, Japik en Piet. Hij sprak: 'k ben geen man, die woorden verbeuzelt Ik heb jullie mannen op zee opgepeuzeld. Waar zijn onze mannen, klonk 't onder getier En Krelis, die wees op z'n buik en zei: Hier! Ik zeg het vol weemoed, o treurende gaden, Mijn buik werd het kerkhof van mijn kameraden. Na een hele periode van huilen en snikken Bedaarden de vrouwen en met droevige blikken Bekeken ze Krelis van boven tot onder Die buik met hun mannen leek hun een wonder Eindelijk vroeg de oudste vrouw uit hun midden Mogen wij op het graf komen bidden? En Krelis, blij, dat het leed was gestild, Zei: Jullie komen maar, zoveel als je wilt. Zo togen de vrouwen, na deze concessie Iedere dag in kleine processie Naar Krelis' z'n woning en naar oud gebruik Knielden ze neder op Krelis' z'n buik Deden een schietgebed voor de drie braven Hun mannen, die in de buik lagen begraven. En zeiden ze eindelijk: zeg Krelis, we gane, Dan was het kerkhof nat van de tranen. Het slot van het verhaal zal ik u gauw mededelen Die bidderij ging vriend Krelis vervelen Op zekere dag, toen de vrouwen op kwamen dagen Toen schrokken ze van het tableau, dat ze zagen. Krelis had zich in zijn bedstee opgesloten En op z'n buik lang een bord: KERKHOF WEGENS SCHOONMAAK GESLOTEN. Pegam

de Stem | 1997 | | pagina 27