Anthony van Assche talentvol Op eigen kracht hogerop gaan spelen Aflossingsmarathon Jogging Club Dow HYV' 2 4-Terneuzen is echte kraker erzoekers itarctica ïg baart r zorgen Gebrek aan financiële ondersteuning probleem voor Sasse turner ZEELAND entrekkerij rwapen Adri de Putter volgt Philip Becht op als voorzitter Terneuzense Boys C4 Toernooi van Den Dijk in Westdorpe Basketballer over de schreef 'Het zal knokken worden voor elke meter' CEMBER 1997 zowel het eerste als het tweede, maar krijg gelukkig een goede ondersteuning van Erwin Duys- serink, die het tweede coacht. Daarmee zitten we eveneens op het juiste spoor, want Erwin kent ook het klappen van de zweep. Ik sluit dan ook niet uit dat ik ge bruik maak van de optie om nog een jaar langer trainer van Bier vliet te blijven. Het is voor mij een goed leerproces en we zijn met Biervliet goed bezig en zeker nog niet kansloos voor de boven ste plaatsen. Moeilijk zal het worden, want er zal, net als vorig seizoen, volop spanning zijn tot de laatste duels. Zeker vijf tot zes ploegen komen in mijn visie in beeld voor promotie naar de vijf de klasse en Biervliet hoort daar bij, daarvan ben ik overtuigd." Boor Hans Radt Biervliet - Het standaardteam van de voetbalvereniging Bier vliet draait weer goed mee in de zesde klasse van het KNVB-zon- dagvoetbal. De huidige positie „eeft zeker kansen op de zo fel begeerde promotie. Na een sterke serie van vijf duels, waarin Bier vliet dertien punten binnenhaal de, werd in het laatste duel pijn lijk verloren van het Goese Ro bin n man uit Lamswaarde hade op, de bromfiets olledig vernield. De be nen bleven ongedeerd. zen - Een man uit Vogel- e werd woensdagavond ouden omdat hij in een "ens restaurant een ,ijd had genuttigd zonder te betalen. Omdat hij al schuldig is geweest aan essentrekkerij, kreeg de een dagvaarding uitge- VOETBAL Toch is de 35-jarige trainer Jean Pierre Hubregsen optimistisch gestemd. Gepokt en gemazeld in het voetbal. Hij speelde in de jeugd van Aardenburg en de siandaardteams van achtereen- - De politie heeft woens- cht op de Stationsweg in drie mannen ingesloten t ze niet de juiste indenti- ewijzen op zak hadden, aat om een twee mannen twerpen en een man zon- aste woon- en verblijf- s. De laatste bleek illegaal derland te zijn. uzen - De Koninklijke chaussee trof gistermid- p de Ambachtenlaan op de rbank van een personen- een vuurwapen aan. De werd gecontroleerd naar eiding van een aantal ver overtredingen. De be- der kreeg een dagvaarding en aantal bekeuringen. Door Peter Snelders Sas van Gent - Als talent voor je jeugdigheid be straft worden. Het lijkt een onwaarschijnlijke te genstrijdigheid, maar is dat in het geval van het jeugdige turntalent Anthony van Assche uit Sas van Gent zeker niet. Vorig jaar werd dit nog maar 8-jarige toptalent nationaal kampioen in de moeilijkste oefenstof. De weg naar succes en de ab solute nationale top met mogelijk een internatio naal vervolg lag open. Nu lijkt zijn leeftijd hem vooral parten te spelen, want de meest bekende sportinstanties kennen geen financiële onder steuning voor talenten van die leeftijd. ny zover dat hij ook drie keer per week mee mocht trainen. Vanaf dat moment is het snel gegaan." Debutant Anderhalf jaar terug stootte hij als debutant door naar de zesde plaats in de nationale titel strijd. De verrichtingen van het talentje uit Sas van Gent waren niet onopgemerkt gebleven en al snel werd de trainingsinten siteit opgevoerd en ontwikkelde hij zich met rasse schreden. Zo sterk zelfs dat hij een half jaar terug de nationale titel in de 7A-lijn greep. Via contacten van Benny Vermandei met de bondstrainer werd hij uitgeno digd voor een soort testpro gramma, het 'Tien stapppen plan' genaamd. Normaal moet een jeugdig ta lent een keer of vier getest wor den voordat hij' doorstroomt naar het A-steunpunt, de cate gorie voor de meest beloftevolle jongeren. Anthony van Assche had aan slechts één test vol doende om de bondsgedelegeer- den te overtuigen van zijn mo gelijkheden. Vanaf die tijd traint hij onder leiding van eer dergenoemde Rob Stout in Ca- pelle aan de IJssel, waar hij overigens al wat langer onder de hoede van de daar gevestigde Nederlandse top vereniging ACTV actief was. In totaal traint Anthony van Assche zo'n zestien uur per week. Een hele kluif voor een 8-jarige. Dat on derschrijft ook zijn moeder: „Het is erg veel, maar toch zijn er jongeren die nog zo'n vier uur meer trainen per week. Hij zegt dat hij nooit moe is, maar we houden het natuurlijk goed in de gaten. Zodra we zouden mer ken dat het ten koste gaat van school en zeker zijn gezondheid, dan brengen we dat aantal uren terug." Nationale titel De nationale titel die hij in juni dit jaar veroverde staat nog vers op het netvlies van de familie Van Assche, die in dochters Joy ce en Shalini turntalenten op regionaal niveau in huis heeft en een 'ijzervreter' als de 15-ja- rige zoon Joey, die zomer en winter dagelijks met de fiets naar school rijdt in Hulst. „Dat was heel spannend," zegt moe der Cristine. Het was vooral de jury die het toen spannend maakte, want op het onderdeel ringen werd hij tot onsteltenis van zijn aanhang en vooral van zijn steun en toeverlaat Benny Vermandei, ondergewaardeerd. Cristine van Assche: „Afgaande op de plaatsingswedstrijden leek Anthony rechtstreeks op de titel af te gaan, maar door die lagere score op de ringen pakte dat toch anders uit. Toen het laatste onderdeel voltige op het programma stond was zijn ach terstand op de nummer één in de klassering ééntiende punt. Dat lijkt misschien niet veel, maar is dat in de top wel. Door een fantastische oefening en een score van 9,95 werkte hij die achterstand in de totaalstand weg en werd kampioen." Die titel onderschreef de ver wachtingen van verschillende befaamde trainers. Maar on danks al het talent dat de kleine Anthony in huis heeft lijkt nu juist zijn jeugdigheid, normaal bezien een pluspunt om een suc cesvolle carrière op te bouwen, in zijn nadeel te werken. Zijn trainingen in Capelle aan de IJssel, vijf tot soms zes keer per week, trekken uiteraard een flinke wissel op het financiële bestedingspatroon van het Sas se gezin. Informatie bij ver schillende sportinstanties lever de niets op, omdat de leeftijds grens voor het toekennen van fi nanciële ondersteuning pas bij de leeftijd van twaalf jaar be gint. De hoop is binnen het turnmin- nende Sasse publiek nu een beetje gericht op een sponsor uit het bedrijfsleven. „We pra ten niet over gigantische bedra gen, maar in een tegemoetko ming van de door ons te maken kosten. We proberen zoveel mo gelijk per week naar Capelle aan de IJssel te gaan, maar re gelmatig moeten we toch eens overslaan. Zes keer per week, dan praat je toch over zo'n 1800 kilometer en twaalf keer tol voor de Liefkenshoektunnel. I k voor 10 u. Ibbendijke, Waarde en Ril- 1-Bath - Van vr. 18 u. tot zo. 22 I dokter A. Constandse, tel. 1144.Spreekuur spoedgevallen len zo. 11-11.15 u. en 17-17.15 i. Boodschappen indien moge- Ivoor 10 u. itenisse en Kloosterzande - 'i vr. 17 u. tot ma. 8 u. dokter M. i Kalmthout, tel. 0114-686800. nkenszand, 's Heer Arendsker- I Nieuwdorp en Wolphaartsdijk I 'e praktijk van de artsen Har- Ivan Driel, Aarnoutse en v.d. I.gt wordt van vr. 17.30 u. tot I 8 u. waargenomen door dokter I van Driel, tel. 0113-561202. lodschappen tussen 9 u. en 10 1st, Clinge, Koewacht en St.- isteen - Van vr. 17 u. tot ma. 8 dokter Mee en dr. Lips, tel. 14-313131. Spreekuur spoedge- llen za. en zo. 11 u. en 17 u. i van Gent en Westdorpe - Van 18 u. tot ma. 8 u. dokter M prick. Centraal tel. weekend- nsten 0115-452525. Visites givragen 9 u. en 10 u. Spreekuur fjedgevallen za. 10 u. uur op llwerk Oranje 2. uiskil, Philippine en Hoek - bkter Neeteson, tel. 0115- Il769. Spreekuur spoedgevallen L en zo.12 u. rneuzen - Van za. 8 u. tot ma. 8 dokter Meijerink, tel. 0115- 3768. Spreekuur spoedgevallen I. en zo. 11.30 u. en 17 u. TURNEN Het ontbreken van financiële ondersteuning kan de ontwik keling van dit talent danig in de weg staan, omdat het voor zijn ouders een niet geringe opgave is onwekelijks vijf tot zes keer naar Capelle aan de IJssel te rij den in verband met benzinekos- ten. Daar werkt het energieke kereltje zijn trainingen af onder de wakende blikken van de daar gevestigde topvereniging ACTV en bondstrainer Rob Stout. 'Wat goed is komt snel' is een gevleugelde uitspraak in de sport. Op Anthony van Assche zeker van toepassing. Nog maar ruim twee jaar terug kwam hij voor het eerst, mede doordat zijn zussen Joyce en Shalini, in aanraking met de turnsport. Zijn moeder Cristine vertelt daarover: „In feite begon het op school. Toen was duidelijk dat hij over een bijzondere lenig heid beschikte. Wij wisten dat al, want hij was nog geen drie jaar en hij klom hier voor ons huis al tot boven in een lan taarnpaal." Zij laat een foto het Nederlandse Instituut um voor Estuarlene en Mar tel tussen kerst en oud en Anthony van Assche, het jeugdige turntalent uit Sas van Gent. foto wim kooyman zien met inderdaad de kleine een beetje speels bezig is mee- dat van Benny Vermandel. Anthony in het topje van de doen. Dat was nu net niets voor Maar toen zag hij dat verschil- lichtmast. „Hij werd lid van hem. Leergierig als hij is wilde lende van die kinderen drie keer THOR, maar op zijn leeftijd, hij hij bij de wat oudere jeugd, die per week trainden. Dat was was nog niet precies zes jaar, meer gerichte lessen krijgt, voor hem een doorn in het oog moet je vooral bij de jeugd die meedoen. Op aandrang mocht en na wat zeuren kreeg hij Ben- lothera. De Nederlanders wer- ien samen met de Engelse orga- lisatie voor poolonderzoek om- lat Nederland geen eigen onder- loekstation op Anarctica heeft, lp ruil daarvoor heeft Nederland lijgedragen in de inrichting van jen biologisch laboratorium op Ie basis en een tijdelijk veldsta- non gefinancierd. Vanuit dit sta tion zullen de Nederlandse, Ame rikaanse en Duitse onderzoekers pi januari en februari hun onder soek uitvoeren. De Zeeuwse on- lerzoeker in opleiding Daniela Lud blijft langer. Zij zal van haart tot november op Antarcti ca overwinteren. Door Rinus Verberkmoes Terneuzen - „Eens een voetbaldier, altijd een voetbaldier," is een stelre gel die zonder meer van toepassing is op Adri de Putter, sinds kort voorzit ter van KNVB-zaterdagderdeklasser Terneuzense Boys. In die functie volgde hij Philip Becht op. „Ik krijg er door fusie in mijn bedrijf eindelijk tijd voor," aldus de kersverse preses van de voetbalclub uit Terneuzen. VOETBAL het zover. Adri de Putter werd tijdens de jaarvergadering over de streep getrokken. Dit mede omdat Terneuzense Boys, al thans in de top, het iets te recreatieve ka rakter aan het omzetten is in een iets meer prestatief gerichte doelstelling. „In mijn visie moeten we één tot twee klassen hoger kunnen spelen. Een grote vereniging als Terneuzense Boys moet dat voor tachtig procent met spelers uit eigen geledingen kunnen doen. Met name door veel aandacht aan de jeugd te besteden en daaruit te putten. Een goede jeugdcoördi- nator moet hier aan bijdragen. Sterker nog, hij moet hierin een cruciale rol kun nen vervullen," stelt Adri de Putter, die talenten zo snel als het kan in wil zetten in de hoofdmacht. Dat dit kan, bewees hij ooit zelf door als 16-jarige bij Hoek in het eerste te debute ren. Het enige dat hiertoe nodig is naast een goede opvang: „Het verbeteren en on dersteunen van de winnersmentaliteit." Dat dit laatste nodig is, ontdekte Adri de Putter vorig jaar. „Toen hadden we kam pioen moeten worden. Helaas lieten we het zitten," blikt hij terug. Dit jaar wijst alles op doorstromen naar een klasje hoger. Dat zou betekenen dat Terneuzense Boys bij het in gebruik ne men van het nieuwe sportcomplex, inclu sief tribune, tweedeklasser zou zijn. Adri de Putter: „Het zou een opsteker zijn in ons streven naar meer, waarin tegelijker tijd een rol voor de sponsorcommissie, onder leiding van buurman Ad Oostdijk, is weggelegd," besluit voetbaldier Adri de Putter, die in zijn club tevens een ideale vereniging ziet voor spelers die in hun sport willen groeien. Als voorbeeld geldt hier Leon Goossen, die van Hoek kwam en nu furore maakt. De kans dat ze dan alsnog hogerop willen, neemt hij voor lief. jpvang in Sluis laat te wensen :ommissie Welzijn van de ge- „Ik zal het wel nooit leren," zegt Adri de Putter. De directeur van het accountants kantoor Adhanco doelt hiermee op de mogelijkheid het iets rustiger aan te gaan doen na een hectische periode in zijn be roep. Een tijd waarin vrije uurtjes schaars waren. Uren ook die hij groten deels besteedde aan het actief zijn binnen Terneuzense Boys. „De laatste jaren veel al als scheidsrechter bij jeugdwedstrij den," zegt De Putter, die tegelijk consta teert een roeping misgelopen te zijn. „Ik had achteraf gezien een goede arbiter kunnen worden. Nu is het te laat en ben ik een carrière misgelopen," aldus de 46- jarige Terneuzenaar, die in Hoek opgroei de en daar 'verslaafd' raakte aan de sport die voetbal heet. Als jongeling behoorde hij tot de beteren, speelde tevens in de Zeeuwse jeugdselectie en was een oogap pel van de toenmalige provinciale bonds coach Cas Hubregtse. Een beenbreuk op zijn negentiende speelde hem daarna par ten. „Het extraatje was eraf," bemerkte Adri de Putter later. Toch speelde hij jarenlang in de hoofd macht van Hoek en was op 23-jarige leef tijd al aanvoerder yan het eerste te^m van Hoek. Als 27-jarige stapte hij over naar Adri de Putter, de nieuwe voorzitter van Terneuzense Boys. Terneuzense Boys om twee jaar later weer voor Hoek te kiezen. „Hoek speelde toen in de tweede klasse en daar wilde ik ook graag nog eens in meedoen," blikt Adri de Putter terug op die periode, waarin Hoek koos voor prestatief voetbal met als doel in de top van de nationale competitie bij de amateurs te spelen. Dat lukte later. Adri de Putter was echter toen al terug bij Terneuzense Boys. Speelde daar in de hoofdmacht en werd daarna trainer-spe ler bij het tweede team. Hoek, waar hij opgroeide en lid werd van het jeugdbe- stuur, financieel coördinator bij de bouw van de eerste kantine was en mede-op- foto wim kooyman richter van het clubblad De Hoekschop, was voor hem intussen verleden tijd. De binding met zijn oude liefde werd minder, terwijl de vrijerij met Terneuzense Boys steeds hechter werd. Gezellig „Ik woon in Terneuzen en vond in Ter neuzense Boys een gezellige vereniging waarin ik mijn draai vond," stelt de kers verse voorzitter van de oranje-zwarten. Tevens een vereniging waarin hij meer dan gewaardeerd werd en al diverse ma len gevraagd werd de voorzittershamer in handen te nemen. Op 14 november was VRIJDAG 5 DECEMBER 1997 Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Vorig jaar won de Kintech-formatie met duidelijk verschil de zesde editie van de Dow-aflossingsmarathon. Za terdag 6 december vertrekken deze mannen nu onder de naam Kintech/Moens als de te kloppen formatie. Het zevental dat za terdag aan de start verschijnt bestaat uit: Matthieu Warrens, Marlon Roels, Nitin Klapwijk, Arno Herrewegh, Denis Gerrit sen, Marc van Hoecke en Romeo Rammeloo. ATLETIEK Zeven man, dus dat betekent dat een van hen twee keer het 5,3 ki lometer lange rondje rondom sportpark Oude Vaart in Ter neuzen zal moeten afleggen. Be gin deze week had Mare Obrie van de organiserende Jogging Club Dow 27 ploegen variërend van zes tot acht personen op de inschrijvingslijst staan. Nog maar één 'puur' vrouwenteam staat op die voorinschrijvings- lijst. Dit met de formatie van De Pooter waarvoor in actie komen: Nora de Pooter, Tanneke Her enthals, Coby Bom, Bea Hinne- man, Hester Vink, Els Zweistra, Jante Heethuis en Petra Rasen- berg. Mare Obrie: „Vorig jaar hadden Van onze tafeltennismedewerker Westdorpe - De Westdorpse tafeltennisvereniging Den Dijk uit Westdorpe houdt maandag 29 december een ta feltennistoernooi voor clubs in zaal Concordia aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe. Er wordt gespeeld in twee cate gorieën, te weten een groep met derde- en vierdeklassers en een groep met vijfde- en zesdeklas- sers. Er kan worden ingeschreven vanaf 13.00 uur en de wedstrij den beginnen om 14.00 uur. Voor de recreanten heeft Den Dijk een toernooi op poten gezet, dat donderdag 18 december wordt afgewerkt in zaal Concor dia. Dit toernooi begint om 19.00 uur. we 37 teams. Een aantal dat we ook dit jaar hopen te bereiken, want op de dag zelf komt er al tijd wel een aantal teams bij. Ons topjaar van 1995, toen we hier 48 teams de weg op konden sturen, zullen we wellicht niet halen. Onder de inschrijvingen van nu zit een zestal Belgische teams en dat is beduidend meer dan vorig jaar en daarom een po sitieve ontwikkeling." Er kan trouwens tot een kwar tier voor de start nog ingeschre ven worden in het PV-gebouw van Dow aan de Oude Vaart in Terneuzen. Het parcours bestaat uit een rondje van 5,3 kilometer, dat acht keer moet worden gelo pen. De ploegen kunnen variëren van vier tot en met acht perso nen. Er kan ook individueel een marathon gelopen worden. Vier 'individualisten' staan op de voorinschrijvingslijst van Obrie met onder anderen de Terneu- zenaren Joop Bakker en Rinus Reyngoudt. De start is zaterdag om 12.00 uur aan het PV-ge bouw van Dow. De kleed- en wasaccommodatie is gesitueerd in de nabij gelegen sporthal Ou de Vaart. Oakland - Basketbalclub de Gol den State Warriors heeft het con tract met Latrell Sprewell ont bonden, Maandag kwam de gu ard fors in aanvaring met coach Carlesimo. Hij schold zijn coach uit en greep hem naar de keel. De club schorste Sprewell daaarop tien wedstrijden. Hij had nog een contract van bijna drie jaar in Oakland. n sV Van onze sportmedewerker Axel - De derby in de derde klasse A van het KNVB-zondag- voetbal, HW'24-Terneuzen, is de klapper in het regionale voet bal. Was HW'24 eerder favoriet, nu liggen de kaarten ietwat anders. Eersteklasser Goes komt uit bij VOAB en Axel verkast in de derde klasse A naar Vlissingen. KNVB-ZONDAGVOETBAL Goes had vorige week zondag goede zaken kunnen doen. Helaas voor coach Hugo Barends en zijn mannen werd het duel tegen BW/Verachtert afgelast. De vol gende tegenstander en gastheer is VOAB, dat de slag om de eerste plaats voorlopig even uit handen moet geven. Als tweede in de rangschikking staan de Tilbur- gers zes punten achter op leider OJC Rosmalen en vijf punten voor op Wilhelmina'08. Een posi tie met een dikke kans op een pe- riodetitel. Om de koploper in het spoor te blijven, moet dus van Goes gewonnen worden. En aan gezien Goes eveneens de punten graag pakt, gezien de progressie in de laatste duels is dit zeker denkbaar, kan het een aardige pot worden in het Tilburgse. Boeiend kan het eveneens wor den in de derby HW'24-Terneu- zen. In de havenstad werd het 2-3 en dat werd als een 'onrechtvaar dige' uitslag gezien. De mannen uit de Reynaertstad leverden in tussen kwaliteit in (het wegvallen van Angelo Verbraeken), terwijl Terneuzen juist aan slagkracht gewonnen lijkt te hebben. „Zo is het," zegt Tom Nieuwelink volmondig. Deze 20-jarige spits van Terneuzen gaat voor de volle pot en voor een leuk duel. „Wil len we in deze competitie nog iets betekenen, dan moeten we win nen," is zijn mening. Trainer Paul Telussa heeft vrijwel alle man schappen, op Michel de Ridder na, fit en schorsingsvrij. Maarten Thomas van HW'24 zegt over het treffen in Hulst: „Het zal knokken worden voor elke meter. In Terneuzen was dat al zo, nu zal het niet anders zijn." Over de winst in Terneuzen zegt Thomas: „We waren er ietwat ge lukkig. Daarna, of sinds kort, liep het iets minder met gelijke spelen en zelfs verlies. Zondag wonnen we weer bij RCS en hopelijk was dat de ommekeer. Zeker nu we weer compleet staan. Althans, nu de spelers die de laatste tijd speelden allemaal fit zijn." Tho mas rekent op een duel waarin het alle kanten op kan met, en dat is verrassend, heel wat doelpun ten. Vlissingen-Axel is in deze derde klasse een open strijd. Bei de teams spelen wisselvallig en wisselen goede partijen met zwakke af. Een puntendeling ligt hier min of meer voor de hand. Vierde klasse In de vierde klasse is Breskens gastheer van Philippine, een ploeg die in de degradatiehoek zit. De formatie van coach Piet Puype is dan ook favoriet voor de zege. „Belangrijk in dit geval is snel een doelpunt maken. Philip pine is verdedigend ingesteld en voor ons een stugge ploeg om te gen te spelen. In Philippine lukte dat aardig, zondag proberen we het opnieuw," aldus Puype, die alle manschappen die de laatste weken de kastanjes uit het vuur haalden present weet. Bij Hontenisse, dat IJzendijke op bezoek krijgt, is dat niet het ge val. Trainer Ad Roovers moet het stellen zonder doelman Roby Roctus en verdedigende steunpi laar Danny Pauwels. Rond het meespelen van Kees de Pooter staan nog enkele vraagtekens. „Toch gaan we voor de winst," aldus Roovers, die met zijn man nen gebrand is op een thuiszege en spektakel in eigen huis. Op minder vuurwerk rekent trainer Paul van Kouteren, die met Sluiskil gastheer is van Clinge. „We hebben een smalle basis en daarnaast kamp ik met drie ge blesseerden. Arjan de Mey, Ho ward Völcke en Tony Helgers. Kortom, we hebben het moeilijk en moeten in de komende vier du els, waarin we laag geklasseerden ontmoeten, onze slag slaan. Lukt dat niet, dan zie ik het somber in. Ik hoop dus op winst tegen Clin ge," stelt Van Kouteren, die dit treffen als cruciaal aanmerkt. PROGRAMMA Eerste klasse C: Brabantia-WVO, Best Vooruit-Wilhelmina'08, VOAB- Goes, BW/Verachtert-Roosendaal, Volharding-Zwaluw/VFC, DESK- OJC Rosmalen. Derde klasse A: Patrijzen-Moerse Boys, Vlissingen-Axel, Unitas'30- Virtus, Middelburg-RCS, HW'24- Terneuzen, MOC'17-Internos. Vierde klasse A: Hontenisse-IJzen- dijke, Zierikzee-STEEN, Hans- weertse Boys-Grenswachters, Sluis- kil-Clinge, Koewacht-Luctor'88, Breskens-Philippine. Vijfde klasse A: Corn Boys-Aarden burg, Hulsterloo-Graauw, Renesse- Waleheren, Jong Ambon-Domburg, Zeelandia-Zeeland Sport, Oostburg- Hoofdplaat, Vogelwaarde-RIA. Zesde klasse A: SDO'63-Schoondij- ke, Volharding-Lewedorpse Boys, Robur-Kwadendamme, Terhole- Sluis, Groede-Noormannen.

de Stem | 1997 | | pagina 17