Finaleronde wereldbeker in Nederland Hoe Ook huiszoekingen bij Lotto-ploeg vanwege dopingschandaal Majob en Davenport naar halve finales Willem II met gerust hart de winterstop in 'Levensdroom' Bouseholte valt in duigen i Zijne Excellentie Pele is nu ook Sir Adri van I Terneuzens DE STEM SPORT Ceulemans: 'Geen problemen met belasting' SPORTNIEUWS KOR Davids definitief naar Juventus Derde plaats voor Nederlands golfteam Vijftien Iraniërs gestorven tijdens duel FC Utrecht - PSV uitgesteld Kosice-speler Cvirk omgekomen Advocaat één wedstrijd geschorst Tegenvaller voor Herijgers DE STEM WIELRENNEN ZATERDAGVOETBAL ZAALVOETBAL .ZAALVOETBAL VRIJDAG 5 DECEMBER 1997 Door Joep Dohmen en John Hoofs Moeskroen - Na PDM, Festina, de ploeg van Jan Raas en enkele ama teurformaties is nu ook de grootste Belgische wielerploeg, Lotto, in op spraak in een dopingschandaal. Woensdag hebben speurders van de gerechtelijke politie van Doornik huiszoekingen gedaan in het kantoor van Lotto in Moeskroen, in de wo ningen van de ploegleider, verzor gers, renners en in twee apotheken. De ploeg, gesponsord door de nationale loterij in België, wordt verdacht van structureel dopinggebruik. Het drogeren van sportlieden is wettelijk verboden in België. Het onderzoek vloeit voort uit het do- pinggeval van Lotto-renner Djamolidine Abdoesjaparov in de Tour de France, af gelopen zomer. In de urine van de sprin ter werden twee verboden middelen aan getroffen: clenbuterol (anabole steroï- den) en bromantan (amfetamine). De directie van Lotto ontsloeg in juli zo wel Abdoesjaparov als verzorger Lau rent van Brussel, die de middelen toe diende. Justitie ontving daarna aanwij zingen dat het dopinggebruik bij Lotto geen incident was. In een poging het circuit bloot te leggen, doorzocht de politie het kantoor en de woning van ploegleider Jean-Luc Van- denbroucke, de woningen van de verzor gers Lefevre en Evenaert en de woningen van de renners Peter Farazijn en Sébas- tian Demarbaix. Ook waren er invallen in apotheken in Lowingen (Henegouwen) en Kortrijk (West-Vlaanderen). De apotheken zou den de verboden middelen geleverd heb ben. Of er bij de huiszoekingen belastend materiaal is gevonden, bleef gisteren on bekend. Aanwijzingen dat de Lotto-ploeg doping gebruikte, waren er al langer. Al zes jaar geleden, in 1991, betrok de ploeg pro ducten van de apotheek Jeandarme in St.Truiden. De apotheek leverde ook on der anderen aan de PDM-artsen Wim Sanders en Erik Ryckaert. Beide artsen zijn genoemd in doping- schandalen. Justitie in het Vlaamse Gent ontdekte in de privécomputer van Ryckaert de dopingboekhouding van de Festina-ploeg en de FIOD ontmaskerde Sanders als dopingdokter van PDM en andere sportlieden. In beide gevallen waren apotheken betrokken bij het leve ren van de middelen. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft de sportkoepel NOCNSF gisteren gevraagd binnen een maand met de andere aangesloten sport bonden tot een gezamenlijke aanpak van het dopingprobleem in de Nederlandse (top)sport te komen. Dat moet resulteren in een uniform anti-dopingbeleid. Door Karei Pleunis Antwerpen - Zuid-Korea. Daar zou het zo enkele dagen voor Kerstmis moeten gebeuren... Niet dus. Dick Jaspers, de eerste Nederlander die de World Cup driebanden kan winnen, hoeft veel minder ver van huis om 's werelds meest begeerde biljart trofee op te halen. Niet naar Taegu, maar naar Barendrecht, on der de rook van Rotterdam. Want daar wordt begin januari 1998 de finale van het prestigieu ze toernooi gespeeld. Noodge dwongen omdat de eindstrijd in Taegu, onder druk van de aan houdende economische malaise in Zuid-Korea, verboden werd door de regering in Seoul. Druk Dat de finale in Taegu onder druk stond, wist het bestuur van de proforganisatie niet. Welis waar was de economische crisis in Zuid-Korea ook de heren be- stuurderen van de proforganisa tie BWA niet geheel ontgaan, maar twee weken geleden had toernooidirecteur Hans de Jager van de tot Amerikaan genaturali seerde Zuid-Koreaanse drieban- der Sang Lee nog de verzekering gekregen dat het het toernooi voor honderd procent zeker door ging. Afgelopen woensdag volgde de ontnuchtering. Toen meldde 'bemiddelaar' Lee zich ander maal per fax, nu met de onheils tijding. Henk de Laat, bij afwezigheid van de zieke vice-voorzitter Cor van Erp gisteravond woordvoer der in Antwerpen, sprak van een 'koude douche'. Natuurlijk, toen de won zo'n twintig tot der tig procent zakte, hebben we ons best eens afgevraagd hoe het moest als die ontwikkeling zich voort zou zetten. Maar goed, we kregen geen andere dan signalen dat alles gewoon doorging." Tot woensdag dus toen Lee meld de dat de Zuid-Koreaanse over heid elk evenement verbood waarbij vreemde valuta naar het buitenland zou vloeien. Naast de finale om de wereldbeker werden daarom ook een tennis-, basket- baltoernooi en popconcert ge schrapt. Want buitenlanders la ten zich nu eenmaal niet in de Van onze verslaggever Antwerpen - Raymond Ceulemans heeft gisteren ten stelligste ontkend dat de Belgische fiscus jacht op hem zou maken. „Wie dergelijke verhalen rond bazuint, heeft schijnbaar heel veel onkruid in z'n ei gen tuin staan. Die moet dus vooral eerst maar eens bij zichzelf gaan wieden," meent Mister Honderd. Ceulemans, woensdagavond onbereikbaar voor commen taar op de verhalen die in Antwerpen hardnekkig de ronde deden, bevestigde wel dat hij in eigen land een aan tal problemen diende op te lossen die verband hielden met de zakelijke 'avonturen' van zijn zoon Kurt in Nige ria. „Daarom ben ik niet naar de tweede wereldbeker wedstrijd in Antalyagegaan. Dat klopt." Waaruit die pro blemen van zijn zoon beston den, wilde Ceulemans giste ren niet zeggen. „Dat zijn privézaken waar geen mens wat mee te maken heeft. In elk geval zijn ze nu opgelost. Daarvoor ben je een vader." Dat Ceulemans niet naar Turkije was afgereisd omdat hij met z'n team Cristal Kel ly in Nederland een competi tiewedstrijd diende te spe len, kwalificeerde hij als 'on juist'. „Ik kon niet weg, moest blijven om een aantal zaken te regelen." plaatselijke munteenheid, maar in dollars uitbetalen. De berichten uit Zuid-Korea noopten het BWA-bestuur gister avond tot een spoedvergadering met de driebanders. Daaruit kwam Barendrecht als redelijk alternatief tevoorschijn. Una niem gingen 35 driebanders daarmee akkoord. De Dutch Open wordt van Grand Prix dus opgewaardeerd tot finale van de wereldbeker. Althans wat het sportieve aspect, het aantal te verdienen punten, betreft. Dat ligt anderhalf keer hoger dan bij een reguliere wedstrijd. Voor de winnaar negentig in plaats van zestig punten. Het prijzengeld voor de heren 'tovenaars' daaren tegen ligt beduidend lager. Orga nisator Henk Groenendijk be schikt over een potje waarin zich momenteel 47.500 gulden be vindt. Voor een wereldbeker staat officieel 100.000 DM. Eigenaardig Nu Barendrecht de finale van de wereldbeker wordt, doet zich het eigenaardige feit voor dat Neder land twee World Cupwedstrijden organiseert in de cyclus '97. In Oosterhout begon de reeks van vier in oktober en in die plaats staat ook de opening van de cy clus '98 op de rol. De Laat liet weten dat het om een eenmalige aangelegenheid gaat. „Want we streven ernaar dat er per land één World Cup wordt gespeeld. Dit is dus echt een uitzondering." De spelers reageerden teleurge steld op het schrappen van Tae gu. „Is er eindelijk een land waar ik als held onthaald wordt, gaat het toernooi niet door," scham perde Raimond Burgman, die vo rig jaar z'n eerste en tot nu toe enige wereldbekertoernooi won in Zuid-Korea. Probleem Dick Jaspers, die vandaag z'n eerste wedstrijd tegen de Belg Forton speelt, zit met een heel ander probleem. In het weekein de van 8 tot en met 11 januari kan zijn tweede kind geboren wor den. „Ik snap er af en toe niets van, maar ik heb geen keuze. Nou ja, het enige voordeel van de nieuwe situatie is een extra toer nooi. Verlies ik hier in de eerste ronde, dan kan ik dat in Barend recht nog wat rechtzetten. Voor lopig sta ik daar maar niet bij stil, ben ik met Antwerpen bezig en denk ik maar niet aan andere zaken." Jaspers speelt vandaag in Ant werpen in de eerste ronde dus te gen Forton, Burgman tegen Men heer, Van der Smissen trof het met Sang Lee uitermate slecht, Havermans ontmoet Dielis en de kwalificanten Roland Uitdewilli- gen, Jan Arnouts en Gerwin Va- lentijn vinden respectievelijk re gerend wereldbekerhouder Blomdahl, de Deen Carlsen en de Belg Leppens op hun pad. Antwerpen. Kwalificaties, tweede ronde: Velthuis (Ned) - Chul Min (ZKo) 2-0, De Backer (Bel) - Peterson (Ned) 2-0, Arnouts (Ned) - Van Camp (Bel), Weijenburg (Ned) - Buyle 2-0, Van Manen (Ned) - Bruneel (Bel) 2-0, Habraken (Ned) - Van Leeuwen (Ned) 2-0, De Vries (Ned) - De Bruin (Ned) 2-1, Uitdewilligen (Ned) - Hendriks (Ned) 2-0, Koorevaar (Ned) - Forthomme (Bel) 2-0, Valentijn (Ned) - Merckx 2-1, Van Erp (Ned) - Krijnen (Ned) 2-0, Forton (Bel) - Van Wanrooij (Ned) 2-1, Loting hoofdtoernooi. Eerste ronde: Blomdahl (Zwe) - quali- fier, Sang Lee (VSt) - Van der Smissen (Ned), Ceulemans (Bel) - Loncelle (Bel), Theriaga (Por) - qualifier, Sayginer (Tur) - Hwan (ZKo), Havermans (Ned) - Dielis (Bel), Carlsen (Den) - qualifier, Jaspers (Ned) - qualifier, Zanetti (Itk) - qualifier, Caudron (Bel) - qualifier, Ne- lin (Den) - qualifier, Horn (Dui)-- quali fier, Sanchez (Spa) - Grethen (Lux), Leppens (Bel) - qualifier, Burgman (Ned) - Menheer (Bel), Rudolph (Dui) - Velthuis (Ned). Martina Hingis heeft in groep plaats in de halve finales. 1 de beste kansen op een foto reuter Frankfurt (rtr) - De Kroati sche tennisster Iva Majoli en de Amerikaanse Lindsay Davenport hebben gisteren de halve finales bereikt van het Masters of Champions- toernooi in Frankfurt. Majoli versloeg in haar tweede groepswedstrijd in groep 2 de Roemeense Spirleamet 6-3 7-5. Davenport van haar landgeno te Mary-Joe Fernandez: 6-3 6- 2. Martina Hingis heeft in groep 1 de beste kansen op een plekje in de halve eindstrijd. Na een ruime 6-1, 6-2-zege op Coetzer uit Zuid-Afrika staat de Zwit serse nummer een ongeslagen aan kop. Hingis verkeert in grote vorm, had vijftig minuten nodig en won woensdag ook al van Mary Pierce. Coetzer en de Duitse Anke Huber strijden om het andere ticket. Huber won in 47 minuten gemakkelijk met 6-3 6-2 van Pierce Uit Frank rijk, die uitgeschakeld is. Vrij dag speelt de Duitse de laatste groepswedstrijd tegen Hingis. De beste tennisters spelen ove rigens in een kille ambiance. In de levensgrote tennishal in Frankfurt kwamen gisteren slechts zevenhonderd geïnte resseerden kijken. Frankfurt. Vrouwen, Masters, 2,8 miljoen gulden. Groep 1: Hingis (Zwi) - Coetzer (ZAf) 6-1 6-2, Huber (Dui) - Pierce (Fra) 6-3 6-2. Stand: 1. Hingis 2-4, 2. Huber 2-2, 3. Coetzer 2-2, 4. Pierce 2-0. Groep 2: Majoli (Kro) - Spirlea (Roe) 6-3 7-5, Davenport (VSt) - Fernandez (VSt) 6-3 6-2. Stand: 1. Majoli 2-4, 2. Davenport 2-4, 3. Fernandez 2-0, 4. Spirlea 2-0. Reggio di Calabria. EK landen teams tennis, mannen. Halve finales: NEDERLAND - ITALIË 2-0 - Verkerk - Santopad- re 4-6 7-6 7-6, Wessels - Sangui- netti 6-4 6-2, dubbel niet gespeeld. Nederland zaterdag in finale tegen winnaar Engeland - Tsjechië. Nijmegen (anp) - Willem II gaat met een gerust hart de winters top in. De Tilburgers wonnen gisteren de uitwedstrijd tegen NEC met 3-0. Sanou (twee) en Wijnhard maakten de doelpun ten in het eenzijdige duel. De Nijmeegse verdedigers gaven de doelpunten cadeau. Koning was de schlemiel van de avond. Hij maakte twee van de drie fou ten die leidden tot de tegentref fers. In de elfde minuut speelde hij de bal zomaar naar Wijnhard. De spits nam het presentje gretig aan: 0-1. Pothuizen liet zich even later de bal afpakken door San ou, die eenvoudig 2-0 maakte. Al leen Crüden was in de eerste helft met een schot tegen de paal ge vaarlijk voor de thuisploeg. NEC begon in het tweede bedrijf met een offensiefje, maar dat leverde slechts hoekschoppen op. Koning boorde de Nijmeegse hoop een kwartier voor tijd de grond in met zijn tweede fout. De toeschouwers wilden het vervolg, 0-3 door Sanou, al niet meer zien en haastten zich naar de uitgang. NEC - WILLEM II 0-3 (0-2) - 11. Wijnhard 0-1, 17. Sanou 0-2, 75. Sa nou 0-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2500, Gele kaart: Van der Vegt (Willem II). NEC: Roorda; Verhoeven, Pothuizen, Koning en Maes; Crüden, Schultz en Hesp (71. Lok); Van Eijkeren, Pouti- lo (35. Sainovski) en Janssen. WILLEM II: Van Fessem; Prom- mayon, Konterman, Hyypia en Kos- kinen; Van der Vegt, Galasek en Arts; Sanou (85. Promes), Wijnhard en Kolkka (77. Aerts). Door John Nijssen Amsterdam/Breda - Hij praat er kalm en beheerst over, maar wie in Hans Bous- choltes ziel kan kijken, ziet dat de West- Brabander 'verschrikkelijk baalt'. Zijn levensdroom, het uitvaren van de legen darische Whitbread Race, is in duigen gevallen. Vandaar. Ergens in de maand mei volgend jaar stond de terugkeer van Bouseholte gepland op vader landse bodem. Aan het eind in ieder geval van de grootste, meest aansprekende en langste (50.000 kilometer) zeilwedstrijd ter wereld. Maar Bouseholte zette gisteren echter al voet aan 'wal'. Op Schiphol om precies te zijn, na een 24-urige vliegreis vanuit Fremantle, Au stralië. Zoals dat heet een ervaring rijker, een illusie armer én een jaar ouder dan bij de start op 21 september in Southampton. Op de elfde van de elfde werd Bouseholte 35. Het zeil jacht BrunelSunergy, de Nederlandse deelne mer aan de Whitbread Race, voer toen op de Stille Zuidzee. Met Bouseholte als schipper. Dinsdag zwaaide hij af. „Ik heb de eer aan mijzelf gehouden," ver klaart de zeiler, die daarmee voorkwam dat de sponsors hem uit zijn functie onthieven. Hoe onredelijk dat misschien ook was. „Zij hebben dat recht, maar konden vanuit Neder land natuurlijk nooit een correcte afweging maken. Er is puur gekeken naar de resultaten. Die waren niet goed, okay. We zijn twee keer laatste geworden. Er is het nodige mis gegaan onderweg, we hebben ook volop pech gehad. Veel meer nog dan bekend is geworden. Maar er zat duidelijk verbetering in." De ontevreden sponsors droegen 'oplossin gen' aan, om alsnog waar voor hun geld (zo'n tien miljoen gulden) te krijgen. Niet de juiste, volgens Bouseholte. Hij had naar zijn mening al ruim voordat de BrunelSunergy het ruime sop koos aangegeven wat eraan mankeerde. „Ons budget, het laagste van alle deelnemers, was te krap. Dat ging ten koste van de kwali- H «V 1» Hans Bouseholte gaat zich nu voorberei den op een volgend zeilproject. foto anp teit van het materiaal en de bemanning." Wat Bouseholte betreft, was er nog geen man overboord. Hij roeide met de riemen die hij had en is daarover al bij al 'niet ontevreden'. „Al begin je aan zo'n avontuur om het te vol tooien, dat spreekt vanzelf. Maar de sponsors eisten het onmogelijke van mij: een topklasse- ring in de volgende etappe. Dat kon ik hen niet garanderen. Het lukte ook niet hen te overtuigen van mijn visie. Daarop dreigden zij de boot uit de race te nemen. Dat kon ik de anderen weer niet aandoen." Bouscholtes besluit het 'zinkende schip' te verlaten kwam hard aan bij de bemanningsle den - onder wie de Roosendaler Piet van de Nieuwenhuizen en Hans Horrevoets uit Ma de. „Als je zo'n tijd met elkaar op zee zit en van alles meemaakt, krijg je een bijzonder hechte band. Er is vijf minuten lang geen woord gesproken. Doodstil was het." 'Dan stappen we allemaal op', klonk het ver volgens uit elf kelen. Maar uiteindelijk besef te de rest dat het verstandiger was gehoor te geven aan de wensen van de grote geldschie ters. Vooral ook in het belang van de toe komst. Over vier jaar is er wederom een Whit bread Race. Dan moet Nederland er beslist weer bij zijn. En ik ook, als het kan." Naast de firma's Brunei en Sunergy speelde de ABN/AMRO een belangrijke rol in het per soonlijke drama van Hans Bouseholte. „De ABN/AMRO heeft gezegd: wij zijn een top- bank die een topvoetbalclub sponsort en die zich geen 'afgang' kan permitteren in de Whitbread Race. De bank wilde daarom tus sentijds best extra geld in de BrunelSunergy steken, maar dan moest er wel het een en an der veranderen." Bouseholte hoopt van harte dat het het Ne derlandse zeiljacht in het vervolg van de wed strijd beter vergaat. „Ook al zou het voor mij genoegdoening betekenen, als het slecht blijft gaan." Hij houdt contact met de boot en volgt de ont wikkelingen nauwlettend via Internet. „En ik ga de equipe vast en zeker nog een keer op zoeken in één van de finishplaatsen." Voorlopig bezoekt hij eerst zijn familie, in Oosterhout en Prinsenbeek. Daarna gaat Bouseholte zich vanuit zijn woonplaats Knokke (B) voorbereiden op een volgend zeil project. Hij zou eind 1998, in een open kata- maran, de Atlantische Oceaan oversteken. „Dat kan nu al in het voorjaar gebeuren." Het doel is het record van 18 dagen en 22 uur te verbreken. „Ik denk dat ik 17 dagen nodig heb om van Afrika in Amerika te komen." Ook deze recordpoging wordt betaald door de eerdergenoemde bedrijven. „Wat duidelijk aangeeft dat ik ondanks alles niet beschul digd wordt van mis-management. Er is nog steeds vertrouwen." Door onze correspondent Frans Lindenkamp Sao Paulo - De Braziliaanse minister van sportzaken Pej, blijft titels sparen. Naast Zwarte Parel, Koning Voetbal, Zijne Excellentie mag de nummer één van weleer zich] ook Sir wanen. De Engelse koningin Elizabeth heeft Pf voor zijn verdiensten op voetbalgebied verheven in derorde van het Britse Rijk. Pele kreeg het kruis daarvan eergisteren omgehangen door de hertog van Kent, toen hij op weg naar Marseille voor de WK-loting een voetbalproject voor kansarme jongeren be zocht van de Londse club Chel sea. Zichtbaar ontroerd nam Koning Voetbal de hoge onder scheiding in ontvangst aan de zijde van zijn directe chef, de Braziliaanse president Cardo so. Een dag eerder tijdens het ga ladiner ter gelegenheid van het staatsbezoek van het Brazili aanse staatshoofd refereerde de Britse vorstin in haar speech tp» aan hem als de weergaloze p, ie. Tegenover haar neef hertog van Kent - doorbrak d immer familiaire Pele het tocol tijdens de ceremonie, koningin verdient hiervoor zoen," zei hij in zijn woord. Volgens Buckingham mag Pele zich in het openb® geen Sir noemen zoals Sir McCartney en Sir Stanley Mï thews dat mogen. Dat rechf alleen voorbehouden aan Bri! ten. „Maar," aldus van het paleis, „eigenlijk kot deze hoge onderscheiding kit wel op neer." Door mijn werk bij Sidmar b ik weinig tijd om dergelijke we strijden nog te organiseren, heb dat tegen Danny Seothaei verteld en heb hem de manne Van Samen Sterk aangeweze: Daar heeft Soethaert dus mee o' derhandeld en zodoende staat i veldrit weer op het programma Milaan - Edgar Davids speelt de komende seizoenen definitief Juventus. De middenvelder tekent een contract tot en met de mer van 2002 en gaat een jaarsalaris van 2,5 miljoen gulden va dienen. Daarnaast dwong hij nog een afkoopsom van AC Milan Met de transfer is een totaal bedrag van tien miljoen gulden ge moeid. Davids kwam dit seizoen bij Milan nauwelijks aan spelen toe.li q de tien competitieduels viel hij vijf keer in. Een maal ontbraki wegens een blessure. De laatste drie wedstrijden zat hij o; bank. Marbella - Een uitstekende laatste ronde van het Nederla team in het PGA of Europe Championship bleek goed voorheth reiken van de derde plaats. Na twee ronden stond de NPGA-ploi in Zuid-Spanje nog vierde. Oranje kwam op een totaal van slagen uit en was daarmee zeven onder par. Winnaar van hettoe nooi werd Schotland (418). Van der Velde miste in de derde ronde geen enkele green, maakte vier birdies en één bogey. Saddington liet eveneens® birdies noteren. Chris van der Velde liet een persoonlijke sc« van 212 slagen (-4) noteren. Saddington kwam op 71-77-70(21 uit. Gee was goed voor 77-72-75( 224). In totaal deden 21 lanc mee aan dit toernooi, dat open stond voor spelers die in 1997 uil /an onze sportmedewerker Axel - Hoofdklasser Hoe krijgt zaterdag Achille Veen ,op bezoek. Een te genstander die onder regi van coach Ad Bakker he Hoek altijd lastig maak; Twee klassen lager i; AZVV gastheer vai ,KNWK en verkast Ter IK i q jpj neuzense Boys, koplope in de derde klasse, naai het Vlissingse GPC. meededen aan de Europese en/of Challenge Tour. Marbella. PGA of Europe Championship. Eindstand: 1. Schotland 418 slagen (-14), 2. Wales 423, 3. Nederlands 4. Spanje 426, 5. Engeland, Finland 428, 7. Italië 429, 8. Oostenrijk,Iff land 431, 10. Duitsland 432. Lissabon. Kwalificatie Europese Tour, vrouwen. Stand na de derde dag: 1. Philo (VSt) 213 slagen, 2. Krentz (Fra) 21 Cavalleri (Ita) 218, 12. De Boer (Ned) 224, 36. Van Hagen (Ned) 231 Hongkong. Hongkong Open. Stand na eerste ronde: 1. Wilson 66 slagen, 2. Rocco (Ita), Nobilo (NZe'; Kadir (Mal), Kang Wook-soon (ZKo), Lin Keng-schi (Tai), Kaplan (ZA: 67. Tokio. Hitachi-Cup. Stand na eerste ronde: 1. Fukabori (Jap), Miyase (Jap) 65, 3. T. (Jap), Harada (Jap) 67, 5. Watts (VSt), N. Ozaki (Jap), Herrerra (Cd) Parry (Aus), Yeh Chang-ting (Tai) 68. Sun City. Invitatietoernooi. Million Dollar Challenge. Stand na eerste ronde: 1. Mickelson (VSt) 67 slagen, 2. Love HI (VSt) 3. Els (ZAf), Langer (Dui) 69, 5. Parnevik (Zwe) 70. Teheran - De wedstrijd Australië - Iran (2-2) van zondag, waart de Iraniërs zich plaatsten voor het WK voetbal in Frankrijk teel de bevolking niet onberoerd gelaten. Tijdens de uitzending het duel vonden liefst vijftien mensen de dood, zo maakte een li aans persbureau woensdag bekend. De voetbalfans raakten wan schijnlijk bevangen door emoties. Zeist - FC Utrecht tegen PSV gaat op 14 december in Utrecht nia door. De wedstrijd is uitgesteld tot na de winterstop. De Eindto venaren hadden bezwaar aangetekend, omdat ze in Utrecht vijfde competitiewedstrijd op rij uit moesten spelen. Oorspronkelijk stond de wedstrijd als PSV - FC Utrecht ge# teerd. Dat duel kan door allerlei omstandigheden op 14 decembe in Eindhoven niet doorgaan. Na de winterstop komt de wedstrij als PSV - Utrecht op de agenda. Straffen betaald voethal Geschorst voor één wedstrijd: Melchiot (Ajax). Voorlopig geschorst: Fortes Rodriques (AZ) en Boussabon (ADO Ds Haag). Kosice - Voetballer Milan Cvirk, speler van Champions deelnemer Kosice, is bij een auto-ongeluk om het leven g De 21-jarige middenvelder zat in de auto met zijn teamgenoot!! J0i bert Rusnak. Die brak beide benen. Volgende week speelt Feyf ]e] noord de laatste wedstrijd in de Champions League in en Kosice. Inter vort »a: hield* Eindhoven - De Europese voetbalbond UEFA heeft Dick Art1' caat voor één wedstrijd geschorst. De trainer van PSV werd Hl dens de uitwedstrijd tegen Dynamo Kiev naar de tribune gestuurt wegens commentaar op de leiding. Assistent-trainer Rob Br" neemt voor het duel met Barcelona de plaats in van Advocaat, Overigens heeft Inter Milan van PSV toestemming gekregen i Phillip Cocu te gaan praten. De Italiaanse club wil de speler voj volgend seizoen contracteren. De verbintenis van Cocu metL loopt aan het einde van deze jaargang af. Wanneer de gesprekk® plaatsvinden, is niet bekend. Ronaldo speelt volgende week toch mee met zijn club Inter»1 zionale in het UEFA Cup-duel tegen het Franse RC Strassbo®} Inter en de wereldvoetbalbond FIFA bereikten daarover een a>' koord. De Braziliaanse voetbalbond had hem geselecteerd vo> een toernooi met de nationale ploeg in Saudi-Arabië. In' de noodzaak van die uitverkiezing aan, maar de FIFA club aan internationale regels. Woensdag kwam de bond op<k® slissing terug. Inter moet in Milaan een 2-0-achterstand goed®1' ken. I Togo heeft de Duitser Eberhard Vogel aangetrokken als bon® coach voor de finale van de Afrika Cup volgend jaar in Burp» Faso. De 54-jarige trainer was eerder actief bij Borussia Möncheng» bach en het elftal van de voormalige DDR. Vogel tekende een c® tract voor zes maanden. De Afrika Cup begint op 7 februari. M" speelt in de groep met Ghana, Tunesië en Congo. Brussel - Paul Herijgers heeft zich moeten afmelden voor de reldbekerwedstrijd veldrijden zaterdag in Solbiate-Olona (IW>' Het genezingsproces van de onlangs gebroken linkerelleboog v loopt trager dan verwacht. Ben Berden neemt de plaats van de voormalig wereldkampi°en het Belgische team in. van onze sportmedewerker neerslag - De motorcrosscli Samen Sterk uit het Belgiscl Overslag tekent zaterdag december voor de organisat van de ATB- en veldritwec strijd in Overslag. Hubert va Landeghem zal vandaag m< Frank Willems het parcom opbouwen, maar daar houd het mee op voor Van Landed hem. Hoek mocht vorige week de han len dichtknijpen met het gelijk spel bij kampioenskandidaa ARC uit Alphen aan de Rijn. D zolgende tegenstander is Achia Veen, dat de rij sluit op we ir het slot van de eerste com oetitiehelft. „Verre van gemak :elijk, omdat we thuis niet onz seste wedstrijden spelen," ooij leelde John Bravenboer, voor sitter van Hoek. Deze prese veet dat de mannen van coac! Ad Bakker veelal goed scher itaan als er tegen Hoek gespeel| wordt. Een verdienste van de.ex; tfAC-verdediger, die als geel inder weet dat Hoek op inzet t| rakken is. oek-trainer Adriaan Nieuwen I iuijse had deze week spelers ai| Ad Gladdines, Hubert van ïemel en Erwin Dek in de zie tenboeg. „Ze hadden last va» Juikgriep. Normaal gesprokeil duurt dat maar één of twee da Voor zaterdag reken ik ero dat ze erbij zijn," aldus de Krui linger. Geert jan de Smet zal he )ij toekijken moeten houder Tijdens de training had hij op lieuw teveel last van zijn voetl slessure. Hoek gaat met twe iuels voor de boeg voor eel irijsje, namelijk de kans op d weede periodetitel. Met zater Achilles Veen voor de boe{ 'n volgende week Lisse thuis |aat het de winterstop mogelij te 'en. 'an onze sportmedewerker ^xel - In de eerste klasse va let regionale zaalvoetbal leeft Adri van Haneghem in iet duel met De Gravin dani, luisgehouden. Voor zijn tea., fooruit scoorde hij niet min! Ier dan acht keer in een dui lat 6-10 als eindstand kende, ABAB was en bleef koplopei loor met 6-3 van GTI te winl len. tt enny Sport bleef in het spoo 'an deze toppers door Vervaei apt met 4-5 te kloppen. Ploegae won met dezelfde cijfers va 'an onze sportmedewerker Leugenboom heefl 'e leiding in de tweede klass n 'let regionale zaalvoetba evig in handen. Tegen HK< ^aren de mannen uit Hoe] ipnieuw succesvol. Met 1- verd gewonnen. Graaff deed het deze wee Pnieuw goed. Met 8-5 werd va entzler/Pauwels gewonneil zat eveneens goe 'oor Marinet met een 4-2-nedei ./Achting Philippine te stu «i -Maas/Fiat liet tegen IZV ee bede indruk achter, want he i°n ®et 8-4. Met De Ridda 'lnt n gaat het mindd hi„ ze week bleek Ron's Fas p° ,®et 5"3 te sterk. ZVH Moi -De Ruyter eindigde in 4-

de Stem | 1997 | | pagina 10