Aanpassing kruising stuit op bezwaren Waterpolokampioenen in Terneuzen 66 sluiten huwelijk' directie >ver sociaal ngelhard Huisartsen denken mee over hotelfunctie Antonius-ziekenhuis Mastersopleiding van Hogeschool krijgt steun van provincie GS willen niet tornen aan project Ponte UITSLAGEN Axelaar bestraft voor onverzekerd rijden in geïmporteerde auto Geldboete voor dealer zonder rijbewijs elheidscontrole ewonde bij ongeval *an aangehouden Kat vergiftigd ndere partijen ZEELAND C4 Omwonenden vinden aanleg rotonde bij kruispunt Roofack te dicht bij huizen Lezing over tunnel Kerstviering voor mensen met uitkering Volksuniversiteit biedt cursus aan op Tenerife Kaartingen Hengelen Koersbal Schietingen DECEMBER 1997 C3 arts. ilippine - In de Vergaertpol- r werd dinsdag tussen 13.55 14.30 uur een radarcontrole houden. Van de 78 voorbij- ande auto's reden er zes har- dan de toegestane tachtig "ometer per uur. De controle erd tussen 15.00 en 16.15 uur otgezet op de Westkade in s van Gent. Van de 264 voor- 'jgangers waren er 18 in over- eding. Hoogst gemeten snel- id op de weg waar vijftig ki- meter per uur is toegestaan, as 98 kilometer per uur. ostburg - Een voetganger uit luis is dinsdagmiddag op de redestraat in Oostburg door en bromfietser aangereden mdat de voetganger plotseling et fietspad op liep. De voet- anger viel en raakte met zijn oofd de stoeprand. Met een ersenschudding is hij opgeno- -en in het ziekenhuis van Ter- euzen. erneuzen - Een Terneuzenaar erd dinsdag in zijn woon- laats aangehouden omdat hij vanwege een vonnis van de kantonrechter in Terneuzen nog 37 dagen in hechtenis moet doorbrengen. De man is inge sloten. Terneuzen - In een brandgang bij de Hondiusstraat is gisteren een katje van zeven maanden vergiftigd. Het beestje wist nog wel thuis te komen, maar over leed in de tuin. De eigenaren hebben aangifte gedaan bij de politie. e voor de gemeenteraadsver- n de D66-fracties van Terneu- el een 'campagnehuwelijk'. Dit fracties bepaalde activiteiten dere politieke partijen gaan sa- volkte gebied met kleine fracties niet zal lukken om voor iedere fractie een grote gebeurtenis te organiseren. Met het sluiten van een huwelijk voor bepaalde tijd, kunnen de financiën en de man kracht gespreid worden. Frac ties zouden samen activiteiten kunnen organiseren. Daarnaast lijkt het de partij zinvol om sa men met belangenorganisaties activiteiten op te zetten. D66 wil de samenwerking niet beperken tot de eigen partij. De campagneleiding stelt zelfs voor om met een andere politieke par tij samen te werken, bijvoor beeld bij het uitnodigen van minister. Openheid en samenwerking met andere politieke partijen moetin deze campagne een regelmatig gesprekonderwerp worden. Alle politieke partijen in de gemeen ten worden dan ook op de hoog te gehouden van de data waarop D66-activiteiten gehouden wor den. Zo moet iedere fractie spreekbeurt organiseren die houden wordt door een minister of Tweede Kamerlid van de par tij. Daarnaast worden thema avonden gehouden, die volgr"" de partij geschikt zijn voor samenwerking met andere groe peringen of fracties. tie van katalysatorfabriek Enge n akkoord bereikt over een soctf ien die volgend jaar bij de sluiting ten te staan. ie ken, kunnen voor langere tijde® D- aanvulling tegemoet zien. Het s e- ciaal plan is gisteren met het p in soneel doorgesproken, volg an Janssen waren de geluiden het algemeen zeer positief. sommigen kan het natuurlijk P. tijd nog beter. Maar dat heb je er tijd." -i de Directeur J. Bac van Engel et vindt dat er sprake is van de goede regeling. „Ik denk da 'as plan zeker de toets der kn en kan doorstaan," aldus Bac. et- is van het begin ons uitgangsp geweest om een royale ieëelin^t ien treffen. Zelfs mensen voor en het na een proefperiode ob de nieuw bedrijf niet klikt, ku ijn, gebruik blijven maken van |ra- plan." e- I I I DONDERDAG 4 DECEMBER 1997 Van onze verslaggever Sluis - Alle leden van de Regionale Huisartsenvereniging in West- Zeeuws-Vlaanderen hebben de be reidheid uitgesproken te willen na denken over een centrale huisartsen waarneming en het invullen van de hotelfunctie van het Antonius-zie kenhuis in Oostburg. Grootste probleem is dat wij met zo weinig huisartsen zijn. Echt tastbare voordelen zien wij op dit moment nog niet", zegt voorzitter J.P. de Meijer uit Sluis. West-Zeeuws-Vlaanderen telt - inclu sief Biervliet - twaalf huisartsen. De huisartsen wachten nu een voorstel van de ziekenhuisdirectie af. „De bereid heid om mee te denken is er, echte disso nanten heb ik nog niet gehoord," ver volgt De Meijer. Hij denkt dat het een goede zaak is een onafhankelijk organisatiedeskundige in te schakelen om te bezien hoe eventueel aan de plannen gestalte gegeven kan worden. Zo'n deskundige werd ook ingeschakeld bij de realisering van transmurale zorg door huisartsen in Velsen. Daar is na re organisatie van het Kennemer Gasthuis de ziekenhuislokatie Velsen terugge bracht tot een ambulant zorgcentrum, waar huisartsen de scepter zwaaien. In dit zorgcentrum, waar ook kleine chi rurgie wordt uitgeoefend, zijn extra-ta ken op de deelnemende huisartsen afge komen. Er is een huisartsenpost geko men van waaruit gezamenlijke avond-, nacht- en weekenddiensten worden uit gevoerd. De hier aanwezige huisartsen krijgen ook de spontane aanloop te verwerken, een soort EHBO-functie. Ervaring leert dat 65 procent van de zorg die op een EHBO-afdeling van een ziekenhuis wordt verleend eigenlijk huisartsenzorg is. Daarnaast werd in de locatie Velsen een huisartsenkliniek binnen de ziekenhuis beddennorm gevestigd. Deze bedden zijn bedoeld voor uitziekende patiënten (die elders specialistisch zijn behandeld), dagverpleging, observatie, mensen met een sociale indicatie voor ziekenhuisop name en mensen voor wie de thuiszorg tekort schiet en mensen die wachten op opname in een verpleegtehuis. In Velsen zijn 29 huisartsen bij het project betrok ken. Van onze verslaggever Oostburg - De aanpassing van het kruispunt Roofack bij Bres kens levert nogal wat bezwaren op van omwonenden. Bij de gemeente Oostburg zijn in totaal 23 reacties en bezwaren bin nengekomen tegen het plan dat vanaf 27 oktober ter inzage lag bij de gemeente Oostburg. De kritiek spitst zich vooral toe op het ruimtebeslag van de geplande rotonde op deze kruising. Omwonenden vinden dat ze te veel grond moeten inleveren en dat de rotonde te dicht bij de wo ningen komt te liggen. Een en ander werd duidelijk tij dens een hoorzitting van Rijks waterstaat in Oostburg. Rijkwa terstaat neemt de bezwaren vol gens woordvoerder R. Oose se rieus. „We bekijken hoe we zo goed mogelijk tegemoet kunnen komen aan de bezwaren. Wellicht wordt het plan op bepaalde pun ten aangepast. Daarnaast bekij ken we in hoeverre de betrokken omwonenden gecompenseerd kunnen worden voor de grond die Hulst - Tin Buis, directeur van de N.V. Westerscheldetunnel i.o. houdt maandag 8 december een lezing over de Westerscheldetun nel voor het Katholiek Vrouwen gilde. Het omvangrijke bouwpro ject roept vele vragen op. Buis zal trachten de aanwezigen zoveel mogelijk te informeren over de gevolgen ervan. De lezing is in Reynaertshof om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Toe gangsprijs vijf gulden voor leden en 7,50 voor niet-leden. nodig is voor de aanleg van de ro tonde." Het kruispunt Roofack wordt aangepast in het kader van het verkeersveiligheidsproject Duur zaam Veilig. De rotonde is onder deel van de aanpassing van rijks weg 58, het deel van Roofack tot Schoondijke. Rijkswaterstaat is als wegbeheerder verantwoorde lijk voor de aanpassing. Het plan begint met de aanleg van de rotonde op het kruispunt waar nu de verkeersregelinstalla tie staat. De weg wordt vervol gens omgebouwd tot een gebieds- ontsluitingsweg. Inhalen wordt hierdoor onmogelijk gemaakt. Er komt een scheiding tussen langzaam- en snelverkeer door middel van parallelwegen. Bo vendien komt er een veilige route voor fietsers. De Oostburgse gemeenteraad maakte al eerder kenbaar achter de plannen te staan. Rijkwater staat is immers al flink tegemoet gekomen aan eerdere inspraak reacties van de bewoners. Oose verwacht daarom weinig problemen om de bezwaren die nu nog leven te verwerken in het definitieve plan. Het defintieve plan voor de aanpassing van de kruising wordt waarschijnlijk in januari naar Gedeputeerde Sta ten gestuurd. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Platform Sociale Zekerheid houdt woensdag 17 december voor alle Zeeuws-Vlaamse uitkeringsgerechtigden een kerstviering in het kerkcentrum in Oostburg. Het centrum aan het Kerk plein wordt versierd door tuincentrum De Rijk dat zo een steentje wil bijdragen aan de feestelijke kerstbij eenkomst. Het platform dat anderhalf jaar geleden werd opgericht wn ihensen die maatschap pelijk of sociaal in de knel aijn gekomen een helpende «and te bieden, houdt dit jaar voor het eerst een kerst viering. Coördinator Marlies Re- voort: „Het wordt geen kerk dienst maar een gezellig sa menzijn. Er wordt muziek gemaakt en de bezoekers kunnen zelf ook muziek ma ken. Ook maken we een pot waarin de mensen hun wen sen kunnen deponeren die later voorgelezen worden." He kerstbijeenkomst begint 0I« 9.30 en duurt tot onge veer 11.30 uur. De stoplichten op het kruispunt Roofack bij Breskens moeten plaatsmaken voor een rotonde. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Middelburg - De Hogeschool Zeeland krijgt van Gedeputeerde Staten 160 mille voor de doorstart van de Mastersopleiding. GS geven die steun zodat de hogeschool afgestudeerde hbo'ers ver der kan scholen op een 'internationaal academisch niveau, toe gespitst op de beroepspraktijk'. Het gaat vooral om management opleidingen die specifiek gericht zijn op de Delta, zoals milieu, ha vens, water en transport. Omdat Zeeland geen universitaire opleidingen heeft besloot de hoge school een viertal jaar terug een zogenoemde Mastersopleiding in het leven te roepen in samenwer king met enkele Engelse universi teiten zoals Bradford, Wales en Humberside. De Hogeschool Zee land was een van de eerste in Ne derland die met zo'n opleiding be gon. Vooral omdat bleek dat het bedrijfsleven zat te springen om goed geschoolde werknemers. Want alleen mensen met werker varing worden toegelaten tot de 'Masters'. In veel gevallen betalen de werkgevers ook de studie. Nu minister Ritzen van Onderwijs duidelijke criteria voor de 'Mas ters' heeft gegeven wil de hoge school de komende vier jaar alles in het werk stellen om de oplei ding goed van de grond te krijgen zodat de concurrentie aangegaan kan worden met andere soortge lijke studies. Nu GS akkoord zijn met de subsidsie moeten de Staten nog wel het licht op groen zetten. Van onze verslaggever Middelburg - Voor wie op oudjaar eens wat anders wil dan oliebollen, biedt de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus aan op een wel heel exotische plaats. Op het moment dat de gemiddel de Nederlander klaar zit voor Freek, lopen de deelnemers aan de cursus 'Natuur en Fotografie op Tenerife' op zo'n elfhonderd meter hoogte tussen de laatste restanten van wat eens een sub tropisch regenwoud was. De cursus die bestaat uit een bij eenkomst en drie excursies, wordt verzorgd door de Zeeuwse natuurfotograaf Jan Midavaine. Met zijn vrouw Ellen komt hij al zo'n 25 jaar op het Canarische ei land Tenerife. Ze maakten er tal van wandelingen en kennen de prachtige Macaronesische natuur op hun duimpje. Natuur- en foto grafieliefhebbers kunnen daar nu onder Jans leiding eveneens ken nis mee maken. De cursus is van 27 tot en met 31 december, maar eerst is er een informatiebijeen komst op 8 december in het dorpshuis van Haamstede. In lichtingen kunnen ook worden ingewonnen bij de ZVU, Span jaardstraat 51 in Middelburg. Middelburg/IJzendijke - Ge deputeerde Staten van Zee land voelen er niets voor nu al te tornen aan de spelregels van het landinrichtingspro ject Ponte bij IJzendijke. Het project Ponte is bij experi ment de eerste vrijwillige ruil verkaveling in Zeeuws-Vlaan- deren. Dit betekent dat boeren en landeigenaren alleen bij het project worden betrokken als ze dat zelf willen. Ruiling van grond vindt dus alleen plaats op basis van vrijwilligheiden niet zoals voorheen bij landinrich tingsprojecten via een zoge naamd Plan van Toedeling. Met deze methode hoopt de pro vincie boeren en landeigenaren weer gunstig te stemmen over landinriehtingprojeeten, nadat de agrarische sector eerder de ruilverkavelingen Aardenburg en Biervliet weggestemde. Maar de directie Zuidwest van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij sugge reerde vorige maand voor Ponte toch een ruilplan op te stellen. Dit om 'maximale zekerheid' te krijgen opdat de overheid haar wensen en verlangens in het ontwerp-plan Ponte kan reali seren. Bovendien waarschuwt het ministerie voor eventuele gevolgen van de nieuwe opzet voor landinrichtingsprojecten elders. „Het blijft de vraag of projecten waarvoor wel zeker heden bestaan over het realise ren van gestelde doelen via een plan van toedeling geen priori teit moeten krijgen boven pro jecten die deze zekerheid niet bieden." GS wijzen een ruilplan echter van de hand. Dat zou, aldus het dagelijks bestuur van de pro vincie, onnodig een claim leg gen op de vrijwillige ruil. Bo vendien biedt het plan alle ruimte aan de landinrichtings commissie om gedurende de looptijd van het project Ponte de spelregels aan te passen. Niettemin: „Het vrijwillige ka rakter van het project moet daarbij worden gehandhaafd." Overigens geldt de vrijwillige kavelruil zoals gemeld ook voor het landinrichtingsproject Reu- zenhoek-Zaamslag. Eventuele gevolgen voor andere ruilverka velingen zijn afhankelijk van de ervaringen met de nieuwe me thode. Wedstrijd tussen de Geule en de Meerpaal. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Terneuzen - In zwembad De Honte na men gisteren elf ploegen deel aan het wa- terpolotoernooi voor Groot-Terneuzen. Zowel de jongens als de meisjes van de Meerpaal behaalden de eerste plaats. Bij het gemengd onderdeel won de Oude Vaart. De teams speelden zes tegen zes. Elke wed strijd duurde acht minuten. Het toernooi werd geleid door personeel van zwembad De Honte. Er waren drie onderdelen: jongens en meisjes en gemengde teams. Bij de jongens ging de strijd tussen de teams van de Meer paal en de Wiekslag. De Meerpaal won. Bij de meisjes ging de strijd om de ere-plaats tussen de Meerpaal en de Prins Willem van Oranjeschool. Ook hier ging de Meerpaal met de eer schuiven. Bij de gemengde teams ging de eer naar de Oude Vaart. Uitslagen: Jongens: 1. Meerpaal, 2. Wiekslag, 3. Golfslag, 4. Zuidlandschool. Meisjes: 1. Meerpaal, 2. Pr. W. van Oranjeschool, 3. Geule, 4. Zuidland school. Gemengd: 1. Oude Vaart A, 2. Oude Vaart B, 3. Golfslag-Maatjes. Clinge - Malpertuus, 44 personen. Bieden: 1. G. van Duysse, 2. R. van de Branden, 3. A- Bracke, extra prijzen: 1. J. Seghers, 2. R. van de Branden, 3. G. Maerman. Clinge - Zaal De Landbouw, 22 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. F. Piessens, 3. J. de Loos. Jokeren: 1. mevrouw Imbrechts, 2. mevrouw Warrens, 3. mevrouw De Maat. Clinge - Zaal De Landbouw, 54 personen. Bieden: 1. P. Pauwels, 2. mevrouw Blommaert, 3. J. Marti net. Jokeren: 1. mevrouw Huls hout, 2. mevrouw Hamelink, 3. mevrouw De Bruin. Clinge - Zaal De Landbouw, twin tig personen. Bieden: 1. R. Tiele- man, 2. R. de Vos, 3. D. Verbrae- ken. Jokeren: 1. mevrouw De Bruin, 2. mevrouw Vermeulen, 3. mevrouw Acke. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, dertig personen. Bieden: 1. me vrouw Colpaert, 2. R. Stockman, 3. mevrouw de Hullu. Jokeren: 1. me vrouw Pauwels, 2. mevrouw De Waal-de Booy, 3. A. de Waal. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zeventien personen. Joke ren: 1. mevrouw Haulez, 2, me vrouw Mahu, 3. mevrouw Corne- lissens. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, zeventien personen. Bieden: 1. P. van Gassen, 2. mevrouw Her mans, 3. J. Saeghers. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij ke, zaal Les Amies, derde wed strijd: 1. Van Damme-Buize, 2. Van Poelje-Doelder, 3. Dujar- duijn-Viveen. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, eerste wedstrijd van tweede club competitie. Groep A: 1. Koopman- De Jonge, 2. Ramondt-Lichteveld, 3. Touw-Van de Zande. Groep B: 1. echtpaar Otto, 2. echtpaar Klap, 3. Mattens-De Jonge. Groep C: 1. Van de Windt-Blankers, 2. Kint- Verlinde, 3. Reedijk-Buys en Van der Heyden-Juffermans. Axel - Gregoriuscentrum, 26 per sonen. Bieden: 1. J. van Bunder, 2. R. Verhaegen 3. J. Coalone. Koewacht - De Lange Akkers, 33 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2. mevrouw D'Hollander, 3. F. van Wijzevelde. Jokeren: 1. Ch. Wijn- acker. Westdorpe - Concordia, 36 perso nen: 1. M. Wille, 2. L. Knuyut, 3. J. Timmerman. Westdorpe - Concordia 34 perso nen: 1. R. Audenaerd, 2. A. de Ca- luwé, 3. M. Wille. Zuiddorpe - 't Kaaike, achttien personen. Bieden met roem: 1. J. van Overloop, 2. L. d'Hondt, 3. O. Verheghe. Axel - Ons Genoegen, vijfde kaar ting. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. P. Asselman, 3. M. Herman en E. van Bunderen. Jokeren: 1. W. van Smaalen, 2. M. Hamelink, 3. N. van Bunderen. Stand bieden: Th. Bolssens 234 punten, M. Kaijser 216, E. van Bunderen 215. Joke ren: W. van Smaalen 134, J. Rie- mens 131, L. van Ham 123 punten. Axel -Zaal Sonnehoeck, 43 perso nen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. Y. de Deijn, 3. J. Michels. Jokeren: 1. A. Harms, 2. S. Vonhout, 3. N. den Beer. Vogelwaarde - Zaal Ons Vermaak, 44 personen. Bieden: 1. J. de Nijs, 2. M. Poppe, 3. J. Piene. Jokeren: 1. M. de Vlieger, 2. P. de Ley, 3. M. Crombeen. Clinge - Clingse Hengelaarsvere niging met GOA uit Axel, St.-Ni- colaaswedstrijd, Westerschelde, 39 personen: 1. R. de Potter-A. de Wolf, Clinge/Axel 238 cm; 2. A. Peeters-M. Daelman, Clinge 162; 3. M. Franckaert-L. Uytdenhou- wen, Clinge 160; 4. J. Struylaart-P. Franckaert, Clinge 153; 5. L. Ver- tenten-E. van de Bosch, Clinge 126 cm. Kloosterzande - Aan de koersbal- wedstrijd in clubgebouw Rozenhof namen 26 personen deel. Uitslag: 1. H. de Gucht H. Baert, 2. A. de Gucht A. Cortvriendt, 3. A. de Waal M. van Goethem Nieuw-Namen - KBO, DE Kauter. Eerste partij: 1. L. Kegels/I. van der Heijden, 2. S. Rogiers/A. de Deckere, 3. T. van Damme/F. van der Heijden. Tweede partij: 1. A. Noens/H. de Maeyer, 2. J. van Mol/M. Weijn, 3. G. van Ecken. Ossenisse - Hof ter Nesse, negen personen: 1. A. Rottier, 2. M. Rade- makers-Warrens/M. de Maat-de Waal, 3. T. van Vooren/E. de Maat. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, twintig personen: 1. me vrouw Van Geertruy/mevrouw Van Laar, 2. F. Poppe/mevrouw Verbiest, 3. J. Willems/F. Roegiers. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Sala/F. Janssen, 2. E. van Waterschoot/A. Lauwers, 3. E. van Driessche. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. M. van Campen-Schelfhout/E. van Driessche, 2. A. van Delft-Witte- man/C. Freijzer-van Hoeij, 3. M. Freijzer-Sponselee/A. Hemelaar- van Himste. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. E. Burm/J. de Pooter, 2. A. Emeleer. Mat 2: 1. G. de Bot, 2. M. de Vos- Baeyens. Mat 3: 1. G. de Bot/A. Emeleer, 2. M. Baeijens/J. Boon man. Mat 4: 1. L. de Bot, 2. M. de Vos/J. de Pooter. Westdorpe - Concordia, twaalf personen. Mat 1: 1. A. Synesael, 2. C. de Kever. Mat 2: 1. E. de Smet, 2. J. Goethals. Westdorpe - Concordia, 21 perso nen. Mat 1: 1. E. de Smet/A. Jans- sens, 2. W. Kalle/O. de Kever. Mat 2: 1. M. de Bock/A. de Pachter, 2. R. van Hecke/F. Verhoosel. Zuidorpe - Schutterslokaal, 31 schutters. Eerste hoge vogel: J. Christiaensen, tweede hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvogel: A. Dhondt, tweede zijvogel: M. van Hoecke, grootste aantal (7): P. vamn Geenen. Wolphaartsdijk - Zaal Royal, Doel naar Hoger, liggende wippen. Wip 1: hoge vogel: M. Verdonk, Con cordia, eerste zijvogel: J. Boelens, tweede zijvogel: J. van Steenber gen, beiden Willem Teil; eerste klep: B. Meijer, St.-Andries; twee de klep: F. Koens, Spes Nostra; derde klep: J. Remijnse, Zorgvlied; vliegende vogels: M. de Jonge, So- ranus en G. Meeuwse, Spes Nos tra. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede hoge vogel: W. van Iersel, Willem Teil; eerste zijvogel: J. Boelens, tweede zijvogel: J. van Sternbergen, derde zijvogel: J. Rentmeester, Willem Teil; vierde zijvogel: W. van Iersel. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, liggende wip, voor senioren, twintig schutters. Eerste hoge en tweede zijvogel: C. Eversdijk. St.- Sebastiaan; tweede hoge vogel: H. de Jonge, Soranus; eerste zijvogel: J. van de Dires, Eensgezindheid; derde zij vogel: B. Bos, St.-Sebasti- aan; vierde zijvogel: J. de Jonge, Soranus; vliegende vogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; grootste aantal (7): N. Schouwenaar, Julia na. De volgende schieting is dins dag 9 december. Van onze verslaggever Terneuzen - De auto die Axelaar R.K. net uit Duitsland had geïmporteerd, blonk zodanig in zijn ogen dat hij het in novem ber vorig jaar niet kon laten om er even mee naar Terneuzen te rijden. Dat was niet zo slim, want er was van alles mis. Niet zozeer met de auto, maar wel met de be nodigde papierwinkel. De auto was niet verzekerd, niet gekeurd en had ook nog geen Nederlands kenteken. Toen K. dan ook een politieauto gewaar werd, ging hij er als een haas vandoor. Dat kwam hem bij zijn aanhouding dus ook nog eens op een snel heidsovertreding te staan. „Ze hebben u goed te pakken ge had," was dan ook de conclusie van kantonrechter Melens, toen K. maandag in Terneuzen voor hem stond. De auto was in beslag genomen, maar K. kreeg hem later terug. Lang heeft hij er niet van geno ten, want hij heeft hem bij een ongeval, naar hij zegt buiten zijn schuld, total loss gereden. Ach tervolgd door pech, raakte de man ook nog eens zijn werk kwijt, dus zag hij de te verwach ten boetes met angst tegemoet. Die vielen alleszins mee. In de eerste plaats had er op de snel heidsovertreding (dertig kilome ter te hard) geen correctie plaatsgevonden. Was dat wel ge beurd, dan was de overtreding een zogenaamd 'Mulder'-feit ge weest, dat schriftelijk moet wor den afgehandeld. Hetzelfde gold voor het ontbreken van de APK. Beide feiten achtte officier van justitie Van Es niet ontvanke lijk. Voor het ontbreken van kenteken en verzekering vroeg hij 1160 gulden boete. Melens hield rekening met het inkomen van de man en' legde 1100 gulden op, maar dan geheel voorwaar delijk. Van onze verslaggever Terneuzen - Alvorens de hoogte van de boete te bepalen, vroeg kantonrechter Melens maandag aan H. R. of hij werk had. Dat bleek niet het geval. „Waar leeft u dan van?" wilde hij weten. „Van de verkoop van softdrugs," zei R. „Hasj, wiet," verduidelijkte- hij, met de blik van een tevreden middenstander. Voor de derde keer in enkele ja ren tijd, werd Aardenburger R. in juni van dit jaar gesnapt, terwijl hij reed zonder geldig rijbewijs. Dat was niet omdat zijn rijbewijs niet goed was, hij had er gewoon geen. Bezig met het nemen van rijlessen, had hij wel zijn theorie diploma op zak. Maar dat theorie en werkelijkheid nog weieens willen botsen, ondervond hij toen hij over de Langeweg in Oostburg reed. Plotseling werd de man gecon fronteerd met een wegafzetting in verband met een bomontrui ming. „Ik raakte in paniek, want de politie kent mij. Daarom ver borg ik mijn gezicht achter de zonneklep van mijn auto," zei hij. Die manoeuvre had als gevolg dat hij bij gebrek aan zicht bijna een politieagent van de sokken reed en vervolgens de spiegels van een patrouillewagen ramde. Officier van justitie Van Es eiste naast een boete van vijfhonderd gulden een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken. Melens nam de eis inderdaad on verkort over.

de Stem | 1997 | | pagina 19