DE STEM Olsen is trots op superieur Ajax AC poetst lazoen eer op WajÏ J»' DE STEM De dure erfenis van Havelange Sparta profiteert van fouten bij RKC ERE divisie UITSLAGEN standen In zomer aftredende FIFA-president zet tv-kijkers in de kou UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEK sportnieuws KORT Haan bijna rond met Anderlecht Cruijff behoeft geen operatie Echteld terug in Nederland Hingis neemt revanche op Pierce Basketballers vrijwel kansloos Bal dood Ghanesé oud-international UEFA zet arbiter Puhl buitenspel BILJARTEN SPORTPR1JSVRAGEN HANDBAL VOETBAL I: 11111 DONDERDAG 4 DECEMBER 1997 B1 [poor Bert Willemsen Maastricht - De suprematie km Ajax neemt gigantische (vormen aan. Moeiteloos nam L Amsterdamse ploeg gister avond in Maastricht de laatste Lrde uit de eerste competi- tehelft. Na de 0-3-overwin- jn het Geusselt-stadion de voorsprong op de num mer twee PSV opgelopen tot twaalf punten. De vraag is niet meer óf Ajax dit seizoen ijjn 27e landstitel behaalt tiaar wanneer. lik ben trots op mijn ploeg," jprak een glunderende Ajax-trai ler Morten Olsen. „Ze toont veel e en als het voetbal eens wat tinder loopt, wordt er ook ge nokt." Alleen Mario Melchiot verliet Maastricht met een lang gezicht. Wekenlang zat hij zich te verbij ten op de reservebank. Olsen gaf de voorkeur aan Ole Tobiasen als rechterverdediger en Melchiot moest geduldig wachten op zijn beurt. Die kwam nadat Tobiasen zondag tegen Fortuna Sittard een ernstige knieblessure had opgelo pen. Melchiot mocht als invaller opdraven en speelde met dezelfde flair die hem vorig jaar een basis plaats had opgeleverd. Aangezien Tobiasen door een ge scheurde kruisband voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld, promoveert Melchiot tot eerste keus. Maar zijn optreden in Zuid- Limburg duurde slechts een kwartier. Laudrup, die Ajax twee minuten eerder aan de leiding had gebracht, raakte gevaarlijk dichtbij het eigen strafschopge bied de bal kwijt. Landzaat zag zijn kans schoon en bracht Bou- man in scoringspositie. Daarbij greep Melchiot naar het klassieke middel van een verdediger die in het nauw is geraakt. Hij pakte Bouma vast. De sanctie van scheidsrechter Van Huiten was tweeledig: Mel chiot moest met een rode kaart naar de kant en MW mocht een strafschop nemen. Het één noch het ander deed Ajax echt pijn. Volmer schoot de penalty zo slap in, dat Van der Sar de bal uit de hoek kon duwen. Bovendien bleek het voor Ajax geen pro bleem om ook met een man min der MW op afstand te houden. Enkele aanpassingen in de speel wijze volstonden. Dani moest plaats maken voor de verdedi gend sterkere Gorré en met Ba bangida en Arveladze als cen trumspitsen counterde Ajax er vrolijk op los. Babangida kreeg bij de speur tocht naar de topvorm, die hij door een langdurige blessure kwijtraakte, de medewerking van de Maastrichtse verdedigers. In de beginfase legde Arjan Ver meulen, MW's paniekaankoop uit het Zuid-Franse Nice, hem geen strobreed in de weg. Later kwam Babangida tegenover Mark Luypers te staan. De kleine Nigeriaan liep de lange Limbur ger aan alle kanten voorbij. Het verbaasde dan ook niemand dat Babangida zeven minuten na rust met een droge schuiver MW de genadeslag toediende (0-2). Drie minuten later dartelde hij weer door de Maastrichtse defen sie, totdat een breed Limburgs lijf hem opving. Om de vrije'trap af te weren trok MW angstig het gebruikelijke muurtje op. Met het doelpunt van Oliseh drie dagen eerder tegen Fortuna nog vers in het geheugen concentreerde alle Maastrichtse aandacht zich op de Nigeriaan. Niemand schonk eni ge aandacht aan Frank de Boer, die daar dankbaar van profiteer de (0-3). MW kreeg nog volop kansen om de schade, te beper ken, maar wist daar geen raad mee. MW - AJAX 0-3 (0-1). 14. Laudrup 0-1, 52. Babangida 0-2, 57. Frank de Boer 0-3. Scheidsrechter: Van Hui ten. Toeschouwers: 10.000. Rode kaart: 16. Melchiot (Ajax). Gele kaart: De Jong (MW), Blind (Ajax). MW: Van Duynhoven; Vriesde, Luy pers, De Jong en Vermeulen (63. Tai- wo); Joordens, Volmer, Landzaat en Heubach; Nygaard en Bouma. AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind (88. Sier), Oliseh en Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani (22. Gorré) en Witschge; Babangida (74. Benni), Ar veladze en Laudrup. torlohn Nijssen fereda - Twee dagen te vroeg - maar een kniesoor die laarop let - bezorgde NAC zichzelf en Breda gisteren een peerlijk avondje'. Tegen Roda werd er niet echt uitgepakt 1-0), maar vooral in de tweede helft poetste de mat ge- lorden Parel van het Zuiden het geschonden blazoen jenminste weer op. Dat was hard nodig. -3 ie magere bezetting van het sta- ion - zo'n vierduizend vaste lanten waren weggebleven - iocht beschouwd worden als een 'en stil als duidelijk protest te- in NAC's bedroevende optre- 9is van de laatste tijd. De thuis- lijvers hadden ongelijk, waar et de uitslag betrof althans. Niet Is het ging om de manier van pelen in de eerste helft, die bol pnd van het 'Mieke Telkamp- petbal', waarbij niemand wist [aarheen de weg leidde. Onzorg- pldigheid was troef, ook bij de ezoekers uit Kerkrede. Als de prm zoek is, zoals bij NAC en pda het geval, moet er heel diep [orden gegaan teneinde een jedstrijd te winnen. Dat deed |iC na de rust. De gretigheid roop ervanaf, zoals het eigenlijk (woon hoort en zoals de Bredase [ns het graag zien. bhn Feskens opende het vuur op [regory Delwarte, de allesbehal- I klemvaste Roda-keeper, in de Be minuut met een pover schot, pordat Delwarte moest lossen, ^eeg Ante Milicic een unieke jOringskans. De Australiër joeg s bal huizenhoog over het lege bel. Ook in de rebound van een Bje trap van Nebosja Gudelj Ikte Milicic over. Earnest Ste- art leek even later redding te jengen. Eric van der Luer haal- de halve volley van de Ameri can echter van de doellijn. Hier- 3 zakte NAC wat in en kwamen ^slordigheden weer bovendrij- Maar de ploeg 'herpakte' i. Geert Brusselers ging in de e minuut goed door op een ime pass van Alfred Schreu- 'r, doch stuitte op een opnieuw izekere Delwarte. En wie kreeg afketsende bal voor zijn voe- (ADVERTENTIE) door dr. Hans Heestermans Een bundeling van 101 afleveringen van de dialectrubriek in De Stem, dagblad voor Zuidwest-Nederland Het fraaie boekje van ruim 150 pagina's kost 12,50 gulden per stuk en is verkrijgbaar op de volgende adressen: Hoofdkantoor De Stem, Spinveld 55 Breda; kantoor Het Kanton, Bredaseweg 108b, Oosterhout; kantoor De Gazet, Molenstraat 11, Roosendaal; kantoor De Gazet, Westersingel 45, Bergen op Zoom; oekhandel Geleijns, Noordhaven 46,4761 DB Zevenbergen; Boekhandel van Nunen, Winkelcentrum 27,4873 AB Etten-Leur. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ten? Juist, Milicic. Dit keer ver dween zijn inzet, tergend lang zaam, naast het Limburgse doel. „Wat is hier in godsnaam aan de hand?", had Milicic zich afge vraagd. Hij bleef desondanks vertrouwen op de goede afloop. Dat bewees de 23-jarige, belofte volle spits zeven minuten voor tijd. Archil Arveladze legde Maarten Sehops in de luren en gaf een niet te missen voorzet, 1- 0. Met de meer dan belangrijke overwinning viel er duidelijk een last van de schouders van de spe lers en de (begeleiders van NAC. Ook al hield trainer Herbert Neu mann achteraf vol dat het met de druk best mee was gevallen. Niettemin had de Duitser zich dinsdag en gisteren met de groep afgezonderd in het Belgische Brasschaat. Hoewel hij teruggreep naar de 'gewraakte' laatste training op de wedstrijddag, was het bezoek aan hotel Dennenhof met name ge bruikt om de spelers eraan te her inneren dat zij 'het' wel degelijk kunnen. NAC is nu niet ineens helemaal terug, maar toonde gisteren in ie der geval aan dat het zich leeg wil knokken. Daaraan werd links en rechts behoorlijk getwijfeld. NAC - RODA JC 1-0 (0-0). 83. Milicic 1-0. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 11.010. Gele kaart: Lawal (Roda JC). NAC: Karelse; Atmodikoro, De Roover, Schreuder en Van As; Fes kens, Stewart, Brusselers en Gudelj; Arveladze en Milicic (88. Gaasbeek). RODA JC: Delwarte; Senden, Schops, Vrede en 't Hart (60. Mores); Valgaeren, Ooijer en Van der Luer; Van Houdt, Torma (76. Peeters) en Lawal (87. Doomernik). FOTOCORVIVEEN »Ante Milicic (midden) wordt fel op de huid gezeten bij één van de vele kansen die hij nodig had om te scoren. Waalwijk (anp) - Sparta heeft in Waalwijk optimaal geprofi teerd van kolossale fouten in de verdediging van tegenstan der RKC. De ploeg van Peter Boeve voet balde in het aantrekkelijke duel leuk mee, maar maakte van de defensie een doorgangshuis. Het in de competitie thuis nog onge slagen RKC verloor kansloos met 1-3 en bezorgde de Rotterdam mers de eerste overwinning in tien duels. Het foutenfestival begon in de zesde minuut, toen RKC'er Van Aerde vrije doortocht gaf aan Ja- liens. De Spartaan, door de schorsing van Jalink rechtermid denvelder, passeerde Van Dijk via de binnenkant van de paal: 0- 1. Van Arum herstelde de schade voor RKC drie minuten later met een fraai stiftje over Sparta- keeper Jansen. De 1-1 bracht de Rotterdammers niet van hun stuk. Ze combineer den beter dan de opponent en vonden sneller de vrije man. RKC kwam niet door de flink omge gooide Sparta-defensie. Na een half uur soleerde Mourad langs vier man. Iedereen van RKC stond te kijken, de enige die rea geerde was Mourad, 1-2, Twee minuten later profiteerde Van der Laan van een blunder in de RKC-verdediging: 1-3. In de tweede 45 minuten probeerde Boeve met het inbrengen van Lammers als extra aanvaller zijn elftal van het eigen doel weg te krijgen. Zijn wissel leek effect te hebben, want na vijf minuten kreeg Lammers een kans. Zijn kopbal ging net naast het doel. Na een goede beginfase zakte RKC opnieuw weg, mede door het uitvallen van de geblesseerde Lammers. Sparta nam het initia tief over. Dat leverde een moge lijkheid op voor Dennis de Nooij- er. De aanvaller werd echter ste vig gehinderd door Van der Pen nen. Scheidsrechter Van Egmond zag er geen strafschop in. Daarna volgde er nog een goede moge lijkheid voor Kayis; ook hij miste. Het slotakkoord van de avond was voor RKC. Renfurm haalde een inzet van Kuiper van de lijn. RKC WAALWIJK - SPARTA 1-3 (1- 3). 6. Jaliens 0-1, 9. Van Arum 1-1, 29. Mourad 1-2, 31. Van der Laan 1- 3. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 3480. Gele kaart: Van der Pennen (RKC). RKC WAALWIJK: Van Dijk; Van Aerde (46. Lammers, 76. Cela), Kale- zic, Kuiper, Van Wanrooij en Hill; Van der Pennen, Van der Leegte (76. Dos Santos) en Nielsen; Rommedahl en Van Arum. SPARTA: Jansen; Noorlander, Mari- lia, Nieuwenburg en Van der Meer; Jaliens, Van der Laan en Kayis (80. Van Duijvenbode); Mourad (69. Ren furm), Dennis de Nooijer en Den Dunnen (85. Van der Linden). Door Jaap van Essen Marseille - Na 24 jaar is het bijna zover: Joao Havelange treedt komende zomer af als president van de FIFA. Apetrots ver telde de 82-jarige Braziliaan gisteren in Zuid-Frankrijk dat zijn nalatenschap vooral bestaat uit geld, heel veel geld voor de wereldvoetbalbond. Of de voet balliefhebbers en dan met name de tv- kijkers onder hen straks zo blij zullen zijn met de erfenis van Havelange is ech ter de vraag. Het komende WK in Frankrijk is nog overal ter wereld door iedereen op de televisie te vol gen. Alle duels worden in vrijwel ieder land uitgezonden op het open net. Met ingang van het WK in 2002 (georganiseerd door Korea en Japan) wordt dat waarschijnlijk heel anders. Een groot gedeelte van de 64 te spelen duels wordt achter een decoder gestopt. Wie kijkt, die betaalt, pay-tv dus. Tijdens een persconferentie die gisteren in Marseille werd gehouden maakten Havelange en zijn algemeen secretaris Joseph Blatter duidelijk hoeveel geld de FIFA de komende tijd tegemoet kan zien. Het nieuwtje dat Adi das zijn FIFA-contract met acht jaar heeft verlengd voor een bedrag van in totaal 170 miljoen gulden, verbleekte volledig bij de be dragen die verder over tafel vlogen. De marketing-rechten voor de WK's van 2002 en 2006 (dat nog aan een land moet worden toegewezen), leveren de FIFA respectievelijk minimaal 590 en 658 miljoen gulden op. De tv-contracten voor beide toernooien zijn bij elkaar goed voor maar liefst 3,9 miljard gul den. Ongekende bedragen, het WK in Frank rijk brengt aan marketing en tv-gelden name lijk net 600 miljoen gulden op. Havelange toonde zich bijzonder tevreden. „Ik vertrek bij een voetbalbond die de ko mende tien jaar financieel geen enkele zorg meer heeft. Jaarlijks is er een gerendeerd in komen van alles bij elkaar 800 miljoen gul den." De oude baas, voor wiens opvolging UEFA- voorzitter Johansson tot nu toe de enige kan didaat is, snorde van plezier. Dat de mondia le tv-kijker het gelag zal moeten betalen, ver telde hij niet. Met name over het ongehoorde tv-contract is her en der inmiddels de onvrede luid te horen. De FIFA sloot al in 1996 de concept-overeen komst met twee partijen. Zo gaan de rechten voor de Europese uitzendingen van het WK in 2002 naar de Duitse mediagigant Kirch AG én de rechten voor de rest van de wereld naar een nog op te zetten joint-venture van de FI FA zelf en ISL-sportmanagment. Met name Kirch AG maakte geen geheim van de wijze waarop het het geld wil terugverdie nen. In Duitsland bezit het bedrijf samen met een ander media-concern (Bertelsmann) de betaalzender Première. Kirch kondigde na verwerving van de WK-rechten doodleuk aan dat alle duels in 2002 achter de decoder wor den geplaatst. De Duitser die de Mannschaft live aan het werk wil zien, zal er voor moeten betalen. En wat Kirch betreft zal dat in heel Europa - dus ook in Nederland - zo gaan. Bij de FIFA schrok men zich een hoedje van de ferme taal die de media-boys uitsloegen, vooral toen met name in Duitsland de voet balbond en politiek zich ermee bemoeiden. Aanvankelijk beriep Blatter zich erop dat Kirch dit helemaal niet kon doen volgens het contract. Later gooide hij het op een andere toer. De algemeen secretaris beriep zich op zaken als de EU-regels, die dergelijke prak tijken inderdaad wat betreft duels van natio nale teams moeilijk maken. Maar ook gisteren moest Blatter erkennen dat de FIFA en de twee uitbaters van de tv-rech- ten (met name Kirch) er nog lang niet uit zijn. „Wij als FIFA gaan er nog steeds vanuit dat de WK-duels door zoveel mogelijk mensen bekeken kunnen worden. Met de kerstdagen hopen wij een compromis te hebben," aldus de slecht bij stem zijnde Zwitser. Het compromis voor wat betreft de Europese uitzendrechten ligt voor de hand, zeker ge zien de EU-regels. Die schrijven tenslotte min of meer voor dat wedstrijden van een natio naal voetbalelftal van een dergelijk groot be lang zijn, dat ze redelijkerwijs door iedereen te zien moeten zijn. En dus gaat men er in Duitsland ook al vanuit dat in 2002 de wedstrijden van de Mannschaft live en op een openbaar net te zien zijn. De rest van de 64 te spelen WK-duels (dus ook de finale) zal alleen te zieri zijn via een vorm van betaal-tv, óf naderhand in samenvatting. In Nederland zal iedereen dus eventueel naar de verrichtingen van Oranje in bijvoorbeeld Japan kunnen kijken. Maar voor een duel als pakweg Brazilië-Nigeria zal een abonnement op een zender als Canal+ noodzakelijk zijn. Dat is de peperdure erfenis van Joao Have lange. NAC - Roda JC 1-0; Fortuna - Volen- dam 3-0; MW - Ajax 0-3; RKC - Spar ta 1-3 Ajax 17 16 1 0 49 55- 4 PSV 17 10 7 0 37 51- 17 Vitesse 17 10 5 2 35 42- 24 Feyenoord 17 9 4 4 31 27- 18 Heerenveen 17 9 4 4 31 28- 21 Willem II 16 7 3 6 24 25- 22 Twente 16 5 6 5 21 19- 19 Sparta 17 5 6 6 21 31- 31 NAC 17 6 3 8 21 19- 22 Utrecht 16 6 2 8 20 29- 36 Fortuna 17 6 2 9 20 23- 34 Graafschap 18 5 5 8 20 22- 19 Roda JC 17 5 4 8 19 23- 25 NEC 17 6 1 10 19 19- 35 Groningen 17 3 6 8 15 20- 31 RKC 18 3 6 9 15 22- 38 MW 17 4 2 11 14 16- 42 Volendam 18 2 5 11 11 13- 46 FORTUNA SITTARD - VOLENDAM 3-0 (2-0). 25. Hamming 1-0, 38. Hamming 2-0, 70. Hamming 3-0. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 4800. FORTUNA SITTARD: Van Zwam; Lee, Dirkx, Roest en Hermans; Van Bommel, Lankohr (82. Winter), Banceu (77. Simons) en Burke; Jef frey en Hamming. VOLENDAM: Nijkamp; Persijn, Bin ken, Marbus en Gentile (19. Leef- lang); Matthaei, Valk, Inia en Berck- Beelenkamp; Bond (69. Roos) en Schulp (46. De Bruin). Brussel - Arie Haan en Anderlecht zijn het op enkele details na eens over de overgang van de oefenmeester naar Brussel. Manager Michel Verschueren van de Belgische recordkampioen meldde gis teren voorafgaand aan het competitieduel met FC Antwerp dat de overeenkomst bijna rond is. Eén van de punten waarover partijen het nog niet eens zijn, is de toekomstige woonplaats van Haan. Anderlecht eist dat de trainer van Duitsland naar Brussel verhuist. De trainer zelf wil dat eerst met zijn vrouw bespreken. Haan was eerder als speler en als trai ner actief bij-Anderlecht. In oktober werd Haan ontslagen bij Feyenoord. Haan hield na de door bezochtte competitiewedstrijd tussen Antwerp en Anderlecht (0-1) nog een slag om de arm. „Het gaat me eigenlijk wat te snel," zei de trainer voor de NOS-radio. „Ik moet voor mezelf nog bepaalde dingen op een rij zetten. Daar na hak ik de knoop door." Amsterdam - Johan Cruijff hoeft niet onder het mes. De behande ling van zijn hartklachten met medicijnen blijkt een gunstig effect te hebben. Voorlopig blijft Cruijff ter observatie in het VU-zie- kenhuis in Amsterdam. Gouda - Leeroy Echteld keert terug naar Nederland. De speler heeft met AZ een akkoord bereikt over een contract tot het einde van het seizoen. Zijn Franse club Cannes stemde gisteren in met de afkoopsom voor de nog 3,5 jaar lopende verbintenis. De voet baller was eerder actief bij Haarlem en SC Heerenveen. Emmanuel Ebiede (Heerenveen) debuteert op 13 december te gen Zambia in het Nigeriaanse elftal. De Engelse aanvaller Alan Shearer heeft bij Umbro een spon sorcontract getekend tot en met 2012, als hij 42 jaar. Het is de langdurigste overeenkomst in de historie van het voetbal. AC Milan heeft de Franse jeugdintemational Samir Beloufa van Cannes overgenomen. Straffen betaald voetbal: vier wedstrijden: Simons (Excel sior); vier wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk: Boogers (Volendam); twee wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk: Gerard de Nooijer (Sparta) Frankfurt - Martina Hingis heeft gisteren in Frankfurt op de eer ste dag van het nieuwe toernooi Masters of Champions revanche genomen op Mary Pierce, die haar bij de echte Masters versloeg. Hingis zegevierde met 7-6 6-4. Frankfurt. Vrouwen. Masters, 2,8 miljoen gulden. Groep 1: Hingis (Zwi) - Pierce (Fra) 7-6 6-4, Coetzer (ZAf) - Huber (Dui) 6-3 6-4. Groep 2: Davenport (VSt) - Spirlea (Roe) 5-7 6-2 6-3, Majoli (Kro) - Fer nandez (VSt) 7-5 6-3. Bad Lippspringe. Challenger. Mannen, 50.000 gulden. Tweede ronde: Van Lottum (Ned) - Huning (Dui) 6-4 6-3. Rotterdam - Door de nederlaag tegen Bosnië-Herzegovina (76-81) gisteravond in Rotterdam werd het Nederlands basketbalteam vrijwel kansloos voor de eindronde van het EK 1999 en deelne ming aan het olympisch toernooi van Sydney 2000. Botterdam. EK- kwalificatie mannen. Groep D, derde wedstrijd: NEDERLAND - BOSNIË-HERZEGOVINA 76-81 (36-38). Toeschouwers: 3000. Scores Nederland: Bennes 2, Te Vel de 20, Van Woerkom 2, Melis 3, De VoogcT4, Nahar 15, Hammink 29. Umea - De 26-jarige Ghanese oud-international Shamo Quaye is in Umea in Zweden overleden doordat hij tijdens een training bij FC Umea een bal ongelukkig in het gezicht kreeg. Volgens artsen waren verscheidene gezichtsddei3_ze-opgezwollen, dat de herse nen niet voldoende bloed kregen. Nyon - De Europese voetbalbond UEFA heeft de Hongaarse scheidsrechter Puhl verboden dit jaar nog Europese wedstrijden te fluiten. De UEFA-scheidsrechtercommissie legde woensdag de ze straf op wegens een fout van de arbiter tijdens Feyenoord - Manchester United, op 5 november. Puhl liet een veel te harde tackle van Feyenoorder Bosvelt op Irwin onbestraft. Antwerpen. Wereldbeker driebanden. Kwalificatie, eerste ronde: Krijnen (Ned) - Noren (Zwe) 2-0 (walk over), Velthuis (Ned) - Struschka (Dui) 2-0 (walk over), De Vries (Ned) - Voogt (Ned) 2-0, Buyle (Bel) - Van der Stappen (Ned) 2-1, Müller (Oos) - Bek (Ned) 2-1, De Bruin (Ned) - Grossmann (Den) 2- 0 (walk over), Hendriks (Ned) - Suu (Fra) 2-0, Valentijn (Ned) - Van Ruiten (Ned) 2-0, Szivacz (Oos) - Bollen (Ned) 2-0, Weyen- burg (Ned) - Rainer (Dui) 2-1, Van Leeuwen (Ned) - Hastenberg (Ned) 2-0 (walk over). (15-11), Denemarken 41-27 (23-12). Tsjechië Toto 49A: 2-2-1-1-2-3-2-1-2-1-1- 1. Duitse midlotto: Trekking A: 3 - 11 - 13 - 19 - 26 - 44. Reservegetal: 21. Trekking B: 2 - 5 - 22 - 34 - 43 - 49. Reservegetal: 8. Supergetal: 2/6. Spiel 77: 1836340. Super 6: 372456. Belgische midlotto: 5-6-9-24- 38-41. Reservegetal: 3. Joker: 3945305. Sindelfingen. Vrouwen, WK. Groep A: Oostenrijk - Japan 24-16 (13-8), Polen - Brazilië 32-19 (15- 7), Duitsland- - Angola 32-20 (12- 11). Groep B: Kroatië - Oezbekistan 45-15 (19-10), Noorwegen-Canada (17-7), Frankrijk - Wit-Rusland 30-17 (15-10). Groep C: Roemenië - Uruguay 34- 15 (14-9), Hongarije - Ivoorkust 33-21 (17-6), Zuid-Korea - Alge rije 35-16 (18-5). Groep D: Macedonië - China 30-24 (19-11), Rusland - Slovenië 30-27 België: Antwerp-Anderlecht 0-1, Beveren-Lierse 2-3, Brugge-Moes- kroen 1-0, St.Truiden-Charleroi 2- 0, Westerlo-Standard 2-0. Stand aan kop: Brugge 13-35, Ha- relbeke 14-27, RC Genk 14-26, Ekeren 14-24, Lommei 14-23, Lierse 14-21, St.Truiden 14-21, Gent 14-20, Ajiderlecht 14-20. Duitsland: beker: achtste finales: Alemannia-W.Mannheim 1-1 nv W. Mannheim wns, Leverkusen - Bielefeld 1-1 nv Leverkusen wns, SV Meppen-Uerdingen 0-2. Engeland: West Ham-Crystal P 4-

de Stem | 1997 | | pagina 11