Oudelandse Hoeve wordt stuk veiliger "Woo peile: jonge Grensoverschrijdend project voor langdurig werklozen in recreatie Veroorzakers ongeval krijgen beiden boete Verzet Milieufederatie tegen priltechniek van Hydro Agri 'Omslag in denken houdt dorp leefbaar' POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT Alarmeri worden Lezing o van het DE STEM ZEELAND C3 I DE STEM Onder andere snelheidsremmers Zorg voor zekerheid centraal op bijeenkomsten boerinnen Zeeuwsch Herendispuut krijgt geen rooie cent Aquarelleer- en tekenweekenden in Cadzand Uitreiking predikaat 'Kern met Pit' aan tien bewonersgroepen Woninginbraken Winkeldiefstal Vrouw bestolen Ongeval Auto over de kop Beeld gestolen Terneuzen Zaamslag Poolbiljart Bedrijfstennis Hulst TC Hulst houdt veldtoertocht Survival-circuit in de grensstreek Nieuw bestuur Biezenruiters Hobbyclub geeft cursus schminken Sluis-Aardenbi WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 Van onze verslaggever Terneuzen - De wijk Oudelandse Hoeve in Terneuzen wordt verkeersveiliger. Alle vijftien ontsluitingwegen in de wijk krij gen snelheidsremmende voorzieningen. Een deel van de Sweelinckhof en Diepenbrockstraat is al voorzien van drempels. Het is de bedoeling dat de voorzieningen druppelsge wijs worden aangelegd. Dat ge beurt in het kader van het groot onderhoud aan deze wegen. De aanleg van de snelheidsrem mers is onderdeel van een totaal plan om deze wijk verkeersveili ger te maken. Zo klagen bewoners van de Bachlaan al jaren over het feit dat veel te hard door deze straat wordt gereden. Naar ver wachting is deze straat volgend jaar aan de beurt voor de aanleg van snelheidsremmers. Het is volgens woordvoerder O. Vosveld nog niet duidelijk of en wanneer in deze wijk dertig-kilo- meterzones worden aangelegd. De mogelijkheden daartoe worden momenteel nog bekeken. Verder moet eind dit jaar duide lijk zijn of de kruising Alvare- zlaan Guido Gezellestraat wordt omgebouwd tot rontonde. Volgens gemeentelijk woordvoerder O. Vosveld is de studie daarnaar in een afrondend stadium. Aan de hand van de uitkomst van deze studie wordt beslist of de huidige verkeerslichten worden vervan gen door een nieuwe installatie of dat een rotonde wordt aangelegd. De huidige verkeerslichten zijn versleten. Omdat deze installatie aan vervanging toe is, greep de ge meente de gelegenheid aan te on derzoeken of een rotonde wellicht geen betere oplossing is voor deze drukke kruising. Met name veel fietsers maken gebruik van dit kruispunt. Daarnaast is de Alva- rezlaan een drukke straat door onder andere de aanwezigheid van winkelcentrum Zuidpolder. Als uiteindelijk voor een rotonde wordt gekozen, wordt ook aan de veiligheid van de fietsers gedacht. Er wordt dan een rontonde aange legd met vrijliggende fietspaden. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Het ROC Westerschelde begint half januari een grensoverschrijdend project om langdurig werklozen op te lei den voor en te plaatsen in de recreatiebranche. Het ROC doet dit samen met de Belgische instelling voor langdurig werklo zen, Loca Labora. De eerste lichting van vijftien Ne derlandse en vijftien Belgische cursisten zal het beroepsbegelei dend opleidingstraject 'Loca Troc' eind december volgend jaar heb ben afgerond. De opleiding wordt volledig ver goed door de gemeenten en via In- terreg-subsidies. Tijdens dit Loca Troc-project worden laagge schoolde langdurig werklozen breed opgeleid voor zowel func ties in horeca-zaken, hotels en campings als toeristische attrac ties. Multi-inzetbaarheid staat hierbij voorop. De mensen worden opgeleid tot medewerker recreatie en volgen daarvoor de cursus win kelassistent, aangevuld met basis vaardigheden schoonmaak en ho reca. Het ROC zet het traject op en ge bruikt het netwerk van werkge vers en het bestand aan be roepspraktijkvormingsplaatsen. Het Belgische Loca Labora ont wikkelt methodieken en heeft ei gen leerplaatsen waar cursisten hun praktijkervaring kunnen op doen voordat ze op de arbeids markt worden geplaatst. Met dit project verplicht de Zeeuws- Vlaamse en de Belgische instelling zich tot het vinden van een ar beidsplaats voor de cursisten. Bij toelating voor de cursus wordt geselecteerd op motivatie, fysieke belasting, sociale vaardigheden en leeftijd van minimaal 18 jaar. De gemeenten waar de mensen een uitkering hebben, beginnen in de cember met de selectie van cursis ten. De opleiding bestaat uit vier deel kwalificaties: klantgericht hande len, goederenverwerking, kassa en werken in de detailhandel. De eer ste vier maanden krijgen de cur sisten vijf dagen per week theorie lessen. Daarna volgt een stage van anderhalve maand. De overige maanden worden gevuld met theorie, stage en werk. Aan het eind van de cursus kunnen ze een erkend diploma halen op assisten tenniveau. Tijdens de opleiding worden de cursisten begeleid door docenten die ervaring hebben met langdu rig werklozen. Ze kunnen ook re kenen op een 'jobcoacher', zowel tijdens als na de opleiding. Biervliet - Het Overlegorgaan van agrarische vrouwen in Zeeland, waarin GLTO, NCB, Wilto, NBvP en ZAJK vertegenwoordigd zijn, houdt bijeenkomsten met als titel: Zorg voor zekerheid, want uw toe komst staat op het spel. Deze bijeenkomsten zijn donderdag 4 december in De Gentsche Poort te Biervliet, aanvang 19.30 uur en maandag 8 de cember in De Vroone te Kapelle, aanvang 19.15 uur. Inleidsters zijn R. Wolfs-Kerste en A. Meyerink-Straatman, bedrijfsadviseurs/SEV bij respectievelijk GLTO en NCB. De sociale voorzieningen van de over heid worden steeds minder. Zelf goede voorzieningen treffen wordt steeds belangrijker. Men moet hierbij denken aan AAW, Nabestaanden wet, de toekomst van de AOW en wat zijn de gevolgen van de afschaf fing van de partnertoeslag in 2015. Na de pauze is er gelegenheid tot het voeren van een discussie en het stellen van vragen. Van onze verslaggever Terneuzen - Met zijn gedachten nog bij een mishandeling, waar van hij twee dagen eerder het slachtoffer was, reed P. M. uit Sint Jansteen op de negende juni over de Hogeweg nabij Hulst. Bij het afslaan naar de Afrikaweg, waarschuwden zijn passagiers hem nog voor een naderende bromfietster, maar dat drong te laat tot M. door. Er vond een aan rijding plaats, waarbij het slacht offer een beenbreuk opliep. Zich volledig van zijn schuld bewust, had M. de vrouw aangeboden haar in de ambulance naar het zieken huis te begeleiden. Ze had daar van dankbaar gebruik gemaakt en M. had haar naderhand nog enke le malen bezocht en wekelijks te lefonisch contact met haar gehad. Kantonrechter Melens, voor wie M. gisteren in Terneuzen moest r foto wim kooyman De verourderde 'priltoren' van kunstmestfabriek Hydro Agri in Sluiskil. Van onze verslaggever Sluiskil - De Zeeuwse Milieufederatie heeft bij Gedeputeerde Staten bezwaar aangete kend tegen een ontwerp vergunning voor Hy dro Agri om kunstmest (ureum) te maken in de verouderde priltoren. De ZMF wil dat het kunstmestbedrijf de priltoren sloopt en bin nen twee jaar overschakelt op een ander pro ductieproces dat milieuvriendelijker is. De ZMF vindt dat de vergunning maximaal twee jaar mag gelden. „De priltechniek is namelijk een verouderd proces en levert veel meer milieubelas ting op dan het alternatief: granulatie, dat binnen het bedrijf ook al wordt toegepast," schrijft de ZMF. De milieugroepering heeft berekend dat bij de priltoren jaarlijks 464 ton ammoniak en 569 ton ureumstof vrijkomt. De ZMF maakt de vergelij king met een grote varkensmesterij die jaarlijks zo'n tien ton ammoniak uitstoot. „Ruwe schattingen geven aan dat overschakeling op granulatie de uitstoot van ureumstof met drie kwart kan verminderen. De ammoniakuitstoot zal gehalveerd kunnen worden," aldus de ZMF. De bezwaarmakers zien geen heil in een voorge schreven onderzoek naar het verminderen van de emissies van de priltoren. GS koppelen dat onder zoek aan de vergunningverlening. „Een onderzoek in april bij de priltoren van kunstmestfabriek Ke- mira in Rozenburg geeft aangetoond dat er geen mogelijkheden zijn. Wij verwachten daarom dat het onderzoek bij Hydro Agri, waar een identiek proces wordt gevolgd, hetzelfde resultaat zal ople veren. Wij achten het sowieso weinig effectief om een verouderde techniek op te lappen. De energie kan beter worden gebruikt om het granulatiepro ces verder te verbeteren." Een tweede belangrijk, bezwaar is dat de provincie in de ogen van de ZMF de stofnormen te ver heeft opgerekt. „De eisen in de vergunning zijn twee keer zo ruim als de wettelijke nonnen voorschrij ven. Vanwege de omvang van de emissie achten wij dit niet aanvaardbaar." De ZMF wil dat de ver gunning op die punten aanpast. Anders zal de ZMF in beroep tegen de afgegeven vergunning. Van onze verslaggever Middelburg - Het 'Zeeuwsch Herendispuut Luctor et Emergo' in Breda krijgt geen rooie cent van de provincie Zeeland. Als de Zeeuwse stu denten toch geld willen zien moeten ze maar naar de recht bank stappen en het definitie ve besluit van Gedeputeerde Staten aanvechten. Aangezien de vereniging geen geld heeft, denkt bestuurslid J. de Graaf dat het juridisch gevecht niet wordt aangegaan. Hij liet gisteren weten dat zelfs overwo gen worden om het woord nu maar te schrappen en Luctor et Emergo te vervangen door Luctor et Abortus: 'ik worstel en drijf af'. Om de oprichtingskosten van een Zeeuwse studentenclub in Breda te bekostigen, diende een groepje initiatiefnemers vorig jaar een subsidie-aanvraag in. Deze werd tot verbazing van de studenten in december afgewezen want Com missaris van de Koningin W. van Gelder hield in het recente verle den menig pleidooi voor het in ere herstellen van de Zeeuwse cultuur. Zeeuwen moesten vol gens hem weer trots zijn op hun provincie en het daarbijhorende dialect. Van Gelder pleitte ook voor meer voorzieningen voor de Zeeuwse jeugd. De Bredase studenten vin den dat hun vereniging bij die ideeën aansluit. Hun bedoeling is de saamhorigheid tussen Zeeuw en te vergroten en door Zeeuws te praten het dialect levend te hou den. Na het afwijzen van de subsidie aanvraag concludeerden de stu denten dat de Zeeuwse cultuur toch niet zo belangrijk wordt ge vonden. Desondanks dienden ze een bezwaarschrift in. Maar zon der resultaat want ook dat is af gewezen, tot teleurstelling van de studenten. Het provinciaal be lang is door de heren niet aange toond, zo oordeelde de Zeeuwse commissie bezwaarschriften. Cadzand - De kunstdocenten Wil Creemers en Jan van de Velden verzorgen in de weekeinden van 5 en 12 december weer cursussen tekenen en aquarelleren in het Badhotel De Wielingen in Cad zand. Belangstellenden moeten er reke ning mee houden dat het aantal plaatsen beperkt is. In totaal vin den er vier sessies in elk weekend plaats. Deels gaan die over schil deren in één kleurstelling, deels aan het schilderen van stofuit drukking. verschijnen, vond dit prijzens waardig, maar vonniste niettemin volledig conform de door officier van justitie Van Es geformuleerde eis: vijfhonderd gulden boete. N. I. uit Biervliet had zich even eens prijzenswaardig opgesteld, nadat hij in maart een fietser had aangereden op de Hoofdplaatse- weg, nabij Driewegen. I. verklaar de te zijn verblind door de laag staande ochtendzon en instinctief zijn hoofd te hebben afgewend. Van Es vond dit geen excuus: „Die zon stond niet ineens laag. U had daar rekening mee moeten hou den." Merkwaardig genoeg hield hij er dit keer wél rekening mee dat I. een fruitmand had laten be zorgen bij zijn slachtoffer en ook telefonisch contact had gehad. De eis luidde daarom vierhonderd gulden boete en ook hier vonniste Melens conform. Voor de vijfde maal is Eede uitgeroepen tot een 'Kern met Pit'. Leden van de dorpsraad namen gisteren in Middelburg de onderschei ding in ontvangst. foto jaap wolterbeek Van onze verslaggever Middelburg - Er vindt een omslag plaats in het denken van de Zeeuwen bij het leef baar houden van hun dorp of wijk. Er wordt minder afgewacht wat de overheid voor plannen heeft en doet. De inwoners nemen steeds vaker zelf het initiatief, stel de gedeputeerde G. van Zwieten gister middag in Middelburg tevreden vast. Tien bewonersgroep kwamen gisteren in het Abdijcomplex bijeen om uit handen van Van Zwieten het predikaat 'Kern met Pit' in ont vangst te nemen voor projecten waarmee ze him dorp of buurt leefbaarder hebben ge maakt. Onder hen vertegenwoordigers van de Dorpsraad Eede, het Bewonersplatform Bin nenstad en de Wijk Lievenspolder uit Terneu zen en een groepering uit Schoondijke. Eede is een echt dorp met pit, want voor de vijfde maal deed de raad van het grensdorp met succes mee aan de leefbaarheidswedstrijd. Deze maal voor de aanleg van een schelpenpad langs de drukke Scheidingsweg zodat er een veilige route is voor de jeugd. Schoondijke voor het omvormen van een grasveld in een Axel - In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in een woning aan de Eisenho- werlaan. Er zijn persoonlijke bescheiden ontvreemd. Cadzand - Een inwoner uit Cadzand heeft aangifte ge daan van inbraak in zijn wo ning tussen 12 november en 1 december. Uit de woning wer den een televisietoestel, video recorder, videocamera en por temonnee met inhoud wegge nomen. Terneuzen - Tijdens het win kelen in de Noordstraat is een vrouw uit Axel bestolen door een zakkenroller. De vrouw raakte haar portemonnee met daarin een bedrag van 350 gulden kwijt. Hulst - Een vrachtwagenbe stuurder uit Alphen is maan dagmiddag op de Van Mael- stedeweg tegen een lichtmast aangereden doordat hij de controle over zijn truck ver loor. De lichtmast werd volle dig vernield en de vrachtwa gen liep schade op. Hulst - Uit een winkel aan het Stationsplein in Hulst hebben twee mannen maandagmiddag acht flesjes bier en een stuk kaas meegenomen zonder te betalen. Toen zij buiten de winkel hierop werden aange sproken, lieten ze het bier en de kaas achter en liepen vervol gens weg. Koewacht - Een automobilist uit Koewacht raakte in een bocht van Het Zand in Koe wacht de macht over het stuur kwijt en vloog over de kop. De auto werd hierbij zwaar be schadigd. De man, die onder invloed bleek te zijn, kreeg een dagvaarding en een rijverbod van vier uur opgelegd. Middelburg - Op de hoek lenwater-Nieuwe Oosterse- straat in Middelburg is afgelo pen weekend een kalkstenen beeld ter waarde van tiendui zend gulden gestolen. Het beeld stelt een gebogen vrouw tje voor en is gemaakt door de overleden Middelburgse kun stenaar Peter de Jong. KNOTTEN - De knotgroep van De Steltkluut verricht zater dag 20 december, zaterdag 3 januari en zaterdag 17 januari diverse knotactiviteiten. De aanvang is telkens 09.00 uur bij de garage aan de Walstraat. Voor meer informatie kan men terecht bij L. Calle. CONTACTAVOND - Ypsilon, de vereniging van ouders en fa milieleden van chronisch psy chotische en schizofrene men sen houdt op dinsdag 9 decem ber een contactavond in ver pleegtehuis Ter Schorre aan de Churchillaan. De avond begint om 19.30 uur. FOUMDISCUSSIE - In de zaal van de Christelijk Gerefor meerde kerk aan de Axelse- straat 9 wordt vandaag om 19.30 uur een forumdiscussie gehouden met medewerking van de fractievoorzitters van CDA, SGP en RPF/GPV van de gemeenteraad Terneuzen. On derwerpen zijn: visie op de rol van de overheid, leefbaarheid j in een plattelandskern en her inrichting en verfraaiing van het centrum van Zaamslag. speelweide. De twee Terneuzense groeperin gen voor het realiseren van een klimmuur an nex afscheiding bij speeltuin De Groene Zwaan en het opschonen en afsluiten van het Pastersbos, ooit een plaats waar veel junks bij een kwamen. De leefbaarheid van een dorp of buurt ligt volgens Van Zwieten voor een be langrijk deel in handen van de inwoners. Als ze bijvoorbeeld massaal inkopen doen in een win kel in een naburige stadje verdwijnt vanzelf de laatste dorpswinkel. „Daar kun je de overheid niet verantwoordelijk voor stellen. De mensen zelf zijn bepalend voor de woonkwaliteit." Westdorpe - Aan de zegereeks van koploper Emeraldkomt geen einde in de poolbiljart- competitie van de regio Ka naalzone. De formatie uit Zei- zate won afgelopen week over tuigend met 0-6 van het De Gravin. Naaste belager New Gravin, dat reeds op respectabele ach terstand staat, had het heel wat lastiger om de winst veilig te stellen. Tegen President won New Gravin moeizaam met 2-4 en een frame-uitslag van 7-9. UITSLAGEN De Pauw-La Chouette 4-2 (9-7), De Roskam 2-De Tukker 1 2-4 (6- 10), De Gravin-Emerald 0-6 (2- 12), Tricky Hot Shot-Zondagsver- maak 1-5 (4-11), President-New Gravin 2-4 (7-9), The Droopy's- Dream Team 5-1 (11-3), De Tuk ker 2-De Roskam 1 4-2 (10-5). STAND 1. Emerald 11 wedstrijden ge speeld, 60 punten en 122 frames, 2. New Gravin 12-50-11, 3. The Droopy's 11-41-93, 4. De Presi dent 11-39-91, 5. Zondagsver- maak 10-36-84, 6. Tricky Hot Shot 12-34-86, 7. La Chouette 11-34- 81, 8. De Tukker 1 11-33-85, 9. The Simpsons 11-30-77, 10. De Gravin 11-29-73, 11. De Tukker 2 11-28-72, 12. Dream Team 11-28- 70, 13. De Pauw 11-22-63, 14. De Roskam 1 11-17-49, 15. De Ros kam 2 11-17-48. Poule B: Barco-ING Hulst 7-1, Hans Anders-Tènce! 4-4. Poule D: Randstad Polytechniek- HAS 2 3-5, Trablo-Stuntmarkt 3 2-6, Van Seumeren-Bellamy 5-3, HAS 1-Roctus 0-8, De Letter-Ra- bo Hulst 1 4-4. Poule E: HAS 3-DCS 2-6, Ge meente Axel-Eurogroen 5-3, Rabo Hulst 2-Rabo Kloosterzande 2-6, Ella-Medico Fit 2-6, Cerestar-Di- co 4-4. STANDEN Poule B: De Schrijver 4-25, Barco 4-24, Hans Anders 4-22, STI 4-18, Kredietbank 3-16, Reynaert 4-12, Tènce! 3-11, Reinaert 4-10, Cretex 4-9, ING Hulst 3-7, V&K 3-6. Poule D: Roctus 3-21, De Letter 4- 19, HAS 2 4-18, Van Seumeren 4- 17, Rabo Hulst 1 3-15, HAS 1 4-15, Trablo en Randstad Polytechniek 4-13, Bun 3-12, Stuntmarkt 3 4- 10, Bellamy 3-7. Hulst - De Trimclub Hulst houdt zondag 7 december de jaarlijkse veldtoertocht. Deze tocht telt mee voor het Giant- circuit van het Waasland, waarvan het de vierde rit is. Er kan 25 of 40 kilometer worden gefietst door de fraaie natuur gebieden aan beide zijden van de grens. De route is volledig uitgepijld J en onderweg is er een verzor-1 gingspost met EHBO. Aange raden wordt een paspoort mee te nemen. De start is tussen 09.00 en 11.00 uur bij de kanti- ne van de Hulster atletiekclub RKHAV aan de Willem Alexanderstraat, waar tevens i was- en kleedaccommodatie aanwezig is, terwijl ook de fiet sen kunnen worden ten. Graauw - SV Aloy wil volgend seizoen medewerking verlenen aan een Survival- circuit aan beide zijden van de j wordt gehouden. In staat een viertal wedstrijden gepland. Remy Magnus: „Die mensen I hebben ons gevraagd of het niet mogelijk is in Zeeuws- ji Vlaanderen een paar wedstrij- den op poten te zetten. Wij wil-1 len daar graag onze medewer-1 king aan verlenen, alleen we- j ten we nog niet waar en welke datums beschikbaar zijn. Het j| zou dan tot een grensover-| schrijdend circuit komen." Eede - De landelijke rijvereni-1 ging en ponyclub De Biezen-1 ruiters, die zijn thuishaven heeft in hippische centrum Pri meur aan de Biezenstraat ii| Eede, heeft sinds kort een jj heel nieuw bestuur. Voorzitter is Jan van de Plas-1 sche uit Breskens, secretaresse is Jaqueline Marting uit Aar- II denburg, penningmeesterresse I is Jasmina van de Luyster uit j Knokke, wedstrijdsecretaresse I is Friedól van de Plassche uit Breskens en ledenraadslid e: afgevaardigde naar de kringel provinciale bond is Claus Boone uit Eede. Woordvoerder Claus Boone: j „Wij zijn gelukkig opnieuw ge- j start met een totaal nieuw F stuur. Momenteel moeten «e] nog het een en ander c A omdat het vorige bestuur het I toch wat heeft laten sloffen f Daarnaast zijn we goed °P 1 dreef om niewe leden te werv® I en natuurlijk donateurs. Di' I weekeinde hebben we drie I wedstrijdruiters als nieuwe ie-1 den in kunnen schrijven. Koewacht - De Hobbyclub Koewacht geeft een cursus kindersok ken, die twee avonden duurt en begint op dinsdag 6 januari. van handeling is gemeenschapshuis De Vlaschaard. De tweede cursusavond is op dinsdag 13 januari en daarna n°g°P j januari en 3 februari. Deelname kost 25 gulden voor beide av°nt! L Aanmelden bij Chantal Polfliet of Angelique Ruissen van de HoWJ club Koewacht. Van onze verslaggeefster Oostburg - De vier orj van de briefkaartenactie der, zo kan het niet lang< Zeeuws-Vlaanderen had gehoopt op honderden ir Sinds de start van de acti vember zijn echter slee tientallen kaarten binnen „Een bittere teleurstelling,' Van onze verslaggever Sluis - De gemeente Sluid bestaat bij buitenlands plaatselijke bedrijven, om| te vestigen. Volgens wethouder Volksl' vesting J. du Fossé werkel met name in Sluis veel ji Belgische mannen en vroui vooral bij banken en midi standers. Via een enquête bf bedrijven wil de gemeente i en vooral inzicht hebben in aantal buitenlandse werl mers. Daarna volgt een invel risatie van de eventuele wq wens. Er is de gemeente veel aan i gen méér jonge mensen bin de gemeentegrenzen te ha Momenteel is de groep oul huishoudens met 43 procent ii het totaal al de grootste be| kingsgroep. Bij ongewijzigd! leid loopt dit aantal birf twintig jaar op tot 50 procen Dat Sluis zo vergrijsd is, volgens Du Fossé ook dool zich binnen de gemeente de i zorgingstehuizen Rozenoord Coensdike bevinden en wd voorzieningen als Het Ron| en de aanleunwoningen in denburg. „Wij beginnen eenj vangcentrum voor ouderen ij regio te worden,aldus Du i sé. Animo bij jonge mensen om in Sluis-Aardenburg te vestil is er wel. De wethouder wijs Van onze verslaggever Goes/Middelburg - Het n gaat onderzoeken wat er isl in Zeeland de afgelopen tij J nisse enkele maanden gelei van de provincie op het Scl Alle hulpverleningsinstanties! de regio Bergen op Zoom kwaï^" in het laatste geval met groot I terieel in actie en ook de but meesters van Tholen en Bergen Zoom werden op de hoogte steld van een aanvaring op i Sehelde-Rijnkanaal. Pas toenf dereen onderweg was, bleek om een papieren oefening var provincie Zeeland te gaan. Commissaris van de Koningu» Zeeland, Wvan Gelder, zei gia ren niet te snappen dat er pasf drie kwartier duidelijkheid vi „Er is veel te laat gereageerd.] heeft iemand vergeten te melJ dat het om een oefening ging, i nog, men heeft in zo'n geval zoveel instanties contact. Bij de brand in Scherpenisse al meerde de meldkamer in Tilbf de meldkamer in Vlissingenj' plaats van die in Roosendaal T| len hoort op gebied van bral weer en ambulance immers bij Van onze verslaggever Middelburg - De Romeinen men op één grote wc zitti maar ook tegenover elkaai m de ruïnes van oude Ron Ze waren hun tijd ver vooru I r3?} ^ie Sezamenlijke toilet! adden wel al waterspoelif Waarmee is aangetoond dat i schi edenis van 'ontvangtoesti en er een is van van techni| maar ook en vooral van onze f woonten, schaamtes en tabo: er die hygiënische gewod ten, over sanitaire techniek I moeilijkheden bij fabric^ houdt professor Niels Prak èa lezing in de Zeeuwse Bibl meek in Middelburg. «■ak studeerde architectuur! ïQfii u11 New York' Van 1955F 1 "ad hij een architecten)! Ttlfu dingen, daarna j: tterdam. Hij ontwierp kl en> woningen, politiebureJ

de Stem | 1997 | | pagina 16