Veel kritiek op vorming Scoop-club et Zwin 'Ziekenhuis moet voorlichting richting bevolking verbeteren' Tevredenheid over plan haven Breskens Corn Boys wil graag beter presteren orgt ncert project niet meer Eerbetoon aan Zeeuws trekpaard SPORT IN HET KORT r invloed dschap: pESTEM REGIO ZEELAND C4 Personeel welzijnsorganisaties Sasse voetbalploeg lijkt eindelijk juiste ritme te hebben gevonden Paard aangereden Voorlichting over Open Universiteit Toernooi Landan Recreatief zaalvoetbal Oostburg BeVoBo Hulst Recreatief volleybal Sas van Gent D66 doet in '98 weer mee aan verkiezingen Sluis-Aardenburg Unicef houdt tentoonstelling in Den Hoekzak te Oostburg CEMBER 1997 C3 estraft omdat hij zon- t op de le Verbin- raat in Temeuzen in het as van een cocaine pijp- s - Een autobestuurder kanje reed zondagnacht alcoholpromillage van 0,8 promille over de traat in Breskens. Hier- eeg de man een dag- zijn it Nederlandse en Bel- d Het Zwin kan volgens 'elegante' oplossing zijn atiek. De stichting is be- Het Zwin. ering te zijn. Waarschijn- vergelijken met de situatie r in de Verdronken Zwar- der, voordat daar het ge werd verplaatst." De mo- e ecologische veranderin- orden meegenomen in een die binnenkort begint, lan om grensoverschrij- bezig te zijn - water uit landse én Belgische pol- ia één gemaal lozen - kan chijnlijk als een Euregio- t in Brussel worden aan- d. russel het zitten dan is een donatie uit de EU-potten itgesloten. Zoals gemeld is itvoering van het plan een g van meer dan vijftig mil- ilden nodig, ns Buth staat België, voor- r de Zwinpolders, niet on- illend tegenover het plan. grijk hierbij is dat in dit rbestuur de Knokse burge er Lippens zit. En die is via de Compagnie Le Zou- igenaar van het Belgisch an natuurgebied Het Zwin. an de Algemene Neder- dt dat het project Duur- eeft voor meer veiligheid. 'en zijn de ouderen nu over- listen', schrijft de bond. Tij- ursleden van de bond dat ijkbaar slecht naar ons ge- ekomst beter te luisteren, de 'moeilijke situaties' die en brandweerwagens. Door en bij noodgevallen weieens d dan ook niet enthousiast eet. Het bestuur besluit de worden dat West-Zeeuws en wij ouderen toch zeker DINSDAG 2 DECEMBER 1997 r tweestemmig Beatles en es te zingen. Het eerste deel igde sterk met de eigen com- ie 'Cry', die allerminst in iet viel tussen al dat beken- erk. enige minpuntje was tot dat ent de niet geheel vlekkelo- 'tvoering van het theme uit Deerhunter, dat vooral sou- se ontbeerde. Daar bleef het want na de pauze wisselde ene hoogtepunt het andere Een perfecte uitvoering van iton's 'Layla', de prachtig rstemmig gezongen country- 'Somewhere Between' (van ik Williams) en zowaar een ïmer van de Golden Earring- staande ovatie na het afslui- le 'Hotel California' van The les was verdiend. Pluimen op oed van Bryan die ter plekke steunbeer van Zeeland' en de ul McCartney van West uwsch-Vlaanderen' werd ;eroepen. Dat vroeg om een 'ift en die kwam er ook in de van de oude Creedence hit LO'11 stop the rain'. stichting Raadskelder maak- ;an de gelegenheid gebruik alvast de aandacht te vragen r het programma van vol- d jaar. Het eerstvolgende cert is op zondag 25 januari- komt mondharpist Fons ix met een ensemble naar is, inclusief viool en accor- n. In februari wordt het kof- oncert verzorgd door het Symforosa, met Ilse Vro- is op fluit en Joris Roose op lar. Verder staan onder ande- let Valcooch Ensemble, Mela* de Greve en het Trio Anima- 'P het programma. V8n onze verslaggeefster Oostburg - Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen dient een beter voorlich tingsbeleid te voeren richting bevol- jfing. Dit stelt wethouder A. Rosen daal. Volgens Rosendaal brengt het ziekenhuis genomen maatregelen niet goed naar buiten en dat moet veranderen. „Ze creë ren onzekerheid bij de mensen door hun onduidelijke beleid. Ook naar onze ge meente toe is het ziekenhuis vaak niet open. Dat is een slechte zaak." De raadsfracties vinden eveneens dat het pr-beleid van het ziekenhuis veel beter kan. Volgens PvdA'er L. Wille trekt men zich niks aan van de mening van de West-Zeeuws-Vlamingen. „Ze opereren hier wel met een heel bot mes," merkte Wille dubbelzinnig op. Aanleiding tot de discussie was een notitie van B en W over de ontwikkelingen in het Antoniuszie- kenhuis in Oostburg. Het college had de notitie opgesteld naar aanleiding van vragen van D&T. Deze partij vreest een verdere uitstroom van West-Zeeuws- Vlaamse patiënten richting België na een uitspraak van het Europese Hof. Dat vindt de huidige Nederlandse regelge ving voor ziekenfondspatiënten zeer waarschijnlijk strijdig met de Europese regelgeving voor vrij verkeer van perso nen en goederen. Na het aanpassen van de Nederlandse regelgeving zullen alleen nog maar meer Zeeuws-Vlamingen rich ting Belgie trekken. D&T vindt dat Zie kenhuis Zeeuws-Vlaanderen hier terde ge rekening mee moet houden en een ver dere afslanking van Antonius moet te gengaan. De partij staat hierin alleen. Zowel het college als de raadsfracties stellen dat een volwaardig Antoniuszie- kenhuis, mede gezien het rapport, van wijzen, niet meer haalbaar is. Van onze verslaggever Middelburg - De vorming van één Zeeuwse welzijnsorganisatie Scoop kan tot gevolg hebben dat onderzoeken die door die stichting worden uitgevoerd niet meer openbaar worden ge maakt, zeker als het om 'onwelgevallige uitkomsten gaat'. D, van der Wouw, hoofd van de huidige afdeling onderzoek van VMC' Zeeland spreekt die vrees uit in het blad Informatief van de welzijnsstichting VMC Zeeland. Per 1 januari gaan elf welzijnsor ganisaties op in Scoop. In het blad laten medewerkers van al die organisaties weten hoe ze denken over de nieuwe organisa ties en velen staan er nogal kri tisch tegenover. Van der Wouw stelt dat tot nu toe alle onderzoeken die werden uit gevoerd door VMC in de open baarheid zijn gebracht. Ook die met een onwelgevallige uitkomst of als blijkt dat 'een organisatie lang niet zo klantvriendelijk is als de opdrachtgever graag uit het onderzoek zou willen lezen'. In de toekomst zal het zo zijn dat onderzoeksgegevens verwerkt worden in bijvoorbeeld een be leidsstuk. „Dat kan juist beteke nen dat de uitkomsten wel wor den gemodelleerd, dus bewerkt," aldus Van der Wouw. Hij vreest dan ook dat de geloofwaardig heid in de knel komt. Want de af zonderlijke onderzoeken zijn dan niet meer te raadplegen door het publiek. Ze zijn straks afhanke lijk van wat de opdrachtgevers doen met die resultaten. Scoop is het eindresultaat van een zeer ingrijpende reorganisa tie in de provinciale welzijnswe- reld. De nieuwe opzet levert per jaar een besparing van zo'n twee miljoen gulden op. J. Franse (zorgsector) stelt dan ook klip en klaar: „Niemand van ons heeft om deze reorganisatie gevraagd. Het gaat om een bezui niging. Dan kun je niet anders dan accepteren en kansen benut ten. Willen we in staat zijn onze taken goed te verrichten, dan zul len we prioriteiten moeten stel len. We kunnen niet alles meer wat we willen." J. van Velzen van VMC meent dat de politiek niet vanuit een visie tot de oprichting van Scoop is ge komen. „De politiek neemt de tijd niet om zich echt af te vragen waarmee je bezig bent.Ook stelt hij dat de provincie te veel be moeienis met Scoop heeft. „Zelfs de naam komt uit de provinciale gelederen. "H. Akdag, consulent minderheden, heeft ook zo zijn bedenkingen. Hij vreest dat hij en zijn collega's straks louter op ba sis van projecten mogen werken. „Een soort brandweerfunctie. Terwijl een structureel aanbod beter is. Het opheffen van achter standssituaties is een zaak van jaren; een project van bijvoor beeld twee jaar is gewoon te kort om een samenhangend beleid te ontwikkelen. Wegens het ver vroegde schoolverlaten komen jongeren in criminele circuits te recht. Alleen een structurele aan pak met voorschoolse opvang, extra begeleiding in het voortge zet onderwijs en verdere scholing kan effect opleveren." „Waar wij ons zorgen over maken is de afstand naar de mensen. Die wordt vanzelfsprekend groter. En het is nog maar de vraag hoe we onze realteit met onze achter ban kunnen vasthouden," laat H. Been van de Stichting SAAM (Surinamers, Antillianen, Aruba nen en Molukkers) weten. Deson danks ziet hij Scoop als een uit daging. „Meer mogelijkheden voor flexibiliteit, aandacht voor de klant en het realiseren van snelle oplossingen." J. Vermeer (sociaal-cultureel werk) vreest chaos als de nieuwe organisatie niet snel antwoord vindt op allerlei vragen van hem, zijn collega's en zijn cliënten. „Er is voor jeugdzorg - zoals die nu binnen het samenwerkings verband wordt uitgevoerd - geen duidelijke plaats ingeruimd. We weten dus ook niet of de onder steuning door het Provinciaal Sa menwerkingsverband Jeugd hulpverlening kan doorgaan en in welke omvang dat zal zijn," al dus J. Schouten. En als positief punt van Scoop ziet hij dat diege ne die hulp nodig heeft niet meer van het kastje naar de muur wordt gestuurd. Van onze verslaggeefster Oostburg - De raadsfracties van de gemeente Oostburg zijn te vreden met het actieplan dat is opgesteld om de haven van Breskens weer economisch rendabel te maken. Zowel PvdA, D&T, CDA, D66 en VVD vinden het noodzaak dat het bedrijfsleven in en rond de haven een nieuwe, krachtige impuls krijgt. De fracties verzochten wethou der A. Rosendaal wel een verte genwoordiger uit het bedrijfsle ven op te nemen in de project groep die de verdere ontwikke lingen van de haven moet invul len. In opdracht van de gemeente Oostburg stelde het Nederlands Economisch Instituut (NEI) een actieplan op voor de haven van Breskens. Door het wegvallen van de autoveren na de aanleg van de Westerscheldetunnel zul len er -volgens datzelfde NEI- tientallen arbeidsplaatsen weg vallen binnen de gemeente Oost- burg. Om de pijn zoveel mogelijk te verlichten, moet de haven van Breskens een flinke oppepper Krijgen en de gemeente maakt nier werk van. De commissie Fi nanciën is gevraagd een voorbe- reidingskrediet van 250.000 gul den beschikbaar te stellen. Dit geld is bedoeld voor voorberei dende werkzaamheden. Alle fracties gingen akkoord op voor waarde dat in de projectgroep naast ambtenaren ook een verte genwoordiger uit het bedrijfsle ven zitting neemt. L. Wille (PvdA) vindt het van groot belang dat het projectma nagement goed wordt opgesteld. „Als je het goed wil doen, moet je vanaf het begin mensen uit het bedrijfsleven in de projectgroep laten meelopen. Dan is iedereen medeverantwoordelijk voor de toekomst van de haven. We moe ten het samen doen." D. Doeze Jager (WD) steunde het betoog van Wille. „Het lijkt me niet meer dan logisch dat het bedrijfsleven nauw bij het actie plan wordt betrokken. Het be drijfsleven zal ook miljoenen gul dens op tafel moeten leggen dus dan is enige in- en samenspraak wel gewenst." Wethouder Ros endaal vroeg zich af of het wel zo noodzakelijk is om een afgevaar digde van het bedrijfsleven in de projectgroep te laten meelopen. „Naast de projectgroep wordt te vens een platform opgericht waarin allerlei instanties, waar onder het bedrijfsleven, verte genwoordigd zullen zijn. Op deze manier willen we een goede wis selwerking tussen projectgroep en platform creëren. We moeten oppassen voor een dubbele verte genwoordiging uit het bedrijfsle ven, dan krijg je een overlap ping." Rosendaal beloofde wel dat hij het voorstel uit de com missie binnen het college van B en W zal bespreken. Trainers Frans Gerritse (rechts) en Hans van den Boom willen met het Sasse Corn Boys hogerop. Door Peter Snelders Sas van Gent - Corn Boys maakt zich duidelijk los uit de onderste regionen van de vijfde klasse A van het KN- VB-zondagvoetbal. Na een wisselvallige en moeiza me beginfase lijkt het sterk ver jongde team van de trainers Frans Gerritse en Hans van den Boom eindelijk het juiste ritme gevonden te hebben. Het is nog vroeg in het seizoen, maar Corn Boys laat voorlopig de twee de gradatieplaatsen over aan RIA en Zeeland Sport. Frans Gerritse nam vorig sei zoen in de nacompetitie voor de gradatie het roer over van Rony Kerckvoorde en ontliep met suc ces, via een 8-1-zege tegen Acht maal, de neergang naar de zesde klasse. Reden voor het bestuur van Corn Boys om het vertrouwen in Gerritse te bevestigen via de aanstelling als trainer voor dit seizoen. Hijzelf zegt over die ontwikkeling: „Ik heb er geen punt van gemaakt. Als ze een ander hadden gekozen was het voor mij ook goed. Simpelweg heb ik gesteld, dat ze me de kans moesten geven om jeugd in te passen. Zou het helemaal niet draaien dan mochten ze voor de winterstop een andere trainer aanstellen. Die toezegging staat nog. Als de club niet tevreden is over mij, dan heb ik er geen en kele moeite mee om terug te tre den. Zonder dat dit ten koste gaat van de relatie tussen Corn Boys en mijn persoontje." Een vroegtijdige terugtreding lijkt echter niet aan de orde. De overwinningen op koploper Domburg en hekkensluiter Zee land Sport hebben voor de broodnodige rust gezorgd bin nen Corn Boys. De uit de eigen gelederen komende 47-jarige Frans Gerritse ziet de toekomst nu hoopvol tegemoet. „Daar heb ik eigenlijk nooit aan getwijfeld. Als je een sterke verjonging doorvoert, dan weet je dat je verschillende keren flink onder uit kan gaan. Dat wisselvallig presteren niet uitgesloten is. Je bouwt dan wel aan iets voor de toekomst. Dit seizoen staat vooral in het teken van handha ven en als het even kan een plaats in de middenmoot. Vol gend seizoen moet er .met deze groep meer te behalen zijn. Ik denk dan in eerste instantie aan een probleemloze competitie, mogelijk een plaats in de sub top en als het even kan een pe- riodetitel." De genoemde overwinningen hebben voor de juiste impuls ge zorgd volgens hem. Corn Boys leeft en bruist weer. Frans Ger ritse: „We hadden dit nodig. De sfeer was ook daarvoor al goed, maar is door die resultaten nog beter geworden. De spelers zijn gemotiveerd. Als ik je vertel dat er soms wel dertig man is op de training, dan zegt dat voldoen de. Dat steekt schril af bij het nog vrij recent verleden, toen vaak slechts een handjevol spe lers kwam trainen. Ik denk dan ook dat het vanaf nu beter zal gaan in de competitie. We zullen heus nog wel eens een uitglijder hebben. Dat is inherent aan een team met veel jonge spelers. Er begint enige stabiliteit te ont staan. Door het inbrengen van vijf jeugdspelers moest men aan elkaar wennen. Dat krijgt nu ge stalte." Op de vraag waarom een ge vaarlijke aanvaller als Mare Maes laatste man speelt, zegt hij: „Dat is een keuze van hem zelf. Hij heeft lang met een zwa re blessure gekampt. Tot twee keer toe brak hij zijn been. Mare FOTO WIM KOOYMAN was enigszins huiverig gewor den voor de spitspositie. Hij was het beu om maar steeds te moe ten incasseren. Vandaar dat zijn voorkeur uitging naar de positie van laatste man. Het gaat wel ten koste van productiviteit, maar aan de andere kant is hij natuurlijk een uitstekend rust punt en kan hij beter dan wie ook binnen ons team de opbouw van achteruit verzorgen. Ik denk dat dit nog niet eens zo'n slechte keus is." Frans Gerritse, die al zo'n elf jaar, vooral als jeugdtrainer, bij Corn Boys betrokken is, ziet nog een pluspunt in het feit dat mannen uit de eigen gelederen aan het roer staan. „De meeste trainers die van buitenaf komen kiezen voor resultaat. Die heb ben een naam hoog te houden en willen direct presteren. Meestal krijgt de jeugd dan nauwelijks een kans. Bij ons ligt dat anders. Wij bouwen aan een team. Ui teraard zijn wij ook blij met goede resultaten, maar als het eens wat minder gaat onstaat er geen paniek. Die instelling moet er voor zorgen dat Corn Boys op het nieuwe sportpark weer een ploeg wordt waar men rekening mee moet houden." Een tekening van de houtsnede die door Johan Melse is gemaakt. Van onze verslaggever Goes - Het Zeeuws trekpaard was eeuwen lang een zeer belangrijk dier(voor de ontwik keling van het platteland. Voor de Tweede Wereldoorlog liepen en werkten tienduizen den van die kolossale krachtpatsers in de Zeeuwse polders en door de straten. Vreemd genoeg echter zijn er slechts enkele pu blieke kunstwerken in het Zeeuwse die het dier als onderwerp hebben. In Schoondijke en Axel staan bijvoorbeeld standbeelden van het trek paard maar verder blijft het toch behelpen. Van af volgende week donderdag wordt het Zeeuws ■trekpaard echter ook in Goes geëerd. Op een pa neel van 5,5 bij 2,5 meter is dan langs de Ring baan-west ter hoogte van het kantoor van de ZLM-verzekeringen een ploegend driespan te zien. Het is een forse uitvergroting van een hout snede van wijlen Johan Melse, een Goesse kunste naar. Uitgever Jan Bruijns van de Koperen Tuin in Goes is de initiatiefnemer. Zijn uitgeverij kreeg in 1994 de Culturele Prijs Goes. Naast een zilve ren legpenning mocht hij ook een geldbedrag uit geven. Omdat Bruijns juist zelf een boek had ge schreven over het leven van Melse kwam hij met het idee om het ploegende driespan uit te vergro ten. Op die manier worden zowel de kunstenaar als de 'zo belangrijke paarden geëerd'. Het heeft de nodige tijd gekost eer het kustwerk geplaatst kan worden omdat Goes nogal moeite had met het vinden van een mooie plek, aldus N. Bouwman van de gemeente. „Bovendien namen de procedures veel tijd in beslag." In eerste in stantie is gekeken of er in Goes niet ergens een mooie blinde muur was, maar dat bleek niet het geval. Ook is nog overwogen om het kunstwerk in de buurt van de snelweg te plaatsen maar uitein delijk is toch gekozen voor een plekje langs de Ringbaan. De onthulling van het kunstwerk vindt donder dag 4 december plaats om 16.00 uur. Eede - Een vrachtwagenchauf feur uit Sint Laureins heeft zon dagnacht op de Brieversweg in Eede een zwart paard aangere den. De man werd omstreeks 04.15 verrast door twee zwarte paarden die over de weg liepen. De chauffeur reed één paard aan dat ter plekke bezweek. De vrachtwagen liep hierbij aan zienlijke schade op. Het tweede paard nam de benen. De eigenaar van de paarden is niet bekend. Van onze verslaggever Middelburg - In de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg vindt op maandag 15 december een voor lichtingsbijeenkomst plaats van de Open Universiteit. Tijdens de bijeenkomst komen onderwerpen aan bod die van belang zijn voor mensen die een studie aan de Open Universiteit overwegen. Zo wordt informatie gegeven over het onderwijsaanbod en de op bouw van de verschillende diplo ma-programma's, studiebegelei ding, vooropleiding en studiekos ten. Tevens kunnen belangstel lenden kennisnemen van studie programma's die in januari 1998 beginnen. Daarbij zijn onder an dere bedrijfs- en bestuursweten schappen, recht en technische wetenschappen. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Het studiecentrum van de Open Uni versiteit gevestigd op de tweede verdieping van de bibliotheek, is dagelijks open, op verschillende tijdstippen. Axel - In de strijd om de Lan- dau-bekers, een schaaktoer nooi voor leden en oud-leden van de schaakvereniging Lan dau uit Axel, zorgde Ronald de Footer voor een grote verras sing. In de 1 A-groep versloeg hij Joop Maas in de tijdnoodfa se. De strijd om de eerste plaats in de lB-groep gaat tussen Erik de Hulster en Adri den Hamer. Beiden stelden hun kandida tuur door een overwinning op Ronald Janssens. In de 2B- groep kan de jeugdige Robert Timmers terugblikken op een uitstekende start door winst op Hans Destombes. UITSLAGEN lA-groep: R. de Hulster-K. Kuij- per 1-0, R. de Pooter-J. Maas 1-0. lB-groep: R. Janssens-A. den Ha mer 0-1, E. de Hulster-R. Janssens 1-0. lC-groep: P, Kalisvaart-J. de Wolff 1-0, H. de Ridder-A. Arend- se Z2-Z2. 2A-groep: T. Luijk-A. Rouw 1-0, R. Schoot-M. de Clerck 1-0. 2B-groep: O. Oegema-P. Sanders 0-1, R. Timmers-H. Destombes 1- 0. 2C-groep: J. Arendse-R. Schaalje 1-0, M. Wisse-A. Brink 1-0. Oostburg - Oud Sluis heeft op nieuw de leiding in de eerste klasse van het OREVO in han den. De ploeg uit Sluis, al ja renlang de absolute topper in het West-Zeeuws-Vlaamse re creatieve zaalvoetbal, kwam dit seizoen wat moeizamer uit de startblokken, maar heeft nog voor de helft van de com petitie erop zit de plooien weer gladgestreken. Met 4-1 werd het ambitieuze La Porte d'Or weer met beide benen op de grond geplaatst. Onderaan pakten 't Krikje en Valentine met het gelijkspel in een onderling treffen, een kost baar puntje. Groosman/Paco- jeans verspeelde tegen OBS/Erasmus een kostbaar puntje, maar dan aan de boven ste helft van de rangtabel, waar Du Commerce na de winst op Francke Sport de aansluiting met de top behield. UITSLAGEN Eerste klasse: Francke Sport-Du Commerce 4-5, Oud Sluis-La Por te d'Or 4-1, Groosman/Pacojeans- OBS/Erasmus 2-2, Valentine-'t Krikje 2-2. Tweede klasse: ABN/AMRO-Voer man 4-3, Meeusen-Telepost 2-5. Derde klasse: Riemens-Golden Ri ver 1-2, De Zwart'l'Equipe 2-13, De Kaasboer-R-iemens--R^2, Chez René-Jopie 4-5. STANDEN Eerste klasse: Oiïd Sluik 10-16, La Porte d'Or 10-15, Groosman/Paco- jeans 10-12, Du Commerce 10-12, 't Hart van Sluis 10-11, Deltan 10- 9, Fran .e Sport 9-7, OBS/Er asmus 1J-7, RVS/Engelaar 9-6, Valentine 9-5, 't Krikje 10-4. Tweete klasse: Traas 9-14, Bon Ami 9-14, ABN/AMRO 9-12, Woittiez/Omnisport 9-11, Meeu- sen 7-10, Telepost 9-8, Voerman 8- 7, Rode Leeuw 9-6, Gemeente Oostburg 8-4, Wielewaal 7-3, Po pulierenhof 8-3. Derde klasse: De Kaasboer 9-15, De Tol 8-12, Golden River 8-12, Jopie 10-10, Zagers 9-9, l'Equipe 8-7, Riemens 9-6, Van de Sande 8- 5, Chez René 8-4, De Zwart 8-4. Hulst - De verrassingen waren vorige week in het Hulster be- drijfsvolleybal schering en in slag. Bij de mannen zorgde hekkensluiter De Sterre daar voor, door Luctor met 2-1 te verslaan en dat terwijl de ploeg van aanvoerder Mark Kouijzer over slechts vijf spelers kon be schikken. Een huzarenstukje. Bij de vrouwen viel de winst van Voorwaarts op. Het team van aanvoerster Clara Scheele klopte Van Damme verrassend met 3-0. Van Waterschoot deed in deze eerste klasse eveneens een opmerkelijke zet door Jong Morres met 2-1 te verslaan. Jeanne Boënne en haar forma tie hielden Jong Morres daar mee van de eerste plaats af, on danks dat leider Zaman in het duel met Cerestar onderuit werd gehaald en met 1-2 verl oor. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Van Waterschoot- Jong Morres 2-1 (2-15, 15-9, 15-7), Voorwaarts-Van Damme 3-0 (15- 10, 15-11, 15-2), WC Rhodos-Fer- ket en De Maat 3-0 (15-2,15-7,15- 5), WC Rhodos 2-De Fikser 2-1 (8-15, 15-12, 15-12), Zaman-Ce- restar 1-2 (10-15, 15-6, 8-15), SC Morres 2-SC Morres 2-1 (15-14, 15-5, 14-15). Tweede klasse: Van Wesemael- L'Entree 1-2 (15-5, 12-15, 5-15), Wentzler/Pauwels-CVC 3-0 (15- 11, 15-7, 15-11), Tence-'t Hoeks- ken 3-0 (15-9, 15-4, 15-11), SC Morres 3-Jong Morres 2 2-1 (15-6, 12-15, 15-6), Total/De Beule-De Sterre 0-3 (6-15, 12-15, 11-15). MANNEN Eerste klasse: WC Rhodos- Start/Smash 2000 2-1 (11-15, 15- 12, 15-10), De Sterre-Luctor 2-1 (15-9, 4-15, 15-6), Jong Morres- CVC Doolaege 1-2 (11-15, 4-15, 15-1). Tweede klasse: Van Westen-Rijk 2-1 (4-15, 15-8, 15-4), Ambulo- Reynaertcollege 2-1 (11-15, 15-8, 15-7), Brandax-Luctor 2 3-0 (15-8, 15-1, 15-10), De Troubadour- ABN/AMRO 2-1 (8-15, 15-7, 15-3). STANNDEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman 12-29, Jong Morres 12-27, De Fikser 12-23, Cerestar 12-23, Ferket en De Maat 12-20, Van Waterschoot 12-19, WC Rhodos 2 11-17, WC Rhodos 11-15, Van Damme 12-15, Voor waarts 12-10, SC Morres 2 12-8, SC Morres 12-7. Tweede klasse: Van Wesemael 11- 25, Broomchemie 10-23, Wentz- ler/Pauwels 11-22, Jong Morres 2 11-22, CVC 11-19, L'Entree 11-18, Tence 11-15, De Sterre 10-13, SC Morres 3 11-11, 't Hoeksken 10-7, Total/De Beule 11-2. MANNEN Eerste klasse: Stuntmarkt 10-27, WC Rhodos 10-26, Luctor 11-23. Start/Smash 2000 11-18, De Ster re 11-7, CVC Doolaege 11-6, Jong Morres 12-5. Tweede klasse: Brandax 12-34, Ambulo 12-26, De Troubadour 12- 24, ABN/AMRO 12-22, Reynaert- college 12-21, Luctor 2 12-10, Van Westen 12-6, Rijk 12-1. Sas van Gent - In de eerste klasse vrouwen van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Sas van Gent blijft het span nend. Peters blijft in de achter volging op koploper Gerrit de Jonge na de 2-1-winst tegen Cerestar Benelux. Swagema- kers verraste Savok/Johan de Block door nipt met 2-1 te win nen. In de tweede klasse vrouwen boekte Savok 3 een 3-0-over- winnjpg op koploper Savgk^ Het verschil was in elke set niet zo gropt, ,mgar,via 15-10,15,13 en 14-1*0 kwam de zege bij Sa vok 3 terecht. De voorsprong van Savok 2 bedraagt nu nog zeven punten. Leider Gilderak- kers won in de tweede klasse gemengd met 3-0 van Bode 1. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux- Peters 1-2 (15-0, 7-15, 6-15), Swa- gemakers-Savok/Johan de Block 2-1 (15-11, 12-15, 11-7). Tweede klasse: Savok 3-Savok 2 3-0 (15-10, 15-13, 14-10). GEMENGD Eerste klasse: C1000 Jansen Hoek 1-Knape/De Sterre 1-2 (16-14, 8- 15, 12-14). Tweede klasse: Bode 1-Gilderak- kers 0-3 (12-15, 10-15, 4-15), Sa- vok/'t Stremijn-Albert Heijn Sas van Gent 3-0 (15-12, 15-12, 15-9), C1000 Jansen Hoek 2-Swagema- kers 3-0 (15-2, 15-11, 16-14). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Gerrit de Jonge 7- 14, Peters 7-13!/>, Savok/Johan de Block 8-12, Cerestar Benelux 9-12, Gilderakkers 8-11, C-Line 8-10'/2, Swagemakers 9-10. Tweede klasse: Savok 2 8-20, Sa vok 3 8-13, Philippine 2 7-9, Place $u Marche 7-8, Philippine 1 8-7. GEMENGD Eerste klasse: Bode 2 9-231/, Sa- vok/Outokumpu 10-20, De Sterre 9-141/2, Acke 10-9, C1000 Hoek 1 9- 9, C-Line 9-8. Tweede klasse: Gilderakkers 9-22, Savok/'t Stremijn 9-17, Savok/VSB 8-16, Bode 1 9-14, Fa- bricom 8-13, Albert Heijn 9-12, C 1000 Hoek 2 9-614, Swagemakers 9-414. Van onze verslaggeefster Sluis-Aardenburg - D66 doet na drie jaar afwezigheid weer mee met de gemeenteraadsverkiezingen in Sluis-Aardenburg. W. Westphaal uit Aardenburg is definitief gekozen als lijsttrekker. Westphaal is een oude bekende in Sluis-Aardenburg. Voor de fusie was hij jarenlang D66-raadslid in de gemeente Aardenburg. Op de tweede plaats staat nieuwkomer F. Buyze, eveneens uit Aardenburg. De derde plek wordt ingenomen door H. van Rie uit Eede. Ook Van Rie was jarenlang raadslid in de gemeente Aardenburg. Volgens Westphaal heeft zijn partij de afgelopen jaren een flinke rust pauze genomen. „De Aardenburgse en Sluisse afdeling van D66 waren het drie jaar geleden niet eens met de fusie van beide gemeenten. We hebben toen besloten niet aan de verkiezingen mee te doen. Inmiddels hebben we er weer zin in en hopelijk lukt het ons terug in de raad te komen. We gaan voor 1 zetel." Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Regionaal Unicef Comité Zeeuws-Vlaanderen houdt van vrijdag 5 tot en met vrijdag 19 december een tentoon stelling over kinderarbeid in Den Hoekzak in Oostburg. De tentoonstelling heeft de titel 'Geen tijd om jong te zijn' meege kregen. Met foto's en een videofilm wor den de verschillende soorten kin derarbeid belicht. Er wordt ver der aandacht besteed aan de 'Rechten van het Kind' en onder wijs. Daarnaast zijn er voorwerpen te zien die met kinderarbeid zijn ge maakt. Ook wordt in de tentoon stelling de vraag gesteld wat wij zelf kunnen doen om de kinder arbeid uit te bannen.

de Stem | 1997 | | pagina 17