4Plan moet criminaliteit voorkomen' Sluikstort blijft waterschap Hulster Ambacht zorgen baren voor Molenstraat in Axel Half miljoen DAG klapper Verkeerde Eversdijk zit met telefoontjes Hulster Ambacht trekt 7 ton uit voor De Ruit Actie bijstandstrekker Sas krijgt veel bijval Zeeuws-Vlaams stilleven re bladen Zeeland mag in 1998 weer zomerpolitie aantrekken Zelfde naam als exploitante sekshuis Aandacht voor Wereld-Aidsdag in St.-Jansteen KYG gaat ook al 'Montignac-en' de stem ZEELAND hine de Letter Actiepunt PvdA in Axel: Eerste prijs voor EMM uit Koewacht Zilver op NK voor team van Kloortje Zusjes Duerinck in de prijzen bij twirlkampioenschap DESTEM DINSDAG 2 DECEMBER 1997 C2 DIVERSEN AXEL Koersbal - SWO - De Halle -14.00 uur Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur TERNEUZEN Expositie - cursisten Toonbeeld - expositieruimte poligang - De Honte - tijdens kantooruren (t/m 8 jan) CLINGE Volksdansen, zang en biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur SAS VAN GENT Koersbal - SAV - De Speye -14.00 uur GRAAUW Jokeren - KBO - Gemeenschaps huis -13.15 uur HULST Bridgen - Bridgeclub Hulst - Den Dullaert-13.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur Bieden - KBO - De Lieve - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur IJZENDIJKE Bridgen - Bridgeclub IJzendijke - café Les Amies -19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur OSSENISSE Aerobic - Hof ter Nesse -19.30 uur KLOOSTERZANDE Bridgen - Bridgeclub Lamswaarde - café De Reizende Man -13.30 uur WALSOORDEN Bejaardenschieting - café Rue du Nord -13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur My best friends wedding HULST Koning van Engeland - 20.00 uur The Game 20.00 uur Double team 20.00 uur Alien 4 20.00 uur Contact 20.00 uur Hercules BRUGGE Kennedy Komplex - 20.00 uur Se ven Years In Tibet 20.00 uur BreakDouwn 20.00 uur The Game GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Lost world 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30 en 17.00 uur Hercules 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 7 years in Tibet 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Peacemaker 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur She's so lovely 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Game 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Copland 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The full monty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Hercules 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Breakdown KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur 7 ye ars in Tibet 20.00 uur The Full monty 20.00 uur The Peacemaker 20.00 uur Oesje Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. Middelburg - De regiopolitie Zeeland mag ook in 1998 verster king voor het zomerseizoen aantrekken uit andere politieregio's. Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken heeft dat gisteren ge zegd bij zijn bezoek aan de provincie. Ook dit jaar trok de pro vincie tijdens de zomer al tijdelijk personeel. Het aantal mensen aan de Zeeuwse kust verdrievoudigt in het zomerseizoen. Met de normale bezetting kan de regiopolitie dat niet aan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken gaf de provin cie daarom dit jaar toestemming andere korpsen in Nederland te vragen om op vrijwillige basis extra mensen beschikbaar te stel len. Die extra politiemensen kregen een vakantie-accommodatie in Zeeland aangewezen zodat hun gezin daar vakantie kon vie ren. Het ministerie stelde de regiopolitie 7,2 ton beschikbaar voor het project. Het ministerie onderzoekt momenteel of er wat moet veranderen aan het budgetverdeelsysteem over de 25 politieregio's in Ne derland. Daarbij bekijkt het onder meer of provincies als Zee land en Limburg extra geld moeten krijgen voor bestrijding van grensoverschrijdende criminaliteit, en of regio's als Zeeland en Friesland meer financiën nodig hebben voor de piekbelasting. Van onze verslaggever Goes - Dat exploitante M. Eversdijk van een sekshuis in Goes de diensten van haar etablissement afgelopen week einde beschikbaar stelde om geld voor het Aidsfonds in te zamelen, vindt de familie M. Eversdijk in Goes een goede zaak. Dat zij daardoor vorige week echter tientallen telefoontjes uit het hele land ontvingen was minder prettig. Evenmin als de 'humoristische' opmer kingen die klanten van het be drijf van de heer Eversdijk - hij is vertegenwoordiger in bakkerij-artikelen - meenden te moeten maken. Het 'Hé, ben je voor je eigen begonnen' ging hem na enkele keren flink de keel uithangen. De meeste telefoontjes werden opgevangen door mevrouw Eversdijk. Want er staat meer dan één M. Eversdijk onder de plaatsnaam Goes in het tele foonboek. „De eerste keren lachten we er om, maar later begon het toch knap vervelend te worden," zei ze. „Journalisten maakten zich nog bekend, maar er waren tientallen mannen die alleen maar anoniem om informatie vroegen. Op een paar dagen tijd heb ik zeker vijftig tele foontjes gehad en dan was ik ook nog een dag weg." Op zich vindt mevrouw Evers dijk het initiatief van haar naamgenoot een goede zaak. „Maar toch willen wij hiermee niet geassocieerd worden. Het zal nu wel over zijn, hoop ik." Een nieuw telefoonnummer aanvragen wordt in huize Eversdijk niet overwogen. Van onze verslaggever Hulst - Het waterschap Hulster Ambacht draagt een slordige zeven ton bij in de kosten om de wegen in Oost-Zeeuws-Vlaan deren verkeersveiliger te maken. Dat is althans de maximale investering in het project De Ruit die Hulster Ambacht moet doen. De Ruit is het plan om vier we gen aan te wijzen, als hoofdweg en alle wegen daar binnen ver keersluw te maken. De hoofdwe gen zijn de rijksweg Terneu- zen/Terhole, de rijksweg Terho le/Hulst, de provinciale weg Hulst/Westdorpe en de provin ciale weg Westdorpe/Terneuzen. Het verkeer moet zich zoveel mogelijk langs deze route bewe gen. De wegen binnen dit gebied worden door maatregelen on aantrekkelijk gemaakt voor sluipverkeer. De Ruit wordt uitgevoerd in een periode van vijf jaar. Het plan Van onze correspondent Sint Jansteen - In café Lazarus te St. Jansteen werd gisteravond op een originele manier aandacht be steed aan de Wereld-Aidsdag. Aan de uitnodiging van de uitba ters van het café in de Wilhelmi- nastraat om mee te doen aan 'de met Lazarus naar bed party' werd door meer dan honderd, vooral jongeren, gehoor gegeven. De GGD was aanwezig om voorlich ting te geven terwijl huisarts B. Schulte medische informatie ver strekte. Het was de bedoeling om aan de jeugd op een luchtige manier voorlichting te geven over de ge varen van het niet veilig vrijen. Ook werd de film 'Philadelphia' vertoond en er werd geld bijeen gebracht voor het Aidsfonds. kost vele tientallen miljoenen guldens. Die kosten moeten Wor den opgehoest door alle wegbe- heerders in het gebied, waaron der dus het waterschap Hulster Ambacht. De uiteindelijke doel stelling van het project is dat het doorgaand verkeer door De Ruit met zeventig procent afneemt. In het verlengde daarvan moet het aantal verkeersongelukken met de helft te reduceren zijn. Het dagelijks bestuur van het waterschap stelt de algemene vergadering voor akkoord te gaan met deelname aan het pro ject. Van onze correspondente Hulst - De leden van het Katho liek Vrouwengilde Hulst (KVG) willen enkele kilootjes afvallen en hebben Ria Tummers, de schrijfster van populaire afslank- boeken, gevraagd een lezing te verzorgen over de Methode Mon- tignac. De lezing is vandaag om 20.00 uur in zalencentrum Reynaerts- hof in Hulst. De methode Montignac is in kor te tijd populair geworden. Ria Tummers schreef de boeken Slank en snel en Stap voor Stap en vertelt hier alles over. Afval len, op gewicht blijven en gezond eten voor een goede conditie is het doel. Tijdens de pauze is er gelegenheid tot kennismaking met de producten van Montignac. De lezing is ook toegankelijk voor niet-leden van het KVG. De toegangsprijs is vijftien gulden. ene kennisgeving De stilte bewaart mijn laatste wens vees goed >oor elkaar. en aandacht voor allen en, is tot onze droefheid t van ons heengegaan en opa )E KOEIJER maar van yan onze verslaggever Kloosterzande - Het aantal sluikstortingen in het buiten gebied blijft een bron van zorg voor het waterschap Hulster Ambacht. Ondanks de ver hoogde aandacht die er sedert enige tijd is voor deze proble matiek, is het aantal illegale dumpingen van zwerfvuil in de polders niet afgenomen. Het waterschap maakt daar mel ding van in het jaarverslag Wa terbeheer 1996. Naast de illegale stort van auto banden neemt het dumpen van huisvuil, accu's en asbest toe. Verder zijn er bij het waterschap in het verslagjaar vijf meldingen van watervervuiling binnen ge komen. Op 3 mei is er melding gedaan van vissterfte in de waterloop na bij de buurtschap Roverberg. Daar troffen medewerkers van het Hulster Ambacht ongeveer 250 dode vissen aan. Het ging om boerenkarper. Onderzoek wees uit dat de sterfte te wijten was aan zuurtstoftekort. De dode vis is door het schap afgevoerd. Een andere belangrijke melding kwam ongeveer een maand later binnen en betrof stankoverlast ten gevolge van een overlopend riool nabij een grenswoning in Kapellebrug. Hier was sprake van een pompstoring waardoor huishoudelijk afvalwater werd overgestort op een sloot die bij het waterschap in beheer was. De gemeente Stekene, beheerder van het rioolstelsel, ging onmiddellijk tot actie over. Het jaarverslag Waterbeheer ligt ter goedkeuring voor aan de alge mene vergadering van het water schap. De leden van de algemene vergadering komen maandag 8 december om 14.00 uur bijeen in Kloosterzande om zich er over uit te spreken. aar. ma en Theo tjens-Martens idewijn en Ineke xander en Inge 6 november 1997 ns 6 BH Koewacht eid heeft in stilte plaats directie en het personeel rs" te Koewacht danken n aan hem besteed. Sas van Gent - Een week nadat de Sasse bijstandstrekker F. Mussche zijn mede-uitkeringsgerechtigden opriep om hun onge noegen uit te spreken over het sociaal en minimumbeleid, heeft hij twintig schriftelijke stemmen en talloze telefonische 'steun betuigingen' voor zijn actie gehad. De petitie voor het gemeente bestuur van Sas van Gent is in aantocht. F. Mussche: „Zaterdag heb fk de hele dag aan de telefoon gehangen met minima die hun klachten wil den uiten over het bestaande be leid van de gemeente. Ook heb ik veel mensen over de vloer gehad. Het is me nu al duidelijk dat mijn ongenoegen door veel mensen ge deeld wordt. Het is nog te vroeg om een petitie aan te bieden maar binnen nu en drie weken zal dat wel gebeuren." Als het aan Mussche ligt, blijft het niet bij deze eenmalige actie. „Wil je echt wat veranderen aan het so ciaal en minima beleid, dan moet er een breder draagvlak komen. Ik loop dan ook met het idee rond om met een aantal uitkeringsgerech tigden uit Sas van een Gent een werkgroep op te zetten. We zou den bijvoorbeeld een telefooncir kel kunnen oprichten waar uitke ringsgerechtigden hun klachten blijvend kunnen deponeren. Een werkgroep zou ook vaker prik-ac- ties kunnen houden. Voor het op richten van zo'n werkgroep moet ik wel in contact komen met de juiste mensen. Deze actie is daar een middel toe," aldus Mussche. Koewacht - Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Koe wacht heeft een eerste prijs in de wacht gesleept tijdens de federa tieve concertwedstrijden in Veld hoven. De vereniging kwam afge lopen zondag uit in de tweede af deling en behaalde in totaal 289 punten. Het was de eerste keer dat Eendracht Maakt Macht onder leiding van diligente Anne Marie Jansen-Hoefeijzers deelnam aan de wedstrijden in Brabant. FOTO WIM KOOYMAN Grote bouwput in de Axelse Molenstraat. Van onze verslaggever Axel - De herinrichting van de Molen straat en het opknappen van het Molen- bolwerk kost de gemeente Axel onge veer een half miljoen gulden. De recon structie gebeurt in combinatie met de bouw van 47 appartementen en twee winkels. De bouw van de appartementen en winkels is momenteel aan de gang. De herinrichting bestaat uit de vernieuwing van het riool, de aanpassing van de openba re verlichting en herbestrating. In verband met de vestiging van de twee winkels is aandacht besteed aan het parke ren. Hiertoe wordt een verbinding gemaakt naar de parkeerplaatsen in de Bastionstraat. Het voorstel komt donderdag 4 december aan de orde in de commissies Openbare Wer ken en Gemeentefinanciën, De commissie Openbare Werken vergadert vanaf 19.00 uur, de commissie Gemeentefinanciën komt een uur later bij elkaar. Van onze verslaggever Axel - Met de normen van het politiekeurmerk Veilig Wonen als uitgangspunt, moet in de gemeente Axel een plan worden opge steld om criminaliteit te voorkomen en het veiligheidsgevoel onder de inwoners te bevorderen. Dit is één van de actiepunten uit het concept-verkiezingspro gramma van de PvdA in Axel. De alge'mene ledenvergadering van de afdeling krijgt het programma op 15 december ter goedkeuring voorgelegd. De vergadering in cultureel centrum De Halle be gint om 20.00 uur. Stadswachten De partij vindt dat met name aandacht moet worden besteed aan verbetering van het 'leefmi lieu' in de wijken. Meer specifiek moet daar een verlichtingsplan voor komen om donkere hoeken uit te bannen. Eventueel moeten ook plantsoenen anders worden ingericht. De afdeling is verder voorstander van stadswachten om het gevoel van veiligheid te vergroten. Vandalisme moet streng worden aangepakt, met verplicht herstel van schade en dienstverlening. Voorbeeld is het politiekeurmerk Veilig Wonen. Dit project van de regionale politiekorpsen heeft tot doel overlast, vandalisme en gevoelens van onveiligheid te verminderen. Naast politie zijn ook andere instanties, waaron der gemeenten, bij dit project be trokken. Verkeer Wat de woonomgeving betreft, moet doorgaand verkeer zoveel als mogelijk uit woonwijken worden geweerd. De PvdA is op dit punt duidelijk: heel Axel moet, als het om verkeersveilig heid gaat, kindvriendelijk wor den. Ten slotte moet, in overleg met bewonersgroepèn, onder houd leiden tot een 'net aanzien' van woonwijken. De PvdA wil verder opnieuw een poging doen in de watertoren een Milieu Edu catief Centrum (MEC) onder te brengen. Het voorstel voor deze locatie is niet nieuw: begin dit jaar wees het bestuur van de Af val Verwijdering Zeeuws-Vlaan- deren een aanbod van Axel al van de hand. Maar de PvdA vindt nu dat de gemeente het opzetten van een MEC in de watertoren zelf maar moet oppakken, in sa menwerking met milieu-organi saties. Belastingen Het verkiezingsprogramma pleit verder voor verruiming van het kwijtscheldings- en minimabe leid. In dit verband moet ook een rem worden gezet op de stijging van gemeentelijke belastingen en tarieven. Buiten de gemeente grenzen pleit de afdeling ten slotte voor verbetering van het openbaar vervoer en van door gaande verkeersroutes. Die laten qua veiligheid te wensen over, aldus het programma. Eén van de onderdelen is het realiseren van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen. Van onze correspondent Kloosterzande - Het senioren- team 'New Generation' van Showband Kloortje is het af gelopen weekeinde tweede ge worden op de Nederlandse Kampioenschappen van de NTSB (Nederlandse Twirl- sport Bond) in Nieuwegein. Het team won de zilveren plak in de categorie dames senioren. Be halve het team deed ook nog een aantal meisjes van Kloortje mee als soliste of als duo. Daphne Bussens won brons met haar strutting in de categorie ju nior beginners. Met haar danst- wirl eindigde Daphne als vijfde in de junior kampioenklasse. Daniëlle Platjouw eindigde op de vijfde plaats met haar twirling bij de junior beginners. Djessica Goossens werd vierde bij de senior beginners met haar strutting. De zusjes Wendy en Cindy Burm brachten als duo een danstwirl, waarmee zij op de vijfde plaats eindigden bij de senior beginners. Het duo Rebecca Neeteson en Da niëlle Platjouw presteerde het om met hun danstwirl bij de junior beginners te eindigen op de vierde plaats. Kloosterzande - Mariska Duerin ck uit Kloosterzande is afgelopen weekeinde in Nieuwegein op de Nederlandse kampioenschappen Baton-twirlen Nederlands kam pioene in de categorie twirling junior-kampioensklasse gewor den. Ze behaalde tevens brons in de categorie dance-twirl kam pioensklasse bij de junioren. Haar zuster Judith scoorde ook met twee zilveren medailles in de categorieën twirling en danc- twirling 7 t/m 11-jarigen. Beiden zijn lid van The Showgirls uit 's Heerenhoek. De groep behaalde totaal drie gouden, twee zilveren en één bronzen medaille in Nieuwegein. Annemiek Hengsdijk werd Ne derlands kampioene op het on derdeel twirling senioren begin ners. Het B-team van The Show girls werd Nederlands kampioen in de categorie dance twirl-be ginners. Er waren ten slotte een vierde en een vijfde plaats voor Ellen Geys uit 's Heerenhoek en een vierde plaats voor Petra de Jonge. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: BEL LEZERSCONTACT 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00 -17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut, Liselotte van Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA, telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emile Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax 0114-372771. Redacteur- Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 (zondag 0115-645753). Advertenties: Hulst, Baudeloo 16,4561 ES. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,4532 CG. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, uitgaans- en toerlsme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. Familieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340. Personeels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242. Onroerend goed-, financiële diensten en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Telefonische openingstijden: Rubrieksadvertenties, familieberichten, dankbetuigingen en geboorte advertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. Overige advertenties: maandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. Alle ad»ertentieopdrachten morden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van uitgeversmaatschappij Zuidwest-Nederland B.V. alsmede de regelen voor het advertentiewezen, De lucht is grauw en grijs, de bomen zonder blad, de weg bemodderd, de bieten kaal. En toch is het Zeeuws-Vlaamse land een plaatje. FOTO WIM KOOYMAN stapelkamp chtstraat 29, Vlissingen. kring afscheid genomen. Bol-van Stee te van H. Bol ke, Dahlialaan 58. nes Zwarts m Erica Ilse Braun /eert, Tichel veld 23. te Middelburg, 2 december. Dekker-Kooyman Maarten Dekker 57, 's-Heer Arendskerke. Goes, 2 december. nis Leenhouts m Suzanna Kotvis de, Krabbedijk 9. ?eft in besloten kring den te Oostburg. 5 Rutgers ^an Coby Rutgers Banckertstraat 19. te Middelburg, 2 december. argaretha Zijp W. van Warmerdam ard 29, Bergen op Zoom. Bergen op Zoom, 2 december. Vinke-van Damme an Izaiik Vinke rrg, Korte Noordstraat 9-11. issingen, 2 december. jnigna Maria Lust Leeghwaterstraat 46, Hulst, 2 december. us t, krijgt n auto- ;r 1997 fe anti- t u ook ANWB -)*.

de Stem | 1997 | | pagina 15