Wegen in Philippine rijn onveilig' faterschap wil kwijtscheldingsnormen niet verruimen Lessen ROC mogelijk in Reynaertcollege Succesvol optreden van Morressingers Van Klassiek naar Jazz sterke formule DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Boeije 47 jaa Gezellige hobbymarkt in Vogelwaarde IêSTEM ZEELAND orpsraad wil verkeersdrempels Vereniging De Schelde huldigt kampioenen efeliciteerd! de 50 Mishandeling Terneuzenaar DE STEM editie zeeland bellezerscontact Bloemsierkunst Verlichtingscontrole Wapenbezit Onder invloed Diefstal uit caravan Diefstal Diefstal auto Onder invloed Ruit vernield Vernieling auto Ongeval Kloosterzande verwelkomt sint *«ize verslaggeefster I geuzen - Waterschap De Drie Lachten is niet van plan de kwijt- jeldingsnomen te verruimen. Be- igrijkste reden hiervoor is dat het Iterschap het komend jaar een jjubbeling van het aantal toe te jjen kwijtscheldings verzoeken jïacht. Daarbij zal het kwijt te jolden bedrag flink toenemen. culieren ■ileum, huwelijk, verloving, •xamen, Abraham enz. 1 0,65 incl. B.T.W., el verplicht. x 40 mm 26.- incl. B.T.W i op aanvraag. I uw tekst 2 dagen vóór •an onze kantoren. |n aan De Stem Brabants 1 MB Breda t.a.v. Kleintjes. Ir teksten, foto's en tekeningen \denen te weigeren. htgever van deze advertentie end te zijn. Indien er een leen telefoonnummer gewenst I legitimeren, ter voorkoming J gerechtigd naam van de B maken. Uitgever is niet Jle advertentie voorkomende ■ten. Voor 1 januari moet de kwijtscheldings regeling van het waterschap vanwege een gewijzigde rijksregeling aangepast worden. Deze wijziging houdt in dat aan mensen die kwijtschelding voor de ver ontreinigingsheffing aanvragen en die een betalingscapaciteit van tien gulden of minder hebben, volledige kwijtschel ding wordt verleend. Het Waterschap Terneuzen hanteert een kwijtscheldingsnorm van 90 procent van de bijstandnormen. Tot nu toe wordt bij het beoordelen van kwijtscheldingsver- zoeken bij de bepaling van de betalings capaciteit geen rekening gehouden met betalingen op andere belastingschulden. Het gevolg van de nieuwe regeling voor het Waterschap is dat ze met ingang van het nieuwe jaar bij het bepalen van de betalingscapaciteit wél rekening moet houden met betaling op andere uitgaven. Bij een betalingscapaciteit van tien gul den of minder wordt volledige kwijt schelding verleend. Door toepassing van deze regeling wordt een verdubbeling van het kwijt te schel den bedrag verwacht. Mede hierdoor wordt bij het Waterschap geen aanlei ding gezien om de kwijtscheldingsrege lingen met ingang van 1998 verder te versoepelen. Daarbij wil het bestuur geen verwachtingen voor de toekomst wekken op een moment dat de mogelijk heden tot versoepeling van de normen nog onderzocht moeten worden in het kader van een nieuwe kwijtscheldingsre geling voor het waterschap Zeeuws- Vlaanderen in oprichting. Het bestuur stelt dat in dat onderzoek de mogelijkheid en de wenselijkheid tot het voeren van een ruimer kwijtscheldingd- beleid, ook bekeken moet worden tegen de achtergrond van het realiseren van de starttarieven voor het fusiewaterschap. yanonze verslaggeefster Philippine - De dorpsraad van Philippine vraagt het gemeente- j(5tuur van Sas van Gent meer verkeersmaatregelingen te ne- mn dan in het gemeentelijke Plan Infrastructurele Maatrege len (PIM) staat aangegeven. Volgens de dorpsraad moeten er neer verkeersdrempels en/of plateaus worden aangelegd om pBppine verkeersveiliger te maken. heen brief aan het gemeentebe- sing op de kruising Posthoorn- geeft de dorpsraad aan op straat/Gentse Breedstraat/Meer- paalstraat/V aartstraat. |e ander nu Saar bed voor 80 jaar |n Bertus (0)MA Geelen 70 jaar en 1 dag, Proficial Kinderen en kleinkinderen Hartelijk Gefeliciteerd komt steeds dichterbij! J., M., R.J. en W. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Een 63-jarige Ter neuzenaar werd zondagnacht mishandeld door een 46-jarige inwoner uit Scherpenisse. Dit voorval speelde zich af in een woning aan de Fahrenheitlaan in Terneuzen. De Terneuzenaar liep hierbij een snee in zijn wenk- ,1] brauw alsmede een opgezwollen itlke punten het PIM zou moe ten worden aangepast. De snelheid door de Kasteel- ;-oostzijde is volgens de raad, ondanks de bochten, veelal te hoog. „Een plateau of dit voorkomen. Me de recente ongevallen wij de prioriteit op deze ,og." de dorpsraad wordt er ook in de Posthoornstraat veel te bard gereden. „Door de tamelijk geringe wegbreedte wordt een snelheid van 50 kilometer per uur als veel te hoog ervaren. Wij achten een snelheidsremmer bij de bebouwde komgrens noodza kelijk, alsmede een plateaukrui- De ruzie is ontstaan in de relatie sfeer en onder invloed van alco- De 46-jarige man werd aan gehouden maar bleef agressief. In het politiebureau trapte hij een deur kapot. Om nuchter te wor- i, werd de man ingesloten. Bezorgklachten, abonnementen administratie, lezers- en fotoservice: 076-5 312 312 maandag t/m vrijdag 8.00- 17.00 uur zaterdag 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: luidlandstraat 32,4532 CG, telefoon 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Rein van der Helm, Peter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr, Sanne Scheifaut, Liselotte san Werkhoven. Redactie Middelburg: Vrijlandstraat 33d, 4337 EA, telefoon 0118-652739, fax 0118-652738, Redacteur: Emite Calon (provincieverslaggever). Redactie Hulst: Baudeloo 16,4561 ES. telefoon 0114-372777 en 0114-372776, fax 0114-372771. Redacteur: Eugène Verstraeten Sportredactie Zeeland: Ton Koomen, telefoon 0115 - 645751 bondag 0115-645753), Advertenties: Hulst, Baudeloo 16,4561 ES. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,4532 CG. Detailhandels-, diensten-, B-to-B-, oitgaans- en toerisme-advertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771. Rubrieksadvertenties (Kleintjes): telefoon 076-5312313, fax 076-5312340. familieberichten, dankbetuigingen en geboorteadvertenties: telefoon 076-5312550, fax 076-5312340, Personeels-, opleidingen- en cursussen- advertenties: telefoon 076-5312240, fax 076-5312242, Onroerend goed-, financiële diensten en vervoersadvertenties: telefoon 0114-372772, fax 0114-372771'. Telefonische openingstijden: Rubrieksadvertenties, familieberichten, ankbetuigingen en geboorte- advertenties: dagelijks 9.00-20.30 uur. herige advertenties: baandag t/m vrijdag 8.30 tot 17.00 uur. Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd vl i [.)0epass'n9 van de algemene voorwaarden aicl^H .Versrn33t5<haPPii Zuidwest-Nederland B.V. e de regelen voor het advertentiewezen. Ondanks de lage verkeersintensi teit op de Laureynestraat wil de dorpsraad ook hier een verkeers- remmende maatregel bij de be bouwde komgrens. Ter hoogte van de sportzaal, waar veel kin deren spelen is een drempel of plateau gewenst. Plateaukruisin gen zijn ook gewild op de krui singen Kasteelstraat/Koningin Emmastraat/Sportparklaan en Kasteelstraat/Havenstraat/V is- serslaan. Door de reconstructie van de westzijde van de Weststraat zal de verkeersdruk wellicht afne men. Een snelheidsremmer ter hoogte van de Koningin Em- mastraat of Verbindingsstraat is geen slecht idee, zo vindt de dorpsraad. Een apart verhaal is de Achter weg. Redelijk veel kinderen ma ken gebruik van deze straat als speelplaats. Talloze automobilis ten gebruiken deze weg echter als sluiproute wat gevaarlijke si tuaties oplevert. „Voor de veilig heid van de kinderen wordt thans burgelijke ongehoorzaamheid niet geschuwd in de vorm van achterlaten van speelgoed en zo danig parkeren dat doorgaand verkeer - bijna - niet meer moge lijk is." De dorpsraad stelt voor de Ach terweg eenzijdig af te sluiten door middel van een of meer ver wijderbare paaltjes. De raad stelt in zijn algemeen heid dat in Philippine steeds va ker wordt geklaagd over scheu ren in muren door trillingen van zwaar verkeer. „Zwaar verkeer kan in een aantal straten worden geweerd omdat andere routes een (redelijk) goed alternatief bie den. Zo kan zwaar verkeer uit de Weststraat via de Kasteelstraat worden geleid en door de Gentse Breedstraat van zig-zag obsta kels te voorzien zal het (zware) verkeer deze straat moeten mij den en van de omleiding gebruik maken. De dorpsraad is wel honderd procent tevreden over de aanpas singen aan de Kasteelstraat westzijde en de Kanaalpolder. De Philippinaren hebben al eerder hun wensen kenbaar gemaakt bij de gemeente maar tot nu toe geen enkel antwoord terug gekregen. De hengelkampioenen van de Hoofdplaatse hengelsportvereniging De Schelde. Van links naar rechts: Edwin Hamelink, Joeri Waebe- ke, Diana Pielaet, Stefan van Grol, Roy Verstraeten en Richard Waebeke. foto wim kooyman Van onze correspondent Hoofdplaat - De Hoofdplaatse hengels portvereniging De Schelde huldigde za terdag de kampioenen van hét afgelopen seizoen. Het was druk in café De Vrien- schap in 't Durp, want naast de 55 leden was ook de aanhang present op deze jaarlijkse feestavond. De titelstrijd van HSV De Schelde gaat over een achttal wedstrijden op het parcours aan de Westerschelde tegenover Village Scaldia. Naast de competitiewedstrijden staat er jaar lijks nog een tweetal vleeswedstrijden op de rol, niet meetellend voor het klassement. Wedstrijden waaraan alleen kan worden deelgenomen door de echte Hoofdplatenaren met een open inschrijving en die worden ge houden in maart en november. De prijzenta- fel bestaat dan uit vlees. De club van voorzitter Stefan van Grol be staat op dit moment vier jaar en heeft onder tussen duidelijk zijn plaats veroverd in de Hoofdplaatse gemeenschap. Voorzitter Van Grol mocht overigens zichzelf de bokaal over handigen als kampioen bij de senioren. Naast hem op het podium mochten Edwin Hamelink (tweede) en Richard Waebeke (derde) plaats nemen. Bij de junioren ging de titel naar Dia na Pielaet voor Roy Verstraeten en de duiven- melkende visser, of is het omgekeerd, Joeri Waebeke. De vrouwen lieten zich eveneens niet onbe tuigd. Met 25 leden is het een duidelijk geë mancipeerde vereniging. Annelies Steyaert ging met de titel over het seizoen 1997 naar huis. Haar gezelschap op het podium bestond uit Corrie Waebeke (tweede) en Emmy de Ruysscher (derde). Van onze verslaggever Hulst - Het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) vindt voor zijn lessen in Hulst mogelijk onderdak bij de nieuw te bouwen school voor het Reynaertcollege op het terrein van de Paters Maristen aan de Carmelweg. De directies van beide scholen hebben zich in die richting uitge sproken. Dat vertelde wethouder P. Weemaes (Onderwijs) tijdens de gemeenteraadsvergadering na kritiek van het onafhankelijk raadslid F. de Vries. De kritiek van De Vries had zijdelings be trekking op het collegevoorstel om het klooster en de grond van de Paters Maristen aan. te kopen ten behoeve van de bouw van het Axel - Berend Krottje, bloemsierkunstenaar, geeft zaterdag 4 december om 19.30 uur in De Halle in Axel een kerstbloemschikdemon- stratie. Voor leden van de vereniging Groei en Bloei is de toegang gratis. Niet-leden betalen 7,50. nieuwe Reynaertcollege. Gevolg van de bouw van die nieuwe school is dat de voormalige mavo aan de Zandstraat en het Janse- niuslyceum aan de Tivoliweg ver dwijnen. De Vries sprak daar zijn zorgen over uit, vooral ook omdat het Houtenkwartier over een paar jaar verdwijnt. Momenteel vinden onder meer lessen van het ROC daar plaats. „Slopen, terwijl we absoluut nog niet weten waar de gebruikers van het Houtenkwar tier naar toe moeten," fronste De Vries de wenkbrauwen. Verder wilde het raadslid weten of het klopte dat er plannen waren om het ROC onder te brengen bij het Reynaertcollege. Wethouder Wee maes bevestigde die mogelijkheid en liet zich daar verheugd over uit. „Ik ben blij dat het Reynaert college de deuren open stelt voor het ROC," aldus de wethouder. Van onze correspondente Terneuzen - Het optreden van de Morressingers uit Hulst in het jazzcafé Porgy Bess in Terneuzen was zaterdag suc cesvol. De Hulstenaren die folk, tradi tionals en country zingen onder leiding van Gerard Pollet, be staan ongeveer drie jaar en het optreden zaterdag was het eer ste openbare concert. Het repertoire, nummers van Simon Garfunkel, Elvis Pre sley, Julio Eglesias, John Den ver en anderen, ligt lekker in het gehoor en de tien vocalisten worden begeleid door gitarist Jean Pierre Mahu. Het publiek vroeg vele ver zoeknummers en de Morressin gers kregen een warm applaus. Waar de groep vooral blij mee was zijn de twee uitnodigingen. De Dow-singers willen een sa menwerking met hen en Porgy Bess vroeg hen vier concer ten te verzorgen in 1998. Om de leefbaarheid in het dorp Vogelwaarde wat op te vijzelen werd gisteren in café Ons Ver maak een hobbymarkt gehouden. Een veertiental standhouders hield zo'n dertig tafels bezet met hun waren, die varieerden van miniscule knutselwerkjes tot grote handwerk stukken. Vanwege sinterklaastijd waren er be wust weinig of geen kerstartikelen aanwezig. Een paar standhouders stelden hun opbrengst van deze dag beschikbaar voor de Cliniclowns. Om de sfeer te verhogen kwamen ook twee zwar te Pieten een kijkje nemen. Zaaleigenaar Claas- sen was bijzonder te spreken over de publieke be langstelling en weet nu al te vertellen, dat er ook volgend jaar weer een hobbymarkt zal zijn. foto wim kooyman Hulst-Baudeloo recital. Van Klassiek naar Jazz. Recital door Harry van Roeyen (piano) en Angelo Manman (trombo ne). Werken van Brian E. Lynn, F. Liszt, A. Lebbedev, L. van Beethoven, F. Chopin, A. Loydd Webber, G. Langford en Lionel Richie. Gehoord op zondag 30 november. Door Jeanette Vergouwen Twee jonge musici die graag mu siceren en zich niet binden aan een bepaalde stijl stelden met het programma Van Klassiek naar Jazz een prettig recital samen. Solistisch ging pianist Harry van Roeyen vooral op de klassieke toer, ais begeleider bleek hij ook thuis te zijn in jazz, hafabra en populaire songs. Het tweetal werd bijgestaan door Masjenka van Remoortere, die de muziekwerken wat nader toe lichtte. Het duo opende het recital met Whimsy van Brian E. Lynn. In dit jazzy (Bernstein-achtige) werk toonde de pianist dat hij een at tent en gedegen begeleider is. Hij gaf de juiste impulsen door aan trombonist Angelo Mariman die de razendsnelle intervallen kun dig blies. De Liebestraum van Liszt, een heerlijk meeslepende melodie, betekent toch pianistique vuur werk. Het werk werd geconcen treerd vertolkt met een knappe techniek en een doorvoelde emo tie. Door de opgebouwde span ning en het weglaten van pathos werd het een dynamische vertol king. Het Concerto voor piano en bastrombone van de Oost Euro pese componist Lebbedev is geen grootse muziek. Plechtige mo menten worden afgewisseld met melodisch zwoele passages. Hier zette Mariman een spitse solo neer. Hij voelt zich duidelijk rus tiger met een bastrombone in zijn hand. Het eerste deel werd besloten met de bekende Mondscheinsonate van Van Beethoven. Een zware opgaaf voor een beginnend pia nist. Het Adagio mag mijns in ziens wat subtieler gespeeld wor den. In het stormachtige Presto overtuigde Van Roeyen door een goede techniek. Hij bouwde en kele handige rallentando's in en er waren enkele missers. De interpretatie zal zeker aan waarde winnen als er minder aan techniek en meer aan emotie wordt gewerkt. Een muzikaal rij pingsproces dat bij Van Roeyen in volle gang is. Na de pauze speelde de pianist de Vierde Ballade in f van Chopin. Hij bracht dit werk, met een gril lige structuur gebaseerd op twee thema's die rijkelijk omspeeld worden, met een diepere innerlij ke rust. Een mooie vertolking van een razendmoeilijke typische Chopincompositie. Het recital werd vlot afgesloten met drie populaire werken: Don't cry for me Argentina van A. Lo ydd Webber, de Rhapsody van Langford en Endless Love van Lionel Ritchie. Persoonlijk hou ik niet van songs die gearrangeerd worden voor in strumenten. Men mist dan de be tekenis van de tekst en vooral bij strofische liederen zakt de span ning dan onmiddellijk weg. Het duo is het best in oorspronkelijke concerto's, hoewel de Rhapsody van Langford niet de schoon heidsprijs verdiende. MAANDAG 1 DECEMBER 1997 A6 DIVERSEN CLINGE Vrij dansen en gezellig samen zijn - KBO - Malpertuus -13.30 uur Vleeskaarting - café De Land bouw - 20.00 uur NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur ST.-JANSTEEN Prijskaarting - bieden en jokeren - café De Kroon -14.00 uur TERNEUZEN Expositie - cursisten Toonbeeld - expositieruimte poligang - De Hon- te - tijdens kantooruren - (t/m 8 jan) ZUIDDORPE Bodycontrol - 't Kaaike -19.00 uur Aerobic - 't Kaaike - 20.00 uur AXEL Kaarting - SWO - De Halle -14.00 uur KLOOSTERZANDE Low impact aerobic - St.-Martinus -18.45 en 20.00 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 uur Bodygym - Hobbyclub Koewacht - gymzaal De Eikelaar - 20.30 uur SAS VAN GENT Prijskaarting - KBO - St.-Albert - ook niet-leden -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur My best friends wedding HULST Koning van Engeland - 20.00 uur The Game 20.00 uur The Peacemaker 20.00 uur Alien 4 20.00 uur Contact BRUGGE Kennedy Kompiex - 20.00 uur Se ven Years In Tibet 20.00 uur Hercules 20.00 uur BreakDouwn 20.00 uur The Game GENT GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Lost world 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur L.A. Confidential 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Oesje 14.30 en 17.00 uur Hercules 20.00 en 22.30 uur My best friends wedding 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 7 years in Tibet 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Peacemaker 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur She's so lovely 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Game 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Co pland 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The full monty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Hercules 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Breakdown KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur 7 ye ars in Tibet 20.00 uur The Full monty 20.00 uur The Game 20.00 uur The Peacemaker 20.00 uur Oesje Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115- 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. Terneuzen - In Terneuzen werd vrijdagavond een verlichtings controle gehouden. Dertien fietsers en een bromfietser werden bekeurd voor defecte verlichting. Terneuzen - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een Franse auto gecontroleerd op de van Steenbergenlaan in Ter neuzen. In de auto hing een geur van softdrugsgebruik. Bij verdere controle bleek de be stuurder, een 33-jarige man uit Bruay la Buisiere, een busje traangas en een 22-jarige man uit Lille een valmes op zak te hebben. Beiden zijn aangehou den en op het bureau verder verhoord. Na het betalen van 250 gulden voor het busje en 300 gulden voor het mes, zijn ze vrijgelaten. Sluis - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 39-jarige autobestuurder uit Brugge op de St. Annastraat in Sluis ge controleerd op alcoholgebruik. Ademanalyse gaf een uitslag van 265 ug/1. De man kreeg een boete van 350 gulden. Breskens - Een 46-jarige vrouw uit Castrop-Rauxel heeft zaterdagochtend aangifte gedaan van diefstal uit haar caravan. Deze caravan staat op een camping in Breskens. Ont vreemd werd een tv, een satel lietontvanger en een radio-cas setterecorder. St. Jansteen/Oostburg/Axel - Een 34-jarige inwoonster uit St. Jansteen deed zaterdag aangifte van diefstal van een groene rolcontainer (gft-bak) in de Lijsterbes in St. Jansteen. Een 17-jarige inwoner van de gemeente Oostburg deed vrij dag aangifte van diefstal van zijn portemonnee vanuit een bar in Oostburg. In Axel werd vrijdagavond nabij de Weiste de aan de Willem de Zwijger laan een 1 jaar oude crossfiets gestolen. De fiets was van een 12-jarige Axelaar en stond op slot. Goes - Vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag werd vanaf een parkeerplaats aan de Schaepmanstraat in Goes een bedrijfsauto gestolen. De bak van de rode Mercedes lag volgeladen met een partij hout. In de gereedschapskist achter de cabine was tevens een hoeveelheid gereedschap aanwezig. De waarde van de gestolen spullen wordt geschat op 25.000 gulden. Waterlandkerkje/Terneuzen - In de nacht van zaterdag op zondag (omstreeks 3.20 uur) werd een 37-jarige inwoner uit Waterlandkerkje op de Steen- hovensedijk in zijn woonplaats betrapt op het rijden onder in vloed met zijn personenauto. De man had 290 ug/1 en kon na betalen van een boete van 350 gulden huiswaarts keren. Rond dezelfde tijd werd in Ter neuzen aan de Professor Zee manstraat een 48-jarige Ter neuzenaar betrapt op het rij den onder invloed. Na het bla zen bleek de man 469 ug/1 te hebben en kon hij na verhoor en ontvangst van een dagvaar ding naar huis. St. Jansteen - Een 47-jarige in woner uit St. Jansteen verniel de een ruit door het gooien van een stoel. Het ging om een ruit van een achterdeur van een woning aan de Calandlaan in Hulst. De man bleek onder in vloed en werd aangehouden. Na verhoor en de bereidheid tot betalen van de schade werd de man in vrijheid gesteld. Oostburg - Aan de Prins Mau- ritsstraat in Oostburg werd in de vroege ochtenduren van af gelopen zondag een geparkeer de auto van een aldaar wonen de man vernield. Het dak van de auto (cabriolet) was kapot gesneden. IJzendijke - Op zondagochtend (omstreeks 11:15 uur) vond er op het kruispunt Turke- ijeweg/Oranjestraat (Rijksweg 61) een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Een man uit St. Laureins verleende geen vrije doorgang aan een man uit IJzendijke. Beide voer tuigen raakten licht bescha digd. Kloosterzande - Het was een drukte van jewelste op de kade te Walsoorden, toen zaterdagmiddag de boten van de sint aanleg den. De goedheiligman werd verwelkomd door burgemeester en wethouders onder muzikale klanken van de koninklijke har monie St.-Cecilia. In de kantine van de watersportvereniging namen sint en de zwarte Pieten even de tijd voor de kleinsten, die nog niet naar school gaan. Vervolgens vertrok het gezelschap naar Kloosterzande om daar met een helikopter te landen op het dak van basisschool Ter Duinen, waar de kinderen van de laagste groepen hem opwachtten. Met hun voordrachtjes zorgden de kinderen voor een leuk middagpro gramma, waar de sint en Pieten en ook de aanwezige ouders van de kinderen konden meegenieten. Na dit bezoek vertrok het Spaans ge zelschap naar Disco Love, waar de leerlingen van de hoogste groepen waren samengekomen, 's Avonds hebben de zwarte Pieten een rondje gemaakt langs de zieken in Kloosterzande en Walsoorden om hen wat op te beuren.

de Stem | 1997 | | pagina 7