Doden bij gevechten in Kinshasa 'Diana heeft monarchie dienst bewezen Politie liet Winnie jarenlang Soweto terroriseren Verkiezingen Sicilië test antimaffia-beweging Tony Blair in Bosnië Papieren overwinning voor de Britse vos 'Fokker schuldig aan vliegramp Brazilië' Even chippen, zo gepiept! 0» Chipknip A4 COMMENTAAR INLAND KORT Jtrecht taatregelen ■oglialen sluit luschauffeurs werk len per keer re scholier Zwolle gepakt endieven op DE STEM BUITENLAND A5 Spanning in Congolese leger Lia van Bekhoven beschrijft recente geschiedepis Britse ^onifi^sljiiiis BUITENLAND KORT Thailand zet gastarbeiders land uit Iraanse agenten in Bosnische leger Vaclav Klaus in schandaal over partijgeld Regering valt in nasleep moord Gandhi Doodstraf voor 33 Turkse extremisten DVEMBER 1997 t-Europa is niet gemiddeld IV-besmetting terug. In de rest eerden onrustbarend, strijd tegen aids, Unaids, deze delen. Eerdere prognoses voor- sar. Het blijken er in werkelijk- is deze toename een correctie uwbaardere statistische model- Vlaar dat het aidsvirus oprukt is Jslanden en onder jongeren. En ■ziekte meer. Vrouwen en meis- e aarde is besmet met HIV, Zo 1e situatie duidelijk. Als de ver in elke straat dus minstens een rocent van de zwangere vrou- ositief. Hun kinderen zullen dus uwing evenmin. En het idee dat den, gaat voor deze landen ook realistisch alternatief. Er zal dus Tiaar daar ontbreken de midde- ioraal van sommige kerken, ■den dat hun standpunt, dat het ir is omdat dit een vorm van an- maar feitelijk levensgevaarlijk. Iers dan een pokkenprik. Aziatische ontwikkelingslanden het is. Als ontwikkelingshulp er- wil nog niet zeggen dat de con- jescultuur van vele landen dient vordert. Dus toch voorlichting, jredikt of promiscuïteit veroor- rtuigt dat bloot in dit geval echt iele Staal voorgedragen als gin in de provincie Utrecht. is van de Eerste Kamer, bind (CDA) op. Die gaat met ale Staten J. Eibers is zeer 'faal als nieuwe commissaris Jemt zijn partijgenoot „een pie krijgen meer mogelijkhe- ikken. Het kabinet verhoogt |aar 1 miljard. Daar kunnen 1 waarmee energie kan wor- ^n worden ontwikkeld. Het niljoen gulden uitgetrokken leid. |c) in het Drentse Hooghalen 'aad van Bejlen donderdag- B acht tegen zeven btemtnen Jract te verlengen tot 1 okto- van Justitie de gemeente Ik aan opvangcapaciteit het perder werd de sluiting van zelfde reden uitgesteld. et Groninger Vervoerbedrijf jteding van het stadsvervoer de dan geldende arbeids- Sroningen overeengekomen nerikaanse busonderneming fsma (Verkeer) en de provin- the harde garanties te geven vervoer. Volgens de minister bnde bescherming. Maandag ICNV uit protest het vervoer ^t zeven gulden per passage dt twee gulden korting. Dat kabinet naar de Tweede Ka- fote steden in de Randstad 's ochtends worden opge- ^r 2001 ingevoerd. Het heeft grote steden te bevorderen lere wijze van vervoer te kie- I voorjaar zal een technische AVO 4-klas van het Meander jke vorm van TBC geconsta- hoolgenoten en docenten die weest een test ondergaan om kelijk van de uitslag van dat hthonderd leerlingen van de ïeeft deze week in Rotterdam Vijf verdachten zijn vrijdag ig. De bende heeft minimaal tan auto's, stereo-apparatuur ld werd gevonden in een wo- t rollen, toen een Rotterdam gulden een auto had gekocht ze deed aangifte, waarna de rdam op 8 oktober arresteer- dam heeft de afgelopen vier juwelendieven opgerold. In onder wie 3 vrouwen. Acht d verbleven zijn inmiddels de ij dag. an inbraak, winkeldiefstal en larbij voor enkele tonnen aan >e politie nam onder meer sie- n, drie busjes traangas en ge- slag. n juli acht mannen een verte- en in de Gerard Doustraat. ndoor ging, sprong hij in een ;on inrekenen. De man is in- elstraf wegens zijn aandeel in ZATERDAG 29 NOVEMBER 1997 Door Aart Heering Rome - Op Sicilië worden morgen gemeenteraadsverkie zingen gehouden die een be langrijke fase vormen in de strijd tegen de maffia. In de hoofdstad Palermo staat de herverkiezing op het spel van de huidige burgemeester Leöluca Orlando die vier jaar geleden 75 procent van de stemmen kreeg op een programma waarin de be strijding van maffia en corruptie centraal stond. Ook in de door de maffia berucht geworden stadjes Corleone en San Giuseppe Jato werden toen progressieve antimaffia-burge meesters gekozen. Maar 1993 was voor Sicilië een bijzonder jaar. De moord op de populaire maffiarechters Falcone en Borsellino en de bomaansla gen op kerken en musea in Rome, Florence en Milaan had ook on der de Siciliaanse bevolking gro te verontwaardiging opgewekt. Bovendien reageerde de overheid ditmaal keihard, door soldaten naar Sicilië te sturen en een groot aantal voortvluchtige maffiakop stukken te arresteren. En tenslot te viel in 1993 door het corruptie onderzoek Schone Handen de christendemocratische partij uit een, die de maffia tot dan toe po litieke bescherming had geboden. In 1997 zoekt de maffia, onder leiding van de al 26 jaar onvind bare Corleonees Bernardo Pro- venzano, naar nieuwe politieke contacten en bescherming. In de eerste plaats bij Forza Italia, de partij van Silvio Berlusconi, die een persoonlijke kruistocht tegen justitie voert en meermalen heeft beweerd dat het gevaar van de maffia schromelijk wordt over dreven. De voornaamste maffia bestrijder van Palermo, hoofdof ficier van justitie Gian Carlo Ca- selli, wordt door Forza Italia, dat op Sicilië de afgelopen jaren uit stekende resultaten heeft be haald, dan ook afgeschilderd als een gevaarlijke communist die erop uit is om fatsoenlijke onder nemers in de gevangenis te stop pen. De politieke strijd gaat uiteraard niet alleen over de maffia. De rechtse oppositie in Palermo, ge leid door het kamerlid van Forza Italia, Gianfranco Micciché, ver wijt Orlando in de eerste plaats dat hij te weinig heeft gedaan aan het verkeersprobleem en de straatverlichting. En de burge meester wijst op de verbeteringen die onder zijn leiding in het ver vallen stadscentrum zijn aange bracht. Maar Forza Italia is wel de partij waar de maffia op gokt, zoals blijkt uit stemadviezen die Totö Riina en andere gearres teerde leiders van Cosa Nostra vanuit de rechtszaal en de gevan genis hebben gelanceerd. Uit de uitslagen van morgen zal daarom ook blijken of de Siciliaanse be volking nog door hetzelfde anti- maffia-enthousiasme wordt ge dreven als vier jaar geleden. Kinshasa (afp/rtr) - Bij gevechten tussen militairen in Kinshasa, de hoofdstad van de Democratische Republiek Congo, zijn gisteren zeker elf doden gevallen: negen mili tairen en twee burgers. De achtergronden van het conflict zijn nog onduidelijk. De vuurgevechten vonden op ver scheidene locaties in de hoofd stad plaats, ook in de omgeving van het kantoor van president Laurent-Désiré Kabila. De wijk rond het presidentiële paleis werd door zeer nerveuze soldaten afgegrendeld, aldus verslagge vers ter plekke. Het is onduide lijk of Kabila tijdens de schiet partijen in de buurt was. In de loop van de middag keerde de rast terug in de hoofdstad van het voormalige Zaïre. Reden voor het uitbreken van de gevechten was mogelijk dat de politie wegversperringen had op gericht om Tutsi-soldaten aan te houden die donderdagavond me- de-Tutsi's hadden bevrijd uit de gevangenis. De incidenten hebben de span ning vergroot binnen het wankele Congolese leger, dat wordt ge plaagd door etnische en regionale tegenstellingen. Bij de negen maanden durende opmars van Kabila's troepen, die in mei Kins hasa innamen en president Mo butu verdreven, sïoten zich di verse bevolkingsgroepen aan uit heel Zaïre. De autoriteiten in Kinshasa zei den bij eerdere soortgelijke schietpartijen dat die het gevolg zijn van vreugde bij de soldaten dat zij soldij kregen. Maar ande ren zeggen dat de militairen met de schoten juist benadrukken dat hun loon snel moet worden uitbe taald. Er zijn tot dusver geen aanwij zingen dat de onrust te maken heeft met de arrestatie van gene raal Masasu, die zeer populair is bij het lagere kader van het leger. De generaal is beschuldigd van samenzwering. Bondgenoten van Masasu waarschuwden de auto riteiten voor ernstige ongeregeld heden en een confrontatie binnen de regerende coalitie. t Boor Bob van Huët Londen - Met een spontaan feest voor Westminster hebben te genstanders van de vossenjacht gisteren een papieren overwin ning gevierd. Na vijf uur tumultueus debat stemden 411 Ka merleden (tegen 151) voor het particuliere wetsontwerp van Labours backbencher Mike Foster. Diens omstreden 'Wet tegén het jagen met honden' zal daarmee in ieder geval een tweede lezing krijgen in het parlement. Foster werd als .held ontvangen door een hossende menigte van die renvrienden. Maar ondanks het uitbundige gezang en gejoel lijkt iet onwaarschijnlijk dat de stemming zal leiden tot een ver bod op de vossenjacht met hon den. De Labourregering had reeds van te voren gesteld dat deze wet geen prioriteit was en er daarom geen ruimte kon worden vrijge maakt op de al overvolle parle mentaire agenda. Het feit dat de wet nu als particulier wetsinitia- tief door het Lagerhuis èn Ho gerhuis moet, geeft tegenstan ders alle gelegenheid de voort gang daarvan te blokkeren met procedurele trucs. Premier Blair twijfelt. Hij heet een verklaard tegenstander van de vossenjacht, maar is tegelijk steeds huiveriger voor de moge lijke politieke consequenties van een verbod. Vooral na de enorme demonstratie van Britse platte landers tegen het wetsvoorstel. Voorstanders schermen met een verlies van vele duizenden ar beidsplaatsen als de volgens ou de tradities gehouden vossen jacht zou worden verboden. In het Lagerhuis leidde het de bat opnieuw tot emotionele tafe relen. Labourafgevaardigden beschuldigden Conservatieven ervan het 'wrede vermaak van welgestelden' te verdedigen. Maar volgens Tory-opposanten vertegenwoordigde Labour de 'konijnenknuffelaars' uit de gro te steden die geen benul hadden van het leven op het platteland. Uit onderzoek is gebleken dat tweederde van de Britse bevol king de vossenjacht onnodig wreed vindt. Door Natasja Mets Oosterhout - „Ik heb altijd gezegd: de geschiedenis van het Britse koninklijk huis is niet alleen een soap. Het is het mooiste politieke verhaal uit de Britse geschiedenis van de laatste twintig jaar, misschien op Margaret Thatcher na." Dat beweert Lia van Bekhoven, de uit Oosterhout afkomstige correspondente in Londen voor onder andere Nova en het Radio 1 Journaal. Vandaag verschijnt haar boek 'Mama gaat uit dansen. Het erf goed van Diana, prinses van Wa les'. „Ik heb geprobeerd op een afstandelijke manier, met een beetje humor, de bekende feiten in een context te zetten. Zo kijkt de Britse pers ook tegen hun ko ningshuis aan, je moet ze niet he lemaal serieus nemen." Diana is wel de grootste bedreir ging van de Britse monarchie ge noemd sinds de opleving van Britse republikeinse sentimenten in de zeventiende eeuw. „Na haar dood was het de vraag of zij als icoon, als bijna heilig verklaard nationaal symbool, even gevaar lijk was Of juist het tegendeel. Dat laatste is gebleken. Ik denk dat de Britten juist door haar Diana, prinses van Wales foto epa dood behoefte hebben aan een symbool voor nationale eenheid. Dat bleek wel uit de emotionele gebeurtenissen na de dood van Diana. Maar Diana's grootste verdienste is dat ze met haar dood de Royals heeft laten zien dat ze alleen voortbestaan ais ze zich aanpassen." In haar boek schetst Van Bekho ven het grote conflict in het ver anderende Groot-Brittannië. Als symbolen voor het persoonlijke re, informelere Engeland noemt ze Diana en Tony Blair. Een an der voorbeeld van nieuw Enge land is het optreden van Elton John in Westminster Abbey tij dens de afscheidsceremonie van Diana daar. Een dergelijk optre den van de homoseksuele zanger was tien jaar geleden ondenkbaar geweest. Voor de hele ceremonie werd het protocol opzij gescho ven. De plechtigheid werd aange past aan de wensen, van het volk, dat massaal rouwde en een grote, emotionele gebeurtenis eiste. Desnoods tegen alle regels en tra dities in. Het conflict was al eerder duide lijk, in het huwelijk van Charles en Diana. Dit was een grote bot sing tussen het oude en het nieu we Engeland. De twee hadden to- tfeal uiteenlopende verwachtin gen. Zo werden ze slachtoffers van de omstandigheden. Diana, die hunkerde naar onvoorwaar delijke liefde, was volgens Van Bekhoven helemaal niet zo dom door die bij Charles te zoeken. „Bij wie heb je minder kans op echtscheiding dan bij de troonop volger van Groot-Brittannië? Ze had alleen verwacht dat Charles Rio de Janeiro (dpa/efe/anp) - Fokker is verantwoordelijk voor het neerstorten van de Fokker-100 van de Braziliaanse lucht vaartmaatschappij TAM, op 31 oktober vorig jaar bij de Brazi liaanse stad Sao Paulo. Tot deze conclusie komt de com missie voor internationale lucht vaartstudies (Cernai). Bij de ramp kwamen 99 mensen om het leven. Volgens de commissie crashte het toestel door een tech nisch mankement aan het aëro dynamische remsysteem. Om on verklaarbare redenen trad het remsysteem in werking toen het toestel aan het opstijgen was. De commissie, waarin ook des kundigen van de vliegtuigbou wer zitten, verwijt Fokker niet genoeg tests te hebben uitge voerd om te voorkomen dat het remsysteem bij een start in wer king trad. De vliegtuigbouwer zou deze tests alsnog moeten uit voeren en maatregelen moeten nemen om herhaling van een soortgelijk ongeval te voorko men. Het vliegtuig, dat zou vliegen naar Rio de Janeiro, stortte een minuut na de start in Sao Paulo neer op een dichtbevolkte woon wijk. Alle 96 inzittenden en drie mensen op de grond kwamen om het leven. Het was de op één na grootste vliegramp in Brazilië. De curatoren van Fokker wilden niet reageren op het bericht. Vol gens hen is er geen officieel rap port gepubliceerd over de vlieg ramp. Daarom is het 'onmoge lijk' te reageren op de huidige berichten. „Elke conclusie is voorbarig." De Braziliaanse luchtvaartmaatschappij TAM heeft Fokker eerder al aanspra kelijk gesteld voor het ongeluk. De Brazilianen eisen een schade vergoeding van bijna 230 miljoen gulden. TAM heeft in Brazilië al diverse schadevergoedingen moeten uitkeren en wil die ver halen op Fokker. De curatoren van de Nederlandse vliegtuig bouwer betwisten de claim. Naast de claim over de ramp ligt er nog een andere vordering van TAM op tafel bij de curatoren van Fokker. TAM eist f 18 mil joen op voor niet geleverde dien sten. Ook deze claim betwisten de curatoren, zo maakten ze gis termiddag bekend. De Britse premier Tony Blair luistert tijdens zijn bezoek aan Bosnië naar Emina Fazlija, een vrouw die in tranen uitbarst als ze ver teld hoe ze de granaataanval op de markt van Sarajevo in 1994 overleefde. Terwijl hij luistert, houdt hij haar hand vast. foto reuter zich zou gedragen als een moder ne man uit de middenklasse." In plaats daarvan gedroeg Charles zich precies zoals aristocraten ai eeuwen deden, en had hij met in stemming van zijn ouders, zijn vrienden en de hele gevestigde orde een maitresse. Het ging mis, omdat Diana niet - zoals als van zelfsprekend werd aangenomen - een minnares accepteerde en haar verdriet afreageerde op. in gewikkelde borduurwerken. Zo was het altijd gegaan. In plaats daarvan raakten de twee verwikkeld in een publici- teitsoorlog, welke met vlag en wimpel werd gewonnen door Diana. „Charles was gewoon ja loers op haar." Toen Charles en Diana in 1992 zelf de pers op zochten om de vuile was buiten te hangen, was voor veel onderda nen de maat vol. „Ik denk dat de prijs die Royals voor dergelijke openheid betalen, enorm is. Dat ze dan gezien worden als soap sterren. Het is de oorzaak van de neergang van de populari teit van de Windsors." Lia van Bekhoven, 'Mama gaat uit dansen. Het erfgoed van Diana, prin ses van Wales'. ISBN 9053302239 ƒ29,90. Bangkok - Thailand overweegt een miljoen buitenlandse arbei ders het land uit te zetten om werk te behouden voor Thailanders die hun baan hebben verloren door de economische crisis. De meeste gastarbeiders komen uit Myanmar, Cambodja, Laos, India en Bangladesh. Een parlementscommissie eist dat de vele immigranten die geen geregeld werk hebben, worden teruggestuurd, meldde het dag blad Bangkok Post gisteren. Bangkok, dat tot de financiële crisis in juli toesloeg nauwelijks werkloosheid kende, liet vorig jaar 300.000 buitenlandse arbeiders toe. De illegale immigranten mee gerekend, gaat het om een miljoen arbeiders, zei de commissie voorzitter. Door de crisis gingen in Thailand twee tot drie miljoen banen verloren. Washington - Agenten van de Iraanse veiligheidsdienst hebben de opleiding van het Bosnische leger, die door de Verenigde Sta ten wordt verzorgd, geïnfiltreerd. Dat schreef de Amerikaanse krant The Neiv York Times gisteren. Daarmee wil Iran volgens de krant de Amerikaanse belangen in het gebied schaden. Om dat te bewerkstelligen infiltreerden ruim tweehonderd agenten, die nu ontmaskerd zijn, politieke groeperingen. Zij werkten samen met pro-Iraanse leden van de Bosnische veiligheidsdienst. Praag - De Tsjechische premier Vaclav Klaus treedt af als leider van de Democratische Burgerpartij (ODS), samen met het voltal lige bestuur. Klau^staat onder zware druk wegens onregelmatige financieringen-vair de ODS. Het gehele bestuur zal op het volgen de ODS-congres opstappen, zo kondigde Klaus gisteren op een persconferentie aan. Wel zal de premier zich opnieuw kandidaat stellen voor het leiderschap. Wanneer het congres plaatsvindt, staat nog niet vast. De ODS wordt ervan beschuldigd dat zij een verdachte schenking van 7,5 miljoen kronen (435.000 gulden) heeft aangenomen. Als dank zou de anonieme gever zijn begun stigd bij de privatisering van een staatsbedrijf. New Delhi - De nasleep van de moord op Rajiv Gandhi in 1991 heeft gisteren de Indiase regering alsnog de kop gekost. De Con grespartij besloot de gedoogsteun aan de minderheidsregering van premier Inder Kumar Gujral in te trekken. Deze diende daar op gisteravond zijn ontslag in. Gisteravond was nog onduidelijk of president Narayanan vervroegde verkiezingen uitschrijft, of dat hij de formatieopdracht aan een andere partij geeft. De Con grespartij liet weten zelf een regering te willen vormen. Twee re gionale partijen van de huidige coalitie zouden hier wel oren naar hebben. Ankara - Het Turkse Hof voor de Staatsveiligheid in Ankara heeft 33 islamitische fundamentalisten gisteren ter dood veroor deeld wegens aanvallen in de stad Sivas in 1993. Daarbij kwamen 37 personen om het leven, meest leden van de Alewitische bevol kingsgroep, een liberale islamitische stroming. Rechter Orhan Karadeniz verklaarde voor het hof dat 'de doodstraf is gegeven, omdat men heeft getracht geweld te gebruiken met het doel de grondwettelijke orde te verbreken'. De fundamentalisten werden drie jaar geleden schuldig bevonden aan hun betrokkenheid bij de rellen in Sivas. Maar het Turkse hof van beroep verordonneerde een nieuw proces, omdat het de straf fen, meest gevangenisstraffen tot maximaal vijftien jaar, te licht vond. (ADVERTENTIE) Door Bart Luirink Johannesburg - Ruim vijfentwintig af? *re'Jer(Je en vervolgde de Zuid- Afrikaanse politie Winnië Mandela dat het een lust was. Maar toen er aan het einde jaren tachtig echt reden was om haar eens aan de tand te voelen, gaf de politie niet thuis. Hoe kon dat? Hoofdcommissaris Fivaz bleef daarop gis- .fen het antwoord schuldig. iseen van de vele mysteries in de zoek- ocht naar de waarheid, die de commissie onder voorzitterschap van aartsbisschop utu deze week aanving. De ex-echtgeno- o van Nelson Mandela werd, gedurende ^'jn gevangenschap, jarenlang verbannen, leefde onder huisarrest. Madikizela- andela werd herhaaldelijk gearresteerd, astgehouden en, domweg, gepest. Het is annemelijk dat in deze geschiedenis de iem is gelegd voor de eenzaamheid en de Paranoia, waaraan Madikizela-Mandela Prooi je'nc'e van Jaren tachtig ten Hot had fatale gevolgen: ontvoering van ïvisten die ervan verdacht werden voor politie te werken, mishandeling en HJ°e direct en in welke mate Win- .Vladikizela bij deze excessen betrok^ duid11^weest' werd ook deze week niet Winnie.Mandela foto reuter Hoofdgetuigen Xoliswa Falati, een vroe gere vriendin van Winnie, en Katiza Ce- bekhulu, een oud-lid van haar voetbal team en de enige die haar er nu van be schuldigt zelf de 14-jarige Stompie ver moord te hebben, vielen al gedurende de eerste dagen van de zitting door de mand. Ze spraken elkaar en zichzelf tegen en werden herhaaldelijk op leugentjes be trapt. Cebekhulu's beschermvrouwe, de Britse barones Emma Nicholson, moet de val van Cebekhulu, die in de Zuid-Afri kaanse media voor 'pathologische leuge naar' werd uitgemaakt, met lede ogen heb ben aangezien. Na Cebekhulu's vertrek uit Zuid-Afrika richtte zij haar aandacht op het wel en wee van de moeder van Stom pie, Joyce Seipei. De getuigenissen van vroegere gemeen schapsleiders, zoals de oud-voorzitter van de Raad van Kerken Frank Chikane, de huidige minister voor Politie Sydney Mu- famadi en bisschop Storey waren daaren tegen des te overtuigender en bevestigden hoe het verschrikkelijk misging met Win nie Mandela en haar toenmalige entoura ge. Soweto gonsde van de geruchten, de angst voor wraakacties door leden van Mandeia's 'voetbalteam' was groot. Niet eerder was er zoveel aanleiding om de rechtsorde te herstellen en in te grijpen om erger te voorkomen. Maar de politie deed niets. Binnen de waarheidscommissie le ven drie verklaringen. De eerste is dat Winnie Mandela zelf inmiddels als infor- mante voor de politie werkte en dus daar om met rust gelaten werd. Nogal wat So- wetans zijn die mening toegedaan, maar binnen de waarheidscommissie heeft ze weinig steun. De tweede verklaring is dat de politie op last van 'hogerhand' actie tegen Winnie vermeed, omdat er in het diepste geheim contacten met haar gevangen zittende man tot stand waren gekomen, gericht op een initiatief tot onderhandelingen tussen het bewind en het ANC. Nelson Mandela mocht op geen enkele wijze gecompromit teerd raken. Maar de derde verklaring is wellicht de meest aannemelijke. Juist door niets te doen, zou de zaak zich van kwaad tot erger ontwikkelen. Met het oog op de naderende onderhand' mgen zou dat helpen de posi tie van het ANC te ondermijnen. Dacht men: Winnie graaft haar eigen graf en zal haar beweging met zich meetrekken? Het feit dat hoofdcommissaris Fivaz giste ren officieel bevestigde dat de leider van het voetbalteam, Jerry Richardson, op de loonlijst van de politie stond, geeft nog meer voeding aan die theorie. Vanwege Ri- chardsons spionage wist de Zuid-Afri kaanse politie precies wat zich afspeelde in en rond huize-Mandela. Maar Fivaz wilde gisteren op geen van de theorieën ingaan en omzeilde vele andere vragen met verwijzing naar ondergeschik ten, of documenten die inmiddels zijn zoekgeraakt. Winnie Madikizela-Mandela zal naar ver wachting pas dinsdag of woensdag aan het woord komen. Zorg dat uw Chipknip is opgeladen voor de feestdagen. Dan hebt u altijd gepast geld bij de hand voor alle kleine boodschappen. Snel en makkelijk. Een hele uitkomst tijdens de koopdrukte!

de Stem | 1997 | | pagina 5