J! Om de paar maanden nieuwere, betere en goedkopere modellen J Web en televisie: een doodgeboren bastaard? D Nederlandse scholier wint internationale website-prijs eej> Si [Dagblad De Stem] INTERNET E5 )http: //www. stem.nl I E - m a i lI e o n @krij nen.com li 3L De digitale camera's rukken op. Vooral Kodak is vastbesloten deze markt te veroveren en komt daarom om de paar maanden uit met een nieuw, steeds spectaculairder model. De nieuwste is de Kodak DC210. Meer dan een miljoen pixels, de mogelijkheid om foto's op een lcd- schermpje te bekijken, nou ja, het gebruikelijke en dat uitvoeriger dan voorheen. I 56K Gold Card EasySwitch INTERFACE Webkrant crasht Sinterklaas Dino INXS Films Wetenschap en techniek RadiolOGold Het huizenaanbod Beroepsgroepwoordenlijst MBER 1997 ^4 p het web die een zwak hebben én de digitale sneW hun computer, kunnen ij diverse websites pe le Organisatie voor Toe. en op http://www.vaca gnto.html. Het Ministe" geeft informatie over swaardigheden via ht e.gr. Kreta is digitaal /www.interkriti.org/ Tervuren dom van het Afrikaanse reed uitgemeten in een Koninklijk Museum van De tentoonstelling valt nderdelen: heden en ver- rikaanse land. Musea uit ebben spullen in bruik oor deze expositie. Het Leuvensesteenweg is van met vrijdag open van ur. Informatie 00-32-2. ten Bilderberg ndse Bilderberg Hotels e brochure 'Hartverwar- n Winterarrangementea' lturele arrangementen in an er in, maar bijvoor eiland- en Eiland-arran- een verblijf in de Friese en bezoek aan een Wad- prijzen voor deze meer- en beginnen bij 160 gul- via 0317-318319. er Hurtigruten e mooiste zeereis' heet de e over de bootreis die ge- ngs de Noorse kust. lede- e jaar door, vertrekt uit de elf Hurtigrute-sche- reis van 2500 zeemijlen e fjordenkust. Onderweg ns aangedaan, variërend rplaatsen op de Lofoten ondheim en Hammers- twaalfdaagse reis over- boten de Poolcirkel en Noordkaap. Een brochu- jzondere zeereis is aan te ske Turist Service, Post- L Heemstede. an A tot Z reisgids in de bekende se- de Lange 'reisinformatie gaat over het Portugese d Madeira. De jn praktisch, compact en deria kost 15;95 gulden. ook huizen in VS erhuurder van vakantie- egeeft zich op de Ameri- t. De organisatie heeft ge- uizen in de staat Florida, ppartementen, villa's en huur. Daarnaast is er een huizen met zaken als ver- "bad, jacuzzi, tennisbaan De accommodaties zijn plaatsen als Miami, Fort Sanibel Island, Key West In samenwerking met Ho- Interhome ook de moge een vlucht en huurauto te Het Amerika-programma de nieuwe catalogus In- 'a 1998, die bij de reisbu- formatie ook via 023-| naar Philadelphia atschappij KLM voegt een erikaanse bestemming toe netwerk: Philadelphia. De st op de stad in de ooste- sylvania wordt gevlogen haar Amerikaanse partner rlines. De ingangsdatum bestemming is 1 mei 1998 we Amerikaanse besteln et aantal retourvluchten Northwest tussen Europa erika volgende zomer 'erd per week. Eerder dit 'e beide vliegondernemii)- dat zij op 5 april 1998 sa- ijkse vlucht starten tussen eattle in de staat Washing- >ok naar Vancouver atschappij Martina» de zomer de Canadese British Columbia op i» ogramma. De dienst wordl ter week uitgevoerd, op vrijdag. Vancouver is voor vierde bestemming in Ca nto, Edmonton en Calga? van cruisemaatschappij® tschappij vanaf 19 januafl van een keer per week of 3 hoofdstad van Puerto R>- nde cruisehaven in het Ca- ver jongensdroom is voor velen een jonge®' Koninklijke Luchtmad» ir personeelswerving al j3' gebruik van die fascinaW ïtvaart. In het Militair8 luseum in Soesterberg is it daar is tot met 31 maa" Jongeman, denk er 'ns n. de personeelswerving va® te Luchtmacht tussen 19" aal. De expositie toont on- ie posters, filmfragment® Luchtvaart Museum aan Soesterberg is van dinsdag rijdag open van 10.00 W. op zondag van 12.00 t museum is op maandag® aeide kerstdagen en nier®;' loten. Informatie: 034'r c{>o mi n ZATERDAG 29 NOVEMBER 1997 Location: Reacties; CHIPS BITES Door Jannie Benedictus Simon Wisselink (17) uit Zelhem heeft samen met een even oude scholier uit India en een scholier uit de Verenigde Staten de hoofdprijs gewonnen van het ThinkQuest-project, een interna tionale wedstrijd voor het maken van educatieve websites. Hun meer dan vierhonderd pagi na's tellende plaats op het Inter net over de Himalaya werd door de internationale jury de beste gevonden van de 37 websites die tot de finale waren doorgedron- gen. De prestatie van de drie scholieren werd met name zo hoog gewaardeerd, omdat zij uit verschillende werelddelen ko men en - geheel via het Internet - hun werkstuk hebben vormgege ven. Simon, vwo-eindexamenleerling van het Doetinchemse Ulenhof- college, was de enige Nederlan der die tot de finale doordrong. Het project wil middelbare scho lieren stimuleren om samen te werken bij het maken van websi tes, die een rol kunnen spelen in het moderne onderwijs. Interna tionale samenwerking was een belangrijk facet, vandaar dat Si mon zijn teamgenoten via het In ternet zocht en vond. Voor de prijsuitreiking is Simon Wisselink naar Washington afge reisd. Afgelopen maandag is daar de winnaar bekendge maakt. Simon heeft daar tevens voor het eerst zijn teamgenoten ontmoet. Simon heeft een studiebeurs ter waarde van 25.000 dollar gekre gen. Zijn mentor Vikas Sonak en het Ulenhof College kregen elk nog eens vijfduizend dollar. De gelukkige scholier is op dit mo ment in Amerika, waar hij nog een korte reis met zijn ouders en jongere broer Lucas maakt. De scholier was door te surfen op Internet achter de prijsvraag ge komen. De vraag wie er met hem wilden samenwerken, werd ook via de computer de wereld over gestuurd. Eerst kwam hij terecht bij de jongen uit India, Debangsu Sengupta. Samen zochten zij de derde deelnemer, de Amerikaan se scholier Yian Cheng. Daarna werd de keuze van het onder werp gemaakt: het Himalaya-ge- bergte. De meeste gegevens werden door de jongen uit India aangereikt. Simon wierp zich op het pro grammeren, de Amerikaan zorg de voor het ontwerp. Alle drie werkten ze vanuit hun ouderlijke woning aan het onderwerp. Tus sentijds verhuisde Debangsu naar het Afrikaanse Ivoorkust en Cheng naar Taiwan. Maar dank zij Internet konden zij ook in hun nieuwe woonplaatsen blijven werken aan de klus. Een link naar hun meesterwerk, Himalayas, where earth meets sky, dat ruim vierhonderd pagi na's omvat, verluchtigd met vijf honderd foto's, staat op de inter netpagina van De Stem Online. Digitale camera's rukken op Door Jan Koesen Omdat ik in het verleden al di verse van dit soort digitale came ra's heb besproken, volsta ik met de conclusie dat het een mooi ding is, maar dat je voor die dik ke 2500 gulden die de DC210 kost, een uitmuntende klassieke kleinbeeldcamera met diverse lenzen plus een eerste klas scan ner kunt kopen. Want de DC210 is een computeraal wondertje, maar hoort fotografisch nog steeds thuis in lagere regionen. Op het scherm zijn de resultaten prima, maar een uitvergroting tot schilderijformaat laat de techniek nog niet toe. Over twee, drie jaar zal het getij wel keren. Dan zullen de kleinbeeldcame- ra's toch geleidelijk aan vervan gen worden door digitale. Een heel andere weg wordt door een andere camerareus bena derd: Nikon. De Coolpix 100 (kleine 1000 gulden) is met niets te vergelijken. Stel u voor: het ding ziet er uit als een afstands bediening. Je kunt hem in twee stukken trekken. Het onderste stuk is het energiedeel, het bo venste is de feitelijke camera met daaraan als ware het een Siame se tweeling een soort van PCM CIA-kaart gekoppeld. Een PCM- kaart ziet eruit ais een stevig vi sitekaartje die in een draagbare computer moet worden geduwd. Het is natuurlijk niet zomaar een kaartje, maar een geavanceerde, platte, mini-computer die een schone toekomst voor zich heeft, vooral op modemgebied of bij wijze van hard schijfje. Juist die pcm-kaart is de grote truc van de Coolpix. Geen tus- senkabel meer nodig, maar ge woon de kaart duwen in een slot. Je maakt de foto's, je breekt de Coolpix in tweeën, je steekt het bovenste deel in de pcm-gleuf van je notebook en via de bijgele verde software EasyPhoto hevel je je foto's van de hardware over naar je harde schijf waarna je ze met EasyPhoto (of een ander gra fisch programma) kunt bewer ken. Het zijn geen foto's bedoeld voor het album, (al zijn ze natuurlijk afdrukbaar met een printer) maar vooral voor verzending via het net. En dat gaat magnifiek. Doet de Kodak nog aan een echte camera denken, de Coolpix is een wezenlijk nieuwe benadering. Hij werkt vlekkeloos en de foto's zijn van redelijke kwaliteit. Er zitten natuurlijk van allerlei au tomatismen ingebouwd. Autofo- cus, flits, transport, noem maar op. In de praktijk heb ik een ernstig nadeel ondervonden. Je fotogra feert binnenshuis, je kiekt, een lampje gaat branden en dan duurt het nog seconden eer de flits komt en de opname wordt gemaakt. Dat is verwarringwek kend voor fotograaf en model. Mijn slachtoffers dachten al ge kiekt te zijn en wendden het hoofd af, waarna de elektronica alsnog zijn werk afmaakte. Re sultaat: merkwaardige foto's. Het is fraaie computertechniek, maar nog steeds geen vervanger van de kleinbeeldcamera. De Coolpix met aangeplakte pcm- kaart is wel een voorloper van de toekomst. Wat wordt het mooi na het millenniumfeest. Wat zullen we gelukkig worden met die nieuwe technieken. Ik kan haast niet wachten met oud worden. Zo ook de 56k+fax Gold Card van Psion, gsm voorbereid. Het is een modem die zijn tijd vooruit is, want die snelheid van 56K, bijna gelijk aan ISDN, wordt al leen bereikt als beide partijen, zender en ontvanger, op 56K werken en dat is nog bijna ner gens het geval. Laten we hopen dat de providers snel gaan mo derniseren. De Gold Card is ook een mirakel. Hij kan aan bepaal de gsm's worden gekoppeld. En dan ben je waarlijk mobiel. Dan heb je geen stopcontact meer no dig. Overigens is met de gsm-te- lefoon voorlopig nog lang niet die 56K te halen, want via GSM geldt een bovengrens van 9600 baud. Psion wil haar toppositie behou den en zoekt naar eigen wegen. Resultaat: superieur en praktisch spul. Zo is deze communicatie- kaart uitgebreid met EasyS witch. Dat gaat zo. Elk land heeft zijn eigen PTT en elke PTT heeft zijn eigen protocol. Dat be tekent dat een Nederlands com municator, gebruikmakend van een Engels, Turks, Russisch of Braziliaans telefoonnet, proble men kan verwachten. EasyS witch is de eenvoud zelve. Je kunt uit een stuk of dertig lan den kiezen, je bevestigt je keuze, de software gaat een halve se conde aan de slag en je notebook is geschikt voor communicatie vanuit het buitenland. Dat is re- suachtig handig zoals iedereen kan getuigen die wel eens gepro beerd heeft om met zijn notebook met modem vanuit het buiten land om Nederland te bereiken. Dat gaat in de advertenties altijd vlekkeloos, maar de praktijk is dikwijls ten hemelschreiend. Notebook en gsm: samen zeer ge schikt voor communicatie vanuit het buitenland. Tenminste, als al les altijd net zo goed zou gaan als in de advertenties... foto reuter Help de Casema mee over de brug. Ik heb niets van ze vernomen, maar ik had vorige week zelf een beetje be ter uit mijn doppen moeten kijken toen ik aan Casema vroeg waarom ze zo'n koudwatervrees demonstreer den ten aanzien van het leveren van internet via de kabel. Immers, was de kern van mijn betoog, de respectie velijke Casema's hebben inmiddels in zowat alle plaatsen in Nederland de belangrijkste slagaders door dikke glasvezelkabels vervangen, dus waar blijft nou die internetaansluiting? Een dag later, maar toen was deze pagina al weg, zag ik dat Casema on dermeer op de eigen website een on derzoek gestart is naar de mate waarin wij naar internet via de kabel snakken. Overigens wezen verschil- lende lezers me er de afgelopen week ook nog een keer op, en of ik er eog maar iets over wilde schrijven, want hoemeer zielen, hoe meer vreugd, en hoe meer vaart Casema achter zijn internetplannen zet. bat geven ze zelf ook toe. 'Met plan ning voor de introductie van internet yia de kabel', zo schrijft Casema op internet, 'willen we graag rekening houden met de belangstelling vanuit de markt. Met andere woorden: hoe meer reacties we uit een bepaalde gemeente ontvangen, hoe groter de kans dat internet via de kabel in die gemeente snel gerealiseerd wordt, bovendien zullen degenen die aan onze enquête hebben meegewerkt als eerste op de hoogte worden ge steld van de ontwikkelingen. Als in ternet via de kabel naar u toekomt, hoort u dat als eerste'. Het woord is aan ons, collega web surfers. Hoort, zegt het voort, en vult allen zo snel mogelijk het enquête formulier in. U vindt een verwijzing naar het formulier op de internetpa gina van De Stem Online. Waarbij ik me eigenlijk afvraag wat zo'n enquête nou extra oplevert bo venop de gegevens van bijvoorbeeld een onderzoeksbureau als MultiSco- pe, dat met enige regelmaat alles wat met internet te maken heeft on derzoekt, en daar vervolgens uitge breid en gratis kond van doet. ik doe het maar even uit mijn hoofd, maar ik dacht dat de laatste vuistregel er op neerkwam dat nu zo'n dertig pro cent van de mensen de beschikking heeft over een PC die minstens in principe de mogelijkheid tot inter netten biedt, en dat tussen de tien en de twaalf procent dat ook regel matig doet, waarbij de regelmaat minstens een keer per week is. Da's nog niet zo veel als sommigen zouden wensen, terwijl het welis waar nog steeds groeit, hoewel niet meer zo stormachtig als een tijdje geleden. 'Dank je de koekoek', zal nu iemand zeggen die op basis van het voorgaande een planning moet maken, 'maar wat moet ik daarmee? Daar kan ik niets op inkopen'. Tja, da's nou eenmaal hét probleem in de IT-wereld. Niemand kan of durft langer dan een maand of drie vooruit te kijken want alles daar voorbij be gint al gauw op Russische roulette te lijken. Zelfs Bill Gates, toch niet hele maal een sufferd ais het om marke ting gaat, maakte twee jaar geleden de enige vergissing uit zijn carrière door aan een eigen Microsoft Net work te gaan bouwen, omdat hij dacht dat het internet de massa toch niet zou aanspreken. praktische consequenties te verbin den aan allerlei voorspellingen over internet. Terwijl we ais journalisten zelf dage lijks merken dat die uitgevers best van alles willen op internet, maar te gelijkertijd nogal terughoudend zijn met investeringen omdat niemand weet hoe of wanneer dat geld ooit terug zou moeten komen, is het dus zo gek nog niet dat ook zo'n bedrijf als Casema die markt voetje voor voetje aftast. We kunnen ze dus in ieder geval een beetje over de streep proberen te duwen door dat onder zoekje massaal als een intentiever klaring te behandelen: 'JaWij willen Door Léon Krijnen Nou kan Microsoft zo'n uitglijder wel lijden. Kort daarop zetten ze ze hun eigen MSN op een heel laag pitje, en begonnen ze aan een inhaalslag waarvan het eind nog steeds niet in zicht is. Waarmee nog maar eens aangetoond dat het voor welk be drijf dan ook levensgevaarlijk is om internet via de kabel. Niet morgen. Vandaag! Kom op!' Zet een aantal insiders om tafel, en er ontwikkelt zich een boeiende dis cussie over wat er via die kabel alle maal wel of niet gerealiseerd gaat worden. Mensen die wat te verko pen hebben, en waarbij derhalve de wens de vader van de gedachte is, beweren dat met internet via de ka bel 'the last frontier' genomen is. 'Last frontier' en 'video on demand' of niet, het web van het eind van de jaren negentig vertoont in meerdere opzichten treffende overeenkom sten met die het Wilde Westen van honderd jaar geleden. Ook toen was er maar één manier om uit te vinden of de toekomst inderdaad in het westen lag: door erheen te gaan. Dat geldt ook nu voor televisiemaat schappijen, voor multi-media-bedrij- ven, voor uitgevers, voor fotograven, voor schrijvers, voor grafisch ontwer pers, voor iedereen die iets doet of maakt wat ooit ook met of via het web zou kunnen. Wie niet op de rij dende trein springt, kan er ook niet afvallen, maar hij blijft wel zitten waar-ie zit. Anderen noemen het resultaat van het kennelijk onvermijdelijke samen gaan van web en tv een bij voorbaat tot mislukken genoemde escapade, een technische bastaard zonder toe komst. De overweging daarbij is dat iemand die nu nog geen enkele belangstel ling heeft voor computer en/of inter net straks niet van mening zal veran deren doordat zijn mogelijkheden uitgebreid worden. Want wat bete kent dat in de praktijk voor een an ti-techneut? Dat hij tegen wil en dank een zapper zo groot als een piano krijgt waar hij niks mee wil al helemaal niks mee kan. Bovendien wed ik dat ik hier ook bij degenen die zich handig met de computer achten een snaar raak. Hoezo? Nou, ik geef het gewoon toe: ik weet niet hoe ik mijn video recorder moet programmeren. Op nemen wel, maar dan alleen ais de film begint en ik alleen maar op dat rode knopje hoe de drukken. Bij de andere 81 toetsjes op dat onding van een afstandsbediening staan een paar teksten die doen wat ze belo ven, zoais bijvoorbeeld 'eject' en 'fast forward'. Dat kan ik nog volgen, maar ik heb echt geen zin om in een boek van honderd pagina's uit te gaan zoeken in welke volgorde je al die andere toetsen moet bewerken om iets te laten gebeuren. Ik kijk wel eens met een half oog vanachter mijn computer hoe zij, die wel weet hoe dat moet, dat doet, en dan krijgen allen die roepen dat web en tv samen niks zal worden, van mij, stilzwijgend gelijk. Het zijn (blijven?) twee dingen die helemaal niets met elkaar te maken hebben. Mezelf te gelijkertijd realiserend dat ik over twee jaar misschien zelf wel met een zapper voor de buis door websites zit te bladeren, want ook ik weet niets zeker.., Een van de intereressantere e-zines is de webkrant van Marco Apeldoorn. Nadat we er ruim een jaar geleden een artikel aan gewijd hebben, hebben nogal wat lezers van De Stem (Online) zich aangemeld als (gratis) abonnee. Die hebben de laatste weken niets meer ontvangen vanwege een 'gigantische crash' op de computer van Marco. Hij is nu weer in de lucht, maar een groot deel van zijn adressen bestand is in cyberspace opgelost. Wie de webkrant weer in de mailbox wil hebben wordt verzocht een e-mailtje te sturen naar de 'Sorry Pagina' op de website van Marco bij Compuserve. 'Sorry' staat op de internetpagina op De Stem Online. De sint is weer in het land en behalve de stoomboot vaart dan ook de stoompage weer uit. Op de site van Sinterklaas zijn allerlei leuke spelletjes te vinden. Zo is het bijvoor beeld mogelijk om de PC een gedicht te laten maken, dat per e-mail kan worden opgestuurd. Elke regel van het computerversje kan worden aangepast. Naast de stoompage heeft de goedheiligman dit jaar nog een adres op de site van Kinderhulp. De organisatie Stich ting Nationaal Fonds Kinderhulp wil met de actie Peper- nood via internet geld inzamelen om kansarme kinderen toch een leuke Sinterklaas te bezorgen. Op de internetpa gina van De Stem Online staat een link naar Sinterklaas. Op de site van Museon kan sinds afgelopen donderdag de restauratie van een 75 miljoen jaar oud dinosaurusskelet worden gevolgd. In het Museon loopt tot en met 25 januari 1998 de tentoon stelling The Lost World - de laatste dinosaurussen. Helaas sneuvelde het skelet van een van de prehistorische dieren nog voor de tentoonstelling begon. Een Hypaeorosaurus viel uit een vrachtwagen en liep meer dan honderd breu ken op. De restauratie van het dinosaurusskelet door prepara teur/restaurateur Julie Chapdelaine gaat nog meer dan een week duren. De camera die op Chapdelaine gericht staat, plaast elke 20 seconden een nieuw beeld op internet. Links naar Museon en de Lost World Site staan op De Stem Online. De dood van INXS-leadzanger Michael Hutchence brengt ook het nodige teweeg op internet. Op de officiële INXS- site staat een postadres waar condoleances naartoe kunnen worden gestuurd. Ook per e-mail is het mogelijk om mede leven te betuigen. Er zijn veel links naar soortgelijke pagina's en naar het laatste nieuws omtrent de dood van Hutchence te vinden via een link op de internetpagina op De Stem Online. Aan het eind van het jaar komen er traditiegetrouw veel nieuwe films uit. De liefhebber kan op internet zijn hart vast ophalen want de meeste films hebben tegenwoordig al ver voor de première in de bioscoop een eigen website. Vaak kunnen theatertrailers, spelletjes, foto's of fragmen ten van het net worden gehaald. Zo hebben de films The Jackal en Alien 4 hun eigen stek op het web. Maar ook pagina's van oude films brengen soms nieuws. Op de site van de dit jaar opnieuw uitgebrachte Star Wars trilogie staat nu informatie rondom de productie van de drie nieuwe delen die eind 1999 in de bioscoop zouden moeten komen. Op de internetpagina van De Stem Online vindt u de links naar de verschillende filmsites. WeTeN, de Stichting Wetenschap en Techniek Nederland heeft met steun van het ministerie van onderwijs en Rijks waterstaat een populair-wetenschappelijke website opge zet. De site heeft een leuke originele vormgeving en gaat op speelse wijze in op wetenschappelijke en technische onder werpen. Een onderdeel van de site is de wedstrijd 'Ont werp zelf een brug' voor de jeugd tussen 10 en 13 jaar. Op de site staan de wedstrijdregels en tevens kan er een wed- strijdkrantje aangevraagd worden. Verdere interactieve acties op de site: het bruggenbouwspel, vragen stellen (per e-maii) aan Rijkswaterstaat en de Praathoek, waar gele genheid is mee te discussiëren over actuele onderwerpen zoals de uitbreiding van Schiphol en het fileprobleem in Nederland. De URL van de site staat op De Stem Online Ook de bekende radiozender RadiolOGold, populair op de kabel, heeft een eigen website ingericht. Op de homepage staat een groot aantal links naar informatie over het pro gramma, de discjockeys, nieuws, frequenties en bekende RadiolOGold-acties zoals 'Kraak de Kluis', 'Superfuif' en de 'RadiolOGold-show'. Vanaf de site is het radio-programma ook live te beluisteren. Er moet dan gebruik worden ge maakt van de plug-in RealAudio. Link op de Stem Online. Op zoek naar een huis? Veel makelaars staan met een eigen site op het net. Toch ontstaan er steeds meer samenwerking verbanden en overkoepende sites die een overzicht van het huizenaanbod in heel Nederland geven. Een van de groteren op dit gebied is De Nationale Huislijn, kantoorhoudend in Nederweert. Op 'De Huislijn' een homepage met een kaartje van Nederland, dat in een aantal gebieden is verdeeld. Het aanklikken van een bepaald deel levert het totale huizen aanbod in dat gebied op. De site heeft verder informatie over onroerend-goed-organisaties, notariskantoren, archi tecten en hypotheken en verzekeringen. De voordeur van De Huislijn staat op de internetpagina van De Stem Online. We weten nog niet of bovenstaand woord voorkomt in het nieuwste speeltje van Microsoft: woordenlijsten per be roepsgroep. Toegevoegd aan de spellingscontrole in Micro soft Office en Word 97 kunnen doktoren nu in een 70.000 woorden tellende lijst de spelling van hun eigen vakjargon controleren. Een woordenlijst (lexicon) voor medici is namelijk sinds 22 november na registratie via internet gratis binnen te halen. De lijst is vervolgens simpel te installeren en toe te voegen aan de bestaande spellingscontrole. Via het menu extra zijn ze beschikbaar. De komende tijd verschijnen in het Nederlands taalgebied onder andere woordenlijsten voor technici, wetenschap pers, juristen, en managers en op het gebied van het bank en verzekeringswezen, verzorging en in de kunst en cul tuur.

de Stem | 1997 | | pagina 45