Terneuzen bedient fietser beter Kreekje is smeltkroes van extremen 'Akkerbouwer wordt plattelandsondernemer' POLITIE rapport SPORT in het kort :R m/v K (m/v) Drie nieuwe fietsenstallingen en gekleurde fietsroutes QESTEM ZEELAND C3 SEREN HOUDT \N VOOR U! Oogkliniek Binkhorst Sas van Gent krijgt 2 Finse kerstbomen van 11 meter hoog Toeristisch Bureau naar Zenithbeurs Zeldzaam Druktemaker Akte van toedeling verkaveling IJzendijke-Hoofdplaat gepasseerd Snelheidscontrole Lichtbak omver gereden Bromfietser rijdt fietser aan Radarcontrole Kop/staart- aanrijding Rijden onder invloed Fietser getrapt Kop/staart-botsingen Aanrijding Radarcontrole Rijdende controle Poolbiljarten BeVoBo Terneuzen Speeltoestellen Sasse wijk St.Albert in gebruik genomen 37 87 i i i i i ZATERDAG 29 NOVEMBER 1997 wij een: (ST)ER deling izijnactiviteiten nbesturingssysteem en een Reachtruck, e hiermee te maken daguren en in een >n bij Dhr. i.Dalhuisen, 10. op zoek naar i/V) gslijnen de verpakkingslijnen rpakkingsmachines s een pré, doch niet ee-ploegendienst en bij Dhr. F.I.W.M. van ïummer: 076-5081000. ide Dirk van den Broek Roosendaal, Etten-Leur, llebrord, terwijl nieuwe een zeer omvangrijke en nele leiding van de o.a. in dat hij/zij voor een gen. Hiervoor dient hij/zij veren. En uiteraard dient bieden u: en aantrekkelijke functie en prima salaris romotiekansen eiskostenvergoeding -daagse werkweek tudiekostenvergoeding. ïurzen en evenementen je van uitbreiding op de lir en tapijt ten behoeve aar een Nederlandse Igende vacature: in België de coördinatie leelplanning transpor- ïgen naar magazijnen in e projecten ter plaatse •gen van naleveringen ingen Coördinatie van derlandse magazijn. tring anbeveling klanten) Dg aangeslagen >tie en persoonlijke ont- housiaste medewerkers gen na verschijningsdS' uw CV en pasfoto naarj Linnenbank. Legers reageren I °P De stem I Bn.fTV00rde^ rubriek Eenh f°nderte'<enen- II Si"'ne'mag "'et langer ril" dan 200 woorden De redactie behoudt zich het recht voor een brief (n te korten en te bewerken Geen brieven op rijm S-, "^betekentniet automatisch dat de redact'e het met uw standpunt eens is. Ongeacht de wens van zie kenfondsverzekerden de mis schien al jarenlange vertrou wensrelatie met dr. Bink horst en zijn opvolgers te handhaven, werden de zie kenfondsverzekerden in de cember 1993 via de krant ge sommeerd: 'U moet uw pa tiëntenkaart van de oogkli- mek Binkhorst naar de oog artsen sturen van de Zieken- huisgroep'. Klagen bij toen nog zieken fonds AZWZ/ZHE, nu OZ, helpt niet. Klagen bij de zie kenfondsraad helpt niet, al hoewel de ziekenfondsraad wel adviseert een 'beschik king' te regelen, de wet laat daarvoor ruimte. Nee, als zie kenfondsverzekerde heb je geen eigen artsenkeuze, OZ bepaalt. Want: de 'zieken- huisgroep kan de oogheel kundige zorg in volle omvang verlenen.' In De Stem van 15-ll-'97 juicht de OZ het 'opgaan' van Kliniek Binkhorst in de zie kenhuis organisatie toe, ook fijn voor het binnenhalen van extra geld ter wegwerking van wachtlijsten. Waarom dan eerst de Verze kerden wegjagen bij Kliniek Binkhorst? Een bedrijf eerst uithollen om dan de OZ-zin te kunnen doordrijven? Im mers, OZ wil principieel de specialistische voorzieningen onder één dak. Zijn er extra nodig om wachtlijsten weg te werken? Hoe kunnen die wachtlijsten dan zijn ont staan als er eind 1994 nbg wordt geschreven dat zonder de oogheelkundige kliniek Binkhorst de oogheelkundige zorg in volle omvang ver leend kan worden." Ik vertrouw dat hele ziekte- kostenverzekeraars-gedoe voor geen meter. Zaamslag, Elly Schaub Van onze verslaggeefster Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent krijgt twee ruim elf me ter hoge kerstbomen uit Finland van een aantal Finse bedrijven en de stad Tornio. Dit is een kerstge schenk voor de bevolking van de gemeente. Woensdag arriveren de bomen met de coaster Hjördis in Terneuzen. brie dagen later worden de bo- roen opgetuigd en wel in de grond gezet. Eén boom komt te staan op de kade van de Axelse Vlakte bij het bedrijf Outokumpu en het an dere gevaarte gaat de grond in aan de Visserslaan in Philippine. Het gaat om een kerstattentie van een aantal Finse bedrijven en de stad Tornio die daarmee de goede relatie met het haven- en indus triegebied van Terneuzen tot Sas van Gent benadrukt. e bomen worden aangevoerd en overeind gezet door Swagema- kers Transportbedrijf en Van Beumeren Heavy Lifting. De ge meente Sas van Gent zorgt voor een sfeervolle aankleding van de bomen. Van onze verslaggeefster Terneuzen - De gemeente Terneuzen wil op korte ter mijn de fietsroutes en de stallingsvoorzieningen voor fietsers in het centrum verbeteren. Zo moeten er drie grote fietsenstallingen voor honderd tot twee hon derd fietsen komen bij de drie 'toegangspoorten' van het centrumgebied. Er moet een duidelijke route ko men in het centrum voor het fietsverkeer van de Herengracht, via De Blokken naar de Burg. Geillstraat. Dit staat in het Fiets- plan voor het centrumgebied van Terneuzen dat is opgesteld door de sector stadsontwikkeling en beheer van de gemeente. Dit plan is de eerste aanzet tot een alge meen fietsbeleid voor Terneuzen. Het plan richt zich in eerste in stantie op het centrum van Ter neuzen omdat de problemen voor fietsers zich daar concentreren. De bestaande plannnen zijn geïn ventariseerd. De aanvoerroutes, de knelpunten voor het fietsver keer en de stallingsvoorzieningen zijn onder de loep genomen Van onze verslaggeefster Terneuzen - Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen is van de partij op de Belgische beurs voor de actieve senioren, de Zenith beurs in Brussel. Het bureau pre senteert zich daar omdat ouderen hard op weg zijn de belangrijkste doelgroep te worden voor de va- kantiemarkt. Daarbij neemt de populariteit voor fietsen en wan delen onder de senioren toe. Het Zeeuws-Vlaamse bureau ves tigt de aandacht op de routes voor wandelaars, fietsers en au tomobilisten. De Zenithbeurs wordt van 3 tot en met 7 decem ber gehouden in het Tentoonstel lingspark in Brussel. waarna een toekomstig fietsbe leid voor het centrum is opge maakt. In het algemeen zijn de hoofdrou tes voor het fietsverkeer slecht herkenbaar. Voorgesteld wordt alle hoofdroutes een eigen her kenbare kleur te geven. De fiets route aan de oost-zijde van Ter neuzen kent de meeste knelpun ten. Gepleit wordt voor het ne men van maatregelen op korte termijn. Op verschillende plek ken, Churchilllaan en bruggetje Herengracht, is de verharding erg slecht. Vanaf Stuyvesande tot aan Westkant, ontbreekt er een fietspad. Bij het Oostelijk Bol werk ontbreken fietsstroken en is er een onduidelijke oversteek. Op korte termijn moet er onder meer nieuwe verharding op het weg dek aangebracht worden, een vrijliggend fietspad over de Scheldeboulevard en fietsstroken van de Veste tot aan de bussluis Stadhuisplein. Met betrekking tot de stallings voorzieningen in het centrum wordt voorgesteld te kiezen voor drie hoofdstallingen bij de drie poorten van Terneuzen: Axelse- dam, Steenen Beer en Nieuw- straat. De route Herengracht, De Blokken en Burg. Geillstraat moet duidelijker en fietsvriende- lijker gemaakt worden zodat de ze route de interne verbinding tussen de drie stallingen wordt. Dit zou een goed alternatief zijn voor de veel gereden route via de Markt en de Noordstraat. Daar naast moeten er op meerdere plekken, waaronder de Markt, Stadhuis en bibliotheek, kleine stallingen komen. De drie hoofd stallingen zijn gepland voor de (middel)lange termijn. De commissie VROV vindt dat bij de verdere ontwikkeling ook de routes om en nabij de scholen moeten worden betrokken. Daar naast werd aandacht gewaagd voor de fietsonvriendelijke ro tondes. Het is de bedoeling dat de eerste maatregelen voor de fiets routes op zeer korte termijn wor den uitgevoerd. Hoe kort, dat is afhankelijk van het prijskaartje dat er aan hangt. Op de Axelse Dam staan de fietsen nu nog onbeschermd. Als het aan de gemeente Terneuzen ligt, komen er binnen afzienbare tijd drie bewaakte stallingen bij. foto wim kooyman Door Mare Buise EEN VAN ONZE mooiste Zeeuws-Vlaamse kreekjes ligt in de Koudepolder. Het is al een heel oud kreekje, dat bij de in poldering in 1545 werd binnen- gedijkt. Open water is er nauwe lijks meer. Dat is nu vochtig moerasland geworden: een klein deel riet en de rest in gebruik als weiland. Opvallend in dit kreekrestant is het reliëf dat nog grotendeels in tact is. Door dat reliëf met hel lingen, slenken en bulten is het kreekje in botanisch opzicht een juweeltje met talloze variaties in overgangen van zout naar zoet, nat naar droog, schraal naar meer voedselrijk, kaal naar be groeid. Voor vogels van groot belang zijn de slijkstrandjes: steltlopers kunnen er hun kostje opscharre len in de zachte modder. In de zomer als de bodem door uitdro ging harder wordt, kunnen er soorten als kleine plevier, kluut en visdief terecht om te nestelen. Tenminste, dat was nog zo tot in de jaren zeventig. Door een ver anderd waterpeilbeheer, lees ontwatering, is er van die slik- strandjes niet veel meer over vergeleken met toen. In het weiland vinden we extre men. Plaatselijk wanen we ons in de zilte schorren van Saef- tinghe, het ruikt er ook naar de schorren. De slikbinder Engels slijkgras groeit er samen met zeekraal, ook zo'n schoropbou wer, kussentjes van het smake lijke kweldergras en hier en daar ontwaren we de roze bloempjes van het melkkruid, de dreumes onder de planten. Het zijn zout- planten, een laatste herinnering aan een lang geleden schorverle- Het restant van de kreek De Braakman. den toen het leven in het gebied nog bepaald werd door de cyclus van eb en vloed. Anderzijds kwamen in dit wei land harlekijnorchideeën tot bloei en die kunnen totaal geen zout hebben. Die kunnen ook niet zo best tegen bemesting. In de jaren tachtig werden er enke le plantjes van de addertong ontdekt, een zeer zeldzaam va rentje, kenmerken voor schrale, zoetvochtige graslanden zoals duinvalleien. Wie interesse had voor planten kon hier, gezien de grote soor tenrijkdom, altijd goed terecht. Een hof van Eden werd het wel eens genoemd. Nu groeien er eveneens weer leuke plantjes, maar het is de afgelopen decen nia wel wat minder geworden. Botanisch zeer interessant was altijd de strook hooilandjes langs de dijk met De Braakman - ook daar kwamen orchideeën voor - maar door wanbeheer is van die rijkdom niet veel meer over. Met de vogelrijkdom is het in de loop van de jaren steeds maar bergafwaarets gegaan. In de ja ren vijftig leek het wel paradij selijk voor de liefhebber met volop tureluurs, kluten, plevier- tjes, visdieven, kieviten, kemp- foto camile schelstraete hanen en zelfs zwarte sterns. Zwarte stens zijn verder alleen maar van de Canisvliet bekend uit die tijd, maar toegegeven moet worden dat er uit die tijd maar weinig is overgeleverd. Al leen de kieviten met hun darte lende buitelingen in het vroege voorjaar zijn overgebleven. De koning der weidewogels, de grutto, kwam in de jaren zeven tig en ging weer in de jaren tach tig. De scholekster, nog een nieuwkomer, bleef en is nu aller minst zeldzaam. Dat laat hij ook blijken deze druktemaker met zijn luidruchtig tepiet-tepiet. Tureluurs zien en horen we niet meer in hun karakteristieke pose op een weipaal, maar de gele kwikstaart, onze koeienwachter, is nog onveranderd op zijn post. Staartwippend houdt hij alles in de gaten en komt men te dicht bij dan verdwijnt hij in een diep- golvende vlucht. Er is meer van dat kleine grut zoals kneuters, graspiepers en grasmussen. In het verbuigende riet voelt de blauwborst zich prima thuis evenals de kleine karekiet. Voor al de eerste is een lust voor het oog en hij kan nog mooi zingen ook. Dat doet hij voornamelijk in de vroege ochtend en 's avonds in het uur rond zonson dergang. Tegen zonsondergang worden ook de uilen actief. Soms zit er een steenuiltje en ook een ransuil wil zich wel la ten verschalken. Vroeger zagen we hier ook vaak velduilen, maar dat was meer in de winter maanden. Vooral langs de dijk met De Braakman kon dat wel oplopen tot een stuk of tien. Hief en daar zijn langs de kreek bosjes wilgen opgeschoten en sa men met ruisende rietkragen en een fraai boerenerf maken die het landschap tot wat het is, een mooi plaatje. Vooral op een zo meravond is het daar op de dijk, met de zon in de rug, goed ver toeven. Zo zagen veel van onze kreken er tot in de jaren zestig uit. Nu is het zoeken naar dit soort plekjes. Van onze verslaggevers Jzendijke - Een groot deel van He Zeeuwse akkerbou wers zal na de eeuwwisseling niet meer in staat zijn om een volwaardig inkomen uit het boerenbedrijf te halen. Zezul- gedwongen zijn ter aan- uiling van hun inkomsten en nevenberoep te kiezen, bijvoorbeeld in andere agrari- Retoren of zelfs daarbui- en' Kortom: van akkerbou- er naar Plattelandsonderne- mer. te^-manager W. van Zand- r. He Dienst Landelijk Gebied (DLG) in Zeeland zei dit IJzenHijke bij het passeren - Z08enaamde akte van toede ling van de ruilverkaveling IJ zendijke-Hoofdplaat, zo'n 3000 hectare groot. In deze akte krij gen de nieuwe kavels voor de landbouw rechtsgeldigheid en is de ruilverkaveling in de slotfase aangekomen. De laatste stap is de afrekening van de kosten. De landinrich tingscommissie heeft sedert eind 1989 aan de ruilverkaveling ge werkt. Van Zandbrink schetste een vrij somber beeld van de Zeeuwse ak kerbouw na 2000. Bekend is dat het aantal boerenbedrijven in de ze provincie de afgelopen jaren al fors is teruggelopen. Het gaat dan met name om akkerbouwers: sinds 1990 daalde hun aantal met ruim 300 tot 2796. Daartegenover staat een stijging van het aantal rundveehouderij en van 522 naar 554: hoofdzake lijk melkveehouders die elders in het land zijn uitgekocht en zich met veel geld op zak in Zeeland vestigen. Dat leidt, aldus Van Zandbrink, tot een stijging van de grondprijzen. In 2015 is volgens hem het grond gebruik door de akkerbouw (nu bijna 94.000 hectare) gedaald tot ruim 70.000. Daarentegen ver dubbelt de melkveehouderij te gen die tijd tot 16.000 hectare, de tuinbouw groeit van een dikke 6000 hectare tot 17.000. Van Zandbrink berekent in 2015 voor de akkerbouw een gemid delde bedrijfsomvang van 40 hec tare, te weinig om het hoofd bo ven water te houden. Vandaar dat akkerbouwers 'nevenberoe pers' moeten worden. „Inkomen halen uit andere landbouwtak ken, uit de recreatie, uit agra risch natuurbeheer, uit zorg en uit diensten." Ruilverkaveling en landinrich ting zullen deze veranderingen moeten ondersteunen. Van Zand brink refereerde hiermee aan het afstemmen van landinrichtings projecten in Zeeland (Biervliet en Aardenburg): boeren zien daar geen voordelen meer in. Inmiddels is bij wijze van proef voor de ruilverkaveling Ponte bij IJzendijke gekozen voor een vrij willige verkaveling. Dit betekent dat landeigenaren alleen bij de verkaveling worden betrokken als ze dat zelf willen. Ook in de ruilverkaveling Reuzenhoek- Zaamslag wordt deze methode toegepast. In de verkaveling IJzendijke- Terneuzen - Bij een snelheids controle vrijdagmorgen tussen acht en elf uur op de Rijksweg N61 bij Terneuzen zijn 97 over treders bekeurd. Zij reden snel ler dan het maximum van 80. De hoogst gemeten snelheid be droeg 136. Sluis - In de nacht van donder dag op vrijdag is op de Rond weg een zogenaamd verlicht geleidebaken omver gereden. De dader is spoorloos. De scha de bedraagt ruwweg duizend gulden. Oostburg - Een 17-jarige brom fietster uit Oostburg heeft don derdagmiddag op de Oostburg- sestraat een fietser aangereden. Het gebeurde toen de brom fietster vier naast elkaar rij dende fietsers wilde passeren. Zij raakte daarbij de buitenste fietser, een Cadzandse jongen van twaalf jaar die iets naar buiten stuurde. Beiden raakten ten val. De bromfietster liep daarbij een vleeswond op die in het plaatselijke ziekenhuis ge hecht moest worden. Heikant - Op de Ellestraat in Heikant werd donderdagmid dag tussen 13.30 en 15.10 uur een radarcontrole gehouden. Van de 124 voorbijgaande au to's reden er 32 harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. Hoogst gemeten snelheid was 84 kilometer per uur. IJzendijke - Op de kruising Rijksweg N61/Watervlietse- weg/Tivoli in IJzendijke vond donderdagavond een kop/staart-aanrijding plaats. Een 25-jarige automobilist uit Axel zag te laat dat een voor hem rijdende 26-jarige autobe stuurder uit Terneuzen afrem de en de auto tot stilstaan bracht op de Rijksweg N61. Oostburg - Een 30-jarige auto mobilist kreeg donderdagnacht een rijverbod van drie uur op gelegd en een dagvaarding uit gereikt omdat hij met een alco holpromillage van ruim 0,8 promille over de Bakkerstraat in zijn woonplaats Oostburg reed. Terneuzen - Een 12-jarige jon gen kreeg gistermorgen toen hij op het fietspad tussen Spui en Terneuzen fietste, een duw en een trap van twee passerende bromfietsers. De jongen uit Axel kwam ten val en liep een pijnlijke knie op. De onbekende bromfietsers reden door. Terneuzen - Een 22-jarige au tomobiliste uit Axel veroor zaakte gistermorgen als gevolg van het natte wegdek een kop/staart aanrijding met een 25-jarige Terneuzense autobe stuurder. De vrouw uit Axel remde op de Guido Gezel- lestraat af voor haar voorgan ger maar door het natte wegdek kon ze een aanrijding niet voor komen. De materiële schade was aanzienlijk. Een 53-jarige autobestuurder uit Terneuzen botste gistermor gen op de kruising Nieuwe- sluisweg/Langeweg op de auto van een 59-jarige man uit Bres- kens omdat de Terneuzenaar geen voorrang verleende. Beide auto's raakten zwaar bescha digd maar de bestuurders kwa men met de schrik vrij. Terneuzen - Tussen 13.00 en 14.30 uur werd er gisteren een radarcontrole gehouden op de Guido Gezellestraat in Terneu zen. Van de 210 voorbijgangers werden er 32 bekeurd. Hoogst gemeten snelheid op de weg waar een snelheid van vijftig kilometer per uur is toegestaan, was 94 kilometer per uur. Aardenburg - Tijdens een rij dende controle werd vrijdag morgen een 39-jarige autobe stuurder uit België bekeurd voor te hard rijden op de Rijks weg N58 in Aardenburg. Op de weg waar een maximum snel heid van tachtig kilometer per uur is toegestaan, reed de man 128 kilometer per uur. Hoofdplaat heeft ruim 55 procent van de boeren voorgestemd. In totaal waren er 138 bezwaar schriften. Volgens landinrich tingscommissievoorzitter Tho- maes zijn vooral het waterschap en de gemeenten de grote belang hebbenden bij deze ruilverkave ling. „Door dit project heeft de gemeente ruimte gekregen voor de aanleg van fietspaden en dorpsbosjes en zijn er voor het waterschap onderhoudsvriende- lijke oevers gecreerd. Achteraf gezien zouden we nooit meer meewerken aan de aanleg van dorpsbosjes. In de praktijk bete kende dit alleen maar onkruid, het is een waar schandaal en we nemen het de gemeente hoogst kwalijk dat dit niet wordt onder houden." zSr Westdorpe - La Chouette kwam afgelopen week verras send voor de dag in de regiona le poolbiljartcompetitie. Met 5- 1 versloeg die formatie het ho ger geklasseerde Tricky Hot Shot. Het duel tussen Dream Team en De Tukker 2 bleef tot de laatste frame spannend. De Tukker 2 weerde zich kranig, maar moest toch met 4t2 het hoofd buigen. Het eerste team van die vereniging herstelt zich na een reeks wisselvallige re sultaten. Met 6-0 liet dat team De Pauw kansloos. Emerald blijft ongenaakbaar aan de lei ding en liep zelfs nog iets weg van New Gravin door de 6-0- zege tegen De Roskam 2. UITSLAGEN Emerald-De Roskam 2 6-0 (12-1), De Tukker 1-De Pauw 6-0 (12-5), Zondagsvermaak-De Gravin 2-4 (5-9), La Chouette-Tricky Hot Shot 5-1 (10-4), De Roskam 1-De President 0-6 (3-12), Dream Team- De Tukker 2 4-2 (10-6), New Gra vin-The Simpsons 5-1 (11-3) STAND 1. Emerald 10 wedstrijden ge speeld, 54 punten en 210 frames, 2. New Gravin 11-46-102, 3. De Pre sident 10-37-84, 4. The Droopy's 10-36-82, 5. Tricky Hot Shot 11- 33-82, 6. La Chouette 10-32-74, 7. The Simpsons 11-30-77, 8. De Tukker 1 10-29-75, 9. De Gravin 10-29-71, 10. Zondagsvermaak 9- 29-70, 11. Dream Team 10-27-67, 12. De Tukker 2 10-24-62, 13. De Pauw 10-18-54, 14. De Roskam 1 10-17-48, 15. De Roskam 2 10-15- 42. Terneuzen - Nog drie wed strijdavonden te gaan en dan zit de eerste competitieronde erop in de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie. Er is nog geen kampioen of degra dant bekend. In alle klassen zit het zowel aan de kop van de standenlijst als aan de staart dicht bij elkaar. Zelfs in de hoogste klasse, de eerste klasse A, waar de ver schillen altijd groot waren, zit alles nu bijeen en geeft men el kaar weinig toe. Er staan voor veel teams nog spannende par tijen op het programma en dat is te merken. Het standenbord in sporthal 't Zwaantje geniet grote belangstelling en de ko mende drie wedstrijden moeten de beslissingen brengen. UITSLAGEN Eerste klasse A: A&A 1-CIS 1-2 (5- 15, 15-10, 13-15), Foaks 1-Dees 1 1-2 (15-11, 6-15, 7-15). Eerste klasse B: De Pooter-Neele- mans 1-3 (6-15, 10-15, 15-12, 1- 10), Vervaet-Foaks 2 0-2 (13-15, 14-16). Tweede klasse A: NHI-Deltan 1 2- 1 (15-7, 15-10, 12-15), Meesen-De Hoop 0-3 (8-15, 8-15, 5-12), Echo/Audio-Dow 2 2-1 (15-8, 15- 11, 5-7). Tweede klasse B: Auberge des Moules 1-Deltan 2 3-0 (15-4, 15-0, 15-0), Rabo-PSOVZ 2 2-1 (11-15, 15-6, 15-9), V&SH-A&A 2 0-3 (14- 16, 5-15, 2-13). Derde klasse A: JTA-VC Schelde 3-0 (15-11, 15-5, 15-8), Foaks 4- Dees 2 0-3 (4-15, 4-15,10-15), Zee land Seaports-Dow 3 0-3 (11-15, 7-15, 6-15). Derde klasse B: Gemeente 2-Aster 2 1-2 (15-10, 5-15, 4-12), URS- B&S 3-0 (15-5, 15-5, 15-2). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 10-21, Broomchemie 9-19, CIS 11-17, Fo aks 1 9-15, Dow 1 9-15, V&V 10-6, A&A 1 10-5. Eerste klasse B: Neelemans 11-24, Pannenschuur 10-21, De Pooter 10-17, Foaks 2 10-16, Aster 1 9-13, Vervaet 9-8, PSOVZ 1 9-6. Tweede klasse A: NHI 10-23, Del tan 1 10-19, Dow 2 10-17, Echo/Audio 10-16, De Hoop 10-15, Meesen 10-10, Tevore 10-5. Tweede klasse B: Auberge des Moules 1 11-26, A&A 2 10-22, Ge meente 1 9-13, PSOVZ 2 10-12, V&SH 9-11, Deltan 2 11-9, Rabo 10-8. Derde klasse A: JTA 10-28, Dees 2 10-24, Dow 3 10-22, Foaks 4 9-12, Zeeland Seaports 10-8, Cijsouw 9- 7, VC Schelde 10-2. Derde klasse B: Auberge des Mou les 2 9-23, URS 7-19, Foaks 3 8-11, Gemeente 2 8-9, Aster 2 8-7, B&S 8-5. Sas van Gent - Aan de verfraaiing van de Sasse wijk St. Albert is de laatste jaren hard gewerkt en het begint nu zijn vruchten af te werpen. Zaterdag 13 december wordt een tafeltennistafel, een schommel en een biciloko, in gebruik genomen en overgedragen aan de gemeente. Momenteel wordt druk gebouwd aan de Kennedystraat en de Bene- luxstraat in de wijk St. Albert. Het bestuur van de bewoners belangen vereniging St. Albert wilde ook een steentje bijdragen aan de ver fraaiing van hun wijk. Eind '96 leidde dit al tot een zelfgebouwde bas ketbal- en badmintonvoorziening aan de Beneluxstraat. Voor het plaatsen van een betonnen tafeltennistafel, een schommel en een bici loko, werd een aantal instanties aangeschreven met het verzoek de speelvoorzieningen te subsidiëren. Dankzij de gulle gevers en met nog een bijdrage van de bewoners vereniging, werden de speeltoestellen de afgelopen maanden geplaatst. Vanaf zaterdag 13 december kan er ook daadwerkelijk mee gespeeld worden. -H— JL

de Stem | 1997 | | pagina 25