Belgische routinier heerst als Mao op het middenveld bij hoofdklasser Hoek MEENTE NTENISSE DE STEM SPORT ZEELAND B4 n i toontujo ende com' s. Een echte edereen die ian uitvoeren i ruimte en inkers" van ee met het if medewerker (m/v) jemeentebode (m/v! Patrick Naudts: 4Dave Gijsel zorgt altijd wel voor de problemen i i i i i ZATERDAG 29 NOVEMBER 1997 H uur za: 10 00-17.00 uur I binnen het onderdeel centrale Ivoor een: Ir gemiddeld 7 uur per week en jakantieperiodes. net inachtneming van een proef- [pgesplitst in twee afzonderlijke Imbineerd met functie B. verking van de in- en uitgaande i voornoemde postregistratie; king en verzorging lay-out erkzaamheden; i huishoudelijke taken. jp MBO-niveau; Ima SOD I strekt tot aanbeveling- ive processen; W.P. 5.1/6.0 en spreadsheet- ardigheden en relevante werk- flexibele instelling; ichten van werkzaamheden buit® ijd; Tide ervaring; vullen van werkzaamheden in g zelfstandig kunnen werken- opleiding en ervaring. iveau zal later via functiewaard® Patrick Naudts ideale 'stofzuiger' na,ie: hiidi er de functies kunt u inwinnen M ven, staffunctionaris personeels '650. innen acht dagen richten aan W ster en wethouders van HontéW <loosterzande. Door Ton Koomen Hoek - „Ik ben een ide ale 'stofzuiger'. Met mijn 32 jaar voel ik me nog als een jonge God op het voetbalveld. Heb het juiste karakter, ben eerzuchtig, bereid tot het uiterste te gaan en heb een verschrikkelij ke hekel aan verliezen. Een gezonde zaak naar mijn smaak," zegt Pa trick Naudts, de 'kilo metervreter' van KN- VB-zaterdaghoofdklas- ser Hoek. Naudts - en hij niet alleen - beleeft op dit moment heerlijke tijden met de equipe van ambitieuze trainer Adriaan Nieuwen huijse, het 'wonder kind' uit Kruiningen, de man die Hoek dit sei zoen een aanvallende speelwijze heeft bijge bracht, waar het pu bliek wekelijks de vin gers bij aflikt. Patrick Naudts is een bijzonder mens en dat is ie. Geen 'Dik Tr om', maar een karakter jongen die als aanvoerder een voor beeld is voor zijn ploeggenoten. Een tikje ijdel, maar dat mag ie gerust zijn, want de Belg kan een aardige pot voetballen. Staat met voetbal op en gaat er mee naar bed. Is er dagelijks mee bezig. Heeft een staat van dienst die er zijn mag. Naudts is eigenlijk een pure 'Lokeren-le gende'. Begon op 9-jarige leef tijd in de jeugd van Lokeren. Debuteerde op I8-jarige leeftijd in de hoofdmacht van de in de hoogste klasse van het betaalde voetbal in België opererende club. Speelde zo'n 210 'mat chen' in het eerste team op Dak- nam. Onderbrak slechts voor één seizoen zijn Lokeren-perio de toen ie 27 jaar jong was. Kwam één jaartje in actie bij Germinal Ekeren en keerde daarna terug naar zijn 'oude liefde' Lokeren. Een 'oude liefde' die op zijn zachtst gezegd aardig bekoeld is. Naudts: „Achteraf ben ik zwaar teleurgesteld in Lokeren. Na dat laatste seizoen bood men mij nog een contract aan, maar ik moest vijftig procent salaris inleveren. Voor ieder ander met mijn verdienste zou men in Daknam een standbeeld hebben opgericht, maar mij dankte men af als een stuk stront. Dat heb ik Lokeren nooit vergeven. Heb geen voet meer in het stadion gezet. Lokeren had voor mij ab rupt afgedaan. Wel heb ik nog steeds contact met keeper Dan ny d'Hondt. Ga ik nog wel eens lekker mee stappen als ik daar tijd voor heb." Gelukkig Gelukkig voor Patrick Naudts, een innemende persoonlijkheid, geen 'dikke nek', een jongen met twee rechterhanden en voetbal benen die uit het juiste hout ge sneden zijn, was er vlak over de grens meer waardering voor zijn capaciteiten. Naudts: „Ik kwam in contact met Dick Bes peling, directeur van FAST-be- kistingen, een bedrijf met zo'n vijftig werknemers aan de Diependrockstraat in Terneu- zen. Besseling woont in Koe wacht, was een fanatiek sup porter van Lokeren en via hem kwam ik in contact met Hoek. Via hem kwam ik ook aan werk. En dat was het belangrijkste. Ik bad altijd gevoetbald, maar toen Lokeren met die belache lijke contractaanbieding op de proppen kwam, kon die club me gestolen worden. Zonder voet bal val je echter in een zwart gat. Ik heb geleerd voor timmer- jnan en via Besseling, die wer kelijk als een 'tweede vader' voor me gezorgd heeft in de Moeilijke periode die ik privé Meemaakte, kreeg ik de kans me te ontplooien. Momenteel bewerk ik de Bel gische markt voor FAST-bekis- tmgen, maar ben ook in Neder land actief. Heb graag met Ne derlanders te doen. Die zijn in de onderlinge contacten meer recht voor zijn raap. Belgen zijn Meer achterbaks, al mag je niet generaliseren." Naudts zit weer lekker in zijn Maakt lange werkdagen Van onze verslaggever Hoek - Patrick Naudts is allerminst te spreken over het plotselinge vertrek van Hoek-spits Dave Gijsel naar Tur kije. De Hoek-aanvoerder heeft evenals zijn ploeggenoten al de nodige trammelant met zijn Belgische landgenoot meegemaakt en had gehoopt dat Gijsel eindelijk wat ver standiger was geworden. Naudts: „Voor het begin van de competitie werd Gijsel weer in de groep opgenomen. Al zijn vroegere uitspattingen werden met de mantel der liefde bedekt en hij kon weer met een schone lei beginnen. Hij speelde één goede wedstrijd, tegen Ter Leede, te gen welke club hij twee keer scoorde, maar voor de rest was ik niet onder de indruk van hem. Kijk, dat hij testwedstrijden ging spelen in Turkije, allez, dat kan ik begrijpen. Als hij een goed contract zou kunnen tekenen daar, dan geef ik hem gelijk. Maar die testwedstrijden duren wel erg lang. Ik heb nu meer het ge voel dat hij de ploeg weer eens in de steek heeft gelaten. We ho ren niets meer van hem. Het gerucht gaat dat hij de Turkse na tionaliteit aan wil vragen. Echt iets voor Gijsel. Zou me niks verbazen als hij ineens weer opduikt bij Hoek, maar voor mij hoeft het niet meer. Het is geen man om in teamverband te func tioneren, zo zie ik dat." Patrick NaudtscLè Hoek-aanvoerder die als 'Mao de Grote Roerganger' heerst op het middenveld bij de Zeeuws-Vlaamse topclub. ven uur 's avonds, rijdt jaarlijks zo'n zestig- tot zeventigduizend kilometers voor de zaak en na drie keer trainen in de week duikt hij rond tien uur 's avonds moe, maar tevreden het bed in, in zijn fraaie woning in het Bel gische Overmeere tussen Lok eren en Aalst. Daar bouwde Naudts eigenhandig, met be hulp van een paar vrienden een onderkomen waar men u tegen zegt. Hoek En ook via werkgever en vriend Dick Besseling kwam Patrick Naudts bij de voetbalvereniging Hoek terecht. Het werd voor Naudts een 'voetbalhuwelijk' dat wat hem betreft nog dertig jaar mag duren. Naudts: „Hoek is een verademing voor me. Een heerlijke club. Professioneel ge leid. Toen ik bij Lokeren 'de zak' kreeg wilde ik zo snel mo gelijk bij Hoek beginnen. Het team zat toen in de problemen. Het was het seizoen dat Dick Buitelaar voortijdig buiten ge knikkerd werd. Dat lukte echter niet meer. Ik ben nu aan mijn derde seizoen bezig bij Hoek. Voel me er als een vis in het wa ter. Dit seizoen is zeer prettig voor me. Onder Adriaan Nieu- wenhuijse bloei ik op. Kijk, Bal- legeer was een ander persoon. Ik heb bewondering voor de prestaties die hij neerzette, FOTO CAMILE SCHELSTRAETE U Jj maar het is een geheel ander ty pe dan Nieuwenhuijse. Balleg- eer koos voor behoudend voet bal. Nieuwenhuijse kiest voor aanvallend spel. Kan dat ook doen, want met aanvallers als Angelo Nijskens, Jacky Lam bert en een aanwinst als Ad Gladdines is het mogelijk dat Hoek attractief voetbal speelt. Nieuwenhuijse is een man die weet waar hij over praat. Heeft zelf in het Nederlands amateur elftal gespeeld. Heeft papieren en hij dwingt respect af. Heb voor de competitie begon uitge breid met hem gesproken. Was nieuwsgierig wat het voor ie mand was, want ik kende hem totaal niet. Nou, ik ben niet te leurgesteld. Extra Voor hem doen ik graag een stapje extra. Ik heb bewust voor aanvang van de competitie we kelijks veertig kilometer gelo pen. Conditie op peil brengen. Ik wilde er staan. En het draait als een lier op dit moment. We hebben enkele wedstrijden wat ongelukkig verloren. Dan hoor je de 'kenners' al gauw zeggen dat we meer behoudend moeten spelen, maar ik sta volledig ach ter Nieuwenhuijse wat de aan vallende speelwijze betreft. We beleven er ais spelers véél meer plezier aan," zegt Naudts, die wekelijks kan rekenen op de steun van zou beide ouders, va der Frans en moeder Marja, die trouw alle thuiswedstrijden be zoeken. „Over publiek hebben we niet te klagen bij Hoek. Fantastisch. Er staan altijd wel minimaal 1000 vel. van zeven uur 's morgens tot ze- i Verdedigende middenvelder van Hoek Patrick Naudts als 'stofzuiger' in actie in de competitie in de hoofdklasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal. Hier Naudts in duel met een Katwijk-verdediger. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE toeschouwers. Dat is wel wat anders dan in België. Neem bij voorbeeld laatste de topper Wetteren-Roeselaere in de der de klasse nationaal in België. Vergelijkbaar met het niveau van de hoofdklasse in Neder land. Ben er geweest. Staan er hooguit 500 man langs het lijn tje. Wetteren heeft al vele keren gevraagd aan me er te komen spelen. Geen denken aan. Wat dat betreft ben ik 'getrouwd' met Hoek. In Hoek neemt aanvoerder Naudts op het middenveld een centrale plaats in. Het is zonder meer ongelooflijk dat hij op de ze leeftijd nog over de conditie van een 'jonge hond' beschikt. Speelt er nog met zijn ex-Lok- eren-clubmakker Angelo Nijs kens. „Ik heb Angelo nog aan bevolen bij Hoek. Ben blij dat Hoek heeft toegehapt, want zo-S als Nijskens bp 'dit mobi^nti schittert in het team is prachtig" om te zien. We brengen niooi' voetbal. Ik en er van overtuigd dat HoekTiij de eerste vijf moet kunnen eindigen dit seizoen. HgjJs een veel zwaardere klasse dan die waarin we een paar jaar terug kampioen zijn geworden. Elke week moeten we er volop tegenaan. Niet erg, want dat houdt de jongens scherp." Wonderbaarlijk Wonderbaarlijk is het dat Naudts nooit veel blessures heeft opgelopen in zijn lange voetballoopbaan. „Ik heb al eens last gehad van een achillespeesblessure, maar dat was te wijten aan een ont steking. Dus niet opgelopen door een fikse tackle bijvoor beeld. En één keer problemen met de gewrichtsband aan de knie. Te verwaarlozen eigen lijk." En dat voor een speler waar een tegenstander twee keer dwars doorheen moet om er voorbij te komen. Naudts geeft namelijk nooit op. De Belgen voelen zich nogal snel thuis in Hoek. Naudts: „Jongens als Kurt Pacqué, Geert de Poorter, een groots speler, maar te lief, te beschei den, Franky Standaert om er maar eens een paar te noemen, Zijn goed opgenomen in de se lectie. We vormen samen een hecht team met de Hollanders. Heb ook bewondering voor een knaap als Jacky Lambert. Cha- peau voor die jongen. Komt van Koewacht, een clubje in de on derste regionen van het KNVB- zondagvoetbal. Lambert heeft zich toch knap aangepast aan dit niveau. Een uiterst nuttige speler, zo heeft hij als doelpun tenmaker wel bewezen." Patrick Naudts denkt nog niet aan ophouden. „Ik bekijk van jaar tot jaar hoe het gaat. Ik kan het voetbal niet missen. Zoals ik me momenteel voel, conditioneel ben ik zeer sterk, draai lekker mee, ga ik door volgend seizoen. Wil later beslist iets doen als trainer bij voorbeeld. Ben in het bezit van het Heizel-diploma, maar dat is van latere zorg. Nu richt ik me volledig op mijn werk, dat ik met zeer veel plezier doe. En daarnaast op Hoek. Voor die vereniging wil ik me voor meer dan honderd procent inzetten. Ze gaan dit seizoen nog veel van Hoek horen. In positieve zin. Daar kun je zeker van zijn," be sluit 'voetbaldier' Naudts over tuigend.

de Stem | 1997 | | pagina 19