'Ik wil geen onruststoker zijn' Kans op revanche Goes tegen BVV/Verachert kennis ïveau 1 'oem heeft ook legenden nodig Tweede GP Driebanden bij SBC Sluiskil Terneuzense Boys op weg naar de titel [Mario Harte haakt af als doelman bij hoofdklasser Hoek ièrolaildpi bouw! DE STEM SPORT ZEELAND B3 tekenaar bloem Giro 145 SPORTNIEUWS KORT De Vlaanderen vaster op eerste plaats Zeeuws kampioenschap schaken SY Aloy pakt I uit met trimlopen SPORT AGENDA DE STEM ZILVEREN SCHOEN TOPSCORERS-KLASSEMENT SCHAAKRUBRIEK AZW moet winnen om aansluiting bij middenmoot te krijgen ZATERDAG 29 NOVEMBER 1997 jekt Eindhoven t.b.v. vnl. U-bouw de bouwkundige met minimaal 5 i op zoek is naar een nieuwe [toereikend zijn, is doorgroei naar ■dienstverband met uitstekende Schrijven kan ook: Boschdijk 48, 5612 AN Eindhoven 1 Van onze voetbalmedewerker Axel - Goes wil de status van eerste- klasser vasthouden en is hard op weg I ae wens in vervulling te laten gaan. BVV/Verachtert moet het volgende ilachtoffer worden. ZONDAGVOETBAL I jn je derde klas ontvangen de tot nu toe i prestatief tegenvallende clubs Terneu- ':zcn en Axel respectievelijk MOC'17 en Unitas'30. HW'24, dat na 32 ongeslagen competitieduels zondag klop kreeg, ver kast naar RCS. Goes gaf ondanks een bijzonder matige I start de moed niet op. Hugo Barends, coach bij de Goesenaren, sprak steeds van 'gewenning'. De ploeg had bij het debuut volgens hem tijd nodig. Binnen zoekt <rde aannemer regio Breda t.b.v, tekening- en bestekcontrole, I pitvoerders, contacten metj I oplevering. Gezocht wordt eenI j bij voorkeur 2 jaar ervaring. Vast I rspectieven. Schrijven kan ook: Boschdijk 48, 5612 AN Eindhoven zoekt hdhoven. U gaat alle voorkomende hheden uitwerken met AutoCAD! jwtechnische zaken t.b.v. modernej urt u andere tekenaars aan. Gezocht [>r met minimaal 3 jaar relevante] pen volgende stap in zijn carrrièrel] 3,500,- en Hfl. 5.500,- e.e.a;] Itingen: Siegfried Mulder. 00 uur Schrijven kan ook: Boschdijk 48, 5612 AN Eindhoven Heijden. L00 uur Schrijven kan ook: Boschdijk 48, 5612 AN Eindhoven en ziekenverzorgenden nodig die als ijmaken om 6.000 zieken en (zwaar) n in 1998 een vakantie te geven. doe mee" /(formatie? '6) 560 20 60 Postbus 2100, 4800 CC Breda, Fax (076) 5 601 l 11 -96 van het Centraal Bureau Fondsenwerving ezamenlijke rubriek van Nieuwsblad 76-5312240, fax 076-5312242 m/v I Heerlen. een halve competitie lijkt de gewenning voltooid, want de hekkensluiter van de beginfase ziet de middenmoot binnen bereik. Winnen van BW/Verachtert, waarvan in Den Bosch met 3-1 werd ver loren, is een voorwaarde om verder naar boven te komen. Nu kent men de gastclub wel. „Bij de eerste wedstrijd tegen BW, was ik ervan overtuigd dat die club mee zou gaan draaien in de top. Wat er gebeurd is, weet ik niet. Ze zijn echter in een dip ge raakt," aldus Hugo Barends, trainer van Goes. Hij dicht Goes daarom ook kansen toe. „Het zal een open strijd worden. Vo rige week kwamen we er ook goed uit, dus waarom nu niet," aldus de Goese- naar, die Jacco de Kok, Mart van de Guchte en Erwin Nelissen nog gebles seerd weet. Het door Patrijzen van de troon in de derde klasse gestoten HW'24 verkast naar RCS, een jeugdige ploeg, die aardig voor de dag kan komen, maar waar schijnlijk te licht zal blijken voor het ge- routineerder HW'24. In Hulst werd het destijds 2-0. Terneuzen en MOC'17 speelden in Ber gen op Zoom gelijk (1-1). De return zou ook wel eens op een puntenverdeling kunnen uitdraaien. „MOC'17 is voor Terneuzen altijd een moeilijke tegenstander. Ik kan me niet herinneren dat we er ooit gemakkelijk van gewonnen hebben. MOC'17 staat bij ons bekend als een stugge ploeg," aldus Michel de Ridder, die samen met zijn maten gebrand is op een overwinning. „Na de nederlaag van vorige week heb ben we wat recht te zetten. We zijn dat aan de club en onze trouwe aanhangers verplicht," aldus de verdediger van Ter neuzen. Trainer Paul Telussa weet zijn man schappen fit, dus daar zit geen probleem. Wat Terneuzen zorgen baart, is de aan val, die niet voldoende scorend vermo gen heeft. Axel speelde uit tegen Unitas '30 1-1 en was daar ontevreden over. Morgen is de herkansing en een mogelijkheid de slechte smaak na het doelpuntloze duel met Middelburg van vorige week weg te spoelen. „Veel slechter kan het niet," was het oordeel bij veel Axelaars. Ludwig van Gremberghe, die dit jaar de overstap van RIA naar de oranjehemden maakte, zegt over het duel met Unitas'30 in het Axelse bos: „We moeten winnen, omdat we anders te ver wegzakken." Dat dit niet eenvoudig zal zijn, beseft hij ter dege. Want Axel moet aantreden zonder vaste waarden als Mark la Grand en Ivan van de Vijvere. Bij de rentree van Harald Verschuren moeten vraagtekens gezet worden. Ondanks het feit dat hij de trai ning na langdurig blessureleed hervatte. PROGRAMMA Eerste klasse C: Zwaluw VFC-DESK, Roos- endaal-Volharding, Goes-BW/Verachtert, Wilhelmina'08-VOAB, WVO-Best Vooruit, OJC Rosmalen-Brabantia. Derde klasse A: Terneuzen-MOC'17, RCS- HW24, Virtus-Middelburg, Axel-Uni- tas'30, Moerse Boys-Vlissingen, Internos- Patrijzen. Vierde klasse A: Luctor'88-Breskens, Clin- te-Koewacht, Grenswachters-Sluiskil, TEEN-Hansweertse Boys, IJzendijke-Zie- rikzee, Philippine-Hontenisse. Vijfde klasse A: Aardenburg-Vogelwaarde, Hoofdplaat-Corn Boys, Zeeland Sport- Oostburg, Domburg-Zeelandia, Walcheren- Jong Ambon, Graauw-Renesse, RIA-Hul- sterloo. Zesde klasse A: Sluis-Groede, Kwadendam- me-Terhole, Biervliet-Robur, Schoondijke- Volharding, Noormannen-SDO'63. Sas van Gent - De positie van de Vlaanderen verbeterde aan de kop van de ranglijst in de zaalvoetbalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Dat dankte die ploeg aan een riante 10-2-zege op Ce- restar en aan de nederlaag van naaste concurrent De Spetters tegen Benny Sport, 4-3. Het duel De Vlaanderen-Cerestar ging gelijk op, totdat De Vlaan deren uitliep naar 5-2. De Spetters leek aan het langste eind te trekken tegen Benny Sport. Ruim zeven minuten voor tijd kwam De Spetters met 3-2 vopr.Het team, spelend zonder wissels, omdat een speler vroegtijdig met een hoofdwond het veld moest verlaten, verloor echter alsnog de greep op het duel en verloor. Stand: De Vlaanderen 9-22, De Spetters 8-16, Benny Sport 8-13, Cerestar 8-7, Marinet 7-0. Zierikzee - In het Multifunctioneel Centrum te Zierikzee wordt za terdag 6 december de tweede competitiedag van het Zeeuws per soonlijk schaakkampioenschap voor senioren gehouden. Gastheer is de plaatselijke schaakvereniging Zierikzee. De derde ronde van het kampioenschap begint die dag om 10.15 uur. De vierde ronde wordt vanaf 15.15 uur afgewerkt. Door RinusVerberkmoes Terneuzen - „Mijn hart ligt nog steeds bij Hoek," stelt Mario Harte, die onlangs bij de zaterdaghoofdklasser opstapte. „Ik ben te gede motiveerd geworden om verder te gaan als doelman [bij Hoek," aldus de 22-jari- keeper die zijn vierde I seizoen bij de hoofdklasser plotseling afbrak om verder als vaste supporter aan 'zijn' club verbonden te blijven. zoekt ïy tekenaar breau regio Tilburg. Betreft: nieuw-J |ud van woning- en U-bouw, U werkt tjerk- en detailtekeningen. Naast het pekwerk. Project voor jonge MTS-ofJ werkervaring. Project richting vasf Graauw - SV Aloy uit Grauw is bezig met wat vernieuwende elementen in het trimloopgebeuren te brengen. „Stilstand is achteruitgang," aldus SV Aloy-hoofdman Remy Magnus. In het voorjaarvan 1998 komt er een avondcircuit. De gedachten gaan uit naar de maand april, omdat er dan nog vrije dagen zijn op de trimloopkalender. Op de vrijdagavond zullen dan in drie Zeeuws-Vlaamse en drie Belgische plaatsen wedstrijden op de rol staan waarvan een eindklasse ment wordt opgemaakt. De Zeeuws-Vlaamse plaatsen zijn Terneuzen, Graauw en Lamswaarde. De drie Belgische locaties zijn nog niet bekend. „Maar daar komen we wel uit," al dus Aloy-woordvoerder Re my Magnus. Het geruchtencircuit draaide de laatste week op volle toeren. Dan zou Mario Harte daar naar toe gaan, dan weer naar een ander of toch weer bij Hoek blijven. Inlij ven willen velen de jeugdige doel man, die zijn droom aan diggelen zag gaan ooit bij Hoek voor vast onder de lat te staan. „Door één bepaald persoon," zegt hij. Wie dat is, wil hij niet kwijt. „Het is nog te vroeg daarover te praten," zegt de uiterst sfeerge voelige Mario Harte, die het dui delijk moeilijk heeft gehad met zijn beslissing. Want Hoek was en is zijn alles in het emotionele we reldje dat voetbal heet. Blij was hij dan ook, toen hij vier jaar ge leden door Hoek werd aangetrok ken werd. Leerjaar De overstap van de A-jeugd van Sluiskil was dan ook snel ge maakt. „Ik zag dat jaar als een leerjaar. Lekker bezig zijn en de zaken aankijken," zegt Mario Harte over zijn kennismaking met Hoek. Een vereniging, waar hij volgens zijn mening te weinig vertrouwen en begeleiding kreeg. „Ze zeggen wel, je hebt talent, maar daar blijft het veelal bij," verklaart de Temeuzénaar, die zich onder alle omstandigheden thuis door zijn vader en moeder gesteund wist. Broodnodig ook, omdat hij in zijn verdere voetbal carrière geregeld fikse tikken kreeg te incasseren. Met name toen hij na diverse goe de invalbeurten dacht eerste man te worden, toen de toenmalige Hoek-doelman Jaap Pijnenburg zijn been brak. Hoek haalde ech ter zijn neef Wim Verpoorte, die al gestopt was, terug. Het behalen van het kampioen schap in de eerste klasse B was voor Mario Harte, die in dat sei zoen regelmatig onder de lat stond, een hoogtepunt in zijn loopbaan. „Ik heb toen mijn bij drage geleverd," zegt hij over die periode. Het seizoen erop startte hij onder trainer Ballegeer als vaste sluit post in de oefenperiode. André de Letter was op vakantie en was dus niet inzetbaar. „Zelf ben ik vier jaar niet weggeweest, omdat ik voetbal voorrang gaf. Ik heb zelfs met een aangenaaide duim, die ik in een zaagmachine had af gezaagd, gekeept. Dit kon door een speciale handschoen, die in Duitsland voor me werd ge kocht," blikt Mario terug op die beginfase van een competitie waarin hij ondanks al zijn moeite toch op het cruciale moment werd gepasseerd. Zijn zelfver trouwen liep er opnieuw een fikse deuk door op. En die bleef aange tast. Emotioneel „Je voelt je op een gegeven mo ment niet lekker meer in je vel zitten. Dat drukt niet alleen zijn stempel bij het keepen tijdens wedstrijden, maar ook bij trai ningen. Het onvoldoende ver trouwen krijgen, vreet dan te veel aan je. En aangezien ik geen on ruststoker wil zijn, heb ik beslo ten te stoppen. Adriaan Nieu- wenhuijse, de huidige trainer, had daar begrip voor. Wil ik als nog terugkomen, dan staat de deur open, heeft hij meteen ge zegd. Helaas wil ik op deze ma nier niet verder. Temeer daar ik enorm emotioneel ben in mijn sportbeleving." Met name dat laatste is in het gesprek duidelijk te merken. Het afscheid nemen doet pijn en is nog lang niet ver werkt. Toch blijft Mario een aan hanger van Hoek door zowel de thuis- als uitwedstrijden te be zoeken. „Misschien ga ik de C- en D-junioren weer trainen," zegt hij zelfs. Een optie naast de kans dat hij kiest voor een club in het Belgische, waarvan er inmiddels twee op de stoep stonden bij hui ze Harte. Wat het wordt? Mario Harte is er nog niet. Hij leeft zich momenteel uit in het zaalvoetbal bij ZVH Morres. BADMINTON Zaterdag 29 november: Sjuttul 3-Den Ossaert 1, Sjuttul 4-Net- werk 3, sporthal Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. BASKETBAL Zaterdag 29 november: Schelde- sport I-Marathon 1 (mannen eerste Masse Zeeland), sporthal 't Zwaan tje Terneuzen, aanvang 19.30 uur. Smokkelhoek 1-Marathon 2 (vrou wen eerste Masse Zeeland), sport hal 't Groenewoud Kapelle, aan vang 18.00 uur. HOCKEY Zondag 30 november, Tweede klasse C mannen: Eapide-Golrle, sportpark Grote Kreekweg te Hulst, aanvang 14.30 uur. Derde klasse E: Olympia-Drunen, sport park Oude Vaart te Terneuzen, aanvang 14.30 uur. Tweede klasse C vrouwen: Olympia-Were Di, sportpark Oude Vaart te Terneu zen, aanvang 12.45 uur. Vierde klasse D: Rapide-Prinsenbeek, sportpark Grote Kreekweg v te Hulst, aanvang 12.45 uur. KORFBAL Zaterdag 29 november, landelijk: Tjoba-Rust Roest (eerste Masse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 16.05 uur. Luctor-ONDO (derde Masse N), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 15.45 uur. Afdeling: Volharding-Zaamslag (eerste klasse B), sporthal Kruinin- gen, aanvang 14.10 uur. BKC-Seol- to (eerste Masse B), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 16.20 uur. VIOS (W)-TOGO (eerste Masse B), sporthal Klundert, aanvang 18.40 uur. TENNIS Zondag 30 november, Zeeuwse indoorcompetitie. Mannen: Hulster Ambacht-DOS (eerste klasse), Racketcentrum Kapel le, aanvang 15.00 uur. Drive- Animo (eerste klasse), Racket centrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. SJEF-MLTC (tweede klasse), Racketcentrum Kapel- Ie, aanvang 12.00 uur. Mixed: Hulster Ambacht-De Schelde (eerste klasse), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Ludo/Schippers Nauta-MLTC 4 (derde klasse), Racketcentrum Kapelie, aanvang 12.00 uur. VOLLEYBAL Zaterdag 29 november, districts competitie: Voorwaarts-YVC 2 (eerste klasse mannen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur. Bekerwedstrijden vrouwen: YVC 2-CVC, sportzaal IJzendijke, aan vang 18.30 uur. Seheldesport-De Sterre, sporthal Oude Vaart Ter neuzen, aanvang 15.30 uur. De Kikkers-Savok 2, sportzaal Aar denburg, aanvang 17.00 uur. Man nen: De Sterre-De Kikkers, sport zaal Zuiddorpe, aanvang 16.30 uur. Scheldesport-Mytilus, sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. Oud-Hoek-doelman Mario Harte leeft zich nu uit in het zaalvoetbal. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 1. L. Goossen (Terneuzense Boys) 17 doelpunten. 2. A. van Haneghem (IJzendij ke) 14 doelpunten. 3/4. R. Mohr (Heinkenszand), R. Baijra (Kruiningen) 13 doel punten. 5 t/m 9. A. Gladdines (Hoek), M. de Ruysscher (IJzendijke), R. Zuydwegt (Kloetinge), J. Len- sen (Koewacht), R. Melaard (Middelburg za) 9 doelpunten. 10 t/m 13. K. Boufrahi (Middel burg zo), B. Aschman (Rillan- dia), J. Navarro (STEEN), M. de Kunder (Terneuzense Boys) 8 doelpunten. 14 t/m 21. F. Goedegebure ('- Heer Arendskerke), J. Frusch (Axel), M. van Liere (Heinkens zand), E. Tieleman (Hontenis- se), A. Lourens (Kloetinge), A. van Noorden (Kruiningen), W. v.d. Dries (Patrijzen), D. Verlin de (Sluiskil) 7 doelpunten. Clubscore: 1. Terneuzense Boys 39 doel punten. 2/3. Rillandia, IJzendijke 33 deoelpunten. Rapidschaak bijna een kijksport Ter ere van de honderdvijftig- ste verjaardag van schaakclub De Messemaker (1847) uit Gouda mocht de nationale schaaktop vorig weekeinde een dubbelrondig rapidkampioen- schap spelen. Een uniek gebeu ren voor Nederland en het was werkelijk een klein wonder dat alle gevraagde spelers acte de presence konden geven. Rapid schaak is een zeer publieks vriendelijke vorm van schaken. De spelers krijgen slechts dertig minuten voor de hele partij, zo dat het spel bijna een kijksport wordt. Met de tegenwoordige communicatiemiddelen slaagt men erin om de zetten direct van het bord op het scherm te krijgen. Voor een commentator gaat het nog juist niet te snel om enige uitleg te kunnen geven. En het mooiste van alles is ei genlijk dat gedurfd spel bij zo'n beperkte bedenktijd dikwijls wordt beloond. Vaker dan nor maal ziet men offers voor het initiatief. Grootmeester Loek van Wely bleek in deze discipli ne zijn collega's duidelijk de baas. Met acht uit tien besloot J bet tweedaagse evenement, waarbij vooral de 2-0 tegen Jan ^imman opviel. Enige fragmen- Van Wely - Van der Sterren (5) Van Wely het publiek in span ning. 19. Lfl-d3 Pc6 - b4 20. Ld3xh7+ Kg8-h8 Want wat is wit nu van plan? Met 21. Th5 Pxc2 22. Lg6+ Kg8 23. Lh7 is re mise te bereiken. 21. a3xb4i? Niet per se beter dan 21. Th5, maar wel veel leuker. 21. Tc8xc2 22. Lh7xc2 Tf8-d8 23. Td5xd8+! Voor de hand lag 23. Thdl, maar de h-toren krijgt een andere opdracht. 23. Db6xd8 24. Pb3-c5 Dd8-d2 25. Pc5 - d3 g7 - g6 26. h2 - h4! Kh8-g8 27. h4-h5 g6xh5 28. Thixh5 Dd2-e2 29. Th5-hl De2 - g4 30. g2 - g3 Lf6 - e7 31. Thl-h6 En het wordt lang zaam duidelijk dat alleen wit winstkansen heeft. Voorlopig heeft hij geen zwakke punten. Een twintigtal zetten later stond het zo: Door Theo Hommeles los is. 59. Pe4 - d2+ Kg6 - f7 60. Pd2-f3 Dd4-c5 61. Pf3xe5+ Dc5xe5 62. Ta2-a7+ Kf7-{8 Na 62... Kg8 63. La2+ Kh8 64. Ta8+ Kh7 65. Lbl+ loopt zwart mat. 63. g5 - g6 Zwart geeft het op. Op 63... Dxf6 64. Tf7+ Dxf7 65. gxf7 Kxf7 heeft wit nog een zorgvuldig gekoesterd b-pion- netje over. Met deze wat gelukkige over winning besloot Van Wely de eerste speeldag met 4,5 uit 5. En ook de volgende dag begon het goed. Timman - Van Wely (6) hoofd van de zwartspeler. 29. Da2 - e6 30. Pd6 - e8 Nu is het effect niet half zo groot. Tim man schrok waarschijnlijk pas nu terug voor 30. Pf5 Pxf5 31. exf5 Dxf5, waarna zwarts loper perfect samenwerkt met de da me. 30. De6xh3 Binnen een paar zetten zijn de rollen omge draaid. 31. Pd3 - b4 Pd7 - c5 32. Pb4xc6 Pe7xc6 33. Pe8-d6 Pc6 d4 34. Tel-cl h6-h5 35. Pd6 - c4 f7 - f6 36. Pc4 - d2 h5 - h4 37. Tel - fl Pc5 - e6 38. Tfl-cl h4xg3 39. f2xg3 Pe6 f4 oudt heeft goed standgehouden en zowaar vol doende tegendruk kunnen op bouwen. Een logisch slot zou 55... Dgl+ 56. Lbl Dd4 27. Lc2 (wat anders?) zijn geweest, met remise door herhaling van zet ten. De tijd blijkt uit het vervolg de doorslaggevende factor te zijn. 55b4 - b3? 56. Lc2xb3+ (Oeps, met schaak!) Kf7-g6 57. Lb3 - c2 Kg6-f7 58. Lc2-bl Kf7-g6 En zou Van der Sterren een paar minuutjes meer hebben gehad, dan had hij zeker een zet als 58... Db6 geko zen, waarna wit nog lang niet 'an Wely heeft een kwaliteit geofferd voor een pion, maar dat is hier waarschijnlijk net niet genoeg. Allereerst dreigt Timman 29. Dc3 en 30. Tal met damewinst, maar zover laat Van Wely het niet komen. 28. e6-e5 29. Pf4-d3?! Sterker lijkt 29. Ph5 De6 (29... gó? 30. Dxh6!) 30. Pe8 en de paarden zijn als lastige horzels om het fimmari gééft liet "óp. 40*. Tc8+ wordt beantwoord met 40... Kh7! De tweede plaats was voor Je roen Piket (6,5), gevolgd door Van der Wiel en Nijboer met 4,5 punt. Timman liet iets te vaak een paardvork toe in tijd nood en eindigde met vier pun ten. Van der Sterren sloot de rij met 2,5. De Goudse schaakvereniging heeft het jubileum op grootse wijze gevierd. Naast het rapid- toernooi was er onder meer een (geslaagde) aanval op het we reldrecord simultaangeven door Gert-Jan Ludden. Na 29 uur en 30 minuten had de be roepsmilitair tegen 686 tegen standers gespeeld en een be wonderenswaardig resultaat van 525 overwinningen, 145 re mises en maar 16 nederlagen neergezet. Van onze biljartmedewerker Sluiskil - De biljartvereniging SBC uit Sluiskil houdt van maandag 1 tot en met zondag 7 december de tweede Grand Prix driebanden van het dis trict Zeeuws-Vlaanderen. Plaats van handeling is hotel- eafé-restaurant Dallinga in Sluiskil. BILJARTEN Maandag opent Theo Platjouw om 19.00 uur deze Grand Prix met het treffen tegen Joop Holdorp. Op papier lijkt dat een vrij simpele opgave voor Platjouw, maar om dat er op handicap gespeeld wordt, is er van alles mogelijk, De eerste Grand Prix in Hulst bewees dat. Toen was het niet één van de belangrijkste kanshebbers die de toernooizege op zijn naam schreef, maar outsider Hans de Witte van SBC uit Sluiskil. In de eerste ronde staan er enkele interessante partij en op het pro gramma. Vooral dinsdag komen enkele sterke spelers tegen elkaar uit. Om 20.30 uur staan die dag de partijen Eddy van Goethem-Cees Wissel en Gennaro Pecoraro-Ko Dieleman op de rol. Anderhalf uur later komen de wedstrijden Jack de Maat-Meerten Dallinga en Louis Dallinga-Johnny Roettier aan de orde. Duels waarin de krachtsverhoudingen eveneens niet te veel uiteen lopen, zijn de wedstrijden van woensdagavond: Cor de Jonge-Frits Bakker (20.00 uur) en Albert Lacante-Bertie van Remortel (21.30 uur). PROGRAMMA EERSTE RONDE Maandag 1 december 19,00 uur: Plat- jouw-Holdorp en Mahu-Claerhoudt jr, 20.30 uur: Ballegeer-De Feijter, R. Roets-J. Mortier, 22.00 uur: Bergmans- P. Rammeloo, Levrier-Claerhoudt sr. Dinsdag 2 december 19.00 uur: De Taeye-Kayser, Gryp-Pluijm, 20.30 uur: Van Goethem-C. Wissel, Peco- raro-Dieleman, 22.00 uur: De Maat-M. Dallinga, L. Dallinga-Rottier. Woensdag 3 december 18.30 uur: B. Dallinga-Leeraert, Van Opzeeland- Van de Velde, 20.00 uur: De Jonge-F. Bakker, Nachtegael-De Koning, 21.30 uur: Lacante-Van Remortel, Baecke- Van Damme, 23.00 uur: Dekker-De Witte. Donderdag 4 en vrijdag 5 december 19.00 uur: tweede ronde. Zaterdag 6 december 12.30 uur: acht ste- en kwartfinales. Zondag 7 decenber 13.00 uur: halve fi nales, 15.00 uur: finale en strijd om derde en vierde plaats. Van onze voetbalmedewerker Axel - Zaterdag komt zater- dagvoetbalhoofdklasser Hoek in Alphen aan de Rijn uit te gen het op de tweede plaats staande ARC. ZATERDAGVOETBAL Trainer Adriaan Nieuwenhuijse van Hoek moet het opnieuw stel len zonder Geertjan de Smet, die te veel pijn heeft in zijn eerder geblesseerde voet. De rest is fit en zonder schorsingen. Nieuwen huijse zegt over het duel met ARC: „Als het meezit, kunnen we zaterdag een goede slag slaan. We gaan voor de winst in een duel, dat naar mijn idee vergelijkbaar kan zijn met dat van vorige week tegen Noordwijk. Als het resul taat dan ook hetzelfde is, winnen met 1-0, ben ik tevreden". Van Dave Gijsel, op avontuur in Turkije, heeft Nieuwenhuijse nog niets gehoord. Maar al zou deze snel terugkeren, dan zal hij toch niet spelen. „Er zal dan nog wat gepraat moeten worden," drukt de Kruininger zich cryptisch uit. Tweedeklasser AZW gaat op be zoek bij WC'68. Er moet gewon nen worden om de aansluiting met de middenmoot te krijgen. AZW behaalde tot nu toe alleen punten in uitwedstrijden. On danks het feit dat thuis alles werd verloren^ zelfs met 1-3 van WC'68 is er geen paniek bij de Axelaars. Dat idee begint bij derdeklasser Terneuzense Boys eveneens meer gestalte te krijgen. Maar dan praat men over het kampioen schap. Na de eerste competitiehelft staat derdeklasser Terneuzense Boys verrassend riant op kop met ze ven punten voorsprong op de naast ebelager. Terneuzense Boys bleef ongesla gen. Het staat nu voor een reeks ontmoetingen tegen ploegen die onderin de ranglijst bivakkeren. De eerste in het rijtje is hekken sluiter VCK, dat op 24 punten achterstand is gezet door onder andere thuis met 1-5 van de Ter- neuzenaren te verliezen. Onnodig te vermelden dat Terneuzense Boys zaterdag torenhoog favoriet is voor de zege. „Van dergelijke ploegen mag niet verloren worden. Dan ben je het niet waard kampioen te worden," aldus Mare de Kunder, vorige week matchwinnaar door het enige doelpunt van de Terneu- zenaren te maken. Ondanks het feit dat nog niet werd verloren, verkeert De Kunder nog niet in een kampioensroes. „We bekij ken het van week tot week,-" zegt hij. Terneuzense Boys moet het zater dag nog stellen zonder Gert-Jan Vlaander, die vorige week door Akke Ganpat werd vervangen. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Lisse-Rijnsburgse Boys, Achilles Veen-Quick Boys, ARC-Hoek, Noordwijk-ASWH, Groote Lindt-Ter Leede, Excelsior Maassluis-Scheveningen, Katwijk- Kozakken Boys. Eerste klasse C: Roda Boys-Rijsoord, Dinteloord-Wilhelmina'26, Breda- WGZ, Kloetinge-Seolto, Altena- Oostkapelle, Veere-Arnemuiden. Tweede klasse E: SKNWK-FC Dau- wendaele, WC'68-AZW, Yerseke- Kapelle, Kruiningen-'s-Heer- Arendskerke, Middelburg-SPS, WHS-Bruse Boys. Derde klasse A: Nieuwland-Hein- kenszand, Wemeldinge-SSV'65, Be- velanders-Colijnsplaatse Boys, Wolfaartsdijk-Serooskerke, Terneu zense Boys-VCK, De Meeuwen-GPC. Vierde klasse A: Apollo'69-ZSC'62, Waarde-Krabbendijke, Duiveland- Borssele, Nieuwdorp-Smerdiek, SVD-DFS, SC Stavenisse-Zaamslag. Vijfde klasse A: Spui-VOV, Cad- zand-Wissenkerke, Bavel-Terheij- den, Internos-Rood Wit, Mevo-Hoe- dekenskerke.

de Stem | 1997 | | pagina 17