EL Zweden dicht bij Davis Cup l fi \e.t. b.v. pu 'Het is hier gewoon casino-biljarten' •UCTION Amerikanen op 2-0-achterstand door verlies Chang en opgave Sampras Terpstra: 'Onderzoek praktijken Sanders' igdienst Leon van Bon krijgt prijs wielrenner van het jaar UITSLAGEN STANDEN DE STEM SPORT B2 lewerk(st)er (m/v) ECIALTIES B.V. NSTRUCTEUR STRATEUR TAGE MONTEUR 3AZIJNMEDEWERKER Doping-affaire breidt zich uit Wereldbeker driebanden in Turkije snel afgelopen voor Havermans SPORTNIEUWS KORT Brons Broeders op WK militairen Brunelsunergy aangekomen in Fremantle Romario pakt letterlijk zijn koffers PSV biedt miljoen voor André Ooijer i i i i i ZATERDAG 29 NOVEMBER 1997 een issen en die iie verantwoordelijk is Jenbeheer. Het opstel- Uget en het verzorgen unctie. Daarnaast zal u :steringsprojecten en ;r te adviseren over ermijn de production rkeur aangevuld met :en leidinggevende ping i van de moeten afleggen, iculum vitae binnen TS T CCHNOLOGV 1 B.V. is een toonaangevend fabrikant en onderhoudsproducten. Onze pro- kwaiiteits- en milieueisen en vinden I alle takken van industrie. Ter uitbrei- hebben wij op zeer korte termijn de an de <oop en ce. an de ieaanvragen. n de trale. entie- en nheden. Wij bieden aan: Een fulltime job (40 uur per week). Goede begeleiding. Een prettige werkomgeving. Een salaris- overeenkomstig uw opleiding'en ervaring. engenoemde functie 1 ibrief met uitgebreide c.v. aarr *\E Bergen op Zoom Melbourne - In Melbourne lo- Graham Arnold op de bank bij Socceroos pen de temperaturen letterlijk 1 J en figuurlijk hoog op. De thermometer schommelt tus sen de 25 en de 40 graden, en vandaag strijden de Socce roosvrij vertaald de voetbal lende kangoeroes, en Iran om het allerlaatste deelnamebe wijs voor de WK'98. „Nog nooit was er in Australië zo veel aandacht voor het voet bal," meldt ex-NAC-spits Graham Arnold aan de voora vond van de wedstrijd. Het MCG-stadion van Melbourne met een kleine honderddui zend mensen werkelijk uit z'n voegen barsten. „De belangstel ling, ook die van de pers, is onge kend," aldus Arnold, volgens wie het thuisvoordeel van de Austra liërs de doorslag gaat geven. „We hebben afgelopen zondag in Iran natuurlijk ook een fantastische uitslag neergezet (1-1, red.). Want geloof me, spelen in Tehe ran was geen pretje. Het veld was bar slecht en dan dat sfeertje... Er zaten zo'n 130.000 toeschouwers op de tribunes, die allemaal fel tegen ons waren." Arnold stond gedurende de hele kwalificatie-reeks van de Socce roos in de basis, maar kon door een blessure in de heenwedstrijd slecht een paar minuten voor tijd invallen. Hij is aan de beterende hand en zou nu, als het nodig mocht, zijn de tweede helft kun nen spelen. „Ik begin dus weer op de bank. Dat is niet zo problema tisch, aangezien Harry Kewell is 'opgestaan'." Deze pas 18-jarige aanvaller gaat sinds hij in de 'Hel van Teheran' scoorde door het le ven als Harry Cool. „Echt een ge weldige voetballer," meent de er varen Arnold (34), die in oktober naar Breda had willen komen om zijn vrienden en zijn vroegere collega's bij NAC op te zoeken. En weer even te trainen bij zijn oude club, maar 'ik moest van bondscoach Terry Venables mee naar het trainingskamp van de nationale ploeg'. „Niet onlogisch, maar het duurde zo lang, joh. Ruim drie weken." Voor de concentratie op de barra ge met Iran was de afzondering 'wel goed geweest'. „Want ik heb niet eens meer gedacht aan de pe riode die hierna volgt. Kijk, als we ons niet plaatsen voor de WK, is het afgelopen met mijn inter nationale carrière. Dan hoef ik niet naar Nederland te komen, niet meer om te voetballen al thans. Maar na bijna 25 jaar moet Australië eigenlijk gewoon naar die wereldbeker toe en moet ik, in overleg met Venables, bekijken hoe ik mij daarop het best kan voorbereiden." Uit zijn woorden valt af te leiden dat een tijdelijke come-back bij NAC geen must is. „Ik wil onder hand ook wel weer eens thuis zijn bij mijn gezin," luidt het ant woord. „Ik baal er al van dat ik in december terug moet naar Japan, om met mijn club Sanfrecce uit te komen in de bekercompetitie." Voor de duidelijkheid: Arnold brengt volgende week dus zeker geen bliksembezoek aan Breda, zoals in NAC-kringen veronder steld wordt. „Nee, dat zal dus op zijn vroegst in het nieuwe jaar zijn. Maar nogmaals, ik denk nog niet zover vooruit. Hoewel, ik heb wel besloten wat ik in de toe komst ga doen. Vanaf oktober ben ik speler/trainer bij North Sydney Spirit, dat is een nieuwe club. Ik heb een driejarig con tract getekend, maar zelfs dat is momenteel van ondergeschikt belang. Eerst die belangrijke wedstrijd tegen Iran." Göteborg (rtr/anp) - Het Scandinavium in Göteborg is een onheilsplek voor de Amerikaanse tennisploeg. Twee keer verloren de Amerikanen eerder in de Davis Cup van Zweden, beide keren in het Scandi navium. Gisteren werd in de tiende ont moeting de aanzet gegeven voor de derde nederlaag. De Zweedse ploeg nam -dp de openingsdag van de 86e finale van de Davis Cup een verrassende voorsprong van 2-0. Het is bijna zestig jaar geleden (Australië 1939) dat een ploeg na een 0-2 achterstand de finale alsnog won. Jonas Björkman, dé revelatie van het jaar, versloeg de tobben de Michael Chang in een vierset- ter, 7-5 1-6 6-3 6-3. Pete Sam pras was daarna op weg naar de gelijkmaker, maar de nummer een van' de wereld gaf na 110 mi nuten op 6-3 6-7 1-2 geblesseerd op. De pijn in de linkerkuit maakte verder spelen riskant. Sampras was in de eerste set op permachtig. Larsson, de num mer 25 van de wereld en enige speler die dit jaar twee keer van Sampras won, verloor zijn machtige opslag in de achtste game, 3-6. In de negende game van de. tweede set bleek er iets mis te zijn met Sampras. Hij nam zijn eerste blessure time- out.De Amerikaanse teamarts onderzocht het linkerkuitbeen en zool van zijn linkervoet waar op onder de grote teen een com- pres was aangebracht. Twee ga mes later, op 6-5 voor Larsson, werd Sampras nogmaals behan deld. Larsson verzuimde daarna drie setpunten te benutten maar sloeg in de tiebreak alsnog toe, 7-1. Na dat setverlies liet Sampras het hoofd hangen. Hij verloor zijn opslag en gaf na overleg met coach Tom Gullikson op 2-1 voor Larsson op. „Na die eerste time out was Sampras geen 100 procent meer," zag Larsson. „Hij bewoog minder, kon niet op vol le kracht serveren. Ik voelde dat ik bij winst van de tweede set de partij zou winnen." Het was de tweede keer dat Sampras in het Scandinavium opgaf. In 1994 raakte hij op de derde en laatste dag van de hal ve finale geblesseerd tegen Ste fan Edberg. De Amerikanen ver speelden in die wedstrijd een voorsprong van 2-0 en verloren met 3-2. Met Sampras maakten toen ook Todd Martin en Jona than Stark, nu weer aanwezig in Göteborg, deel uit van de Ameri kaanse ploeg. Dertien jaar geleden, in 1984, stonden beide landen in de fina le in het Scandinavium. Team USA werd vertegenwoordigd door John McEnroe en Jimmy Connors, in dat jaar de nummers een en twee van de wereld. De twee werden het slachtoffer van een tactisch slimmigheidje van de Zweden die de immense hal volstrooiden met gravel (1-4). Gisteren lag er tapijt in het Scandinavium. Een snelle baan- soort om vooral Chang te ontre- gelen. Bovendien zaten er 11.000 luidruchtige fans op de tribunes in de uitverkochte hal. Die steunden Björkman hartstochte lijk op zijn weg naar de triomf over Chang. „Dit is een diepte punt," aldus Chang na zijn ver lies. „Mijn slechtste partij in tien jaar." Chang is Chang niet meer. De 25-jarige Amerikaan won sinds de halve finales van de Davis Cup eind september in Washing ton slechts één partij en verloor janisatie: electronica op MTS/HTS-niveau. atisering op een PC-netwerk. Hij/zij zal De geschikte kandidaat kan na enige Iministratie. ardig met ervaring of kennis van Exact. 16. ilectro. STEK-diploma vereist, en containerkoeling Ifstandig koel- en vriesaggregaten eltechniek, WTB, automonteur of erse magazijnwerkzaamheden en intern O-kleinmetaal dynamisch bedrijf een eigenhandig geschreven sollicitatie E.T. B.V. Postbus 41, 4860 AA Chaa"1' De ex-PDM-arts Sanders betrok feel van zijn producten van Jeandarme in Sint Truiden. Vol gens Jeandarme bleef PDM ook na het ontslag van Sanders in 1991 zaken met hem doen. Ook Sanders opvolger Reykaert zou producten van hem betrokken hebben. Reykaert daarentegen zei gister avond nooit medicijnen bij Jean darme besteld te hebben. De PDM-ploeg was maar een van de vele klanten van de apo theek, een van de grootste in België. De grote ploegen uit Ne derland, België en Italië wisten de weg naar St. Truiden, be weert de apotheker zelf. Zo be stelden ook soigneurs van de Belgische wielerploeg Lotto re gelmatig producten. Ook een verzorger van de ploeg van Jan Kaas zou regelmatig bij Jeandar me aangeklopt hebben voor ad- fies, net als de ploegarts van de laamse semi-profploeg K/Eddy Merckx en verzor gers van een reeks Belgische amateurploegen. Oplosser Jeandarme noemt zichzelf de op- °sser van 'scheikundige proble men yan veel ploegen. Hij ziet er geen kwaad in om producten te steanenrdi0^°P d® d°Pingliist «aan. Jeandarme: „Ik leverde es wat men wilde, maar alleen P recept. Volstrekt legaal. Ik ag volgens mijn erecode niet eens vragen stellen over het doel 'an de behandeling. Als apothe- r gaat het mij bovendien niets Pete Sampras laat zijn geblesseerde kuit verbinden. er vijf, waaronder van Björkman op het ATP WK in Hannover. De nederlaag tegen Björkman, die dit jaar van 69 naar 4 steeg op de wereldranglijst, was de zesde. „Dit was mijn beste partij in mijn Davis Cup loopbaan," ju belde de Zweed. Göteborg. Finale Davis Cup. FOTO REUTER ZWEDEN - VERENIGDE STATEN 2-0 - Björkman - Chang 7-5 1-6 6-3 6-3, Larsson - Sampras 3-6 7-6 2-1 Sampras geeft op. Door Joep Dohmen en John Hoofs Den Haag/St.Truiden - Het dopingschandaal in de wielersport breidt zich uit. De Belgische apotheker Willy Jeandarme heeft gisteren bekend dat hij niet alleen aan de voormalige wieler ploeg PDM, maar ook aan andere ploegen uit Nederland, België en Italië producten en adviezen heeft geleverd. Staatssecretaris Terpstra (Volksgezondheid) heeft inmiddels een onderzoek naar de praktijken van de Geleense arts Sanders gelast. aan wat de sportarts er mee doet." Apotheker Willy Jeandarme, al 35 jaar actief in de wielersport, blijkt niet onbesproken. Onder zoek van deze krant wijst uit dat hij in de jaren tachtig in België genoemd is in een dopingaffaire. De gerechtelijke politie deed een inval bij hem. Jeandarme, tot 1992 ook eigenaar van een schei kundig laboratorium in St. Trui den, werd verdacht van doping- zwendel met renpaarden. Bende In 1989 dook zijn naam op toen een bende werd opgerold die ge specialiseerd was in de produc tie van de chemische drug xtc en de smokkel van hasj. De leider van de bende, de Belgisch-Lim burgse arts Danny Leclere, werd aangehouden en in 1993, na zijn vrijlating, in Amsterdam ver moord. Bij het doorzoeken van de auto van Leclere vond de politie scheikundige formules van xtc- preparaten, afkomstig van een onbekend laboratorium. In de woning van de arts lagen bewij zen van betalingen, gedaan door het laboratorium van Jeandarme aan de drugsarts. Leclere kreeg 3500 gulden per maand. Jean darme: „De arts werkte een paar maanden voor ons laboratorium. Meer niet." Leclere was ook ac tief in de wielersport. Het door staatssecretaris Terps tra geeiste onderzoek wordt uit gevoerd door de Inspectie voor de Gezondheidszorg in Limburg. Door Peter Vierenhalm Göynök - Het Royal Resort Hotel in Göynük, veertig ki lometer ten westen van de Turkse badplaats Antalya, steekt als een toren van Ba- bel boven de omgeving uit. Alleen de uitlopers van het Taurusgebergte reiken ho ger. Aan de andere kant van het protserige hotelcomplex lonkt de Middellandse Zee. De deelnemers aan het tweede World Cup-toernooi drieban den in het immense Zuid-Turk se vijfsterrenhotel hebben geen oog voor zon en zeewater. In een balzaal in het glimmende bolwerk werken ze hun wed strijden af. De (wereldbiljart bond) UMB tekent voor de or ganisatie van het toernooi, dat afgelopen maandag is begon nen en tot en met zondagavond duurt. Dankzij bemiddelaar Ed Nij- pels hebben de verschillende bonden UMB/CEB en WBA vrede gesloten. Op weg naar verdere samenwerking mogen de spelers van die bonden op el- kaars toernooien uitkomen. De BWA ging in Oosterhout van start met de eerste 'gezamenlij ke' wereldcup-ontmoeting. Toen waren de BWA-spelers in de meerderheid. In Turkije wa ren de UMB-leden sterker ver tegenwoordigd. Allemaal vol gens afspraak, want alle bon den willen de broze vrede niet verbreken. Slechts drie BWA-spelers hoef den zich niet moe te maken in het voortoernooi in Göynük. De Zweed Torbjörn Blomdahl, de Willebrorder Dick Jaspers en de Turk Semih Sayginer waren al direct geplaatst voor het hoofdtoernooi, dat gisteravond begon. De UMB zou trots mo gen zijn op de aanwezigheid van deze smaakmakers van het WERELDBEKER DRIEBANDEN GOYNUK Door Peter Vierenhalm mondiale biljarten. Maar op het vliegveld van Antalya stond geen vervoer voor de spelers klaar. Blomdahl mocht ander half uur wachten op het gratis busje, dat hem veertig kilome ter verderop moest afleveren. Voor Dick Jaspers kwam het busje niet zo..., maar helemaal niet. Hij moest een taxi regelen om zijn doel, het Royal Resort, te bereiken. Van een leien dakje ging de rit, over kronkelige en slechte we gen, niet. De taxichauffeur zet te Neerlands beste biljarter bij het verkeerde hotel af. Na wat tekst en uitleg van reisgenoot Cor van Erp, vice-president van de WBA, zag de taxichauffeur het licht, zei 'no problem' en stopte na enkele kilometers hobbelen bij het volgende (ver keerde) hotel. Pas bij de derde poging had de zoektocht resul taat. Jaspers was op tijd binnen voor de start van het hoofdtoer nooi. Voor de meeste van de 134 deel nemers aan het kwalificatie toernooi zat de strijd er al lang op. In een chaotisch verlopen voortoernooi (veel Italianen en Turkse spelers kwamen niet eens opdagen) gingen veel Ne derlanders onderuit. Zo was het voor de West-Brabanders Louis Havermans en Gerwin Valen- tijn inpakken, maar nog niet wegwezen. „Want mijn vlucht gaat maandag pas," somberde Havermans na afloop. „Mis schien kan ik nog omboeken, ik heb weinig zin om hier te blij ven." De Zundertse kroegbaas baalde vooral van het setsysteem in de voorronde. „Als je om twee ge wonnen sets van vijftien ca ramboles speelt, dan ben je ge woon aan het casino-biljarten. Zo noem ik dat. Het is dan net een loterij. De tijd is te kort om er een echte partij van te ma ken. Ik heb in mijn groep het hoogste moyenne, maar verlies toch omdat ik een setje te kort kom. Roland Forthomme, toch vierde in Oosterhout, sneuvelt hier ook vanwege die loterij. De UMB moet echt iets anders ver zinnen, drie gewonnen sets, of zo. Dan krijg je een echte wed strijd. Als ze volgend jaar nog zo te werk gaan, zie je mij niet meer terug." Havermans heeft de lange reis naar Turkije voor niks ge maakt. Hetzelfde geldt voor de Willebrorder Gerwin Valentijn die de kwalificatie eveneens niet overleefde. „Maar ik heb er een kleine vakantie aan vastge plakt. We zitten even verderop in een leuk hotel. Ik lig het hele jaar al als straatmaker krom. Een korte vakantie heb ik dus wel verdiend." Toch baalde Valentijn ook zichtbaar. „Het is gewoon een zootje hier. Het is bloedheet in de zaal, het publiek ziet niks en ook het speelschema deugt niet. Had ik net een partij gespeeld, moest ik opnieuw aan de bak. Ik krijg van Frans Tusveld (UMB-wedstrijdleider, P.V) niet eens de tijd om even op adem te komen. Dreigt hij zelfs met diskwalificatie. Slaat to taal nergens op." Tusveld zelf zegt dat hij de Wil lebrorder al een paar keer had gevraagd aan de slag te gaan. „Valentijn heeft meer dan tien minuten pauze gehad. Tijd is tijd. We moeten verder met het toernooi." Valentijn stapte woedend,de speelzaal binnen, verpletterde UMB-speler Effler met 2-1, maar scoorde, evenals Havermans, een setje te weinig. „En ik had nota bene het beste gemiddelde, 1,183, van de spe lers in mijn groep. Wat doe ik in godsnaam verkeerd?" Slecht liep het ook af voor Arie Weijenburg. Hij kwam in zijn duel met de Portugees Sakkas uit op een moyenne van maar liefst 3,000. Daarna verloor hij van de volstrekt onbekende Turk Tasdemir, die ten koste van Weijeburg verder mag drie banden. Maar de Master uit 1987 en 1988 krijgt een herkan sing. De BWA heeft hem een wild-card verstrekt voor het laatste World Cup-toernooi in het Zuid-Koreaanse Taegue. Maar aan Göynük houdt hij weinig goede herinneringen over. Zoals veel andere biljar ters. Gönyük (Tur). BWA-wereldbeker driebanden, kwalificatietoernooi. Groep B: Burgman (Ned) - Alp (Tur) 2-0, Alp - Burgman 2-1. Groep D: Tik (Tur) - Van Leeuwen (Ned) 2-0, Van Leeuwen - Havermans (Ned) 2-1, Ha vermans - Tik 2-1, Groep E: Aksoy (Tur) - L. Blomdahl (Zwe) 2-1, Caud- ron (Bel) - L. Blomdahl 2-0, Caudron - Aksoy 2-0. Groep F: Eversman (Dui) - Beltzieche (Dui) 2-1, Stroobants (Bel) - Beltzieche 2-0, Stroobants - Eversman 2-0. Groep G: Kronlachner (Oos) - Uytdewilligen (Ned) 2-1, Ha- braken (Ned) - Uytdewilligen 2-0, Habraken - Kronlachner 2-1. Groep I: Van der Smissen (Ned) - Erogliu (Tur) 2-1, Komori (Jap) - Erogliu 2-0, Van der Smissen - Komori 2-0. Groep K: Forthomme (Bel) - Oddo (Ita) 2-0, Tijssens (Ned) - Oddo 2-1, Tijssens - Forthomme 2-0. Groep L: Van Manen (Ned) - Van Erp (Ned) 2-0, Philipoom (Bel) - Van Erp 2-0, Van Manen - Phi lipoom 2-1. Groep M: Tasdemir (Tur) - Sakkas (Por) 2-1, Weyenburg (Ned) - Sakkas 2-0, Tasdemir - Weyenburg 2-1. Groep O: Menheer (Bel) - Valen tijn (Ned) 2-1, Valentijn - Effler 2-1, Effler - Menheer 2-0. Groep P: Velt huis (Ned) - Arab Yaman (Tur) 2-0, Noren (Zwe) - Arab Yaman 2-1, No ren - Velthuis 2-1. Indeling eerste ronde hoofdtoernooi: T. Blomdahl (Zwe) - Tik, Yuksel (Tur) - Zanetti, Merckx (Bel) - Tijssens, Thoriaga (Por) - Vieira, Nelin (Den) - Van Manen, De Backer (Bel) - Stroobants, Forton (Bel) - Caudron, Sanchez (Spa) - Van der Smissen, Jaspers (Ned) - Neff, Kim (ZKo) - Carlsen, Oscan (Tur) - Habraken, Leppens (Bel) - Noren, Horn (Dui) - Efler, Galla (Dui) - Ohagen, Sayginer (Tur) - Burgman, Rudolph (Dui) - Tasdemir. Den Bosch (anp) - Leon van Bon is gekozen tot wielrenner van het jaar. Hij dankt die verkiezing vooral aan zijn derde plaats tijdens de wereldtitelstrijd op de weg voor profs in San Sebastian. Van Bon kreeg de Gerrit Schulte-trofee, die bij de verkiezing hoorde, in Den Bosch uit handen van oud premier en wielerliefhebber Dries van Agt. Tot renner van de toekomst werd Johan Bruinsma gekozen. Hij kreeg de Toboga-beker van Erik Breukink, die een maand gele den een punt zette achter zijn eigen loopbaan. Bruinsma maakte het afgelopen seizoen furore als neo-amateur. Hij komt het vol gende seizoen als professional bij de Rabobankploeg uit. Tot beste wielrenster werd Mirella van Melis gehuldigd. Zij werd in San Sebastian verrassend wereldkampioene bij de junioren. Ze mocht de Keetie van Oosten-Hage-bokaal in ontvangst nemen. Adri van der Poel werd tot beste renner in de categorie AWTB/veldrijden uitgeroepen. Hij kreeg de Club'48-schaal. De verkiezingen in Den Bosch waren voor het eerst algemeen door de samenwerking tussen de wielerbond KNWU, de vereni ging van beroepsrenners WWB, het blad Wielerrevue en de Club'48 onder voorzitterschap van Peter Post. Dubrovnik - Marscha Broeders behaalde gisteren in Dubrovnik een bronzen medaille bij de wereldtitelstrijd judo voor militai ren in de categorie boven 75 kilogram. De uit Raamsdonksveer afkomstige marine-vrouw moest alleen in een 120 kilogram we gende Chinese haar meerdere erkennen. Broeders, die twee maanden weer begon met haar geliefde sport, na twee jaar te hebben gestopt, treedt zondag nog aan in alle categorieën. Mark Huizinga en Ben veroverden goud. Zilver was er voor Danny Ebbers, Huizinga, voor de luchtmacht in opleiding op de KMA in Breda, was het sterkst in de klasse tot 86 kg. Hij won in de finale van de Duitser Uwe Frentz. Sonnemans, verbonden aan de Koninklijke Marechaussee in Apeldoorn, bedwong in de eindstrijd van de categorie tot 95 kg de Oostenrijker Thomas Et- tinger. Ebbers, die uitkwam in de klasse boven 95 kg, moest in de fina le zijn meerdere erkennen in de Duitser Frank Möller. Dubrovnik. WK militairen. Mannen, tot 86 kg, finale: Huizinga (Ned) wint van Frentz (Dui); tot 95 kg, finale: Sonnemans (Ned) wint van Ettinger (Oos); boven 95 kg, fi nale: Möller (Dui) wint van Ebbers (Ned). Vrouwen, tot 75 kg: brons voor Broeders (Ned). Fremantle - Het zeiljacht Brunelsunergy is als laatste aangeko men in het tweede gedeelte van de Whitbreadrace tussen Kaap stad en Fremantle. De boot van schipper Hans Bouscholte deed over het tweede etappe van de race om de wereld ruim negentien dagen. Winnaar de Swedish Match deed ruim vier dagen korter over de tweede etappe. Op 13 december gaat de derde etappe van Fremantle naar Sydney van start. Fremantle. Whitbreadrace om de wereld, tweede etappe Kaapstad - Fremantle, over 4600 zeemijl. Eindstand: 1. Swedish Match (Zwe) schipper Kranz 15 dagen, 3 uur, 45 minuten, 3 seconden, 2. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 15.22.02.35, 3. Toshiba (VSt) Standbridge 16.05.12.12, 4. Silk Cut (GBr) Smith 16.15.05.09, 5. EF Language (Zwe) Cayard 16.20.06.00, 6. Chessie Racing (VSt) Fischer 17.11.51.47, 7. Merit Cup (Mon) Dalton 19.02.37.47, 8. EF Education (Zwe) 19.10.15.32, 9. Brunelsunergy (Ned) Bouscholte 19.11.24.39. Stand na twee etappes: 1. Innovation Kvaerner 207 punten, 2. EF Lan guage 197, 3. Silk Cutt 168, 4. Swedish Match 161, 5. Merit Cup 158, 6. Toshiba 157, 7. Chessie Racing 132, 8. EF Education 60, 9. Brunels unergy 36. Valencia - Romario heeft in Valencia zijn zeven koffers gepakt. De Braziliaan heeft zijn woning in Spanje van de hand gedaan en is naar Brazilië gevlogen. Herhaaldelijk had de aanvaller al te kennen gegeven te willen vertrekken bij Valencia. Zijn vrouw en kind keerden onlangs al terug naar Brazilië, Ro mario zou in Spanje nog enkele zaken afhandelen alvorens hen te volgen. De verwachting is dat de vedette niet meer terugkeert naar Spanje. Valencia heeft al laten weten Romario te laten gaan, indien de club daarvoor ongeveer 12 miljoen gulden ontvangt. De aanval ler zou een aanbod op zak hebben van Corinthians in Sao Paolo. Eindhoven - PSV heeft één miljoen gulden geboden voor mid denvelder André Ooijer van Roda JC. De landskampioen wil dat de speler zo snel mogelijk naar Eindhoven komt. Roda JC vraagt vijf miljoen gulden voor de speler die aan het eind van het seizoen transfervrij uit Kerkrade mag vertrekken. De club wil hem per se nu verkopen, omdat Ooijer straks niets meer oplevert. PSV wil hem graag inlijven, maar was eerder niet bereid om vijf miljoen te betalen. Voorzitter Van Raaij van PSV verwacht snel uitsluitsel. Indien de tussentijdse transfer afketst, gaat PSV aan het eind van het seizoen met de middenvelder pra ten. GOLF Melbourne. Australian Open, 1,36 miljoen gulden, stand na twee ronden: 1. O'Hern (Aus) 133 (67 66), 2. West- wood (GBr) 134, 3. Norman (Aus) 135, 4. Patridge (Aus), Allan (Aus) 136, 6. Mickelson (VSt) 137. Kagoshima. Casio World Open, 2,4 miljoen gulden, stand na twee ron den: 1. Naomichi Ozaki (Jap) 135 (67 68), 2. Kusakabe (Jap) 136, 3. Gibson (Can), Masashi Ozaki (Jap) 138. PAARDENSPORT Maastricht. CSI. Springconcours twee fasen, 1,45 m: 1- Van der Schans (Ned) Impac Leroy Brown 0 strafpunten, 28,52 secon den, 2. Millar (Can) Roulette 0-28,65, 3. Dubbeldam (Ned) V&L Groep de Sjiem 0-28,86, 4. Becker (Dui) Arge- lith's Cara Mia 0-29,28, 5. Cleeren (Bel) Gadermie 0-29,34, 7. Rayma- kers/Jewel's Dominard 0-30,86, 8. Tacken/Gordon 0-31,40, 9. Van den Broek/Animo's Hallo 0-31,43, 10. Schröder/Bollvorm's Lux 0-35,65. Springconcours twee fasen, 1,35 m: 1. Hauser (Dui) Hauser's Banghui del Follee H 0 strafpunten, 29,42 secon den, 2. Cleeren/Atlas de la Haye 0- 29,82, 3. Prinses Martha Louise (Noo) Countryman 0-31,81, 4. Nie- berg (Dui) C'est la Lune 0-31,94, 5. Corten (Bel) Helada 0-33,30, 6. Lan- sink/Nissan High Valley Z 0-35,14, 7. Geerink/LBH Heartbreaker 0- 36,21. Springconcours Top Score: 1. Ehrens (Ned) - Copa d'Ora 1320 punten, 48,51 seconden, 2. Geerink/LBH Granata 1250 - 50,29, 3. Mil- lar/AMistral 1230-50,68, 4. John Whitaker (GBr) Virtual Village Hun ters Level 1140 - 46,66, 5. Tac- ken/Revanche 1080-47,08, 7. Rayma- kers/Jewel's Ruby 1060 - 50,20. SKIËN Rovaniemi. Wereldbekerwedstrijd Noordse combinatie (70-meter- schans, 7,5 km skiloop): 1. Lajunen (Fin) 125 punten en 18 minuten en 34 seconden, 2. Manninen (Fin) op 11,5 seconden, 3. Stecher (Oos) 15,2, 4. Mantila (Fin) 16,5, 5. Vik (Noo) 27,8. Solden. WB Snowboard. Mannen reuzenslalom, stand na eer ste run: 1. Freinademetz (Oos) 46,85, 2. Kestenholz (Zwi) 47,73, 3. Price (VSt) 48,46, 9. Remmelink 49,24. Tweede run op zaterdag. TAFELTENNIS Kalmar. Open Zweedse, 80.000 gulden. Mannen, eerste ronde: Keen - Kadiri (Zwe) 21-19 21-19 19-21 19-21 21- 18, Joo Se Hyuk (ZKo) - Heister 10- 21 21-10 22-20 24-22. Tweede ronde: Keen - Kim Taek Soo (ZKo/7) opga ve Kim. Keen vandaag in l/8e finale tegen winnaar Yan Sen (Chn)/Saive (Bel). Dubbel, eerste ronde: Heister/Keen bye. Tweede ronde: Heister/Keen - Bentsen/Monrad (Den) 21-16 21-17. Heister/Keen vandaag in kwartfina- les tegen Ma Lin/Feng Zhe (Chn). VOETBAL Eerste divisie. FC ZWOLLE - GO AHEAD EAG LES 4-1 (3-0) - 25. Slot 1-0, 29. Bruin 2-0, 38. Sinkgraven 3-0, 56. Mulack 3-1, 77. Boekweg 4-1. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 5750. Gele kaart: Wijn- ands (FC Zwolle), Sikora (GA Eag les). Stand aan kop: AZ 16-38 (51-17), ADO Den Haag 15-32 (42-16), CXambuur 16-31 (38-20), FC Zwolle 17-30 (31-21), FC Den Bosch 16-26 (27-22). Duitsland, competitie: Duisburg - Hertha BSC 0-1, Karlsruhe - Ros tock 3-0. Stand aan kop: Kaisersl. 16-36, Bay- ern M. 16-35, Stuttgart 16-28, Schal- ke'04 16-28, Leverkusen 16-26. VOLLEYBAL Bern. CEV-beker mannen, tweede voorronde. Eerste wedstrijd: Alcom Capelle - Fallköping (Zwe) 3-2 (8-15 15-3 15- 17 15-8 15-10). Zevenhuizen. CEV-beker mannen, tweede voorronde. Eerste wedstrijd: Nesselande - Pe- tange (Lux) 3-0 (15-1 15-5 15-4).

de Stem | 1997 | | pagina 15