Rechts zet Netanyahu onder druk Bagdad kiest weer voor dreigementen Premier waarschuwt Arafat Duitse studenten massaal op de been Somalische vluchtelingen Premier Kok breekt een lans voor Prodi Belastingdienst A4 IDE STEM BUITENLAND A5 COMMENTAAR ENLAND KORT Meerderheid Britten wil jachtverbod Tienduizenden Russen dood door slechte wodka Belgische Kamer stuurt Coëme naar Hof van Cassatie Krijgen zelfstandigen te maken met een verplichte verzekering tegen arbeidsongeschiktheid? Ja, en meewerkende echtgenoten, directeuren grootaandeelhouder en beroepsbeoefenaren ook. Leuker kunnen we 't niet maken. Wel makkelijker. BUITENLAND KORT DVEMBER 1997 i i i i i VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 ook niet simpelweg met zake- onder daarom dat uitbreidinq overzicht van de na-oorlogse land de jeugd niet overtuigd ir dan een paar jaar geleden jo aan de Tweede Wereldoor- Ie media over verteld worden. :ouden debet kunnen zijn aan ;land. in de verklaringen, is het veel e barse en weinig tegenspraak veel ook niet jonge Nederlan- lee ongelijkwaardige buren in een fatsoenlijke doorzonwo- ïde villa van Belgische afmetin- f voor het tuinpad van de min- Jagelijks een bovenmodaal au- n helpt niet, klagen evenmin, pitaal uit dat hij voldoende be- ckelijk liggende stoep in bruik in, volgens opa's overlevering, ft het totale lapje belendende lelijk dat de Hollander zijn gro en ondemocratisch, eder maar beseft dat het geen echt samengewerkt moet wor- zen buren dat ieder weliswaar a met enig ontzien en respect i het gezamenlijke doel. Zo zal ;ers samen op moeten trekken, j wel. g samengewerkt wordt tussen ie banden zijn weliswaar hecht, ers spreken bijna geen Duits en Nederlands-Duitse firma's zijn in beide landen te dicht bij el- itsland in Nederland, moet niet e Dodenherdenking samen met s herdenken. 4 mei is de slecht- rbetering van het imago moet it door meer en intensiever con- ers borstprotheses toffers van siliconen borst- behandeling van hun aan- ikaanse vrouwen. Dat heeft inse Midland (Michigan) be- Nederlandse Consumenten- esefabrikant Dow Corning, n belangrijke stap in de goe- rijgen voor 2100 Nederland- n hebben als gevolg van sili- bij Nuis m Bart de Graaff dient van- cretaris Nuis (Mediabeleid), e omroep in de dop iets toe- nblieke omroeporganisaties, gang van 1 september 1998 'isie krijgen. iaal landschap 'Groene Hart' een nationaal g is het met de fracties van elijk karakter van dit gebied dertig miljoen gulden uitge- ie Kamer is er tegen om het jescherming te bieden. Deze jor woningbouw en de vesti- des Greenpeace mag een half jaar lang geen nsporten tussen de kerncen- illafield. Overtreedt Green- nisatie een dwangsom opge- Amsterdamse rechtbankpre- :t dat gisteren bepaald in een Sellafield en de kerncentra- ervervalser paspoort-meestervervalser in Leeuwarden veroordeeld t zeker 8000 paspoorten ver- criminele organisatie. Dui- door S. vervalste reisdocu- lanada. et strafbaar' s, hallucinerende paddestoe- de politie in januari bij een ten onrechte een hoeveelheid n. Tot die uitspraak komt de t dat de Opiumwet de bewer- tot 1 januari iog menen recht te hebben op januari aanvragen. Volgens ten. Het ministerie van Vrom ng. Het departement werkt al lagne om de huursubsidie be lt veel mensen die recht heb ben. >zb ille huishoudens volgend jaar de zin van het kabinet vorm kbelasting. Het maandenlan- Salm-snip' werd gisteren be over de belastingheffing vol- I, waarvoor ook het CDA zic" :g niet de steun van de rege- irwierf wel een meerderheid- iling leraren' ibos ran s van Onderwijs wil lera' nascholingscursussen. Ze chten worden gesteld door de an de staatssecretaris of he' aanzien van nascholing in he te nemen. Netelenbos: ,,De niet beheerst en meteen all# stier door de porseleinkas regelen, dan komt het pas 111 Bagdad/Rijswijk (rtr/afp/anp) - Irak «aat onverdroten voort met pogingen om Je internationale gemeenschap te dwin- ,en tot beëindiging van de economische boycot tegen het land. Gisteren gaf Bagdad gemengde signalen af, die kennelijk tot doel hebben de Verenigde Staten te intimideren en verwarring te zaaien binnen de Veiligheidsraad. Het Iraakse parle ment deed president Saddam Hussein giste- de 'aanbeveling' dat de leden van de VN- ontwapeningscommissie (Unscom) hooguit ;es maanden tijd moeten krijgen om hun taak jit te voeren. Dan moeten de Verenigde Na- hun sancties tegen Irak opheffen. Tijdens een buitengewone zitting van Natio nale Assemblee gisteren verklaarde parle mentsvoorzitter Saadoun Hammadi dat Irak aan alle VN-eisen heeft voldaan. „Er zijn geen verboden wapens in Irak," zo stelde hij. De termijn geldt vanaf 20 november, de dag dat zij naar Irak terugkeerden. De aanbevelingen zijn bedoeld voor buiten landse consumptie. Het Iraakse parlement is een machteloos en willoos instrument van Saddam Hussein zelf. Het doet alleen die aan bevelingen aan de president die de president hen eerst zelf heeft gedicteerd. Krachtens de VN-resoluties wordt het olie embargo, dat sinds de Iraakse invasie van Koeweit in 1990 van kracht is, pas opgeheven als Irak al zijn vernietigingswapens heeft op gegeven. Wel mag Bagdad een kleine hoeveel heid olie verkopen voor medische en voedsel hulp. Gisteren werd ook duidelijk dat de in specteurs van de VN-ontwapeningscommissie niet de paleizen van de Iraakse president Saddam Hussein mogen bezoeken. Dat ver klaarde minister van Buitenlandse Zaken Mohammed Saeed al-Sahaf. Irak gaf eerder wel andere afgevaardigden van de VN toe stemming in de paleizen te kijken of daar ver boden wapentuig ligt. Verder herhaalde Irak het dreigement om Amerikaanse U-2-verkenningsvliegtuigen neer te schieten. „Wij verwerpen de vluchten van deze spionagevliegtuigen," zo verklaarde al-Sahaf. Het toestel 'vliegt als een bange rat boven het zuiden van Irak, waar geen enkele militaire installatie ligt', zo zei hij. Tel Aviv/Jeruzalem (anp) - Israëlische reactionaire krachten voeren hun druk op de belaagde premier op, om hem alsnog van zijn plannen voor landteruggave te doen afzien. Bonn (dpa/anp) - Met een massale betoging hebben stu denten uit heel Duitsland gis- in Bonn tegen hun stu- Jieomstandigheden geprotes- Ruim 40.000 studenten trokken door de straten van het regeringscentrum om hun voor beter onderwijs tracht bij te zetten. vreedzame demonstratie vormde het voorlopige hoogte van de studentenprotesten ie afgelopen weken in de Bonds- republiek. Volgens de politie ge droegen de jongeren zich gedisci plineerd. Als eerste reactie op de "estatie besloot de deelstaat n bijna negen miljoen gul den extra uit te trekken voor het hoger onderwijs in de regio. 'Mars op Bonn' was de groot ste studentenbetoging in de stad hi twintig jaar tijd. De Duitse spoorwegen hadden extra treinen ingezet. Op de snelwegen rond de ontstonden lange files door de grote toestroom, tormannen van de oppositione le sociaal-democratische SPD en Ie Groenen sloten zich bij de be toging aan. Ook politici van de (entrum-rechtse regeringscoali tietoonden in gesprekken met de ictievoerders begrip voor de be toging. Maar oppositie en rege ling gaven elkaar de schuld voor ie misère. elders in de Bondsrepubliek protesteerden studenten tegen de slechte situatie van de universi teiten. In de Noord-Duitse stad waren meer dan 5000 beta lers op de been. In meer dan vijf van de driehonderd universi teiten en hogescholen werden ir- en werkcolleges geboycot. studenten eisen meer docen ten, en meer financiële middelen «tor de overvolle collegezalen en ie verouderde laboratoria en bi- iliotheken. Zij zijn daarnaast fel [ekant tegen de beoogde invoe- van collegegeld. Ook willen aj dat de studietoelage voortaan onafhankelijk van het ouderlijke inkomen wordt verstrekt. jaren van bezuinigingen op iet onderwijs is de bodem van de nt bereikt, klagen de demon stranten. Directe aanleiding voor het uit en van het massale verzet de bezuinigingen voor vol- jaar. Een maand geleden stemde het parlement, de Bonds- 'Het onderwijs wordt dunner en Kohl wordt steeds dikker', staat geschreven op een protestbord. Circa 40.000 Duitse studenten hebben gistermiddag in Bonn gedemonstreerd tegen de slechte situa tie op de universiteiten. foto reuter dag, in met het voorstel om twin tig miljoen mark minder uit te geven aan onderwijs. Onder in vloed van de felle protesten draaide de Bondsdag deze beslis sing terug. Voor de studenten is dit echter niet genoeg, zij eisen dat regering méér geld uittrekt voor onderwijs. In de Bondsrepu bliek zijn voor ongeveer 1,9 mil joen studenten 970 duizend stu dieplaatsen beschikbaar. hor Aart Heering iologna - De vrede is getekend tussen Wim Kok en Romano 'rodi. Op verzoek van zijn Italiaanse collega hield de Neder- andse premier gisteren in Prodi's woonplaats Bologna een toe spraak over het Nederlandse economische model, dat ook in talie hevig in de belangstelling staat. De lang tevoren geplande lezing consensus gebaseerd beleid, maar wordt daarbij in de wielen gere den door de rechtse oppositie die elk akkoord met de regering bij voorbaat als verraad beschou wen. In dit klimaat van muur te gen muur is deze dagen in de Ita liaanse Kamer weer eens een ab surde situatie ontstaan. In de strijd tegen een nieuwe BTW-wet te verhinderen willen woordvoer ders van de oppositie net zo lang achtereen praten totdat de ter mijn is verstreken waarbinnen deze kan worden aangenomen. Om dit 'obstructionisme' te ver hinderen heeft Kamervoorzitter Violante besloten om zonder on derbreking tot morgennacht door te vergaderen. Zodoende gaat het debat nu de ganse nacht door en worden leden van de oppositie fracties uit hun bed gebeld om het woord te voeren ongeacht waarover, zolang de stemming maar wordt verhinderd. Communisten Binnen zijn coalitie heeft Prodi te maken met de communisten die zich met hand en tand verzetten tegen de kortingen op pensioe nen. Toen Kok betoogde dat dit toch onvermijdelijk is en dat 'Ro mano en ik beide impopulaire maar noodzakelijke maatregelen hebben durven nemen', ging dat er bij de ruim honderd Prodi wel gezinde zakenlieden, ambtenaren en politici dan ook in als Gods woord in een ouderling. Londen - Aan de vooravond van het parlementsdebat over de jacht heeft een ruime meerderheid van de Britten zich voor een verbod uitgesproken. Ruim tweederde van de bevolking vindt dat er een einde moet komen aan de traditionele vossenjacht met drijfhonden, blijkt uit een opiniepeiling van de Britse krant The Times gisteren. Ook het jagen op herten moet verdwijnen. De re- gering-Blair ziet zich geconfronteerd met de invloedrijke lobby van jagers en het door de adel gedomineerde Hogerhuis. Daarom heeft het wetsvoorstel van Michael Foster om deze sport te verbie den nog niets opgeleverd. De kolonistenorganisatie op de Westelijke Jordaanoever en en kele kleine extreem-rechtse groe pen zullen morgenavond voor de ambtswoning van Netanyahu in Jeruzalem demonstreren. De be toging is eveneens gericht tegen de VS, omdat die 'druk uitoefe nen op de premier' om meer land af te staan. Het wordt het eerste protest van uiterst rechts sinds de premier vorig jaar aan de macht kwam. De organisaties die de demon stratie houden, begonnen ook de gewelddadige campagne tegen de voormalige sociaal-democrati sche premier Rabin, die in no vember 1995 werd vermoord door een rechts-extremist. Netanyahu probeerde gisteren de dreigende opstand in eigen gele deren te bezweren door een harde toon aan te slaan jegens de Pales- tijnen. Hij dreigde dat hij de Pa lestijnse gebieden zal annexeren als president Arafat daar een on afhankelijke staat uitroept. Als de Palestijnen eenzijdig aan stalten maken om een eigen staat in te stellen, zal Israël maatrege len nemen 'op territoriaal en be stuurlijk gebied', aldus Netanya hu. „Ik raad niemand aan eenzij dige maatregelen te nemen." Arafat kondigde deze maand aan dat hij in mei 1999 de onafhanke lijkheid wil uitroepen, vijf jaar na de instelling van het Palestijn se autonome interim-bestuur. In een 'toelichting' op zijn nog al tijd vage plannen zei de premier evenwel dat de overdracht bin nen vijf maanden zijn beslag kan krijgen, en dat dan in een keer 'alle aftochten worden samenge voegd tot één terugtrekking'. Hoewel sommige waarnemers de ze uitspraken bestempelden als vêélbelovend, valt er van Pales- Moskou - Het drinken van zelfge- stookte wodka heeft vorig jaar in Rusland aan 43.000 mensen het leven gekost. De cijfers, van het ministerie van Binnenlandse Za ken, geven een schrijnend beeld van het alcoholprobleem in Rus land. Alcoholmisbruik is een van de redenen voor de dramatische val in de gemiddelde levensver wachting van Russische mannen naar 58 jaar. Alcoholgebruik is in Rusland na de ineenstorting van de Sovjet unie sterk toegenomen. De econo mische misère wordt gezien als een van de redenen van de Russen om naar de wodkafles te grijpen. Kwaliteitscontrole is echter zeld zaam. Veel misdrijven in Rusland houden verband met alcoholmis bruik. Het grote aantal doden door alcoholmisbruik draagt bij aan de opvallende afname van de Russische bevolking. Specialisten spreken van een 'demografische crisis'. tijnse zijde niet al te veel enthou siasme te verwachten. Zo weiger de Netanyahu nog steeds te zeg gen over hoeveel land hij het nu heeft. Eerder al lieten de Pales tijnen weten dat ze de 6 tot 8 pro cent, waarvan eerder sprake was, ruim onvoldoende vinden. Dat maakt dat er weinig eer te beha len valt voor de Israëlische pre mier. Rechtse krachten binnen zijn eigen kabinet vinden dat zelfs dit voorzichtige percentage neerkomt op het verkwanselen van de joodse staat. Bovendien voegde de premier er aan toe dat de Palestijnen wel eerst ernst moeten maken met be strijding van het terrorisme. Ook moeten ze weer gaan deelnemen aan versnelde besprekingen over een definitieve vredesovereen komst. De PLO was echter juist dit voorjaar uit deze besprekin gen weggelopen uit protest tegen de bouw voor joodse nederzettin gen in Oost-Jeruzalem. Die plan nen lijken vooralsnog gewoon door te gaan. De Palestijnen zul len ook dit voorstel dus weinig aantrekkelijk vinden. Brussel (anp/belga/afp) - Een speciale Belgische Kamer commissie wil ex-minister van Defensie Guy Coëme doorverwijzen naar het Hof van Cassatie. De commissie zal het voltallige parlement daartoe adviseren om dat er 'voldoende aanwijzingen' zijn dat Coëme schuldig is, zo liet zij gisternacht in een communi qué weten. Coëme zou als 'dader, mededader of medeplichtige' betrokken zijn geweest bij corruptie en valsheid in geschrifte bij het toekennen van het Carapace-contract aan de Franse firma Dassault, aldus de commissie. Carapace is een systeem van elektronische be scherming voor de F-16 vliegtui gen. De commissie nam het be sluit tijdens een stemming waar van de uitslag geheim blijft. Dassault kreeg begin jaren ne gentig opdracht de Belgische straaljagervloot te moderniseren. Daarbij zou in totaal 600 miljoen frank (zo'n 33 miljoen gulden) smeergeld zijn betaald, oftewel 9 procent van de totale ordersom. Daarvan is in ieder geval 30 mil joen frank terecht gekomen bij de Waalse socialisten. Coëme zou kort na het kabinetsbesluit over de order zelf gebeld hebben om Dassault gerust te stellen. Eerder werden ook al de Waalse christen-democraten (PSC) in verband gebracht met de zaak- Dassault. Zo zouden er contacten zijn ge weest tussen lobbyisten en mede werkers van voormalig minister van Justitie voor de PSC, Melchi- or Wathelet. (ADVERTENTIE) le nog even niet door te 'Mn vanwege Prodi's recente jritiek op de Nederlandse kandi- t voor de leiding van de Euro- «se Centrale Bank, Wim Dui nberg. Maar Kok zei gisteren at hij tevoren deze zaak had uit- epraat met Prodi die hem had fflzekerd dat er geen sprake leer is van Italiaanse vooringe- mmenheid ten opzichte van Dui nberg. tLM en Alitalia e ^ee hebben verder gespro- ra over het mogelijke partner- P van KLM en Alitalia, dat op 'sse schroeven is komen te staan ,oor een aanbod van Air France. r volgens diplomatieke bron- ra staat sinds gisteren de KLM |rar sterker. °or K°k was dat voldoende re- b om in zijn speech de regering 0 en haar economische sane- 'eleid enthousiast te prij- ®Vo°r Prodi was Koks optre- i ti1??8 eerste plaats van belang ffet binnenlandse politieke de- ürm riike bar°kke schilde- sf ai? 8en antiek bankgebouw ae Nederlandse premier hoog deugden van verant- rdehjkheidsgevoel, overleg 8ensSezindheid en de nood- van loonmatiging, minder 4dsXVeneneen fle«bale atlr ï0^ streeft naar een meer 1Jk en op maatschappelijke Op 1 januari 1998 verdwijnt de Algemene Arbeidson geschiktheidswet (AAW). Om u als zelfstandige toch te beschermen tegen de financiële risico's van arbeidsonge schiktheid, heeft u voortaan te maken met een nieuwe regeling: de Wet arbeidsongeschiktheidsverzekering zelf standigen (Waz). De huidige AAW-premie, die u nu tegelijk met de Inkomstenbelasting/Premie volksverzekeringen be taalt, komt daardoor te vervallen. In plaats daarvan ontvangt u voortaan een aparte Waz-aanslag. "Voor wie geldt de wet eigenlijk?" De wet geldt voor zelfstandigen, hun meewerkende part ners, directeuren-grootaandeelhouder en beroepsbeoefe naren. Van freelance journalisten tot wethouders. Van geestelijken tot topsporters. Van schrijvers tot kunstenaars. "Hoeveel premie ga ik betalen?" U betaalt een vast percentage van een gedeelte van uw inkomsten. De betaalde Waz-premie is overigens aftrekbaar voor de Inkomstenbelasting. "Hoe kom ik hier meer over te weten?" Over de Waz is een aparte brochure gemaakt: "Wet arbeidsongeschiktheidsverzekering zelfstandigen". Daarin kunt u alles over de nieuwe, verplichte verzeke ring lezen. U kunt de brochure gratis aanvragen via de Belastingdienst Bestellijn: 0800-0043 (24 uur per dag bereikbaar, 7 dagen in de week). U kunt voor meer informatie ook kijken op Internet: www.belastingdienst.nl (=Q Een Somalische vluchtelinge loopt met haar twee kinderen door een overstroomd vluchtelingenkamp in Kenia. De UNHCR, de VN-organisatie voor vluchtelingen, verstrekt in de Keniase vluchtelingenkampen voedsel en plastic. Stortre gens hebben voor enorme overstromingen gezorgd in heel Oost-Afrika. foto reuter Gerard Depardieu foto reuter Maij-Weggen 'dierenvriendin van het jaar' Brussel - CDA-europarlementariër en oud-verkeersminister Ma- ij-Weggen is uitgeroepen tot Europese dierenvriendin van het jaar. De Eurogroup for Animal Welfare and Conservation of Ani mals onderscheidt haar met hun jaarlijkse decoratie voor dieren welzijn. Maij-Weggen was recentelijk de stuwende kracht achter een Europees importverbod voor bont van zeehondenbaby's. In 1996 riep de Nederlandse dierenbescherming Maij-Weggen al uit tot 'Dierenvriend van het Jaar'. Nu krijgt zij een Europese variant op die prijs. Naast de actie voor zeehondenbaby's heeft zij zich ook ingezet voor een humaner vervoer van slachtdieren en een verbod op het gebruik van wildklemmen. Maij-Weggen zal haar onderscheiding vandaag ontvangen. Fans bewijzen Barbara de laatste eer Parijs - Zo'n 2000 fans hebben gis teren op de begraafplaats van Bag- neux bij Parijs afscheid genomen van de chansonnière Barbara. Zij overleed maandag op 67-jarige leef tijd. De populaire zangeres werd zonder religieuze ceremonie bijge zet in de familiecrypte in het joodse gedeelte van de begraafplaats. De plechtigheid vond grotendeels in stilte plaats. De acteur Gérard De pardieu, die met haar in een musi cal had gespeeld, reciteerde een ge dicht van Verlaine. Onder de aan wezigen waren minister Trautmann van Cultuur en haar voorganger Jack Lang, en verscheidene zan gers en acteurs. Lissouba klaagt Elf-Aquitaine aan Parijs - De afgezette president van Congo-Brazzaville, Pascal Lissouba, heeft de Franse oliemaatschappij Elf-Aquitaine aange klaagd omdat die de recente coup van zijn riva,al, generaal Denis Sassou Nguesso, zou hebben gesteund. In de civiele zaak die Lissouba heeft aangespannen worden Elf directeur Philippe Jaffre en andere managers van het bedrijf be schuldigd van 'medeplichtigheid aan terrorisme, moedwillige vernietiging en moord', waarbij ongeveer 15.000 mensen om het leven kwamen. Elf wilde gisteren niet reageren op de aanklacht van Lissouba. Iran laat 500 Iraakse gevangenen vrij Teheran - Iran zal 500 Irakezen vrijlaten die in de Iraans-Iraakse oorlog van 1980 tot 1988 krijgsgevangen zijn gemaakt. Dat heeft de staatsradio gisteren bekendgemaakt. De vrijlating gebeurt op last van president Mohammed Khatami. Deze beschuldigde Irak ervan niet mee te willen werken bij het oplossen van een langlo pend geschil over de krijgsgevangenen. De oorlog eindigde in au gustus 1988. De partijen hebben inmiddels 75.000 krijgsgevangenen uitgewis seld, maar volgens het Internationale Comité van het Rode Kruis zitten nog zo'n 20.000 Iraakse militairen in Iran vast en tenminste 1.000 Iraniers in Irak. Honderden branden in Austrabë Sydney - Meer dan tweehonderd branden woeden in Australië als gevolg van een hittegolf die het hele land met tempefaturen van boven de 40 graden treft. De brandweer heeft meer dan duizend man en helikopters ingezet om te trachten de branden te blussen. In New South Wales en in het zuiden van het land is het kwik zelfs gestegen tot 46 graden. De situatie wordt verergerd door onweer, waarbij nauwelijks re gen valt. Deskundigen zeggen dat de hittegolf het gevolg is van El Nino, het klimatologisch fenomeen dat al grote droogte heeft ver oorzaakt in Indonesië. Russisch leger wil bijna miljoen man kwijt Moskou - Nieuwe hervormingen van de dienstplicht in Rusland zullen leiden tot het wegvallen van 800.000 arbeidsplaatsen bin nen het leger. Aieksej Arbatov, lid van de defensiecommissie van het Russische parlement, zei evenwel dat ondanks de kortingen op de legerbegroting, het kern-arsenaal van Rusland intact blijft. Zo kan het land de status van grootmacht behouden, op gelijke voet met de Verenigde Staten, aldus Arbatov tegen het persbu reau ITAR-TASS gisteren. Rusland moet een leger en een arse naal handhaven op een niveau dat vergelijkbaar is met dat van de andere landen in Europa, voegde hij eraan toe. Navo-landen eens over kosten uitbreiding Brussel - De zestien landen van de Navo zijn het gisteren eens ge worden over de kosten die de uitbreiding van het bondgenoot schap met zich mee brengen. Dit heeft een hoge Navo-functiona- ris in Brussel verklaard. De uitbreiding van de Navo met Tsje chië, Polen en Hongarije vergt de komende tien jaar 1,3 tot 1,5 miljard dollar. Dit geld moet worden opgebracht door alle lidsta ten gezamenlijk, inclusief de drie nieuwelingen. De kosten van de uitbreiding komen daarmee aanzienlijk lager te liggen dan eerder was geschat. De drie nieuwe Navo-leden zullen half december formeel hun handtekening zetten onder het toetredingscontract.

de Stem | 1997 | | pagina 5