Houders van vergunningen duurder uit Oostbu ziekenz regio h Compl e< Hoekspositie richt zichzelf opnieuw op om subsidie te krijgen 'Surfen moet aantrekkelijk blijven' Rechtszaak tegen dealer vertraagd Snel oplossing dure alarmering Weistede Grof geschut St. Bernardus wil naar de Kennedylaan ^Uitspraak mestzak in Graauw forceren' Commissie eens met Wonen Binnenstad POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN Commissie DE STEM ZEELAND C3 I DE STEM Parkeertarieven Terneuzen Raad Axel gebiedt B en W: Rob Sierens tevreden over ontwikkeling bij surfclub De Braakman Zakkenroller Geldbedrag gestolen Toch gepakt Markeringsbollen gestolen Radarcontrole Winkeldiefstal Rijden door rood Bromfiets gestolen Westdorpe Terneuzen Sas van Gent Kaartingen Koersbal Biljarten Uittocht patiënten na G. van Daele lijs van WD/Gemee Mariëtte Laurij ssel i i VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 Van onze verslaggeefster Oostburg - De Stichting Hoeksposi tie hoopt alsnog tienduizend gulden subsidie van de gemeente Oostburg te ontvangen. Via een speciale con structie is het mogelijk dit geld bin nen te halen. De stichting is namelijk opgeheven en weer opnieuw opgericht. De uitgangs punten van deze 'nieuwe' Stichting Hoekspositie zijn volgens voorzitter J. Clement voor een deel gewijzigd. „Tot nu toe hebben we onze exposities altijd in Den Hoekzak in Oostburg ge houden. Het is nu de bedoeling dat we vaker buiten Oostburg gaan exposeren. Meer de kleine kernen opzoeken. Afgelo pen zomer hebben we in Groede geëxpo seerd en die lijn proberen we door te trekken. Dit is ons in feite opgelegd door de gemeente want het liefst zouden we gewoon in Oostburg actief blijven. Maar gelet op een meerderheid in de huidige raad én gezien de kerntakendiscussie is het de wens van de gemeente dat de acti viteiten zich meer buiten Oostburg af spelen. We hebben inmiddels een nieuwe aanvraag ingediend en het is afwachten wat de gemeente zal beslissen. Er is ons in ieder geval beloofd dat we op deze manier een goede kans maken om de subsidie alsnog binnen te halen." Volgens Clement heeft de stichting het geld hard nodig om exposities te verzor gen. „In de tien jaar dat we bezig zijn, zijn er bijna alleen maar positieve reac ties vanuit het publiek gekomen. Het zou toch zonde zijn als dit initiatief dood bloedt. Den Hoekzak was en is een laag drempelig gebouw voor ons. Veel bezoe kers die bijvoorbeeld voor de bibliotheek of de soos naar Den Hoekzak kwamen, brachten ook een bezoekje aan onze ex positie. We zullen ons nu moeten oriën teren op andere locaties, financieel ge zien zal het er waarschijnlijk ook niet beter op worden," aldus de voorzitter. Het voorstel van B en W om Hoekspositie niet langer financieel te steunen, werd vorige week door een meerderheid van de raad ondersteund. De meeste fracties zijn van mening dat Hoekspositie zijn ei gen boontjes kan doppen door bijvoor beeld het zoeken van sponsors. Hoekspositie verzorgt al acht jaar ver schillende kunstexposities, maar volgens Clement is de motivatie van de stichting inmiddels flink gedaald. „We hebben nog maar weinig vertrouwen in de ge meente, het is allemaal zo omslachtig ge gaan. Op grond van de kerntakendiscus sie krijgen wij geen geld meer, dat is na een jaar lang vergaderen besloten. Het zou gezichtsverlies zijn voor de kernta kencommissie als het bedrag toch werd toebedeeld, vandaar dat dit is tegenge houden. Maar door de constructie van een 'nieuwe' stichting hopen we toch dat we die tien mille krijgen." Van onze correspondent Terneuzen - Vooruitlopend op de evaluatie van het parkeerbe leid van de gemeente Terneuzen wil het college volgend jaar de tarieven voor vergunninghouders met 10 a 15 procent verho gen. Als reden wordt aangevoerd de stijgende loonkosten voor de handhaving en de gebruikte apparatuur. In april heeft de raad nog beslo ten tot algehele verlaging van de parkeertarieven en de uitberei- ding van het aantal parkeer plaatsen op de Markt. Daarbij werd afgesproken dat er in sep tember 1998 een zorgvuldige en uitgebreide evaluatie van het parkeerbeleid over een langere periode zou volgen. Vooruitlo pend hierop wil het college nu de tarieven voor vergunninghouders verhogen. „De motivatie van het college is ondermeer gelegen in het feit dat de parkeervergunningen groten deels per kalenderjaar worden uitgegeven en het hier een doel- belasting betreft die sinds 1993 niet meer is aangepast," aldus verantwoordelijk wethouder K. van der Hoofd, gisteravond in de raadscommissie Financiën. Het ingelaste agendapunt lokte bij J. Schrier (CDA)een reactie uit: „Dit voorstel is in tegen- De brief waarin het schoolbe stuur die voorkeur kenbaar maakt, ligt volgende week op het stadhuis van de gemeente Hulst. Wethouder P. Weemaes maakte dat gisteravond bekend in de rondvraag van de raadsvergade ring. Hij deed dat na een vraag van het raadslid H. Neefs (Groot Hulst/Gemeentebelangen). Aanvankelijk leek de St. Bernar- dusschool in Clinge volgend jaar buiten de boot te vallen voor rea lisatie van een nieuw gebouw, omdat het gemeentelijk budget voor onderwijshuisvesting op ging aan andere prioriteiten. Ver volgens bleek echter dat de jaar lijkse inhoud van dat geldpotje 160.000 gulden hoger is dan ver wacht. De basisschool in Clinge, die ge- Van onze verslaggever Axel - Met de duidelijke op dracht 'Doe er wat aan' gaan B en W van Axel trachten op korte termijn de kosten van de alarme ring in het woonzorgcomplex De Weistede terug te brengen tot een aanvaardbaar niveau. De gemeente gaat daarvoor in de slag met de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging en ziektekostenverzeker aars, zo zegde wethouder J. van Schaik de gemeenteraad don derdagavond toe. Vanuit verscheidene fracties werd met zorg gereageerd op een brief van de Axelse afdeling van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) over het alarmeringssysteem in De Wei stede. De maandelijkse kosten daarvan liggen met f 38,50 be duidend hoger dan de Bejaar denalarmering Zeeland, waar voor bovendien nog eens een bij drage van gemeente of ziekte kostenverzekeraar kan worden verkregen. Het alarm in De Wei stede daarentegen komt voor geen enkele vergoedingsregeling in aanmerking. Al te gortig, oordeelde de Axelse raad bij monde van onder ande ren J. Dieleman (GPV) en M. van spraak met de afspraak in de raad dat de burgers ten aanzien van de parkeertarieven niet ge confronteerd zouden worden met forse verhogingen. Ik vind 10 a 15 procent een forse verhoging. Ik heb dan ook moeite met het voor stel. Omdat het een ingelast agendapunt is neem ik het mee terug naar de fractie." Ook de overige partijen hielden hun kruit droog voor de raads vergadering van 11 december. Momenteel zijn er vier verschil lende tarieven, inclusief de in 1996 ingevoerde mogelijkheid voor de leden van watersportver enigingen. De bewoners met een parkeerontheffing betalen mo menteel 35 en moeten in het voorstel van het college volgend jaar 40 gaan betalen. Bedrijven gaan van 360 naar 400, ambu lante handel van 90 naar 100 en de watersporters van ƒ200 naar 204. Van onze verslaggever Hulst - Het bestuur van de basisschool St. Bernardus in Clinge spreekt zijn voorkeur uit voor de bouw van een nieuwe school aan het eind van de Kennedylaan in het dorp. Koning Joep Peters van het Graaf se Cloveniersgilde schenkt een fors glas Grof Geschut voor zichzelf in. Het bier, dat in Hulst wordt gebrouwen, werd gisteren gepresenteerd in vestingstad Grave. Na een daverend schot met één van de aanwezige antieke kanonnen, lieten de kleurrijk uitgedoste schutters en andere aanwezigen zich het donkerbruine sap goed smaken. Grof Geschut is alleen te koop bij WV's en slijterijen in de veertien plaatsen die zijn aangesloten bij de samenwerkende Nederlandse Vestingsteden. Hulst maakt daar ook deel van uit. De leden bevorderen sinds vorig jaar geza menlijk het toerisme naar de historische plaatsen. Grof Geschut is het nieuwste wapen in de strijd om de dagjesmens. FOTO ED VAN ALEM legen is aan de drukke 's Graven straat, klaagt al jaren over grote geluids- en trillingsoverlast. Aanvankelijk zou er verbouwd worden om de problemen op te lossen, maar nu is gekozen voor nieuwbouw. Het is een project dat de twee miljoen gulden zal overschrijden, zo schatte wet houder Weemaes eerder in. Hoeveel de kosten precies bedra gen, hangt voor een groot deel af van de plaats waar de nieuwe ba sisschool komt te staan. Volgens Weemaes is een werk groep inmiddels zover dat ze zich binnenkort kan gaan buigen over drie mogelijke locaties: aan het eind van de Kennedylaan, aan het eind van de Koningin Julia- nastraat, en naast het gemeen schapscentrum Malpertuus. Hulst - De gemeente Hulst mofet er op aandringen dat er zo snel mogelijk een uitspraak komt in de juridische strijd rond de mestzak aan de Zandbergsestraat in Graauw. Het CDA-gemeenteraadslid J. Steyaert pleitte daar gistera vond voor bij B en W. Hij deed dat bij de behandeling in de ge meenteraadsvergadering van de brief van L. Roodhuizen. De man schreef dat de mestzak zo snel mogelijk moest verdwij nen en dreigde zelfs met een schadeclaim voor de enorme stankoverlast. Aanvankelijk leek er vorig jaar een lichtpuntje te zijn toen de rechtbank in Middelburg be paalde dat de opslag illegaal is en dus weg moet. De eigenaar van de mestzak ging meteen na die gerechtelijke uitspraak in beroep bij de Raad van State. Sedertdien is er niets gebeurd. Over een maand wordt het oor deel pas verwacht. Van onze verslaggeefster Terneuzen - De commissie VROV van de gemeente Terneuzen stemde gisteravond in met het project Wonen Binnenstad. Complimenten waren er voor de woningbouwvereniging omdat 'ze er na een moeilijke periode toch samen met de gemeente de schouders onder wil zetten.' De gemeente stelt samen met de woningbouwvereniging een miljoen gulden beschikbaar om de leegstand van de huurwoningen op te los sen en om het negatieve imago dat er bestaat over de binnenstad op te lossen. GroenLinks pleitte voor de mogelijkheid van de lease-koop van een huis en een wedstrijd voor het 'aantrekkelijkste huis' voor. W. van Walraven (PvdA) onderstreepte nog eens dat de gemeente er alles aan moet doen om mensen te laten weten dat het fijn wonen is in Terneuzen. Oyen. De laatste verbond er richting B en W zelfs de gebie dende wijs aan: „Dit is ongelijk heid. College, doe er wat aan en maak je er niet gemakkelijk van af." Verantwoordelijk wethou der Van Schaik is dat geenszins van plan, zo maakte hij duide lijk. Met een voorbereidingsbesluit voor het buitengebied en voor enkele gebieden in het bestem mingsplan Zuid-Oost grendelde de Axel raad gisteravond de ge meente definitief af voor de ves tiging van grote varkenshoude rijen. Axel, gaf Van Schaik aan, was al een vrijwel onneembare vesting voor varkenshouders maar met het oog op niet-afge- ronde procedures, vindt de ge meente een voorbereidingsbe sluit toch noodzakelijk. „Er kan ons niets meer gebeuren," aldus Van Schaik. Niettemin kan één varkenshouder Axel toch nog verschalken: het gaat om een 'oude' aanvraag waarvoor mo menteel beroep loopt bij de Raad van State in Den Haag. De be handeling is begin december, maar Van Schaik verwacht dat Axel als winnaar uit de bus komt en aldus blijft verschoond van een varkenshouderij. Van onze sportmedewerker Westdorpe - Surfclub De Braakman heeft het eerste lustrum erop zitten. „Wat als een zottigheidje tussen een zestal surfers begon, is in middels uitgegroeid tot een club van een veertigtal leden. Het gaat goed met de vereni ging," aldus Rob Sierens uit Westdorpe, voorzitter van de club die zich voornamelijk bezig pleegt te houden met wedstrijden op De Braak man. Rob Sierens geniet nog altijd als hij terugdenkt aan de dag dat hij samen met Marco Frankevy- le, Erwin Frankevyle, Marnix Lamijns, Jan Machielsen en Ro nald van den Graaf het initiatief nam om samen een surfclub op te richten. Die gedenkwaardige beslissing betekende dat deze zes mannen als club verder gin gen. Surfen en spelletjes organi seren was in eerste instantie het voornaamste. Gezelligheid en sfeer golden als grondbeginse len. Rob Sierens is daar nog altijd een fervent voorstander van. „We moeten het voor de leden aantrekkelijk houden," is zijn motto. Dit betekent tevens dat surfclub De Braakman zich (nog) niet aansloot bij een bond. „Onze le den betalen nu 140 gulden per jaar waarvan er 125 naar het re creatieschap gaan. Sluiten we ons bij de bond aan, dan moet de contributie al snel omhoog naar zo'n 250 tot 300 gulden," aldus Rob Sierens, de voorzitter van de surfclub De Braakman: „We zijn inmiddels nauwelijks nog weg te denken. FOTO CAM1LE SCHELSTRAETE de Westdorpenaar, die met zijn club jaarlijks een negental wed strijden op het eigen, vijf kilo meter lange vaarwater, van De Braakman houdt. Hierbij dit jaar voor het eerst een zes urn- durende wedstrijd voor koppels. Eerder werd een aanvang ge maakt met clubkampioenschap pen. Een titelgevecht in twee ca tegorieën met in elke groep 25 deelnemers. Michel Merlaar uit Oostburg won dit jaar de slag bij de raceboards en Stefan Jan sen uit Terneuzen die bij de f un- boards. Laatstgenoemde deed samen met onder anderen Mare van Doeselaar uit Terneuzen mee aan de jeugdkampioen schappen van Nederland. Sa men met nog enkele andere kna pen doen zij tevens mee aan ont moetingen op het Veerse Meer en in de Grevelingen. „De vleugels worden uitgesla gen," zegt Rob Sierens, in het dagelijks leven taxichauffeur en echtgenoot van fervente surfster Mirjam, over het uitvliegen van zijn jonge garde. Het zijn tevens deze jeugdige knapen die er voor zorgen dat de onderlinge strijd in hevigheid is toegeno men. „Zij kopen het beste mate riaal en gaan steeds sneller," al dus Sierens, die ondanks de kos ten dit een aardige ontwikkeling vindt, omdat nieuwkomers het gebruikte materiaal voor een prikje kunnen kopen. „Een voordeeltje, want een nieuwe uitrusting kost al gauw zo'n slordige vijf mille," rekent hij voor. Terugblikkend op de achterlig gende vijf jaar, zegt Sierens: „In die tijd hebben we ons bestaans recht meer dan bewezen. We zijn inmiddels nauwelijks nog weg te denken. De groei zit er nog in en het wordt steeds pro fessioneler. Als regionale vere niging doen we het goed," be sluit de Westdorpenaar, die vo rig jaar zijn surfplank vaarwel heeft gezegd en nu de wedstrij den alleen nog vanuit een boot volgt. Hulst - Een 27-jarige Terneu- zense is woensdag tijdens het winkelen in Hulst slachtoffer geworden van een zakkenrol ler. Op het Stationsplein in Hulst raakte de vrouw haar portemonnee met daarin enke le tientjes en persoonlijke be scheiden kwijt. Terneuzen - Uit een winkel aan de Noordstraat in Terneuzen is woensdagmiddag op nog onbe kende wijze een geldbedrag van enkele duizenden guldens verdwenen. Sluiskil - De 36-jarige Terneu- zenaar die 9 november niet in Middelburg terugkeerde van zijn proefverlof, is woensdag avond in Sluiskil aangehou den. De man is ingesloten. Oostburg - De vier wegmarke- ringsbollen die woensdagnacht bij wegwerkzaamheden aan de Raamstraat in Oostburg ston den opgesteld, zijn donderdag morgen verdwenen. Een 38-ja- rige man uit Retranchement deed namens zijn werkgever aangifte van de diefstal. Sas van Gent - Op de Provin- cialeweg N252 in Sas van Gent is gistermorgen tussen 7.45 en 10.00 uur een radarcontrole ge houden. Van de 885 voertuigen die in die tijd passeerden, wer den er twintig bekeurd. Hoogst gemeten snelheid was 105 kilo meter per uur, terwijl tachtig kilometer was toegestaan. De controle werd tussen 11.45 en 14.00 uur voortgezet op de Rijksweg N61 in Zaamslag- veer. Hier werd tegen 44 van de 941 passerende voertuigen proces verbaal opgemaakt. Op de weg waar zeventig kilometer gere den mocht worden, was de hoogst gemeten snelheid 99 ki lometer per uur. Terneuzen - Een 22-jarige Ter- neuzenaar is gistermiddag in I zijn woonplaats voor de vierde keer dit jaar aangehouden we gens diefstal. Dit keer wilde de man een winkel aan de Axelse- straat verlaten zonder een pak je shag en een blikje bier af te I rekenen. Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt en hij moet acht maanden de cel in. Hij was in juli al veroordeeld voor het overtreden van de Opiumwet. IJzendijke - Een 60-jarige au tomobiliste uit IJzendijke reed gistermorgen in haar woon plaats bij rood licht de kruising Rijksweg N61/Tivoli over. Zij botste toen tegen de auto van een 21-jarige man uit Hoek. Beide auto's liepen hierbij zware schade op. De betrokke nen kwamen met de schrik vrij. Sluis - De blauwe Honda Ca- mino van een 67-jarige man uit Brugge is woensdagmiddag weggenomen van het Walplein in Sluis. De waarde van de bromfiets is onbekend. OUD PAPIER - Leden van harmonie Eikels worden Boomen en voetbalvereniging RIA halen morgen vanaf 9.00 uur weer oud papier op. VOLKSKERSTZANG - In de Grote Kerk aan de Noordstraat wordt zondag 14 december om 19.00 uur de jaarlijkse volks kerstzang gehouden. Medewerf king verlenen pastor K. Jor- dens, ds. C. van Alderwegen, luitenant R. Pronk en ds. A. Klap. Voor de zang zorgen het kinderkoor Chaverim en het gereformeerd kerkkoor. De toegang is vrij. De organisatie is in handen van de evangelisa tiecommissie van de gerefor- meerde kerk Terneuzen. ALLEENSTAANDEN - De Soos voor Alleenstaanden Ka naalzone geeft morgen een feest in De Speye in Sas van Gent met dans, bingo en een verloting. De Soos, die 2214 jaar geleden werd opgericht, viert het tienjarig jubileum van het huidige bestuur. Het Hol lywood Combo zorgt voor de I muzikale omlijsting. Aanvang 20.00 uur. Hulst - De Blauwe Hoeve, 68 perso nen. Bieden: 1. mevrouw De Waal, 2. mevrouw De Burger, 3. J. Segh- ers. Axel - Zaal 't Hoeckhuys, bij Sonja en Niek, twaalf personen. Bieden: 1 F. Zegers, 2. D. de Vos, 3. J. Jansen. Axel - Gregoriuscentrum, negen tien personen. Jokeren: 1. J. Hame link, 2. M. Ysebaert, 3. L. Ver- schraegen. Axel - Gregoriuscentrum. Bridgen: 1. N. de Kock-T. de Wael, 2. W. van Asperen-P. Peeters, 3. B. Riemens- J. Notschaele. Axel - SWO, De Halle, 29 personen. Bieden: 1. M. Kayser, 2. A. van Hoecke, 3. W. de Waale. Jokeren: 1. J. Hamelink, 2. R. Sponselee, 3. G. Na vest. Hulst - KBO, De Lieve, 24 perso nen. Jokeren: 1. E. Bousen, 2. C. de Beule, 3. mevrouw Reijns- Schouwaert. Hengstdijk - Camping De Vogel, veertien personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. J. Martinez, 3. G. de Waele. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. A. de Waal. Kieldrecht - Zaal De Grensvlucht: 1. L. Timmermans-R. Sturm, 2. J. Vermeerssen-C. Suurd. Kieldrecht - Moed en Geduld, lo kaal De Nachtegaal: 1. E. Weyen- berg-A. Thieleman, 2. R. Sturm-J. Klippelaar, 3. L. Timmermans-J. Gillis. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat I 1:1. mevrouw De Bot/E. Jonkers, 2. mevrouw Govaert/J. van Mol. Mat 2: 1. mevrouw Heye, 2. Rom- baut/L. Thuy. Mat 3: 1. mevrouw Pieters/C. Baeyens, 2. mevrouw Bouvre/W. de Windt. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen: 1. H. van Waes, 2. G. Antheunis, 3. A. Wullemsen. Axel - SWO, De Halle, zes pe nen: 1. J. Vercouteren, 2. G. Na- vest, 3. mevrouw Vercouteren. Heikant - KBO, 't Heike. Mat 1:1. I S. Govaert-van de Branden/G. Smet. 2. E. Weemaes-Moortha- mer/H. Dierx. Mat 2: 1. S. van Houten-Ferket/L. Ferket, 2. Y. van j der ha-Bral/A. de Windt. Sas van Gent - SAV, De Speye: 1. i A. Obrie/J. van Bunder, 2. L. van Overloop/H. Obrie, 3. M. de Boe- ij/J. van Overloop. Clinge - Onderlinge competitie biljartclubs voor ouderen: Clinge- Hoek 20-6, 't Kasteeltje Axel-Clin- ge 12-20, Clinge-De Poort Zaara- slag 16-14, St.-Albert Sas van Gent-Clinge 13-9. Van B. moest terechtstaan we gens omvangrijke drugssmokkel van 3.300 kilogram cocaïne in 1992 en 1993. De cocaïne zat verstopt in nep-steenkool en twee ton daarvan werd in 1993 in een loods in Zaandam onder schept. De restanten van een eerdere partij, 1.000 kilo co caïne, werden teruggevonden in een loods in Hulst. Alle verdach ten in deze zaak werden al eer der veroordeeld tot straffen va riërend van acht tot vijftien jaar. Dat Van B. niet eerder kon wor den berecht kwam omdat hij 'spoorloos' was. Medio novem ber vorig jaar werd hij toch aan gehouden. In een eerdere zitting eiste Van B's raadsman mr. Boone dat hij de videoband te zien kreeg, waarop mogelijk zijn cliënt zou zijn te zien. De Amerikaanse jus titie, die de opnames in I dos had gemaakt, liet weten Van B. er niet opstond en wil®| de band niet uit handen geven Ook al stond zijn cliënt niet o de band, Boone wil toch de bat zien. Maar hij haalde meer zijn hoed. Zo moeten er nogff ker negen getuigen worden f hoord, waarvan op voorha» kan worden dat een aantal is te traceren. Verder gaat Boo<| er vanuit dat de eerste partij vj duizend kilo een undereoverop' ratie is geweest en of de reenj bank dat nog maar eens even'1 uitzoeken. Overigens is het bestaan van e<j 'doorlaat-partij' al door 1 rechtbank volledig van tafel g| veegd. Ook wil Boone nog ep weten hoe de CID aan de int° matie komt dat er een drug transport zou plaatsvinden. Van onze verslaggeefster Oostburg - Straks is het al leen nog voor intellectuelen mogelijk om brandweerman te worden. Door de hoge ei sen is het steeds moeilijker mensen te vinden voor het brandweerwerk. Deze bezorgdheid werd deze week uitgesproken door de leden van de Oostburgse commissie Algemene Bestuurlijke Zaken. Van onze verslaggever Oostburg - De Zeeuws-Vlaamse drongen wqrden dat het afnemen s streek van het grootste belang is vc ge gezondheidsvoorzieningen. Daa beleid van de Ziekenhuisgroep evenals een hoge mate van klantvr Dit schrijft het college van Oost- he burg in antwoord op de ongerust- ui heid die de raadsfractie D T go onlangs uitsprak over de ontwik- ge kelingen rond de ziekenhuissi- Gr tuatie in Zeeuws-Vlaanderen. VI Om met de klantvriendelijkheid te, zover te gaan dat het Antonius- zu ziekenhuis in Oostburg weer een tië volwaardig ziekenhuis wordt, W< acht het college niet realistisch, he: Het verwijst hierbij naar de re- Be cent bekendgemaakte plannen He chirurgische ingrepen te her- da schikken en het Antonius uit te Be bouwen tot een voorziening voor on kleinschalige ingrepen en te ont- vai I wikkelen in de richting van de zin 'hotelfunctie'. 'Een vergroting pla van het aantal klanten kan echter me de wachtlijsten doen toenemen', ger I staat te lezen. vor De verwachting is dat binnenkort kei I Sluis - G. van Daele uit Sluis is defin van WD/Gemeentebelangen in Sluif Eerder gingen de leden van Gemeentebei lijst voor de gemeenteraadsverkiezingei ook de WD-leden unaniem achter de lij I volgt wethouder J. du Fossé op, die sinds I politiek en na ruim 31 jaar stopt. Nummi j 3, W. Gijsel (GB), 4. F. Maenhout (WD), 7. P. de Smet (GB) en 8. V. van de Vijver-i tielijst bezet momenteeel zes zetels in de denburg en Van Daele hoopt dat dit aant< I haald. Naast Du Fossé heeft ook raadsi I Helden zich niet meer beschikbaar gestel Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Diverse keren was de zaak tegen de 38-jari] Amsterdammer J. van B. al aangehouden. Gisteren had i rechtbank in Middelburg er een hele dag voor uitgetrokkefl Maar ook gisteren kwam het niet tot behandeling. TANDARTSEN hebben er van gehoord, een Brit se professor gelooft er heilig in en de politie weet er geen raad mee. J Mariëtte Laurijssens (50) uit Vrouwenpolder zegt I ze radiogeluiden hoort via de amalgaam vullingen in haar gebit. Ze wordt er compleet gestoord van. Een broodje-aap-verhaal of I een zeldzame speling van de natuur? De radio- I controledienst denkt in jieder geval dat het tech nisch mogelijk is... [Poor Ron Buitenhuis ÏZit BLINKT natuurlijk onge le waardig: radiosignalen op- ip„Sen via de amalgaam-vullin- ln Je. gebit. Maar absoluut °Sehjk lijkt het niet. Het is Dft de eerste keer dat zo'n ..,,j opduikt. Begin oktober dd,e het ANP dat een Hon- t dla dicht bij een midden- der woonde, zijn kunst- rii I^.oest. vervangen, omdat L,la Üzer in z'n mond de Praatsradio ontving. ïansif if,ren zestig maakte het W ,Undig Tijdschrift al kvai-iïf van soortgelijke icht; n®jn' zÜn van die be- sept t*le ahijd bijblijven," ran Hpr°fessor Albert Schuurs n Amsterd^^ 'Pandheeikunde u-et dat het onmogelijk kn Chl,enzynbePaalde^meii- bet bi j goeiig voor. Maar erd enrdre b6Wijs is nooit gele- ieuriari n h°mt toch onwille- lg de vraag op of het mensen Mo zijn c tikt z Dat 1 rijsse al te bijna diomi haar uit de volkt wijke gek v( Toch nu de ciële heeft helpei genot, schier ken deren spoor

de Stem | 1997 | | pagina 18