Chauffeurs taxi tegen hervorming Artsen en ziekenhuizen in de clinch tansterdamse school vangt leerling desnoods 's nachts op I jeTelUd 'Wageningen' als beschermengel tropisch regenbos Frequin shockeert gelovigen in mis I Veryoersbonden vrezen wilde acties in noordelijk streekvervoer Morgen landelijke actie Stedelijk restaureert doek Newman zelf Moedermelk en aids leiden tot opwinding 1BER1997 A2- DE STEM BINNENLAND A3 IZestienjarige |bekent lossen iodelijk schot j/ <y ij i 11 i i DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 Ierland: en tannië en id bewolkt regen, in het wat opklaringe„. ïperatuur omstreeks maar donderdag hier en van oosten Sen. daar in wat iuxemburg: n af en nperatuur eeks 10 Veel be- toe regen, oplopend graden op I Groningen (anp) - De Vervoersbonden van ffjV en CNV houden rekening met wilde acties in het noordelijk streekvervoer nu de provin cies Groningen en Drenthe niet aan hun eisen tegemoet zijn gekomen. „Onze chauffeurs zijn jes duivels," waarschuwt FNV-bestuurder R. Hoekzema. Gisterochtend hebben beide provincies officieel ge ageerd op het ultimatum van de bonden dat om i i ;en. LII twaalf uur afliep. Groningen en Drenthe weigeren extra garanties voor de werkgelegenheid af te geven bij de aanbestedingen in het openbaar vervoer, zo als door de bonden was geëist. De provincies blijven erbij dat het Burgerlijk Wetboek voldoende be scherming biedt. De bonden van FNV en CNV willen dat 'alle bepa lingen uit het rapport-Laan op de letter worden overgenomen', aldus CNV-bestuurder R. van Rie- zen. Het rapport geeft adviezen over een toekomsti ge wettelijke regeling voor overname van personeel bij aanbestedingen. De bonden vinden dat het Burgerlijk Wetboek te weinig zekerheid biedt voor personeel dat niet full time maar ten dele werkzaam is in de aan te beste den gebieden. In Drenthe gaat het om Hoogeveen en volgend jaar om het zuiden van de provincie, in Groningen wordt het Oldambtgebied in januari aanbesteed. Het kort geding dat de bonden tegen minister Jor- ritsma (Verkeer) willen voeren, vindt pas op 4 de cember plaats. Hoekzema is 'uitermate ontstemd' dat het geding pas volgende week dient. „De rechter heeft blijkbaar niet in de gaten dat de boel hier in de brand staat." Stelt de rechter de bonden in het ongelijk, dan vol gen onmiddellijk maatregelen, aldus Hoekzema. Die variëren van regionale stakingen, een dag vrij reizen voor alle passagiers in heel Nederland of een landelijke staking. Midden-Frankrijk: en vooral vrijdag af Middagtempera- reeks 11 graden maar in het noordoosten ikrijk: Meest bewolkt regen; in het zuid- rerwegend droog en zon. Maxima uiteen- n een graad of 9 in de van Lyon tot meer het uiterste zuiden. Van het westen uit onbestendig met be regen; soms ook on- lier en daar veel neer zee maxima van 15 het noorden tot 20 in n; landinwaarts rond n het oosten nog zon- ioden maar van het lit opnieuw buien of ms ook onweer. In het nd maxima rond 14 angs de meeste kusten en 21 graden, en Ibiza: Tijdelijk perioden en droog anderdag eerst mis- og een (onweers-)bui vind. Middagtempera- s oplopend tot om- 0 graden op vrijdag, onderdag bijna overal t kans op onweer. Vrij- het westen uit geleide er en meer zon. In het beide dagen overwe- aog; wel kans op mist. ;emperatuur uiteenlo- (i een graad of 10 in het tot dicht bij de 20 gra- Jicilie. land en Kreta: Afwis- on en wolken en vooral esten en zuiden kans op ir buien, ook met on- fiddagtemperatuur van id of 13 in het noorden 1 het zuiden. ad: Wolkenvelden en in het westen en noor- en toe regen, mogelijk ;egaan door ijzel of nat- iw. Geleidelijk iets min- id; vrijdag maxima van f 4 rond Berlijn tot 10 in Iwesten. •land: Vrij rustig met in :n hier en daar mist of ïgende bewolking. Ver- ilken en vrijdag in het resten misschien wat re- het oosten dan wat zon. a op vrijdag omstreeks 9 donderdag overal wat rijk: Vrij rustig; verder bewolkt of nevelig en iveral droog. Maxima in m oplopend tot ongeveer n op vrijdag. Amsterdam (anp) - Het Landelijk Actiecomité Taxi in Actie or ganiseert morgen een landelijke demonstratie tegen de plannen I an minister Jorritsma met de Wet Personenvervoer. De chauffeurs verzamelen op di- I verse plaatsen in Amsterdam om vandaaruit naar Rotterdam te rij- l. Vorige week demonstreerden I rij al bij de Tweede Kamer in Den g. De chauffeurs verzetten I zich tegen de plannen om de ta- I rieven los te laten en een nieuw I vergunningenstelsel in te voeren I dat van het hele land één gebied I maakt. Hierdoor mag een vergun- I ninghouder uit Amsterdam straks I ook in Limburg zijn diensten aan- I bieden, aldus woordvoerder M. I Praijser van het actiecomité. Pruijser vindt dat vergunningen op lokaal en regionaal niveau moeten worden afgegeven. Samen met de branche zijn lokale over heden in zijn ogen beter in staat om de behoefte te bepalen. Chauffeurs in Amsterdam eisen daarnaast nog een 'anti-snorders- artikel' in de nieuwe wet om op treden tegen illegale taxichauf feurs te vergemakkelijken. Volgens Pruijser zijn de burge meesters van de vier grote steden het grotendeels met het actieco mité eens. IjoorHansRube ll'den/Roosendaal - Moedermelk heeft een remmende werking lophiv, het virus dat aids veroorzaakt, aldus een gisteren ver breid persbericht. In medialand ontstond grote opwinding, lleskundigen in heel Nederland werden gek gebeld. Uiteinde lijk blijkt het wetenschappelijk 'bewijs' gewoon prutswerk. De gebroeders Schaap, huisschilders van beroep, hebben het Stedelijk Museum gisteren een vervanger aangeboden voor Newmans Ca thedra, dat schilderij is vorige week door een vandaal beschadigd. foto anp LUj 'sei UBA Bujiinis 's)jU!i uausij lïïnderen die moedermelk krijgen Ivan hun met hiv-geïnfecteerde 1 moeders verhogen hun kans op I ids met veertien procent. Maar, Int zoals sommige mensen im- liuun zijn voor hiv, bevat moe- liermelk soms een factor die er Ivoor zorgt dat sommige baby's I geen aids krijgen. |ïoor de strijdbare La Leche Lea- International, een club die van zuid- tot noordpool borstvoe- propageert, is die laatste ■summiere aanwijzing voldoende Ivoor een luide aankondiging dat lioedermelk beschermt tegen hiv. Persberichten vliegen over de we- Istld, worden vertaald in het Ne- lierlands en vervolgens klakke loos in de ether geslingerd. Groot (nieuws, zo vlak voor een Wereld- lag op 1 december die als ia 'kinderen' heeft. |0p welk wetenschappelijk onder lak de stelling dat moedermelk ■beschermt tegen hiv is gebaseerd, l'eet echter ook de La Leche-club W Nederland niet, is snel duide- m Haag (anp) - Een zestienjari- jongen heeft gisteren bekend ie' dodelijke schot te hebben ge est bij een schietpartij op 6 no- ttiber in Den Haag. Daarbij 'am een twintigjarige man om leven. De politie pakte de tatter gisteren op, samen met anderen. Deze verdachten >'20 en 33 jaar) worden nog 'Woord over hun aandeel in het «cident. lijk. Die kennis ontbreekt bij de woordvoersters in Roosendaal en Uden, en ook bij de beide dames die de media te woord staan en die zouden moeten beschikken over het studiemateriaal. In Nederland en de rest van de geïndustrialiseerde wereld wordt al jaren het beleid gevoerd dat met hiv geïnfecteerde moeders niet zelf hun kind mogen voeden. In de laatste maanden van hun zwangerschap krijgen ze hoge do ses aidsremmers toegediend om het kind bij de bevalling tegen hiv te beschermen. „En daarna geen borstvoeding," zeggen deskundi gen als aidsbehandelaar dr. S. Danner en gynaecoloog dr. K. Boer van het AMC in Amsterdam. De recente onderzoeken van de borstvoedingsorganisatie La Le che blijken na enige navraag al meer dan vijf jaar oud, zijn gepu bliceerd in een obscuur niet we tenschappelijk blad in de VS en hopeloos achterhaald. Boer: „De beweringen zijn in te genspraak met nieuwe analyses." Toch is er mogelijk wel wat aan de hand met borstvoeding, zegt Boer. „In Afrika wordt momen teel onderzoek gedaan onder vrouwen en kinderen naar de re latie hiv en moedermelk." Resul taten daarvan zijn echter nog niet bekend. Duidelijk is dat borstvoeding kin deren een betere weerstand geeft tegen allerlei ziekten. Misschien dat baby's die al met hiv besmet zijn dankzij borstvoeding langer kunnen overleven, omdat de uit braak van de ziekte wordt ver traagd. De Wereldgezondheidsor ganisatie WHO durft daarom vrouwen in Afrika niet af te raden hun kind zelf te voeden. Amsterdam (anp) - Het Ste delijk Museum in Amsterdam gaat Cathedra van Barnett Newman zelf restaureren. Dat heeft museumdirecteur Rudi Fuchs gezegd. Een bezoeker vernielde het kunstwerk af gelopen vrijdag met een stan- leymes. Het Instituut Collectie Neder land is in samenwerking met het museum aan het technisch on derzoek voor het herstel begon nen. „We moeten bijvoorbeeld precies weten wat voor verf en wat voor linnen Newman heeft gebruikt," aldus Fuchs. Daarna gaan de Stedelijk-rest- auratoren Bracht en Wijnberg met andere museummedewer- 'k'érs aan de slag om het schilderij in oude luister te herstellen. De beschadiging blijft waarschijn lijk altijd enigszins waarneem baar. Het Stedelijk besteedde de res tauratie van Newmans ook ver nielde 'Who's afraid of red, yel low and blue' destijds uit aan de Amerikaan Daniel Goldreyer. Kort nadat hij het doek weer bij het museum had afgeleverd, bleek dat Goldreyer de Newman niet zo zuiver en precies mogelijk had gerestaureerd, maar dat hij Van onze verslaggever Utrecht - Er is een hoogoplopend con flict ontstaan over een nieuwe arbeids voorwaardenregeling tussen de Neder landse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) en de medisch specialisten. De Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) en de Orde van Medisch Specialisten verwerpen het aanbod van de ziekenhuizen voor de re geling van een dienstverband. Dat is gisteren bekend geworden naar aan leiding van de presentatie door de NVZ van de ontwerp-regeling Medisch Specialisten in Dienstverband. De werkgeversorganisatie heeft met haar voorstel een eind willen ma ken aan de jarenlang slepende en soms ver hitte debatten over vrij ondernemerschap en dienstverband van medisch specialisten, maar heeft het tegendeel bereikt. De medici vinden de nieuwe regeling voor het dienstverband van de ziekenhuisdirec ties 'onaanvaardbaar' en 'onevenwichtig'. Dit pakket aan nieuwe arbeidsvoorwaarden biedt volgens de artsenorganisaties 'mini male rechtsbescherming'. „Zonder overleg kan de ziekenhuisdirectie op grond van deze plannen regelingen vast stellen over productie, honorering en beoor deling van de medische hulpverlening. Er wordt volledig voorbij gegaan aan de be roepsverantwoordelijkheid, opleidingsni veau, vakkennis en werkervaring van de me disch specialist," aldus LAD-directeur mr. A. van Bolderen namens de Orde van Me disch Specialisten en de LAD. De artsenorganisaties hebben grote moeite De medisch specialisten vechten weer een conflict uit met de ziekenhuizen. foto anp met de voorgestelde verlenging van de ar beidsduur, namelijk van 36 naar 52 uur per week. Dit staat volgens de artsenorganisa ties in schril contrast met de invoering van «onze verslaggever idam - „We hebben v»wogen ergens in de school bedden neer te zetten. Of een aparte slaapvleugel de school te laten bou- Maar dat wilden we niet: •duur en te stigmatiserend Oor de school zelf." J is de Amsterdamse Esprit- 0 voor voortgezet on- ^js bezig een 'schoolhuis' op «ten, een soort internaat •hn ileeIlingen tijdelijk buiten I j "Jd kunnen wonen als hun 7le thuis onmogelijk is. snr> rUuTl twee iaar huren de edri °i® permanent twee en m egn slaap-opvangcen- fen n°r i°ngeren in de Jor" ticj host de scholengroep duizend gulden per jaar. Tus sen de dertig en veertig leerlin gen maken er jaarlijks gebruik van: een soort 'bed and break- fast'-onderkomen met avondeten voor als zij het thuis niet meer kunnen uithouden. Om te voorkomen dat ze na schooltijd en 's nachts op straat blijven rondhangen, gaan zwer ven en in de criminaliteit belan den, - dat is de filosofie achter een in ons land nog nergens ver toonde opvang voor middelbare scholieren. Nee, het gaat niet om scholieren die zomaar wat ruzie met hun ou ders hebben, maar om de zwaar dere gevallen die thuis tot over hun oren in de problemen zitten, verduidelijkt René Hanson, di recteur van het Nova-College in het stadsdeel Slotermeer. Zijn school maakt deel uit van de Esprit-scholengroep van in to taal 3500 leerlingen van lbo/ma vo/havo en vwo; stuk voor stuk 'bruine' scholen in de Amster damse Pijp en het Nieuwe Wes ten (Geuzenveld, Slotermeer) met voor zeker 70 procent leerlingen van allochtone afkomst. De 'schoolbedden' zijn bedoeld voor leerlingen die al vanaf een jaar of twaalf uit huis geschopt zijn, thuis mishandeld worden of bij wie de ouderlijke macht met har de klappen gehandhaafd wordt of die uit school eigenlijk niet naar huis durven. Er zijn ook al leenstaande minderjarige asiel zoekers bij, die wegens proble men uit hun opvanghuis of asiel zoekerscentrum zijn gezet. Bij de opvang komen evenveel jongens als meisjes terecht. Volgens Hanson gaat het om een typisch grote-steden-problema- tiek. „Op het dorp waar ik ben opgegroeid was de sociale con trole groot. Nu is dat veel minder, zeker in de grote steden. Dus gaan ze op straat lopen klooien en klieren, auto's bekrassen, rad- draaien, ze gaan zwerven en ste len om aan eten, drinken en een slaapplek te komen. De ontsnap pingsmogelijkheden van de jeugd zijn in de grote steden veel groter dan op het platteland. Vaak sme ken de ouders ons ook: help alsje blieft, wij weten ook niet wat we met ons kind aan moeten." De school kreeg genoeg van de gebruikelijke, moeizame rond gang met probleem-leerlingen langs Jongeren Advies Centra, Riagg's en opvanghuizen en be sloot toen zelf maar twee slaap plaatsen te huren in een centrum voor mensen zonder onderdak. Het gaat niet om definitief uit huis plaatsen, die uiterste maat regel is maar heel af en toe nodig. „In principe gaan ze terug naar het gezin, daar wordt ook naar toe gewerkt. De allochtone jon geren om wie het gaat, hebben juist een heel sterke band met hun ouders. Meestal is het vol doende om twee tot drie nachtjes in het slaapcentrum onderdak te hebben, om even thuis uit het zicht te zijn, tot rust te komen en de sores op te lossen. Heel soms is daar een week of drie voor no dig." De Esprit-scholen hebben samen met het Pedagogisch Pedologisch Instituut (PPI) en Amstelstad (de voortzetting van de vroegere bur gerweeshuizen) vergevorderde plannen voor een Amsterdams Schoolhuis, een soort internaat voor middelbare scholieren die tijdelijk buitenshuis opgevangen moeten worden. Hanson: „Ook -a m J Jong geleerd is au gedaan. Het blijkt dat loopstoeltjes gevaarlijk zijn voor baby's en peuters. Die dingen zijn bedoeld om die ukkies te leren lopen, maar dat lukt niet zo best. Schedel- en beenfracturen, hersenschuddingen, snijwon- den, blauwe plekken, gebroken tanden en verbrandingen lopen die bloedjes op als ze door hun onwetende ouders in zo'n rekje worden gestopt. De Europese consumentenbonden hebben het alle maal onderzocht en afgezien van al die ongevallen is de opvallendste constatering toch wel dat die stoeltjes het leren lopen juist vertragen. Dat die loopstoeltjes er zijn, zegt natuurlijk veel over de ouders van nu. Enerzijds missen ze de tijd om een kind ouderwets met vallen en opstaan te leren lopen, ander zijds projecteren ze hun eigen materialisme op hun kroost. Dus als er loopstoeltjes te koop zijn, dan zal kindlief er een hebben. Daarnaast is het misschien wel goed dat dergelijke loopstoeltjes deel uitmaken van de moderne opvoeding. Als peuter leer je zo al heel vroeg dat je in de moderne maatschappij afhankelijk bent van apparaten en dat ze alleen maar werken als je je eigen willetje er onderge schikt aan maakt. Na die crash thuis zijn ze rijp voor de crèche. MERIJN het betreffende vlak simpel had overgeschilderd. Het Gerechtelijk Laboratorium te Rijswijk werd er bij gehaald om de zaak te onderzoeken. De gemeente Amsterdam scherpte daarop de regels voor restauratie van kunstwerken aan. Grote en ingrijpende herstelwerkzaamhe den moeten aan de stad worden gemeld, zodat deskundigen een oogje in het zeil kunnen houden. Van onze verslaggever Wageningen - Het Gelderse Wageningen heeft zich twee dagen lang geprofileerd als 'de hoofdstad van het tropisch regen woud'. Voor de instandhouding van oerbossen en het duurzaam beheer van productiebossen zijn het onderzoek en veldwerk dat door kennisinstituten uit deze stad wordt verricht, van onmis kenbaar belang. de 36-urige werkweek per 1 oktober jongst leden voor alle medewerkers, inclusief art sen in dienstverband. De medici voorzien dat de nieuwe regeling een 'verslechtering van de salariëring zal be tekenen' in vergelijking met de huidige CAO-Ziekenhuiswezen. De inkomensachter uitgang kan, aldus de artsenorganisaties, va riëren van tien tot vijftig procent. Dat laat ste is het geval indien de artsen in dienstver band met een gelijkblijvend of verlaagd in komen een 52-urige werkweek moeten draaien. Anders gezegd: meer werk voor minder geld. „In deze vorm is het dan ook niet waar schijnlijk dat veel specialisten zullen over stappen. Dat geldt nadrukkelijk ook voor de medici die al in dienstverband zijn. Alles bij een moet in onderhandelingen met de NVZ nog veel worden rechtgezet," aldus Van Bol deren. De NVZ vindt de kritiek onterecht, omdat bijvoorbeeld het salarisniveau met allerlei toeslagen voor onregelmatigheid en produc tie kan worden verbeterd. Als het beter kan, dan moeten volgens-de NVZ de artsenorga nisaties met uitgewerkte voorstellen naar de onderhandelingstafel komen. De belangenorganisaties van de ruim der tienhonderd medisch specialisten in Neder land, zoals LAD, Orde van Medisch Specia listen en Nederlandse Specialisten Genoot schap, zijn tot dat overleg met de NVZ be reid. Op dit moment heeft eenderde van de medi sche specialisten een dienstverband en twee derde een vrije vestiging. Met name de art sen in de academische ziekenhuizen en de kinderartsen werken al in dienstverband. Die slotconclusie trokken twee honderd bosbouwers en beleids ambtenaren, afkomstig uit alle werelddelen, gisteren aan het einde van een tweedaags congres over het belang van wetenschap pelijk onderzoek in tropische re genwouden. Minister Pronk (Ontwikkelings samenwerking) had opdracht ge geven voor de organisatie van dit internationale congres in Wage ningen. Hij wilde weten of alle research in tropische regenwou den, waarin vooral Nederland nu al twintig jaar lang zwaar inves teert, in de praktijk wel voldoen de vruchten afwerpt. Pronk, zelf aanwezig in Wage ningen, vreesde dat belangrijke resultaten van wetenschappelijk onderzoek, voornamelijk verricht door Wageningse instanties zoals D3N-DLO, Landbouw Universi teit en Stichting Tropenbos, nooit zijn doorgedrongen tot regionale bosbeheerders in landen als Bra zilië, Guatemala, Suriname, Co lombia, Kameroen, Ghana, Ivoorkust, Maleisië of Indonesië. De bewindsman sloot niet uit dat onderzoeksrapporten nooit ver der zijn gekomen dan de univer siteitsbibliotheek of de bureaula de van een ministerie in het tro- penland. Vanwege de taal en stijl waarin dikke en ontoegankelijke rapportages geschreven zijn, zou den de bevindingen vaak niet doordringen tot het juiste niveau. Regionale bosbouwers en be leidsambtenaren uit deze landen bestreden die veronderstelling. Zij verklaarden in Wageningen, dat het juist steeds beter lukt om wetenschappelijke beleidsadvie zen te vertalen in concrete maat regelen. Met name doordat Wa geningse studenten en onderzoe kers vaak ter plekke helpen bij het op poten zetten van projec ten. Zij zoeken dan meteen ook mee naar oplossingen voor onver moede problemen, die in de prak tijk altijd weer opduiken. Ook lukt het steeds beter om we reldwijd ervaringen uit te wisse len over succes- en faalfactoren, vooral door de opkomst van de computer en Internet. Volgens Erik Lammerts van Bue- ren, voorzitter van de Stichting Tropenbos die alle research en veldwerk moet coördineren, is het allerbelangrijkste dat inter nationaal gezocht wordt naar een structurele oplossing voor het probleem van de shifting cultiva tion of roofbouw. In het spoor van houtkapbedrijven trekken straatarme, hongerige en landlo ze migranten vaak het regen woud in, op zoek naar een stukje grond. Dat maken ze zich eigen door een stuk bos in brand te ste ken. Van onze verslaggever Helmond - „Ik dacht dat we gegijzeld werden. Sommige mensen begonnen te huilen. Ik heb nog nooit zoiets verschrikkelijks mee gemaakt." Grote beroering gisterochtend in de kerk van de Hel- mondse parochie Onze Lieve Vrouw Middelares Aller Genaden aan de Peeleik. Een RTL-cameraploeg onder leiding van Willi- brord Frequin verstoorde daar met draaiende camera's een her- denkingsmis voor een in Nieuw-Zeeland overleden parochiaan. onder begeleiding, om ze weer discipline bij te brengen. En dat moet je niet meteen denken aan dat negatieve strafkampen- of werkkampen-verhaal voor ont spoorde jongeren dat een paar jaar geleden rondzong. Het gaat om leren studeren, regelmatig eten, wassen, sport, structuur bieden. In Frankrijk heb je nog dat soort internaten met ouder wetse discipline. Hier bestaat zo iets alleen nog voor rijkeluis zoontjes in mooie bosrijke omge vingen. Waarom kan dat dan niet voor die grote groep aan de on derkant van de samenleving van wie vastgesteld is dat ze afhaken omdat ze niet goed bediend wor den door de bestaande instellin gen? Daar moeten we iets alter natiefs voor bedenken, omdat er een gigantische tweedeling aan het ontstaan is." Aanleiding voor het bezoek van de verslaggever was de ophef die in Brouwhuis is ontstaan na het ontslag van het voltallige kerkbe stuur door het bisdom. Dit ge beurde nadat de bestuursleden vraagtekens hadden gezet bij het functioneren van kapelaan Mare van Rossem. Deze toonde zich gisteren ronduit geschokt door het optreden van de televisie-journalist. „Na het incident heeft hij contact gezocht met het bisdom, omdat hij bang geworden is," aldus bisdom woordvoerder Kees van Hasselt. Deze kreeg de 35-jarige pastor gisteren overstuur aan de tele foon. „Frequin heeft zich uitermate on behoorlijk gedragen," aldus Van Hasselt. „Tijdens de rouwmis kwam hij met zijn camera-ploeg binnen. De aanwezige parochia nen gingen in het gangpad staan en sommeerden Frequin de kerk te verlaten. Maar ze werden aan de kant geduwd. Van Rossem voelde zich behoorlijk bedreigd. Het was een beangstigende situa tie." Ook de familie van de over ledene toont zich geschokt. „De camera-ploeg kwam zonder enige aankondiging naar binnen stor men," zegt mevrouw T. van der Velden-Rooijakkers, die bij de mis aanwezig was. „Het was ge woon een overval. Sommige men sen barstten in huilen uit. Ik pro beerde de filmploeg tegen te hou den, maar ik werd hard aan m'n arm getrokken." Een woordvoerster van Frequin zegt dat de journalist naar Hel mond is getogen omdat in de Te legraaf stond dat Van Rossem 'hel en verdoemenis predikte'. „Fre quin heeft tijdens de mis met zijn cameraploeg netjes achter in de kerk gewacht. Na de mis heeft hij in de kerk een gesprek aange knoopt met de kapelaan. Een en kele aanwezige vond daarin aan leiding stennis te maken. Zelfs de kapelaan heeft daarvoor zijn ex cuses gemaakt." De tv-opnames worden mogelijk zaterdag uitgezonden. t:

de Stem | 1997 | | pagina 3