Vingervlugheid opdoen in de plantsoenendienst Buurjongens uit Sluis geven met Vanalles koffieconcert Kampeerspecialist Rai aanbiedingen iamet Vouwwagen Show ir itsteden laars bv je (G- 076-522 66 89 S3SU.WH T.h. in Mierlo-Hot Helmond woonhuis^ Tel. 0492-54442^ Kleintje 1BER 1997 ;r 1997 arise Iruit hituur 1 wilde us de 'raag. I 1ÖE STEM D© Gids Mill DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 D1 ^■i Door Jeanette Vergouwen De vingers bewegen razendsnel over de witte toetsen van de vleugelpiano. Waterval-heldere loopjes worden afgewisseld door gebroken accoorden. De Liebe- straum van Liszt wordt harts tochtelijk uit de klankkast ge trokken door Harry van Roeyen, een 28-jarige pianist uit Clinge. „Ik ben me aan het opladen. Zondag wil ik iets speciaals neerzetten. Het moet een goed concert zijn. Ik ben er van over tuigd dat me dat lukt. Ik ken mijn mogelijkheden en beperkin gen," stelt hij resoluut. Op de MTS deed hij de studie weg- en waterbouwkunde. Toen zijn moeder hem meenam naar de muziekacademie in Sint Ni klaas, waar ze zelf muziek volg de, werd Harry verliefd op de klanken van de piano en sinds dien heeft hij het instrument da gelijks gestreeld. In juli 1996 sloot hij zijn studie piano aan het conservatorium in Antwerpen af. Hij werd gekneed door de beken de pianist Robert Groslot. Als bijvakken volgde hij pedagogiek en jazz. Hij zal niet de eerste pianist zijn met een conservatoriumdiploma op zak die niet aan de bak komt. „Ik zou het liefst les geven aan een muziekschool, maar er zijn geen vacatures. Toch wil ik in mijn levensonderhoud voorzien en daarom heb ik een parttime baan aangenomen bij de Plant soenendienst van de gemeente Hulst, 's Morgens werken in de plantsoenen en in de namiddag en avond achter de piano." Hij oefent zijn vingervlugheid dus met hark en schoffel tussen het onkruid, klimt ook graag achter het toetsenbord van de computer om te Internetten. Na tuurlijk zit hij vaak achter de piano. „Piano spelen is mijn be roep, maar het is ook mijn hobby. Zolang ik niet met een motor- zaag of zware machines moet werken bij de plantsoenendienst, is er voor mijn handen geen ge vaar. De vingers moeten soepel blijven, dus hou ik daar altijd re kening mee. Ik speel ook geen volleybal, maar hou me bij bad minton. Mijn contract loopt 1 ja nuari af bij de plantsoenen dienst. Hopelijk zit er dan een nieuwe baan in. Ik kan me altijd nog aanbieden als waterbouw kundige bij de bouw van de Wes- terschelde-tunnel, maar het liefst wordt ik pianoleraar." Samen met dorpsgenoot Angelo Mariman mengt hij klassieke klanken met jazz in het program ma op Van Klassiek naar Jazz. Angelo is 24 jaar en studeert aan de Technische Universiteit in Eindhoven. Hij studeerde aan de Muziekschool in Hulst trombone en blies zijn partijtje mee in me nige fanfare en harmonie. „Ik ben in Helmond les gaan volgen bij Jan Hameleers, de bastrom- bonist van de Luchtmachtkapel. Ik val in Brabant regelmatig in bij muziekverenigingen, van brassband tot symfonieorkest." De keus voor jazzy dansante mu ziek lijkt hiermee verklaard. Het programma van het tweetal wordt gepresenteerd door Masj- enka van Remoortere. Zij geeft uitleg bij de pianostukken die Harry vertolkt: Liebestraum van Liszt, de Mondscheinsonate van Beethoven en de vierde Ballade van Chopin. Pianist en (bas)trombonist spelen samen Whimsy van Brian E. Lynn, het Concerto van Lebbedev, Don't cry for me Argentina van A. Llo yd Webber, de Rhapsody van Langford en Endless love van Lionel Ritchie. 'Van Klassiek naar Jazz' in het Baude- loo Refugium (achter het gemeente huis) in Hulst. Zondag 30 november om 14.30 uur. Toegang 12,50, kaart verkoop in Den Dullaert in Hulst en voor aanvang van het concert aan de zaal. is grotendeel van vóór hun tijd. Beat les, Eagles, Buddy Holly. Nights in white satin van de Moody Blues, overgaand in een stuk van Mozart. Maar er staan ook twee eigen en ei gentijdse composities van Ilona op het programma: Cry en Just a friend. „Het is zó opgebouwd dat vóór en na de pauze verschillend zijn. Je kunt het zien als een hedendaagse kamer muziek, met de nadruk op heden daags. Met andere woorden: klassie ke pop. Covers van bekend geworden popsongs. Bryan heeft de arrange menten gemaakt. Hij heeft daar veel werk in geïnvesteerd", vertelt Jan. Bij de keuze van het repertoire kon hij overigens gemakkelijk putten uit eigen herinnering, want in de jaren zeventig werkte hij geruime tijd in een grote platenzaak in Sluis. Het 'ongeplukte' uitgangspunt van Vanalles - 'met beperkte middelen iets moois neerzetten' - maakt het mogelijk om op heel verschillende lo caties op te treden. „Van jaarmarkt tot koffieconcert," zegt Jan en geeft toe dat hij 'zit te springen om optre dens'. Twee zitten er in ieder geval al aan te komen na het concert van aan staande zondag. Het concert zelf moet een visitekaartje worden. „We hopen dat het helemaal vol zit". Niet alleen de muziek, ook de presen tatie is tot in de puntjes verzorgd. Jans echtgenote Karien is daar ver antwoordelijk voor. Zij gaf kleding adviezen, resulterend in bruin en ge blokt roestrood voor de gitaristen. In aanvullende kleuren springt solo-Ilo- na er passend uit met een rustig zes tiger jaren stijltje. „Het geeft een rustiger beeld, als de gitaristen in de zelfde kleurenstijl gekleed zijn," licht Karien haar keuze toe. Geen je ans shirts dus, maar uniforme pak jes. Jan zegt tevreden: „Dat je dat te genwoordig niet meer ziet, is al een reden om het weer in te voeren." Koffieconcert Vanalles: van klassiek tot bluegrass. Zondag 30 november om 11.00 uur in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Organisatie stichting Raadskelder. De toe gang is gratis. suwste 1998 modellen staan op. R VOUWWAGENSPECIALIST 4 KORTING JUBILEUM AANBIEDIN f 2500,-. ACCESSOIRES GRATIS, diverse jonge gebruikte vouwwage >9, Hedendaagse kamermuziek (gitaar/piano) in zijn baggage, zijn vroegere buurjongen onder zijn hoe de. Een enkele keer spraken ze hun oude geheimtaal, waarbij na elke let tergreep een 'p' werd toegevoegd, maar verder was het oefenen gebla zen. En in vijf jaar tijd werd de basis gelegd voor Vanalles. Met Bryans dochter Ilona de Bruijne (17) en zijn zoon Glen de Bruijne (15) werd een gelegenheidsformatie gevormd, om 'levende' muziek te maken tijdens de huwelijksplechtigheid van een yriend. 'Na een succesvol optreden is er daarna onder de muzikale leiding van Bryan, die al veel jaren band-er varing geniet, heel ijverig gesleuteld aan arrangementen in verschillende genres uit allerlei tijden ver meldt het biografietje van de groep. In augustus traden ze op tijdens de avondmarkt in Sluis en zondag spe len de Sluizenaars opnieuw een thuiswedstrijd, als Vanalles een kof fieconcert verzorgt. Bryan waakt in het dagelijks leven over Volksgezondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieu bij de gemeente Sluis-Aardenburg. In Vanalles han teert hij de sologitaar, terwijl Jan en Glen het begeleidende gitaarwerk verzorgen. Zingen doen ze allemaal, maar Ilona neemt naast percussie de solozang voor haar rekening. Niet voor het eerst trouwens, want afgelo pen zomer trad zij met de inmiddels ter ziele gegane groep Temporary Expendable op tijdens de Grote Prijs van West Zeeuws-Vlaanderen. Met respectievelijk vijf jaar gitaar- en zeven jaar pianoles in Knokke achter de rug, zijn Glen en Ilona door vader 'klaargestoomd' voor het con cert. Het repertoire dat ze er spelen, i?G CARAVAN-KAMPEER- JTD00R CENTRUM. RSH0W tot 29 november nterkleding met idellen: Hobby, Delta, Elddis carav J donderdag - vrijdag tot 20.00 231 (oude weg Breda-Tilburg) nschot. 0161-41 124 6. jimte Gravin als tuinier bij Opera Zuid PAGINA Pater Moeskroen komt feesten in Terneuzen PAGINA Door Ronald Verstraten Wat hebben een ambtenaar, een beeldend kunstenaar, een VWO-studente en een scholier In dustriële wetenschappen gemeen? Hormaal gesproken weinig of niets. Tenzij er natuurlijk onzichtbare banden zijn. Bloedverwantschap pen, of gemeenschappelijke herin neringen aan een tijd waarin een geheimtaal werd gesproken, waar niemand iets van begreep. De groep Vanalles, van links naar rechts: Jan Verschoore, Glen de Bruijne, Ilona de Bruijne en Bryan de Bruijne. terrein te leinschalig ix, nog 3 /anaf ca imte en ca ruimte, lentatie 11 55. Dunt in uw b: van een t een we- tot het rea- doel. TIEN- ;n u JR imte opp. i. hoogte ipdeur 4x4. rruimte m. z. Ruime jenheid. Emerparkln. 129999 14126. „Als kinderen altijd buurjongens ge weest, samen gespeeld," verklaart oud-Sluizenaar Jan Verschoore. Zijn atelier aan de Oudestad in Oostburg is onveranderd, maar heeft wel een kleine toevoeging gekregen. 'Studio Vanalles' prijkt nu in zwarte plaklet- ters op de glazen tussendeur. „Om te laten zien dat er méér gebeurt". De vooral door zijn mail-art bekend ge worden kunstenaar lacht een be scheiden lachje. Dan haast hij zich om voor de derde keer te zeggen: „Bryan de Bruijne komt alle eer toe. Hij is de leading man." Waarvan? Van Vanalles. De naam van een nieuwe groep, een 'amateur gitaar- en zangformatie' die, zoals de naam suggereert, van alles speelt, van klassiek tot bluegrass en verder voornamelijk 'lichte' pop. „Logisch", zegt Jan. „Dat is inherent aan akoes tisch gitaarwerk. Daar kun je geen zware pop mee neerzetten, zoals hou se of heavy metal. Daar hadden we, gelet op de leeftijd van de vroegere buurjongens, ook niet direct op gerekend. Semi-veerti- gers, elkaar lang uit het oog verloren, kwamen ze elkaar zo'n vijf jaar gele den weer eens tegen tijdens een van de maandelijkse koffieconcerten in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Of hij nog gitaar speelde, wilde Bry an van Jan weten. „Jawel, maar ik kom niet verder", zei Jan. „Kamp vuur-werk", zegt hij nu. De teerling was geworpen. Bryan (spreek uit: Brie-jan) nam, met acht tien jaar muziekacademie Knokke FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Kwaliteit In huur Een selektie uit ons Kamers vanaf 2k app. Breda-C J Eengez.won.Breda Studio, Etten-Leurt - Ma-Vr. 10.00-18.30t Willemstraat 21, pn 13 vestigingenin_Ne^ T.h. mooie HOEKW0 0115-613907 Een nieuw pluspunt in reclame! Het plaatsen van KLEINTJE vormt ee zenlijke bijdrage tot liseren van uw do DUIZENDEN lezend Pianist Harry van Roeyen en trombonist Angelo Mariman: van klassiek naar jazz. Sigourney Weaver weer tussen aliens

de Stem | 1997 | | pagina 29