EN, Gemeente nipt langs De Ruyter 'Overstap mijn bewuste keus' /o fuman: 'We moeten die kansen eens gaan benutten' 'rassig veld van Dynamo Kiev nadeel voor PSV Chaos na opstappen van de NBR-top I Johnny van der Klooster draait uitstekend mee bij de amateurs DE STEM SPORT ZEELAND B3 ZIJN DAT: ""zaalvoetbal In tweede klasse van regionale zaalvoetbalcompetitie I Lewedorp - Toen Johnny van der Klooster halverwe ge het seizoen 1996 van de lïimmers overstapte naar I de rijen der amateurs, I maakte hij een bewuste 1 keus. „Ik had het bij de I nimmers wel gezien, wilde I mezelf eens testen of ik ook j wat hoger niveau mee Izou kunnen," legt hij uit. I Dat ging naar behoren, lwant ook bij de amateurs Ikwam de 25-jarige renner I uit Lewedorp tot aardige 1 resultaten en reed bepaald I niet mee als figurant. wielrennen Oefenspringen in manege Heikant Leenhouts zorgt voor stuntwerk tegen Vooruit 1997 i i i i i DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 jert Dongen, Molendijk 10. pert van Vliet, Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van I he' regionale zaalvoetbal heeft Gemeente nipt met 3-2 van De Ruyter gewonnen. Van I Haperen deed hetzelfde in het I duel met HKC en bleef daar door kanshebber op de toppo sitie. Deze leidersplaats wordt jog steeds ingenomen door De I Leugenboom, dat met 8-3 van Maas/Fiat won. I Be Graaff zette de winnende ,eeks voort door IZV met 4-5 te verslaan. Marinet schiep zich eveneens wat meer lucht door met 5-4 van Ron's Fashion te winnen. Wentzler/Pauwels-ZVH Morres 3 kende met 2-2 als eind stand geen winnaar. IZV-DE GRAAFF 4-5 - De equi pe van coach Peter de Regt leidde halverwege met 1-4 en had de winst als het ware in de knip. Na de doelwisseling kwam de forma tie van coach Rinus de Bruine sterk terug en werd het nog span nend. Mark Maes (3x), Manuel d'Hont en Martin Kalfsvel scoor den de winnende serie treffers. Voor IZV troffen Arno Wauters, Johnny de Kort en Edward Kips (2x) de roos. WENTZLER/PAUWELS-ZVH MORRES 3 2-2 - Na 0-1 bij het wisselen van speelhelft werd het uiteindelijk 2-2 in een partij die pittig genoemd mocht worden. Eddy de Rijck en Wim Delaere scoorden voor de thuisclub. Eddy Vermeulen en Robin Bracke de den dat voor de gasten. MARINET-RON'S FASHION 5-4 - Marinet nam in eerste instantie een 4-1-voorsprong en kreeg het daarna nog benauwd. De kloof werd echter niet gedicht en dat betekende dat de Philippinena- ren de winst pakten. Tonny Goossen (2x), Mario Visser, Job van der Vinnen en Maikel Clippe- laar scoorden de Marinet-doel- punten. Voor Ron's Fashion scho ten Jan-Willem van Boom (2x), Mark Machielsen en Johnny Die- leman raak. VAN HAPEREN-HKC 3-1 - Lan ge tijd stond het scorebord op 2-1 en bleef het spannend. Van Hape ren bleek uiteindelijk het succes volst en won door treffers van Paul Tjen-A-Sem (2x) en Kadir Akmese. Johan Plamont scoorde voor HKC. GEMEENTE-DE RUYTER 3-2 - Dit duel kende eveneens een boeiend scoreverloop. Gemeente ging met de zege lopen omdat De Ruyter een kans op 3-3 (straf schop) onbenut liet. Edo Lucieer (2x) en Hans de Klerk scoorden voor de Terneuzense ambtenaren. Voor De Ruyter deden dat Sven van Jole en Jacques van Nieulan- de. DE LEUGENBOOM- MAAS/FIAT 8-3 - Na de neder laag van vorige week herstelde de ploeg van coach Ruud van Velzen zich uitstekend. Jordi van Bun deren (4x), Jack van Balen, Mi chel Mullaert (2x) en Robert van de Kevie maakten de doelpunten voor de koploper. René Vink en Toine Stevendaal deden dat voor Maas/Fiat. STAND De Leugenboom 10-25, Van Haperen 9-24, Wentzler/Pauwels 9-20, De Graaff 9-17, Maas/Fiat 9-16, HKC 9- 16, IZV 9-13, De Ruyter 9-11, Ron's Fashion 10-10, Marinet 8-9, Ge meente 9-8, ZVH Morres 3 9-1, De Ridder 9-0, I Van onze sportmedewerker lloch is Van der Klooster per- Isoonlijk niet helemaal tevreden lover zijn optreden in het ama- Iteurpeloton. „Het had beter ge- |kund," wil hij kwijt. 8-jarige leeftijd ging Johnny Ivan der Klooster zijn geluk be- I proeven in de wielersport. „Het I leek me wel wat, nadat ik eerst als voetballer actief was geweest bij de club 's-Heer Arendskerke. I Wielrennen vind ik fascinerend, Ivandaar." Vanuit de C- en B-ca- I tegorie klom, Van der Klooster op lraar de A-renners en kwam Idaarbij tot aardige successen. ast een zevental overwinnin- i in criteriums bleek dat hij look geschikt was voor het grotere I werk. Hij zegevierde in een be langrijke wedstrijd over de lange ladem in het Belgische Kalmthout 1 en schreef in 1995 ook de EPZ- klassieker in Borssele op zijn n, na een lange solo van 35 I Hometer. 1 Toch beviel me het op den duur Jiteeds minder bij de trimmers," |!egt hij uit. „Er wordt daar vol- nij te weinig aanvallend ge laden en ik ben nu juist iemand Idie er graag in vliegt en het wed- Istrijdbeeld opkrikt. Dat werd me Piet altijd in dank afgenomen, paar dat is nu eenmaal mijn ka- pakter. Daarom stapte ik halver- P'ege het seizoen 1996 over naar Pe amateurs. Daar kon ik mijn ei lwel kwijt. Vrij snel kon ik me be- porlijk aanpassen aan de grote- 'e afstanden, die bij de amateurs ■moeten worden afgelegd. In de derde wedstrijd die ik bij de ama teurs reed in Axel kwam ik als derde over de eindstreep en een zelfde klassering bereikte ik in de tweede etappe van de Delta Toer. Het ging dus niet onaardig." Pech In het afgelopen seizoen kwam Van der Klooster eveneens rede lijk voor de dag. Reikte naar een tweede stek in Lewedorp, werd derde in Axel en Philippine en klasseerde zich als vierde in Oudenbosch. „Jammer genoeg was ik onfortuinlijk in grote wedstrijden. Reed bijvoorbeeld tweemaal lek in de Wim Hen driks Trofee en kreeg ook in de Omloop van De Braakman met pech te kampen." Met zijn club Theo Middelkamp bereikte Van der Klooster een mooie tiende plaats tijdens het nationaal clubkampioenschap in Dronten. Daarvoor had hij van zich doen spreken in het indivi duele klassement clubcompetitie (tweede in de eindstand). „Tij dens de finale in Emmen, waar ik in de proloog tweede was gewor den, verloor ik daarna kostbare tijd in de andere rit wegens een valpartij. Dat was natuurlijk doodzonde." Hoewel Johnny van der Klooster over het geheel genomen zou kunnen terugzien op een behoor lijk seizoen, is hij daar zelf niet zo content over. „Ik reed te wis selvallig, kende ups en downs," wil hij kwijt. „Soms was het hele maal niks. Dat heb ik wellicht wel wat aan mezelf te danken, want in een aantal wedstrijden reed ik met een te lege maag rond. Dat breekt je uiteraard op. Ik moet dus nog wat leren. Bo vendien ben ik wat allergisch en in de warme zomermaanden die we gekend hebben was dat ook niet bevorderlijk om een goede prestatie neer te zetten." Marjolein Johnny van der Klooster, die sa men met zijn vader een loodgie ters installatiebedrijf heeft, weet een en ander aardig te combine ren met zijn tak van sport. „Al is het niet altijd gemakkelijk," merkt hij op. „Iemand die in loondienst werkt legt immers zijn taak om vijf uur, of vroeger neer, maar als zelfstandige is er altijd nog wel wat te doen. Ik weet waar ik aan begonnen ben en Johnny van der Klooster: Overstap van trimmers naar amateurs was voor mij een bewuste keus. FOTO TANNIE DE JONGE zeur daar ook niet over. In ieder geval krijg ik een flink steuntje in de rug van mijn levenspartner Marjolein, die me begeleidt op vele wedstrijden." Van der Klooster gaat zich tij dens de winterperiode rustig voorbereiden op een nieuw sei zoen. „Bij gunstig weer wat trai nen op de weg en tevens wil ik me zo nu en dan laten zien in de competitie voor mountainbikers. Mijn vaste voornemen is om vol gend seizoen meer in de kijker te komen dan dit jaar. Het zit me bijvoorbeeld niet lekker dat ik tot nu toe nog geen overwinning heb behaald als amateur. Dat moet er volgend jaar beslist uit komen." foor Henk van Weert Kiev - Woedend was hij na het 1-3-verlies thuis tegen Dyna mo Kiev. Arthur Numan pemde de kampioen van de IMtraïne toen zelfs 'een lui- pnploeg'. h, daar sta ik nog steeds achter. Waar ik bedoelde het niet deni ed; Ik heb juist waardering ""r zo'n ploeg. Ik wilde ermee Sen dat het een ploeg van f«upmoordenaars is. Een sneaky ï'oeg. Bij balverlies laten ze zich jfrigzakken, ze laten het initia- 'f over aan de tegenstander, die 'spel maar moet maken. Ze poberen het veld zo klein moge- IjF te maken en dan wachten ze Bewoon op balverlies bij de te- i®stander. Vervolgens komen ze T een counter levensgevaarlijk petten. Dat ze dat kunnen, oen ze tot nu toe in alle wed den laten zien," had thuis moeten winnen, Arthur Numan: „We moeten spelen zoals we altijd spelen. beseft de aanvoerder van PSV. „Ik vond dat wij toen de betere ploeg waren. Daar blijf ik bij. Negentig minuten lang hebben we de wedstrijd gecontroleerd. Zij gaven ons ook het gevoel dat we beter waren. Als je op inter nationaal niveau acht of negen kansen weet te scheppen, heb je het goed gedaan, denk ik. Het probleem was dat wij die kansen niet benut hebben. Na afloop viel iedereen over ons heen. Hoe kun je nou thuis van zo'n ploeg verlie zen? Ik denk dat een heleboel mensen teruggekomen zijn op hun mening dat Dynamo Kiev niet veel voorstelde. Ze staan na vier wedstrijden op tien punten. Die mensen zullen nu moeten toegeven dat het een hele goede ploeg is." „Waarom benut je de kansen niet? Tja, dat is denk ik het probleem van PSV dit sei zoen. We hebben de afgelopen weken heel goed voetbal laten zien. De verdienste van de ploeg is dat we elke wedstrijd een hoop kansen weten te creëren. Iedere keer komen we een keer of zes voor de keeper te staan, dat is de verdienste van de hele ploeg. Maar ja, we maken er niet ge noeg. Daarom loopt Ajax zo uit. Het is niet de schuld van de spit sen, zo moet je het niet zien. De hele ploeg moet het zich aantrek ken. Tegen Heerenveen kwam ik zelf vlak voor tijd ook alleen voor de keeper en maakte ik het doel punt niet. Zo makkelijk als ze er thuis in gaan, zo moeilijk gaat het in uitwedstrijden." Dynamo Kiev is meer dan de gro te drie, Sjevtsjenko, Rebrov en Kalitvintsev. „Ze kunnen alle maal goed voetballen. Er zit een hoop loopvermogen in die ploeg en ze kunnen allemaal goed bij sluiten. Het is heel moeilijk om in zo'n systeem te spelen. Het vergt heel veel discipline. Dat kunnen die spelers ook opbrengen, daar staan ze om bekend in zulke lan den. En ze hebben natuurlijk een trainer, Lobanovski, die dat er goed in kan krijgen. Tot nu toe is het rendement heel hoog geble ken, maar ik wil ze wel eens zien als ze op achterstand komen. Ze hebben tegen ons vanuit een voorsprong kunnen spelen, tegen Newcastle, tegen Barcelona twee keer. Wat gaan ze doen als ze op achterstand komen, hoe pakken ze het dan aan? Daarom moeten wij proberen om snel op voor sprong te komen." Uitgaan van eigen kracht, iets anders zit er niet op, vindt Arthur Numan. „Spelen zoals we altijd spelen. Het gaat de laatste weken goed, dus moeten we ons nu ook niet gaan aanpassen. Als zij in balbezit zijn, mogen wij ze niet veel ruimte geven. De ruimte zo klein mogelijk houden, achterin geconcentreerd spelen en het Ka litvintsev zo lastig mogelijk ma ken. Wij moeten voor de winst spelen. Zij hebben genoeg aan een gelijkspelletje. Wil je de kwartfinales bereiken, dan moet je met drie doelpunten verschil winnen.." Weer profronde in Groot-Brittannië Londen (rtr) - Groot-Brit tannië krijgt in 1998 na vier jaar weer een grote profron de: van 23 tot 31 mei. Acht tien teams van zes renners kunnen rijden. Onder de naam Prutour be gint de ronde met een pro loog in het Schotse Stirling. De ronde eindigt na 1335 ki lometer in Londen. Chris Boardman heeft al toegezegd met zijn Franse team aan de ronde deel te nemen. „Deze ronde is het beste wat het Britse wielrennen de laatste jaren is overkomen. Een der gelijke wedstrijd vijf weken voor de Ronde van Frankrijk zal ideaal zijn voor de ploe gen," zei de Britse wielren ner. fw Henk van Weert H Het veld van het enorme I action van Dynamo Kiev Pgt niet. Het is zwaar en pssig. Psv en Dynamo zul- er vanavond binnen een fct? Van een aarciappel- J a van maken en dat lijkt in F nadeel van PSV, dat volop Mnst moet gaan spelen. Luc Nilis hield op met trainen, omdat hij last van het zware veld had. De training van PSV in het volledig onoverdekte stadion werd gisteravond een blijmoedig geheel. Dynamo Kiev hield volle dig open huis. De ongeveer 200 supporters van PSV mochten gaan en staan waar ze wilden. Met de enkele honderden fans van Dyna mo maakten ze er al bijna een feestje van op de tribune. De PSV-selectie trainde flink maar ontspannen. Niemand raak te geblesseerd, zodat coach Dick Advocaat vanavond over een vol ledig fitte selectie beschikt. Advo caat hield zich over de strijdwijze op de vlakte. Grofweg gesteld zijn er twee mogelijkheden. Gezien de noodzaak om tot winst te komen, lijkt het voor de hand te liggen dat PSV in het gebruikelij ke 4-4-2-systeem speelt, met de fitte Zenden op links en Iwan rechts op het middenveld. Naast Stam speelt waarschijnlijk Val- ckx, omdat hij over wedstrijdrit me beschikt. De juist van een bles sure herstelde Faber start dan op de bank. Een andere mogelijkheid waar voor tijdens de training aanwij zingen te vinden waren, is een meer defensieve aanpak om het middenveldspel van Dynamo Kiev te ontregelen. In dat geval spelen zowel Stam, Valkx als Faber, waarbij de laatste doorschuift naar het middenveld om de tech nisch vaardige Kalitvintsev het spelen onmogelijk te maken. Waarschijnlijk begint Zenden dan op de bank. Van onze paardensportmedewerker Heikant - In manege Heikant kunnen paarden- en pony combinaties gaan oefenen in het springen. Er worden par- coursen neergezet met hin dernissen met de afmetingen 60,70,80,90,110, 120 en 130 centimeter. De oefencyclus begint telkens om 19.00 uur. De eerste datum is donderdag 27 november. De vol gende data zijn dinsdag 16 de cember en woensdag 28 januari. SPORTNIEUWS KORT Wotte spant arbitragezaak aan Den Haag - Mark Wotte spant een arbitragezaak aan tegen ADO Den Haag. De eerste-divisieciub weigert tot nu toe mee te wer ken aan de overgang van de trainer naar FC Utrecht. „Den Haag heeft de prijs voor mij inmiddels opgedreven tot 450.000 gulden. Dat is twee keer zoveel als het bedrag dat Utrecht wil betalen. Den Haag ging voor het weekeinde zo goed als akkoord met de prijs. Het is jammer dat het bestuur zich nu zo onsympathiek opstelt. Ik word gedwongen tot arbitrage," zei Wotte, die zijn zaak laat behartigen door oud-voetballer Keje Molenaar. ADO Den Haag krijgt tot vanmiddag de tijd in te gaan op een schikkingsvoorstel. Als de Hagenaars dit weigeren, wordt de procedure voortgezet. ADO Den Haag behaalde afgelopen weekeinde onder leiding van Wotte de titel in de tweede periode. „Sindsdien drijft Den Haag de prijs op. Maar ik kan de kans in Utrecht niet laten schieten. Zowel maatschappelijk als sportief betekent dit voor mij een enorme verbetering." FC Utrecht heeft Wotte laten weten hem in de zaak te zullen steunen. „Ze zullen de eventuele concequenties van de arbitrage accepteren. Maar volgens mijn advocaat sta ik sterk." Danny Blind kneust ribben Amsterdam - Danny Blind heeft dinsdagavond in het UEFA- Cupduel van Ajax met VfL Bochum enkele ribben gekneusd. On derzoek in het VU-ziekenhuis heeft dat uitgewezen. Onbekend is nog hoe lang de verdediger niet in actie kan komen. „Dat hangt vooral af van zijn pijngrens," aldus woordvoerder David Endt. ThomaSz Waldoch van VfL Bochum liep dinsdag een liesbles sure op. De Poolse international is zeker vier weken uitgescha keld. Hij mist hierdoor op 11 december in Bochum de return te gen Ajax. De tuchtcommisie van de KNVB heeft Gyan (Excelsior) voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. Em- men-trainer Griever kreeg een berisping wegens te heftig protes teren bij de scheidsrechter. AC Milan en Barcelona hebben de onderhandelingen over de komst van Winston Bogarde naar Spanje voorlopig afgebroken. Woordvoerder Allyvy van AC Milan heeft dit gisteren gezegd. „Het vertrek van Bogarde naar Barcelona is nog altijd mogelijk. We moeten ons eerst op de belangrijke wedstrijd tegen Juventus richten. Daarna zullen we de onderhandelingen oppakken." De Spaanse club wilde niet op de komst van Bogarde reageren. „We doen pas mededelingen als een transfer rond is", aldus de zegs man. Koeman en Neeskens naar Japan Zeist - Ronald Koeman en Johan Neeskens gaan begin volgende maand naar Japan om te helpen bij een cursus voor jeugdvoet baltrainers. Wim Koevermans en Hans Boersma, docenten van de KNVB, zijn deze week begonnen met de cursus, die in samen werking met de Japanse voetbalbond is opgezet. Koeman en Neeskens verblijven van 1 tot en met 4 december in Japan. Hun medewerking vloeit voort uit het samenwerkings verband tussen de Aziatische voetbalconfederatie (AFC), sport artikelenfabrikant Nike en de KNVB. Eerder werden al cursus sen verzorgd in Maleisië, Zuid-Korea en China. Montgomerie wint Monty Award Londen - Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft golfer Colin Montgomerie de Monty Award gewonnen, voor de Europe se 'slag van het jaar'. De Schot verdiende de trofee met zijn laat ste afslag, in september, tijdens de strijd om de Ryder Cup in Valderrama. Daar sloeg Montgomerie in de wedstrijd tegen Scott Hoch de bal vanaf de tee op de achttiende hole hoog over de bo men, waarna deze midden op de fairway belandde. „Het is de kunst op die hole de bal hoog over de bomen te slaan, waarna hij meteen blijft stilliggen. Dat lukte in dit geval, en de afstand was ook nog goed." Vorig jaar won Montgomerie de Monty Award voor een slag tijdens de Desert Classic in Dubai. De slag van dit jaar was bij de golfer zelf favoriet: „Het was de beste afslag van mijn leven." Den Haag (anp) - Interim presi dent-commissaris Fred Schrie- ver van de Stichting Nederland se Draf- en Rensport (NDR) legt zijn functie met onmiddellijke ingang neer. Ook directrice Ine ke den Besten vertrekt bij de bond. Aanleiding voor hun be sluit was een brief waarin de Al gemene Eigenarenvereniging De Drafsport (AEV) en de fokkers vereniging vraagtekens zetten bij de bestuurlijke rol van Schriever. Volgens de twee verenigingen heeft het ministerie van Land bouw Schriever in juli al ge vraagd zijn opdracht neer te leg gen. Schriever zou zich daarvan niets hebben aangetrokken. Hij schermde met een begin dit jaar door alle belangenverenigingen afgegeven volmacht, waarin is opgenomen dat hij vrij is in zijn doen en laten. Het enige crite rium zou zijn of hij iets goed dunkt in het belang van de sport. De organisaties verwijten de in terim in het schrijven 'zeer laak baar handelen'. Zelf wijst Schriever de beschul digingen met kracht van de hand en ontkent hij dat hij door het ministerie is gedwongen op te stappen. Voor hem zou na de brief de maat echter vol zijn. Den Besten vertrekt omdat zij niets voelt voor een leidende functie zonder de steun van een president-commissaris. Schrievers vertrek heeft grote gevolgen voor de draf- en ren sport. De bestuurder stond op het punt om de overname van Hippo Toto door het tweetal Maas/De Witte af te ronden. De twee draver-eigenaren willen vijf miljoen gulden in de sport steken en garanderen de NDR bovendien een afdracht in het eerste jaar van tien miljoen. Daarmee zou de sport in 1998 op het huidige niveau kunnen wor den voortgezet. Nu Schriever opstapt, zijn Maas en De Witte echter de onvoor waardelijke steun van de belan genverenigingen kwijt. „Ik wil me volledig richten op de ge sprekken met het ministerie van Landbouw en de Staatsloterij. Nu ik ineens de kans loop om door de belangenverenigingen in de rug te worden aangevallen, houd ik het voor gezien. Mijn plan gaat de emmer in," aldus Maas. De Hagenaar verwijt eigenaren- voorzitter Jan den Nijs de ont stane situatie. „Ik houd zijn ver eniging verantwoordelijk voor het onderuit halen van mijn plan en zal daarom de accountants- kosten, anderhalve ton, via de rechter op de AEV verhalen," al dus Maas. Ook de belanghebbenden in de sport zijn verbolgen over de ac tie van Den Nijs. Vandaag vindt daarom een bijzondere ledenver gadering van zijn vereniging plaats. Den Nijs kan dan reke nen op een motie van wantrou wen, die brede steun geniet on der de dravereigenaren. Van onze sportmedewerker Oostburg - Leenhouts zorgde in de strijd om de ZAVIO-beker voor stunt werk. De ploeg uit Sluis speelde zich in de kwart finale door de regionale eersteklasser Vooruit met 3-1 te verslaan. Leenhouts is de derde ploeg die de halve finale van de ZAVIO-beker bereikte. Eer der plaatsten Groosman/Ca- suals en ABAB zich voor de halve eindstrijd. Nog te spe len is de wedstrijd Sik- kels/Verhage op 15 decem ber. In de interne ZAVIO- competitie kwam kampioen Dikke van Dale tegen leider Groosman/Casuals niet ver der dan een 3-3-gelijkspel. De Cocq pakte tegen Sikkels de eerste overwinning in dit seizoen en krijgt aansluiting met de middenmoot. Stand: Groosman/Casuals 5-11, Dikke van Dale 5-10, Leenhouts 3-9, Verhage 4-7, Zeemeeuw 6- 7, Rabo Aardenburg/Eede 3-4, Sikkels 5-4, De Cocq 5-4, Bon Ami 4-0.

de Stem | 1997 | | pagina 15