Irakezen bespioneren Unscom 'Moorden in Algerije nog lang niet over' Is Humphrey de kat wel de echte Downing Street kater? Montpellier onder water Geen hard bewijs tegen Winnie Canada zendt medisch team naar Pakpahan Even chippen, zo gepiept! Chipknip MMENTAAR LAND KORT pBSTEM BUITENLAND A5 Inspectieroutes vooraf bekend Nederlandse scholier wint internet prijs BUITENLAND KORT EMBER 1997 A4 te der grondregels van een wiens naam en toenaam lebracht, is in de ogen van r van justitie, denkt de ar- ard op de trom als hij niet beschikt. bevindt zich in die situa itie een gerechtelijk voor- cainebende onder leiding erzoek is geen geheim ge- an Leeuwen heeft tot od tQ resultaten die de Neder handbereik hadden. door Boerenveen aange- Haagse rechtbank zou die- t onderzoek te sluiten. Er is age gehad hebben in het al die jaren niet meer dan >ver Boerenveen te melden ^resident Wijdenbosch, be let Nederlandse Openbare "liale politieke manoeuvre te grijpen in de Surinaam- moesten in diskrediet ge- het vorige bewind de ver- S macht weer over konden as voor woorden afgedaan, ie aangekondigde zaakte- it andere terzijde is gelegd, rde en waarachtigheid van zaak tegen zijn vriend Boe- geworden - de december- staan- maar justitie zal op met een openbare tenlaste- rdt de indruk nietwegge- Leeuwen een stok gezocht in opdracht van wie? Dat ncident' jïrave (Financiën) is de incident. De Grave zei andere landen wordt nalen gekregen dat de altijd bevredigend ver- aris verwacht dat een Veel fraude zal voorko- iefensie >inet enkele honderden fensie. Het vrijgemaak- bestaande knelpunten D66-defënkiewdöM- luchtmacht en marine en de middelen-van de cht worden gehouden, ng en verdere taakspe- Hoekema. ooikinderen lit Siddeburen is giste- 0verschild, ingereden ■en raakten ernstig ge- ;e vijf liggen in het zie- streeks half acht op de list botste bij het inha- ep fietsende schoolkin- jaar. Hij verklaarde de verslaafden ar 1975 gokverslaafden 1169 gasten met 'ver- een bezoekbeperking van het nazorgsysteem er Wijers (Economische ie) in antwoord op Ka- Schutte en Middelkoop het Holland Casino in meer dan een ton bij el- inkele maanden 23.000 jisteren gekozen tot de ie Buitenlandse Zaken, maand bij een auto-on- er (55) is onder meer ictie van de PvdA. Hij if 1979 vijftien jaar on- iees Parlement had ge- rIrene tie in De Telegraaf te ekblad te waarschuwen et prinses Irene, anders temming van de prinses idvertentie maandag in inkpresidente doet pas liet zij gisteren aan de at moment geen enkele ïetzaak Et in de Duivense Geld- in de rechtbank in Arn- jaar extra en werd aan werkstraf maar een ge le van de rechtbank in n hoger beroep tot der- htsgeldig iden wapenbezit en het ;en, ook al zijn deze zo- ngemeld bij de Europe- d gisteren bepaald. Ne- elfs dat er voor de Wet voorschriften zijn in de lese Hof. /erlening d jaar aparte bijdragen opvang en vrouwenop- ra (Welzijn) stemde er mee in bijdragen voor "te scheiden. In to- ang ikbaar. 1 1 I I I WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 van Huêt Londen - Heel Groot-Brittannië leeft de foto's gezien van Hum- ohrey» verdwenen Downing 'greet kat. Maar de vraag luidt nu: sas dit wel de echte Humphrey? Of ren iTtisS' en-scene met een dubbel- ingehuurd om een sinistere jaarheid te maskeren? lerwijl er toch heel wat serieus nieuws K melden was, bijvoorbeeld uit Japan in Zuid-Afrika, beheerste de zwerfka- ler Humphrey gisteren de voorpagina's jan zowel de Britse kwaliteitskranten ,lsde tabloids. De politieke kattenhys- Kjie leidde tot serieuze verklaringen jan regeringswoordvoerders. De zaak werd ook zeer serieus genomen door premier Blair. Vooral omdat diens vrouw Cherie, notoir allergisch voor katten, er in sommige schandaalbladen van werd verdacht de arme Humphrey te hebben laten afmaken. De geruchten machine raakte bijna oververhit toen een regeringwoordvoerder daar slechts tegenover kon stellen dat 'de kat van Downing Street om gezondheidsrede nen' naar elders was verhuist. Hum phrey (11) zou een nieraandoening heb ben. De geheimzinnigheid van deze vage re geringsverklaring leidde prompt tot nieuwe speculatie. Zeker toen een wan trouwige Independent-verslaggever de vraag stelde of 'elders' misschien ook het kattenkerkhof kon zijn. Het Conser vatieve Lagerhuislid Alan Clark, een erkende dierenwelzijnsactivist, ver moedde hardop dat Humphrey 'was doodgeschoten bij een vluchtpoging'. Bezorgd om zijn imago, maar ook om de anonimiteit te beschermen die kenne lijk wordt gewenst door Humprey's pleeggezin organiseerden Blairs advi seurs een afspraak voor één fotograaf en één cameraman. Beiden moesten zweren het adres van Humprey geheim te houden. De kater werd tenslotte ge fotografeerd als was hij gegijzeld door Libanese extremisten. Humphrey, die ooit zelf het mikpunt van de schandaal pers was nadat hij in Downing Street een vogeltje had opgepeuzeld, poseert nu fier op een stapel kranten van afge lopen maandag om aan te geven dat hij tenminste die dag nog in leven was. Temidden van vele geruchten over het lot van de zwerfkat die ooit door oud premier Major in huis werd gehaald, achtte parlementair fotograaf Sean Dempsey vals spel uitgesloten. „Dit was de echte Humphrey. Ik heb hem vaak gefotografeerd. Hij begroette me als een oude vriend." Ondertussen dreigt een volgende rel nu John Majors voormalige woordvoerster Sheila Gunn de familie Blair ervan heeft beschuldigd meer aan zichzelf te denken dan aan Humphrey. „Als de kat echt zo ziek is als ze zeggen, was het be ter geweest hem een spuitje te geven. Niets is wreder dan een oude kat uit zijn vertrouwde omgeving te halen." Dat leidde prompt tot een reactie van een Labourwoordvoerder: „De suggestie om Humphrey een spuitje te geven is type rend voor de harteloosheid van de mo derne Conservatieve Partij." Om te bewijzen dat Cherie niets tegen katten heeft, zal de familie Blair bin nenkort een nieuwe kat uitzoeken. Het Britse publiek is nadrukkelijk gevraagd geen foto's van katten en al helemaal geen katjes naar Downing Street te stu ren. Humphrey in zijn nieuwe thuis, met Moby, de goudvis. FOTO REUTER lm onze correspondent Washington - Volgens Amerikaanse inlichtingenbronnen hebben Iraakse geheime agenten dit jaar en het jaar daar- ïoormet groot succes VN-wapeninspecteurs bespioneerd. zo precies welke wa- penfaciliteiten door de teams be lucht zouden worden en kon eventueel verboden materiaal tij dig verstoppen. Het Witte Huis heeft de spionage bevestigd. Bewijs ervoor is gele urd door de U-2 vliegtuigen, die voor de VN in het kader van de npeninspecties verkennings- rluchten boven Irak uitvoeren, scom, de speciale VN-commis- die verantwoordelijk is voor Je eliminering van Iraks massa vernietigingswapens, doet zijn inspecties zonder voorafgaande Uit het U-2 mate riaal zou blijken dat de Irakezen het programma van de teams henden en ruim tevoren wisten welke faciliteiten zouden worden bezocht. Volgens het Pentagon, het Ameri- iaanse ministerie van Defensie, is Irak heel wel in staat de wa- peninspecteurs langs eiectroni- af te luisteren. Anderen :n lekken in de commu- nicatie tussen Unscom en het ÏN-hoofdkwartier in New York. Croot lijkt de verrassing over de iraakse spionage niet. De Ameri- i gaan ervan uit dat het re- van Saddam Hussein niets t om de wapeninspecteurs dwars te zitten en zand in de ogen lestrooien. Wel wordt opgemerkt lat die activiteiten aan betekenis winnen, nu internationaal de druk toeneemt om het inspectie- werk snel af te ronden. Vooral Moskou ijvert daarvoor. Gisteren zei de Amerikaanse mi nister van Defensie William Co- hen dat Irak nog altijd bezig is de wapeninspecteurs van de Vere nigde Naties te bedriegen en te ontwijken. De Amerikaanse bewindsman zei dat Irak 'wellicht genoeg' van het dodelijk chemische wapen VX heeft geproduceerd 'om iedereen op aarde te doden'. „Eerst zeiden zij dat ze maar een beetje VX hadden aangemaakt, waarvan een druppeltje op je vinger ge noeg is om binnen enkele ogen blikken de dood te verzoorzaken. Nu denken de VN dat Saddam mogelijk 200 ton VX heeft liggen. En dat is genoeg om elke man, vrouw en kind op aarde te do den." In de jaren voorafgaand aan de Golfoorlog voerde Irak honder den tonnen chemicaliën in, die nodig zijn om VX te maken. Na de oorlog zei Bagdad dat de po gingen om het gas te maken wa ren mislukt. Maar de VN zeggen bewijzen te hebben dat Irak in staat is het giftige goedje te pro duceren, maar niet over bewijzen te beschikken dat Irak dat ook daadwerkelijk heeft gedaan, laat staan 200 ton ervan. Gemeentewerkers in de Zuid- Franse stad Montpellier probe ren de afvoer te ontstoppen, ter wijl een auto half onder water staat. Stortregens na een grote storm hebben grote delen van de stad onder water gezet. FOTO REUTER Jakarta - De Canadese regering stuurt een medisch team en speciale apparatuur naar Indonesië om de gevangen vakbonds leider Muchtar Pakpahan te onderzoeken. Pakpahan ligt sinds acht maan den in een ziekenhuis in Jakarta. een goede diagnose van zijn longaandoening te kunnen stel len, hebben Pakpahan en zijn ad- vocaten maanden geleden al ver kucht om een onderzoek in het buitenland. Dit is door de Indo nesische autoriteiten afgewezen. De vakbondsleider zit gevangen 'anwege vermeende 'subversieve' activiteiten, bij de rellen die vo rig jaar uitbraken nadat opposi tieleider Megawati Soekarnoput- ri was afgezet als leidster van haar partij, de PDI. Daarop staat in Indonesië de doodstraf. De rechtzaak tegen Pakpahan loopt nog. Ook zit hij een gevangenis straf van vier jaar uit voor het aanstichten van een stakingsgolf in Medan, Noord-Sumatra. Washington (anp) - Simon Wesselink, een 17-jarige middelbare scholier uit Zei- hem bij Doetinchem heeft in de Verenigde Staten een in ternationale internet-prijs gewonnen voor de beste web site op educatief gebied. Aan de prijs is een bedrag verbon den van 50.000 gulden. Wesselink won de prijs met een website over de Himala ya. Aan de wedstrijd deden 1400 teams van middelbare scholieren uit veertig landen mee. De wedstrijd was geor ganiseerd en gefinancierd door het Amerikaanse bedrijf Advanced Network en Servi ces, een van de grootste ma kers en ontwerpers van sites op het internet. Door Bart Luirink Johannesburg - De verdedi ging van Winnie Madikizela- Mandela is er gisteren op de tweede dag van de zitting van de Waarheidscommissie op nieuw in geslaagd ernstige twijfel te zaaien aan de be trouwbaarheid van de 'kroongetuigen'. Als eerste kwam gisteren Xoli- zwa Falati aan het woord, een vroegere vriendin en strijdmak ker van Madikizela-Mandela. Maar de twee zijn inmiddels met elkaar in onmin geraakt. Falati beschuldigde Winnie van directe betrokkenheid bij verschillende liquidaties van activisten die verdacht werden als informant voor de politie te werken. Maar Madikizela-Mandela's verdediging wist bloot te leggen dat vele van Falati's beweringen gebaseerd waren op 'horen zeg gen'. Een zichtbaar door paniek bevangen Falati verdedigde zich tegen gezaaide twijfel met nieu we beschuldigingen, die zij ter plekke leek te bedenken. Advocaat Sali Mpofu wist over tuigend te weerleggen dat hij Falai ertoe aangezet had Winnie aan een alibi te helpen vanwege de moord op de 14-jarige activist Stompie Seipei. De vrouw be weerde onlangs in zijn opdracht te hebben beweerd dat Winnie zich ten tijde van de moord in het 300 kilometer zuidelijk van Johannesburg gelegen Brandfort was. Maar Falati kon die bewe ring niet staande houden en be schuldigde Mpofu er in haar wanhoop van 'een echte Xhosa te zijn'. Hetgeen Winnie een langdurige slappe lach oplever de. In de middag ging vanzelfspre kend alle aandacht uit naar ge tuige Katiza Cebekhulu, die Winnie er in een documentaire voor de BBC ervan beschuldigd heeft, zelf de moord op Stompie op haar geweten te hebben. Ce bekhulu verscheen samen met zijn beschermvrouwe, de Britse baronesse en oud-parlementslid, Emma Nicholson. Tijdens een scherpe ondervra ging door de verdediging ver klaarde de in het nauw gedreven Cebekhulu al snel dat niet alle beweringen in het boek, dat naar aanleiding van de documentaire verscheen, waar zijn. Terwijl mevrouw Nicholson nog even te voren had bekendgemaakt dat zij haar beschermeling binnen kort de copyrights van het boek wil schenken. Cebekhulu die zegt ruim twee jaar in het huis van mevrouw Mandela te heb ben gewoond, kon zich vervol gens niet herinneren in welke kamer hij daar sliep. Zijn herin neringen aan de avond van de moord waren bovendien tegen strijdig: in een verklaring voor de politie spreekt hij van 'volle maan'. Maar in de ondervraging meldde hij dat het 'tamelijk don ker' was. Waarop de verdediging zich afvroeg hoe hij mevrouw Mandela dan zo duidelijk had herkend. Tenslotte kwam de verdediging op de proppen met een verkla ring. Cebekhulu's moeder be weerde dat hij eind jaren tachtig veel vrienden bij de Zuid-Afri kaanse politie en in het leger had. Cebekhulu ontkende dat echter heftig. De ondervragingen leveren adembenemend theater op. Maar vooralsnog lijkt de verwarring over de gebeurtenissen alleen nog maar toe te nemen. Vandaag en morgen moeten nog een 25-tal anderen gehoord wor den waarna vrijdag of maandag Winnie Madikizela-Mandela zelf aan het woord zal komen. Vrouwen in Kabul toegelaten in ziekenhuis Genève - Vrouwen mogen in Afghanistan weer behandeld worden in een ziekenhuis. Dat heeft het Internationale Comité van het Ro de Kruis gisteren bekendgemaakt. Het recht om zich in een zie kenhuis te laten behandelen was de vrouwen van Afghanistan in september ontzegd door de fundamentalistische Taliban. Zelfs voor spoedgevallen bleven de deuren gesloten. Ze konden alleen terecht in een afgescheiden en slecht uitgeruste kliniek. Westerse hulpverleners protesteerden daar tegen. De VN stuurden twee keer een missie naar Kabul in een poging de Taliban op andere ge dachten te brengen. Schipbreuk bij Azoren Lissabon - Een containerschip met 34 Italiaanse bemanningsleden aan boord is op de Atlantische Oceaan ter hoogte van de Azoren in tweeën gebroken. Een Portugese legerhelikopter heeft de beman ning van het wrak gehaald. Het schip raakte in de problemen in zware storm, aldus de Itali aanse havenautoriteiten in Rome die de noodsignalen ontvingen. De bemanning zocht haar toevlucht in het achterschip, dat met pompen drijvend werd gehouden. Drie bemanningsleden hebben lichte verwondingen opgelopen, de overige opvarenden bleven on gedeerd. Een Portugese helikopter heeft alle 34 opvarenden uit de Carla opgetakeld en op een marineschip neergezet of rechtstreeks naar het vaste land gevlogen. Saudi-Arabië executeert gevangenen Rijswijk - Saudi-Arabië maakt zich dagelijks schuldig aan het martelen en executeren van gevangenen. Dit schrijft de mensen rechtenorganisatie Amnesty International in een rapport dat gis teren is verschenen. De organisatie schetst een vernietigend beeld van de Saudische justitie. Folteringen zijn in gevangenissen aan de orde van de dag en worden vaak gebruikt om bekentenissen af te dwingen. De Saudische minister van Buitenlandse Zaken, prins Saud Al-Faisal, wees gisteren elke beschuldiging van de hand. Astronauten halen satelliet terug Cape Canaveral - Een Japanse en een Amerikaanse astronaut zijn er gisterochtend in geslaagd de satelliet Spartan te bergen. Tijdens een ruimtewandeling buiten het ruimteveer Columbia haalden zij de kunstmaan terug. De Spartan was vrijdag, nadat hij was uitge zet, losgeraakt en gaan tuimelen. Tijdens het weekeinde besliste de Nasa de kostbare satelliet, waarmee de activiteit op de zon kan worden geobserveerd, terug te halen. Nederlanders omgekomen in Duitsland Rastatt - Vier Nederlanders zijn maandagavond laat bij een ern stig verkeersongeval in de buurt van Rastatt in Baden-Württem- berg om het leven gekomen. Zes mensen raakten gewond, van wie sommigen nog in levensgevaar verkeren, aldus de politie gisteren. De Nederlanders waren op weg naar hun vakantiebestemming in het zuiden, toen een Franse vrachtwagen met oplegger plotseling op hen in reed. De truck was door nog onduidelijke oorzaak op de verkeerde weghelft terechtgekomen. De vrachtwagen botste eerst tegen een Deense auto, en knalde toen tegen de Nederlandse wagen. De namen van de Nederlanders zijn niet bekendgemaakt. Het gaat om een 38-jarige man uit Zaan dam, een vrouw van 55 uit Utrecht, een 53-jarige man uit Ede en een meisje van twee. OM in beroep tegen vonnis Britse au pair Boston - Het Openbaar Ministerie van Cambridge in de Ameri kaanse staat Massachusetts heeft gisteren beroep aangetekend te gen de herziening van het vonnis dat tegen de Britse au pair Loui se Woodward is uitgesproken. In het beroep zegt het Openbaar Ministerie dat rechter Hiller Zobel verkeerd heeft gehandeld door de jury-uitspraak te wijzigen en het meisje op vrije voeten te stel len. De jury had geconcludeerd dat Woodward schuldig was aan moord, waarop levenslang cel staat. Belgrado levert niet uit aan VN-tribunaal Belgrado - De Federale Republiek Joegoslavië (Servië-Montene- gro) blijft bij zijn weigering eigen staatsburgers uit te leveren aan het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag. Minister Knezevic van Justitie verklaarde dit gisteren tegen de krant Vecernje Novosti. „Joegoslavië heeft geen enkel internatio naal akkoord ondertekend dat ons verplicht onze burgers aan het tribunaal uit te leveren," aldus de minister. In tegenstelling tot het buurland Kroatië zal Belgrado er niet bij Joegoslavische burgers op aandringen zelf naar Den Haag te gaan. (ADVERTENTIE) Door Wilko Voordouw Parijs - Hij maakte hartverscheurende foto's. En vreest dat in de komende Baanden de media over de hele wereld °Pnieuw van zijn werk gebruik zullen Kaken. ■De massaslachtingen in Algerije zijn nog ®g niet afgelopen. Ik vrees dat het moor- Deze jaren door zal gaan." zomer 'haalde' Hamid vrijwel alle l00rPagina's van de kranten. Allereerst ®et de foto van een ongeveer vijftigjarige ®ouw. Ze schreeuwt het uit. Met haar lin- erhand houdt ze haar sluier vast. Met de filter maakt ze het gebaar van het door rijden van de keel. We schrijven eind au- Wus. De vrouw woont in Rais, op een Kne twintig kilometer van Algiers. Haar me familie is enkele uren eerder ver oord door een commando van moslim- Kndamentalistische terroristen. Ze breeuwt haar woede en verbijstering, amid - zijn echte naam houdt hij angst- 'S geheim - maakte de foto voor het hanse persbureau AFP. Hij was de eerste fotograaf ter plekke. ele weken later maakte hij een foto n een vrouw die uit emotie flauw valt. wordt vastgehouden door een andere Dek*!' ^aar aC'lt Aderen zijn vermoord. en zijn doorgesneden door een ander van de GIA, de Gewapende Is- ltlsche Groep. Weer vindt de slacht partij plaats in de Mitidja, de Driehoek van de Dood, even ten zuiden van Algiers. Weer was Hamid als eerste fotograaf aan wezig. Bij het terrorisme in Algerije zijn naar schatting tussen 80.000 en 100.000 doden gevallen. Hamid is nu in Parijs. Voor enkele dagen vakantie. Hij moest even weg uit de Alge rijnse ellende. Hij wilde even rustig door de stad kunnen wandelen. „Even een nor maal contact met mensen hebben, zonder dat je je meteen moet afvragen of iemand wel te vertrouwen is. Of iemand geen ter rorist is, die je kan vermoorden. Of dat je wordt tegengehouden door soldaten, poli tie of welke andere vorm van ordetroepen. Gewoon, ik moest weer even mens worden. Bijtanken." Maar in de bar van het Parijse hotel waar we hebben afgesproken is zichtbaar dat Hamid de stress nog niet kwijt is. Steeds dwalen zijn ogen af zodra iemand binnen komt. Nerveus tikt hij de as van zijn siga ret. En neemt nog een slok thee. In Rais kwam hij twee uur na de aanslag aan. „Als eerste niet-soldaat. Ik werd te gengehouden door een officier. Die nam mijn filmpjes af. Want de pers heeft het recht om pas vier uur nadat de soldaten zijn aangekomen, aan het werk te gaan. Dan hebben ze de tijd om de lijken af te voeren, om het bloed van de muren af te halen, de meeste sporen weg te werken." Zijn eerste filmpjes kreeg hij nooit terug. Maar toen hij aan de slag mocht, maakte hij de foto's van de vrouw. En tientallen andere schokkende beelden. De vrouw was buiten haarzelf van hysterie, vertelt hij. „Ze schreeuwde maar en schreeuwde maar en maakte tientallen, misschien wel hon derden keren het gebaar van het keel door snijden." Hamid vervolgt: „Wat ik niet begrijp is dat de autoriteiten stelselmatig het dodental naar beneden toe afronden. Volgens de of ficiële cijfers zijn er in Rais 85 mensen ver moord. Ikzelf telde er rond driehonderd, misschien meer. De overlevenden houden het zelf op 670 doden. Je zou denken dat een overheid - die het terrorisme met wor tel en tak wil uitroeien - de juiste cijfers zou geven, om zo wereldwijde instemming voor het beleid te krijgen. Maar nee. Dat doen ze niet. Er zit een adder onder het gras. Wij krijgen in Algerije niet de hele waarheid. Je zou haast denken dat ze sa menspannen. Dat de regering er belang bij heeft dat de huidige situatie blijft be staan." Op de vraag of hij zelf bedreigd wordt, antwoordt hij met een simpel: 'Bien sur', natuurlijk. Eenmaal wist hij te ontsnap pen, toen als soldaten verklede leden van de Gewapende Islamitische Groep een wegblokkade hadden opgezet. Zolang hij nog filmpjes heeft, gaat hij door met het maken van foto's van het drama in zijn land. „Want de wereld moet weten wat er in mijn land gebeurt." En hij probeert voor mij de situatie te analyseren. „Bijna dertig jaar lang is Algerije uitgemolken door een groep machthebbers. Je moet weten dat Algerije in potentie rijk is. Er is gas en olie. Maar in het zuiden zijn ook goudmijnen gevonden. En er is volop uranium. De klei ne kliek van machthebbers speelt elkaar de dollars toe. De gewone bevolking profi teert niet. Welnu, in 1988 kwam het FIS op. En die zeiden tegen de heersende klas se dat ze ook hun deel van de taart wilden. De FIS nam bijna de macht over. Maar het leger greep in. Sindsdien is het oorlog." En het is een oorlog die volgens Hamid nog lang niet over is. „Want intussen hebben de machthebbers vrijwel iedere man in Algerije met een wa pen uitgerust. Dat is hun manier om de be volking weer aan hun kant te krijgen. Wie een politiecommissaris kent, krijgt een ge weer. Wie een kolonel kent, krijgt een ka- lasjnikov. Wie een generaal kent, krijgt kalasjnikovs voor de hele familie. Nu het terrorisme nog bestaat, is er sprake van een status quo. Iedere vader die een zoon heeft verloren, wil zijn zoon wreken. Iede re broer waarvan een broer is vermoord, zoekt naar de moordenaar. Maar stel dat het terrorisme wordt uitgeroeid, dan heeft vrijwel iedereen in het land een wapen. En zal proberen zijn gelijk te halen. Echt, ik ben heel pessimistisch voor de toekomst van mijn land." Zorg dat uw Chipknip is opgeladen voor de feestdagen. Dan hebt u altijd gepast geld bij de hand voor alle kleine boodschappen. Snel en makkelijk. Een hele uitkomst tijdens de koopdrukte!

de Stem | 1997 | | pagina 5