^Onderzoek Japanse rekeningen' I )e^e|Fd Kynologen willen chip voor honden Actievoerders bezetten gemeentelijk havenkantoor Amsterdam Vrijheid is te koop Studenten bezetten deel Vrije Universiteit Onduidelijkheid over inspraak studenten Cel geëist voor hulp bij zelfdoding moeder D66 wil notitie over beveiliging kunstbezit A fontys Aansprakelijkheid voor automobilisten stuit op weerstand Zetje verstand op scherp. ...en kom naar de Informatieavond hbo-opleiding Technische Natuurkunde DE STEM BINNENLAND A3 Oud-Indiëgangers eisen: Interrail voor alle leeftijden op de Kampeer Caravan RAI '97 van 28 nov. t/m 3 dec. 1 EMBER 1997 A2 et rittannië en Ierland- §end veel bewolking en - regen. In het zuidoos- msdag op de meeste droog en af en toe zon :emperatuur van 7 graj -t zuidoosten van Enge- 12 in het zuidwesten and Luxemburg: Wolken vooral woensdag ook In de loop van donder- nemende kans op wat liddagtemperatuur om- 5 graden. en Midden-Frankrijk: velden, ook af en toe Plaatselijk wat lichte liddagtemperatuur uit- nd van zo'n 6 graden raatsburg tot circa 12 in ee en Bretagne. ■ankrijk: Meest bewolkt :el plaatsen regen. Don- overwegend droog en in het zuidoosten meer melijk veel wind. Maxi- enlopend van een graad de omgeving van Lyon graad of 15 in het uiter- ;n. I: Woensdag eerst nog en enkele buien bij een noordwestenwind. In de n de dag rustiger en n het zuiden opklarin- nderdag opnieuw toene- bewolking en vooral in rdwesten later wat regen regen. Maxima lanchn- rond 13 graden, aan zee in het noorden tot 19 in len. Woensdag perioden met ;oms ook onweer. In de n de middag aan de Cos- het zuiden flinke opkla- Tamelijk veel wind. -dag aan de zuidelijke vrij zonnig. In de rest land meer wolkenvel- ïaar op veel plaatsen in Galicie in de loop van wel regen of motregen, a tussen 10 en 15 graden, zuiden 18. Donderdag Visselvallig weer met ta- veel wolken en af en toe ioms ook onweer. In het donderdag vrijwel droog, maar wel kans op Jiddagtemperatuur uit rad van een graad of 10 oorden tot dichtbij de 20 op Sicilië. iland en Kreta: Half tot bewolkt en woensdag in het zuiden, donderdag vesten buiig; ook kans op Middagtemperatuur 13 graden in het noorden n het zuiden, nd: Nevelig weer met velden, vooral in het zui- hier en daar zon. Maxi- iets boven nul in het a tot 8 in het zuiden, -land: In de dalen hier en ist of laaghangende be- In de bergen geregeld lar aan de zuidkant van enmassief woensdag be- n kans op regen, boven eter sneeuw. Maxima in n tussen 5 en 10 graden, dnekkige mist lager. aips 'jaous '[uapnips ueA >poH i i 11 i WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 ^sterdam (anp) - De politie heeft gisteroch tend een einde gemaakt aan de bezetting van jen etage van het Gemeentelijk Havenkantoor Tl Amsterdam. Zeventien actievoerders van GroenFront! hadden zich 's ochtends vroeg ge posteerd op de negende verdieping uit protest tegen de aanleg van de Afrikahaven bij de hoofdstad. Om half elf begon de politie met het verwijderen van de demonstranten. Een kwartier later was ie dereen - zonder verzet - weer buiten en op vrije voe ten gesteld. De politie had het gebouw enkele uren hermetisch afgesloten. De activisten zaten op de negende etage, waar on der meer de directiekamers zijn gevestigd. Ze wil den er de hele dag blijven zitten om de havenambte naren het werk onmogelijk te maken. Buiten bij de toegangsdeur stonden ongeveer vijftien ontslagen havenpoolers, die hun steun kwamen betuigen. Niet alleen het havenbedrijf zit in het gebouw, ook onder meer een restaurant, een architectenbureau en een computerbedrijf. Medewerkers van deze be drijven konden het gebouw niet in. Anderen zaten zolang in de kantine op de begane grond opgesloten, omdat niemand van de politie naar boven mocht. Dat gold ook voor de woordvoerster van het Haven bedrijf, die achteraf verklaarde de situatie verve lend te vinden voor de andere huurders van het ge bouw. Ze noemde het betreurenswaardig dat 'een democratisch genomen besluit - de aanleg van de Afrikahaven - door de actievoerders op deze manier wordt getraineerd'. Voor de aanleg van de haven is het actiekamp Groenoord onlangs ontruimd. De toekomstige ha ven is de actievoerders al lang een doorn in het oog. Zij hebben daartegen al veel acties gevoerd, omdat de haven de natuur zou verpesten, veel te duur zou zijn en bovendien economisch onnodig. Inmiddels is bij de haven een nieuw actiekamp herrezen. Door Paul Bolwerk Den Haag - De onderzoekscommissie Indische tegoeden moet de banken in Nederland, Zwitserland, Japan, Indonesië, Au stralië en Zuid-Afrika verzoeken openheid van zaken te geven over de banktegoeden (geld, goud en sieraden) van de Neder landse oorlogsslachtoffers uit het voormalig Nederlands-In- dië. Er ligt wereldwijd nog een schat aan informatie over de tegoeden van de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog in het voormalige Nederlands-Indië. Alleen al in Indonesië zijn duizenden dossiers van Nederlandse rekeninghou ders bewaard gebleven. Dat zegt voorzitter E. Herni van de Bond Ex-Geïnterneerden en Gerepatrieerden van Overzee (Bego). Deze belangenorganisatie overweegt een schadeclaim in te dienen bij de Nederlandse vesti ging van een aantal Japanse ban ken en verzekeringsmaatschap pijen met een oorlogsverleden in het voormalige Nederlands-In- dië. Nederland telt negen Japan se banken en zes schadeverzeker aars, Voor zover bekend zijn er geen Japanse levensverzekeraars in Nederland werkzaam. Schadevergoeding De Bego wil eerst het rapport van de onderzoekscommissie Indi sche, tegoeden afwachten, vopr- dat een besluit wordt genomen over een eis tot schadevergoe ding. Het ministerie van VWS maakt wellicht deze week de samenstel ling en taakopdracht van deze onderzoekscommissie bekend. De Bego is in elk geval zeer inge nomen met het besluit van minis- Utrecht (anp) - Interrail, de spoorkaart waarmee genera ties jongeren van Madrid via Stockholm naar Athene heb ben gereisd, wordt vanaf 1 januari opengesteld voor alle leeftijden. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van de NS in vervulling. Alleen jongeren tot en met 25 jaar oud kunnen in de huidi ge regeling de kaart kopen die recht geeft op onbeperkt vervoer per trein door heel Europa. Sinds de kaart in 1972 is geïntroduceerd, heb ben zes miljoen jongeren in Europa van die mogelijkheid gebruikgemaakt. De NS willen al langer een kaart voor alle leeftijden, maar de zuidelijke spoor wegmaatschappijen hebben bat jaren tegengehouden. De meeste houders van de inter- railkaart reizen immers naar °f in Spanje, Frankrijk, Ita lië en Griekenland, zodat de vervoerbedrijven daar one venredig veel treindiensten moeten leveren. De interrail- kaart kost, afhankelijk van de geldigheid, tussen de 450 en 750 gulden voor jongeren en tussen de 625 en 1025 gul den voor volwassenen. (ADVERTENTIE) ter Borst om een aparte onder zoekscommissie in te stellen voor de opsporing van de goudschat ten, banktegoeden en sieraden die tijdens de Tweede Wereldoor log door de Japanse bezetters zijn ontvreemd uit het voormalige Nederlands-Indië. Verschillende belangenorganisaties van oor logsslachtoffers hadden al eerder gepleit voor een uitbreiding van de onderzoeksopdracht van de commissie-Van Kemenade, die vooral op zoek is naar de tegoe den van nazi-slachtoffers. Oorlogsschat De oorlogsschat van de Japanse banken beloopt naar schatting honderden miljoenen guldens. Tijdens de Tweede Wereldoorlog kregen de Yokohama Specie bank, de Taiwan Bank, de Mitsui Bank en de China and Southern Bank het betaalverkeer in het voormalig Nederlands-Indië in handen. De Nederlandse banken werden opgeheven. Japan heeft volgens de historici E. Touwens-Bouwsma (Rijksin stituut voor Oorlogsdocumenta tie) en P. Post (Vrije Universiteit in Amsterdam) een beperkt deel van de Nederlandse goudvoor raad in beslag kunnen nemen. Het Japanse leger heeft in maart 1942 bij de Javasche Bank, de grootste koloniale bank in het voormalige Nederlands-Indië, voor een half miljoen gulden aan goud ontvreemd. „De Javasche Bank had met het oog op een dreigende Japanse bezetting een goudreserve van 104 miljoen gul den overgemaakt naar Zuid- Afrika en Australië," beschrijven Touwens en Post in het recente lijk uitgegeven boek 'Japan, In donesia and the war'. De bezittingen die de Nederlan ders bij de banken in bewaring hadden gegeven, zoals juwelen, gouden en zilveren voorwerpen, werden door de Japanse bezetters op veilingen verkocht. De 125.000 ex-gevangenen (40.000 militairen en ruim 80.000 bur gers) hebben nooit iets terugge zien van de persoonlijke bezittin gen die ze bij binnenkomst in de Japanse interneringskampen hebben moeten inleveren. Studenten bezetten een deel van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Amsterdam (anp) - Studenten hebben gisteren de bestuursvleugel van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam bezet. Ze protesteren hiermee tegen plannen van het College van Bestuur van de VU om de medezeggenschap van studenten nog verder te beperken dan wettelijk is bepaald. Volgens een woordvoerder van de actie voerders doen honderdvijftig studenten mee.,aan de actie. Volgas ,hem is de be stuursvleugel hermetisch afgesloten, en kunnen er geen mensen meer naar binnen of naar buiten. Nog gisterochténd zou een ge sprek plaatsvinden tussen de studenten en een vertegenwoordiger van het college van bestuur. De bezetters willen hun actie vol houden totdat naar hun eisen is geluisterd en het college van bestuur aangeeft zijn plan in te trekken. De studenten zijn boos, omdat het bestuur het statuut zo wil wijzigen dat de studenten geen formele bevoegdheden meer krijgen. Deze beperkingen gaan verder dan de Mo dernisering Universitaire Bestuursorganen (MUB) voorschrijft, die alle universiteiten moeten invoeren. Het college van bestuur van de VU wil afwijken van de wet-MUB op basis van de bijzondere christelijke aard van de VU. De studenten vinden dat de VU hiermee probeert 'onder' de MUB uit te komen, door hen helemaal buiten te sluiten. Ze eisen in trekking van het plan en het recht op mede bestuur. Bovendien stellen zij dat het christelijke karakter juist aanleiding moet zijn studen ten een bredere en sterkere medezeggen schap te geven dan in de MUB staat aange geven. Volgens onderwijsjurist W. Pors kan de VU alleen afwijken van de wet als 'de eigen aard' dat in de ogen van het bestuur toelaat. Maar Pors denkt niet dat de levensbeschou welijke opvattingen van de universiteit re den kunnen zijn om af te wijken van de nor male medezeggenschapsstructuur. Door Yvonne Wiggers (anp) Amsterdam - De wet die de nieuwe vorm van universi teitsbestuur regelt, is vol gens de landelijke studen tenbonden te vaag. Bij diver se universiteiten is een me ningsverschil ontstaan tus sen studenten of het perso neel enerzijds, en het College van Bestuur anderzijds, over de precieze grenzen van hun medezeggenschap Op dit moment zijn volgens de studentenbonden ten minste vijf instellingen te noemen met problemen bij de invoering van een nieuwe bestuursstructuur. De vereniging van universitei ten VSNU bevestigt dit. Aan de universiteit van Amsterdam is onlangs de hele personeelsfrac- tie opgestapt. Ze is het niet eens met de invulling die het college- bestuur aan de Modernisering Universitaire Bestuursorgani satie (MUB) geeft. In Groningen is de MUB al in gevoerd, maar bij de toepassing van de nieuwe regels zijn me ningsverschillen ontstaan. In Rotterdam is volgens de bonden een bestuursvernieuwing geko zen die geen van de partijen ide aal vindt. En bij de Universiteit Twente speelt een kort geding tussen de studentenbonden en de universiteit over de nieuwe bestuursstructuur. De bezetting van studenten aan de Vrije Universiteit gisteren is een unieke situatie te noemen. Het collegebestuur van de VU beroept zich bij de eigen invul ling van de MUB namelijk op het bijzondere, christelijk-pro- testantse karakter van de uni versiteit. De studentenbonden wijten een groot deel van de problemen aan de vaagheid van de wet- MUB. De Colleges van Bestuur zouden te veel vrijheden naar zich toe trekken en geen draag vlak voor hun beslissingen bij de studenten zoeken. „En dat is nooit de bedoeling van de wet gever geweest," meent Joeri Oudshoorn van de LSVb. Het ministerie van Onderwijs legt uit dat met opzet een aantal keuzes is opengelaten in de MUB, zodat instellingen hun ei gen invulling aan de regeling kunnen geven. De MUB is dit collegejaar inge voerd om universiteiten een nieuwe bestuursstructuur te ge ven. De universiteitsraad, die tot dusver besluiten van het College van Bestuur kon tegen houden, wordt afgeschaft. Daarvoor in de plaats komt een gedeelde of ongedeelde mede zeggenschapsraad, waarin stu denten en personeel samen of apart zijn vertegenwoordigd. De rechten van studenten wor den in beide gevallen sterk te ruggebracht. De studentenbon den noemen de MUB daarom 'ondemocratisch'. Maar ze zeg gen nu alleen nog te strijden voor een redelijke invoering van de nieuwe bestuursregeling. „Over de wet zelf wordt niet meer gesteggeld. Het gaat nu om het kader en dat wordt door veel collegebesturen te mini maal ingevuld." Volgens de VS NU zijn er inderdaad veel pro blemen bij invoering van de MUB, maar dat zou per univer siteit sterk verschillen. Door Joyce Ernest „MINISTER Sorgdrager moet er nog maar een nachtje over slapen." Zeker, WN (Veilig Verkeer Nederland) juicht toe dat ze zwakke ver keersdeelnemers beter wil beschermen. Maar het plan om automobilisten altijd aansprakelijk te stellen voor de brokken vindt WN niet goed doortimmerd. Niet al leen WN roept om gesleutel aan het wetsvoorstel. Een flink deel van Nederland zit erdoor opgezadeld met ge voelens van onduidelijkheid, onbegrip en oneerlijkheid. Laten we voorop stellen: fietsers en voetgangers zijn de zwakke broeders in het verkeer. Eigen schuld aan een ongeval of niet, als onbeschermde verkeersdeel nemer kun je per definitie niet op tegen het harde pantser van de auto. Daar liegen de cijfers niet om. Van de 1.180 verkeers doden in 1996 was de meerder heid fietser of voetganger. Even als van de 120.000 mensen die jaarlijks letsel oplopen. Ze mo gen van geluk spreken als ze er met een gescheurde jas of een verbogen fietswiel vanaf komen. Want het gevecht om schadever goeding voor letsel, helaas vaak erger dan een hersenschudding, is hard en langdurig. Zie maar eens gelijk te halen bij een auto mobilist die, bang de no-claim te verliezen, zich nu nog op over macht kan beroepen. En dat is dan ook de reden, ver telt een woordvoerder van het ministerie van Justitie, waarom zijn hoogste baas, minister Sorgdrager, maatregelen wil om de zwakke verkeersdeelnemer beter te beschermen. Die moet straks zonder gezeur honderd procent schadevergoeding krij gen. „Er is gekozen om de automobi list en overigens ook de brom fietser financieel aansprakelijk te stellen, omdat die toch al WA (wettelijk aansprakelijk) zijn verzekerd. Bovendien sluit het aan bij de gedachte die al leeft in het civiele recht: mensen die we ten dat ze risico leveren om groot leed te veroorzaken,, moe ten opdraaien voor de schade. Maar of het voor die arme fietser zo mooi uitpakt als wordt voor geschoteld betwijfelt WN. Goed, geen gebakkelei meer over de schuldvraag. „Maar her stelperiodes zijn lang. En verze keraars plegen na herstel uit te keren. Blijft dat zo, is er niets opgelost. Verzekeraars zullen tot meer voorschotten en tussen tijdse betalingen moeten over gaan." En dan hebben we het nog niet gehad over de gevallen waar voor uitzonderingen gelden. Want als er opzet of bewuste roekeloosheid in het spel is, vindt ook de minister, moet de fietser of voetganger maar bloe den. Een voorbeeld? „Een fietser die zonder op of om te kijken in een drukke stad in de spits door rood stuift," reageert het minis terie prompt. Maar tekent er meteen bij aan dat de rechter ui teraard bepaalt of de fietser in derdaad blaam treft. „Wij denken dat de rechter daar nóóit uitkomt.Mevrouw A. van Leeuwen van het Verbond van Verzekeraars vindt het een moeilijk punt in het aansprake- lijkheidsverhaal. „Neem een fietser in zwarte kle ding zonder licht die dronken door rood kart. Dan zeggen wij met zijn allen: dat is bewust roe keloos. Maar dan komt die man voor de rechter. Hij vertelt dat hij in het café ging biljarten en toen een stevige pot bier dronk. Hij wilde niet met de auto terug rijden en leende de fiets van de kroegbaas. Hoewel het verve lend was dat er geen licht opzat en openbare dronkenschap nooit goed is, vindt de rechter dat een pluspunt. En als hij dan nog hoort dat het om een brave va der van twee kinderen gaat, wordt het moeilijk om die man, intussen invalide, levenslang te laten boeten." Het is een mooi streven van Sorgdrager, vindt woordvoerder B. Woudenberg van WN, om mensen niet meer levenslang met de gevolgen van één fout op te schepen. Waarbij de zwakken meer bescherming mogen heb ben dan de sterken. Maar ook deze instantie noemt het punt 'opzet/roekeloosheid' een zwak ke schakel in het verhaal. Dat moet eerst maar eens goed wor den omschreven in de wet, voor dat die erdoor gejast wordt. „Jurisprudentie moet uitmaken wat opzet of roekeloosheid is. Duidelijkheid vooraf kan veel helpen. Het is ook een betere prikkel voor het langzame ver keer om zich aan de regels te houden. Daarmee kom je meteen tegemoet aan het onrechtvaar- digheidsgevoel dat veel mensen door het voorstel hebben gekre gen: fietsers en voetgangers gaan lekker vrij-uit. Er moet dan ook meer worden gedaan aan verkeerseducatie en het in de gaten houden van overtredin gen door langzaam verkeer. Het verschil tussen schuld en aansprakelijk is héél moeilijk uit te leggen, zeggen ze bij de ANWB. „Zoiets emotioneels als geen schuld hebben en toch aan sprakelijk zijn, kunnen mensen niet rationaliseren. Ze gaan str aks maar voor mijn auto lopen, horen we veel. Het idee leeft dat ze makkelijker brokken maken. Dat betwijfelen wij. Een fietser die bij zijn verstand is, kijkt wel uit." De consternatie rond het voor stel pleit volgens de ANWB te meer voor haar idee om een ver- keersverzekering voor iedereen te introduceren. „Zodat alle ver keersdeelnemers die letsel on dervinden honderd procent krij gen uitgekeerd. Dat gaat een boel geld kosten. Wij schatten honderdvijftig gulden extra per automobilist." Zoals de vlag er nu bijhangt, be taalt de gemotoriseerde ver keersdeelnemer, ook de brom mer, straks gemiddeld negen procent meer WA-premie. Voor de automobilist komt dat ge middeld op honderd gulden ex tra neer. De meeste verzekeraars blijven met de handen af van de no-claimkorting als de bestuur der geen schuld treft. No blame, een pleister op de wond. J/ l? Kent de techniek nog grenzen? In Duitsland is een ap paraat op de markt dat aan de adem van een vrouw kan meten of ze al dan niet vruchtbaar is. Eventjes op een pijpje blazen en je hebt uitsluitsel. Nou wil het nog wel eens zo zijn dat kinderen in een roes van alcohol worden verwekt, dus het zou handig zijn om het ding dat ongeveer 200 mark gaat kosten, te vergezel len van een blaastest voor drankgebruik. Dus eerst blazen om te kijken of je niet te zat bent om over bevruchting te beslissen en dan pas je adem testen op mogelijke vruchtbaarheid. Wat die eerste test betreft zou een innige kus uitkomst kunnen bieden, ware het niet dat drank nogal eens in ge zamenlijkheid wordt genuttigd, dus die methode is niet betrouwbaar. Het is een soort periodieke onthouding die je met de mond belijdt en eerlijk gezegd geloof ik daar niet zo in. Kortom, geef mijn pijpje maar aan Maarten. MERIJN Zwolle (anp) - Drie kinderen die hun moeder hebben geholpen met zelfdoding door het inspuiten van insuline, hoorden giste ren voor de rechtbank in Zwolle acht maanden cel waarvan vier voorwaardelijk tegen zich eisen. Het gaat om twee doch ters (46 en 50) en een zoon (52) Van D. De kinderen voorzagen him moe der van insuline, een middel voor mensen met suikerziekte. De vrouw verbleef in verzorgings- en verpleeghuis De Kiekendief in Almere. Ze had een slechte gezondheid, leed veel pijn en dreigde al jaren lang zichzelf te doden. De moeder had al eerder gepro beerd zich van het leven te bero ven. Daarbij had zij van haar dochters insuline gekregen. Bij de fatale poging werd het medi cijn aangereikt door de zoon. De kinderen verklaarden voor de rechtbank dat zij de aankondi gingen van zelfmoord van hun moeder niet meer serieus namen. Toen de moeder aan haar zoon vroeg insuline klaar te maken, deed hij dat. Hij verklaarde pas te beseffen waar ze mee bezig was, toen ze na de derde ampul ingespoten te hebben, aan hem vroeg: „Wat vind je ervan geen moeder meer te hebben?" De officier van justitie hechtte geen geloof aan de verklaringen. De Kiekendief was van de doods wens op de hoogte. De officier van justitie en de advocaten van de verdachten vonden dat het verzorgingstehuis onzorgvuldig was omgesprongen met de insuli ne omdat deze voor de kinderen bereikbaar was. Uitspraak: 9 december. ■1.' - &8-7.S-S 1 8 *6 r Den Haag (anp) - De Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland wil dat rashonden per 1 januari voorzien zijn van een chip voor identificatie en registratie, in plaats van een ta toeage. Het inbrengen van een chip is veel diervriendelijker dan het ta toeëren, aldus een woordvoerster. Het gaat om honden die bedrijfs matig worden gefokt en gehou den, zoals in kennels en asielen. Een aantal fokkers en rashon denverenigingen is fel tegen de chip. Ze zijn onder meer bang dat hij door de hond gaat zwerven. Het Honden- en Kattenbesluit staat nog niet toe dat bij honden een chip wordt ingebracht. Bij katten en andere dieren kan dat wel. Het nieuwe besluit gaat een dezer dagen naar de Raad van State voor advies. Het ministerie van Landbouw verwacht dat het volgend najaar in werking treedt. Mogelijk biedt de nieuwe wetge ving de kéuze tussen tatoeage en chip. Eind december wordt be slist of het departement het in brengen van chips gedoogt. Par ticulieren mogen hun dieren wel van een chip als identificatiemid del laten voorzien. Dierenarts dr. C. Baks uit Woud- richem brengt al geruime tijd chips bij honden van particulie ren in. „Als je de chip links in de halshuid injecteert, is er nauwe lijks kans dat het apparaatje gaat wandelen," is haar ervaring. Den Haag (anp) - D66-Kamerlid B. Dittrich wil een notitie van de regering over beveiliging van openbaar kunstbezit tegen vandalisme. Aanleiding is de beschadiging van een schilderij van Barnett Newman in het Stedelijk Mu seum door een vandaal die voor een identiek vergrijp al eerder was veroordeeld. Staatssecretaris Nuis (Cultuur) kondigde eerder overleg aan met minister Sorgdrager (Justitie) over maatregelen om deze uit wassen te voorkomen. Het Centraal Museum in Utrecht maakte gisteren bekend dat het in 1990 ook geconfronteerd werd met beschadiging van een kunst werk. Een bezoeker heeft het werk, een portret van H.M. Koch- De Geer, van de Utrechtse ma- gisch-realist Pyke Koch vermoe delijk met een steentje van een ring bekrast. De dader is nooit gepakt. (ADVERTENTIE) Techniek Morgenavond, 19.00 uur. Fontys Hogescholen, Rachelsmolen 1, gebouw R1, Eindhoven. Hogescholen Fontys Hogescholen bestaat uit Hogeschool Eindhoven, Hogescholen Katholieke Leergangen, Hogeschool Venlo, Pedagogische Hogeschool Eindhoven en Pedagogisch Technische Hogeschool Nederland.

de Stem | 1997 | | pagina 3